NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7378 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 17 JULI 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN Air.-, ADVERTENTIE N: per drie maanden: SiPliii* Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.-—elke regel meer ƒ020. Reclames 30 Cent per regel, Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. MuSffreerf ZoTdTlsblad, 'voor 'Haarl'em Redactie cn Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 lntercomnninaaiTelefoonnuininerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA,* Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229, EERST® BUAD. AGENDA WOElNSDAG 17 JULI. Miltziek op de Groote Markt, 8 uur. Ziandvoort: Concert Groot Badhuis. OM ONS HEEN No. 580 Een praatje over Zandvoort Als ik de redenen moest opsom men, die ide menschen er toe brengt dalgen of weken of maanden in Zand poort te verblijven, dan zou ik noe men: iveel zanld, veel water, veel fris- sche lucht en veel menschen. Het zou me niet verwonderen, wanneer de lengte van 't verblijf in omgekeerde reden .stond tot d'e Ibeiuoefte om veel inensohien te zien. Met andere woor den: wie (het kortst blijven, bemin nen de badplaats meer om tiaar men- echlendirufcte, wie het langst blijven niet. Natuurlijk behoudens de uitzon deringen'. Wat de badplaats dn 't -ai gem een niet 'Oplevert dat zijn bloemen. Dat iis een gebrek .van elke «zeeplaats, on verschillig of we Zandvoort zien of Noordwijk of Schtevleniingen. En kon dat euvel er vroegr mee door, toen de menschen nog niet zóóveel om bloe men gaven, tegenwoordig, nu bet menscbeiijk bestaan in bijna allie klassen der samenleving vól van (bloemen is, doet het vreemd en niet aangenaam aan, dat er zoo weinig wordt gedaan om de badplaatsen wat meer daarmee o.p te vroolijken. Ik be doel niiet izoozeer, dat particulieren zich daarmee gaan bemoeien im mer© die meeste bezoekers van een (badplaats blijven maar korten tijd •en zien er dus begrijpelijkerwijs geen 'heil in, om vrij belangrijke kosten te maken. Het gemeentebestuur moest Bieb er voor spannien en op een ge schikte plaats bijvoorbeeld een aardig wandelpark gaan aanleggen, in een imiooie duinkom, beschut voor den sclhralen 'zeewind. Nu kan men izdch er wel afmaken met te zeggen, dat er zoo weinig op bot droge zand kan (groeien, maar se dert het optreden v.an de Heide-IMaat- scbappij, die dimmers die dorste (heide velden in vruchtbare lanldlen veran dert, gaat deze verontschuldiging niet meer op. Als de geschikte grond er maar wordt opgebracht, kan er heel wel een plantsoentje op groeien en wat blioemen. Wat zouden de bad gasten in .Zandvoort, die op dit oogen- blik, wanneer ze eens niet aan zee willen zijn, bet miet de Kerkstraat en den Haarlemmer straatweg voor lief moeten nemen, het niet aangenaam vinden, wanneer er ergens een bloem rijk, belommerd plekje was, met een grasveld en ©enige banken, om eens rustig te zitten. T o u j o u r s p e r- tdrix.... zeggen de Franscben, waar mee ze bedoelen, dat voortdurend pa- 'trijizen eten óok Verveelt. En zelfs de grootste liefhebber van zee en strand rwil wel eens wat anders zien en wel (eens niet booren bet gegrom van de zee, die baar golven klotsend ©buk slaat op de kust. iZóo bijzonder veel doet de gemeente Zandvoort ials zoodanig niet voor haar /badplaats, of ze mocht dit denk beeld .wel eens in overweging nemen, 't Meeste gaat begrijpelijkerwijs uit van particulieren en het gemeen tebestuur doet niet veel anders, dan Wat regelen en orde bonden daar waar 't noodiig is. Wie strandstoelen plaatsen en wie paarden of ezels na houden, en wie chocola verknopen inxag! Ik wensch mijn naaste niets dan góeds en vooral wanneer hij nog in da jeugd is en dus minder weerbaar dan wij dn den strijd des levens, maar toch zou ik willen, dat er niet zoo ijse- lijlk veel van diie cbocoladeverkooper- itjes en verkoótpstertijies op 't strand rondzwierven. Zoo ver kun je niet te gen een duin aanzitten, of ze strom pelen met hun kistje door 't mulle zand, niet lettende op den ijver waar mee je al uit de verte neen schudt. (Mienischlenkenners als ze zijn, weten (ze maar al te goed, dat de kans op vexfkoopen juist des te grooter is, wanneer we over de moeite die ze doen om ons te bereiken, met te groo ter ontferming zijn bewogen. Ik (heb er dan ook niet van opgekeken, toen mij verteld werd, dat deze band el lang geen windeieren legt. Maar eer lijk gezegd, z'ou ik er niet rouwig om wezen, wanneer een ondernemend •man (en zoo zijn er in Zanldvoort ve len!) witte banden verkrijgbaar stel de met in zwarte letters daarop ge drukt: Chocolade woTdt niet gekocht, al ben ik wel mir of meer bevreesd, dat dit voor Ide handelende jeugd eerder bet sein izou wezen, om de waar des te hardnekkiger aan te prijzen. Dat de heele chocola-verkooperij op het strand eens voor al wordt afge schaft, .is misschien te veel gevergd. 'Zand/voort moet leven ook nadat de 'badgasten vertrokken .zijn. En nog veel imindier kans is er om de paar den en ezels weg te krijgen. Als ik dat wensch, is het niet alleen om de dierenmishandeling, die van dleze sport het onvermijdelijk gevolg is, maar vooral ook om den afbreuk aan onze menschelij'ke waardigheid. Dat de -mensen ijidlel is nemen wij aan als een vaststaand feit, maar te Zan'd- vo'ort ga je twijfelen, of 't wel waar is. Zou iemand, die wezenlijk ijdel is, zich. er toe leeruen, om met een uit drukking van den diepsten wanhoop op 't gezicht, een wandelstokje in de ihand en opgestroopte pantalonspij pen een broodmager paard te berij' -den, dat de zonderlingste wendingen ma'akt, omdat (het stomroe dier totaal niet begrijpt, waar zijn nog veel -Stpardon zijn onervaren berijder (het (heen wil hebben? Zou het heonsch Overeenkomen met de menschelijke fierheid om te zitten op den ruig -van i'een ezeltje, zóó klein, dat je voeten nagenoeg den, -grond raken, terwijl er iemand achter je voortdurend loopt -te schreeuwen: ,,vor-t lbonk!" „hort beest!'' of ,,huut rakker!" -Streelt dat alles onze ijdelheid? Voelen we ons daarbij mensc'h? Ik voor mij. voel dan veel meer sym pathie voor den silhouettenkni pper dife met 'een ernstig gezicht naast zijn wagentje oip klanten wacht. Al is hij op 't strand een nieuweling, modern is «zijn v.ak niet. Onze «overgrootmoe der© [hebben het silhouet gekend in öen tijd, toen de photoigraphie kwalijk bestond en 'in elk geval van haar te genwoordige populariteit nog niet droomde. Heeft de man veel xe doen? Waar isdhijnlijk wordt die uitoefening van zijn bedrijf min of meer (belemmerd door het troepje nieuwsgierigen, dat ihem onet open .mond staat aan te ga pen. De klant die zich aanmeldt, weet dimmer© van te voren (dat hij daarna bet doelwit van de verbaasde blikken en misschien iwel van spottende op merkingen wezen zal. Ik wil ootmoe dig bekennen, dat dit vooruitzicht mij beeft afgeschrikt. Anders zou ik een paar dubbeltjes aan mijn ©ilhouet hebben gewaagd. Waarom huurt de man niet een winkeltje in de Passage en oefent daar zijn kunst uit? Hij zou er wel bij varen. Want (daar is altijd publiek, daar is dus ook gestadig nering. Waar-om? Doet de dubbele rij winkels en koffie huizen de badgasten denken aan de stad, waar ze vandaan komen en die 'toch, al izijn ze aan tzee, de eerste plaats in ihun hart blijft bekileeden? Of is 't iom d-e muziek, die hier driemaal daags gemaakt wordt op 't kleine po dium, in 't imidden van de Passage? 'Oolk 'dat Bal een attractie wezen. En Ik moet erkennen, dat er iets voor te zeggen is. Hoe zullen mtonsohen die vacamtie höbben genomen en dus liefst geen anldiere dan aangename gewaar wordingen -ondergaan, bun koffie ge zelliger slurpen of hun orgeade en li monade beter opzuigen, dan onder de blanken van een weeke muziek? Zie, hoe ze bewonderend staren naar den cellist met zijn breed uitgebouwden baardos, die smachtend strijkt en, waar 'f pa© geeft, dirigeert; hoe ze aandachtig luisteren naar den vio list, die zoo smeltend ©peelt, dat het niet 'Simeitender kan, terwijl bet kleine troepje de Petite Tonkanoise of de -fantasie <op de C a v al 1 e r i a (Rus ti c a n a ten gehoore brengt. Zie ook de pantoffelparade inde vrijgelaten ruimte, van aardige dienstmeisjes in zwarte japonnetjes en met witte muts jes op, van jonge dametjes in witte blouses en sluiers om den hoed', van dikke dames met dikke heeren -(hoe komen er toch altijd zooveel zwaar lijvige -menschen op een badplaats!) van kippige Duitsche mannen met stof fige baarden en al die verschillende, merkwaardige of alledaagscbe figu ren xneer! Als ik onder de tonen van een sle pende wals de 'Passage den rug toer keer, hoor ik weer het zachte grom men van -de zee, die er zijn zal, wan neer -aan ons allen niemand zelfs meer denkt... J. C. P. Buitenlandsch Overzicht JAPAN EN DE VEREENIGDE STATEN. Uit bijzondere bron konden wij in ons vorig num-mer meded'eelen, dat de vrees voor oorlog tusschen deze mo gendheden geweken is. Niettemin vin den wij in de pers nog vele berichten, die er op wijzen, dat in Amerika de spanning nog voortduurt. Volgens die berichten zijn er te San Diego her haalde botsingen tusschen Amerika nen en Japanners. Zondag heeft iemand, d-ie te Piazza voor 12.000 -menschen bet woord voel de, gezegd, dat Japanscbe spionnen langs de heele kust, als vdsschers ver kleed, bezag -wiaren -met fotografeeren, looden enz. Op het fort Rosencrans zouden weer twee Japaüsche spionnen ontdekt zijn. Beiden waren als bediende op het fort werkzaam. Het gierucbt loopt, dat zij niet alleen schetsen genomen en foto- giafieën gemaakt hebben, maar ook afschriften van ambtelijke stukken vervaardigd hebben. De minister van oorlog te Washington heeft nog altijd geen ambtelijk bericht over de jspion- n-enzaak en den commandant van bel fort nu gelast, om onmiddellijk ver slag te zenden. Aokn, de Japanscbe gezant te Wash ington, heeft in een onderhoud mlet een New-Yorksch dagbladschrijver verklaard, «Jat de betrekkingen tus schen de Vereenigde Staten op geen enkel oogenblïk in de geschiedenis bartel-ijker waren geweest dan tegen woordig. De correspondent te Toldo van de ..Daily Telegraph" heeft een onder houd gehad met den minister van oorlog. Deze logenstrafte bet bericht, dat de Japarusche zoogenaamde spion nen, die te San Diego in Californië waren gepakt, officieren -zouden kun nen wezen. De Japanscbe leger-autori- tei-ten hebben nooit aan iemand op dracht gegeven, te gaan spionneeren in en om de forten -in de Vereenigde Staten. Het gerucht gaat, dat de comman ds nt vain het fort te San Diego inliet geheim last heeft gekregen, de gevan gen genomen Japanners in alle stilte over de iMexicaaosehe grens te laten zotten- De beide in Galiforraië in hechtenis genomen Japanners zijn intusschen vrijgelatenler werd niets verdachts bij hen gevonden. RUSLAND ALS VREDESTICHTER. Rusland, dat zelf geen vrede heelt in eigen huis, tracht adderen van de zegeningen des vredes en der een dracht te overtuigen, wat in elk geval een loffelijk beginnen is. Zoo heeft m-ern n-u van Petersburg uit Servië en Bulgarije, welke beide Balkarustaten rrdn of meer van elkander vervreemd waren door het optreden der weder zij dsche benden in Macedonië, den goeden raad gegeven tegenover elkaar een behoorlijike en verzoenende hou ding aan te nemen. Zelfs wordt er nu gesproken over een aanstaande sa menkomst van vorst Ferdinand en koning Peter. DE RUSSISCHE VERKIEZINGEN. Volgenh de nieuwe Russische kies wet moeten Id'e personen, die in Pe tersburg op gemeubileerde kamers wo nen, zekere formaliteiten vervullen. Gisteren was de termijn verioopen, waarbinnen die formaliteiten moeten geschieden, maar slechtte vierhonderd kiezers van de 20.000 dezer categorie hebben de noodige verklaringen ge daan. Dezelfde onverschillige houding valt in andere plaatsen op te merken en de overwinning der reactionna-iren wordt er slechts te zekerder door. DE FRANSCHE FEESTDAG. Op kien Franscben nataonalen feest dag, 14 Juli, heeft rnen itn- Toulon vrij ernstige opstootjes verwekt. De arbeiders in deze oorloglshaven hadden besloten een betooging te hou den, om te protesteer en tegen de offi- cleele viering van den 14den Juli. Toen nu de betoogers een openbare muziekuitvoering in den war wilden sturen, ontstond een boksing met po litie en gendarmerie, waarbij aan weerszijden vele gewonden -vielen en waarbij een aantal arrestaties plaats hadden. De manifestanten wil dein het con cert doen staken, miaar vonden de straten door politie afgezet. Daarop wierpen zij zich op de agenten en wer den er van weerszijden schoten ge lost. Talrijke arrestaties hadden plaats. Ondier de gearresteerden be- Aond zich een matroos-fourier, die fechreeuwde „Weg met het leger Er werd met voetzoekers tusschen de beenen der gendarme-paarden ge smeten, om ze te doen steigeren. Tal rijk© patrouilles doorkruisen d'e stad en nieuwe botsingen zijn te wachten. Twee invloedrijke leden Van het werklieden-syndicaat van de haven van Toulon zijn gearresteerd. Op denzelfden dag heeft, zooals we reeds mededeelden, een AANSLAG OP PRESIDENT FALLIèRES plaatsgehad, die echter geen politieke be-teefeenis heeft. Naar 't heet is er heeleuiaal niet op -den president ge schoten. Bij de parade ter eere van het Bastille-fesst, reed de president met Clemenceau in een rijtuig door de volle ©traten naar het Elysée (terug, toen er, in de avenue de Ma-rigny, vlak bij het rijtuig van den president, geschoten werd. Fallières en Clemien- ceau keken om, en zagen dat er op nieuw geschoten Werd. Daar stond een man met een revolver in de lucht tj schieten. Of de schutter de eerste maai ewieneens in de lucht geschoten heeft, is nu nog niet vastgesteld. Maar van het tweede schot hebben dbeide'hoogjste heeren van de repu bliek gezien, dat het niet in bun rich ting werd afgeschoten. Het eerste schot zal ook wel niet in de richting van Tiet rijtuig zijn bedoeld, want de menschen ©tonden daar in de avienue du Marigny man aan mian en had le schutter op het rijtuig aangelegd, dan had hij iemand aan (den overkant moeten' treffen. Een officier uit den stoet heeft, een kogel langs zijn oor booren fluiten. Hoe dit zij, het voorval gaf opschud ding, de menschen vielen op den schutter aan en zouden hem zeker niet onverlet hebben gelaten, als de politie zich) niet 'spoedig van hem had mieester gemaakt. De politie en de rechter van ïnstruc tie zijn icrewaar geworden, dat de man Maillé heet, dat hij op de oorlogsvloot hoeft gediend' en als kanonnier eerste klas ontslagen Is. Men vraagt zich af of de daad in verband staat met de ontevredenheid onder de ingeschreve nen bij de zeemacht over hun pen sioenregeling. Maillé schijnt het den rechter van instructie gezegd te heb ben, dat hij zoo door zijn familie ge plaagd werd, dat hij zoo onrechtvaar dig behandeld was en nu de aandacht op zich wilde trekken. Meer wilde hij, naar het schijnt, niet loslaten, uit vrees, dat men op zijn klachten geen acht zou .slaan. Het motief voor deze daad heeft ster ke overeenstemming met het motief van Simon Polak, die in Den Haag op Minister Van Raalte schoot. EEN EXPEDITIE TEGEN RAISOELI. Naar de „Depêche Maroccaine' meldt, is de sultan van Marokko nu vast besloten tegen Riaisoeli een sterke expeditie uit te zenden om Kaid Mac Lean te bevrijden. Feitelijk zijn de operatiën tegen Raisoeüi reeds voorbereid, maar met het begin der vijandelijkheden wordt nog gewacht, in de hoop, dat alleen reeds de berichten en het vertoon een guhstigen invloed zullen uitoefenen op de onderhandelingen over de in- vrijheidsstelling van Sir Henry. Raisoeli zelf, de hoofdpersoon in het drama, heeft echter geen schrijven ontvangen, de Makhzen schijnt van pl8n te zijn met hem niet in onder handeling te treden, maar invloed te oefenen op de (stammen, teneinde hem geheel en al te isoleeren. De Sultan van Marokko heeft boven dien nog brieven gesteld aan de Ver schillende stammen, waarin hij hen herinnert aan de straf, die hen wacht, wanneer Harry Mac Lean niet ten spoedigste in vrijheid wordt gesteld. DE ENGELSCHE MONARCH. De Koning, de Koningin en prinses Victoria zijn Zondag van hun reis naar Ierland te Londen terugge keerd. In zijn antwoord op een door de mijnwerkers van Cardiff aangeboden adres heeft de Koning verklaard, dat hij een nieuwe orde zal stichten ter belooning van daden van heldenmoed er toewijding van mijnwerkers, die hunne kameraden bij mijnongelukken het leven redden. UIT PORTUGAL. De Portugeesche regeermg heeft nu ook een wet op den wekelijkfchen rustdag in voorbereiding, waarbij al len werkgevers de verplichting zal v/orden opgelegd aan bun onderge schikten minstens 24 achtereenvolgen de uren per week vrij te geven, bij voorkeur den Zondag, maar in enkele rakken op een anderen dag. De be langhebbenden zijn met den voorloo- pigen tekst in kennis gesteld. UIT BULGARIJE. Vóór een paar dagen is in Sofia Alexander Petrof tot de galg veroor deeld, omdat hij den minister Petkof heeft doodgeschoten, terwijl zijni vriend Chranof en de journalist Iko-j ncmof tot tuchthuisstraf veroordeeld werden. De moordenaar Petrof begon als ambtenaartje bij een landbouwbank ie. Widdin, waar hij onbeschoft werd tegen zijn chef, toen die hem een standje gaf over zijn onbehoorlijk ge-1 drag tegenover het publiek. Hij kreeg, dientengevolge op staanden voet zijn ontslag en ging toen naar Sofia, om zijn beklag te doen bij minister Gen- nadief, die hem afwees. Daarover woe dend verklaarde Petrof aan ieder die het hooren wilde, dat hij zich zou wre ken. Nu zijn de koffiehuizen in Sofia de broeiplaatsen van alle ontevreden elemienten van het intellectueele prole tariaat, dat in de jonge landen van den Balkan bijzonder welig tiert. Daar ging hij been om met wegge jaagde studenten, ontslagen beambten en avonturiers uit Macedonië te kon kelen. Daarbij voegden zich de jongetlui, die op de Russische (scholen anarchis tische theorieën hadden ingezogen vervolgens de socialisten, die den mi nister niet lcunnen vergeven, dat hij met ijzeren vuist de spoorwegstaking heeft bedwongen, en de revolutionai ren uit Macedonië, die er zich aan ergeren, dat Bulgarije hun land niet gaat verlossen. In die atmosfeer van ontevredenheid, ongeduld, armoe en haat tegen de regeerders voelde Petrof zich tehuis en zoo veranderde de toom over het verlies van zijn baantje al le ngtekens in vijandschap tegen de re geering. Het ging in zijn binnenste aan bet koken en weldra stond het bij hem vast, dat de regeering tegen hem misdaan had en dat hij zich wreken moest. En zoo verbeeldde hij zich een poli tiek martelaar te zijn. In dien waan zal hij zijn vonnis nu ondergaan. VIS OH VIER EEfNIGING VISGHLUST. (Bovengenoernide - vereeniging (hield (ZonJd'ag haar eerste prijsvisscherij in Idit seizoen. Er werden 100 baarsjes gevangen. De 1ste prijs werd behaald door den heer J. Baars (13 situks); 2e prijs (10 stuks) door den heer J. U. van Nor- den, en «derde prijs door den heer v. (de Beng iSn., terwijl voor de grootste baars de heer Venema Sr. in aan merking; kwam. Dank zij de goede re geling (had de wedstrijd een uitste kend verloop. Muziek op de Groote Markt. 22ste Muziekuitvoering door het Haarlemsoh Muziekkorps, directeur luit.-kapelm. C. P. W. Kriens, op Woensdag 17 Juli. des avonds te 8 uur. Programma 1. „The Picadore", Spaansche Marsch, Souisa. 2. Ouverture „Flotte Bursche", Sup- l>é. 3. „Les Patineurs", Valse. V alditeu- fel. 4. „Toujours galant", Polka, Far- bach. 5. Offenbachiana", potpourri, Con- radf. 6. „Sempre fidelis", Marsch, Sousa. 7. Ouvlerture „Tancred", Rossini. 8. „The Mikado", Waltz, Sullyvan. 9. „Hit and Mis", Quadrille, Hervé. 10. Potpourri aute „Die .lustige Witt- we", Léhar. Stadsnieuws ROOFRIDDERS. Ben bekende handelsfirma schrijft ons: De aandacht dient gevestigd op een, rvoor zoover we weten nieuw soort van oplichterij, waarvan reeds een paar firma's dupe zijn geworden. Ze wordt toegepast dloor ,een individu, welke „mijnheer" zich als zeer net en be trouwbaar weet voor te doen, die zich van Rotterdam vóór eenigen tijd naar 'Amsterdam verplaatste en als volgt te werk gaat. Hij' biedt zich aan als handelsreiziger onder de aanbeveling van enkele kennissen, welke alhoe wel ter goeder trouw echter te lucht hartig zijn geweest ten opzichte van hem, dien ze nader blijken feitelijk niet te kennen. Persoon in kwestie 'weet dan, als terloops en voor gedu rende maar eenige miaand/en, to«ch een overeenkomst te maken: is deze beschreven en een goed voorschot qua reiskosten en salaris ontvangen, dan is in zooverre 's mans doel bereikt. Want terwijl zijn arbeid zou moeten beginnen heeft hij voor zich zijn taak volbracht! Hij luiert en liegt er op ■los. terwijl hij z'n superieuren en kennissen zand in de oogen strooit (omtrent den aard zijner „handelin gen. Doch zoodra deze vervolgens aan leiding tot aanmerking en onmiddel lijk ontslag zijn, weet hij aan de hand van zijn overeenkomst op sluwe wijze nog een aardig bedrag los te klop pen, ruim genoeg om er op te teren gedurende een nieuw tijdperk van sollicitatie." Nadrukkelijk Waarschuwen we te gen dezen grijpvogel: men zij op z'n hoede, en loope niet in dezen val! Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet; doen te weten, dat bij bunne be- Bchikking van 11 Juli j.l. aan de fir ma Andringa en HuLleman vergun ning is verleend tot oprichting van ©ene sigarendrogerij in het perceel aan den Zijlweg (zijweg) no. 6 rood, kad. sectie A No. 2136 ged. Burgemeester en Wethouders van (Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet; doen te weten, dat bij hunne be schikking van 11 Juli j.l. aan J. van Elfrinkhoff vergunning is verleend tot opriediting van eene koperslagerij in het perceel aan de Holsteeg no. 12, kaid. sectie B no. 1965. ORGELBESPELING inde Groote of St. Bavokerk te Haar lem op Donderdag 18 Juli 1907, des namiddag© van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bacli. No. 2. Adagio uit de 5e Symplionie, Beethoven. No. 3. Sonate, O. Dienel. a. Allegro moderato. b. Solemn March. c. Allegro. No. 4. Communion, A. Guihnant. No. 5. Ai-ia uit Elias, Mendelssohn. Ko nink 1 ij k goedgekeurU. Naar men uns mededeelt, heeft de Afdeeling „Haarlem" van den Bond v. Ned'ërl. Gemeente-werklieden, de Koninklijke goedkeuring verkregen op hare statuten, ingaande 22 Juni jl. ELEGTRliSGHiE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende-de maand Juni 1907 be droeg het aanxal vervoerde passagiers op de verschillende lijnen: (Amsterdam-rtaarl eimZandvoort 168.049; Ceintuurbaan te 'Haarlem 100.500; HaarlemBtoemendaal 40.220 Totaal 308.769. De ontvangsten per -dagkilometer bedroegen: Lijn Amsterdam—Haarlem—Zand voort f 48.07^. Ceintuurbaan te Haarlem f 30.32. Lijn Haarl em-Bl o emend a a 1 f 30.49. ZOMiERVR'EUGD. Ik ken een kleine dreumes van een jaar of vier, vijf, «die voor haar doen een aardigen naam heeft gevonden yoor de zomertrams naar Zandvoort. (Ze noemt ze: zingtram. „Moeke, daar gaat een zingtraml" Dat komt -omdat uit die trams, be nut voor feestvierende en vacantiege- nietende gezelschappen, meestal een goed bedoeld, izij 't vaak minder har monisch gezang opstijgt, vertolkend de ontroerende vreugde van een groep menschen voor een of twee dagen ont trokken aan den sleur van dagelijk- schen arbeid, en nu genietend van zon en zomerlucht. (Zulke „zingtramsgaan dezer da gen vaak door de stad. Gisteren was hier een aeer groot gezelschap pret makers, en wel in zoo aangename stemming dat ze, in een drietal rijtui gen op het Stationsplein aangekomen, daarin afwachting van de „zingtram" een Hollandsetie rondedans uitvoer den... om een der paaltjes waaraan de touwen van den kapsteiger vast zitten. Telkens bukten de hoofdlen on der het touw door en wie 't niet vlug genoeg deed verloor in den dans zijn hbefci, waarop de volgende man, of vrouw dan wel eens een minder gewenschten druk oefende, maar wat hindert dat als je uit bent en plezier hebt? Zelfs de menschen die niet meede den hadden er plezier in! DICK.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1