NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargai g. No. 7380 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 19 JULI 1»07 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: per drie maanden: MptL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement V««r Haarlem ƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ020. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederlandw 1.65 ^/Jr" Hw50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Gefflustre'ertf Zondagsblad, 'voor Haarlem* loiiy, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55.- de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 liitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. BBRSTE BLAD. OM ONS HEEN No. 582 )p Jacht in den Afgrond D.e feut van cle meeste merusdheD, wdsclhaen mag' ik wel zeggen van 11 ie mensehen is deze, dat zij niet jvretden zijn met hun let. Iedereen treeft naar. meer geld, naar meer anzien en wanneer hij dat bereikt eeft is hij evenmin tevreden, want r zijn altijld nog weer menschen, die beer geld! en meer aanzien bezitten hij. En zoo voortre deneer ende lou dan de rijkste man van de we ald, Rockefeller of Pierpont Morgan rae is het ook weer? ook de gelukkig- te man moeten wiezen. Welnu, ik laak mij sterk, dat juist deze men- chen in hun eigen oog tot de minst eluikkigen moeten worden gerekend. We voeden allen, dat die jacht naar ijkdtom en invloed een dwaasheid is !n toch wil o.p den duur bijna nie- nand van ons het eenige middel toe- iassen, om tevreden te worden met .en toestand waarin hij verkeert. Dat niddel is om, inplaats van naar ho ren naar beneden te zien, te letten op oo vel en die het in stoffelijken zin ninder hebben in de wereld. Hoeveel lui zenden zijn er .niet, die het met allersoberst bestaan, vaak met jevaren van allerlei soort gepaard, troor lief moeten meunen! Die gedachte iwam opnieuw bij mij op, toen ik in ïen van de buritenlandsehe tijdschrif ten een artikel las over het leven van le Menschen op de Faroer-eilanden. ïn het noorden van Europa, tusschen Shetland en IJsland' gelegen, worden 's door toeristen, die dan toch tegen woordig wel de heele wereld door zwerven, nimmer bezocht. Wie zou >r ook belangstellen in streken, waar het bijna altijd regent of waait, die bijna ontoegankelijk zijn en waar de Weinige bewoners moeten leven van pe gevaarlijke jacht op zeevogels, die nestelen langs de rotswanden! 'Om de eiOanden heen maken riffen iien draaikolken den toegang hoogst [gevaarlijk. Het zijn Denen die hier ponen en wel moeten zij vod stille berusting bezitten om hier te wonen In dit sombere land, zonder hoornen, ponder plantengroei nagenoeg. Hun [eene middel van bestaan, de jacht op dolfijnen, ontgaat hen omdat deze dieren, verschrikt door de slachting Öie er onder hen wordt aangericht, allengs deze streken ontvluchten. Nu blijft niets anders over, dan de jacht de vogels, die hun nest,en maken in alle hoeken en gaten van do steile rotsen. Op een van de 26 eilanden, die groep vormen, woont een han delaar, die tien mannen en twintig meisjes in zijn dienst heeft om de vo gels en hunne eieren te vangen, van Welke laatste zij in hoofdzaak leven, en om de huidjes te prepareeren, die bij daarna verhandelt. iStslt u voor, dat deze vogel- eieoenzoekers aan een touw worden afgelaten langs rotswanden, die hon derd maters hoog loodrecht boven de uitsteken, terwijl ze alleen hou vast hebben aan uitstekende ramden, die op hun best 25 c.M. breed zijn. m hen een sombere grijze hemel, onder hen de groene zee, waaruit nij dige rotsen opsteken. Hier en daar kan de stoutmoedige klrims-ter of klim mer uitrusten in een kleine inham, Waar een ruime oogst van eieren de moeite beloont. Voorzichtig worden dezen in een zak ge,borgen en de ge vaarlijke reis voortgezet. Ongelukken Eijn niet zeldzaam, maar de menschen Eijn het werk gewend. Bovendien, ze moeten er van ldven... 'Vier kameraden houden boven de rots het touw vast, waarmee de klimmer vastgebonden is. Op het hoofd draagt hij een helm, die noodig is om hem te beschutten tegen neer vallende steenen en vooral tegen de aanvallen van de zeevogels, die zoo maar niet zonder verzet hun eieren laten rooven. Met hun scherpen sna vel trachten zij den roover de oogen uit te pikken en zoodra de mensch zich in ddf gevaar bevindt, weet hij •niet beter te doen, dan zich een mes voor 't voorhoofd te binden, waaraan d)e verwoede vogel zich doodelijk ver wondt. Maar kunnen wij, die rustig op den vetlagen grond blijven, ons een denkbeeld vormen van zoo'n. ge vecht? De man aan een touw boven een vreeselijiken afgrond zwevende, zich verdedigende tegen een verwoe den vogel, is wel een tragische figuur. iStoms ontmoet hij onderweg een diepen grot, waar een ruime oogst van eieren en jonge vogels zal te vin den zijn. Dan maakt hij het touw los, slaat het om een uitstekende punt in de nabijheid en dringt in de grot door, om, nadat hij1 teruggekeerd is, zich 'het touw wieer om te doen en Idioor er even aan te trekken, het sein te geven, dat hij weer opvehaald wil worden. iMaar dat diit ook gevaarlijk kan wezen, ondervond eenige jaren gele dien een zekere Es,tru,p, een eilandbe woner, die hekend was om zijn stout moedigheid en de zekerheid, waar mee hij zijn gevaarlijk werk beoefen de. In een van drie grotten, zestig mieters iboven de zee en veertig meters van den to.p dier rots verwijderd, had hij een groeten voorraad gevonden en zich daardoor langer opgehouden, dan de gewoonte was. Toen hij aan die opening terugkwam, ging hem een rilling over liet lichaam: zijn touw was er niet meer! iDe .avond viel. Hij* riep zoo hard. Oiij kon, maar het geluid van zijn stem sitierf weg over de zee, zonder dat ze didor een bevriende stem werd beantwoord. Toen hij de rots bekeek begreep hij alles. Da punt, waarom hij Silet touw badi vastgebonden was er niet meer Ongetwijfeld hadden voor bijvliegende vogels het bouw aange raakt, zóodat die kameraden boven, mee mende dat h'ij hun het sein gaf, met (kracht haddien opgehaald en öiaarbij die 'rotsJpunlt meegetrokken, die in zee gestort moest zijn. Boven waren zij toen achterover gevallen en konden niet anders denken, dan dat de zee een nieuw offer had geëischt en hun makker verongelukt was. Toen hadden zij het touw opgehaald en waren met tranen in de oogen de tijding gaan brengen aan zijn vrouw en dochter, drie nu schreiden in stille smart. 'En inderdaad, was hij niet ten dtoode opgeschreven? Zijn kameradien moesten wel veronderstellen, dat hij in zee gestort was en zouden ook niet licht in de eerste daigen terugkeenen juist naar dit rotsgedeelte, dat al zóó nauwkeurig wias onderzocht. De plek waar hiji was, leverdie bo vendien een groot gevaar op. De eie ren die hij gevonden had, waren van gr ooi tie, strijdlustige vogels, die den indringer zeker woedend zouden aan- vailllen. Hoe zou hij hun in de komen de duisternis op den duur weerstand kunnen bieden? Niets dian een lange doodstrijd kon zijn ldt zijn, wanneer hij' hier bleef. En zoo besloot Est rap tot een ontzettende ondier,neming, die zijn eenige kans op nedding was. Hij herinnerde zich, hoe op andere eilan den de vogel- en eierenzoekers niet 'afdalen, maiar de rotsen beklimmen langs- ijzeren stangen, die zij in de rotsen vaststeken om daarop hun voe ten (te laten, ruisten. Wel is waar be zat hij die stangen niet, maar in den zak had hij zijn sterk Zweedsch mes, waarmee hij openingen in de rots zou kunnen maken om er zich aan vast te klemmen. (En zoo begon hij zijn vreeselijke tocht. Hangende boven den afgrond, klemde hij zich met vingers en teenen vast aan alle uitsteeksels van de lood rechte rots. Nauwelijks .vorderde hij één meter per kwartier. Van tijd tot tijd bereikte hij een uitstekend randje en rustte daarop uit. Niu was het volkomen duister gewonden, zoo- ,da.t hij alleen op den bast verder kon stijgen. Zijn vingers, die bloedden en steeds vermoeider werden, deden hem ontzaglijk pijn. Eindelijk na tien uur kliauiterens bereikte bij den top. Hij was gered, maar zóó uitgeput, dat hij neerviel en plotseling insliep. Na een uur werd hij evenwel door de kou wakker en sleepte zich voort maar zijn huisje, waar zijn vrouw en doch ter schreiend baden. Toen zij hem zagen, bebloed, met gescheurde kleeren den doodsangst nog in de oogen, meenden zij een spook te zrien en namen gill-end! de vlucht, zoodat hij hen slechts met moeite tot bedaren kon brengen, En toch, wanneer nu de kalme Estrup zijn verhaal doet, is het alsof hij een gewone zaak vertelt, al Ihij: ,,ik was toch wel een beetje bang, want ik wist, dat wat ik deed onmogelijk was!" iZlou het niet verstandig wezen, om •wanneer we weer eens afgunstig •mochten wezen op een automobiel of een mooi huis (of weet ik wat meer, even te dlehken aan deze zwoegers van de Faroe r-ealanden en hun zwaar be staan? "t Zal ons licht tot meer tevre denheid stemmen! J. C. P. Buitenlandsch Overzicht JAPAN EN AMERIKA. Menschen, die het weten kunnen, en dat zijn de diplomaten, gedooven, dat de spanning, die tusschen Japan en Amerika heersch't, voorloopig niet tot een oorlog zal leiden. In Japan heeft de openbare mieenimg, ondanks het groote misbaar, niet genoeg macht om d i regeering tot een oorlog te dwin gen, als zij' dit niét wil. De grondwet van Japan kent ook het parlement maar een beperkte macht toezoo hangt b.v. het ontslag en de aanstel ling van ministers uitsluitend van den wil der Kroon af, en de raad der oudste staatslieden", die de eigenlijke raadslieden van den Mikado vermen, is onafhankelijk van het par lement. Deze oudste staatslieden kie zen uit de jongere krachten de can- didaten voor de ministerzetels. In dien raad overbeerscht echter thans eene vredelievende stemming. Ook zou Ja pan uit een geldelijk oogpunt niet vol doende gereed zijn voor den oorlog. Wat Amerika betreft, is de Ameri- kaanjsche marine aan. scheepsmateri aal sterker dan de JapainJscihe, maar d1 eerste lijdt (ernstig aan gebrek aan officieren en dn nog ergere mate aan een tekort van manschappen, terwijl de Ja,pansche marine door een vol doende en in den- laatst en oorlog uit stekend geschoolde bemanning ver bo ven de Amlerikaansche staat. De jongste vertrouwelijke berichten uit Tokio drukten de meening urit, dat ei- geen oorlog in uitzicht is. MAJOOR DREYFUS. Majoor Dreyfujs doet wederom van zich 9preken, thans door zijn aan vrage om ontslag, die de aanleidtn. dreigt te zijn tot een nieuwen strijd van socialistische zijde tegen de Fransche regeering. De socialistische groep wil namelijk uit deze ontslag aanvrage politieke munt slaan. De „Humanité" beweert, dat Drey fus uit den dienst gaat, omd'at hij niet tot 1'uiitenant-too 1 one 1 is bevorderd, ter- vijl officieren, die na hem op de rang lijst staan, wel bevorderd zijn, zoodat vroegere ondergeschikten zijn supe rieuren zijn geworden. Generaal Picquart zou echter van Dreyfus' bevordering niets willen we ten -en Verklaard hebben.- „Wij heb ben voor Dreyfus genoeg gedaan wij willen niet, dat hij der regeering nieuwe politieke moeilijkheden berok kent." Deze verklaring wekt nu de veront waardiging der socialisten, die zeggen dat minister Picquart al heel gauw liet voetspoor van zijn zes voorgan gers urit den grooten Dreyfus-tijd gaat volgen. Man andere zijde echter wordt mee gedeeld, dat Dreyfus reeds dadelijk bij zijn eerherstel voornemens was slechts kort in dienst te blijven, zoodat aan zijn ontslag-aanvrage elke politieke bcteekenris ontbreekt. UIT ITALIë. Dat is een tegenvaller geweest voor den oud-Minister Nasi. Men zal zich herinneren, diat het Hof van Cassatie hem onttrok aan de bevoegdheid van de gewone burgerlijke rechtbank, en dat hij daarop als een overwinnaar zijn intocht heeft gedaan in Italië. Zeker heeft hij niet gerekend op een zoo streng optreden van den Senaat tegenover zijn persoon. Toen de com missaris van politie zich Maandag avond ten zijnent vervoegde, ter uit voering van het besluit van den Se ri aats-president en de drie het open baar ministerie in den Senaat verte genwoordigende Kamerleden, wals Na si eerst verbaasd, dan verontwaar digd, Maar ten slotte zeer neerslach tig. Toen hij kennis had genomen van het bevel tot aanhouding, verloor hij bijna zijn bewustzijn, hij. begon te snikken en de advocaten, die jurist met hem rin conferentie waren, snik ten mee, maar d!e commissaris toon de een ijzeren hart, en nadat Nasi en zijn rechtskundige raadslieden een protest samengesteld hadden tegen de Schending van het recht, werd de ex- minister in een gesloten rijtuig over gebracht naar de Regina Coeli-gevan- gen is, waarheen korten tijd later ook Ignatio Lombardo, zijn vroegere ka binetschef, Werd gevoerd, ook op grond van een aanhoudingsbevel van ider Senaats-president. Nasri's verdedigers hebben tegen zijn aanhouding verzet aangeteekend, op grond van schending der parlemen taire immuniteit en eischen onmid dellijke invrijheidstelling. Nasi heeft een cel voor zich alleen en mag veel wandelen. De advocaten dringen in elk geval aan op overbren ging van Nasi naar het Senaatsge bouw. Het aanhoudingsbevel is gegrond op zeven gevallen van verduistering, als minijster door Nasi gepleegd. Jaren lang heeft Nasi, die in zijn vaderstad Trapani nog steeds ondanks alles wat omtrent zijn optreden als minister bekend is geworden, als mian van eer werd beschouwd en die door zijn getrouwe kiezers immer weder opnieuw als vertegenwoordiger werd herkozen, de Italiaansche justitie bij den neus gehad. Hij bleek invloedrij ke vrienden te hebben en vele dank bare volgelingen, die de weldaden van den vrijgevigen minister niet zoo spoedig willen vergeten, en men mag zeker verwachten, dat deze vrienden en volgelingen oolc thans, nu de mood zoo hoog is gestegen, den gevangene rriet in den steek zullen laten. De Senaat heeft thans een eersten stap gedaam om de fouten door de Italiaansche justitie tegenover dezen hooggeplaat/'sten overtreder begaan, weder goed te maken, het zal echter r.iet aan pogingen ontbreken om dezen stap weder ongedaan te makem. DUITSCHE RIJKSDAG. Het wetsontwerp aangaande de maximum werkdag van tien uur voor vrouwen in fabrieken zal in de volgen d-s zitting van den Duitschen Rijksdag- ia behandeling komen. De v-enschil- lende takken van nijverheid hebben zich bijna alle vóór de verlaging van 11 tot 10 uur verklaard, m'iits er over gangsbepalingen gemaakt wordien. ECHTSCHEIDING IN FRANKRIJK. Dinsdag is in Frankrijk de wet af giekondigd, waarbij wijziging wordt gebracht in de termijnen, vastgesteli voor de gesc'hieiden vrouw om te hertrouwen. Voortaan mag de ge scheiden vrouw terstond na de ontbin ding van het eerste huwelijk trouwen als ex maar 300 dagen verloopen zijn sedert het eerste voorbereidend von nis, interlocutoir of au fond, -dJat in cir zaak gewezen ils. Is eem scheiding van tafel en bed veranderd dn echtscheiding, dan mag d - vrouw in T vervolg dadelijk daar na trouwen. HET ZWITSBRSCHE LEGER. De volksstemming over de legerher- vorming is op einde October bepaald. Het aantal van de .onderteekenaars op het sociaal-democratische verzoek' schrift voor zulk een volksstemming is tot 63.000 gestegen. DE OOSTENRIJKSCHE KAMER VAN AFGEVAARDIGDEN heeft zonder beraadslaging een voor stel van Lueger aangenomen, om erne bijzonder© commissie te benoe men, die een program zou opmaken voor de viering van het 60-jarig jubi leum van den Keizer en om het voor stel, waarbij een crediet van een mil- lioen kronen wordt aangevraagd als fonds voor de verzekering bij ouder dom ©n invaliditeit, in handen eener commissie te (stellen. Bij de eerste lezing van het wets ontwerp op het slaan van jubileum- goudstukken zeride een afgevaardigde, dat deze zullen herinneren aan de ontstemming, ini de laatste 60 jaren gewekt door de voortdurende achter uitzetting der Duitsche belangen in Oostenrijk. Onder toejuichingen van de Kamer sprak de minister van financiën zijn verontwaardiging er over uit, dat een dergelijke rede in het Oostenrijksche parlement kon worden uitgesproken. SAMENZWERING IN BRITSCH- INDIë. De Engelsche regeering heeft den Indisohen agitator Lagput Rai naar Alandalay verbannen. Als reden hier voor wordt opgegeven, dat Lagput Rai getracht heeft, met den ernrr van Afghanistan tegen Indië samen te zweren. Gedurende de aanwezigheid van dezen laatste in Indië moet d; agitator hem het complot van een overval van Indië, die door het gehee- 1? Indische leger zou gesteund wor den, hebben voorgelegd. De emir toonde geen spoor van ver róssing of ontsteltenis, maar ver klaarde, dat (hij op reis niet aan poli tiek wenschte te doen, en liet het aan Lagput Rai over, zijn voorstellen schriftelijk te doen op het einde der reis. Toen de emir naar Kaboel terug keerde, vond Hij het document en zend het ten spoedigste naar den on derkoning. KONING PETER VAN SERVIë heeft op zijn verjaardag heel wat on derscheidingen uitgedeeld, die thans aanleiding geven tot groote ontevre denheid, vooral onder de jongere offi cieren, die om redenen van zuinigheid werden gepasseerd ten einde een vier tal generaals te kunnen bevorderen Di>e ontevredenheid' heeft later nog nieuw voedsel gekregen doordat twee hoofd-offïcieren, oud-samenzweerders, alsnog bij keus bevorderd werden. Er loopen weder allerlei crisis-ge ruchten er wordt verteld, 'dat behal ve Putnik, ook Pasjitsj, die hetregee- ren moede is, zal aftreden, en dJatNi- kc.litsj, de minister van onderwijs, een nieuw kabinet zal vormen. DE TOESTAND IN KOREA. De eerste minister van Korea heeft in een langdurig onderhoud bij den keizer er krachtig op aangedrongen, dat deze afstand van den troon zou doen ten behoeve van den kroonprins en zich naar Tokio begeven, om zich t; verontschuldigen bij den Mikado, over het zenden van de Koreaansche deputatie naar de Haagsche Confe rentie. De Keizer gaf geen bepaald ant woord. Men houdt het er voor, dat de ministeils zullen blijven aandringen oo zijn aftreding. Stadsnieuws Rubriek voor Rechtsvragen Abonné's van dit blad mogen KOS TELOOS vragen doen, betrekking hebbende op BURGERLIJKE RECH TEN EN VERPLICHTINGEN, of over HANDELS- en PROCESRECHT, STAATKUNDIGE RECHTEN en VER PLICHTINGEN, ECONOMISCHE en SOCIALE AANGELEGENHEDEN als mede de RECHTEN en VERPLICH TINGEN inzake ZEGEL, REGISTRA TIE, SUCCESSIE, HYPOTHEKEN dergelijke onderwerpen van dagelijks voorkomenden aard. Wanneer deze vragen KORT en DUIDELIJK zijn gesteld!, van genoeg zaam belang worden geacht en voor oplossing vatbaar schijnen, worden zij zoo spoedig mogelijk, beknopt en duidelijk, beantwoord. Naam en woonplaats van den vrager worden niet genoe van de stiptste geheimhouding kan men zioh verzekerd houden en wan neer de gedane vragen naar die mee- ning der -redactie niet bij haar doch elders tehuis behooren, wordt zulks medegedeeld. Vraag: Heeft een patroon het recht zonder wettige reden een juf frouw weg te zenden, die bij de maand gehuurd is, zonder vergoeding van eenig salaris? Zoo niet, waar moet i!k mij dan vervoegen, om er werk van te maken Antwoiord: Wij moeten u op merkzaam maken, dat de wet op het arbeidscontract nog niet in werking fis. Onder de tegenwoordige wet zijn dergelijke quaesttes zeer moeilijk te beslissen maar als u voior u zelve weet, idat u zich aan niets ongeoor loofds of wat in strijd met de gebrui ken is, hebt schuldig gemaakt, en cDus zonder wettige! reden zijt weggezon den, tengevolge waarvan u reöht op schadevergoeding vermeent te héb ben, vervoeg u dan ter zitting van het bureau van consultatie of de1 zoo genaamde advocatenkamer, w men uwe zaak, als eer eenige kans is om met succes op te .treden, kosteloos voor u behandelen zal. Dit Bureau vergadert dien len en 3en Vrijid'ag van elke maand te 1,1/2 uur in het Paleis van Justitie. Onze B ij 1 a g e. Onze Haarlemsche geabonneerden ontvangen hierbij de portretten van 2 der 3 nieuwe Raadsleden, delieercn Z, Middelkoop en A. Gravehtein. Daar de eerste geen portret bezat, heeft een van onze medewerkers hem op straat gekiekt. Kermisvermakelijkheden. Evenals verleden jaar zal ook thans bet Nederlandsch Operette Ensemble in „De Kroon" voorstellingen geven. Ongetwijfeld zal drt gezelschap ook thans wel in den smaak vallen van het kermis-vierend publiek, te meet1 daar voor een goed programma ge zorgd zal worden. De eerste avond zal „Jong Heidelberg" voor het voetlicht gebracht worden, een operette die het succes van den dag" genoemd wordt. Door den directeur van de „Original Warner Operette", die deze operette het (©erst gespeeld heeft, i9 de opvoering aan dit gezelschap afge- Istaan. Bij de opvoeringen in den Holland- schen Schouwburg te Amsterdam had den de spelers welverdiend succès. Op het repertoire van dit gezel schap staan voorts nog „Vice-Admi- raal", Mascotta", „De dochter van Mad. Angot" en „Eimdnie", dus keus is er genoeg. Zooals rnen weet i!s ook mevr. Bu- dermanVan Dijk aan dit gezelschap verbonden en alleen om haar te booreu zou men een gang naar „De Kroon-* maken. Als altijd zal gezorgd worden voor een goed orkest, zoodat ook drit be langrijke onderdeel goed verzorgd zal Een omslachtig zaakje. Ongeveer 2 jaren geleden is alhier zekere W. aangehouden, ter zake van openbare dronkenschap, waarvoor hij door hetToamtongerecht is veroordeeld tot eene geldiBoete van f2, subsidiair 1 dag hechtenis. Daar hij" na zijne veroordeeling niet te vinden was, is hij door den ambte naar van het O. M. bij het kantonge recht alhier gesignaleerd in het Alge meen Politieblad, naar aanleiding waarvan bij gisteren door de politie te Zwolle ijs ontdekt en aangehouden De aangehoudene echter ontkent de gezochte te zijn. In verband hiermede L's hedenmorgen de agent van polith H alhier naar Zwolle vertrokken, om hem te herkennen, daar hij inmiddels naar het Huis van Bewaring aldaar was overgebracht. Leger. Op 27 Juli a.s. wordt de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst toegekend aan den adjudant- onderofficier Van Lonkhuizen van den staf van het 10de regiment infanterie, alhier in garnizoen. Lezingen v>an Dr. DeHartog. Bij den uitgever P. Dn. Veen te Amersfoort is ter perse „De redelijk heid der religie", vormende den. om- ge-Werkten inhoud van de vijf popu laire lezingen in den afgeloopen win ter te Utrecht en te Haarlem gehou den door Dr. A. H. de Hartog, predi kant te Heemstede. Feestavond „Mars". Zaterdag 20 Juli a.s. zal door da Chderofficieren-Vereeniging „Mars" een feestavond gehouden worden, be staande uit een concert, te geven door Ihet fanfare-korps van het 10de ngiment infanterie, gevolgd door bal in de groote zaal van het Brongie- bouw. E inde x aime ns 'H. B. S. W'oensdag slaagden van de le groep bij de eindexamens II. B. S. alhier: P. de Buoy, te Alkmaar, J. G. .van den Berg, te Haarlem, J. Kwantes te Haarlem, A. A. J. de Neef, te Haar lem, W. D. 'Oohen, te Haarlem, W. h.. C. Baesekex, te Haarlem, W. van Oorde, te Haarlem- L. F. Kamp te 'Helder. O. Sitadig, te Helder, C. La- keman, te 'Hoorn, H. J. de Vries, te Hoorn. A anbeis tfeding: Hedenmorgen werd door den archi tect K. de Bazel alhier aanbesteed: Het bouwen van een woonhuis aan die Van Eesdenstraat. Ingeschreven werd als volgt: W. Hoek, f 13187. H. -Scbomagel, 14600. J. Mriezerus, 12274. iS. J. Koppes, f 11880. H. A. v. Emmerik, f 14150. Kaub en Boerboom, 14437. J. Vebhiagen. 13088. H. Visser. 12100. "Schiphorst en Philips, 12285. T. J. Verzij libergh, f 12866. ComeliSsen en Kreuger, f 14243. Haarl. Coop. Bouwersbond, 11288. II. van 't Wout, 12631. M. Niedsdkoom, f 13800. Nedenkoom en Machielse. f 13700. J. Vink. 14440. 'Alle inschrijvers wonen alhier. In hooger beroep. Door het O. M. bij de Rechtbank alhier is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij P. War merdam alhier is vrijgesproken vtan den hem ten laste gelegdfen diefstal van een rijwiel. Inbraak. Bij de ten huize van den heer W. Heuveli/nlk, door middel van braak, ontvreemde voorwerpen, waarvan mel ding in onjs vorig blad is gemaakt, behooren ook 9 tafelmessen met zwart beenen heften, gemerkt Rich. Abr. Herder, Solingen, welke messen even eens in het buffet waren geborgen. Ook hebben de dieven uit het buffet medegenomen eenige beschuiten, dio zij hier en daar bij de buren aan stukken en brokken over de schutting hadden geworpen.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1