Weerbericht MEDDEDEiELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voonm. 10.50 uur). De Bildt. 12 Juli 1907. Hoogste barometerstand. 774.1 m.M. te Scüly (eiland taai zuiden van En geland)! laagste 761.9 m.iM. te Memel (Oost Duitsciüand). Verwachting tot den avond van 13 Juli: Wind: zwakke tot matigen meest Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuur: weinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAADLEiM. Barometerstand hedenmiddag te 2 ftrar 771 m.M. Geen neiging tot voor- of achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 773 m.M. Tbermometerstand te Haarlem. Vrijdag 12 Juli. Hoogste gisteren. F. 80s Laagste heden nacht F. 52« Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 63': huizen. Aan de brug over 't kanaal had men niemand gezien, de pont- .vaander bij Buitenhuizen echter had een man overgezet, die op enkele klei nigheden na aan 't signalement be antwoordde, die met vreemd accent Bprak, niet van clian weg maar uit het land gekomen was, en zeide ver dwaald geweest te zijn. Hij had den weg naar Haarlem gevraagd, en was de richting naar Spaarndam gegaan. Tot hiertoe hadden wij vrij zeker het spoor van den vluchteling gevolgd. •Doch NU WAS t OOK UIT. Aan 't eind van den betrekkelijk korten dijk naar Spaarndam staait een timmerloods, waarlangs de vreemdeling zou hebben moeten pas- seeren. Doch nóch daar, noch bij de brug in Spaarndam had ismand hem gezien. Vermoedelijk .is hij dus links af don polder weer in, op Halfweg en lAimateijdam aangellooipen. Een oogenblik nog meenden we ;n Spaarndam een spoor te ontdekken. •Een Duitsdber zou te 5 uur met de (boot van Bus naar do hoofdstad ver trokken zijn. Doch dra bleek het, dat toen met tw.ee Duitschers te doen had, die niet aan het signalement volde den. Reeds was aan Amsterdam gete legrafeerd door anderen; ook de veld wachter Heertjes van Schoten was, vergezeld' van de heeren Lokerse, den anspecteur uit Bloemen daal, en mr. 3. Lieftinck uit Haarlem, te Spaarn- ttam geweest. De auto bracht ons nu weer langs den Slaperdijk naar Santpoort. Pau- we, de politieman, had nu de caps van den heer Tadema, welk kleeding- stuk hij, om niet te worden gezien aan zijn blinkende knoopen. omgesla gen had, maar weer afgeworpen, en Öe juffrouw van den tol maakte nu Öe opmerking, dat er zooveel politie in de buurt zwierf. Ja, zei ze, er is zoo ingebroken m Bloemend aal, en nou zoeken ze hem... Hebt u d'r niet van gehoord?" De vraag was, gezien de situatie, nog al vermakelijk. Op den Zeeweg vonden we nog al tijd den heer Tadema, mr. Lieftinck, den heer Koker, rechercheur Kersten, en andere speurders, die al evenmin resultaat hadden gehad De vervolging werd gestaakt; ont moedigd trok de een na den ander huiswaarts. DE INBRiEKEiR AANGEHOUDEN? Naar wij vernemen is do ontvluch te inbreker hedenmorgen zeer waar schijnlijk onder Castricum aange houden. De burgemeester van Castrtcum meent althans in den gearresteerde den vluchteling te herkennen. De Inspecteur Lokerse van Bloe- mendaal is per auto naar Castricum vertrokken ter herkenning. Nader vernemen we dat de geares teerde door den inspecteur van Po litie te Bloemendaal is herkend. Hiji is door een jachtopziener gear resteerd. Toch heeft hij nog kans gezien he dennacht een inbraakje te doen on der Gastricum en heeft hij tevens de ze gelegenheid aangegrepen om den inwendigen monsch te versterken. Hedenmiddag te 2 uur is de man naar het Paleis van Justitie overge bracht, waarna de instructie een aan vang nam. De Bloemendaalsche politie is se dert Donderdagmorgen onafgebroken fa da weer geweest om den vluchte ling op te sporen! Nog vernemen wij Hedenmorgen is het der politie te Castricum mogen gelukken, den be- ruchten Haariemschen en Bloemen- daafcchen internationalen inbreker Walther in handen te krijgen, na gis teren den gebeelen dag jacht op dezen gemaakt te heihen. Walther was namelijk gevlucht in de richting Castricum. Aan de Duin- derbuurt heeft hij zich toegang ver schaft tot een schuur, tijdelijk be>- woond door den -spoorwegarbeider Teunis Mastenbroek. De vrouw ont waakte door eenig gestommel, en het zolderluik uitziend, ontdekte zij Wal ther, die, na een 5-tal eieren en wat melk gebruikt te hebben, bezig was de linnenkast te forceeren. Zich ontdekt ziende vluchtte hij, maar werd nagezet door de spoor wegarbeiders Munster en Schermer, die hem dra jn handen hadden, en overleverden aan burgemeester Hovy te Castricum, die oogenblikkelijk zorg de, dat de politie van Haarlem en Bloemendaal ter plaatse kwam. Deze arriveerde daarop per auto, die giste ren den heelen dag jacht maakte op den ontvluchte. De politie herkende Walther na tuurlijk dadelijkterwijl op dit o ogenblik de officier van justitie te Alkmaar verwacht wordt tot het ne men van een beslissing, waarheen de misdadiger vervoerd zal worden. Als persoon maakt de inbreker geen ongunstigen indruk. Gekleed als strandheer, zal niemand in hern een zoo gevaarlijk heer erkennen. Hij' was volkomen kalm, ofschoon men ontdek ken kon, dat met kracht onderdrukt weid, hetgeen binnen in hem bruischt. Nauwelijks eenige rust van zijne vervolgers en dan door bloot toe val gegrepen moet hard voor een modern roofridder zijn In zijn bezit werd nog bevonden een ijzeren pen, waarmede hij zich waar schijnlijk tot de schuur toegang heeft verschaft. Walther is, naar wij nader verne men, na een jacht in het open veld door den jachtopziener Koelewijn ge arresteerd. Dit viel betrekkelijk niet moeilijk, want de man was „zoo stijl als een plank," zei men ons, wat geen wonder is, als men nagaat dat de man in den kouden nacht door de polders heeft geloopen. Onmiddellijk weerden door den bur gemeester van Castricum het parket van Haarlem en Alkmaar gewaar schuwd, de inspecteurs Lokerse van Bloemendaal en Doorman van Haar lem vertrokken naar Castricum per auto van de familie Stoop, waarmede onze verslaggever gisteren de jacht meemaakte, en herkenden daar den man onmiddellijk. Daar de familie Stoop echter be zwaar had om hem in haar auto te laten brengen naar Bloemendaal is hij per spoor van Castricum naar Bloemendaal gevoerd, niet alleen ge boeid, maar bovendien met touwen de armen op den rug vastgemaakt. In Castricum was de heer Noë uit Haar lem, vergezeld van den heer Koop- mans in een auto aanwezig. Zij re den den trein voor en namen den ge- jarresteerde aan 't Station Bloemen de, al in ontvangst. Te kwart voor 2 bracht men hem zoo te CKverveen, on der een grooten toetocp van m-en- schen. Na een zeer kortstondig verblijif op het politiebureau werd hij weder in de auto gezet en naar Haarlem ver voerd. De man had nu weer zijn Panama hoed bij zich, ede hij dus gisteren tus- schen zijn jas moet hebben verbor gen. De mödedeeling, dat die hoed! door zekeren Sluyters zou gevonden zijn. moet dus op misverstand berus ten. Te Overiveen was ter zijner herken ning aanwezig de rijksveldwachter Van Keulen uit Alkmaar, waar men efvenieens meent, dat Walther nie mand' anders is dan Richter, daar voor eenige jaren tot 2 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Die Richter ont vluchtte uit de gevangenis te Utrecht, waarheen hij overgebracht was. Hij heeft dus die 2 jaar en bovendien nog 5 jaar in 't buitenland tegoed. Onder groot hoera van de saamge- stroomd'e menigte is de geboeide naar het Paleis van Justitie te Haar lem overgebracht. Ook daar lokte zijn aanbrenging een groote menscheen- massa. De man was doodsbleek. Zijn „vriendin" vertoeft nog te Bloemendaal ten huize van den in specteur Lokerse, waar zij bewaakt wordt. Hij wordt naar het huis van bewa ring overgebracht. De inbreker, die te Bloemendaal ontvluchtte, werd ook te Rotterdam gezocht. Hij wordt namelijk verdacht de dader of een van de daders te zijn van den diefstal met braak ten kan tore van de firma Burgerhout en Zoon, machinefabrikanten, aan de Zalmstraat no. 12 aldaar, waar voor ongeveer ƒ20,000 aan effecten zijn gestolen. Het onderzoek der politie aldaar deed in de nabijheid van voornoemd kantoor een breekijzer vinden, en al speurende kreeg men de zekerheid, d'at zekere J. Stubbe, te Amsterdam woonachtig, dit breekijzer besteld en later aan d'en inbreker geleverd' heeft. Een inspecteur van Rotterdam arresteerde vervolgens te Amsterdam genoemden Stubbe en bracht hem her waarts naar het politiebureau in de Witte de Withstraat. Door hem werd bij zijn verhoor o. m. een signalement van den verdachten in breker., wien hij het breekijzer lever de, gegeven. Dit komt volmaakt over een met de persoonsbeschrijving van den Duitscher Rudolf Walther, thans te Bloemendaal ontvlucht Van Rot terdam ging de politie uit de Witte de Withstraat Donderdag met Stubbe naar Haarlem, om hem met Walther te confronteeren, doch vernam daar, dat de vogel gevlogen was. Des avonds keerde hij weder onder ge leide terug. Deze beruchte boef, die ook te Utrecht uit de gevangenis vluchtte, brak in die gemeente, binnen het uur na zijn ontsnapping, op drie plaat sen in, om zich van kleeding en geld te voorzien. Van de gestolen effecten van de heeren Burgerhout en Zoon is intus- sclien nog geen stukje teruggevon den. Vermoed wordt, dat de vluchteling pogingen in het werk zal stellen om Antwerpen te bereiken, waar zijn vrienden zitten. Uit de Rechtszaal EEN BRANDSTICHTER. „In d!en brand: uit den brand 1".... Zoo hoort men vaak zeggen. Soms niet ten onrechte, gelijk ook nu weer ter terechtzitting bleek. Martinus Roos te Zaandam zat tot zijn ooren in de schuld, en deze on gelukkige omstandigheden deden een boos plan in hem rijPen- Op den zol der wat zaagsel, een kan petroleum, en een cent lucifers klaar was Kees I De meubeltjes ft was een airmoe dig zoodj'ewaren niiet meer dan twee honderd gulden waard, dte ver zekeringssom was 1000 alzoo, vol gens rekening van Bartjes, een voor- deelig saldo van 800. Wat konden daarvan een schulden betaald worden Jammer voor Mar tinus kreeg de politie aigwaan en't gevolg was, dat die man nu als brand stichter in het beklaagdenbankje stond. De exsch luiddenegen maan den 1 De rekening kwam dus verkeerd uit I Meubels verbrand negen maanden zitten en.... geen cent assurantie ontvangen. DURE SERINGEN. Cornelis de Graaf zag eens seringen hangen, als de bekende Jantje prui men, en wel in den tuin van JIhr. G. S. Boreel te Wijk aan Duin. Hij werd anders gestraft dan Jantje, want het, O. M. eischte een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden, omdat Cornelis reeds herhaaldelijk met de gevangenis heeft kennis gemaakt. DIEP GEVALLEN. Onlangs werd een oud-gemeente geneesheer uit een der Noord-Hol lands oh. e dorpen door de Rechtbank bij verstek veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, wegens verzet en beleedigïng der politie. De veroordeelde was in verzet ge komen, verzoekende om de straf in een geldboete te veranderen. Het O. M. wilde daar niet van hoo- ren en vroeg bevestiging. Intusschen bleek uit het getuigenverhoor, dat de „dokter" nu weer wat beter op past. Misschien nog niet te laat?.... V e rbeteri ng. In ons Raadsverslag wordt medege deeld, dat een verzoek van de afdee- ling Haarlem van den Bond vanNe- derlandsche Onderwijzers om verhoo ging van de vergoeding voor huis huur zou zijn verworpen. Hier had moeten staan ,,van de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap." VAN EEN AUTOMOBIEL, EEN TREK SQHU/IT EN BEN WIELRIJ DER IN DUIZEND VREBZEN! Hoe rijimt men daJt te zaom?... De trekschuit voer in de Leidsche vaart bij de Zandvioortsche laan. Het imitatie trekpaard, .een gewoon mensch, liep aan de lijn, sjok! sjo'kl ej<ok!... De automobiel tufte op de laan stof opwerpend en stank verbreidend als elk zijner collega's... De wielrijder peddelde in langzaam gangetje ook langs den weg genie tend van 't mooie weer en 't aardige ratje... Nu komt. na deze persoonsbeschrij ving. de handeling van dit één-bedrij- vige-tooneelstuk De schipper nadert de brug bij de Zarwivoortsche laan, en als naar ge woonte wordt de dijn los gerriaakt, die nu nog met het eene eind aan de fedhuit bevestigd is, terwijl het an dere over den weg ligt. De auto stopt natuurlijk, wachtend op het weghalen der lijn. 't Duurt den tuf-man echter te lang, hij zet de motor weer aan, en voort gaat... Maar, o gruwelijke pech, de lijn raakt verward in den auto, die intus- sdhfen doorrijdt, Zoodat men Inrijgt het nog nooit geziene: een trekschuit, ftie door een automobiel wordt voort getrokken!... Tot zoover is het een soort Wij spel, maar nu komt het dramatische! De lijn schuift door den auto getrokken verder naar den brugleuning, in wel ke opening juist onze fietsrijder heeft post gevat. De ongelukkige fietsman geraakt bekneld tusschen lijn en brug en schreeuwt natuurlijk moord en brand! evenals de schipper en de omstanders. Gelukkig hoort de tufman dat la waai en stopt oogenblikkelijk, juist nog bijtijdfs, zoodat de fietsman er men dén schrik afkomt. 't Had echter ook erger kunnen zijn! „ONZE TUIN". De Vereeniging tot bescherming ivan onwettige en verwaarloosde kin deren, gevestigd te Haarlem, houdt haar algeimeene vergadering op Maandag 5 Augustus a.s. in het lo kaal „Volksbelang" Jansweg 40. De agenda bevat behalve de gewo ne werkzaamheden o.m. Bestuursverkiezing en de volgende onderwerpen: Mededeelingen van Af gevaardigden en Correspondenten; Oprichting van een Dooi gangsluis. Hoe moet nu onze houding tegenover den natuurlijken vader zijn? Voor zichtigheid is aan te bevelen met het erkennen door den natuurlijken va der. Voorstel van 't Dagelij ksch Be- stuur: Aan wie mag ons Oigaan gra tis gezonden? Hoe zal bet buiten hu welijk geboren kind partij trekken van de wet op de erkenning ran 't va ders ahap? Te Haarlem en Omstreken vóór honderd jaar. XVLL 13 27 Juli 1807. Aangezien gedurende de week van 1320 Juli geen feiten plaats hadden, die vermeldenswaard zijn, wondt thans een dubbele rubriek gegeven. In dezen tijd ontving onze stad een hoog bezoek 1 De O. H. C. althans be vatte de volgende advertentie „De Heer de Vexgani, Officier de „Santé en Dentiste van Z. M. den „Koning van Holland, en behooremde „tot het Huis der Pages, prevenieert ,,'t Publiek, dat hij voornemens is „om binnen 8 of 10 dag^n te Haarlem „te komen. Hij zal in de Goude „Leeuw logeren". De weduwe Hendir. Do ij er verkocht haar gruttarij in de Achterstraat aan Har men Sterker en het behoeft zeker niet te worden vermeld, dat deze man de mooiste beloften aan het publiek deed voor eene „prompte en civiele bediening". Opgeroepen werden de belangheb benden in den boedel van wijlen Jan Jacobs te Ovenveen. Men kon rich wenden tot de weduwe Catharine, Dirks of tot den notaris Jan Schou ten in. de Groote Houtstraat. Geboren weiden o. m. 17 Juli eene dochter van Johanna Maria Brinkman en J. Gearling. 20 Juli eene dochter van Maria van der Veld en Jan van Velsen te Over- veen. 22 Juli een zoon van Femmina Geetrtruida Miabé en J. M. Lodder. 23 Juli e(en zoon van Ida Koning en Cs. Brouwer Bosch. 25 Ju lit overleed Jacobus Harder, oud 61 jaar. W. P. J. OVERMEER. HOOGER BEROEP INGETROKKEN. W. Bakker, die in hooger beroep was gekomen van het vonnis der Arr. Rechtbank alhier, waarbij hij wegens diefstal tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft dit hooger be roep ingetrokken en is nu naar de strafgevangenis overgebracht. Gev. Voorw. Een bril, een ceintuur, een stukje band, een oorbelletje, een handwa gen. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem op Dinsdag 16 Juli 1907, des na- middagts van 1 tot 2 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Choral Fantasie I, Fr. Lux. No. 3. Sonate, Fink. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Allegro risoluto. No. 4. Vorspiel zu Parsifal, Richard Wagner. No. 5 Aria Pax Vobiscum, Schu bert. RAADSVERKIEZING. Heden werd de navolgende circulai re verspreid: PRYiSL&N BOPPE! Lanslj/nel Kiezers yn 'e 1ste krite (district)! Taikommene Freed sell der op 'e nij stimJd wirde moatte for twa lidden fen 'e gemdenteried. Under de mannen üy-'t derta foardroegen wirde, is ek de Heiar J. H. Visser, berne to Hams, dte 5te fen Foarjiersmoanne, 1853. Boppemeamde is al folie jieren lang bilest'ge mei forskate bi trekkingen, en hy het deryn jammer bliken dien in man to wêzen mei in bulte wirk- kreft, en fen in tige soun oardiel yn saken. Boppe det is de Hear Visser al- hiel net hwet min wol neamt in ja broer, mar hij is in man dy't wyt hwet er wol. Friezen! jou jdmme nou allegearre, takommene Freed, jimme stimme oan us lansman, dte Hear Vasser, den hel- .pe jimme mei om in goed riedslid to forkiezen. YTUKE FRIEZEN. Haerlemï, yn 'e Haeimoanne fen 't jier 1907. Zonder beteekenis is deze circulaire allicht met geweest, daar er in het eerste kiesdistrict 84 Friesche kiezers zijn. Een ingewikkelde ges chie- denis. Donderdag deed een gezelschap uit een der omliggende gemeenten een tochtje per stoomboot naar hier. Eeni- gen van het gezelschap gingen met rijtuigen naar Zandvoort. Bij terug keer alhier aan het Spaarne, toen het op betaling aankwam, kon een der koetsiers niet genoeg geld voor het toeren voor twee der rijtuigen ontvan gen, zoodat een twist ontstond. Een politieagent kwam thans tusschenbei- den en scheidde de twistenden, waar op men naar de boot ging, aan de Waag gelegen, om hen, die nog beta len moesten, daartoe te dwingen, maar bij het vroolijke, opgetogen ge zeischap kwam men niet veel verder, en het zou bijna op een formeele vechtpartij: u/itgeloopen zijn, was de politie hier weer niet tussóhen geko men. De boot vertrok en de koetsier moest met te weinig ontvangst voor zijn vracht naar stal. Opgewonden als de man was, ont stond nu een woordenwisseling tus- schen agent en koetsier, die den agent verweet niet gezorgd te hebben, dat hij zijn geld binnenkreeg. Dus roodigde hij den politieman uit om mee te rijden, ten einde de kwestie uit t? maken. De politieman ging op de trede van het rijtuig staan, en onder eer. grooten toeloop van volk kwam men eindelijk in de Smedestraat bij „meheertje", waar agent en koetsier bimengingen. Zonderling genoeg kwam de koetsier niet weer terug, en een burger bracht het rijtuig naar den stal. Uit de Omstreken Installatie van den Burgemeester van Bloemendaal Het diner gisteren door den Ge meenteraad aan den Burgemeester na den tocht door de gemeente m hotel „Hartenlust" aangeboden, was zeer gezellig en geanimeerd. Behalve dx leden van den Raad zaten aan de beer De Jonge van Campens Nieuw land, en de drie heeren ambtenaren ter secretarie. De eerste toost verd uitgebracht door den heer A. Koolhoven, die na mens den Raad den Burgemeester nog een welkomstgroet aan dezen diseh toeriep en vervolgens oen dronk wijd de aan H. M. de Koningin en aan Prins Hendrik. De heer Van Hooff, wethouder, dronk vervolgens op het welzijn van den nieuwen Burgemesterde heer Joh. ter Hoffsteede ai> diens gezin, terwijl de heer Tideman in welspre leende woorden een lofrede 'Meld op de gemeente Bloemendaal, en een/ dronk wijdde aan haar welzijn onder den nieuwen Burgemeester. Door verschillende heeren werd id aam a nog lxe.t woord gevoerd, en de rij der heildronken werd nog IMoortgeset, toen, na afloop van Wet diner, een aantal heerten zich te 11 uur vereenigden in „Hotel Van OudS het Raadhuis" om daar den feestdag te besluiten. DE FEESTAVOND. Wat een bof mooi weer Dank zij deze gunstige en in den laagten tyd wel zeer bijzondere omstandigheid, slaagden de avond feesten uitstekend. Heel Bloemendaal, en ook wel een zooveelste deel van Haarlem, was leeggeloopen om van de muziekuitvoe ringen ie genieten. Bij den tol te Oven-een was het een en al drukte en beweging, en onze muziek-makende infanteristen hadden heusch niet te klagen over gebrek aan belangstel ling. De café's in den omtrek waren opgepropt vol 't wals vechten en „alsjeblieft" spelen can een plaatsje, om dan onder het genot van een „pot- teke" bier te luisteren naar de vroolij ke muziek, levendige opgewekte mar- schen, en in den smaak vallende popu laire stukken, potpourri's etc. Wat niet vaak plaats heeft bij der gelijke openlucht-concerten, geschied de thans; het publiek ging applaudis- seeren, hetgeen wel een zeer duidelijk bewijs was van aller ingenomenheid met de 'kunstprestaties van Rapp's- kapel. Niet alle „concert-gangeits" moch ten zich in een zitje verheugen, hon derden moesten met een staanplaats genoegen nemen, zoo'dat dit gedeelte Zijlweg volgepropt was metnïenschen die angstig uit elkaar stoven, als er rijtuigen en auto's paisseerden. Menig een „hield zijn hart vast" voor onge lukken, vooral toen eenige automobi listen tusschen deze haag van men- schen wat al te snel wilden doortuf- fen. De tweede verzamelplaats voor de rauziek-genieters wafë rte Bloemendaal, e\en voorbij de halte der electrisohe traan. Daar had men een geïmprovi seerde muziektent neergezet, en onder het aardige /schijnsel van eenige hel gekleurde lampions zat de Beiei'sche Kapel alls we „DuLfcsche muzikan ten" zeggen, weten onze lezers wel licht beter, welk korps het geldt muziek te maken. Ook Mei' aardige vroolijke muziek. Ook hier honderden luisteraars. De avonfeesten slaagden uitnemend or- de vrees voor den Bloemendaal- schen inbreker heeft niet kunnen be letten, dat velen het veilig „thuis" ver lieten, met de kans dit beruchte indi vidu tegen het lijf te loopen. Wij vernemen dat er plannen be staan om over eenige weken aan de gemeentenaren een al gem een en feest dag te bereiden, met medewerking van „Crescendo", misschien 's avonds een lichtstoet HEEMSTEDE. Op de bleekerij van J. v. d. Horst is Donderdag een knecht, P. Luiten, met zijn hand "bekneld geraakt tus schen de stoomstijfselmolen, welk lichaamsdeel gekneusd is. Door dr. Droog werd het eerste verband ge legd. Sommige visschers, in "t bezit zijn de van een kostelooze vergunning tot het visschen met één vischtuig, hun vanwege den Commissaris der Ko ningin uitgereikt, visschen daarmede, hoewel de oude vergunningen den 30sten Juni 1907 verloopon zijn. Zoo lang dus de nieuwe vergunning nog niet is uitgereikt, hebben zij geen be voegdheid tot visschen met eenig groot vischtuig. Bij overtreding maakt dan ook de politie proces-verbaal op. BENNEB ROEK. [Het fanfarekorps „Kunst na Ar beid" hield Donderdagavond op het terrein voor de villa van den heer "Van der Laan alhier een welgeslaag de uitvoering. De nummers, die ten gelhoore werden gebracht klonken goed en het talrijk publiek, d'at rich op de Biemnehmekerfliuan had ge schaard genoten van dit Bennebroek's zomerconcert. De verlichting met de nieuwe lantaarns, die het fanfare korps van den ambachtsheer van Bennebroek ten geschenke kreeg, vol deden goed'. HAARLEMMERMEER. Donderdagmorgen j.l. is door onbe kende oorzaak door brand vernield woning en meubels van D. Koopmans op BB 77 te Haarlemmermeer. Alles was verzekerd, doch zeer laag. Door de krachtige werking der spuit zijn de nevenstaande gebouwen behou den. ZANDVOORT. Donderdag 11 Juli had alhier de herstemming plaats voor 2 leden van den Gemeenteraad. Uitgebracht werden 398 stemmen. Uit de 4 candidaten zijn gekozen de aftredende leden J. van Duiven de mei 201 en G. W. van Toornben met 216 stemmen, terwijl op del ren A. v. d. Plas en W. van j Schinkel respect, werden uitgebrt 141 en 153 stemmen. 'Den gekozen leden wend doorl alhier gevestigde muziekkorpsen gerenade gebracht. Aangekomen badgasten Mevr. Zandan, Berlijn, Hj d'Orange, 4 pers. P. I. Cogez, Londen, idem. T. Loventhal, Keulen, idem, 5 J. Vepe, Amsterdam, idem. J. Scbreuders, Haarlem. Pens Frederika, 6 pers. W. Sanger, Groningen, Villa Ajt de Ruyter, 4 pers. JongejuffT. Adler, Amsterdt Aldlm. de Winter. Jongejuffr. Siemer, idem, idem. Jongen. Jessurun Zabo, idtem, Fam. Blydenstein, idem, Bouiovi Barn a art, 10 pens. W. Helms, idem, Kostverloij straatweg no. 3, 6 pers. E. Heimans, idlem, Oostersiri 5 pers. A. M. Herzberg, idem, WilLemj no. 15, 6 pers. H. Koe, idem, Kanaalvreg no. j 12 pers. Fam. Kruseman, idem, De Ruyj straat, 5 pers. Fam. Lamon, idiem, Dr. Mezs straat no. 75, 11 pers. Fam. De Maaré, idem, Baan 9, I A. Mendel, idem, Villa Hendrik J. M. Nol en, Samarang, Haltestrj no. 50, 4 pers. Fam. Schrijver, Amsterdam, 2 straat no. 60, 5 pers. J. A. Steen man, Haarlem, K« straat no. 22, 7 pers. Mej. H. Rekke, Amsterdam, Sp} straat no. 24. Mej. C. Hendriks, idem, idem. A. Verkezeu, idem, Koningstr) no. 24, 4 pers. Fam. Voogd, idem, Dorpsplein, j M. Wevering, idem, Amsterde sche Vacantiekolonie. A. E. van Pernis, Veen en daal, G. J. Bosselaax, Utrecht, idem. J. H. Kramer, Amsterdam, idem GEHEIMZINNIG GEVAL. De persoon, die .Maandagtmori bewusteloos in den LJpolder om Zaandam werd ge/vonden en slachi fer van roofzucht scheen te zijn, nog steeds niet in staat geweest, nige inlichtingen te verstrekken, o trent de wijze, waarop hij is overt len, of wie zijn aanranders waren; Da justitie tast daardoor zeer ii duister rond. Binnenland HOFBERICHTEN. Den 29en Juli a.s. zal' H. M. de j ningin ie 's-Gravenhoge in gelhi ontvangen den Perzischen aanlbaa dour, die H. M. mediedeoding ko dioen van de troonsbestijging van i itege rnvo ord/iigen ShaJh, EERSTE (KAMER. 'Gisteren was het eerst aan de oi het (wetsontwerp tot nadere vast/s; Hing van het fVIIIstle hlooMIstuk Staatsbeigrooting voor 1907. nadati heer 't Hooft nog had verklaard een uitlating, waarvoor de heer J gout hem dank zeide dat persoi lijike bedoelingen verre van hem i ren geweest toen hij vrij scherp, d. zuiver zakelijk den heer Regout i streed in rijn repliek bij het arbei contract. Bij de beraadslagingen over de logsbegrooting bracht de heer Löben Seis huilde aan den nieuw i getreden Minister; hij bepleitte onafhankelijkheid bij de hoogere velvoering. Him instructie diende I de wet geregeld te worden. Voorts wenischte ispr. een Staa' commissie voor het onderzoek n« de grondslagen der legermrichtii geen parlementaire enquête. De heer Staal, opkomend; tegen i verwijt, als zou hij als Minister g* reorganisatie der hoogere bevelv ring hebben voorgesteld, verzeker dat dit punt tijdens zijn Minïst) schap aan zijn departement is vol bereid, zoodat deze minister op z! schouders staal Voordat echter alle instructies hoogere bevelvoerders zijn gewijzj zou de commandant van het veld ger niet (kunnen optreden. Voo wenschte hij, dat de 'Minister in col té-generaal de Kamer zal voorldchi omtrent de grondslagen der mobi satie. •De heer van Lamsweerde verzekj de, dat men in het Voorloopig Veraj dezer Kamer geenerled verwijt teg dezen Minister bedoeld heeft De minister van Oorlog dankte Kamer voor baar welwillende oj vangst en den heer van Löben SI voor zijn verschillende critiek. deelde mede, dat voorshands de CÏ van den Generalen Staf is de ieöxi der verdediging; d'at vaststelling vi da instructie van den commandia van het veldleger bij de wet onj wenscht is; diat meerdere centralii tie in de bevelvoering door hem nl wordt varlangcL Dfe Minister verklaardje te "we .schen, dat men zooveel (commissi ben-o em e als men nooddg achtte. Md de 'Minister wilde niet zelf een co missie benoemen, om het verwijt v( partijdigheid te ontgaan. Verder deelde de Minister mee dat op verzoek van den betrokto persoon, die op het oogenblik met 1 langrijke werkzaamheden bezig is, benoeming van den Commandant vi het veldleger eenige maanden mo< wachten. Tot 'behandeling van de regelt der mobilisatie en wal daarmede f

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2