NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Gemeenteraadsverkiezing. 25e Jaa'gaug. No. 7369 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZA.TEBDAG 6 JULI 190T Jj HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per pR'E maanden: IpIlL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement yogi Hwrn J Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ050. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen m den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) - - - 1-30 Jt Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing fógnco per post door Nederland1.65 JT ipfflJjMB "3 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers0.02H Tz üfe^ aaTm. kr r> Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 f&x Redactie en Administratie i Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOMc Drukkerijs Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. E92RSTE KLAD. AGENDA ZATERDAG 6 JULI. Brongefbioufw: Zomerkermis. Terrein Spanjaardsla'anUitvoering Gymnasta-Ski Verbond. OM ONS HEEN No. 574 Het Honderdjarig bestaan van Assen. Onder groot enthousiasme zijn. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Pxms in Assen aangekomen, door een gedeelte van kle versierde stad gere den en hebben. in het Gouvernements huis (hier anti-Nederlandsclk en bo vendien onjuist Iidtel genoemd, alsof 't een logement vvus) met een aantal autoriteiten en dames het middagmaal gebruikt. Maar helaas, het weer bij den in tocht van de vorsteüijike personen was allerstt'eehtsit. Ongeveer een uur van te voren had' het zich (tot regenen ge zet en daarvan liet het niet meer af. Kwam er nog eenige verandering, dan was het er een ten kwade, in zoo ver dat de stralen tegelijk dikker en dichter schenen te worden. Aan het geduld waarmee de anenscheniMas- saas wachtten deed 'dit intussdhen geen schade en toen het Koninklijk rij tuig vooribijkiwam werden Hare Ma jesteit en de Prins, die onversaagd in den regen zaten, de Koningin alleen met een witte parasol hoven het hoofd, oorverdoovend toegejuicht. Hare Majesteit droeg een witten reis mantel en witten hoed en zag er, zoo- als zij glimlachend voior de menigte boog, inderdaad allerbekoorlijkst uit. 'Ik had van den stillen Donderdag- loclhtemd gebruik gemaakt»- om eens naar Rolde .te wandelen. Een uurtje, was mij gezegd, maar niet zonder wantrouwen ging ik op weg. De Drenth heeft een klein oog op afstan den en als hij verklaart, dat ge nog een kwartiertje te lootpen hebt, wees dan maar op een stief ketierke voorbereid. Dezen keer was evenwel mijn wantrouwen ongegrond, 't was inderdaad een uur. Ein ilk heb mij de wandeling niet beklaagd'. Van Assen af tolt Rolde toe is de straatweg aan beide kanten met hoornen omzoomd en wie een rustige Wandeling verlangt, kan niet heter dtoen, dan zich' hier komen vertreden. Ternauwernood' ontmoet men menschen, alleen af en toe een hondekar, of een meisje, dat op den berm van den weg het ge maaide hooi (bijeenraapt. Rolde zelf is een aardig plaatsje, 't Begint zich in zoover met wat we be schaving noemen in te laten, dat ook hier al gelegenheid wordt gegeven voor Sommierjfrisichü' er tegen twee .gulden daags. Voor volledig pen sion. Duur is het niet en wie geen eischen stelt van uitgaan of andere emotie, kan hier wel' aangenaam ver blijven. Hij zal dan zeker niet verzui men, in de allereerste plaats te gaan kijken naar de twee groepen hunisJbed- idien, die vlak achter het dorp zijn ge legen. ©n bij. deze gelegenheid moet ik een bekentenis doen: de hunebedden zijn me tegengevallen. AUs we ze zien op oen plaatje, geven ze den indruk van gpoolter omvang dan ze werkelijk heb ben. Misschien komt het daardoor, dat ze als 't ware verzonken zijn tus- isclien hoog golvend graan, half be- fsohiut onder een boom en omgaven met kreupelhout, 't Is waar, het zijn kloeke steenmassaas, maar zoo groot als we ze ons denken zijn ze niet. Toen ik er voor stond, had ik een oogen- blik neiging om mijzelf uit te lachen, totdat ik opmerkte hoe vernuftig bij een van de twee hunebedden de stee- nen op alkaar gestapeld zijn. Waar deze eigenaardige bouwwerken van daan komen, is noig niet bekend. Hun grootste beteekenis ontleenen ze in elk geval hieraan, dat zij een indruk Opwekken aan lang vervlogen dagen. Dlatzelfde is van toepassing op de BaffiLezfcuil. Ik meen er aan herinnerd te hebben, dat onze Koningin daar bij een vorig bezoek de voorstelling van een oud-Germaiansdhe rechtspleging heeft bijigewoond. 'De kuil is een kleine inzinking ran het terrein, die op zich zelfs niets bijzonders oplevert en wan neer we er een oogenblt'k onze aan dacht aan schenken, moet het wel zijn uit belangstelling voor vroegere da gen, toen hier vonnissen werden uit gesproken, die bij die van tegenwoor dig, ten opzichte van clementie, riet in 'vergelijking kunnen komen. •Toevallig werd er iemand uit het dorp begrfaVen. Het lijlk Werd niet meer gedragen, zooals oudtijds, maar in een lijkwagen gereden, de familie v'olgde te voet, eerst de mannen in hiun stijve Zondagspak, waarin ze er zoo houterig uitzien en daarna d'e vrouwen, die hier aitijld mee ter be grafenis gaan, in 't zwart en met de kap op. Toen die kleine stoet de kerk naderde, begon de klok te luiden. Klaaglijk hief een geit daarbij zijn ge- 0)1 aat aan. En nu is het vandaag, Vrijdag, de drukke feestdag. Meen niet, dat hier door dë~feestvreugde de handel uit het oog wordt verloren. Wie nog niet mot oranje is versierid, wordt als 't ware door d'e kooplui' belegerd, dien 't niet aan vrijmoedigheid ontbreekt. Toen ik mijn oranjelmoop kocht die oen dubbeltje kostte, gaf ik een kwartje. „Dank u," zei de schalk 'haastig en greep naar zijin pet, maar deze opslag leek mie zelfs voor een feeststemming te hoog, zoodat ik kalm zei: ,,ik kan 't niet passen." ,,0, zei d'e koopman en zocht naar geld terug. Tegelijk hing hij een tafreet, op van 't weinige succes in de zaken, "t liep niet zooals hij gedacht had, er moetst meer verdiend worden en zoo meer. Ik liep er in, vroeg ,,of 't niet d'oo,r 't slechte weer zou komen?' Daar wou de koopman mij juist hebben. „Och," zei hij, ,,'t zit in de men schen, ze zijn te vasthoudend, als je een kwartje krijgt en beleefd d'aofk u zegt, moet je toch geld terug geven." En lachend triok hij met zijn collega verder, maar de 15 centen had hij niet. Feestprogramma's prentkaarten en weet ik iwat al m'eer wordt er uitge vent. 't Begon vandaag met het voorbij trekken van het eerste regiment in fanterie onder zijn commandant, ko lonel Briee, voiohbij- het Gouverne mentsgebouw, waar de Koninklijke bezoekers vertoeven. Een schitterend gezicht natuurlijk. Toen reden de Ko ningin en de Prinis uit naar het ter rein d e Heelth aar, waar een nieuw ziekenhuis zal worden gebouwd, waar voor Hare Majesteit den eersten steen heeft gelegd. Inmiddels zong een kin derkoor een toepasselijk lied. "Van daar delden de hooge bezoekers een korlt bezoek aan het Museum en keer den daarop naar het Gouvernements huis terug, om den optocht te zien vod rbi jtrekken. Eir is in zoo'n optJo-chf aitijld iets goedigs, iets gemoedelijks. Niet in dien bij. een studenten-lustrumfeest, waarbij men min of meer onder den indruk raakt van de prachtige costu mes en d'e kolossale geldsommen, die er worden besteed', maar de plaat selijke optochten, zooals wij' die ook in Haarlem wel gezien hebben. Men- sclhen', die we in 't dagelijiksch leven als Jansen of Pietersem kennen, ver vullen nu dn sierlijk gewaad allerlei dleftige rollen. En zoo is 't ook in As sen. Daar rijldt in den stoet bijvoor beeld' een wagen met vreemdelingen mlee, voorgesteld door de leerlingen van een instituut. Jongeheer die fun geert voor Turk, jongeheer d'eze (de namen staan er plechtig bij) voor Ja- pannees. zijn kameraad' voor Hon gaar enz. Een ander bewijs van ge moedelijkheid is, dat in het vereeni- igiingsieven o.a. een groep getmieente- 'aMbeöiders deeflnejem't, van die galsfa- briek, de gemeentewerken en zelfs Van den reinigingsdienst. Evenmin als aan dietze zal het publiek aan een groep slagers ,,in coistuum" een ver rassende nieuwigheid zien. Maar al glimlachen we een oogenblik erkend mag worden, dat dit alles pleit voor d'e samenwerking en algemeene deel neming, die aan dezen optocht zijn ■gewijd'. Voor vreemdelingen is wel het merk waardigst de Drentsdhe Wasscheeps- of bruiloftswagen uit den tijd.' van 1870. In Noordbolland spreken de plat telanders van ts warsdh-ip, op bezoek, gaan en bedoelen daarmee1 hetzelfde. Er kwam aan een dergelijke bruiloft een vrij uitvoerige ceremonie te pas, waarbij o.a. cle bruid naar ouden trant namens den bruidegom werd op- geëisclht aan haar huis, dat schijn baar geheel gesloten en verlaten was. 'Eerst wanneer de eisch was gedaan, antwoordden de in 't huis verzamelde familieleden en kon de bruigom met zijn stoet binnentreden. Hierbij speel de de „wasscheepsneuger", d'e te gast- noodiger zouden wij zeggen, een be langrijke rol, die evenwel ook haar gevaren opleverde. Overal waar hij zijn invitatie overbracht, werd hem een glas brandewijn aangeboden, zoo- dat hij, wanneer de familie wat uit gebreid was, ten slotte de hoogte wel zal hebben gekregen. 'Niet het minst sympathieke gedeel te van den optocht is een li'efdadig- disiwagen, waarin door een aantal jonge dames giften voor het te bou wen ziekenhuis worden verzameld. Voor dat zelfde doel is oog een fancy fair in de buiten sociëteit ingericht.. Daar volgt vandaag neg een hard draverij, waarbij H. M. zelf den prijs aan den winner komt uitreiken, een gymnasfiek-uitwoering en wedstrijd in den Hertenkamp, concert en illumi natie en 's avonds de gala-voorstelling de Heilige van Wit/tehMlinge, dat door collega Fabrio'us en den heer Zijdstra is geschreven en waarvan de hooige bezoekers bet d'ende bedrijf zul len bijwonen. Mij: dunkt, dat ik geen ongelijk had in mijn vorigen brief van een eenigs- zins overladen programma te spreken. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht ONRUST IN RUSLAND. De laatste berichten uit Rusland duiden op ernstige- woelingen in het Tsarenrijk. Te Tifli-s heeft de gouver neur-generaal, op straf van gevan genneming, de samenscholing van meer dan drie personen verboden. In het gouvernement Rjasan, dat tot dusver altijd rustig was, braken agrarische onlusten uit. In Moskou werd een groote, sociaal-democrati sche geheime drukkerij ontdekt. Het Moskouer orgaan der „Ziwarte Hon derd", werd in beslag genomen. De leden van den Russischen Rijks raad, die- door de hoogescholen geko zen werden, hebben definitief beslo ten, niet het voorbeeld te volgen vlan de Academische groep van het vori ge jaar, welke na de ontbinding der D'oema haar mandaten nederlegde. Men oordeelde nu na levendige be raadslaging een dergelijke betooging overbodig. DE MOORD IN BULGARIJE. De krijgsraad te Sofia heeft in het geding tegen d'e moordenaars van minister Petkof vonnis geveld. De voornaamste schuldige Petrof is ter dood, Ohranof tot levenslange ker kerstraf, Ikonomof tot 15 jaren tucht huisstraf veroordeeld. Gezof werd vrijgesproken. De moordenaar verklaarde op het einde van het geding, dat hij tot zijn misdrijf was gekomen onder den in vloed van de maatschap,pelijke toe standen en de pers van de oppositie. Hij verzocht hem alleen te straffen en de andere beschuldigden in geen geval ter dood te veroordeelen, aan gezien zij dat niet verdiend hadden. Hij vroeg vergeving aan de familie Petkof. DE TOESTAND IN ZUID FRANKRIJK. Tien burgemeesters uit den omtrek van Montpellier hebben voor a. s. Zondag vergaderingen voor burge meesters en gemeenteraadsleden uit alle departementen belegd, waarop de volgende vraag behandeld zal worden Welke maatregelen zijn er noodig, om den vrede in Zuid-Frank rijk te herstellen? Ja, dat wi'l Clemenceau ook wel weten ONLUSTEN IN ITALIë. Ook de landarbeiders in Ferrara zijn roerig geworden en in staking gegaan. Die beweging heeft reeds ge leid tot de aanhouding van vijf lei- diers, die verdacht worden medeplich tig of schuldig te zijn aan den moord op een der landeigenaars, die ar- beidswilligen aan 't werk zette. De onderstaatssecretaris van binnen- landsche zaken heeft in de Kamer een heftigen aanval van den kant der sociaal-democraten en der radi calen moeten doorstaan. Op last der regeering is de giehee- le redactie in hechtenis genomen van het socialistisoh-collectivistische blad ,.A-zione" te Ferrara, welke verant woordelijk moet wezen voor de ge weldplegingen en de oproerige stem ming. In de provincie heerscht feite lijk de staat van beleg en de bewe ging heeft zioli nu ook uitgebreid tot het district Portomaggiore, waar nog een 10."Ö00 tal kolonisten en landar beiders allen arbeid neergelegd heb ben, niet alleen den oogst, maar ook het vee verwaarloozend. Reeds is eten vertegenwoordiger van een grondbezitter doodgeschoten. Een 100-tal leiders zijn in hechtenis ge nomen. Naar de Temps van haar corres pondent verneemt, is de staking met vernieuwde lievigheid hervat. De po gingen, om tot een vergelijk te ko men, zijn mislukt. De landeigenaren zijn niet op hun gemak, want men staat aan den vooravond van den oogst. Ook bij Bologna heeft thans een deel. der Handarbeiders het werk neer gelegd. DE GEBEURTENISSEN IN MAROKO. Uit Tanger wordt aangaande Har ry Mac Lean, den gevangene van Raisoeli, nader gemeld, dat in het onderhoud dat Mac L'ean met Rai soeli heeft gehad, d'e laatste heeft verklaard, dat zijn eigen onderwee ping geen waarde zou hebben zonder die van zijne getrouwen. Men heeft Mac Lean toegestaan, om aan zijn be/dlernde te, schrijven en zijn reis goed te laten komen. Hij wordt goed behandeld. El Kmes, waar Mac Lean zich bevindt, ligt drie dagmarschen vei- in het Wilde gebergte. Volgens de Petit Parisien, hecht de Engelsche regeering de grootste waarde aan de bevrijding van kaid Mac Lean uit de macht van Raisoe li. De Engelisohe gezant Lowther heeft aan EI Gebbas, dien minister van oorlog, dringend verzocht, geen troepen tegen Raisoeli uit te zenden om Mac Lean niet in gevaar te bren gen. Men denkt, dat de sjerif van Wazan, die met Raisoeli bevriend en een beschermeling van Frankrijk is, met toestemming van het Fransche gezantschap als bemiddelaar zal op treden. KEIZER WILHELM OP REIS. Zooals men weet bevindt dJe Duit- sche Keizer zich than-s in Denemar ken, en wel in Fred-ensborg als gast van Koning Frederik. Natuurlijk heeft de Keizer weer een redevoe ring of wat gehouden. Op een toost Van Koning Frederik antwoordde hij met zijn hartelijken dank uit te spre ken voor de warme ontvangst en zijn vreugde er over uit te spreken in den dierbaren kring van Z. M. en d'e doorluchtige familie te mogen binnentreden. Onvergetelijk blijven de dagen, die hij als gast aan de zij de van Z. M.'s eerwaardigen, bemin- nelijken vader mocht doorbrengen, onder de bekoring van di-ens ridder lijke persoonlijkheid, waartegen hij steeds met den d-iepsten eerbied op zag. „Ik waag liet uit de vriendelij ke begroeting de hoop te putten dat zij tegelijkertijd uitdrukt de hartelij ke vriendschap tusschcn beide hui zen", aldus besloot de Keizer. Stembureaux. Uitgebracht Onwaarde. Aantal geld. stemmen. Breda Kley nenberg. Joosten. Levert. v. d. Most v. Spijk. Visser. Raadhuis. 724 10 714 438 101 411 361 294 Haarl. straat. 792 10 782 822 226 318 186 425 1616 20 1496 i 766 I 327 1 729 649 j 719 Gekozen is de heer BREDA KLEIJNENBERG. Herstemming tusschen de heeren J. JOOSTEN, E. LEVERT, G. VAN DER MOST VAN SPIJK en J. VISSER. Nassaulaan 1050 7 1043 742 729 Stadsnieuws DE 11e GEWESTELIJKE UTT VOERING. Naar wij vernemen zal de optocht van de vereenigingen, die deelnemen aan de 11e Gewestelijke uitvoering op 6 en 7 Juli van het Nedcrlandsch Gym nastiek Verbond, op Zaterdagavond, hoofdzakelijk bestaan uit de afgevaar digden .met de ragelingscomorjissie aan het hoofd. Deze optocht klan dus niet zoo heel groot zijn. De optocht die Zondagmiddag 1 uur van het Brongeibouw vertrekt zal daarentegen zéér groot zijn; daaraan zullen niet minder dan 47 vereenigin gen met hare banieren deelnemen, vormende te zamen 1000 turneressen en turners. Op het feestterrein wordt hard ge werkt om alles voor de ontvangst in gereedheid te brengen. Het feestterrein met versierde tribu nes en wapperende vlaggen aan met groen omwoelde dennen, zal dan ook een zeer vriendelijken en feestelijken indruk op de bezoekers en deelnemers maken. Chr. Fröbelschool. Naar wij vernemen, zal half Sep tember in een perceel in de Nassau straat eene Christelijke Fröbelschool voor 'den gegoeden stand geopend wor den. De uitslag is volgt District I (3 vacatures.) District II (4 vac.) Stem- s bureaux, i P I 1 Fr. Var kenmarkt. 207 189 704 639 141 191 123 I 115 |1680| 151 1666 1168 1179 1 363 514 330 304 1087 1012 Gekozen zijn de heeren JOH. DE BREUK, Mr. F. A. BIJVOET. Mr. A. S. MIEDEMA en Mr. JOHAN SPOOR. district III (4 iac.) Stem bureaux. Uitgebr. Onwaarde. Geldige stemmen. de Braai. Gravestein. O 43 a <D bD Joosten. Leupen. Middelkoop Wijde Geldel. Pad. 1269 12 1257 928 492 583 286 506 562 916 Klein Heiligland. 945 8 937 701 403 379 199 373 408 653 2214 20 I 2194 1629 895 962 I 485 879 960 1569 Gekozen de heeren: M. DE BRAAL en Mr. J. H. THIEL. Herstemming tusschen de heeren: A. GRAVESTEIN, F. W. N. HUGENHOLTZ, J. LEU PEN, en Z. MIDDELKOOP. Over het resultaat der verkiezingen is weinig op te merken. Aan den uit slag in district I kan men zien hoe een geringe afwijking in de gezindheid der kiezers voldoende is, om het eene aftredende lid te herkiezen, het ande re in herstemming te brengen. De viiees voor den zetel van den beer Kleynenberg, dien sommigen be dreigd achtten door de tactiek der R.-K. Kiesverföeniiging om alléén den heer Visser te stemmen, ils ongegrond gebleken de beer Kleynenberg was de eenige, die in I terstond gekozen is Trouwens de stemmencijfers wij zer uit, dat de R.-K. kiezers zich aan die raadgeving -niet algemeen hebben gehouden. Opmerkelijk is zeker het stemmen- verschil van ongeveer 200 tujssclieri den nieuwen candidaat der Liberale Unie en de aftredende leden. Daaruit maken wij op, dat vele rechtsclie kie zers, diie den heer Visser stemden (en niet den heer v. d. Most van Spijk) hun stem tevens op de aftreden den hebben uitgebracht. In II is cle actie tegen den heer Spoor op niets uitgeloopen. Trouwens, de sociaal-democraten waren hier geen ernstige tegen-candidaten. Di herkiezing dus van cle heeren Do Breuk, Bijvoet, Mi'-edema en Spoor was dan ook vrij zeker. Dat de heer Bijvoet, die ongesteid te bed ligt, het hoogste stemmencijfer haalde, moet hem een aangename ver rassing in zijn triestige omstandig heden zijn geweest. Zoo ook kan in III de heer M. la Braai zich er in verblijden de lieveling der kiezers te zijn, die op hem zulk een groot aantal sfemimen uitbrach ten, dat hij zelfs nog boven den popu- lairen candiclaat, mr. Thiel, uitkwam. Deze beiden waren in III de eenige gekozenen. Al de anderen, behalve de heer Joosten, die uitvalt, moeten zich aan de herstemming onderwerpen, ook de aftredende leden de heeren Hu- gcnholtz en Leupen. Deze laatste, ge lijk men weet, niet door de Liberale Unie en Vrijz.-dem. Kiesvereenigiag gocandidJeerd, en van rechts voorn i- melijk door cle R.-K. kiezers gesteund, bleef wel beneden zijn mede-candida- ten, maar haalde toch bijna 900 stemmen. Ook hier is over den einduitslag niets te zeggen. Van de 2238 kiezers in I stemden er 1516, dat is dus ongeveer 75 procent; van de 3125 kiezers in II stemden er 1860, dat is dus ruim 50 procentvan d'e 3583 kiezers in III stemden er 2214, dat is ruim 60 procent. De thuisblij vers kunnen dus bij de herstemming nog wel ongedachte verrassingen brengen. H UIS VLIJT-TENTOONSTELLING In „De Kroon" heeft Donderdag in tegenwoordigheid van het bestuur en van leden van Regedings- en Uitvoe rend Comité en Jury plaats gehad de, uitreiking der prijzen aan bekroon den op de Huisvlijt-tentoonstelling, in Mei gehouden door de Afd. Haar lem van den Volksbond. Dit geschiedde door den voorzitter, dien heer mr. A. A. van der Mersch, die daarbij de bekroonden toesprak. Nadat de prijswinners vertrokken waren, bleef men in besloten kring nog eenige oogenblikken bijeen. Toen werd in de eerste plaats, door de dames en heeren, die zoo vol ijver hadden meegewerkt bij d'e ten toonstelling aan mevrouw A. Evier- wijn Lange—Van Merlen aangebo den bij mondie van dien lieer H. A. Waller 'n zeer fraai door mej. Don- cker bewerkt album, bevattende ver schillende foto's van die tentoonstel ling en versierd met een opdracht van de hand van den heer G. J. H. Kerkhoff. De Afdeeding Haarlem bewees haar instemming met de wijze, waarop mevrouw Everwijn Lange de leiding op zich had genomen door haar te benoemen tot eerelid der afd.eeling, en voegde daarbij een zilveren me daille op den stempel van den Volks bond met inschrift. In den loop van den avond werden nog woorden vtan dank gericht tot den heer A. van der Voort Az., voor zitter van het Regelings-Comité voo* diens ijverige bemoeiingen. INBRAAK. In de Bosch- en Vaartstraat onder Heemstede is wederom ingebroken bij dén heer baron Mackey. De inbrekers zijn niet verder geweest dan de keu ken doch hebben zich vandaar eenig tafelzilver toegeëigend. Naar Z andvo ort. Hedenmorgen vertrok met de elec- trische tram de 2e groep Haariemsche schoolkinderen naar het Kinderhuis te Zandvoort. Thame waren het voorna melijk leerlingen van eenige bijzonde re scholen. Het is te wenfechen, dat hun veel gunstiger weer ten deel moge vallen, dan hun voorgangers.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1