NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON 24e jaargang. Ne. 7356 Vw^chijnt dagelijks, be bak® ©s 2es» si? Feestdagen. vbijtag 21 juni 1907 g HAARLEM S DAGBLAD abonnementen AD VERTENTIÊN; x? per &rse maandeni 1 o« ITiPVL ^tÉËSStJSjx Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement yoor Haarlem 5 \.M Haarlem van 1—5 regels 1.—, elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per regel /oor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) ,- 1.3C JfjAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing Franco per post door Nederland 1.65 ^(T ®hT Ir® 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers 0.02 H V ir n> j »j«sxa.^xuxa.af.r Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37h Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREB00M. Drukkerij? Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. BEURSBERICHT VAN MERENS TSELEMAN Haarlem, 19 Juni 1907. Ook hedien mocht de stemming ter beurze over heit algemeen tamelijk op gewekt heerten, wel blijft het dure geld rog steeds een storende factor, doch men Tleit zich met de hoop, dlat daarin na 1 Juli a.<s. eindelijk wel «enige verlichting zal komen. Aandeel en Ned. Handel Mij. op res- centre golden ex-dividend 1 pet. lager, derhalve feitelijk 2 pet. hooger. In Koninklijke Petroleum Aandee- len was de handel wederom zeer le vendig bij minder heftige fluctuaties Van den aanvang af werd krachtige steun verleend door groote aankoo- pen van claims, welke van f 174 tot circa f ISO opliepen, en op f 176 sloten, terwijl de nieuwe aandeelen 256 hie ven, in de afgestempelde aandeel on ging nagenoeg niets meer om. Palen.- bangs waren gevraagd en bleven 1 pet. hooger, Emma aioten echter onver anderd. Tabakaaandeelen waren vast en meer en deel? hooger, alleen Amster dam Deli nog 9 pet. lagerLangkat. tabak B. opendie 8 pet. hooger naar aanleiding van het gunstige bericht omtrent don nieuwen oog9t, liepen echter later weder iéts terug Deli Cultuur bleef 4 pet. hooger met vraag voor contramine dekking. Van Mijnaandteeleai liepen Ket.v hoens verder terug, tengevolge van hernieuwde ongunstige beschouwin gen over het jaarverslag, terwijl de trekomlst, ofschoon veeilbeflovend', uit den aard der zaak onzéker is. Ook Redjang verloor nog ruim 10 pet. Great Cobars bleven ma, hoogere opening onveranderd. Dé Néw-Yorfksdhe m'arkt had gis teren over het algemeen een teleur stellend iverloop en die beitsne stem ming, welke aanvankelijk bij de ope ning Itoeersehtie, maakte later op don dag plaats v'oo.r een «enigszins zwak kere tondenz toen een verder goudéx- port van 1.000.000 pond sterling werd aangekondigd. Vrees voor verdere goudu Li voeren en als gevolg daarvan een minder ruime geldmarkt leidde tot realisaties zoodat per slot van rekening de slotprijizem dér meeste fondsen geen noemenswaardige ver andering bij die van den voorgaan- dan dag aantoonen. Evenals in de laatste dagen be paalden de affaires zich tot slechts enkele specialiteiten. Zoo bedroeg gisteren de omzet in Readings alleen 105.000 shares of ruim 1/3 van het totaal, waaruit voldoende blijkt hoe weinig algemeen de handel op het oogenblik aan de Xefw-Yorksche beurs ie. Het koersverloop van dit fonds be- heerscht dan ook in niet geringema- te dat der andere soorten en waar op de heden plaats hebbende verga dering dezer Maatschappij beslist zal worden over het al of niet vithoogen van het dividend, zal zulks zeker van invloed zijn op de huidige New-York- sche markt. Van de overige soorten verkeerden Rock Island en Scrutih. ;Pac. dhrs. in TOSte tendenz, terwijl even eens eenige vraag bestond voor BaiLbi- mioro Ohio éhrs. in verband met de gunstige ontvangcijfers welke over de maand Mei eene vermeerdering van 554.000 dollars aan bruto's en 160.000 dollars aan netto's aanwijizen. Trou' iwenxs do ontvangsten van de spoorwe gen zijn dan laatstem tijd zeer bevre digend, zoodat de resultaten van het oip 30 Juni eindigende boekjaar wel licht heter zijn dan aanvankelijk ver wacht werd. In de industrieele afdeeling liepen Steels aanvankelijk tot 33 1/4 omhoog om eene fractie boiven iden laagsten koers te sluitien. In de overige fond sen bleef de handel zeer beperkt. De stemming bleef in onze Aim/eri- kaamsöhe afdeeling tamelijk vast in overeenstemming met Londen, zoodat de koersen ondanks de teleurstellen de New-Yorksche slotnoteeringen hier slechts weinig hij gisteren verschil den. Speciaal vast waren Réok Islands, welke trouwens ook hooger afkwamen en welke naar het heet van uit New- York getipt worden. Ook Steels handhaafden hunne vas te stemming bij tamelijk levendagen omzet, doch overigens waren de af faires .over het algemeen zeer beperkt. Held 6 Na de ontbinding van de Doema, De verrassing van ihet eerste oogen blik begint in Rusland plaa/tjs te ma ken voor hoe langer boe groater on tevredenheid onder idle oppositiepartij, naarmate ze nauwkeuriger kennis neemt van de nieuwe kieswet. Deze was in den beginne zonder tegenstrib beling aanvaard. Men toonde zich al leen eemdgszimis verbaasd', dalt een zaak van zoo ernstig en aard als een wijziging van de kieswet was onder nomen met geen ander gevolg, dan diajt .er letemigie (schijnbaar onbelangrij ke. wijzigingen werden1 aangebracht. Maar nader blijkt-, .dat deze wijzigin gen van dien aard zijn, dat ze de ge- hcele samenstelling van dé Doema zullen verandieirJen'. „Die wijzigingen zijn van- dien aard", ziedde die héér Maklalof tot don Petetrlsb ungschén berichtgever van den M atin, „dat de Kadeftenpartij zich afvraagt of het bij de aanstaande ver- kiezingen niet beter zal zijn, dat wij ons onthouden, dan een strijd te be gijnen, die eindigen moet met de ne dcrlaag onzer partij. „De pas gedane mededeéling over het aantal leden, dat iedere groep te kiezen zal hebben, heeft ons deoogen geopend. Bij het nieuwe stelsel zal de Doema beslist, conservatief zijn. Wij, Kadetteu, zullen er hoogstens ten ge tale van 15 verschijnen. Onder deze omstandigheden houd ik het voor l>e- tcr dén strijd maar op te geven. Wan neer het land de partij vrijwillig uit het parlement ziet heen gaan, die de geest en hét. brein er van wals, zal hét tot het besef komen van hetgeen men het ontnomen heeft." --- Onder de gToepien van de uiterste linkerzijde drukt men zich heel wat krasser uit. De afgevaardigden v**n die partij willen ook der Doema. den rug toekeéren en den boeren ze voor houden aan die stemming geen deel te nemen, daar het, volgens hen, geen cut heeft, dat het volk zitting heeft in een Kamer, die bet niet vertegenwoor digt. Zooals gezegd, laat men zich aan die zijde zeer kras uit. Een oud-afgevaar digde zoidé b. v. tot bovengenoemd en berichtgever „Zij hebben het voorbeeld gegeven van schending van dé wetten, waar om zouden wij ons er dan aan hou den In een klaarblijkelijk geïnspireerd telegram uit Berlijln over de jongste gebeurtenissen in Rusland in de „Koln. Ztg." wordt gezegd: „Wij Duitsohers hebben steed/s streng vermeden ons te méniglen in de binnen- landsche aangelegenheden van Rus land. Ook thans kunnen we aan het Russische volk overlaten hoe liet wil hendelen. Wij wenfechen, onverschil lig of er sprake üs van een staats greep of niet, dat de toekomstige ont wikkeling van Rusland een kalm ver- Joop zal hebben. Of de nieuwe kieswet tor bevordering vanddt doel kan strek ken, is een vraag van dé toekomst. Dé Russische regeering, die zich, blijk baar veel voortitelt van de uitschei ding der met-Russische élementen, van de verhooging van den leeftijds grens voor de kiesbevoegdheid en den census, hoopt de onrustige elementen buiten de Rijkfedcema te houden. Al mocht dit ook voordeel opleveren, zoo mag toch met uit het oog worden ver leren, dat de verschillende behande ling van Polen en Kaukasiërs in die districten ongetwijfeld groote ont stemming heeft gewekt, en de geneigd heid tot gewelddadig verzet zal ver- hcogen en dat ze het aantal dweepzie ke terroristen kan vermeerderen, die zich zullen voornemen het vermeende onrecht te wreken. Uit de buitengewo ne maatregëlten, die de politie te Pe tersburg en op andere plaatsen heeft genomen, vooral uit de scherpe maat regelen tegen de pers, aan welke iede re vrije moeningsuitdng thans is ver heden, blijkt duidelijk, dat dé Ru/sai- sche regeering rekening houdt met mogelijke pogingen tot verzet, maar vest be&loten is dtezé met kracht te onderdrukken. Rusland staat feitelijk weder onder een autocratische regee ring, welker macMsvdlkomenheid tot dé bijéénkomst der niéuwe Doema geen enkele beperking kent." Stadsnieuws KENNISGEVING. Buipgeméester en Wethouders van Haarlem', Gélet op art. 6 der Hinderwet Doen te weten, d'at van heden op allo werkdagen, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 2 Juli e. k. 's.namiddags tv> 1 uur, ter ge- mteeute-söcretarie (7e Afdeeling) ter visie is nedergelegd, hét. ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van G. Sclioorl, om vergunning tot op richting van eene zilversmederij, waai/bij als beweegkracht twee elec- tro-motoren zullen worden gebezigd in hét. perceel aan den Zijlweg, Kad. Sectiie A Nos. 3148 en 3149, en dat op den .veertienden dag na heden, zijn de 2 Juli e. k.. en wel des namiddags te 1 uur op het Raadhuis der «emeen- te de gelegenheid zal worden gege ven. om ten overstaan van het Ge meentebestuur of een of meer zijner loden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te bremgen. Keüniemakin g. Een oud boeremrouwtje zat in de tram. Ze keek naar buiten, met wei nig of geen aandacht voor haar me de-passagiers, die haar blijkbaar niet interesseerden. Aan den Kampersingel stapte een andere boerin in, jongen- en vlugger r-og, rad van tong, dadelijk in druk gesprek met een overbuur, over dat nare (schokken, dat zoo'n tram doet als-ie pas begint te rijden, en datje zoo op moest passen of je viël op Ie neus.. Maar de overbuur stapte uit en de praatzieke boerin keek eens naar do andere méde-trammers. Plots zag ze de oude vrouw in 't hoekje, keek haar scherp aan door do glinsteren de bril- lcglazen, en zei dan ineenp, een beetje opschuivend in de richting van het hoekje „Nou nogal mooi weer, hè, juf frouw De juffrouw, misschien wat doof, hoorde nietfe, bleef naar buiten staren langs den rug van een meneer op het voorbalcon. Maar de ander gaf 't zoo gauw niet op. Ze keek nog eens bijzonderlijk naar de juffrouw d"r gouden oorijzer met kap, stapte foen over, ging naast de ouwe boerin zitten, en zei „Ben u ook van Tes-el, juffrouw Oude rnenschje schrikte even, keek op en zei ..Ziet u zéker an me kapWie ben ja dan „Ik ben een zuster van Maartens dijk, ken je dio wel?" „Be ben een Janssen. ja. we komme van Rashel". De kennis was gemaakt. Ze stapten samen af, aan den Wagenweg, liepen samen op, en je zag ze vertrouwelijk praten nu, met. drukke gebaren. DICK VAKONDERWIJS. De Ambachtsschool is Dinsdag be zocht door den ihleer Julius Metz, Werktuigkundig ingenieur uit Dene marken. die in ons land een studie maakt van. hét vakonderwijs. KANTONGERECHT. Uitspraken. Woensdag werden de navolgende uitspraken gedaan T. de B. te IJmuiden en B. V. en G. van E. te Haarlem, zonder vergun ning kievitseieren zoeken, reisp. vrij gesproken en No. 2 en 3 ieder f 5 boete of 8 dagen hecht. W. v. <1. L., te Haarlem, overtre ding Arbeidswet, fl boete of 1 dag hecht J. M. S. en D. G. dte H., to Haai'- lem, overtreding Drankwet, rospect,. 10 boete of 8 dagen hechtenis en ontslag van reohitsvea*volging. J. de H., te Alkmaar, en 7 anderen, overtreding Spoonvet, reep. ƒ2 boete of 2 dagen hechtenis en 1 boete of 1 dag hecht. J P. te Schoten en 4 anderen, over treding Wetboek van Strafrecht, nesp. f 10 boete of 3 dagen hechtenis, f?> hoete of 3 dagen hechtenis en 6 dagen hechtenis. J. A. C. D. te Haarlem, en 16 ande ren, rijden zonder licht, rebP- f 0.50 boete of 1 dag hechtenis en f 1 boete of 1 dag hecht. G. S. te Veisen, en drie anderen. o\ ertreding Reglement op dé W egen ïr. Noord-Holland, reisp. 1 boete of 1 dag hechtenis, twee maal /0.50 boete of twee maal 1 dag hechtenis, en twee maal f 1 boete en twee maal 0.50 boe te of vier maal 1 dag hecht. P. V. te 's-G raven! i age, en 3 ande ren, overtreding Politieverordening Zand voort, allen f 1 boete of een dag hecht. T. D., te IJmuiden, overtreding Po litieverordening Beverwijk, fl boete of 1 dag hecht. C. de W., te Zandvoort, overtreding Politieverordening Veisen, f 1 boete of 1 dag hecht. W. H. N. en R M. te Haarlem, en C. G., te Haarlemmermeer, resp. vrij gesproken en fl boete of één dag hecht J. E., te IJmuiden, A. J. te Sant poort, en P. S. te Beverwijk, (verzet, vorige vonnissen), resp. verzet verval len verklaard en vorige uitfspraak be krachtigd. Voortte werden er nog 63 personen negens dronkenlschap veroordeeld res pectievelijk tot 3 weken en 3 dagen hechtenis en tot geldboeten van f 5, f'ó en f2, 'subs, drie en twee dagen hechtenis. DE LUCHTGIDS. De vereeniging van püstduivenlief- hebbers .,De Lucdrtgidsalhier hield op Zondag 16 dezen een kas wedvlucht van Creil (Frankrijk) uit, afstand 376 K.M. l>e duiven werden in vrijheid gesteld te 6.50 met Z. W. wind en bereikten als volgt hunne hokken. Prijs uur min sec. Ie Jac. Kroon te 1212—33 2e Jac. v. d. Linden te 123312 3e H. J. Merkensteijn te 1243—17 ie P. A. Kuiken te 124328 5e Th. N. v. d. Heijde te 12-4930 6e P. Kruier te 125202 7e W. v. Dee l en te 125227 Een zalv. med. uitgeloofd voor de drie eerstgetoonde duiven, werd be haald door den heer Jac. Kroon. Br. med., uitgeloofd door den heer J de Boer voor de tweede getoonde duif werd behaald door den hoer Jac. v. d. Linden. Br. med., uitgeloofd door den heer P. Timmermans voor de derde ge toonde duif, gewonnen door den heer H. J. Merkensteijn. Het punt op den beker word be haald door den beer Jac. Kroon, waardoor de iheer W. Traksel op wiens naam hij stond een zilv. med. verkrijgt, uitgeloofd door dein heer Muller. Binnenland II. M. DE KONINGIN EN Z. K. II. PRINS HENDRIK IN HET KAMP BIJ OUDENBROEK. Men meldt uit het kamp bij Olden- broek aan de „Tel. Dreigde het weder eerst Woensdag morgen met regen, tegen 9 uur brak het traditioneele oranje-zonnietje door en lokte een groote schare bezoekers van heinde en verre. Circa half ttien arriveerden H. M. do Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik in een rijtuig, bespannen met vier paarden. Aan den ingang werdén d? hooge bezoekers verwelkomd door de generaals Van Ermel Scherer en De W aal en verdere hoofdofficieren. Do Koningin was in 't. wit, dePriir in generaalsuniform. Direct na aankomist defileerden de aanwezige troepen voor de Koniuklij ke bezoekers, waarna oen schiet oef1 - ning van de veld-arbillerie werd bij gewoond. Vervolgens word een wan deling door 't kamp gemaakt, waarna de lunch gebruikt wc-rd in hét voor dii doel ingerichte officierenpaviljoen, waarvan drie kamers voor Ilaro Ma jesteit waren ingericht, een voor den Prins en drie voor liet gevolg. KONINKLIJK BEZOEK AAN ENSCHEDé. Wondt op 19 Juli Hengelo door de Koningin en den Prins bezoolit om door een bezoek aan fabrieken ken nis te nemen van de nijverheid al daar, naar men uit Enschedé thans meldt, zal die stad eveneens een ko ninklijk bezoek ontvangen en wel op Woensdag 24 Juli. De Koningin komt daar des namid dags tussen en 1 en 2 uur aan en ver trekt tussóhen 4 en 5. .Bezichtigd wor den worden de fabrieken der firma's J. F. Scholten en Zonen. Genii. Jan- mink en Zonen aan den Haaksberger- weg en Transvaal der firma Van •Heek Ooaam de Dothofstraat. VREDESCONFERENTIE. De verdeeling der voonzittersfunc- tien van de vier coimmissiën, waarin de Vnedesconfererltje Woensdag ver deeld werd, is geregeld als volgrt Eerste commissie (arbitrage enz.) voorzit ter de lieer Bourgeois Frank rijk). Tweede commissie (oorlogsrecht en neutraliteit bij de landmacht' voor zitter do Dcic-r Betomaert (België) tweede voorzitter de heer Asser (Ne derland). Dorde oommissie 'zeerecht.voor zitter graaf Torncelli (Italië,.. Viurde commissie (zeerecht en neu tral i teil voor aan zeeoorlog De Martens (Rusland). Ln de bijeenkomsten van de hee- ryn N'élidow en De Martens, met de Neder land sche gedelegeerden De Beaufort en Asser en de twee secr.-gen., Maandag en Dinsdag géliouden is do vraag of de algemee- ne Vergaderingen der Conferentie voor do pers toegankelijk zouden zijn in den breode besproken, met dit re sultaat dat zal worden voorgesteld een zeker aantal plaatsen voor de vertegenwoordigers de«r pers. die houders zijn van daartoe afgegeven kaarten, beschikbaar te stellen voor zoover niet ten aanzien van bepaal de vergaderingen de openbaarheid zal worden uitgesloten. De vergadering der Vredesconfe rentie van Woensdag was o. a. bo s', eind tot vaststelling van een regle ment van orde voor hare bijeenkom st en. Mevrouw Rutgers—Hoitsema, de bekende feministe, gaf Woensdag middag oen tea voor do te 's-Graven- hage vertoevende internationale vro- dovoorstanders, waartoe ook leidsters uit de Nederl-andsohe vromvenbewe ging waren gemoodigd. 'DE .RAPIEREN7 DER CONFERENTIE Th. Wolff vertelt in het „Berl. Ta- 'géblatt, dat hij in de douanezaal 'te .Oldonzaal twintig venzegdlde kisten 'heeft zien Staan gemerkt K. D. G., welke de papieren bevatten van de Duitsche legatie. jDa wereld, schrijft hij, :s steeds meer met papier dan met wijsheid ge regeerd, maar de twintig keizerlijke Duitsöhe papierkisten gelekeu bijna als een symbool. Zal zelfs het weinige wat men van deze Ifaagsche conferen tie verwacht, onder den last der pa perassen worden begraven en zal ook het verstandige en uitvoerbare aan papieren bezwaren worden ten offer .ge.bnacir0 Het is een vreeslijke ge dachte, dat elk der 46 congregate» evenveel documenten zou hebben kun nen zenden. Gelukkig halen de andé ren niet bij ons wat ordelievendheid betreft en evenals de trotsche prins in het Koningsdrama triomfeerde. Ik heb het beste paard in Europa, zoo kunnen wij zeggen, dat wij de meeste kisten hebben. De schrijver hoopt ten slotte dat 'Marscbail, die in zijn figuur zoo aan schouwelijk en pompeus don Duit- sohen Militarkolon vertegenwoordigt, ■zich niet op het sleeptouw zal laten •nemen door de chauvenisten, die ten opzichte van het vraagstuk van het kaaprecht ter zee de Duitsche regee ring nieuwe domiheden willen laten 01 MILLIOËMN (Naar het Duitsch van Balduin Möllhausen). 86) Waarom zoud/t ge niet in uw boek zetten, wat uw oog hier zoo boeit, vroeg zij. Mijn oogen zijn die van een valk, toegevende aan haai' voorliefde om vergelijkingen to ma ken, van de daken van onze stad kan ik verder zien daai een ander. Ik on derscheid een Navahoeroaver, als hij voor onze jonge mannen nog niet te zien is. Ik zal voor u waken. Uw hand. mag niet verlamd zijn. Joadhim, de anders zoo bedachtza me en doodsverachteaide jager, zou voor, nief.s ter wereld de bekoorlijke dochter van de wonderbare woestijn- stad iets hebben willen weigeren. Hij zette daarom zijn buks naast zich neer en het schetsboek voor zich neerleggend, verdiepte hij zich nog eens in het schetsen van de meest Indrukwekkende pu nten Tewani keek intusschen nauwkeu rig in alle richtingen rond. Haar blikken schenen in iedere spleet in de rotsen door ite dringen. Slechts vluchtig keek zij nu on dan naar de tedkeaiing om spoedig daarop weer met onverflauwde oplettendheid hlaaT plicht te vervullen- De op den oeverrand vertoevende mannen waren intusschen ijverig be zig het vlot doelmatig en stevig in elkaar te zetten, Joachim was juist van plan eten1 nieuwe toekening te beginnen, toen Tewani plotseling vol aandacht naar boven tuurde, hoog in de luchit haxj 7.ij n.l. een beweging ontdekt, dié icderon anderen blik waarschijnlijk ontgaan zou zijn. /.ij bad n.l. een zwart streepje ont dekt, dat zich daardoor kenmerkte, dat liet zon nu en dan wat verdér over den rand van die rots uitstak en dan weer verdween. Men zou het voor een gier hebben kunnen Ihoudien die zat te broeden en zoo nu en dan met zijn vleugels sloeg. Joachim zag. dat iert.9 haar in spanning bracht. Vóór hii nog naar de oorzaak daar van gevraagd had, kwam Pierre bij hen om Joaahim af te lossen. Tewani ontving hem met eenigé halfluid uitgesproken woorden. Wantrouwend keek Pierre naar bo ven. Joachim volgde zijn voorbeeld. Minuten gingen in stilzwijgen voor bij. De verdachte beweging werd niet herhaaldmaar in weerwil daarvan hield Pierre het aangegeven print scherp in het oog. Eindelijk gleed er eiem 'eigenaardige Woedende gnjns over zijn verweerd gelaat en zich tot Joadhilm wendend, ried hij aan Ga met het meisje naar bene den. Dat zaakje klopt. Die daarboven op den loer ligt. denkt dat hij mét kinderen t»e doen Weeft. Hij heeft een lesje noodiig. Bij het laatste woord strekte hij zich onder beschutting van het rots blok lang uit, daarbij in acht nemend dat men hem van boven af niet zou kunnen zien. De mond van zijn buks richtte hij naar het verdachte punt. Dat «deed hij met de kalmte van een volleerd jager. Het werk van de mannen, waaraan Joacliim nu ook weer ijverig deel nam, ging intusschen ongestoord voort. Firefly en Tewani maakten zich verdienstelijk door hun bagage in bundels te pakken, om ze dadelijk te kunnen opladen als het vlot gereed was. Ten slotte wikkelden zij de kaart en het schetsboek van Joachim zoo zorgvuldig in do overblijfsels van de huiden der muildieren, dat het niet .hinderen zou, als hert water er over heen spoelde. Bijna een half uur verliep, dat Pierre naar 't scheen droomend doorbracht, toen hij plotseling zijn buks afschoot, welks knal in aile richtingen weerschalde. Onmiddellijk daarop volgde een door merg en been dringend angst geschreeuw. Allan keken op en za gen, dat .een der Apachfen zoo niet clio<odolijk, dan toch zwaar genoeg getroffen was om het meesterschap over zijn bewegingen te verliezen. Blijkbaar in doodsangst, probeerde hij nég zich op de smalle rotspunt staan de te houden, daar gleed lvij over den rand, maar stortte nog niöt naar berieden. Op het laatste oogenblik was hét hem gelukt, zich aan een van beneden af niet te onderschei den voorwerp vast te klampen, dat intusschen steeds meer scheen toe te geven aan den druk. diem zijn ge wicht er op uitoefende. Pierre stiet een spotachtig la chen uit. Hij had Sykoö horkend, wiens hoofd en schouders over den rand van de rots heenhingen en die nu met de kracht der vertwijfeling streed, om door den Apache, die zich aan zijn hols had vastgeklampt niet m«ee in de diepte gesleurd te worden. Maar eerder zouden zijn armen uit het lid zijn gescheurd^ dan dat hij de om zijn keel geslagen vuisten los maakte. en zoo zweefde de wilde door hem gedragen boven don af grond, terwijl Sykes, om zich aan dien doodelijken greep te ontrukken, zijn handen zou hebben moeten los laten, wat gelijk stond m'et zijn zeke ren ondergang. Zoo boden beiden in hun doodstrijd een/ wreeid (schouwspel. De wanho pige slingeringen van liet bruine li chaam, welks voeten vergeefs naar een steunpunt zodhten, toonden hoe hij alles in 't werk stelde oan aan zijn ontzettend lot te ontkomen. De indruk werd nog versterkt door het schelden en half onderdrukt vloeken van Sykes, dat duidelijk naar de be nijden vertoevenden overklonk. Verkort zijn lijden riep Brad- don hean toe en als onder den aan blik van dat schouwspel door eon duizeling aangegrepen, bedekte hij ■onwillekeurig zijn oogejn mtel de hand. Die komt zonder vreemde hulp wel benc-den, antwoordde Pierre on verschillig, en ik hoop, dat vriend Sykes hein op die reis gezelschap zal houden. VerdWij hadden hean voor de deur van den goeden Baxil m.'.ar een kogel door liet hoofd moe ten jagen, dat zou slimmer geweest zijn. Joachim nam zijn buks op. Halt! riep Pierre dringend, spaar je schot voor een betere gele genheid. Wie weet. heit kAïn ieder oogenblik noodig zijn. Joachim aarzelde. Steeds afschu welijker kkxnk heit steunen en ker men daarboven. Tewani was op den grond gekro pen en had haar deken over het hoofd getrokken, bij dat gezicht was Joachim's besluit genomen. Vóórdat hij de buks weer ophief, had Pierre gevuurd. Maar niet den boven den afgrond hangenden wildé liad de kogel gegoldenmaar een anderen wilde; die miët het doel de beide worstelenden van elkaar te schenden, naderbij gekropen was en door een met goed berekende beweging zijn hoofd aan hét goedgemikte schot prijs ,gaf Na den knal kwam hij nog over eind om dadelijk daarop als leven- looze massa in de diepte te storten. Bij/ia gelijktijdig had Sykee tan gevolge van gebrek aan lucht zijn toch al zwakken tegenstand moeten opgeven, llij stortte mei zijn last en gevolgd door groote stukken losge raakt en steen in de diepte. Twee kort op elkaar volgende doffe slagen, weerklonken en verkondigden dat alle drie tus dhen het eveneens geval len .steen den dood hadden gevonden. Op hetzelfde oogenblik vluchtte ver schillende afschrikwekkende gestal ten als opgejaagde wolven achter den naasibijzijnden bocht in den weg (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 5