NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws 25e JaargaDg. No. 7383 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 26 JULI 1907 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) -J-30 Franco per post door Nederland n 1.65 Afzonderlijke nummers 0-%;™ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 h n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels Ir—, elke regel meer 0.J&). Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. AGENDA VRJMDAG 26 JULI. Muziek op de Groote Markt, 8 uur. 'Pa a rdernn a rkt OM ONS HEEN No. 587 Afschaffing van de KermD In ons vorig nummer wondt mee gedeeld, dat er in onzen gemeente raad een voorstel te wachten is tot afschaffing van de kermis. Hst be richt is wiat vaag en het eenige wiat ik er nader van kan meedeelen is, dat wanneer het 'voorstel inder daad gedaan wordt (Ihet zit noig in wijlde zalkflcen) het uit zal gaian van eenige Raadsleden. (Dit is inderdaad een nieuwigheid. Herhaaldelijk is in vroegere jaren storm geloopen op de kermis, maar ailtijd van buiten af, door vereenigra- gen en personen, diebij den Raad requestreerden. Zoolang het daarbij bleef, liep de kermis weinig gevaar, maar wanneer nu in den Raad zelf een aanslag op blaar leven wordt be raamd, ziet het er bedenkelijker uit. Zes jaar lang heeft men de .kermis met rust, gelaten. Het laatst kwam zij in den Raad ter sprake op 6 Februari 1901. De kerkeraad der Ned. Berv. Gemeente, 'onverzwakt in hare over tuiging dat de kermis ©en bron is van veel kwaad," drong toen nogmaails op afschaffing aan. B. en W. maakten toen de opmerking, dat het College, gelijk bekend is, niet eenstemmig over de kennisvraag dacht (de burgemees ter is een gtfoot voorstander der af schaffing) maar verklaarden, toeïh geen vrijheid te kunnen vinden om de zaak opnieuw in debat te brengen, daar ze uitvoerig was behandeld in de Raadsvergadering van 14 Maart 1900 en de omstandigheden niet wa ren gewijzigd. Daarom stelden B. en W. voor, adressant te berichten, dat er geen nieuwe omstandigheden zijn, die den Raad aanleiding geven om flat adres in behandeling te nemen. lEienpariig keurde de Raad dit voor stel goed, nadat zelfs de heer Wink ler had verklaard er voor te zullen stammen, omdat hij, hoewel geen voorstander van de kermis, zich ge heel met het advies van B. en W. kon vereenigen. Begrijpelijk is het, dat na deze af wijzing de zaak eenige jaren rusten Weef. Wanneer ze weer aan de orde komt, is dus de 'eerste vraag die we mogen doen: „zijn nu de omstandig heden veranderd?" Ten opzichte van de kermis zélf zeker niet, zij is geble ven wat zij was, ten opzichte van den 'Raad wel. Na Fehr. 1901 zijn er niet minder dan rijf tien nieuwe Raadsle den opgetreden, wier meening over het kerondsvraaigstuk derhalve niet bekend, althans niet itn den Raad uit gesproken is. Het zijn de heeren Kley- menlberg, Rinkema, Seignette, Bij voet, Spoor, van Lynden, Rasch, van Linden Tol, Thijssen, de Braai, Thiel, Loosjes, van Rossum, Middelkoop, Visser en Gravestein. En al kan men er zeker van wezen dat ook onder deze heeren over de kermis .groot verschil Van meening bestaat, miert zekerheid is niet te zeg gen, hoeveel hunner tot de voorstan ders en hoeveel tot de tegenstanders behoorten. Op de Raadsvergadering van 14 Maart weid een motie van de heeren Schram, Groot, Mfodoo en Winkler tot afschaffing van de kermis met 16 tegen 10 stemmen verworpen. Onder de voorstanders waren destijds de heeren Hofland, de Ranter, Klein. Roopmans, Willink en de Lanoy. onder de voorstanders van het behoud, de heeren Waller, Slabelis, Reijnes 'Bijvoet, Scihürmann, van Lennep en Roog, die hetzij door overlijden of be flanken niet moer tot den Riaiad be lmoren.. Genoeg om t© doen zien, dat de sa mensteUing van den Raad zeer veran derd en de uitslag van een nieuw kennisdebat dus onzeker is. Wanneer ik deze zaak opnieuw ter sprake breng, dan is dat om meteen (de hoop uit te spreken, dat de Raad niet zoo maar, zonder meer, tot af schaffing van de kermis zal besluiten. Persoonlijk ben ik allerminst een lief hebber van de kermis. Maar liet komt ten ij voor, dat dit de vraag niet is en dat wie .over het al of niet behouden van de kermis mee te beslissen heeft, zich. moet plaatsen op een breeder standpunt, dan dat van zijn eigen Voorliefde of afkeuring. Hij zal zich. meen ik, hebben af te vragen, welke plaats de kermis bekleedt in het maatschappelijk leven en of hij goed doet, die daaruit weg te nemen zon der er nets anders voor in de plaats te stellen. De tegenstanders van de kermis zijn te ver deel en in twee categorieën, de eene bestaande uit hen, die wegens Godsdienstige bezwaren de kermis af keuren, de andere gevormd door hen, die die kermis als zoodanig een weinig verheven ontspanning vinden. De meaning van de eerste categorie kan m'en deelen of niet, er valt niet over te discussieeren. De meening van de tweede categorie gaat, naar het mij voorkomt, hieraan monk, dot nie mand aan een ander kan opdringen de manier waarop, den vorm waaron der hij zijn vermaak moet zoeken. Laat ik dfit met een enkel voor beeld toelichten. Er zijn personen, die zich verdiepen in de studie van lang verdwenen talen en daarin hun genot vinden. Voor miilioenen onder Ons is d)at volkomen onbegrijpelijk. Tocih zouden we er niet aan denken, hun dat genoegen te verbieden. Uk weet, dat men zeggen zal: „ja, maar die menschen zijn niet hinder lijk voor anderen, zij geven geen aanstoot door hun vermaak." Toch is ook deze redeneering minder juist. Wanneer heit drukke vermaak van een groote menigte een reden mioet zijn tot opheffing van dat. vermaak, dian lotfpt elke boottocht, elke pleizier- trein, ja zelfs de viering van den Ko ninginnedag gevaar. En wil men daartegen aanvoeren, dat bij geen van deze gelegenheden de uitgelaten heid, zeg zelfs Idi'e bandeloosheid voorkomen, die men op de kermis vindt, dan mag ik daarop antiwoor den, dat de politie er is om' uitspat tingen tegen te gaan en dat die op niet meer, dan twee van de zeven of lacht kermisdagen plegen v,oor te ko men, Gedurende de andere dagen is de kermis een rustig burgermansver- maak, Ik geloof dan ook, dat het veel ver standiger is door te dringen bot den grond van de zaak en ons af te vra gen, waarom nog zooveel menschen van de kermis gébruik maken. 'Eb dan komen we als vanzelf tot deze m, dat voor tal van mensehen de kermistijd is een soort van feest- week, gesteund door traditie en jeugdherinneringen, een periode van grootere vrijheid dan anders. De aantrekkelijkheid wordt niet vormd dioor de kramen waarin zij koek of speelgoed kunnen koopen, dat buiten den kermistijd minstens even goed in de winkels te krijgen i3, even min door de uitvoeringen of voorstel langen, die buiten den kermistijd ge woonlij/k beter worden gegeven, maar in het geheel 'van kramen en klater goud en muziek en levendigheid op straat. De verrukking van de kinde ren over ui dit ongewone doet er het hare bij. Nu kan mc-n van boven af gemak kelijk zeggen, dat dit alles met ver heffend is, geen hoogstaand genoe gen is en dus moet worden afgeschaft maar dan dringt men toch zijn eigen smaak aan anderen op, iets waarte gen iedereen ten allen tijde in verzet is gekomen. Die geleerde van wien Ik hierboven sprak, tracht toch immers óó/k niet aan anderen op te dringen dat ier niets gaat boven het genot van iziju taalstudies! Daarom komt mij( elke poging tot afschaffing van de kermis onjuist en onbillijk voor, wanneer zij niet gepaard gaat met een voorstel, om daarvoor iets anders in de plaats te geven. Natuurlijk is dat moeilijk, maar waarom zou het onmogelijk zijn? De Koninginnedag, op bescheiden wijs begonnen, is toch ook in den Joop van de jaren een algemeen© en een gewaardeerde feestdag geworden. Misschien is het mogelijk een feest- week te organiseer en, waarvan bij voorbeeld de Koninginnedag het slot en het hoogtepunt zou zijn en waar- top uitspattingen, die iedereen keurt, de rustige kermisgangcr zeker wel het meest, zooveel imogelij'k zou den kunnen worden voorkomen of belet. Wanneer ier Raadsleden zijn, die zich aangorden om opnieuw tegen de kermis ten strijde te trekken, clan geef ik hun deze kleine beschouwing bescheidenlijk in overweging. Zij zul len er hun zaak mee bevorderen-, wanneer zij daarnaar handelen-, want ik weet dat er velen zijn ook in den Raad, die er over denken als ik en geen gevaar loopen, aan een groot deel van de burgerij plotseling een genoegen te ontnemen, waarop het prijs stelt. Ik herhaal, dat ik niet voor een kermisliefhebber wensch te worden aangezien. Persoonlijk zou het mij volkomen koud laten, wanneer de kermis op slag werd afgeschaft en zeker allen leden van den Raad met mij. Mhar dat is de vraag niet. Waar het om gaat is dit, of de Raad billijk en verstandig zou handelen, cloor aan duizenden menschen en kinderen een ontspanning, die door gewoonte, traditie en herinnering een deel van hun bestaan is geworden, zoo maar te ontnemen. En clan zeg ik neen. Niet, zonder er ietis ivoor in de plaats te hebben ge geven! J. C. P. DE TOESTAND IN KOREA. Een telegram uit Seoel van dien 23en meldt, dlat de orde geheel her steld schijnt, en dat die Japansche troepen den toestand meester zijn. Het bericht, dat te Seoel de rust hersteld is, wordt bevestigd dooreen telegram van dien Engelschien consul- generaal aldaar. Als gevolg van de ontdekking van ©en complot te Seoel, zijn de oudere staatslieden, de onlangs benoemd)© minister van. het keizerlijke huis, de kamerheer van den ex-keizer en vier Koreaansche officieren gearresteerd. Er zijn talrijke bewijzen voorhan den, dat de afgezette keizer zich! nog nnelt het- landsbestuur bemoeit, en den nieuwen vorst dwingt, hie,t on- dlerteekenen van een door het kabi net uitgewerkte proclamatie te Wei geren, welke ten dioel heeft, die be volking te kalmeeren en de orde te herstellen. De benoeming van Pakyoughos als minister van heb keizerlijke huis wondt een- bewijs te meer geacht, dat die ex-kedizer weigert, zijn macht uit handen te geven. De minister van Oorlog beschuldigt er den ex-keizer Van de keizerlijke .garde bevel te heb ben gegeven., in den nacht van den 19den bet paleis 'te bestormen. Wij ders verklaart bij den voormaligen 'keizer verantwoordelijk voor die on gehoorzaamheid van het leger aan hein den minister van Oorlog en voor den aanval op de politie, waarom trent de Japanners het bewijs heb- ben, dat hij door een officier vlam het leger is geleid. Ten slotte verzekert do minister, d<at die vroegere keizer feitelijk ook 'nu nog keizer is, daar hij indirect de functies uitoefent, welke rechtens moeten worden waargenomen door dien huldigen titularis. Het is best mogelijk, zegt hc.t „Berl. Tagebl.", hiervan, dat de kei zer en de staatslieden zacli zoo snel hebben geschikt in Japan's verlan gen naar het uitvaardigen der aftre- dirags-proclamatie, in de stille hoop, dat de te verwachten opstand van de bevolking tegen het aankomen van Japansche versterkingen te hunnen voordeele zou uitvallen. Het betrof hier een dia ad van Ver twijfeling. Is hier werkelijk sprake geweest van een samenzwering, dan zal de deportatie van den keizer naar Japan, als een soort staatsgevangene niet lang op zich laten wachten. Men kan hier gerust aan toevoe gen, dat deze deportatie ook. dan zou worden doorgevoerd, al ware er geen spoor van een complot te bekennen De Japs hadden er dan eenvoudig een gemaakt. Ben. speciaal Reuter-bericht Seoel deelt no.g mede, hoe 't tus- schen markies Ito en den ex-keizer, op de door dezen laatste verleende audiëntie is toe gegaan. De keizer beweerd© van het geheel© Koreaan sche gezantschap in Den Haag niets te weten, en stelde voor, dat Japan de bestraffing van de onwettige de putatie op zich zou nemen, hetgeen door Ito onmogelijk werd verklaard, daar de heeren, wel wat ver af wa ren. In den verderen loop van den dag deelde de premier, markies Ito, me de, dat de keizer 'was afgetreden, en die minister van Justitie voegde hier un toe, dat die keizer cl'rt geheel uit eigen vrijen wil had gedlaan, en er reeds tien jaar aan had gedacht, welke verklaring, zooals iedereen weet, met de feiten niet direct klopt. HONGERSNOOD IN RUSLAND. Uit de laatste officieel© rapporten aangaande den aanstaanden oogst, blijkt, dat de geheel e roggeoogst als mislukt kan worden beschouwd in een gebied anderhalf maal zoo groot ais Frankrijk, waardoor miilioenen een verschrikkelijiken tijd te gemoet gaan. DWANGMAATREGELEN DER RUS SISCHE REGEERING. Het voorganamen congres dier Ka- diettenpartij in Finland is door de Russische regearing verboden, met die mededeelimg van ambtswege, dat de kadeitten een revolutionnaire par tij' vormen. De regearing zal ook niet langer de werkzaamheid dulden van de Pool- sche politici en is voornemens cte na- tip ha al-democratische club te War schau te sluiten. Het voor de Russische Oostzeepro- vinciën bestemde partijblad der ka- detteai, de „Postimees", dat onder leiding stond van advocaat Tömni- son, is door de censuur opgeheven. HET FRANSCHE LEGER. Naar gemeld wordt zou het voor beeld van generaal Hagron, die ont slag nam, gelijk men weet, noig door enkele andere hoofdofficieren ge volgd worden. Als zoodanig worden genoemd gan'eraal Micbal en gene raal' Metzinger, beiden lid van den Ho ogen Krijgsraad^ terwijl enkele heel voortvarende bladen zelfs ver tellen, dat beiden reeds hun ontslag Uit den dienst hebben gevraagd en gekregen. D© regeering heeft 't noodig ge oordeeld inlichtingen t© verschaffen ter voorkoming van veel en velerlei gepraat en geschrijf. „Havas" deelt nu namelijk mee, dat generaal Met zinger inderdaad zijn voornemen ken baar maakte uit den Hoegen Krijgs raad te treden, om heel andere re denen evenwel dian generaal Hagron. Generaal Metzinger wiens gezond heid veel te wenschen liet, deed zijn verlangen reeds eenigen tijd geleden kennenWat generaal Michal aan gaat, is die mogelijke reden van zijn aftreding- te zoeken in d© intdefme samenwerking met generaal Hagron. DE BESTUURBARE BALLONS. De voorzitter der legercommissie uit de Fransche Kamer, Berteaux. heeft 't noodig gevonden zijn landgie- nooten eenigszins te kalmeeren, aan alle overdreven verwachtingen inza ke 'het bestuurbare, luchtschip „Pa- trie" een domper op te zetten. Hij verklaart namelijk, dat de „Patrie" voor den verkenningsdienst van on schatbare waard© kan zijn, maai' dat dergelijk© luchtvaartuigen niet ge bruikt kunnen word'en voor aanval of vernieling. DUITSCHLAND OOK. Duitschland's leger heeft nu ook een bestuurbaren ballon, die Dinsdag zijn eersten, tocht heeft gedaan. Hï.' bleef drie uren in de lucht. Op de Jun'gfernheide opgestegen, ging het luchtschip tegen ©en matigen Wes tenwind in naar Spandau en ver lichtte daar een aantal belan kende oefeningen in het beschrijven van cirkels en van figuren in den [vorm van een aeht. Ten slotte be schreef het ©en kring om d© Nikolai- fcerk. Af en toe kw'am de luchtbal zoo dicht bij den grond, dat men het geluid van de schroeven kon hooren. Daarna ging hij weer de lucht in, hoogeT en .hooger, tot hij voor het bloot© oog niet grooter dian een si gaar leek. VROUWENKIESRECHT IN ENGELAND. Het Hoogerhuis heeft in derde le zing het wetsontwerp goedgekeurd; om aan de vrouwen, di© reeds het actieve kiesrecht voor de gemeente raden hebben, ook het passieve Mes- recht te verleenen, DE ITAUAANSCHE SENAAT, optredend als staatsrechtbank, heeft, zooals verwacht werd trouwens, het verzag van den vroegeren minister Nasi ©m voorloopig uit de hechtenis ontslagen te worden, afgewezen. RAISOELI EN MAC LEAN- Reuter bericht, dat er troepen zijn afgezonden om Mac Lean te ontzet ten, 1270 man hebben Fez verlaten en zijn te Elkmar aangekomen. Een andère mehalla ouder bevel van Ben Pegdadi zal Tetoean met bestemming naar El Hkmasz verlaten. De correspondent van de Daily Mail te Tandzjer geeft verslag van een onderhoud met Moelai Taib, den sjerif van Wazan, over zijpe reis nlaai' Raisoeli. Ik heb Raisoeli niet gezien, zeide bij, maar mijne zending is niet mis lukt. De stammen hebben den eled van trouw aan den Sultan afgelegd', en waren volkomen bereid, om den Km as-stam (onder welken R'aisoeli kampeert) aan te vallen. Ik heb op twee uur afstands van kaïd Mac Lean gekampeerd en aan Raisoeli een boodschap gezonden. Hij weiger de met mij te onderhandelen,. „Gij zijt een goed man, antwoordde hij, maar na mijne vroegere onderbindin gen zal ik nooit Marokkanen bij on dersan delingen vertrouwen. De een of andere Europeesche mogendheid moet mij het .gouverneurschap over de bergstammen waarborgen en mij tegen aanvallen vrijwaren. Dan zal ik Sir Harry Mac Lean loslaten geen losgeld vragen." De tent van Mac Lean, zoo vertel de Moelai Taib, is omringd door een gordel van Ra'soeli's getrouwe aan hangers, terwijl de Kmas-stam daar weer omheen gelegerd is. Daar Rai soeli op zijn stuk bleef staan en ik naburige stamanen had gc kon ik niets meer doen en ging henen. Moelai Taib dacht nog dat Raisoeli heimelijk aanmoediging vindt bij stille vijanden van Mac Lean in d'e om gering van den Sultan. EEN VIJFTIGJARIG RIJK. Bij gelegenheid van het 50-jarig jubileum van het Koninkrijk Italië worden groote feestelijkheden voor bereid, waaronder een dubbele expo sitie. Te Rome zal ©en gescbiedkun- archeologische en kunstten toonstelling worden gehouden, te Tu rijn een industrie-tentoonstelling. De Turijnsche expositie staat onder patronaat van den Koning. Met de leiding is belast de beer Villa, die be- laend© Italiaansche algemeen© com missaris der Parijsche tentoonstel ling van 1900. VERKIEZINGEN IN GRIEKENLAND. Bij de verkiezingen voor burge meester en leden van den gemeente raad, zoo wordt uit Athene aan die „Köln. Zedt." geschreven, spelen <Je partij-hartstochten daar te lande een buitengewoon groote rol. Ditmaal hebben deze verkiezingen, plaats ge had onder gebruikmaking van alle mogelijk© geoorloofde en ongeoor loofde middelen. Onmiddellijk na het uiteengaan der Kamer begon het ge kuip op een tot dusver ongehoord© wijze. De vroegere burgemeester werd gesteund door de oppositie ondier RthaJIi, -zijn mededinger door minis ters, den -president died Kamer en Mawromichali, den leider van de andere groep der oppositie. Dagelijks hadden er betoogingen plaats en bui tengewone sommen, die voor een- be ter doel hadden aangewend kunnen worden, werden er verspild. Zoo moet één enkele giroote betooging voor den vroegeren burgemeester 30,000 drachmen -gekost hebben. Zoo wei hier als in de provincie bobben dan ook ,bloedi|ge botsingen plaats gehad op den verkiezingsdag werd hier reeds vroeg in den ochtend ge- Vochten, waarbij een man gedood en een aantal personen gewond werden. Wanneer de pas gereorganiseerde po litie minder voor -hare taak berekend ware geweest, dan zou 't tot formee- lie slagen z)ijn gekomen. Het einde wus, dat de nieuw-e burgemeester herkozen werd, niet zoozeer wegens zijn verdiensten dan wel doordat de heer Rhalli alle zeilen voor hem had bijgezet. Er moeten allerlei onregel matigheden voorgekomen zijn daarop grondt de tegencandidaat, die de nederlaag heeft geleden, zijn verzet tegen de geldigheid der ver kiezing. DE KOREAANSCHE G EDELEGEE RDEN. Het gerucht heeft geloopen, d'nt die drie gedelegeerden van Korea, wier optreden in Den Haag het bekende gevolg heeft gehad in Japan's actie tegen den Koreaanschen Keizer, eigenlijk dri© handlangers van Japan waren-, uitgezonden om den Japan- schen Staatsgreep te rechtvaardigen. Hun in stilte verdwijnen uit Den Haag bracht men daarmee in ver band. Er is nu echter bericht over hun verblijf en over hun voornemens, waardoor die geruchten- afdoende worden tegengesproken. Zij vertrok ken dezer dagen van Southampton naar Amerika waar zij het geschil tusscben Korea en Japan aan het oordeel van Roosevelt zullen oridiex- werpen en dan verschillende steden bezoeken, waarna zij binnen eenige weken na-ar Engeland terug zullen keeren, teneinde daar een organisa tie te vestigen, die ten taak zal heb ben de Japansche staatkunde tegen over Korea te bestrijden. De heeren verklaarden, dat hunne zending naar Den Haag volstrekt niet als mislukt te beschouwen was; in het bijzonder van de gedelegeerden rvian Groot- Britanmë, Frankrijk, Duitschland en de Vereenigde Staten hadden zij de verzekering' ontvangen- van de be zorgdheid, die de toe-stand van Ko rea' hun inboezemde en tevens belof ten, dat hun hulp verleend zoude worden. De deputatie was door den Keizer afgevaardigd diens gedwon gen aftreden was van geen invloed op hunne zending, die ten doel had een beroep te doen op de mogendhe den ter verzekering van de onafhan kelijkheid van Korea als een onzijdi ge staat gelijk Nederland.. Ten slotte (Verklaarden zij, dat de aftredingbe- werkt was door met Ja-pansdh geld omgekochte Koreaansche verraders. ROTTERDAM PORT DE MER. De firma Emrik en Binger alhier heeft gedrukt en uitgegeven een boek onder bovenstaanden titel, dat een groot aantal lichtdrukken bevat be irekking hebbend© op de zeehoven Rotterdam' en dat beden aan de gede legeerden van de vredesconferentie .wordt aangeboden, bij .hun bezoek aan die stad. De beer A. Voogd1, jour nalist te Rotterdam, schreef er in het Fransch oen inleiding bij en de veer tig lichtdrukken geven een indruk v,an wat er in deze stad omgaat, zoo dat de reclame die er natuurlijk mee beoogd wordt baar doel niet «al mis- een. Voorin staan de naman van dertig firma's, die tot de u-itgav© hebben meegewerkt. Het is niet d,e geringste merkwaar digheid van het werk. dat het in den tijd van achttien dagen Is gereed ge maakt. Daarvoor hebben ph-otograaf, lichtdrukker en binder snel moeten arbeiden en het is een loftuiting, dat de haast aan bet boek zelf niet is te zien. Muziekuitvoering. 24ste Muziekuitvoering op de Groo te Markt door het I-Iaarlemsch Mu ziekkorps, directeur luit.-kapelmees ter C. P. \V. Krien'sop Vrijdag 26 Juli, 's avonds 8 uur. Programma 1. „Garde-Grenadiere", Marsch, El- lenberg. 2. Ouverture „La Muette de Porti- ci", Auber. 3. „La Vague", Valse, Mëtra. 4. „Amorspfeale", Polka, Farbach. 5. Fontadsie de l'opér-ette „Robinson Crusoë", Offenbach. 6. „Frisch ins Feld", Marsch aus „Der Lustige Krieg", Straulste, 7. „Sarafan", Russische ouverture, Eirichs. 8. Du und Du", Walzer, Strauss. 9. „Plappermaulchen", Eilenberg. 10. Fantaisie de l'opérette „Madame Angot", Lecocq. POSTDUIVEN. Zondag 21 Juli j.J. hield de postduif /renvereeniging „de Luchtgids haag eersten kaswodstrijd met jonge dui ven va nMechelen (145 K.M.). De duiven weiden met W.-wind te 7 uur 15 m. süadstijd in vrijheid ge steld en bereikten als volgt hunne lioikken. 1© prijs: P. A. Kuiken, 2e pr.: Jclh. Boon 3e pr.: W. F. v. Deelen, 10-08—23 10—16-51 10-16-39 10-16-49 4e pr.H. Merksteijn, 5e pr.: Th. N. v. d. Heijde, 101801 63 pr.Cthr J. Geisler, 10—19—43 7© pr.J. do Boer, 10—21—15 Exam.ens H. B. School. (Westelijk gedeelte). Haarlem. Ge slaagd mej. J. van Buysen, te Alk maar; W. van Bork Jr., mej. J. van Bork, mej. A. M. v. d. Crab, B. N. Beijdon, R. Remmelts, allen te Haar lem mej. N. J. Graaff, E. D Mun- tinga, mej. E. Th. A. de Jonge Oudraat allen te Den Helder. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van Woensdag 17 tot en met Dinsdag 23 Juli zijn te Haarlem voorgekomen 1 geval van Typhus en febris typhoidea, 1 geval van Rood vonk en 1 geval van Diphthsritós. Te Hi 1 legem 1 geval van Diplhtheri- tia.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1