NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws 25e Jaargang. No. 7376 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 15 JULI 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN Jfe, AD VERTENTIËN: per drie maanden: jpPL Van 5 re8els 50 cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem ƒ1.20 Haarlem van 15 regels elke regel meer 020. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) w 1.30 J Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 pjWIwfflïï 50 Cts, voor 3 plaatsingen k contant GöSustreerd ZoiSagsblad, voor Haarlem ".WH Redactie en Administratie: Groote Hontstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DUT NUMMER BESTAAT UIT VE0RTJJEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Rubriek voor Rechtsvragen. Abonné's van dit blad mogen KOS TELOOS vragen doen, betrekking heb bende op BURGERLIJKE RECHTEN EN VERPLICHTINGEN, of over HAN DELS- en PROCESRECHT, STAAT KUNDIGE RECHTEN en VERPLICH TINGEN, ECONOMISCHE en SOCIA LE AANGELEGENHEDEN alsmede de RECHTEN en VERPLICHTINGEN in zake ZEGEL, REGISTRATIE, SUC CESSIE, HYPOTHEKEN en dergelijke onderwerpen van dagelijks voorko menden aard. Wanneer deze vragen KORT en DUIDELIJK zijn gesteld, van genoeg zaam belang worden geacht en voor oplossing vatbaar schijnen, worden' zij zoo .spoedig mogelijk, beknopt en duidelijk, beantwoord. Naam en woon pi a a t s van d en vrager worden niet genoemd, van de stiptste geheimhouding kan men zich verzekei'd houden en wanneer de ge dane vragen naar de meening der redactie niet bij baar doch elders tebuis beboeren, wordt zulks medege deeld. AGENDA ZONDAG 14 JULI. (Muziek in den Hout, 2£ uur. iBrongebouw: Matinée 2Jr en Soirée 8 uur, idoor 3e Reg. inf. ©ultenaoaiefeit: Concert Haarl. Muziekkorps, 8 uur. MAANDAG 15 JULI. (Brongetrouw: Concert Haarl. Miv^ .ffiiekkorjps, 8 uur. OM ONS HEEN No. 579 De Haadsrerkieziug. Hoeveel voorspellingen er ook ten opzichte van den uitslag der verkie zingen waren gedaan, ik geloof niet, dat iemand gedacht heeft aan de mo gelijkheid, d'at in district III juist de.,, beide aftredende leden zouden uit vallen en de beide nieuwe candddatcn gekozen zouden worden. In de eerste iplaats, >ooiidal het (bot de izeldzaam- heden behoort, wanneer een aftre dend lid niet herkozen wordt >en in de tweedy plaats, omdat die beide aieuwigeko'zonen in politieken zin evenmin bij elkander behooren, als 41e twee aftredenden, die niet herko- (sen werden. Die (heer A. Glravesbein Êoch te anti-revolutionair; de heer Z. (Middelkoop vrijzinnig-democraat, iwee richtingen, die minstens even ver van elkaar verwijderd liggen als Üie van de heeren J. Leupen, vrij-libe raal en F. W. N. Hugenholtz, sociaal democraat. ®k laat hieronder de cijfers volgen van den uitslag der verkiezing, waar uit de lezer <zich een denkbeeld kan maken van de -vsihouding der stam anen, Gravestein 240 Hugenholtz 100 Leupen 225 'Middelkoop 200 'Dit staafje is wel -leerzaam. Het kaü ons in de eerste plaats leeren, dat de uiterste 'krachtsinspanning in 't werk gesteld is om aan den heer Gravestein de overwinning te verzekeren, maar tevens, dat de R. K. kiezers, die op- gewelkt waren om op de heeren Gra vestein en Leupen te stemmen, ten op zichte van dezen laatste niet warm geloopen zijn. Anders had de vooruit gang van 't steanmeneijifer des hee ren 'Leupen grooter en niet kleiner moeten zijn, dan die van den heer Gravestein. Immers voor de oandidia- iuur van den heer Leupen waren ter elfder ure de vrij-liberal en onder aan voering van iMr. Enschedé nog in 't geweer gekomen, zoodat aan hun steun de stijging van dit stemmen aantal (wel mag worden toegeschre ven, zoo niet geheel, dan toch voor 't grootste gedeelte. Er is .evenwel nog iets anders, dat we uit bovenstaande cijferverhouding kunnen leeren en wel dit, dat ver schillende liberalen of vrijzinnig- demiocratan er niet toe hebben .kun nen komen hun ©tem te geven aan den heer Hugenholtz. Bij eerste stem ming stond het stemmen aan tal van de heeren Middelkoop en Hugenholtz ge lijk: de eerste had er 960, de tweede 962 verkregen. En hij' de herstemming stijgt de heer Middelkoop met 200, de heer IHugenlholtz slechts met 100! Een andere conclusie, dan die ik daar even maakte, is mijns inziens niet te trekken. Waarschijnlijk hebben ver schillende kiezers uit naam van de kiesvereeniging, wier advies ®ij ple gen te volgen, gestemd op den heer Middelkoop en uit naam van hun per soonlijke sympathie op den heer Leu pen. 'En 'al waren het er maar enkele tientallen, hun stemmen waren van belang. De verschillen in de distric ten worden telkens geringer. In I giiug het meermalen om een tiental stemmen en nu is in III de afstand evenmin (belangrijk. De heer Leupen immers bleef maar 31 stemmen on der den heer 'Gravestein. En had de heer Hugenholtz de 100 stemmen ver kregen. idie ihem nu zijn zijn ontgaan, dan zou hij; met het grootste aantal gekozen zijn verklaard. Misschien is er een reden aan te wijzen, waarom liberalen of vrijzin nig-democraten hun vollen steun niet aan den heer Hugenholtz hebben ge geven, een reden namelijk in de ver kiezing zelf gelegen. Het is dan deze, dat de S. D. A. P., waartoe de heer Hugenholtz behoort, voor de vrijzin nigen de overwinning in district I 'onmogelijk heeft gemiaakt,. Dat zij den eersten keer een eigen candidaaf, den heer Joosten, stelde, was ver klaarbaar, maar waarom zij toen een maal de eerste verkiezing achter den rug was, niet liever afizag van haar eigen candiidaat, die niet de minste kans had en aanried te stemmen op den heer 'Van der Most van Spijk, heeft de liberalen en vrijzinnig-demo craten verwonderd en gehinderd. Al licht is de uitslag in III daar het ge volg van geweest. 'Ik drijf zeker geen politiek, die in deze courant niet op haar plaats is, gebrek aan t'act, dat zijn optreden soms kenmerkte. Maar hij was nu eenmaal de vertegenwoordiger van een niet 'onbelangrijk gedeelte der in gezetenen, pen minderheid van wie die stem wel mocht gehoord worden. Ook bij een oppositiepartij, misschien kan ik zeggen, vooral bij een opposi tiepartij is het veel verstandiger den woordvoerder in het gemeentebestuur op te nemen', dan hem er stelselma tig uit te houden of te weren. Daar mee wordt immers de oppositie niet gesmoord, maar verplaatst en wei naar een terrein, waar zij veel minder gemakkelijk dan in den Raad, aohter- (haald kan Worden. Merkwaardig is het wel, diat op deze wijze het laatste lid van de S. D. A. P. uit den Raad verdwijnt. Eerst bedankte ide heer Hofland, daarna verliet de heer Modoo de partij en sloot zich aan bij de vrijzinnig-demo craten en tlhlans üs de heer Hugen holtz niet herkozen. Van de uiterste linkerzijde is thans alleen de heer Groot, ivrij-socialist, in den Raad overgebleven. De heer Hugenholtz kw.am dien 4en Jiuli 1901 in herstemming mét zijn partijgenoot Mr. Troelstra; zij be haalden toen resp. 651 en 627 stem men. Uit den aard van de zaak was de herstemming lauw en bracht wei nig kiezers naar de stembus. Voor de (andere partijen was 't vrij onverschil lig, of de een, dan wed de andere ge kozen werd. Om redenen van tactiek evenwel bevallen de gecombineerde kiesvereenigingen destijds laan, op den heer Hugenholtz te stemmen. De ze werd gekozen met 336 stemmen, te gen 280 op den heer Troelstra. De heer Leupen wend 16 November 1892 tot lid van den Raad gekozen en heeft daarvan dus bijna vijftien jaar deel uitgemaakt. 'Over de verkiezing in district I kan ik kort zijn. Toen de S. D. A. P. de can-diidatuur-Joosten handhaafde, was idie verkiezing van d/en heer "Vlisser zoo goed als zeker. Hieronder Iaat ik den uitvoerigen uitslag volgen: District III (2 trac.) Stem- bureaux. Aantal uitgebr. stemmen Vanonw. Aantal geldige stemmen Grave stein X Hl Leupen (aftr.) Middel koop Wijde Geldel. Pad* 1481 12 1469 634 650 636 705 Klein Heiligland. 1061 13 1048 501 412 468 465 Totalen 2549 25 2517 1135 1062 1104 1160 Gekozen de heerenZ. MIDDELKOOP en A. GRAVESTEIN. Ter vergelijking voeg ;ik Ihier de stemmencijfers van de eerste verkie sing op Donderdag 4 dezer bij. Toen werden namelijk uitgebracht: op den heer 'Gravestein 895 stemmen, op den heer Hugenholtz 962, op den heer Leupen 879 en op den heer Middel koop 960, waaruit dus blijkt dat de vooruitgang van hun stemmenaantal twdroeg: wanneer ik betwijfel of het verstandig is geweest, den heer Hugenholtz zóó te bestrijden, dat hij in den Raad niet meer zal terugkeeren. Zeker, ik weet h,et wel, dat men, afgescheiden van zijn politieke denkwijze, zijn quall- teiten als Raadslid niet schitterend vond en ik heb dan iook meermalen in dit blad gewezen op een zeker ge brék aan diepte en een nog grooter eensgezind', bedaard, verstandig; dat is het scherpste zwaard, dat gij in uwe handen kuilt hebben. Albert geeft voorts heftig af op ds Kamerleden, die 30 Juni het gebrekkig ontwerp tegen de wijnvervalsching hebben aangenomen, en zet zijn broe ders aan tot volharding. Te Olouzac heeft de gemeenteraad opnieuw ontslag genomen, doch eerst d1 allernoodzakelijkste dingen, die sedert den llden Juni bleven liggen, aigedlaan. De gemeenteraad van Roubia blijft bij zijn eens genomen besluit en zal zijn functies waarnemen, zelfs „tegen den wil der reactionnairen en cler' calen, die de beweging in het Zuiden als wapen tegen de regeering trach ten te gebruiken." De divisie-generaal Rertrand, die eerst van Perpignan naar Montpellier geroepen werd, moet thans te Parijs voor den minister van Oorlog ver- Schijnen, om nadere bijzonderheden omtrent den brand in de prefectuur te geven. Intufeschen is het met de gevallen van OVERTREDING DER KRIJGS TUCHT IN FRANKRIJK, nog maar .steeds niet uit. Dezer da gen berichtten we, hoe kolonel Auger iu een regimentsorder zich over de discipline heeft uitgelaten in bewoor dingen, die bijster veel op de beginse len en inzichten der anti-mdlitaiiristen geleken. Te Auxerre waren nu gister nacht in de kazerne van het 14de re giment infanterie biljetten aangeplakt, waarin de soldaten uitgenoodigd wer den bijeen te komen vóór de woning van den kolonel, om hem een bewijs van sympathie te geven. Onmiddellijk werden ide biljetten verwijderd en dieed de regimentscom mandant een onderzoek instellen. In RUSLAND blijven in tal van plaatsen geweldda digheden aanhouden. Men zie maar eens dit lijstje Te Odeissa is de fabriekseigenaar Levin met revolverschoten vermoord door werklieden, die hij ontslagen had. Te Elisabetgrad is een patrouille agenten door een gewapende bende aangevallen. Er ontstond een verwoed gevecht., waarbij de aanvallers het on derspit dolven. Twee agenten schoten er echter het leven bij dn. District (2 vac.) Stem- bureaux. Aantal uitgebr. stemmen Vanonw. Aantal geldige stemmen Joosten Levert (aftr.) v. d.Most van Spijk Visser Raadhuis. 767 9 758 60 433 401 319 Haarl. liedestraat. 895 8 887 136 429 325 457 Gekozen de heeren: E. LEVERT en H. J. VISSER. Het stemmenaantal van de heeren Levert, "Visser, van Spijk en Joosten was bij eerste stemming resp. 729, 719, 549 en 327; het bedroeg bij de her stemming reap. 862, 776, 726 en 196, waaruit in de .eerste plaats blijkt, dat ide vrijizinnig-democraten dezen keer ijveriger 'op den heer Van Spijk heb ben gestemd dan den vorigen keer en itevens, zooals ik hierboven betoogde, dat de eigen candidaat der S. D. A. P. de verkiezing van den heer Van iSpijk heeft belet. Niet minder dan drie nieuwe leiden zullen dus de Raadszaal betreden. Hopen wij, in 't belang onzer ge meente, diat drie frissohe krachten •zijn gewonnen, die, zonder oppositie te voeren door dik en dun, toch den moed zullen hebben om de voorstel len te bestrijden, die hunne instem ming niet hebben wakkere men- schen, met andere woorden, die zélf onderzoeken, zélf uit hun oogen zien. Want dat is de hoofdzaak, niet of deze of gene kiesvereeniging het wint of geslagen wordt! J. P. DF TOESTAND IN FRANKRIJK schijnt langzamerhand wteer normaal ti worden. Volgens berichten nit Narbonne heb ben bijna alle gemeentebesturen hun ontslag ingetrokken, en Marcelin Al- bert heeft in een brief uit den kerker gericht aan de wijnboeren van het Zviiden, tot kalmte aangemaand. Waarde broeders in den nood, schrijft hij wanhoopt niet, zij*. In een bosch bij Riga is het ontklee- de lijk eener vrouw gevonden, die blijkbaar met revolverschoten, gedood was. In de gevangenis te Radomisk in Russisch Polen zijn de gevangene-n onderling hevig .slaags geweest. Zij gingen elkander met messen te lijf. De bewaker durfde niet tusschenbeide komen. Drie dokters moesten in aller ijl ontboden worden om de gewonden te verbinden. Een der gevangenen is reeds aan de bekomen wonden bezweken. DUITSCHLAND EN ENGELAND. De journalisten, die aan het be zoek aan Duitschland hebben deelge nomen, hebben zich te Londen ver- eenigd aan een feestmaal. De voorzitter van het comité, d'e heer Wilson, düie pas tot ridder is be noemd, zeide in een rede, dat hij ge loofde, dat de Koning hem deze on derscheiding verleend had als waar- deering van de politieke diensten, wel ke door de deelnemers aan den tocht naar Duitschland waren bewezen. De heer Wilson gaf verder zijne vreugde eT over te kennen, dat hij de deelne mers aan de reis naar Duitsehlana, weder allen vereeniigd zagzij toon den daardoor, dat de sympathie voor Duitschland, welke door de uitei^st vriendelijke ontvangst in Duitschland bij hen gewekt waren, in hen bleven voortleven. DE VERHOUDING TUSSCHEN AMERffiA EN JAPAN was gespannen, en is er door onvoor zichtige uitlatingen van admiraal Ja- mamoto, over de Amerikaansche vloot, niet beter op geworden. Nu t. die admiraal in Amerika, en hij doet al zijn best om lief te wezen. Hij zat o.a. aan een feestmaal aan, en hield een tafelrede, om zijne genegenheid voor de Amerikanen uit te spreken. Hij verklaarde, dat de Japanners zich altijd, den zedelijken steun, dien d Amerikanen hun in den laatsten oorlog verleend hebben, zouden herin neren. Hij was overtuigd, dat de har telijke betrekkingen, die sedert vijftig jaren hadden behtaan, niet geschokt kunnen worden door voorvallen zon der heteekenis. Intussohen schrijft het blad van Ito, den Japanschen minister Het valt ons moeilijk de verzekering te aanvaarden, -dat de aanstaande manoeuvres van de Aimerikaanische vloot in de Stille Zee geenszins met den toestand tusschen Japan en Ame rika in verband staan. Wij betreuren het, dat Washington een maatregel meent te moeten ne men, die op een oorzorgsmaatregel lijkt. Niettemin zijn wij niet ge neigd, aan deze zaak een ernstige be- teek&nis te hechten en evenmin om. te twijfelen aan de oprechtheid van den president, als hij Verklaart, dat de manoeuvres een vredelievend karak ter hebben. Wij trekken evenmin in twijfel, dat de Amerikaansche regee- ring en het Aimierikaansóhe volk met vredelievende en vriendschappelijke gevoelens bezield zijn. Het zijn menschen zonder verant woordelijkheid onder beide volken die de Japansche regeering willen uit tarten." Intussohen zijn de Japanners zelf minder onschuldig aan de ophitsende beweging dan het blad van Ito wil doen gelooven. Het jongste nieuws is althans, dat in de Galnornisohe zee haven San Diego een Japanner gevat is die een schets en foto's maakte van liet fort Rosecraus, en die man bleek een Japahsch officier te zijn. Dit voorval doet de in Californië heer- schende verbittering van de Amerika nen jegens de Japanners toenemen, terwijl de aldaar wonende Japanners door een paniek bevangen, bij hon derden vluchten, uit vrees, dat de Amerikanen hun geweld zullen aan doen.De toestand is ernstig, zoo wordt gemeld. Er worden vijiamdige betoogingeu gehouden tegen de benedenstad van San Diego, waar de Japansche wijk ligt. De opgewondenheid breidt zien als een loopend vuur uit en duizen den Japansche arbeiders zijn uit de c; troenplantages en van de spoorwe gen naar de benedenstad gestroomd, blijkbaar van zins, om geweld met ge weld te beantwoorden, als de Ameri- kf nen hun wijk mochten aanvallen. De Japansche spion werd gepakt juist teen hij geschutsistanden fotografeer de. Men vond talrijke fotografieën bij hem, o.a. van de torpedo-inrichting, de electrische centrale en van de ont stekingsleidingen voor de mijnvelden voor de haven van San Diego. En d!at er van Amerikaansche zijde eveneens wordt gewerkt, doet het vol gend bericht zien De Amerikaansche regeering doet gioote bestellingen van steenkolen in Wales. Een enkele bestelling liep over 40.000 ton. De kolen moeten met daar voor gecharterde schepen dadelijk naar de Filippijnen gezonden wor den. Te Newcastle, in Nieuw Zuid Wa les, zijn ook groote bestellingen ge daan. De kolen moeten van daar naar zekere plaatsen aan de westkust van Zuid-Amerika gezonden worden. Zou ons nu waarlijk weer een oor log tusschen Japan en Amerika te wachten staan. Wat beteekeneri dan toch Vredesconferenties, en wat een Hof van Arbitrage NIHILISTEN-CONGRES TE LONDEN. In den loop van de volgende maand zullen te Londen 1500 nihilisten bijeen, komen, om een nieuwe anarchistische unie te stichten. Hun plan is denter- roristischen veldtocht te heropenen en opnieuw met politieke moorden te be ginnen. De 86 1 Russische gouverne menten zullen öp' het congres elk door 10 gedelegeerden ver tegen wooidigd zijn, terwijl Siberië door 700 gedele geerden aal vertegenwoordigd zijn. Het zal de misdadigste bijeenkomst zijn, welke de nieuwe geschiedenis kent. Niemand kan tot gedelegeerde worden benoemd, die niet minstens twee jaren in de gevangenis heeft doorgebracht. Men zal o.a. beraadsla gen over het plan om het hoofdkwar tier van de vereenigde nihllistisch- anarchaïstische beweging van Genève naar Londen te verplaatsen. Het voor nemen bestaat den beruohten bedrij ver van nihilistische moorden, Krapo- witsj, die onlangs uit Siberië wist. te ontvluchten, tot algemeen leider der beweging te maken. Ook zal een cen traal bureau voor de verspreiding van nihilistische literatuur worden opge richt. Ten slotte gaat men om met het plan de derde Doema van den be ginne af aan in den ban te doen. DE ZWITSERSCHE LEGERWET. De onti-mdlitairisten en de sociaal democraten van Zwitserland hebben tegen de Bondswet aangaande de nieu we leger organisatie, 50.000 handteöke langen Verworven voor een referen dum over die wet. Het zal dus tot een volksstemming moeten komen, daar slechts 30.000 handteekeningen noodig zijn. HERVORMINGEN IN CHINA. Men begint in China weer met nieu we hervormingspoginigen. Te Peking zijn keizerlijke besluiten bekend ge maakt, wiaarbij verschillende hervor mingen op het punt van provinciaal bestuur en rechtspraak woerden inge voerd. De bedoeling is een publieflcen veiligheidsdienst en moderne recht banken in te stellen. Verder wordt den ambtenaren en der geheele bevolking aangezegd, dat zij zich hebben voor te bereiden op de invoering van een constitutioneelen regeerimgsvonn. DE UITSLAG DER HERSTEMMING kon Vrijdagavond door verschillende partijen feestelijk worden gevierd. De heer A. Gravestein ontving zoo vele vrienden aan zijn woning op het Kennemerplein, dat in der haast een feestelijk samenzijn werd georgani seerd in de Groen van Prinsterer- school. De diaar vergaderden hieven menig lied aan en dronken op den goeden afloop der verkiezing, waarna te ongeveer 9 uur de bijeengekomenen r.aar St. Bavo gingen, alwaar de R.-K. Kiesvereeniging onder presidium van mr, Thijssen de overwinning van ha ren candidaat, den heer J. H. Visser, Aderde. De heer Visser was zelf hier aanwezig. De beide nieuwe Raadsleden waren aanwezig en kregen natuurlijk de ec-replaats. Onder toespraken en gezang werd hier menig gezellig uur doorgebracht Al zag de R.-K. Kiesvereeniging haar candidaat Leupen vallen, dit deed blijkbaar aan de feestvreugde geen schade. Hier waren enkele dames aanwezig. De Liberale Unie, Vrijzinnig-Demo cratische Kiesvereeniging en het Al gemeen Nederlandsch Werklieden- Verbond vierden de overwinning van den heer Middelkoop in de Sociëteit Vereeniging. Ook daar werd menig hartelijk woord gesproken door de leiders der verschillende vereeniigin- gen, al moest ook hier het niet-slagen van een der candidaten, den heer F. W. N. Hugenholtz, worden betreurd. Toen de uitslag in I voor de ramen van ons bureau ward medegedeeld, ging een oorverdoovend gejuich op. Ook later, bij den uitslag in III, was liet enthousiasme groot. MUZIEKPROGRAMMA. Concert op Zondag 14 Juli 1907, des avonds 8 uur in de .Sociëteit „Trott moet Blycken", door het Haarlemsch Muziekkorps, directeur: de heer C. P. W. Itriens. 1. N'iederiandlische Schützengilden, Marsch, Siegfried. 2. Ouverture Les Martyrs, DonizfettL 3. Legendes dTCspagne, Reynaud. ia. Une Tête a Tolède; b. Danses de Gitanes; c. Carillon et Danses; d. Mar- che Cortège des Toréadors. 4. Grande fantaisde de 1'opéra „He- rodiode", Massenet-Coenen. 5. Ouverture „Jeane d'Arco', VerdL 6. Z'weite üngarisehe Rhapsodie, Liszt. 7. Gi'tana, valse espagnole, Fonte- nelle. 8. Fantadsie Le Trouvère, Verdi. In den Hout, Zondag 14 Juli, des namiddags 2| uur, 21e Muziekuitvoe ring Haariemsch Muziekkorps, direc teur luit.-kapelm. C. P. W. Kriens. 1. Der sclhneddiige Miarine-Lieute- niant, Marsch, Klos. 2. Ouverture Peter Sdhmoll, Weber. 3. Vision, Walzer, Waldteufel. 4. Ballet de l'opéra Le Cid, Massenet. 5. Ouverture Charles VI, Halóvy. 6. Oapricieuse, Valse, Vives. 7. Grande fantaisde Maritarua, Wal lace. O.n voorzichtig. Gisterenavond had <1^ ƒ3-jarige Ter Winkel, op een fiets rijdende, de on voorzichtigheid zich aan de stoom tram, van Heemstede komende, vast te hcudien. Tot nabij het Blauiwbrugge- tje ging alles goed. doch daar maak te de tram een draai, waar de onvoor zichtige niet op gerekend had. Hij kTeeg een hevigen slag van het laat st? tramrijttuig, em werd bewusteloos opgenomen en naar zijn woning te Haarlem gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1