VEREENIG ING TOT BEVORDERING VAN DE BELANGEN DES BOEKHANDELS. Deze vereeniging hield in „Park zicht" te Amsterdam haar 90ste alg> - meena vergadering. De voorzitter, de heer W. P. van Stockum Jr., hield de openingsrede. De rekeningen der vereeniging wer den goedgekeurd. De balans op 31 December 1906 bedraagt in ontvangst e 1 uitgaaf 188.851.001/2, de winst- en verliesrekening over 1906 is groot f 27.165.891/2, in ontvangst en uit gaaf. Hierna kwam aan de orde het jaar verslag vaai het bestuur over 1906. Blijkens dit verslag bedroeg het aantal leden op 1 Januari 1906 598, op 31 DecemBfer 1906 635. Tot bestuursleden, buiten Amster dam woonachtig, in plaats van d1 heeren W. P. van Stockum Jr. enW. d Haan, beiden niet herkiesbaar, werden gekozen de heeren J. J. van Druten en Vincent Loosjes. Tot penningmeester werd herkozen de heer N. G. van Kampen. Gekozen werden tot correspondent: voor Utrecht de heer P. R. Broese. voor Noord-Holland de hieer H. D. Tjeenk Willink Jr., voor Noord-Bra bant en Limburg de heer Eduard Nijpels. Tot commissaris voor het Onder steuningsfonds vacature-J. L. W. Seyffardt. niet herkiesbaar werd bd acclamatie gekozen de heer U. A. C. Proost. Eveneens bij acclamatie wer.i herkozen tot lid der commissie voor het bijeenbrengen van bouwstoffen, enz., de heer R. W. P. de Vries. In de plaats van den heer D. A van Waalwijk wierd tot commissaris voor het Bestelhuis benoemd de heer J L. W. Seyffardt. NEDERL. BANKETBAKKERS- VEREENIG ING. (Vervolg). Aan de orde waren verder de voor stellen van het hoofdbestuur omtrent de deelneming aan de in 1908 te hou den Middenstands-tentoonstelling. Inmiddels was van het comité voor deze tentoonstelling een schrijven in gekomen behelzende het bericht, dat het honden dezer tentoonstelling een jaar is uitgesteld. In verband met dit schrijven werd 'de vraag geopperd, of men nu moest voortgaan met het vormen van fond sen, oin aan de tentoonstelling in 1909 'deel te nemen. Het hoofdbestuur stelde-ten slotte; voor voorloopig af te zien van verder stappen tot deelneming aan de ten toonstelling Dit voorstel wend aangenomen met 22 tegen 9 stemmen 2 stemmen waren in blanco uitgebracht. Als plaats voor de volgende verga dering werd Haarlem aangewezen. HET WEER. De volgende mededeeling is van het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituui Te De Bilt daalde heden (3 Juli) te gen zonsopgang de thermometer tot S 9 graden Celsiusop het open veld kan hierbij nachtvorst zijn voorgeko men. Dit minimum werd te Utrecht- D.j Bilt sinds 1849 nog niet bereikt. De vcrige laagste stand was 3.6 gr. C. op 21 Ju ld 1898. GASFABRIKANTEN IN NEDER LAND. De Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland hield Woensdag te Lei den hare 35ste algemeene vergade ring tv. vergadering, die Sloor 150 persu nen werd bijgewomd. werd door der vc orzitter, den heer O. S. Knotnerus, van Rotterdam, geopmd, die begon met de aanwezigen een hartelijk wel kom in Leiden toe te roepen. Uit de mededeelingen van den voor zitter bleek o.a., dat het aantal eere leden op 1 Januari bedroeg vier, het aantal gewone leden 283 en dat der buitengewone leden 98. Bij acclamatie werden eenige wijzi gingen van het reglement voor het be heer van het ondersteuningsfonds aangebracht. Hierop bracht de penningmeester verslag uit over de geldmiddelen. De inkomsten hebben bedragen 5895.7") dj uitgaven 5573.84, zoodat het batig saldo bedraagt (321.801/2. De exploi tatie van het tijdschrift „Het Gas" traf een nadeelig saldo van 331.79, doen dat financieel nadeel werd beschouwd a'« geestelijk voordeel, omdat he tijdschrift in belangrijkheid zeer ri toegenomen. Besloten werd tot versterking dei- redactie van het tijdschrift met een 'derde lid en daarvoor aangewezen de secretaris der vereeniging, de heer N. W. van Doesburgh, te Leiden. Te vens werden bij acclamatie tot re dacteuren herbenoemd de heeren Bol- siuS en Salomons Besloten werd de bijdrage der re dactie voor het jaar 1908 van (1500 tot (2000 te verhoogen. Na nog eenige huishoudelijke werk zaamheden, waarbij o.a. de heer Mul der werd herbenoemd als lid der com missie voor het ondersteuningsfonds kwam men tot behandeling der ver schillende technische punten. De heer N. W. van Doesburgh, di recteur der stadsgasfabriek te Leidon deed een aantal belangwekkende tech nische mededeelingen omtrent de gas- voorziening van de gemeenten Sassen- hcim en Voorschoten door de gemeen te Ledden, toegelicht met afbeeldin gen. Vervolgens gaf de heer F. A. Holle man Jr., electro-ingenieur te Leiden, ten beschrijving van de in aanbouw zijnde electricdteitsfabriek aldaar. ONGELUKKEN. Op den Hoogen Boezem, nabij de Wilhelminastraat te Rotterdam, Js dcor een sleeperswagen overredend; 4-jarige W. de K. Een der wielen gin»; het knaapje over het hoofd en li chaam. waardoor zijn schedel en lin kerbeen verbrijzeld werden. Het kind, dat onmiddellijk dood was, is naar het doodenhuis op Crooswijk overge bracht. Het Zaterdagavond te Nijmegen uit dWaal opgevischt lijk is gebleken te zijn van den heer H. E. A. uit Bi.in- men, een 64-jarige, die sinds begin Maart werd vermist. De anderhalfjarige D. van den B wonende te Rotterdam, heeft Woens dag in een onbewaakt oogenblik uit een pot kokende koffie gedronken en daarbij ernstige brandwonden aan keel en slokdarm bekomen. Het jon getje is naar het ziekenhuis overge bracht. De stoomtram van Bergen-op-Zoom naar Antwerpen overreed ter hoogte van Ilogerheijden een negenjarig knaapje, genaamd J. Br., dat zich op f1langzaam voortgaande tram op de treeplank waagde. De dood volgde direct. Op 's Rijks werf te Ilellevoetsluis is Dinlsdaigmiddag tusschen 4 en 5 uur een ongeluk gebeurd, dat nog betrek kelijk goed afgeloopen is. Een torpe doboot zou te water worden gelaten, eensklaps breekt de mast van den bok of lichter en valt met groote kracht langs de boot neer. Vele werklieden ontkwamen een ongeluk door te water !e springen. Drie werden gewond. Twee konden verbonden zelf naar huis gaan, doch de bootsman t. H., ondier wiens leiding het werk werd verricht, moest naar de verbandka- mer en vervolgens op advies van twee marinedokters naar het hospitaal worden gebracht. Men vreest, dat hij inwendige kneu zingen heeft, bekomen: BRANDEN. Op het Molenemd onder Ossen- diecht (N.-Br.) is door onbekende oo%- zoak de woning met inboedel van F\ Paardeham afgebrand. Alleen een tweetal varkens konden gered wor den. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. Te Maurrik op de Meent stonden Woensdag vier huizen in brand. LAGE DAAD. Woensdagnamiddag is van hef. stoomschip Enosis, liggende aan paal 6 in de Maashaven te Rotterdam met een stuk steenkool gegooid naar een weger van de mieters- en wegerscor poratie De Volharding, die aan boord geweest was om een monster te ste ken. Dit geschiedde toen de man van boord ging om zich op een langs zijde liggenden lichter te begeven. Hij werd nóet geraaktde dader bleef onbe kend. Het stoomschip Enosis wordt op üe gebruikelijke wijze verhaald. ELEVATORSQUAESTIE TE ROTTERDAM. Op de laatstgehouden vergadering de' Christelijke bootwerkersvereeni- g>ng Toenadering, te Rotterdam, kwam opnieuw de elevatorquaestio aan de orde. De eenige weg om te geraken tot eene goede, gezonde oplossing werd geacht., dat de elevator-maatschappij voorloopig hare machines in de Maas haven opbergt, en daarna over le wijze van exploitatie met de bij hei granenvak betrokken corporaties en vcreenigingen regelingen zien te tref fen, waaruit dan zou blijken, dat Je bedoeling van de invoering der eleva tors het belang der haven, haar wer kelijk ernst is. Er zou daardoor ver trouwen van allen in de Elevator- maatsdhlappij ontstaan, terwijl uithef matige dividend, waarmee zij zich tevreden zou willen stellen, zou blij ken, dat zij ook een deel der voordee- len, door deze machines aangebracht, den werklieden gunde. Aan het bestuur werd opgedragen in overleg met de andere er bij betrokken vereenigingen en corporaties in over leg te treden, ten einde voor het tot stand komen dezer regelingen stappen te doen, en zoo deze daartoe niet te vinden waren, desnoods op eigen ini tiatief en verantwoordelijkheid te han delen. POEANG TIKOE GEDOOD. De correspondent der „N. R. Ct." le Batavia seinde Woensdag: Poeang Tikoe trachtte bij het baden in de Sadang-rivier te ontvluchten, dech werd door de bewakers neerge legd. _De redactie teekent daarbij aan Poeang Tikoe was het gewezen To radjahoofd van Pengala, van wien we reeds dikwijls het een en ander heb ben medegedeeld. Wij brengen in her innering, dat hij, na in Januari j.l. ontvlucht te zijn, zich de vorige maand te Tondano onderwierp. De eerste maal. dat hij zich onderwierp (October 1906) werd hij in genade aangenomen. Nu zal dit wel niet bet geval geweest zijn, en hierin heeft me d; reden te zoeken, dat hij weer tracht te te ontkomen. Dat de bewakers hem teen hebben neergelegd, spreekt van zelf. DE BOUWVALLIGE BEURS. Een der medewerkers te Amsterdam van het „Vad." schrijft Een groot aantal nieuwsgierigen was gisterenmorgen getuige van een schouwspel, dat ongetwijfeld menige; Amsterdamschen belastingbetaler met leedwezen zal hebben vervuld. Voor de bouwvallige Beurs lagen 4 ijzeren reuzenbogen, een ijzermassa als zei den midden in. de stad wordt gezien, en welke men slechts op scheepswer ven en dergelijke ondernemingen aan treft, Op nadere informatie uitgaande, deelde men ons mede, dal deze bogen worden aangebracht onder de kozij nen van de effectenbeurs Gedurende d; herstellingen heeft men daar ter ondersteuning van den muur, die ef fectenbeurs van effectensocieteit scheidt, en vol scheuren zit, boute i schutten aangebrachtthans worden deze door de bedoelde ijzeren reuzen bogen vervangen. Het werk geschiedt onder leiding van de afdeeling Publie ke Werken, en staat onder toezicht van de indertijd door den raad be noemde commissie van onderzoek naar den toestand van de Beurs. Naar men ons voorts van deskun dige zijde verzekerde, heeft men alle hoop, het gevaar voor verzakking hier- dc or volkomen te bezweren. Het spreekt vanzelf, dat het binnen dragen der zware bogen, welk werk dcor tientallen mannen geschiedt, heel wat kijkers trekt. JACHT IN NOORD-HOLLAND. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland heeft aan belanghebbenden ter kennis ge bracht. dat. de jacht op waterwild in dit gewest, zal worden geopend als volgt in den kring, begrepen binnen den Westfiieschen omringdijk, in de gemeente Petten, in de gemeente Cal- lantsooig, alsmede in het gedeelte van den polder het Koegras, gelegen on der de gemeente Helder, op Zaterdag 18 Juli 1907, met zonsopgang; op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Eijerland, op Zaterdag 10 Augustus 1907, met zonsopgang, en in de overige deelen der provincie, dus ook in den polder Eeijerland op Texel, op Zaterdag 27 Juli 1907, met zonsopgang. Rechtszaken EEN ONTROUW VELDWACHTER. Tegen A. (Damstra, geschorst chef- veldwachter te 'Winterswijk, eischts de Rechtbank te Zutphen een jaar en zes maanden wegens diefstal. Uit de Arbeiderswereld EEN ZEELIEDEN-BOYCOT. Van Rotterdam wordt aan Het Volk geschreven Tusschen de afdeeling Rotterdam van den Zeemansbond en de Holland AmerikïtLijn is een conflict ontstaan. Tijdens de staking van de bootwer kers te New-York werden de zeelieden van de Holland-Amerika-Lijn genood zaakt, in de lading en in de kolen ti- werken, dat will zeggen onderkruipers- werk te verrichten. Door velen werd deze arbeid, hoewel met tegenzin, ver richt, wijl zij mieendem, daartoe door cl; oude bepalingen der wet op d; zeevaari verplicht te zijn. Anderen evenwel weigerden beslist, e i werden bij aankomst te Rotterdam ontslagen. Aan één er van'is med; gedeeld, dat hij niet meer voor plaat sing, op de Holland-Amerika-Lijn in ar nmerking kan komen. Naar aanleiding daarvan heeft do afdeeling Rotterdam van den Zeelie- donbond besloten, dat bij de Holland Amerika-Lijn niet zal worden aan gemonsterd, zoolang de directie dit ontslag handhaaft.. Per manifest is daarvan aan de Rotterdamsche zeelie den kennis gegeven. Sport en Wedstrijden AUTOMOBILISME. DE GRAND PRIX. De uitslag van den Grand prix de IA. C. F., gisteren gehouden, is als volgt. 1. Nazzarro op F.I.A.T., die de 770 KM. in 6 uur 45 aflegde of mat een gemiddelde snelheid van 11 KM. per uur. 2. Zsiaz op Renault, in 6 uur 53 min. 3. Lancia op F.I.A.T. Er waren 37 deelnemers Duray op Lorraine Dietrich, die aan het hoofd was gebleven tot de achtste ronde (het geheele parcours telt tien ronden van 77 KM.), moest den strijd opgeven, ten gevolge van een ongeval aan de as van zijn auto. Jenatzy (M-ercédes) moest opgeven wegens bamdendefect. De auto werd tusschen het publiek geslingerd, waar door een toeschouwer werd gekwetst. De derde ronde was door Duray af gelegd met een snelheid van 119 KM. in het uur! In de eerste ronde waren in een bocht twee rijtuigen van Richez en Bablot in botsing gekomen. Richez' auto sloeg om. doch bestuunder en chauffeur bleven, wonder hoven won der, ongedeerd. CONCOURS HIPPIQUE TE 's-GRAVENIIAGE. Derde dag. Begonnen werd Woensdag met een concours voor handelspaarden (tuig- paarden, in Nederland geboren in 1904, 1903, 1902 of 1901, en aldaar op gefokt). Hoogte miax. 1.59 M., mini-, mum 1.55 (M. De paard-en wenden in ditnummer, evenals in bet hierop volgende, aan de hand voorgebracht. Heuff Cellendonk, te Kerk Avezaabh, behaalde in dezen kamp den eersten en darden prijs, benevens twee eer volle vermeldingen. De tweede en vierde prijs waren voor dien stal Doonverth, te Dooir- werih, d'ie tevens een eervolle ver melding kreeg. Nog werd een vierde prijs toegekend' aan 'M. S-eegeren t,e Rotterdam. Hierna volgde een concours voor handalspaarden en tuigpaarden. in Nederland geboren in 1904, 1903, 1902 of 1901 en aldaar opgefokt. Hoogte mi nimum 1.60 M. De uitslag was: le prijs C. J. Cos- termans, Beuningen; 2e prijs CVI. See- gereu, Rotterdam; 3e -prijs Heuff Cel- lend'onck, Kerk Avazaath. Voorts verkreeg de -stal Doorwerth twee 4e prijizen; M. (Seeren 1 5en tprijs en een eervolle vermelding en Heuff Cell-endonok, eveneens 1 4en prijs en een eervolle vermelding. De groote zilveren (medaille, uitge loofd door H. M. de Koningin-Moeder voor het beste paard -in deze beide concoursen voor handelspaarden werd behaald door Heuff Cellendonck. Gemengd Nieuws EEN WERVELSTORM. Over den wervelstorm, wolkbreuk en overstrooming, die op 17 Juni Trïkkala in Thessalië heeft geteis terd. komen nu nadere bijzonderhe den. Trikkala, de hoofdstad van het gewest van denzelfden naam, ligt in -het noordelijke gedeelte van -ie groo te vruchtbare vlakte van Tnessalië aan de Lithaös-rivier, die verder naar het Oosten in den Peneios, de voor naamste rivier yan Thessalië, uit mondt. De watermassa's kwamen in zulk een ontzaglijke hoeveelheid van den hemel, dat het riviertje spoedig heel de stad met voorsteden en om liggende doppen overstroomd en groo- tendeels verwoest had. Een reeks van opeenvolgende tele grammen brachten naar Athene ware jobstijdingen. De regen was om half vijf 's middags begonnen en werd te gen 8 uur een wolkbreuk met hagel buien tegen welker watermassa's al leen de steenen hutzen bestand wa ren. De rest viel in. Het gebouw van de prefectuur, het gymnasium, de gevangenis en het postkantoor wer den ook ten deele verwoest, ten deele onbruikbaar gemaakt. De gevange nen vluchtten en begonnen in den nachit rooftochten. Onigeveejr 135 K.M. van den spoor weg voor en na Trikkala werden on berijdbaar. Telegraaf- en telefoonlij nen lagen tegen den grond en alle verkeer met paard en rijtuig was on mogelijk. Het water had de voorra den aan levensmiddelen weggesleept onder het puin bedolven of onbruik baar gemaakt. Van de huizen der stad werden er 1500 vernield of on bewoonbaar, zoodat de weinige gered den, die daar woonden, nauwelijks een onderkomen hadden. Den volgenden dag was er hon gersnood. Volgens een oppervlakkige schatting is de heele schade, den door hagel geheel vernielden oogst meegerekend, omstreeks 10 millioen guldens. En nu de offers aan men- sahenievens. In hei huis van een priester kwamen 40 menschen om, in een ander van de 13 bewoners 11, in een barbierswinkel 7 enz. In de eer ste dagen vond men bij de 150 doo- den, die verdronken of door het .puin verpletterd waren. Zelfs o.p 19 en 20 Juni heeft men nog 25 en 30 lijken onder het puin vandaan ge haald. De regeering en -de naburige ge meenten kwamen de ongelukkige stad te hulp. De regeering stond een crediet toe en -zond tenten uit La- rïssa, de prefecten van naburige ge westen stuurden brood en andere le vensmiddelen naar Trikkala. De mi nister van binnenlandsche zaken be gaf zich met d-en afdeelingschef voor -openbare werken naar de plaats van de ramp. De eerste berichten waren maar vaag geweest en hadden geen goeden indruk van de schade gege ven. Maar elk volgend telegram uit de naburige plaatsen bracht bijzon derheden waaruit bleek, dat de ramp veel groote r was dan men aanvanke lijk meende. De ramp van Trikkala behoort tot de verschrikkelijkste van onzen tijd en de regeering zal heel wat geld moeten verstrekken, om den nood maar eenigszins te lenigen. .AARDBEVING. Op de aardbevingswacht bij Darmstadt is Dinsdagmiddag om streeks half drie een aardbeweging waargenomen, die, naar sdhatting, 9000 K.M. verwijderd was. IN HECHTENIS. Volgens een telegram uit Dantzig, is in hechtenis genomen Wölke, di recteur van de Marienburger Privat- ban-k, die 21/2 tot 31/2 millioen Mik. meerendeels het geld- van kleine spaarders die blindelings vertrouwen in hem stelden, met dolzinnige speculaties verdobbeld heeft. Voor de bank speelden zich Zaterdag onbe schrijflijke tooneelen af. Van alle kanten waren de menschen te voet. met rijtuigen en met den trein in de stad gekomen, op liet bericht diat de bank mis was. Nog een half uur voor de afkondiging van de failliet verklaring waren er sommen van 2000 tot 4000 Mk. uitbetaald. Wölke was erg in trek omdat hij zulik een hooge rente betaalde. Zelfs het dijk bestuur van Marienburg had groote sommen bij zijn bank liggen. Deraaa van toezicht had niets gemerkt en zelfs de vertrouwdste vrienden van Wölke hiel-den hem voor een eerlijk en schatrijk man. Behalve Wölke, is ook zijn procuratiehouder in hechte nis genomen, omdat de justitie aan neemt, dat deze meer van het specu- leeren, hoofdzakelijk in Australische mijnwaarden, moet afgeweten heb ben. KRIJGSTUCHT. Zondagmiddag hadden twee solda ten ruzie te Rochefort op straat. Het waren Loriol en Médianol, van het derde regiment koloniale infanterie. Daar kwam voorbij een adjudant majoor, ook van de koloniale infan terie, maar van een ander regiment- Zijn naam is Ducrocq. Ducrocq kwam op de ruzie af en gelastte Lo riol op te houden met lawaai schop pen. Loriol gaf een brutaal antwoord. De officier nam hem toen de pet van het hoofd om het nummer te zien en toen hij wist, wie de brutale soldaat was, liep hij door. De andere sol daat, Médianol was al doorgeloopen. Even na dit geval hoorde Médianol gerucht van wapenen achter zich en een schreeuw van Ducrocq, die riep hou me vast, ik ben gestoken. Loriol was den officier achterop geloopen en had hem de bajonet in den rug ge plant tusschen de schouderbladen. Ducrocq werd een apotheek binnen gedragen en later naar het zieken huis vervoerd. De bajonet is een eindweegs in de rechter long gedron gen. Loriol werd gevangen genomen, toen hij in de kazerne terugkwam. EEN OUDE RECHTSZAAK. Thans is vooreen Londenisch politie hof -een treffend geval behandeld. Een welvarend bouwer te Manchester, met name Edwards, stond terecht, wegens eer diefstal van ruim (5000, vijf-en- twintög jaar geleden begaan. Hij was toen samen met een ander als klerk bi; een afslager te Londen werkzaam Deze gaf op een goeden dag dien anderen klerk ruim (6000, om op de bsnk le brengen. Ruim (5000 behield de klerk, en hij deelde het Edwards mede. Deze, die destijds een zenuw achtig wezen was, en geheel onder den invloed van den ande-r stond, liep met den dief weg. Zij werden niet gepakt. Edwards kreeg niets van het geld. Hij verborg zich te Manchester en d'aar heeft hij zich opgewerkt en methuizen bouwen zich een goed bestaan verze kerd. Op zijn gedrag is verder nooit iets aan te merken geweest. De d'ief is S( öert overleden. Nu bracht een verklikker Edwardis voor den politierechter. De afslager nam genoegen met een schadevergoe ding van (2400 en de rechter vond goed, dat de beschuldiging ingetrok ken werd. Edwards kon naar Man chester terugkeeren ZONDERLINGE ZELFMOORD. Te Tiflis heeft 'koloneü Balabanski, de dbetf der politie, zeltm-oord ge pleegd. Hij had van zijne superieuren een berisping gekregen over zijn te slap optreden en hij trok zich dat zoo aan, dlat hij naar het kerkhof ging ep zich diaar op het graf zijner moeder een kogel door het hoofd joeg, na zich eerst zijn ordet eek. enen te hébben af gerukt. DIE ZULLEN GEEN KWAAD MEER DOEN. De 30.000 Mauser-patronen, die voor Russische revolutionairen bestemd waren en e enigen tijd -gel-eden te New castle in beslag genomen werden, zijn Maandag een eind buiten de Tyne in zee gestort. Een sleepboot bracht ze buitengaats, de driemijlgrens voorbij. DE TSAAR BLIJFT THUIS. Het bericht, dat de Tsaar zich bin nenkort -naar Darmstadt begeven zou, wondt van ambtelijke zijde tegenge sproken. Men verzekert, dat de Tsaar voorloopig Rusland niet verl-aten zal. GESTRAFTE DOEMALEDEN. -De Heilige Synode heeft het von nis, waarbij de vijf geestelijlken-Doe- •maleden uit hun ambt ontzet werden, opgeheven en drie hunner een verblijf van 3 maanden in een klooster opge legd, terwijl de twee anderen voor een jaar in hun ambt geschorst zijn. DE LUISTE MAN. Er is voor eenigen tijd iets verteld van dien mam Stewart -Salt te Haleso wen in Engeland, die den naam droeg van den luisten mam dm Engeland. Van zijm jonge jaren tot zijn dertigste jaar toe lag hij in bed. Eindelijk kwam hij er uit 't is niet meer te herinneren hoe men dat heeft klaar gespeeld en hij trachtte wat uit te voeren. Nu komt 't bericht, dat hij zich opgehan gen heeft. 15000 STAKERS. T-e Palermo is een groote fabrieks- stakiing uitgebroken. De stakers tellen iS.OOO man. De stad is door troepen bezet. Er zijm oploopen em botsingen geweest. De karabini-ers hebben een paar uitvallen moeten doen en er zijn tal van mannen in hechtenis geno men. TER DOOD VEROORDEELD. Te Kief zijn weer vijf soldalen, die in het kamp een gewiapenden opstand beproefd hebben, gefusileerd en te Wilna is een 15-jarige knaap, die een pclitie-inspecteur doodgeschoten heeft ier dood veroordeeld. BOMMEN-AANSLAG. Bij den geweldigen bommèn-aanslag te Tiflis, Woensdag 1.1. is, naar amb telijke mededeeling, een bedrag van 25C.000 roebel geroofd, waarvan 100.000 roebel in vijfhonderd roebel biljetten, welker nummeils aan de Rijksbank be kend zijn. MAJESTEITSSCHENNIS. De metselaar Johann Günther, ze Nimptsch. is door de Kamer van St: afzaken te Sclnveidnilz veroordeeld tol negen maanden gevangenisstraf, wegens majesteitsschennis, gepleegd in zwaar beschonken" toestand. EEN DRAMA IN DEN SNELTREIN. De sneltrein BerlijnAken zette izich M-a a.nidagimixM'ag aam het tus- schenstaition Melsungem langzaam in ibewegt'ng, toen pl-otlseling eem jong meisje de derdie -klasse coupé, waar zij met haar vader zat, uitsnelde en in de langs den spoorweg stroomende Fulda sprong. De spoorwegwerker Engelhardt, die haar had zien ver dwijnen, wierp onmiddellijk zijn jas uit en volgde haar in den vloed. On danks den ihevigen golfslag, imocht hij si in slagen, haar bewusteloos, doch levend, op h-et droge "te brengen. De vader, -die zijm 'kind had ai-en verdwijnen en uit den thans in vol le vaart zijnden trein wilde springen, -werd van zijn voornemen teruggehou-1 den door eem passagier, welke bijna door den wanlhopigen man, dien hij met één arm -omklemde, mede uit den' trein getrokken zou zijn, als hij zich niet aan "het bagagenet had vastge houden. Zelfs to-en de vader hem eem revolver voorhield, ili-et hij niet 1-os, maakte (hem die afhandig en trok aan de moodreim, waarop de trein onmid dellijk stilstond. Over de oorzaak van het tragische voorval is nog niets bekend. DONKER PARIJS OP .KLAARLICH TEN DAG AAN 't WERK. In 't hartje van Parijs heeft een vrouw dezer dagen den meest bruta len diefstal gepleegd, die op dit ge bied tot dusver vertoond is. Tegen half drie ontving eem weduwe, die hij h-et station St. Lazare een klein apparte ment bewoont, bezoek van een onbe kende. Op dezelfde étage wonen meer gezinnen, zoodat 't een wonder is, dat deze niets vam het voorgevallene heb ben gehoord. Nauwelijks had de onbekende de deur gesloten, of de indringster richt te een revolver op de oude vrouw, on der den bekenden uitroep: „je geld of je leven". Maar zij weigerde. En daar op sloeg cl-e dievegge haar slachtoffer met de kolf van de revolver op het hoofd, izood'at de ongelukkige in zwijm viel. Toen sloeg de inbreekster haar slag en haalde uit de piano de effec ten en andere kostbaarheden, die de oude vrouw daarin verborgen had. Alvorens zich te verwijderen met een sommetje van 12.000 francs, bracht zij (haar slachtoffer nog eenige slagen toe, zoodat het uren duurde, voor de ze uit hare onmacht ontwaakte. De politie (heeft tevergeefs naspo ringen gedaan. Kerk en School NED. IIERV. KERK. Bedankt te Grave door den heer W. Swart, oandi. te Groningen. Beroepen te Leeuwarden ds. J. ter Biuggeneate te Ruurloo; te Vinkc- veen de heer G. Bolkestein, candidaat Hilversumte Wieringerwaard d; heer C. Struick Posthumus, candi- daat te Hem (N.-H.) Bedankt voor het beroep te Daerle door den heer H. O. Roscam Abbing, cand. te Middelburg. GER. KERKEN. Beroepen te Avereest ds. Lammert; te Enumatil (Gr.) Bedankt voor het beroep te Tholen door den -heer W. Veder, candidaat te Rotterdam. R.-K. KERK. De Romeinsche correspondent van het Centr. meldt, dat dr. H. Poels, professor der H. Schrift aan de Ka tholieke Universiteit te Washington, jl. Donderdagochtend in particuliere audiëntie bij Z. H. den Paus werd ontvangen. Dr. Poels was vergezeld door den (hoo-geerw. pater Ginocchi, mede-consmltor van de pauselijke Bij belcommissie. ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Prop. Theol.J. G. R. Langhout. Prop. Geneesk. G. J. Schneider. Candidaat Recntsw. J. H. W Verzijl. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de heer J. Winkel Jr., geboren te Hoo- geveen. Groningen. Voorbereidend exaimen in -die godgeleerdheid de heer K. van der Kamp en de hoer K. H. Boersema; cand. examen in de rechtswetenschap de heer A. M. J. de Jager. Groniugen. Geslaagd voor het voor bereidend geneeskundig examen de beer J. R. Bos; voor liet eerste natuurkundig exa men me j. J. Grashuis; voor het eerste gedeelte van het candidaats-examen in de godgeleerd heid de heer H. Kluyn. TECHNISCHE HOOGESCHOOL Geslaagd voor candiidjaats-examen werktuigkundig ingenieur de heeren D. J. Boks. L. C. Bol, C. Breebaart, G. Ferguson, F. L. P. G. Fowinier, W. L. A. Kool, J. G. Lepper, H. A. M. Meertens, R. Meijer R.Az., W. A. Pat- t.ijn. C. L. Philips, C. W. v. d. Pijl, J. M. Rademaker, H. H. M. Reufel en K. v. d. Schroeff. Stoomvaartberichten Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, arriveerde 3 Juli te Suez. Het stoomschip Ambon, van Amster dam naar Batavia, passeerde 2 Juli Perim. Het stoomschip Flores, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 2 Juli te Suez. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 2 Juli t; La Pallice. Het stoomschip Koning Wiillem I, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 3 Juli van Suez. Het stoomschip Nieuw Amsterdam vertrok 3 Juli van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Prins Willem III. van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 3 Juli, dés voormiddags 3 uur, van Havre. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- ria, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 3 Juli te Genua. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Rotterdam. A. H. Beuken^ Weene- straat 28, aldaar. Recbter-coihmissaris jhr. mr. J. L. W. C. von Weiiercu rator mr. A. van der Spek. -J. van Duijn, koffièhuishoucber, al daar, voorheen Hotel Stuur. Rechter- commissaris als vorencurator ma'. A. Hijman. Utrecht, 26 Juni. II. J. A. Buischen- henke, tegelschilder te Leusden. Jhr, mr J. Schuurbeque Boeije rechter commissaris curator mr. P. J. A. vau Voorst Vader. Assen, 27 Juni. R. Meijering, kleer maker, te Erica, gemeente Emmen. Mr H. J. Westra rechter-commiasa- ri?curator mr. N. G. Servatius. Maastricht, 27 Juni. II. Erven, te Voerendaal. Mr. J. J. de Wit rechter commissaris; curator mr. P. Baudurn. 's-Hertogenbosch, 28 Juni. J. A. C. Houben, zich noemende en schrijven de Camille Houben, linnenfabrikant ts S trijp. Jhr. mr. C. vain Nispen rech- ter-commissailscurator mr. M. van der Grinten, te Eindhoven. Opgeheven J. P. Th. Engelman, bakkersknecht, t; Rotterdam. C. Warmenhoven, aannemer te Rot terdam. Failliet verklaard respectievelijk 17 en 19 Juni j.l. Geëindigd H. C. van Beurden, grossier in krui denierswaren te Rotterdam. E. van 'tHul, te Oldebroek. A. Thiron, timmerman en herber gier. le St. Jansteen. J. Jansen, winkelier, gewoond heb bende te Deventer. („St.-Crt.") Uitgesproken: Amsterdam, 1 Juli. C. H. Catshoek, koopman, aldaar. Ree liter-commissa ris mr. C. van der Zweep; curator: mr. M. I. Goudeket. J. Groen, diamantsnijder, aldaar. Reohter-commdssaris a,ls vorencura- t.oi mr. G. J. Salni- Opgeheven: J. Kok, klinker op de Marinewerf, te Amsterdam. Geëindigd: W. Richel, vroeger koopman en win kelier in sigaren, aldaar. („N. v. d. D.")

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 8