In niet politieke taai wit dit zeggen td'at de heeiren achter die schennen geen raajd meer wisten en mr. De •Meester en zijn collega's met een be roep op 's lands belang zoo heet dat —overreed hebben toch nuaar te blij ven. Tant de bruit pour urn blanco ome- lette, schrijdt die Tel. TENTOONSTELLING TE ANTWER PEN 1907. Het Nederlandsdh comité ter behar tiging van die belangen van Neder- Handsche inzenders Hér internationa le tentoonstelling van voedingsmidde- ilien te Antwerpen, hield 4 April te Am sterdam eene algemeen© vergadering. Naar het uitvoerend oomité mede deelde, is de belangstelling vanw de Nederlandsahe firma's niét bene den de verwachting gebleven en be looft de Hollondsche afdeeling zeer belangrijk te zullen worden. Als eene groote attractie daarin kan de be kende Handel ooperkamer genoemd worden, waarover het comité de be schikking heeft EEN HANDIGE WIELRIJDER Op den straatweg van Nijmegen naar Eist hadden ze elkaar ontmoet, beiden gezeten op een rijwiel, samen trapten ze verder, ondleir gezelligen kout. De avond begon te vallen, men bereikte Eflst, en besloot aldaar een kleine hartversterking te nemen, het licht der fietsjen te ontsteken en dan samen verder te peddelen naar Arn hem. De een Arnhemmer, de andere een vreemde met Duitsch accent, sa men gaan ze het café 'hnnien, gebrui ken die hartversterking, die de Arn hemmer betaalt. Buiten is 't volsla gen duister geworden. Daar bemerkt onze Arnhemmer, dat de vreemde is verdwenen, hij staat als verpetterd, zijn fiets, zijn nieuwe kar, naar de maan, de vreemde is weg. is verdwe nen hi de duisternis, achterlatende •zijn oude rammelkast. Onze Aatnhean- mer radeloos, beet ij gt de kar van den vreemde, en voort gaat 't. trap pen wat hij trappen kan, door ELden naar Arnhem, aan iedler haar een zweetdruppel, hijgende, blazende, be reikt hij de Rijnbrug. Thans aan 't ïnformeeren. iemand had den vreem de gezien, hij was er paf van en kon er geen hoogte van krijgen. Daar vraagt hem een der omstanders, wat was h voor een merk J a, zoo en zoo, en thans volgen dfe aanwijzigen, die precies kloppen met 't rijwiel, waar op hij zijn jacht gemaakt heeft, en o wonder, nu gaat hem een licht op, hij beziet, betast, staart het karretje aan, ja, nu is er geen twijfel meer aan, 't is zijn eigen fiets die daar voor hem staat en waarop hij zich in 't angstzweet heeft getrapt. Thans is zijn hart gerustouder het gegrin nik der omstanders gaat onze held met zijn e'gen fiets naar huis. afdro gende zijn zweetdruppels, niet begrip pende zijn g.roote vergissing. (N. Arnh. Ct.) SCHATTEN OP DEN BODEM DER Daar zijn zoo voor en na heel w.at schatten op den bodem der zee te rechtgekomen. Ook op de Zuid-Afri- 'kaamsahe kust zijn rijkbeladen sche pen uiit Indlië vergaan. Sommige •wrakken liggen zóó dacht aan den wal, dat het waarschijnlijk wel de moeite zal 1 oenen ze uit te graven. De Zuid-Af rikaamsdhe Bergings-Maat schappij heeft er nu een schip op uit gezonden, om te zien wat er van to lrecht te brengen is. Uit een Hol- iandseh schip, de „Middelburg", zijn needs een hoeveelheid oud porselein en een paar kanonnen opgehaald. (Het Ned. Zeewezen). DE „BERLIN" VERGAAN. Het hiier te den Hoek van Holland uit Brielle aangebrachte lijk, is niet dat van Davies, maar. van Stark, den tweeden stuurman van dé „Myrmi- üöon", die bij den geredden kapitein Parkinson behoorde. ONZE POSTZEGELS. Men schrijft aan de N. R. Ct. Nu en dan hoort men klachten over de Nederlandsche postzegels, die dan meestal betrekking Webben op het minder fraaie van het uiterlijk. Er bestaat echter een reden tot klagen, die van meer practische be- teekenis is, en waarop, naar wij mee- nen, in de pers nooit gewezen is, al wordt zij bij monde vaak geuit. On ze postzegels zijn slecht gegomd. Herhaaldelijk komt het voor, dat men een postzegel door het bevochtf gen, met de tong of op andere wijze, •zoodanig van zijn laagje gom ont doet, dat het noodig is den gomkwast nader te hulp te roepen. De eenvou dige beweging wordt daardoor een omslachtige, de uitpuilende gom is bovendien slordig en lastig. Het is ons opgevallen, dat dit euvel bij bui- tenlanidsche postzegels niet voor komt, ook de in den handel voorko mende couverten en etiquetten heb ben dit gebrek niet; het zal dus wel nn'iet moeilijk zijn het afdoend te ver- MISHANDELING Men meldt uit Beirgen-op-Zoom aan de Msb. Door de Justitie zal een onderzoek worden ingesteld naar liet overlijden -van den 12-jnrigen knaap D. C., die aan meningitis zou zijn overleden. Het vermoeden bestaat nl. dat de knaap zou overleden zijn ten gevol ge van een op school ontvangen klap. ONTVLUCHT. J. R. te Stadskanaal, die gearres teerd was als verdacht van brand stichting, is des nachts uit de mare chaussee-kazerne weten te ontvluch ten. Men heeft hem nog niet weer in handen. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. Onder de prijsvragen, uitgeschreven door het bestuur van den Nederla/nd- sohen bond van gemeente"ambtenaren, ter gelegenheid van de tentoonstelling op gemeentelijk .administratief gebied, was de volgende: Eene omschrijving van de meest praobisch© inrichting der gemeenteadministratie, wat be treft In dee ling, berging en raadple ging van bet nieuw -archief. Geen .der drie ingebonden antwoor den kon voor een bekroning in aan merking (komenHet antwoord onder de kenspreuk ,,Orde maakt (het werk li-dht" was, oordeelde de jury, niet van verdiensten ontbloot. Het is gebleken te zijn van den heer H. A. A. Delnoz, ambtenaar ter provinciale griffie vam Limburg. EENVOUDIGE BERECHTING VAN KANTONGERECHTZAKEN. Naar Vernomen wordt zal eerst daags bij de Tweede Earner een ont werp van wet .worden ingediend tot eenvoudiger berechting van kanton gerechtzaken. Het ontwerp heeft het departement van justitie reeds verla ten. LICHTGAS. Een gasverlichting kan .alleen dan goed wetrken, als het gas een goede lichtsterkte en wairmtewaarde heeft en reen verontreinigingen meevoert, de druk in de straatleiding tot aan de gasmeters minstens 30 mM. be draagt en de leidingen een wijdte hebben in verhouding tot het aantal branders, dat daarop staat. De ver bruiker mio-et zorgen, dat de gloei lichthranders goed gesteld zijn om 't vcreischte mengsel van lucht en gas te krijgen en dat zij evenals dc iglaeikousen stofvrij blij vod Hoort .men dan toch klachten over een gebrekkige gasverlichting, die zich eigenaardig '.t meest :n 't Late najaar voordoen, dan moet 't jaarge tijde daarin een rol spelen en dat. is ook werkelijk 't geval. In 't koudere jaargetijde wonden bij de verande ring .in temperatuur, die 't gas on dergaat op zijn weg van de fabriek naar die verbruiksplaats, de in 't gas aanwezige waterdampen neergesla gen in de leidingen of vormen een regenaclitigen aanslag; door die da ling in temperatuur wordt ook de naphtaline afgescheiden. Daarvoor is 't volstrekt niet noodig, dat de tem peratuur van de lucht zoo laag is als in den winter; de afscheiding heeft eveneens plaats als bijv. de buiten temperatuur, zooals in dien herfst voorkomt, 's nachts 10 graden daalt 't is dus de afwisseling tusschen warm en koud, die de onaangename verschijnselen veroorzaakt. Derhalve moeten de leidingen, waar zij bloot gesteld zijn aan plotselinge tempera tuursveranderingen, door bekleeding beschermd worden of moet men op een andere manier deze inwerking trachten te voorkomen. Als dus de gasverlichting niet altijd precies werkt zooals men wel zou wensohien. dan moet men niet zonder nader on derzoek, de schuld op de gasfabriek gooien, volgens 't bovenstaande toch kunnen nog een aantal andere oor zaken storend werken. EEN ONDERZOEK INGESTELD. Op de heuvelen in de Order-bos- schen nabij Apeldoorn zijn bij deont- ginnings werkzaamheden groote kui len ontdekt, waarin zich een aanzien lijke hoeveelheid metaal slakken (geen erts) bevond. Vermoedelijk hebben eeuwen gele den op deze plekken ovens gestaan en zijn daar wapens gesmeed waar van .nu en dan exemplaren op de Ve in we worden gevonden. De drie kui len liggen op ongeveer 100 M. af stand van elkander. Een deskundige stelt een onder zoek in. DE WIJDE WERELD IN. Te Snoek zijn twee 16-jarige jon gens van welgestelde burgers zonder voorkennis hunner ouders de wijde wereld ingegaan. Vóór hun vertrek nebben zij een brief gepost, waarin werd meegedeeld, dat alle naspoirm- gen naar hen vruchteloos zouden MISHANDELING. Ons wordt het volgende stuk toege zonden: Van tijid (tot tijd jagen, de couranten ons een rilling op het lijf door een verhaal van 'een of andere bijlzonden© wreedheid: een levend-begraven hond, een doodgeranseld paard-, of iets der gelijks. Maar weet ge wel, o Rïllers, dat al die op zichzelf staande gevallen sedhits korreltjes zijn aan den berg van wreedheid die dag aan dag -onder uwe oogen verrijst, (dikwijls op uw eigen tast en tot uw eigen genoegen? Een paar maanden geleden lazen wie van een man 'te Schiedam, een je never-stoker, tdlie zijn hond stroopte vóór deze heelenuaal dood' was, en voor velen zal het /een. genoegdoening zijn geweest het vonnis te lezen: zóóveel dagen of we'ken cel. Maar gij die levende palingen vilt of doet villen (wat uit moreel oogpunt hetzelfd'e is), zijt gij iets beter dan die jeneversto ker? De paling is een fijn-bezenuwd schep sel, en heeft waarschijnlijk een sterk gevoel van pijn. En onder liet oog van politie en justitie, voor ons oog en voor dat onzer kinderen, worden deze die ren op de openbare straat letterlijk doodgemarteld. Levend wordt de buik opengesneden1, levend worden zij gele digd en gevild.Daarna mogen zij uren lang liggen 'krimpen .van pijn. Zóó :s gewoonlijk 't lot der kleintjes. Van de groote wordt dikwijls eerst den kop afgesneden. Schijnbaar is dit beter, maar ook .alleen schijnbaar. De pabng is namelijk een koudbloedig dier, en de kop bloedt niet ledig, blijft nog uren leven. Soms nog wel 24 uur. Als de mootjes worden bewonderd op uwe tafel, of smakelijk worden veror berd, ligt de kop nog ib den vuilnis bak te gapen en met de oogen te draaien,, vermoedelijk 'lielscbe pijn lij dend. Elke paling die op deze- wijze wordt behandeld, 'lijdt evenveel of meer als een paard' of hond, die ge levend izoudt villen, en dan aan hun lot overlaten. 'Slechts één afdoend middel is er .om dat gemartel te voorkomen: het dier doodmaken, islachten, vóór 't gevild •en gekerfd' wordt. Men ziet, het- recept is eenvoudig. Slachten (geschiedt hiet best door de hersens te kwetsen, wat o.p vele wij zen kan gebeuren. Den zekersten weg bewandelt men dloor 't aanbrengen van een drietal flinke sneden in /den kop: een liangs-snede, en twee idiwars- sneden, evlen boven .en onder de oogen. In iden regel is 't ook voldoende, het •beest de hersens fin te slaan: een paar flinke klappen op dén kop met een (hamer, een (han-dbijiltje, of met de scherpe kant van b.v. een kilo-gewicht. Eerst daarna villen, kerven of kop- .afsnijden. De stuiptrekkingen die dan nog vol gen, behoeven iu niet te verontrusten; 't zijn zenuw-trekking die met gevoel niets te maken hebben. Het bewustzijn zetelt in de (hersens, en /als deze dood zijn is het pijin-gevoel verdwenen. 'Gewoonlijk is 't niet voldoende, de 'Viischvrouiw te zeggen dat zij zóo moet do en; als gij u (hiebt -omgedraaid, gaat ■zij' haar gewone gangetje. Is 't u ernst met de zaak, (bJ'ijtf er dan bij- staan tot het slachten is afgedoopen, /en let er op, dat het goeld gebeurt. Zijt ge Mervoor.te (teerhartig, schrap dan, ook -in uw eigen belang, de pa ling ;op uwe menu's. Meer dan eens .is aangetoond (dat izi'clh in het lichaam van doodgemartelde dieren tijdens die marteling een vergift ontwikkelt, dat onder bepaalde omstandigheden idoodelijk kan zijn voor 'hem die het dier eet. Waarschijnlijk is reeds me nig manisch weggekwijnd aan 't ver gift dat hij binnenkreeg met een dood- gemartelden paling. Goethe wist het wel: Alle Schuld aradhlt sioh nuf Er den. ONGELUKKEN. Uit Slikkerveer schreef men Don derdag Hedenmiddag om half zes kreeg de teekenaar van de firma M. v. d. Kuyl, de heer K., tijdens de proef vaart met een schip op de Maas, een slag met den helmstok, waardoor hij in de Maas viel en verdronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. In de Guldenstraat te Groningen viel Donderdag een dienstbode, bij het reinigen dier ruiten, uit de derde verdieping, ter hoogte van- pl.m. acht meter, naar beneden, Zij kwam op eera met steen en bevloerde binnen plaats tusschen emmers en ander vaatwerk terecht en bleek in 't geheel geen letsel te hebben bekomen. Heel spoedig was zij dan ook weer dén schrik te boven. DE REDDERS! VAN DE ..BERLIN' „uowsHSK.fflaiTOJpa...... z'lveren medailles toe te kennen aan G, Jansen, .Tan van Rees, Klaas Ree én Martin Sperling, „als eervolle er kenning van hun buitengewone ver richtingen bij de redding van mert- sehenlevens ter gelegenheid van de ramp van het stoomschip „Berlin' aan den Hoek van Holland, op 21 Fe bruari 1.1.". JIIR. MR. C. J. DEN TEX. Vrijdagmorgen is te Amsterdam o\ ©rieden jhr. mr. C. J. den Tex, een der zeer verdienstelijke burgers, die door zijn groote welwillendheid in het op zich nemen van allerlei amb ten en betrekkingen, die hij met grooten ijver vervulde, door zijn hupschheid ler aangename omgangs vormen zich bij zeer velen Dekenden be-mind had weten te maken, schrijft 't Hbld. De lieer Den Tex had in belang rijke betrekkingen als h\et lidmaat schap der Tweede Kamer, waarin hij van 1901 tot 1905 voor Amsterdam VI zitting had, als lid van Provinciale en sedert 1895 van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, ook als lid van d(en Gemeenteraad. De heer Den Tex, die slechts 52 jaar oud is geworden, is slechts en kele dagen ziek geweesteen long ontsteking heeft een einde gemaakt aan zijn welbesteed leven. DIPHTERITIS TE SLIEDRECHT. Op last van B. «en W. zijn de open bare lagere scholen te SliedTecht sloten. de DE LEERLINGREGELING IN DE DIAMANTNIJVERHEID. Naar de „Tel." verneemt, heeft ue heer S. P. van Eegheu, als arbiter in zake de leerling-kwestiie iin de dia mantnijverheid optredende, die me morie ontvangen van de werkgevers, waarin dezen hun standpunt uiteen zetten, en de behoefte der industrie aan het gevraagde leerlingenaantal demon streereu De heer Van Eeghen, die deze me morie in duplo ontving, zal het dupli caat nu in handen, stellen van die te genpartij, om deze hierop van ant woord te kunnen dienen.. CONGRES ZONDAGSRUST. (Dloor onvoorziene omstandigheden kan het tweede nationaal congres voor Zondagsrust op 24 en 25 dezer in Den Haag niet plaats hebben. Het zal nu op 1 en 2 Mei worden gehou- BRANDEN. Donderdagavond omstreeks 8 uur ontstond te Nijmegen een uitslaande brand in het pand van den heer Th. Egbers aa«n 'de Hertogstraat. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, en een zestal slangen 'n werking zette, was omstreeks half tien het vuur meester. De bovenverdie ping is geheel uitgebrand, maar de automobiel-garage van den heer Eg bers bleef gespaard. Het geheele huis heeft veel waterschade. In dé aangrenzende garage van den heer Friénis werden alle voor zorgsmaatregelen genomen, vooral met het oog op den aanwezigen voor raad benzine, die tijdig verwijderd werd. De korenmolen van den lieer Ver hagen te Lith bij Tiel is afgebrand. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbekend. Gemengd Nieuws DE ENGELSCHE DOKWERKERS TERUG. De 150 Engelsclien, die tijdelijk te Hamburg als dokwerkers dienst heb ben gedaan en vandaar terugge stuurd waren, hebben der politie te Grimsby, waar zij landden, veel last bezorgd. De mannen, die naar Lon den door moestien hadden geer plaatsbewijzen zij beweerden, dat men hen te Hamburg f 13.20 had la ten betalen voor de reis tot Londen toe. De meesten waren dronken en er werd lustig gevochten. Vele hun ner hadden van 60 tot f 120 bij zich. De politie weerde hen van de treinen en nam er verscheidenen in hechte- TWEE BRIEVEN. Hector Luis Paredes, broeder van generaal Antonio Paredes en thans te Berlijn, heeft een brief gericht aan de Venezolanen en een aan president Roosevelt. In beide brandmerkt hij president Gastro voor den moord, ge pleegd op generaal Paredes en zes tien vrienden. De doodstraf is afge schaft in Venezuela, zelfs voor mili tair verraad. Toch heeft Castro dien generaal en de zijnen laten dood schieten. Twee generaals weigerden het bevel te gehoorzamen, een kolo nel heeft het uitgevoerd. Aan het volk van Venezuela roept Hector Luis Paredes nu toe„Helpt mij in een bloedelooze omwenteling, om het recht te iatien zegevieren helpt mij, langs wettelijken weg, Venezuela van Castro en zijn handlangers be vrijden En tot de ministers van Venezuela zegt hij „Verlaat Castro, maakt liet ledig rondom hem Bergt u, want het Vamezolaansche volk zal Castro richten. Aan president Roosevelt schrijft Hector Luis Palredes, dat het dood schieten Van zijn broeder en diens vrienden moord met voorbedachten rade was. Castro heeft op allerlei wij zen bewerkt, dat generaal Paredes van Trinidad verbannen werd. Toen deze zich daarop naar Venezuela be gaf, liet Castro hem opwachten en afmaken. De schrijver verlangt nu, dat de mogendheden Castro zullen afzetten, omdat zij hem onwaardig achten aan het hoofd van een mede- mogendhéid te staan. Venezuela kan niet langer Castro's monopok'es, dief stallen en moorden verdragen. Uit naam der gerechtigheid smeekt de schrijver d;en president tegen Castro te handelen. DOOR EEN PIJPENSTEEL GEDOOD. Te Wasfes maakten vier dronk aards ruzie in eene herberg, omdat de geven. Zij: beleedogden de vrouw, zoodat haar echtgenoot, die in eene naburige kamer was, meende te moeten tu scbenbeiden komen. Nu vielen de drinkebroers den baas zeiven aan. Deze wilde, om aicih ge makkelijker te verdedigen, de stee- nen pijp, waaruit hij rookte aan zijne vrouw overhandigen; maar juist deed een- der twisters. Boucfhez eenen aan val op hem, miet diit gevolg dat de steel van de pijp in het oog van den aan valler terecht kwam. (Dit feit deed het gevecht nog verer geren, toen eensklaps Boucfhez, te mid den van het gewoel in elkaar zakte. Men snelde hem ter hulp, maar hij was reeds dooid. (H. v. A.) Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te 's-Graverihage dr. J. R. Callenbaoh te Rotterdam. Dr. M. Niemeijerr te Sneek, sedert 1866 predikant bij de Herv. Gemeente aldaar, heeft tegen 1 Juli zijn eme ritaat aangevraagd. Sportpraatje De internationale week. Het Comptetitiéo verzicht. De Paaschdagen hebben ons weer 'n waren inval van Engelschie Duitsehe sportbroeders bezorgd. Wij Haarlemmers hebben ook ruim schoots ons deel gehad, tenminste wat Haarlem betreft. H. F. C. rustte eens wat uit van 't permanente win nen. Veel succes hebben de Rood- broeken niet behaald, 't Begon al met een 52 nederlaag tegen de Woodford AJbion. die vooral in haar voorhoedespel verbazend meeviel. De Vampiires. die nog wel als veel beter dan de Albion bekend stonden, ble ken veel slechter te zijn. Haarlem won er met 3—2 van. Hierna ver scheen de Cölner F. C., die tegen Haarlem I en II gecombineerd moest spelen, door de aant/rekkingskracht van den Holland— Engeland-wed- strijd. De Duitschers wisten niet eens te winnen, en door hun gewel dig knoeien, waarin de combinatie niets voor hen onderdeed, kwam het einde met een onder deze omstandig heden vrij normale 0—0. De andere Westelijken speelden ook niet buitengewoon. We laten hieronder het lijstje hunner verrich tingen volgen. Haarlem Hercules H. V. V. D. F. C. Sparta 1 1 1 2 1 2 1 1 De twee eerste-klassers, die naar 't buitenland trokken, kwamen met de kous op den kop terug. Ajax, dat tweemaal den Beerschotbeker had gewonnen, ging er nu in de eerste ronde al met 0—3 tegen, die Mancu nians uit. Sparta bracht 't voor dén Van dier StraetenPonthoz-beker ten minste tot de tweede ronde, maar verloor toen met 40 van de Union Saint Gilloise. De Oostelijken hadden wat meer succes, zooals uit 't volgende lijstje blijkt P. W. 2 2 6 0 Quick (Ni) 2 1 1 - 6 4 Wilheimina 2 2 9 3 Vitesse 1 1 1 U. D. 1 1 2 4 Van die tweede-klassers toerde Achilles eerst naar Verviers, waar liet -met 4—0 won, om daarna in Luik met dezelfde cijfers te verliezen. Volharding speelde vérder nog een mooie 11 tegen de Woodford Al bion, e.n A. F. C. won mét 2—0 van de Walthamstow F. C. De andere uitslagen waTen niet van veel be teekenis. Ondanks al het „geïnternationaal" stonden de Competities ni-et geheel stil. Op Goeden Vrijdag •won H. V. V. voor de tweede maal met 3—0 van Velocitas, terwijl D. F. C. op eersten Paaschdag voor de ver rassing zorgde door Quick met 2—1 ■te slaan, en zich daardoor vrijwel zeker buiten degradatie-onaange naamheden te brengen. In de tweede klasse schoot Allen Weerbaar, tot dusver stierk aspirant voor de laatste plaats, plotseling uit z'n voetbal- sloffen, en won achtereenvolgens met 3—1 en 30, resp. van A. F. C. en Voorwaarts. A. F. C. is nu 't kam pioenschap kwijt, en 't Rotterdam se he Achiil,es is de tweede aangewe zene voor de kaïnpioens-competitie. (Waarschijnlijk zal, met Volharding, ook Concordia er in uitkomen. Verder gebeurd© er niet veel bij zonders. Üp 't Programma voor Zondag zijn wij. Haarlemmers, bijzonder royaal bedeeld. Zoowel Haarlem als II. F. C. spelen -thuis, en be'dem heb ben een kleine kans op eene overwin ning. H. F. C. ontvangt de Stichtena ren, en zal (vooral door de afwezig heid van Francken) hard moeten werken om .revanche te nemen voor de 32 nederlaag, indertijd in Utrecht geleden. Ajax, dat den Schoterweg zal be zoeken, kreeg er in Leiden met 51 van langs (als wij ons wel herinne ren nog al geflatteerd voor Haar lem) maar heeft, -gelet op de gelijke sterkte van beide clubs, wel een kans om revanche te nemen. Veel succes zij onzen blauwwitten en roodblauwen toegewenscht QuickSparta zal vfrij zeker ©ene gemakkelijke overwinning voor de Hagenaars opleveren, fcn D. F. C, H. V. V. een dito voor de bezoekers. In de match' VelocitasH. B. S. zullen de Cadetten wel eene heldhaf- t ge poging tot ontkoming der laat ste plaats doen. Of 't liun gelukken zal, betwijfelen wij echter. In de tweede klasse niets belang rijks meer. Alleen spelen Volharding en Achilles te Leiden op Ajax' veld de niq|r,) voor de kamnioenscom- petitie. Een Amsterdamsche over winning is te verwachten. In 't Oosten gaat U. D. naak' 'tNij- meegsche Quick, en G. V. C. naar P. W. De thuisclubs zullen wel met de puntjes gaan strijken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cent per rcrel. OP ONDERZOEK. Benige inwoners van Haarlem kun nen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jéüking der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van deze stiad hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden diatuim te gene zen. Zij spreken er over. Lees dit: Mejuffrouw de Wed. v. d. Bent, Nieuwe Kruisstraat 2 te Baarleim, deelt ons mede: Het is thans wel tien jaren dat i'k voortdurend geleden heb aan uitslag oip de armen en handen. Veel had ik hierdoor te lijden, want niet alleen wias het zeer pijnlijk, doch ook de jeuking wias onuitstaanbaar en bezorgde mij menige stapel ooze nacht. Verschillende keeren was ik •hiervoor onder behandeling geweest, doch het resultaat was immer bedroe vend en ik was zeer mismoedig en wianlhoipi'g. U zult dus mijn blijdschap kunnen begrijpen-, toen ik na ge durende vier dagen Foster's Zalf te hébben toegepast volkomen gene zen was van mijfn verouderde kwioaJ. U zult mij een genoegen doen wan neer U aan het bovenstaande publi citeit wilt geven, want vele menschen kunnen hierdooT geholpen worden. Ik ondergeteakendé verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U hiet publiek te makién op elke wijze die U'goeddunM. Z'ie toe dat gij de échte Foster's zalf bekomt, dezelfde die Mejuffrouw v. d. Bent gehad heeft. Ze is te Haar lem verkrijgbaar bij de Heeren J. van Gulilk, Zijilstiraal 98, J. J. Göppingier, Groote Houtstraat 147a, en K. van Eiden, Spaarne 38. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel a 1.75 voor één of J 10 voor doozen. Burgerlijke Stand HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. OndertrouwdA. M. Benraadt en C. Scharrighuisen. Bevallen A. C. van Gils—Rijnar- dus, z. G. Loogman—Kreike, z. J. v. d. Caan—Kroon, d. OverledenA. v. Steijnen, z.. 11 m. SCHOTEN. Bevallen E. de Man—Clowtinjg, d-ï J. C. SneJEsveld, z.J. S. E. Mol— Dur, d. C. J. HuismansMartm, z. J. SmirkDe Vries, z. M, C. Rot- gersPuplickhuizen, d. OndertrouwdJ. Ruijgrok en M. Berkman. Getrouwd P. J. van -djen Berg en G. Langke-mper. Stoomvaartberichten Het st. Koning Willem II, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 4 April van Genua. Het st. Prins Willem II arriveerde 5 April van Paramaribo te Amster dam. Het st. Prins Frederik Hendrik ver trok 5 April van Amsterdam naar Paramaribo. Het st. Maasland arriveerde 5 April van Buenos Ayres te Amsterdam. Het st. Am stel land arriveerde 4 April van Amsterdam te Montevideo. Het st. Statendam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 5 April 12 uuir Lizard. Het st. Sindoro, van Java naar Rot terdam, vertrok 5 April van Padang. Het st. Rindjani, van Rotterdam naar J-ava, arriveerde 5 April te Pa dang. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 APRIL NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK. Voorin. 10 u-re, Ds. Creutzberg, pred. te Wijk aan Zee en Duin. 's Avonds 6 ure, Ds. Montijn, (Oateclhisanus -Zondagsafideelioig 12). NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan, JANSKERK. Voomn. 10 ure, Ds. Veen. BAKENESSER KERK (Voor de .Kinderen; Voorm. 10 ure, de heer Hilbrander. j EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, 'Pas d'Ecole du Bimanohej 10J heures, Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, -Ds. Mulder, 's Avonds ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5£ ure, Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat), Voorm. 10 en 's avonds 6 uur, D» W. Ringnalda. CHRISTELIJK GEREF. GEMEENTH (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. -van der Veigt 's Avonds 51 ure, Ds. v. d. Vegt. LUTHER SC HE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. -van Bakel, Nam. 1 uye-, Geen Zondagsschool, i, KERK DER VEREEN. DOOPSGEZ.1 Voorm. 10 -ure, Ds. W. J. Kühler, Doopsgezind pred. te Leiden REMONSTR.ANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Ph. H. Huge; hoiltz, voorganger déir Vrije Gemeen.' te Amsterdam. KERK DER BROEDERGEMEENTE) Voorm. 10 ure A. E. Schmidt. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, Prediking. 's Middags 12 uur, Zondagsschol 's Avonds 6 ure, Onderlinge Bijib| bespreking. Dinsdagavond) 8 -ure. Bi ristend. EVAN GELI SAT IE GE B OUW. J acobijn enstra at 20 Voorm. 10 ure, H. J. Bosch 's Nam. 12-^ uur. Zondagsschool, 's Avonds 6 uur. IT. J. Ro-sch, Maandagavond' 8 uaur, Jongedoi itiersikrans. Dinsdagavond pj uur, Bijfeelbesp king. Donderdagavond 8); uur, 'H. J Bo: EVANGELISATIELOKAAL. j Kleine Dorcas, Brouwersvaart 112 Voorm. -10 -uur, Kindersamenkon Donderdagavond' S -uur. de heer R. van Leeuwen, van Amsterdam. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. 'A. W. -Hakste Eoner. pred. 'te Haarlea KMlekte voio-r de K< BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, 'Ds. de Graaf, pred, ite M-ari DOOPSGEZINDE KSRK. Voorm. 10 ure, Ds. van GaJcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. Schade Westrum. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, -Ds. Moeton, lEmer. pred. te Haarlfl HEEMSTEDE. Voorm. 10 -ure, Ds. de Hartog. I Gewone iruaandelijksohe kolljl voor het „lokaal voor Christel!jke|| Doopsbedienidl 's Av-ondis 7 ure, Ds. de Hartoal HILLEGOM. Voorm. 10 ure. Dr. W. J M. i berts, pred1. te Amsterdam. Namiddag 2^ ure, Ds. Boeke, pred. te Noordrvvijk-eril HOUTRIJK EN PO LANEN. Voorm. 10 ure, Ds. B. Bal jon, SANTPOORT. Voorim. 10 ure, Ds. B-ax. Doopsbadteöi SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Bal-jon, VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper,| UMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Warners, j pred. te Nieuw-VienJJ WIJK AAN ZEE EN DUIN.B Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbei| pred. te Haarlem ZANDVOORT. Geen opgave ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6