ten langs de voordeur weder het per ceel. Zij maakten buit ongeveer 75, den inhoud der kas van een kaart- clubje en een paar zilveren voorwer pen. Het ergst is dat beschadiging van meubels eveneens voorkwam. DE RUPSENPLAAG. Verschillende bewoners van de Kei zersgracht te Amsterdam hebben langs de stoep hunner woningen teer laten smeren ien einde de rupsen te beletten op de stoep te komen en tegen de huizen op te kruipen. Ge constateerd is, dat er al rupsen over de daken gekropen zijn en aan de achterzijde der woningen door de open ramen in de slaapkamers zijn gearriveerd. Maandagmorgen kwa men tal van kraaien helpen om de rupsen te verdelgen. EEN PAARDENDIEF. Zaterdagnamiddag werd uit een wei de onder de gemeente Schiedam, ge stolen een zwart paard, ten nadeele van den landbouwer C. W. Onmiddellijk werd getelegrafeerd naar Delftshaven en werden dadel ijle nasporingen gedaan. Al spoedig merkte een agent van po litie in de C. P. Pielestraat een jongen met een zwart paard. Toen de jongen den agent zag, ging hij op de vlucht, met achterlating van het paard, dat bet gestolen dier bleek te zijn. HET BLIJVEND GEDEELTE. Men schrijft uit Den Haag aan de „Tel." Den 30en Mei lteeft het departement van Oorlog verlaten het wetsontwerp je tot wijziging der Ooriogsbegrootang 1907, inzake de aanzienlijke inkrim ping van het blijvend gedeelte. De Raad van State laat dit ontwerp echter liggen, zoodat het niet zoo- al--. de bedoeling was, tegelijk met de be.grocd.ihg afgedaan kan wor den. Zoo ais men weet, zijn leden van dien Raad o.a. «die gepensionneerdo generaals Den Beer Poortugael en Bergansius, en allicht zou men de vertraging toeschrijven aan het ob- structionisme dezer twee conservatie ven. Eerstgenoemde wordt echter geheel in beslag genomen door de Vredescon- feaentïe, en laatstgenoemde is, voor zoover bekend, nog niet geheel van zijne ziekte hersteld. Moet het advies van den Raad van State niu maar steeds daarop wachten Een advies, waarvan men vooruit weet, hoe het luiden zal, en waaraan niemand zich behoeft- te storen? ONGELUKKEN. In een keTsenboomgaard te Wage- ningen kreeg de 14-jarige J. P. een schot in den arm. Aangezien eT niet dadelijk mede naar een geneesheer werd gegaan, verergerde de wonde dermate,, dat de knaap naar het Diaconessen/huis te Arnhem moest worden gebracht, waar de arm ge amputeerd is. Zaterdag is het lijk opgevischt van 'het 7-jarig zoontje van den kolenihan- delaar L., te Dordrecht. Het knaapje was 's middags bij de kolenbergplaats in den Biesbosch op oen kolenboot gegaan en daar te water geraakt. Zondagmiddag zijn in een onbe waakt ©ogenblik twee kinderen van den arbeider K. te '.Alphen aan den 'Rijn dn de rivier gerankt en verdron ken. In (het 'Ziekenhuis te 'Rottendam 3» aan zijn wonden overleden, de 19- jariige flidht-xaatroos W. P., die Za terdagmiddag het ongeluk had aan boord van het aan boei 1 in de Maas haven aldaar liggend stoomschip Per- nambuco in het ruim te vallen en zijn schedel te breken. INBRAAK TE OSS. In de boterfabriek van het naburige 'Maolaren is Zaterdagnacht omstreeks één uur ingebroken door twee man. die er ruim 80 ponden .boter hebben gestolen. Een brigadier van de rijksveldwatiht zag hen op hunne terugkomst, kreeg vermoedens, riep hen aan, waarop zij na hun buit te hebben laten vallen, het hazenpad kozen. Een is er echter gepakt; de 'ander dreigde met een of ander voorwerp (geweer of breekijzer) tmlaar ik oef eg van den brigadier een schot. De gevangene werd naar Oss vervoerd, vanwaar de marechaussées er dadelijk op uitgingen om den an deren inbreker op te sporen, die ten huize van zijn (kameraad gevonden werd De politie iheeft met deze .twee Osse- naren eene bijster goede vangst ge daan. Men vermoedt, dat zij aan de inbraak bij de wed. Essens aldaar on langs gepleegd, schuldig staan en aan vele varkens- en kippendiefstal- len. Pers-Overzicht DE UITSLAG IN ZUID-HOLLAND Do „N. Rott. Courant", den uitslag der verkiezing besprekend, acht het op zijn zachtst uitgedrukt zeer twij felachtig", „dait de stuwkracht van het „christelijk" beginsel tot de nade re overwinning der rechterpartijen veel zou hebben bijgedragen." Eén ding, zegt de ,.N. R. Ct.", staat echter na deze herstemmingen vast. Ieder, die nn nog zou willen volhou den, dat vrijzinnigen en socialisten toch altijd eindigen met elkaar te steunen en te helpen, spreekt tekvvu- aer trouw. Dat de verkiezingen dit tot klaarheid bebben gebracht, is al thans eenige winst." Dit laatste wordt door „De Neder lander" (Chr.-Hist.) toegegeven. De socialisten zijn ditmaal niet en bloc op de liberalen overgegaan. Zn hebben zélfs manifesten verspreid mei name te Rotterdam, waarin het ont hrudings-parool uitdrukkelijk werd uitgegeven. Het blad teekent deze gewijzigde houding, ook van de zijde der libera- I'D, die Spiekman niet aanbevalen, aan „als eon goede noot, liefst zélfs al-, een gehoopt begin Van blijvende ontworsteling aan de omarming der l .oodhuyzens c.s.f die ook nu advi seerden stemt rood." Overigens meent „De Nederlander" dal nu gebleken is, „dat 't niet waar is wat het „Handelsblad" schreef, dat Zuid-Holland zijn reehtische Staten meerderheid te danken heeft aan een rv r. zij dig© bevoorrechting bij de kies tabel van het platteland. De groote steden moesten meer leden kiezen, zei bet blad. Naar hun inwonersaantal waren zij achtergesteld, en liet platte land overstemde ze. Maar zie nu Rotterdam, dat de eer van den dag heeft. Rechts won dn alle districten, en het platteland staat verstek! van het goede voorbeeld, dat de koopstad aan de Maai? het gaf." liet „Handelsblad" zegt: Do uitslag van de herstemmingen in Zuid-Holland is ec-n groote teleur stelling voor allen, dae gehoopt had den, dat de omkeer in 1905 bij de: Tweede Kamer gekomen, thans tot de Provinciale Staten zou blijken door te werken. De (a.-r.) „Rotterdammer" wekt oo tol voort-werken ..aan de omzetting van de geesten. ..Er moet ook over ons allen een geest vaardig worden, die alle bene pen afbrekende critiek verplettert, en niet anders gedoogt dan sa am bind on er opbouwen en gemeenschappelijk strijden, schouder aan schouder. Als dat de dank niet is. dien wij allen God den Heere voor Zijn rijken zegen toebrengen in de dagen, die we derom voor ons liggen, wie weet hoe spoedig een Kamer-stembus ons wacht, dan zijn we de overwinnins: van thans niet waard." De „Standaard" constateert: „We zitten nu in de Staten van 7ujd-Holland, en daarmee in de Eer ste Kamer, vaster dan ooit." „Do Tijd" (R.-K.) ziet in den afloop van de Staten-verkiezingen ook ter dege een zeer groote nederlaag voor den heer Goeman Borgesiu®, niet. als hij toeval, maar door de middenstof der kiezers positief gewild. En ons. die de politieke kandel'n- gen van die liberalen leider met mis- ncegen vervulde, stemt dit feit tot we zenlijke voldoening, zegt liet blad. „Het Centrum" (R.-K.) spreekt^ n gelijken geest als de „Standaard" „Het Centrum" zegt, dat de neder laag der Linkerzijde in Zuid-Holland •rl« afmetingen van een debacle heeft verkregen. Als bolwerk der „vrijzinnigheid" heeft de groote koopstad aan de Maxs nu toch beslist afgedaan. En Zuid-Holland is, in plaats van een sterke burcht voor Links, een sterke burcht geworden voor Rechts. „Land en Volk" (vrijz. diem.) wiidt der- uitslag gedeeltelijk aan „de on doorgrondelijke liorstemmingstakliek der sociaal-democraten, en leest voort-s de les aan Rotterdam. „Bij verkiezingen", Zegt hét blad „wordt verdiienbt.elijk werlc verricht door de jenigé vrijzinnige propagan disten. Dat d'ilt «slechts werk is van ondergeschikt belang, wordt te wei nig ingezien." De „Arnh. Ct." (Unie-lib.) oordeelt. „De positie van het Kabinet-De Meester is zóó wankel geworden, dat zi.'ne vervanging door een ministerie uit de rechterzijde, al dan niét go paard met Kamerontbinding, binnen e-en niet ver verwijderden termijn te virvvachten is." Van gelijke meening is de „Zutpb. Courant" (Unie-lib.), die evenals hot „Vaderland" na de eerste stemm'nv constateert dat conservatief troef i - „De beh-oudzieke he eren hebben weer 't. heft in handen. Hoe lang nog De (R.-K.) „Gelderlander" acht d oorzaak „dezer gevoelige nederlaag daarin gelegen, „dat het linkse."1 blok loslaat De oud-liberalen, voor de keuze gesteld tusschen eon socia list en e«n gematigd man van recht-, zwenken naar rechts, en van de soci li si-en zijn er velen, die, als ze stam tusschen een liberaal en een ctericaal. be5den „één pof, nat" vinden en den liberaal vlotweg in den stéék laten." Do (eveneens R.-K.) Residentiebo de" echter heeft nog een ander mn tie' voor die nederlaag gevonden. De kleurlooze middenstof, zegt hei blad, heeft zich van dien heer Borg.v sius afgewend, en de stembus heeft ae rechterzijde, ddie in 1905 tot een zeer a: nzienlijke minderheid was terug gebracht, in eere hersteld, zij heeft vonnis geveld over de liberale coali tie. „De Nieuwe Courant" schrijft De zegepraal van de rechterzijde i dus niet alleen bevestigd, maar ver toont door den uitslag van thans zelfs ©oi: beslissend karakter, dat jarenlang een invloed op het Staatsbestuur zal doen gelden, welke, in zijn geheel be oordeeld, door ons .slechts kan worden betreurd en bestreden. Voor het ministerie breken moei lijke dagen aan. Het „Vaderland" eindigt- zijne be schouwing aldus Uit de zwarte wolken, die de onver wachte draaiing van den politieken wind boven ons hoofd heeft samen gedreven, wacht het te veld staande koren van den vooruitgang niets dar kwaad. Ten slotte „Het Volk" „Op de omzetting der Eerste Kamer is nu vooreerst geen kijk. Wij hopen iimaar, dat Friesland er Dinsdag a.s. geen nieuwe clericale kracht m bij doet. Het is nu mooi geweest, ad ders zou men toch nog weer eens ga i n donken over een nieuw Kuyper-aera. En in het. belang der arbeidersklasse ie die allerminst te wenschen." Uit de Arbeiderswereld DE STAKING TE DELFT. Na oene vergadering, doe zeer lang duurde, hebben de nog stakende glasblazers te Delft een hun door den bedirijfsdhéf gedaan voorstel, dat de strekking had, ten opzichte van de geschilpunten den middenweg te be wandelen, verworpen. Inmiddels wordt sedert een week door dag- en nachtploegen aan twee ovens gewerkt en zal binnen enkele dagen een derde oven genoeg verhit zijn, om werkwilligen in de gelegen heid te stellen het werk op te" vatten. Sport en Wedstrijden AUTOMOBILISME. PekingParijs. De bijzondere correspondent der „Tel." seint: Na vier dagen in de woestijn te hebben doorgebracht, is de Spijker, di op 150 kilometer afstand van Udde niet verder kon, toch te Udde gearri veerd. Het gebrek is hersteld en vol moed wordt de tocht via Tuerin naar Ovrga voortgezet, waar de prins De Bi rghèse met zijn „Itala" reeds is ge arriveerd. De prins De Borghese zal Ourga ook de komst der overigen afwachten^ om gezamenlijk naar Ki- akta te trekken. De reizigers in den Spijjcerwagcn hebben ontzettend te lijden gehad van h enger en dorst. DE „SPIJKER" IN DE WOESTIJN. Nader seint de bijzonder© corres pondent De reden, dat de „Spijker" acht-en- veortig uren in de volle woestijn moest doorbrengen,zonder voor- of achter uit te kunnen, zit 'm hierin, dat. de benzine op was. Men had meer ver bruikt dan men aanvankelijk meende, wijl men met tegenspoed te kampen had en langzamer vooruit kwam, dan men gedacht had. Bovendien had de Contai van Pons ook het grootste gedeelte der benzine bij zich, die voor de Spijker moest dienen. Cormier van de Dion Bouton stond slechts 4 liter af, die natuurlijk weldra verbruikt waren. Na eenigen tijd stond hét voertuig dan ook weer stil. Toen begon voorde reizigers eerst met recht het lijden. Da brandende verzengende woestijn- zen maakte de eetwaren schier on bruikbaar. Bovendien had men ont zettend' van d-orst te lijden, daar men ni"et meer dan e-en paar liters water over had. De twee reizigers, Jean de Taill's en Godard, kropen onder den wagen, om zich zoo goed mogelijk tegen de heet© zonnestralen te beschutten. Wat de eetwaren betreft, eénig? droge beschuiten en een stuk kip was alles, waarmee men zijn- honger moest stillen. En dan die dorstGelukkig kwamen dien volgendlen dag eenige Kongoezen xe paard voorbij, die erin toestemden-, tegen een rijke betaling, een brief naar het telegraaf kantoor le Udde te brengen, waarin om benraino gevraagd werd. In afwachting heeft men. de auto dr.or twee kamieeien door het zond laten -trekken. Zoo werd de reis slechts langzaam, 26 uren lang voort gezet, gedurende welken -tijd de rei zigers enorm vajn doxfst en warmte te lijden hadden. Eindelijk, Zaterdagmiddag, kwamen de Kongoezen, die uit Udidie terug kwamen, met die benzinte. En drie uur later kwam de auto te Udld'e._ D© Spij ker moet dus nog 600 kilometer afleg gen, om de Gobi t© doortrekken. Ook Pons, de man der motortricycle, is op 6Ü kilometer van Pongkong blij ver steken, wegenis gebrek aan ben zine. Maar een bediende van het Ch-i- meescbe télegraaf-kantoor is hem be hulpzaam geweest. Cormier en Collignon, die hun ka meraden in dun steek lieten, arriveer den den 23slen te Ourga, waar de prins De Borghèse reeds van Vrijdag af zijn mededingers wachtte.Hij denkt dat Godard met zijn „Spijker" daar heden arriveert. Alle maatregelen zijn genomen, op dat de deelnemers aan de Russische grens geen hinder van douane-forma liteiten zullen onderwinden. WIELRTJDEN. Van de Zondag te Bergen-op-Zoom op ihet sportterrein de Raayberg ge houden wielerwedstrijden is de uit slag. Wedstrijd van amateurs op 1 kilo- mieter: 1. Tullek ene 2. Slot, 3. van Ker sen. Wedstrijd van amateurs met motor- gangmaking op 10 kilometer: 1. G. -Damen, 2. van Kersen. 3. Treysen. Op 15 (kilometer: 1. Damen, 2. van Kersen. Afwallingswedstrijd: 1. Tulleken, 2. Stedehouder. 3. v. d. Pol Wedstrijd -met motorfietsen op 5 kilometer: 1. Olieslager. Antwerpen; 2. L. Rnoops, Rotterdam; 3. E. Habe- rer, Amsterdam. WANDELEN. Ruim 9 KM. in bet uur te gaan wandelen, niet bardloopen is al een héél ding, maar diat achttien uur vol te Qiouden is sterk. T. E. Ham mond, die Zaterdag den wandelvved- strijd van Londen naar Brighton en terug won, en een record vaststelde, heeft (het (klaar gespeeld. Hij legde den weg van ongeveer 167 K..M af in 18 u, 13 na 30 sc., d d. 2.18.23 vlug ger dan iemand die dien weg voor hem gegaan is. De vele andere me dedingers in den wedstrijd bleven bij Hammond verre -ten achteren. Gemengd Nieuws De Wijnbouw-crisis in Frankrijk Zondagmorgen om een uur of tien, kwam zich aan het ministerie van binnenlandsche zaken te Parijs een. heer aandienen, die gaarne terstond bij den minister toegelaten wilde wor den. Hij had een koffertje bij zich en eei. groot couvert. Het couvert, gaf hij aan den bode van dienst, met verzoek het aan den minster tegeven. Die man was Marcelin Albert. MarcéLm Albert behoefde niet lang te wachten. Clemenceau liet hem terstond bin nenkomen. Marcelin Albert zei die, dat hij geko men was, om de voorloopige invrij heidstelling tie vragen van Ferroul en de leden van die commissie van Ar- geliea-s. Minister Clemenceau heeft zich zeer ernstig met den bezoeker onderhou den en heeft hem gewezen op de zwa re verantwoordelijkheid, die op hem rustte. Marcelin Albert was diep onder den indi-uk van 'a ministers sermoen, en met tranen in de oogen zeidé hij Kon ik het kwaad maar weer goedmaken, dat er gedaan is. Daarop vroeg Albert den minister om raad. Minister Clemenceau antwoordde, ciat de béste raad, dien hij hem geven ken, deze was Ga u onmiddellijk ter beschik king van de wet stellen. Daarmee liep liet gesprek af, dat drie kwartier geduurd heeft. Clemenceau had Marcelin Albert op «ie plaats gevangen kunnen laten ne men. Hij heeft het niet gedaan. Hij heeft hem uit het gebouw laten bren gen door een achterdeur, die Zondags gewoonlijk gesloten is. Zelfls heeft Clemenceau den heer Hennion, direc teur van den algemeenen veiligheids dienst, aangezegd, dat hij niet wilde, dat. een man, die uit .oigen beweging tot den mmister-président kwam. zou worden bespied en achtervolgd ter sfond na 'het verlaten van het minis terie. Zoo kon Marcelin Albert, vrij uit gaan. Meer dan het bovenstaande geven d bladen niet omtrent, het. onderhoud Of Marcelin Albert heusche tranen heeft, geweend, is van ondergeschikte beieekenis Het belangrijke feit is. da» hij vrijwillig tot den mini ster-pres'- dent gekomen is. Men begrijpt, dat zoowel de mi rits ter-president als Albert Zondag door dagbladschrijvers zijn aangesproken. Clemenceau ging terstond na het )>ezoek van Albert naar liet Elysée om president Fallières verslag te doen van het bezoek. De minister-president heeft vervolgens een samenkomst ge had met de ministers Picquaat, Gail- leux en Thomson. Bij het verlaten van het ministerie zei de de minister-president tegen de wachtende journalisten, dat hij niet-s kon zeggen. Een redacteur van de Temps" heeft. Marcelin Albert te pakken kunnen krijgen. Die zei al niet heel veel meer dan minister Clemenceau. In een res taurant aan den boulevard Saint-Mi chel ging hij dejeuneeren. Tot den re dacteur van de Temps" verklaarde hij, dat hij zich over het onderhoud met Clemenceau niet Icon uitlaten. Hi] had gedaan wia.t hij zijn plicht achtte en hij zou zijn koelbloedigheid bewaren tegenover dié duizenden van nienschen, die hij in beweging haidl ge bracht. Marcelin Albert gaf toe, dat hij me de verantwoordelijk wias voor dJe ge beurtenissen in hét Zuiden, maar, voégde hij er bij, minister Clemen ceau evenzeer. Marcebn Albert veritlfoarde, dat luj weer naar het Zuiden zou vertrekken en daar zijn plicht zou blijven doen. Juist zijn gevoel van verantwoordelijk heid voor den gang van zaken was hem een beletsel, zich in barneten der justitie te stellen. Inderdaad is Marcelin Ailbert Zon dagavond per automobiel weer naar MontpelMer vertrokken. In den loop van den dag kwam in het Zuiden de tijding van heit bezoek van Marcelin Albert bij Clemenceau. Uit Narbonne komt het bericht, dat daar het telegram over het bezoek een uitstekenden indruk maakte. De saam- gestroomde menigte wilde bij herha ling het bericht hooren, van hel be zoek van Albert, en van de grootmoe digheid van Clemenceau, die hen: veer vrij had iaten trekken. De men- schen juichten luide toen zij het ver namen. EEN COMPLOT TEGEN VICTOR EMANUEL. De „Publishers Press" meldt uit Ro me, dat de Italiaanscih e politie oen samenzwering tegen het leven van ko ning Victor Emanuel ontdekte. De eerste voorbereidselen vonden te Zu rich plaats, waar een conferentie van anarchisten uit verschillende landen, •twee „afgezanten" koos. Hun werd de taak opgedragen, den koning van Italië in Rome te vermoor den. 'De Zwitserscbe politie, die achter .het geval kwam, dieelde dit de Itali- aansohe overhead medé, welke het ge lukte een en ander te verhoeden. De moord op den koning ran Italië had ten doel het enthousiasme der anar chisten aan te wakkeren voor het in- tejraati'oniale congres, dat daar 'tier stede plaats zal hebben. DE ZAAK NASI. De oud-minister Nasi werd met ver pletterende meerderheid te Tnapani tot lid van de Kamer herkozen. Hij verkreeg bijna alle stemmen. VERONGELUKT. Een visscfiersboot heeft in de West Bay een lijk uit zee opgehaald. Het bleek dat te izijn van een van de twee officieren, die 'bij prins Foesji- mifs bezoek in het kamp te Aldctehot met öiun luchtballon waren opgeste gen en van wie men niets meer had vernomen. ZICH BESMET. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de heelkundige jprof. I Maximilian Schu ier, zich, bij onderzoekingen in zijn laboratorium naar kanker, met de kwaal besmet iheeft. HET PROOES STEUNENBERG. In een van de bekentenissen van Orchard komt ook de verklaring voor, dat hij rechter God-da,rd had willen vermoorden en daartoe- in den grond, bij den ingang van 's rechters wo ning, tien maanden geleden een bom begroef. De rechter heeft naar deze bom laten zoeken en men slaagde er inderdaad in haar te vinden. Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. (Aangenomen that beroep te Sneek (toez.) door ds. G. Horrëus de Baas te Bepgurn; te Jdsp (N.hH.) idioor den heer J. P. de Giraaff, oanid. te Utrecht. Bedankt voor het 'beroep te Wezep (Geld.) door 'dis. F. F. J. van de Plas- sdhe te Jaarsveld. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Aangenomen het 'beroep te Enkhui- een door ds. S. Spaans Dz. te Goes; te Hilversum door dis. J. 'Ooster- baan J.Aizn. tie Uithuizen. GEREFORMEERDE KERKEN. Door de Provinciale Synode vam Z.- Holland (Noordelijk gedeelte) is be noemd tot curator der Theologische School te kampen ds. R. J. W. Ru dolph te Leiden en tot diens plaats vervanger ds. G. Wieiemga te Delft. INGEZONDEN MEDEDEELINGKN 30 Cent© per regel. GOEDE ONDERVINDING. Laat ons onzen buurman felicitee- ren en zijn goéd voorbeeld volgen. De Heer J. Hahn, Jacobstraa.t 9 te Haarlem, die vier en dertig jaar ge meentelijk ambtenaar geweest is, zal U waarschijnlijk wel bekend zijn. Zie hier wat hij ons zegt: Gedurende den laatsten tijd (had ik veel te lijden aan een 'hevige pijn in de lendenen en het ondergedeelte van den rug. Som- t. ds strekte déze pijn zich uit tot in de maag en de smarten, die d/k had te doorstaan, waren verschrikkelijk. Ut kon -heelemaal niet meeT bukken, want nadat 'k bukte, kon ik me niet meer opheffen, de pijn was dan niet om uit te houden. Ik vreesde reeds dat deze ziekt mij medé ten grave zou slepen, want a,l de /verschillend© be handelingen dlie iik h ad ondergaan wa ren .zonder succes gebleven; ik begon ■te wanhopen. Toen ik een doos Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen lln'-at ko men, had iik hierin niet bijzonder veel vertrouwen, doch dit is be- ischaaimd geworden; «want de eerste dagen dat ik déze weldadige pillen innam, gewoeld© ik reeds verlichting en toen ik één enkele doos gebruikt had-, -was ik volkomen genezen. Gaar ne zal ik /dit uitmuntend genees/mid del ,aan eventueel e Jijd'ers recommian- deeren. Ik ondérgeteeikende verklaar, dat het bovenstaande waar is en macfht/iig U (het publiek te maken op elke wijize die U goeddunkt. Hét waren de échte. Foster's Rug pijn Nieren Pillen, die den 'heer 'Halhn genezen hebben. Verzeker U dat gij (het échte genéesmaldld'el krijgt. De ihiaai'dlteekening wan James Fos ter sitaat op elke doos. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. Van Giulilk, Zijlstraat 98, J. J. Göp- 'pingeir, Groote Houtstraat 147a, en K. van Eden, iSpaarne 38. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel a il.75 voor één of f 10 voor zes doozen. Marktnieuws Op de Maandag alhier gehouden Botermarkt waren aangevoerd en verkocht: «Boter 56 KG., f 1.35f 1.50 per KG. Biggen aangevoerd 50 stuks, ver kocht 26 stulkis, 10f 13 per Stuk. Schrammen 13 stuks aangevoerd en verkocht 7 stuks, f 16f 18 per stuk. (Onderstaand bericht .is reeds in een groot gedeelte van onze vorige oplaag vermeid). Inbraak in de Haarlemmermeer. Op de kruising van den IJweg er, den Behnebroekerweg in de Haar lemmermeer staat sinds jaren een kleine woning, een van de eerste keeten, die bij de droogmaking van di Me»er zijn gezet, en sedert in stand gehouden, opgeknapt, bijgelapt en vergroot, doch nog altijd klein en laag van verdieping. Het huisje, geheel uit hout opge trokken, wordt sedert bijna 30 jaren bewoond door de weduwe Haan en haar dochter, gewoonlijk Niesje ge noemd, die te zamen het kleine her bergje met wankelt je drijven, en daar in een bestaan vinden. Het winkeltje is van weinig beteeke- nismen verkoopt er brood en ande re dagelij ksohe benoodigdheden, maar een uitstalraam is er niet eens. Het huisje bestaat uit de kleine, -lage ge lagkamer, dood-ouwerwetsch, een huisvertrek, dat tevens slaapkamer is, ei een aangebouwd schuurtje, waar- i.i de winkel wordt gehouden. Het huisje staat afzonderlijk aan den overkant van de brug ligt ds boerderij van Keizer. In dit huisje nu is i-n den nacht van Zaterdag op Zondag een zeer brutale inbraak gepleegd. De bijzonderheden daarvan vertelt onze verslaggever, die heden op on derzoek uittoog in de Meer, als volgt Over Bennebroek bereikte ik na een moeilijken trap tegen wind op, op de vlakke wegen van dien polder het klei ne herbergje. In de gelagkamer, die heel laag s onder de balkc-n, trof ik moeder en dochter aan, do bijna //-jarige we duwe Haan en haar 39-jarige dochter Niesje. Wat eï gebeurd was, vertelde .zij. telkens -door de oude, krasse vrouw iu de rede gevallen, als volgt. „Zaterdagnacht om 1 uur zoowat...." „Nog vóór eenen", verbeterde de weduwe. „Ja, nog vóór eenen, hooren we in eens leven hiernaastOnze hond sloeg erg aan, 't trouwe dier, dat zoo voor ons gestrejen heb, en ineens hoo ren we niks méér van de hond as een dof stompen Toen hebben ze 'm zeker met een boksijzer op z'n snuitje geslagen Isde dood? Nee mekeer, dood niet, hij heeft een steek in z'n hals en z'n bek is hee- ilemiaal opgezwollen; maar hij komt er nog wel van op, denken we... We wa ren waikker geworden door breken van 't glas em toen we den hond niet niet meer hoorden, toen zei moeder: Nou is 't hondje al dood, temet is 't on ze beurt-. Ik riep: Hé, wie is daar! en toen antwoordde uit het winkeltje iemand mét 'een vloek: Als |e... je sméel niet houdt, vermoorden we je... Toen is (ging dé oude vrouw voort) Niesje uit bed gesprongen en de voordeur uitgevlucht naar Keizer. En ik dacht, terwijl ik wegliep, zed Niesje onderhand ik hier sta vermoorden ze moeder! Maar meteen kwam moedér aohteran, en toen kwa men ze van Keizer, en toen zijn de kerels er van door gegaan... Het verhaal wordt nu gecomple teerd door de mededeelingen van de leden der familie Keizer. De dochter, een flinke frissche boerendochter, die aan de waschtobbe stonde riep haar broers G. en C. Keizer, die de inbre kers hébben achterna gezet. Mijn oudste broer, zei C. Keizer, nam een geweer, en ik greep twee hooivorken, maar toen riep m'n zus ter: Jongen, niet schieten! Op dat oogenbHik zagen we een der kerels hard wegioopen, een liep er zóó de .verteller maakte de beweging (van ieonlamd dlie waggelend mank loopt maar dat zagen we later pas, want eerst d'acMen we, dat het er maar een was. Ze hadden zeker ge hoord, dat me zuster riep niet schie ten, 't w-as toch maar met schroot ge laden, ma-ar ze waren d'r bang voor." Toen hebben C. en G. Keizer gauw wat kleeren aangeschoten, de woning van dé wedluwe Haan doorzocht, om te zien of er soims nog meer van die vreeand© bezoekers waren, en toen bléek van niet zij-n ze de verdachten per fiets achterna gegaan. Spoedig hadden ze hen in 't vizier, en o-p een afstand hebben ze toen- de twee gevolgd tot a:an dé Rolbrug. Daar gingen d'e inbrekers rechtdoor, de twee Keizers de hing over naar Ben- mebroek otm de politie op te belten. De veldwachter vroeg hen waarom ze dé kerels niet aangepakt, haddén, -maan de Keizers waren niet gewa pend, en wiisten niet of de vervolgden 't wel wiaren-, du-s kozen ze den voor- ziiclhltigsten weg en haal-den hulp. Doch het ging niet gemakkelijk die te krijgen, wamt niémand i® er op ge steld oim meé te gaan op inbrekers- vangst. Een paar hengeOiaars en een «ander nachtelijk wandeilaax bedank ten' er dan ook voor. Terwijl Keizer hein volgde, telkens even terugkeerend als hielt tweetal op hem afkwam, wat ze enkele maten beproefden, trapt© Gewit naar Haar lem en waarschuwde dé politie. Met een -agent is hij toen den Hout ingegaan, en na ©enig surveilleeren kon hij 't was tegen- het aanbre ken van den morgein de beide per sonen aanhouden. Nabij de Kleine Houtbrug klopte de agent een der twee op den schouder Ga jij maar even mee, Pietje Waarheen vroeg de aangehou dene. Naar 't bureau Zoo geschiedde het. Omtrent de personen der inbrekers vertelde men ons, dat de eene ge noemd wordt A. de L., de ander-? staat bekend als het „Mofje". De laat ste is in de buurt van den IJweg wel bekend, hij werkte er eenige malen bij een boer, leurde ook wel met koop waar en was langen tijd vergezeld van een vrouw, die nu weer een an- deT gezelschap houdt. Schuld had hij bi] de weduwe Haan nooit gemaakt, trouwens, er wordt niet gepoft. De beid© wouwen waren nog zeer onder den indruk. We hebben vannacht nog geen cog dichtgedaan, meneer 1 verklaarde de oude vrouw. Stoomvaartberichten Het. stoomschip Madura, van Am sterdam naar Java, arriveerde 24 Juni te Sabang. Het stoomschip Timor vertrok 23 Juni van Hamburg naar Amsterdam. Het stoomschip Koningin WiKhelmi- na. van Batavia maar Amsterdam, vertrok 23 Juni 'van Perim. Het stoomschip RM-peus. van Am sterdam naar Java, vertrok 22 Juni van Liverpool. Het stoomschip Eemland, van Am sterdam naa.r Buenos-Avres, arri veerde 24 Juni -te Duinkerken. Het stoomschip Oranje arriveerde 23 Juni van Amsterdam te Batavia. H-et stoomschip Kediri, van Saigon naar Bremerhaven, passeerde 22 Juni Malta. Het stoomschip Rindjani, van Rot terdam naar Java arri/veerd,© 23 Juni te Southampton. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 22 Juni- Gibraltar. Het stoomschip Rembrandt, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 22 Ju ni van Perim. Het stoomschip Koning Willem II, arriveerde 24 Jnni van Batavia te Amsterdam. Hét stoomschip Staten-dam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 22 Juni, n.m-. 6 uur 45 min. Lizard. Het stoomschip -Sloterdijk vertrok 22 Juni. nam., -van Philadelphia naar Rotterdam. Het stoomschip Zaanland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 23 Juni van Oorunna.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6