gemeente Petten, in de gemeente Col- lantsoog, alsmede in het gedeelte van den polder het Koegras, gelegen on der de gemeente Helder, op Zaterdag 13 Juli 1907, met zonsopgangop het eiland Texel met uitzondering van den polder Eijerland, op Zaterdag 10 Augustus 1907, met zonsopgang en in doverige doelen der provincie, dus ook in den polder Eijerland op Texel, op Zaterdag 27 Juli 1907, met zonsoü- gang. GEVOLG VAN STRUIKELEN. Woensdag werd een afdeeling in fanterie per H. IJ, S. M. vervoerd naar de halte „Crailoosche Brug" om daar in de nabijheid te gaan schijf schieten. Bij het overstappen had lui tenant Van Steen uft Amsterdam het ongeluk te struikelen over de daar ge spannen draden voor de seintoestel- len, met het gevolg, dat hij het hoofd erg verwondde on de rails en de knie schijf brak. Nadat men een eerste ver band had aangelegd, was inmiddels dr. De Boer uit Naarden per fiets aangekomen, die den heer Steen ver der verbond. In een bagagewagen van een der passee rende treinen werd do luitenant naar Amsterdam terugge voerd, om aldaar in het hospitaal te werden opgenomen. BRANDEN. Dezer dagen brandde het huis af van A. V., landbouwer op het ge hucht Menzel bij Nistelrode. Een zeug met biggen vonden den dood in de vlammen. De schade wor'dt gedeelte lijk vergoed door assurantie. Woensdagmiddag, omstreeks 5 uur, vrcedde een hevig or.weder boven Rot terdam. Wijl het op dat oogenblik zeer donker werd, wilde de logement- houdster wed. F. Minnigh, aan de Botersloot, aldaar, een petroleumlamp aansteken, die echter omviel en brand veroorzaakte. In een oogwenk stond het logement beneden in brand, en sloegen de vlammen achteruit, waar zij ook brand veroorzaakten in een achtergelegen uitdragerij. Aanvanke lijk liet de brand zich ernstig aan zien, doch met twee spuiten slaagde men er in, in een uur tijds het vuur te dooven. Het benedenvertrek van het loge ment is uitgebrand en in de uitdra gerij werd mede brandschade ver oorzaakt. DIEFSTAL DOOR INSLUIPING. Twee Duitschers hebben zich te Vaassen, tijdens afwezigheid der be woners, door openschuiven van een venster toegang verschaft tot de wo ning van den gegageerden O.-I. mili tair Debus. Zij waren blijkbaar inde meaning, diens gagement te zullen vinden, doch werden hierin teleurge steld. Een gouden ring en eenig klein geld werd nu door hen meegenomen. De politie doet onderzoek. INBRAAK. Men schrijft van den Hoek van Hol lend In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de groote tent op het strand. De dief (of dieven) heeft (of hebben) daaruit flesschen champagne enz. meegenomen. In de tent vond men eènige lucifers van welke zelfde soort men er ook vond in het kippenhok van den heer B., waar in dien zelfden nacht vijf kippen en een haan gestolen werden. De politie stelt een onderzoek in. ONGELUKKEN. Gisteravond is door de tram uit Oosterbeek naar Arnhem bij den Schelmscheweg, de arbeider J. S. uit Renkum, die naast de rails zat en op sprong, overreden De man was bijna onmiddellijk dood. Aan de rijstpellerij „De Phoenix", der firma E. Kamphuys, te Zaandam, lag Donderdagmorgen de Rotterdam mer boot te laden. Een baal schoot uit do lus en viel op een der knechts dier boot, die daardoor zoo ernstig aan hoofd en borst gekwetst werd, dat hij oogenhlikkelijk naar het zieken huis te Amsterdam ts vervoerd. ALGBM. NED. POLITIEBOND. De 26ste algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandsctien Politiebond zal gehouden worden op 5 September te Arnhem. Na eenige huishoudelijke zaken ko men aan de orde: a. Voorstel van de provinciale af- deeling Noord-Brabant, dat het H. B. zich wende tot den minister van bin- nenlandsche zaken met het verzoek ■wel te willen bevorderen, dat aan al le gemeente-veldwachters een gelijke, degelijke uniformkleeding en wape ning worde verstrekt. b. Voorstel van de afdeeling Gel derland, dat de bond zal oprichten evenals bij de posterijen onder zij ne leden een stuiversfonds, met de be doeling, dat de leden daarvan bij het overlijden van een politieman, ten behoeve der achtergebleven weduwe, hoofdelijk 5 cents storten. Verder zijn er eenige benoemingen aan do orde. KIPPENDIEVEN. Men schrijft uit Mook aan de Gold.: 'Is dat nu instinct of slimheid, vraagt men zich onwillokruig af, als men dagelijks de staaltjes hoort, die Idiocxr de talrijk optredende vossen hier worden uitgehaald. Zondag waren op drie plaatsen kippen gestolen. Nu worden ze successievelijk te ruggevonden, alle netjes begraven op do akkers, in een rechte lijn met groote afstanden. Slechts één poot steekt boven den grond, soms slechts een teen. De vallen, overal gespannen waar reintje het erf betreedt, vindt men 's morgens ontgraven, bloot gelegd, dicht geslagen, of een eind wegge sleept. Soms teek enen haarbosjes aan klemmen of prikkeldraad mijnheer identiteit. Voor de opkomende hoenderteelt in deze streek is reintje een ware plaag, daar hij liever kuikens heeft dan ou de kippen BRANDWEER-AUTOMOBIEL. GEBOUWD DOOR DE BRANDWEER. Bij de brandweer te Amsterdam ls een proef genomen met het bouwen ■van een kleine automobiel. Daar door de brandweer hoe langer hoe meer automobielen worden aange schaft. heeft de commandant, deneer J. Meier, gemeend, dat thans de tijd is aangebroken, om de brandweerlie den meer vertrouwd te maken met de geheele inrichting van die voer tuigen. Daarom werd door hem een kleine accumulatoren-automobiel ont worpen, waarvan de uitvoering de zer dagen in de werkplaats van de brandweer is voltooid. De auto een open limousine-rij tuigje heeft 2 motoren, elk van 23/4 p.k. De batterij bestaat uit 45 elementen, 'berekend op 130 Ampère- uren, d. i. ruim vier uren rijden. Op een vlakken weg wordt 20 K.M. per uur.bereikt, met een verbruik van 32 Ampère. Voor deze proef-auto werden aan geschaft het onderstel, de motoren en de sohakelrol. Door de brandweer werd verder ai les aangebracht en onderling verbonden. Reeds hebben eenige proefritten plaats gehad. Binnenkort zal de auto geregeld worden in gebruik genomen en wel voor den hulshoudel ij ken dienst. ACHTSTE ZIONISTEN- CONGRES. De Nederlandjsche Zionistenbond, d-i landelijke organisatie der in Ne derland gevestigde leden van d? Zio nistische wereldorganisatie, zat ten congresse te 's-Gravenhage voit -gen- woordigd worden District I (Amsterdam! mr. I. Hen, afgevaardigde dr. M. Wolff, plaats vervangend afgev. District II ('s-Gravenhage, Rotter dam, Hilversum) J. H. Kann, afge vaardigde mr. J. N. de Vries, plaats vervangend afgev. District III (Haarlem, Leiden, enz.!: S Hofiën, afgevaardigdoD. Cohen., plaatsverv. afgev. District TV (Groningen, Sneelt, enz.!: Ed. Pool, afgevaardigdeD. Roos Lz.. plaatsverv, afgev. Tijdens het congres zal een speciale uitgave verschijnen van „Die Welt", het centrale Zionistische orgaan. De ze uitgave zal 5 nummers omvatten, en een uitvoerig objectief verslag der verhandelingen geven. Door inzending van een postwissel van ƒ1 aan het adresDie Welt, Doelenstraat 8, Am sterdam, kan men zich de geregelde toezending verzekeren van deze spe ciale uitgave. BIJEN. Uit Veenendaal meldt men De totale invoer van bijen bedraagt thans circa 2600 korven, waarvan een kleine 2000 aan den Nieuwen Weg en de overigen aan De Klomp. Behou dens een 100-tal op de eerste en oen 80 stuks op laatstgenoemde plaats, is alles verkocht tegen varleerende prij zen van voor oud en jong door elkander 1.50 tot 3,25 per stuk. Kerk en Schooi NED. HERV. KERK. Bedankt ,voor het beroep te Wou- terswoude door ds. E. Warmolts te Ter Aa (Utr.). Beroepen te Oosterend (Fr.) ds. P. Heimens Visser te Ylst. Beroepen: te Schiedam, J. de Zeeuw te Geervliet. Aangenomen naar Waarder c. a., I' de Looze, te Oud-Vosmeer. BedanktVoor Sprang, door ds. F. G Hospers, te Ketbelvoor Wouters- v/oude, door E. Warmolts, te Ter Aa GEREFORMEERDE KERKEN. Door de classis Winschoten is pe remptoir geëxamineerd en daarna tot het predikambt toegelaten de heer J. Voerman, candidaat, beroepen te Westerlee (Groningen). EXAMENS RIJKS LANDBOUW SCHOOL. Wageningen. Bevorderd van de Voorbereidingsklasse naar de eerste klasse P. de Blaauw, Wageningen J. C. A. Bosschieter, AmsterdamN. M. Burgdorffer, RotterdamV. M. M. Dubois, Haarlem; A. J. H. Krets, te UtrechtJ. D. de Lanoy Meyer, Drie bergen P. H. C. Prins, Haarlem I van Schermbeek, WageningenJ. C. M. W. Verhagen, Rotterdam. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasseP. W. Bourgingnon, RenkumJ. J. Burlage, Amsterdam D. Buyse, ArnhemL. Dijkstra, Has- kerdijken (Friesland)D. Gaaikema, Grij.pskerkG. J. Holtlie, 's-Hage J. H. Key man, Wageningen Tj. Kiel- stra. Oegstgeest; H. A. Koppius, Nieuwolda; M. Ch. Kuipers, Wagenin gen A. S. Mansvelt. Utrecht; K. II. .Meyer, Visvliet (Groningen) J. Bah- der, 's-Hage; C. Remy. 's-Hage L. P. Reuken, Groningen J. Ringrose, Am sterdam H. van Trigt, Bennekom G. Zwijse, Gramsbergen. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de hoeren A. C. B. Arts, geboren te Arn hem A. A. Dijkhoff, te Woudrichem. geboren te Helmond, en J. Ch. J. W. Hermans, geb. te Maastricht. Leiden. Bevorderd tot doctoren >n d* rechtswetenschap de heer K. A. Ne derlof, geboren te Siiedrocht; de heer A. J. D. do Bock, geboren te 's-Gra venhage de heer A. F. L. Hora Sicce- ma, geboren te Batavia, allen op Stel lingen. Geslaagd voor doctoraal examen rechten de heeren A. J. G, Maclaine Pont en H. W. Massinkvoor 't arts examen de heer A. van Riessen voor het arts-examen eerste gedeelte de heer W. M. G. Dikshoorn. Utrecht. Candidaatsexamen in de rechtswetenschap de heer J. Wipkop. Voorbereidend examen in de godge leerdheid de heer G. Hornstra. Uit de Arbeiderswereld UIT DE ROTTERDAMSCHE HAVEN. Aan boord van het stoomschip „Ap pledore", liggende in de Maashaven, waren Donderdag zoowel gewone bootwerkers als zoogenaamde Caland- straters aan den arbeid, waarbij bleek dat eerstgenoemden, vermoedelijk om tegen die samenwerking te protestee ren, geen arbeid verrichtten. Zij wer den daarop zonder bezwaar van boord verwijderd. Overigens deden rich ook Donder dag in de haven geen incidenten voor. INGEZONDEN MEDEDEELING EN 4 30 Cent» per regel. WAT NIEUW VENNEP ZEGT. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge nezen een pijnlijken rug, rheumati- sChe pijn, zwelling der ledematen, on zuiver bloed, duizeligheid, slapeloos heid, onregelmatigen hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van tlhee, bier en spiritualiën. De heer J. Griekspoor, Kabel 130 te Nieuw Vennep, Haarlemmermeer, meldt ons: Sedert ongeveer drie jaar was mijn vpouav aangedaan met een nierkwaal, dit begon met pijn in het benedengedeelte van den rug, waar uit zich langzamerhand rheumfatiek gevormd had en thans heeft zij deze door haar gdheeüe lichaam. -Niette genstaande al het mogelijke aan mijn vrouw geprobeerd was om haar eeni ge verlichting te bezorgen, werd haar toestand eerder erger dan beter. Haar voeten, enkels en polsen waren dik opgeloopen en 's moTgens kon zij> van vermoeidheid niet opstaan. Zonder het minste te doen, kreeg zij plotse ling zware benauwdheden en zweetin gen, die dadelijk door huiveringen gevolgd werden. Ook had zij veel last van flauwten en duizelingen. De uri ne was immer beslagen en onnatuur lijk rood van kleur; haar maag was totaal van streek, haar eten kon rij niet inhouden en zij kon bijna niets meer gebruiken. Toen wij zooveel goeds hoorden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, aarzelden wij niet daarmede een proef te nemen. Dade lijk na het gebruik Uwer pillen, kwam de urine gemakkelijker en voerde veel bezinksel met zich mede, dat op zand geleek en reeds na het eerste doosje bekwam zij -een groote verlichting. Wij zetten de be handeling voort en toen zij nog twee doosjes gebruikt had, was de zwel ling der beenen en buik geheel weg. Mijn vrouw heeft vroeger voor deze ziekte zes waken in het hospitaal doorgebracht, doch toen zij daar van daan kwam, was zij lang niet zloo frisch en flink als thans het geval Hoewel zij op het oogenblik niet ge heel en al genezen is, vertrouw ik toch dat d'it het geval zal zijn. wan neer zij de behandeling voortzet. Waar ik kan zal ik de uitstekende werking van Uw pillen bekend ma ken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijize die U goeddunkt. De naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zij rijn te -Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. van Gulik, Zijlstraat 98, J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a, en K. van 'Eden, Spaame 38. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één of 10 voor zes doozen. Rechtszaken AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. GEEN ACTIEF. Toen een Hilversumsch koopman f: illiet was verklaard, beweerde hij. dat hij geen actief had, en dat hij ƒ200 had betaald aan een mnijheer, wien hij geld schuldig geweest was. Maar de mijnheer zei, dat hij nimmer 200 had betaald aan een mijnheer, wien liet hem nimmer een halven cent had uit te betalen. Zoo stond hij terecht, dat hij ter bedrieglijke korting van de rechten zijner schuldeischcrs had opgegeven, dat hij geen actief had, terwijl hij ƒ200 aan contanten bezat. „Wanneer de beklaagde had ge zegd", zoo zeide mr. Besier, ,,dat hij het geld voor zijn huishouding had_ge- biuikt, dan zou er in deze zaak niets te doen zijn.". Spreker wees er op, hoe z. i. het spelletje al van te voren was opgezet, terwijl in de kwestie meer verdachts was. Eisch, wegens bedrieglijke bank breuk één jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Waszink, zeide, dat hij het meer hield bij den beklaag de dan bij den getuige, den mijnheer, ei: dat hij, buiten een getuige a dé charge, die thans gehoord is verschei den getuigen kan laten dagvaarden, die gehoord hebben, dat de mijnheer den failliet om geld heeft gemaand. Zoo beklaagcfe veroordeeld zal wor den, zal pleiter een klacht wegens meineed tegen den mijnheer indie nen. In ieder geval zal spreker's cliënt wegens gebrek aan bewijs moe ter worden vrijgesproken. Uitspraak over 14 dagen. Cj.Tel."/ NIET ONTVANKELIJK. De kantonrechter te Zevenbergen deed uitspraak in de zaak van den heer Van Rossum te Oudenbosch to gen de firma Van Gend en Loos al daar. Eerstgenoemde eischte van laatst genoemde vergoeding ,van schade we gens een aan deze ter verzending aangeboden doch tijdens de verzen ding verloren geraakt zijnd pakje- De kantonrechter verklaarde eischer niet ontvankelijk in zijne vordering en veroordeelde hem in de proces kosten. Het vonnis overwoog, dat, waar Van Gend en Loos is factoryhouder (d. i. zaakgelastigde) van de Maat schappij tot Exploitatie van S.S. deze (als lastgeveT) en niet Van Gend en Loos als lasthebber voor de scha de zou kunnen aansprakelijk worden gesteld en mitsdien de Mij. tot E. van S.S. en niet Van Gend en Loos in rechten had behooren te worden aangesproken. Sport en Wedstrijden AUTOMOBILISME. DE 3CHEVBNJNGSCHE WEEK. Vierde dag. Men meldt aan do Tel. uit Scheve- ningen: Voor den snelheidswedstrijd hel staat zeer veel belangstelling, al staat er een hevige wind naar het land en doet een bewolkte lucht voor regen vreezen. De huzaren- en jagerskapel luisteren 'het feest op. Eerst om 2.30 uur heeetft de eerste start plaats. De heer Scheltema Beduin is natuurlijk als altijd de starter, terwijl de hee ren Anth. van Wijk en J. Oouoke bij de aankomst fungieeren. Vrij veel publiek is reeds tegen tweeën aanwezig. Het terras van het Kuril au s is nog versierd, wat. even als op den avond der Vredesconfe rentie, een aartddigen aanblik oplevert. V.roolijk wapperen de vlaggen, de boulevard is flink afgezet, 30 man po litie zorgt voor een behoor!ij(ke pas sage. Dies ochtends tegen half twaalf kwa men regelrecht de 10 „Spijkers" aan. D.e eerste werd' bestuur door den heer Spijker zelf. De vuurrood e carosserie maakte veel indruk. Te Milaan is bericht ontvangen, dat prins Borghese te Atsjinsk is aan gekomen. Deze plaats ligt 3540 K.M. van Peking, het punt van vertrek. De reizigers 'hadden de grootste moeite om de Kemtsjoeng-rivier over te ko men, daar bij een overstrooming bruggen en veerponten waren wegge slagen. DE AMSTEL-FLOEG NAAR HAMBURG. De Amstel Oude Vier die in Essen den ecreprijs van mevr. Krupp be haalde, roeit Zaterdag in Hamburg mede in het nummer Oudte Vier om den „Kaiserprijs" en Zondag in het nummer „Verbandsvierer" ook om een wisselprijs. In beide wedstrijden ontmoeten zij als tegenstandersBremer Ruder Verein von 1882, Bremen; Berliner Ruderclub „Hellas" te Berlijn Ger- mania Ruderclub, Hamburg; Berli ner Ruderclub te Berlijn en Christ's College, te Cambridge- Uit Osnabrück wordt aan de Tel. gemeld: De Amstel-vier is Woensdag naar Hamburg vertrokken. In Apeldoorn kwam Prins Hendrik in den trein. De roeiers werden aan Z. K. II. voorge steld en hun werd d'oor hem geluk ge- wenscht met de mooie overwinning te Essen behaald. De Prins nam met een kraoMfigen handdruk afscheid' van onze roeiers en wenschte hun succes te Hamburg. CRICKET. Het programma van den N. C. B. -bevat voor a.s. Zondag slechts 2e klas wedstrijden daar de eenige voor dien dag vastgestelden le klas match moest wijken voor een wedstrijd voor don Telegraafbeker, terwijl A. C. C. vrijstelling verzocht had om op dien dag op haar veld een wedstrijd van ongetrouwde tegen getrouwde leden te kunnen spelen. Het programma luidt als volgt: Telegraafbeker. Heemstede. Rood en Wit n—s Gr. C. C. 2e klasse. Zaandam. AlbionV.V.V. Amsterdam. Volharding H—Victoria Leiden. AjaxII. B. S. Verder spelen voor den v. Hasselt- krans te Rotterdam V.O.C. en Hermes tegen elkaar. Gemengd Nieuws KINDERZEGEN. Te Long Eaton in Engeland werd het gezin van Thomas Mureoit, een arbeider, die 22 shilling per week ver dient, van acht tot twaalf personen vermeerderd door de geboorte van drie meisjes en één jongen tegelijk, die t allen heel wel maken, en te Three Bridges in Essex werd het gezin van den werkman Edgington van dertien plotseling tot zestien opgevoerd, door de geboorte van twee meisjes en een jongen, die óók heel welvarend zijn. IN EEN OVEN VERBRAND. Bij Parijs is een vreeselijk ongeluk voorgekomen. Dc 30-jarige werkman Munce was belast met de reiniging van een grooten oven der Engelsche kunstmestfabriek fe "SaTnt-Ouen. De stokers meenden, dat hij reeds weg was en staken de vuren aan, terwijl de man nog aan i werk was. Na eeni ge uren vond men zijn verkoold lijk naast een eenige centimeters diep gat, dat de man in wanhoop had trachten fe boren in den wand van den oven, om aan den ver? chrikikel ijken dood te ontkomen. DE DIEFSTAL TE DUBLIN. Het geheim aangaande de uit de brandkast in het kasteel te Dublin verdwenen kroonjnweelen, blijft on opgelost en er is over het geval dus weinig nieuws of belangwekkends meer mede te deelen. De politie heeft, na een nauwkeurig onderzoek, de overtuiging gekregen, dat er van roof door een georganiseerde bende, *"n aansluiting aan den diefstal van den Ascot-bcker, geen sprake is en de speurders van Scotland Yard zijn dan ook niet in den arm genomen om hun talenten te toonen. Het blijkt een gewone diefstal te zijn zonder bijkomende, belangwekkende omstan digheden van een weloverlegd en met grooten durf uitgevoerd plan is geen sprake. De een of andeT, die goed bekend was met den plaatselij ken toestand, 'heeft eenvoudig ge bruik gemaakt van de hem dienstige omstandigheden. In elk geval heeft onen geen enkel spoor gevonden en is de kans op terugvinding der ge stolen kostbaarheden zeer gering. Toch wil men doen wat men kan er is een bedrag van 1000 pond sterling uitgeloofd voor alle inlichtingen, die kunnen leiden tot de ontdekking van het gestolene en de aanhouding van den dief of de dieven. HET JULI-WEER IN HET BUITENLAND. In Zwitserland, het doel van veler streven, die zich moeten openen van reisjes naar China, Amerika of Zuid- Afrika, verjaagt het weer alle toe risten van de Alpen naar de dalen. Zondag en Maandag heeft 't, naar uit Genève gemeld wordt, onafgebro ken geregend, Maandagavond be gon 't te sneeuwen en de „Santis" dmagf nu 25 centimeter sneeuw, de „Pilatus" 30 centimeter, de „Mont Blanc" 40 centimeter. Aan Alpenbe- klimming wordt weinig gedaande gidsen klagen steen en been, maar in de dalen profiteert men ea* van, daar de hotels 'vol reizigers zijn, die al maar wachten op den zomer van 1907. In Midden- en Zuid-Dnitschland wisselen zware regens af met stor men als ware men in November. In 'het slotpark Schönbusch bij Aschaf- fenberg werden een duizendtal hoo rnen ontworteld, tot .een waarde van 150,000 mark. Te Moffat in Engeland heeft 't Dinsdagmiddag zwaar gehageld en de jongens, die geen ernst kennen en overal een pretje van maken, pingen maar weer aan 't „hagelballen". EEN ORKAAN IN KENTUCKY. De stad Louisville in Kentucky is Dinsd'agavond bezocht door een or kaan, waardoor drie menschen ge dood en velen gewond werden. Paar den en muilezels vonden bij tiental len hun dood, ettelijke huizen wer den van hun dak beroofd en kleine •gebouwen werden geheel vernield. DE THAW-ZAAK. De „assistent district attorney" P. F Garvan, die met mr. Jerome sa men de zaak-Thaw te behandelen heeft gehad, is nu in Engeland om, in verband met de nieuwe behande ling der zaak in October, allerlei ge gevens en inlichtingen te verzamelen, die den rechter kunnen dienen. ONGELUK IN EEN GIETERIJ LN AMERIKA. Te Philadelphia is een groote gie terij ingestort. Ben veertigtal werk lieden zijn er bij om het leven geko men reeds rijn 15 lijken gevonden. ONDER EEN BOOM GEWOND. Een dikke boom in Parliament Fields te Londen, werd door den bliksem getroffen, juist toen een aan tal mannen en jongens er onder schuilde. Twee jongens en een man werden ernstig gewond, en vele an deren liepen minder ernstige won den op. LUCHTBALLON WED STRIJD VAN LUIK UTT. Uit een vijftiental ballons, die Zon dag te Luik zijn opgestegen vooreen ffstandstocht.. is de „Princesse" van 1200 kub. meter inhoud, van dien Belgischen luchtschipper Dumortier, Maandagmorgen neergedaald te Be- venzey in Hannover, op twee uur afstand van Hamburg, en 470 kil. van Luik en daardoor overwinnaar geworden. Tweede werd de Duitsche ballon „Elberfeld" met dr. Niemeyer als schipper, welke ballon te Ulaen daalde op 50 kil. v;an Hamburg en 440 kil. van Luik derde is de Bel gische „Radium" van F. Hanse vier de de Fransche „Griffon" rijfde de Duitsche „Düsseldorf" (2200 kub. me ter inhoud). .AARDBEVINGEN. Aan de aardbevingswaeht op het el- land Wight is een beving geregis treerd, welke moet hebben plaats ge vonden op duizenden mijlen afstand. De beving moet machtiger zijn ge weest, dan die op Jamaica, en ook langer hebben geduurd. Vermoedelijk is het een onderzeesche aardbeving geweest. Leger en Vloot TRAKTEMENTSVERHOOGING. Aan 153 subalterne officieren van d"> verschillende wapens, in actieven dienst, is een traktementsverhooging van ƒ200 per jaar verleend. Letteren en Kunst REISINDRUKKEN VAN Dr. A. KUYPER. Dr. A. Kuyper heeft thans het boek, bevattende de studies, door hem ge maakt op zijn reis naar het Oosten, voltooid. Het werk zal in October bij de firma Van Holkema Warendorf te Amsterdam verschijnen. De titel zal zijn „Om de Oude Wereldzee". „DE IJZER- EN STAAL KRONIEK". Het aantal vakbladen is weer met een vermeerderd „De IJzer- en Staal kroniek" (uitgave van Gebroeders Dinger). Het doel van het nieuwe weekblad wordt door de redactie alls volgt uiteengezet „De IJzer- en Staalkroniek" zal niet alleen een technisch weekblad zijn, dat melding maakt van nieuwe vindingen, verbeterde methoden, maar zal ook de aandacht wijden aan meer algemeene zaken met ijzer- en staalindustrie en handel in verband siaande, aan sociale toestanden en viaagstukken, aan administratieve en economische quaesties. En verder „In de Nederlandsche nijverheid waarop door onwetenden dikwijls wel wat laag wordt neergezien neemt dc metaalbewerking, de 1: werking van ijzer en staal meer in hei bijzon der, een belangrijke plaats in. DeN$ derlandsche Staal- en LJzerindustrlj beeft zich tegenover het bui ten la®: krachtig weten te handhaven, al wa ren de omstandigheden daar dan ooi dikwijls gunstiger Bekwaamheid e: volharding van leiders en arbeider] deden echter alle bezwaren overwin nen. Ook hier bleek de waarheid var d3 spreuk„Kennis is macht". „Ons weekblad nu hoopt tot de ver} breiding van die kennis nog te kunnet bijdragen, het hoopt onzen vakliedet op de hoogte te brengen van de nieuw st? vindingen in binnen- en buiten land, en hun beknopt en populair me- dedeeling te doen van alles wat op den vooruitgang van het vak betrekking heeft." Financiëele Berichten MIJNBOUWKUNDIGE WERKEN. In de te Alken gehouden algemee ne vergadering van aandeelhouders! der Alktiengeseülschaft fiir Bergbau- liche Arbeiten (Filiaal der Nederland sche Maatschappij tot het verrichten van Mijnbouwik'undfige Werken,) werd het kapitaal bot 1.000.000 Mark ver groot. iDe nieuwe aandeden zijn al len genomen idoor de Nederi. Maat schappij tot het verrichten van Mijn- bouwikunidiige "Werken. Het dividend der lAktieiigesellscibaft für bergbauliche Arbedten -over het af- geloopen jaar, eindigende 30 Juni 1907, ml vermoedelijk 75 a 80 be dragen. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd: J. Twisk LJiz., te Uitgeest. J. Winkel, kruidenier te den Haag. 1 J. Roose, landbouwer te Aardlen- burg. Uitgesproken: Amsterdam, 10 Juli. F. H. Peters, aannemer, aldaar. Rechter-comimissa- ris mr. C. van der Zweep; curator mr. G. Parser. A. R. Peredra. te Watergraafs meer. Recht er-comm. mr. C. van der Zweep; curator mr. L. van Gigch Jr. W. H. J. van Esüh, meubelmaker aldaar. Rechtercommissaris mr. C. van der Zweep; curator mr. G. Par ser. Naaiml. Venn. I^roodbakkerij „de Amstel". Van Ositadestraat 199, aldaar. Redhter-convmiissaris mr. C. van der Zweep; curator mr. G. J. Salm. Geëindigd: J. KI ijsing, agent in assurantiën, te Amlsterdaan; C. Rreijer,, bierbot- telaar te Bussum. Gehomologeerd accoord: L. A. Sjouwerman, kleermaker te ■Amsterdam; H. van der Zee, koop man in schoenen, te 'Amsterdam. (N. v. d. D.) Gehomologeerd zijn de arcoorden door E. Gokkes Jr., handelsagent te Rotterdam ad 15 pet. J. A. M. Jan sen, koopman en fabrikant te Schie dam, onder de firma Stoommolen Nederland ad 15 pet. en S. Schan- zer, boekdrukker, te Rotterdam, be dragen de de opbrengst van den boe del plus 200. Stoomvaartberichten Het st. Bogor, van Java naar Rot terdam, vertrok 11 Juli van Mar seille. Het st. Kediri, arriveerde 11 Juli van Bremen te Hamburg. Het st. Wilis, van Rotterdam n. Java, arriveerde 10 Juli te Padang. Het st. Tantalus, van Amsterdam naar Liverpool en Tava, passeerde 10 Juli Dunnet Head. Het st. Amstelland arriveerde 10 Juli van Amsterdam te Montevideo. Het st. Zaanland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 10 Juli Ouessant. Het st. Ophir, van Java naar Rot terdam, vertrok 10 Juli van Perim. Het st. Flores, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Juli van Ge nua. Het st. Maasland, van Buenos- Ayres naar Duinkerken en Amster dam, vertrok 11 Juli van St Vincent K. V. Het st. Koningin Wilhelmina arri veerde 11 Juli wan Java te Amster dam. (Reeds in een groot gedeelte van ons vorig nummer opgenomen.) GYMNASIUM TE HAARLEM. Bevorderd van de le klasse naar die tweede C. Avis, J. Boes, J. D. Dozy, Maria Folmer, W. H. Alting v. Geusau, J. Bierens de Haan, A. H. Kuipers, P. Plantenga. Regina ter Haar Ro many, J. A. Schepers, R. L. C. Schön- huth, S. C. M. Spoor, L. W. de Vogel, H. A. Vrijer, GeertrukLa Kernkamp. 2e Klasse naar de derde C. T. Bertling, Dorothea Engelbert van Bevervoorde, B. E. Engelbert van Bevervoorde, H. Daniels, E. van Heerdt tot Eversberg, J. Th. deJongh. Eva Kerkhoven, Alice G. Mensinga, Henriëtte L. Schieferdecker, J. M. A. Smits, Ebelina Thael, voorwaardelijk H. M. Peltenburg, A. L. Schneider, F. Tieskens. Van de 3e klasse naar de 4e klasse W. F. Bax, C. S. N. Carsten, Frie da van Hasselt, Bertha Kerkhoven, Maria J. Kroef, C. R .van Paassen, W. A JRasch, Theodora ter Haar Romeny, J. H. Róssing, Jeanne van de Stadt, L. H. Stoutjesdijk, Jeanne Dubois. *4e Klasse naar de vijfde B. A. R. Dezentjé, Helena de Vries van Doesburg, Fokje Droste, A. J. Enschedé, J. G. Frank. H. Harmens. .T W. Hilbrander, F. J. M. Holdert, Maria Koderitsch, W. F. J. Laan, C. Lasschuii, R. Swart, Mathilda Lose- caat Vermeer. 5e Klasse naar de zesde A. I. Coutinho CA), J. van de Geer (A), J. Kampstra (A), G. F. Rambon- net (A), P. J. Willekes Mac Donald (A

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6