Weerbericht MBDEDiEEUNGEN VAN HET KiONXNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 29 Juli 1907. Hoogste barometerstand 765.9 m.M. te Biarritz (Grens v. Frankrijk en Srpanje); laagste 753.5 m.M. te Malin Head (Westkust Engeland). Verwachting tot den avond van 30 Juli: Wind: meest matige Zuid-Westel. tot Wasted, wind. Gesteldheid van de luciit, bewolkt 'tot zwaar bewolkt, mogelijk regen ol onweersbuien. Temperatuur: iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 760 m.M. Neiging tot achteruit gang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Zondag 28 Juli Hoogste gisteren F. 650 Laagste heden naeht F. 58° Hoogste heden tot 2 uur F. 71 Maandag 29 Juli Hoogste gisteren .F. 71» Laagste heden nacht. F. 61o Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 65« STUKEEN VAN DEN RAAD. Zaak Van Akkeren. Ingekomen is het verweerschrift van den heer P. Kalbfleisch tegen de be weringen van den lieer F. W. N Hu- genholtz inzake de pensioneering van den onderwijzer Van Akkeren. (Raadsstuk 275). „WERELDREIZIGERS. Zondagavond trokken in de Groote Houtstraat drie vreemd ge'kleede jon gelui de aandacht. Mooie witte petjes op, slobkousen aan, reod-wit-blauw-oranje gekleurde banden om den Linkerarm, en wan delstokken in de hand. Groote letters op den band der pet verkondigden, dat ze „wereldreizigers'' waren. Ze trachtten in de Houtstraat prent briefkaarten aan den man te brengen, welke verkoop niet al te best gelukte. Daar 't al tien uur was, was het Houtstraat-publiek niet van het aller beste gehalte, en eeuige straatben gels moesten met de „aangekleeds apen", /„gelukzoekers" en Leeglpo- pers, natuurlijk den draak steken. Hedenmiddag waren ze bezig op de Groote Markt „zaken" te doen. Nu scheen het beter te gelukken! Of ze op die manier de wereld rond zullen komen zal achter te bezien staan. MUZIEKPROGRAMMA. Goncert in de Sociëteit Trou moet Blycken, op Dinsdag 30 Juli 1907, des avonds 8 uur, door het strijkorkest van Haarl. Muziekkorps, directeur de heer C. P. W. Kriens. .1. Pump and Circumstance, Milita ry Marsch, Edgar. 2. Ouverture Czar und Zimmermann Lörtzing. 3. Hochzeitsreigen, Walzer, Bilse. 4. a. Ave Maria, Qherubini. b. Sérénade des mandolines, Désor- ïnes. 5. Grande fantaisie Un Fête d'Aran- juez, Demërssemann. 6. Ouverture La Forza del Destina, Verdi. 7. Fantaisie uit de Japansche ope rette The Geisha, Jones. 8. El Turia, valse espagnole, Gra nada. 9. Musikalisdhes Aotien-Unterneh- taen, Potpourri. Gonradi. Wandeltocht. Een 50 leden van „Goncordia" maak ten Zondag een welgeslaagde wandel tocht over Aerdenhout. Ovenveen, Bloemend aal, Santpoort, naar de speelplaats Rozenstein. -DCs middags werden in het oefen- lokaal de prijzen uitgereikt behaald in de onderlinge wedstrijden. Gevallen: Zaterdagmiddag viel een schilders- jongen aan de Maerten van Heems- (kerkstraat, terwijl hij een paal van de E. ,S. M. aan het schilderen was, van den ladder, doordat hij bij onge luk in aanraking kwam met de bo venleiding. Hij werd naar het gesticht Johannes de Deo gebracht De toestand was heden redelijk. Te water! Zondagmiddag was een jongen aan het fietsen op de Heerenvest. Doordat bet voorwiel in de rail der E. S. M. geraak'was hij het stuur niet meer machtig, en reed in het water. Het is ïr gelukkig niet diep en daar de jon ger. nogal bij de pinken bleek te zijn, scharrelde hij weer overeind, de fiets medesleepend, en plaste naar den wal. Zeer tot verbazing der omstanders vervolgde hij meteen weer zijn weg, niettegenstaande hij erg bemodderd was. Uit de Omstreken OVERVEEN. Aan deu heer G. Schoorl alhier is door B. en W. van Haarlem vergun ning verleend tot het oprichten van eene zilversmederij op een terrein aan den Zijlweg. Als beweegkracht zal electriciteit worden gebruikt. SGHOTEN. Zondagmiddag kreeg de kastelein H. 'Stals te Schoten ruzie mieit een bezoeker, over de betaling van enkele borrels. De vrouw van Stals mengde zich in den twist, en viel plotseling dood neer. HlEIEMlSTEIDE. Zaterdagavond boen de stoomtram van tien uur aan den Binnenweg al hier was gekomen, kwam de tram in botsing met een met een paard be spannen rijtuig, dat niet voorzien was van licht. Het paard geraakts met het hoofd door een der ruiten en viel la ter tegen den grond. Persoonlijke on gelukken kwamen mi et voor. Tegen den besturd?r van het rijtuig is pro ces-verbaal opgemaakt. BENNEBROEK. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is uit een gesloten schuur aan den Binnenweg ten nadeele van den héér J. van Altena alhier een mand niet bloembollen (Fournesoll) ter Waarde van pi. min. f 40 gestolen. De politie doet onderzoek. HILLEGOM. Zaterdagmiddag viel de 4-jarige J. Pijpers uit de Hoofdstraat van eene schutting met het- gevolg, dat. hij een arm brak. HAARLEMMERMEER Hei zoontje van den manufacturier Bosch geraakte bij het steigeren van het paard en daardoor omvallen van den wagen, onder dat voertuig, waar door het. knaapje zoodanig gekwetst werd, dat geneeskundige hulp moest worden gehaald; de arts Nanninga verleende die hulp en legde het ver band. B. en zijne vrouw, mede op den wa gen gezeten, kwamen met den schrik vrij. SLOTEN. Bij de Geref. gemeente aan den Slo- terweg is tot predikant beroepen, de heer J. Dijk, rustend predikant te Am sterdam. ZANDVOORT. De jongeheer M. alhier had het on gelijk bij liet overklimmen van een ijzeren hek, met het dijbeen in een punt daarvan te raken. Hevig bloe dende werd hij er uit verwijdert! en door dr. Bastiaans. die spoedig ter plaatse was, verbonden. Aangekomen badgasten: O. Zeidels. Londen, Hotel d'Orange. Hack, Heidelberg, Hotel Beau Rava ge. Weiser, Weenen, idem. Faan. Voigtreitz, Co'blenz, Villa Adri- ana Clazina, 5 pers. Pam. Esher, Arnhem, idem, 4 pers. Jonge j. Meersman, Amsterdam, Villa Akim. de Winter. Juffr. Zobs, Amsterdam, idem. Kinderen Bergman, Amsterdam, 2 pers. De Lasoeka, Warschau, idem. Fam. 'Davidson, Amsterdam, Pensi on de Roos, 4 pers. Fam. Davidson, Haarlem, idem, 3 pers., A. Menist, 'Amsterdam, Koning straat nio. 6, 5 pers. Mej. Roskam, Amsterdam, Tramstr. 13. 4 pers. K. J. Perk, Hilversum. Hoogeweg no. 36 H. F. Donders, Arnhem, Kosterstr. 11, 10 pers. J. Mante, Amsterdam, Zeestraat no. 66, 6 pers. F. R. J. Duibods. Amsterdam, Villa Oranus, 6 pers. Fam. Groenberm, Amsterdam, Hoo- gefweg 34, 6 pers. Fam. Bunge, Amsterdam. Boule vard Paivauge 9, 6 pers. L. van Dam, Haarlem, Diaconiehuis 35, 6 pers. J. A. Heijhroek, Amsterdam, Kost- verlorenstraat 86. 4 pers. Binnenland FEESTEN A. N. W. B. Zaterdag en Zondag zijn te Utrecht de feesten de jaarlijksöhe Bonds- tocht van den Alg. Ned. Wielr. Bond gehouden. Het weer werkte zeer tegen. Wie gedacht had Zaterdag tegen 'n uur of drie den Blitschen weg, van waar uit de intocht in Utrecht zou ge schieden, versperd te zien door een eindelooze cavalcade, in breede gele deren op marsch naar Uitrecht, be stormend 1de bolwerken en omzwer mend ineens de weidsche bisschop staxi vóór ze verweer bieden kon, kwam bedTogen uit. 'n Escadron fiet sers smelt In den regen weg: deser teurs haasten zich vooruit om sneller onder dak te komen, achterblijvers nemen ergens een warmend slokje en stappen op den trein - de beste bondsgeneraal houdt z'n manschap pen niet bij mekaar en leidt ze tot de gezamenlijke actie, bij motregen! Zoo was 't betrekkelijk leeg op het groote verzamelpunt te De Bilt. Toch kwamen honderden wielrij ders uit alle deelen des lands in den middag ie Utrecht aan. Alle hotels waren overvol. Van 4 tot 6 uur vond in de Gatharij- ne-Singelgiracht bij het Hotel Rust oord een „paroiseerwedstrijd" van mbtorbooten plaats. De deelneming was wel niet bijzonder groot, doch de booten waren mooi bevlagd en ver sierd. De versierde en verlichte gondel- en boottocht, 's avonds was inderdaad zeer mooi. i Dit schitterendst feestgedeelte bracht half Utrecht op de been aan de Weerdsluis. Al waren de straten mor sig het weer bleef droog tijdens de voorbereiding en verder gedurende den geheelen avond, en er was geen optimisme meer noodiig om het weder te prijzen, want nooit slaagt een ver lichting beter dam wanneer de lucht, zwaar bewolkt, er boven hangt en een zwarten achtergrond geeft aan de lichtjes rij en, zonder zelf mee te con- curreeren in sterrenpracht. Toen dan ook de eindelooze rieten dekpramen en muziekbooten, het bootje van den havendienst voorop, de plaats van af vaart verliet, ging een al gemeen e kreet van bewondering op. En slin- gel rij end door Utrecht's bochtige grachtjes, aan alle wier wallen hon derden kijkers zich hadden opgehoopt, op alle wier bruggiein de menschen hadden postgevat om de feestvaartui- gen te zien aankomen of heendeinen •in ver donketr, zocht de stoet zijn weg, tot een feest aan de gansche nu licht- badende en met vlaggen juichende Bisschopsstad. Van dg booten en langs den weg werd op verschillende plaatsen vuur werk en bengaalsch licht ontstoken, hetgeen vooral onder de lange brug gen der grachten, welke men door voer, een schilderachtig gezicht ople verde. 'Een tweetal muziekkorpsen vergezelde den toc'ht en er heerschte een vroolijke stemming aan boord van de vaartuigen. Het weer was nu prachtig en '4 was dan ook geen won der, dat langs den geheelen weg de bewoners -onzer stad zich dicht opge steld hadden om te genieten van het eenige schouwspel. Na afloop van dezen boottocht gin gen de deelnemers en deelneemsters naar Tivoli, waar kermis was en waar ■een dameskapel een concert en een specialiteiten-gezelschap voorstellin gen gaven. Ook hier heerschte nog langen tijd een gezellige vroolijkheid. Zondag werd een tocht naar Zeist gemaakt langs verschillende wegen. Deze tocht werd door prachtig weder begunstigd. In den middag werd de jaarverga dering van den Bond gehouden, na af doening van enkele huishoudelijke werkzaamheden werd door een der le den geklaagd over de vijandigheid der tolbazen. Qp den tocht van Am sterdam naar Utrecht werden de toe risten zeer grof behandeld, zelfs wer den de als leidsmannen optredende consuls door een tolbaas van hun rij wiel gesmeten, die weigerden den boom te openen en alle tochtgenooten dwong door een mauw hekje hun weg te vervolgen. Na de jaarvergadering volgde het traditioneele bondsdiner, ook in Ti voli, waar een vierhonderdtal bonds leden in de meest genoeglijke stem ming aanzaten. 's Avonds hield de kermasse di'ébé nog velen gerudmen tijd binnen het hek van den Tivöli-tuin. Gok werd er nog een vuurwerk ontstoken met een peddelenden wielrijder en een „Hulde aan den A. N. W. B." Sport en Wedstrijden SCHEVENINGSCHE WIELER BAAN. Het prachtige weder had Zondag middag wederom een talrijk publiek naar de wielerbaan in het Belgisch park te Schevendngen doen stroomen, m getuige te zijn van de werkelijk interessante wedstrijden, die daar ge geven werden. Op amateursgebied had de directie twee Franschen doen overkomen: Avrillon, een der beste Parijsche ren ners, en Berthet, den houder van het amateur-wereld-uurrecord zonder gangmaking. Zij bleken evenwel te gen onze amateurs Tulleken en Nij- lend niet opgewassen. Tulleken, onze Nederlandsche kampioen, won alle vier de manches gemakkelijk, en plaatste zich dus bovenaan de lijst met 4 punten De Parijaemaar Avrillon plaatste zich tweede. Hij kwam tweemaal 2de en tweemaal 3de aan, en behaalde dus 10 punten. De Amsterdammer Nijland werd 3de met 12 punten ën de Parijzenaar Ber thet 4de met 14 punten. De Hollanders wonnen duis van de Franschen met 16 tegen 24 punten. Over den langen afstand waren als gast gekomen de Franschen Simar en Gar in, die uitkwamen tegen den Ha genaar Waterreus.. Deze renner, die in den laatsten tijd goed getraineerd heeft, won de eerste manche, werd in de tweede geklopt met anderhalve baan, en verloor de derde, doordat hij wegens defect aan zijne machine ge noodzaakt was van rijwiel te Veran deren gedurende den wedstrijd. Simar won ten slotte met 5 punten. Waterreus was 2de met 6 punten, en Garin 3de met 7 punten. Een amateur-premiewedstrijd werd gewonnen door Berthet, 2de Avrillon, 3de Tulleken. De Fransche wereld-recordhouder zag in dezen wedstrijd kans reeds »n de vierde ronde weg te loopen, en liep alleen op de anderen bijna een ronde uit. Het nummer voor motoren werd ge wonnen door Van Schaik vóór Zadel hof f. De 5 minuten werden gereden in 4 m. 131/5 sec. PEtR AUTO DOOR AZIë. De correspondent van de Daily Mail te Nizjni-Nowgorod geeft, naar aanleiding van de aankomst daar van prins Borghese, den Italiaan- sólie-n automobilist die van Peking naar Parijs op reis is, de volgende lezenswaardige beschouwing De reis van de Itala door zware re gens en verzengende hitte, dagen, weken en maanden feitelijk zonder averij door woestijnen, bergen, .moerassen en langs ellendige wegen; overal waar paard en wagen kun nen rijden, en met een vaart welke dio van een spoortrein nabijkomt, be wijst dat de automobiel een tot dus- Nier niet bekend middel is om de ont zaglijke vruchtbare en delfstofhou- dende streken ten N. en Z. van de Transsiberische spoorlijn en ook in China en Middlen-Azië, om van an dere vastelanden niet te spreken, in gemakkelijke verbinding te brengen met de hoofdlijnen van Wet verkeer per spoor en te water. Wat deze automobiel bereikt heeft, zal een ontzaglijken stoot aan emi gratie en kolonisatie van de Aziati sche wildernis geven. De automobiel is bestemd om de pionier naar onbe kende landen te worden, en later kan de spoorweg dan volgen om nieuwe districten met de overige wereld te verbinden. De reis van de IÉala heeft eendie pen indruk gemaakt op de kooplui, in het bijzonder op hen, die in bo ter, huiden en landbouwgereedschap pen handel drijven. Zij verzekeren, dat zij van plan zijn om auto's te kotopen, die hen in staat zullen stel len, oan zeiven te zien en te oordee- len over het vooruitzicht van den oogst, om schikkingen te treffen voor in- en uitvoer, prijzen te bepalen en vrijelijk te verkeeren met hunne klanten voor verschillende artike len. Prins Borghese verklaart dan ook dat zijne reis niet uitsluitend beitee- kenis heeft als sportgebeurtenis en legt er nadruk op, dïit de automobiel op dit oogenblik waarschijnlijk in den toestand in groote wereldstre ken een omkeer teweeg zal brengen AUTOMOBILISME. PekingParijs. Prins Borghese is Vrijdagmiddag 3 uur te Wasniki, in het gouvernement Wladimir, gepasseerd. WOESTDUIN. Zondag was het weder zeer uitlok kend, en nu was er geen publiek en geen paarden, vijf deelnemers was het. grootste veld. Al de favoriets won nen en interessante strijden kreeg men niot te zien. Freule won in een canter den Java- prijs, Graaf Adolf lhgde, ondanks zijn slecht weggaan, beslag op den Gura- gao-prije. Edinitza en diens rijder va f- ten de zaak kalmpjes op, wel wat ie kalm. Duke Royal behoefde slechts een ezel en een kreupel paard te slaan om in den slechten tijd van 2.103/5 den Sumatra-prijs te winnen. Poupoule maakte een goeden ren met haar eigenaar in den zadel, en liet haar hoeven zien met veel gemak in den Celehes-prijs. Goudster presenteerde zich het eerst aan den rechter in den Suriname- prijs, zonder echter eenige kwestie van strijd met Brummbar. Mew kon met veel gemak Ibrahim het eerst over de streep brengen n der Borneo-prijs, waarin St. Gera' 1 sterk door Killrck gereden, nog vier lex gten gescheiden wals van den win ner. In het geheel was het Zondag een dei minst belangrijke meetingte, die wij bijwoonden. De gedetailleerde uitslag is ais vclgt Java-prijs. Wedren op de vlakke baan voor inlandsche paarden. Af stand 1700 Meter. 1 Freule (591/2 K.G.) Allen, in 1.543/5. 2 Simonette (47 K.G.), Hawkens, lengten. Ouragao-prijs. Prijzen draverij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar, ei nog geen 1000 wonnen. Minimum af standi 2000 Meter. 1 Graaf Adolf (2075), v. d. Akker Sr., in 4.061/5. 2 Roelf (2025) J. Roodenburg, in 4.083/5; en 3 Edinitza (2100) Assendelft, in 4.204/5. Sumatra-prijs. Verkoopsren op d: vlakke baan. Afstand 1800 Meter. 1 Duke Royal (551/2 K.G.), Threlfell. in 2.103/5. 2 Framity (551/2 K.G.) Tasloer, in 3 lengten verschil. De winner werd voor f 750 verkocht aan den heer Kruger. Celebss-jrijs. Wedren op de vlakke baan, bereden door heer-rijders. Af stand 1700 Meter. 1 Poupoule (691/2 plus 1 K.G.) Jhr. De Pesters, in 1.582/5. 2. Sybarit-e (691/2 plus een half K.G.) Jhr. H. van Kattendijkie, drie lengten. Suriname-prijs, Record draverij mi nimum afstand 2800 Meter. 1 Goudster (2925) Doeleman, in 4 38 3/5. 2. Narquois II ex Cyclone (2825) G Ensing, in 4.38 3/5. 3 Brummbar (2950) Alkemade, in 4.42 3/5. Bomeo-prijis. Verkoopshordenren,af stand 3300 M. 1 Ibrahim (71 K.G.) Mew, m 4.091/5. 2 St. Gerald (73 K.G.) Killick, vier lengten. Ibrahim bleef voor 675 aan diens eigenaar. Wanneer zal Woestduin nu eens in zien, dat vier rennen en twee drave rijen nimmer een goede meeting ye- ven? CRICKET. H o 11 a n d—B e 1 g ië. De Hollanders gingen het eerst aan het batten. Feith Sr. en Kool vorm den het eerste paar en het begin was goed, want eerst op 39 werd Feith in de slips voor 24 gevangen. Ilisgen kwam daarna in en door kalm spel ging de 50 op. Direct hier na werd ook Kool in de slips gevan gen voor 14. v. Gogh was hierna door 9 runs 1. b. w., waarop Van Wa- veren en Hisgen samenkwamen. Op 91 werd de eerste verandering in het bowlen gebracht en reeds op den eer sten hal was Hisgen gestumpt. De groote stand kwam dan tusschen Posthuma en v. Waverem, die het tot 188 brachten. Posthuma werd dan gevangen voor 52. Feitih Jr. noch Van Manen maakten het lang, maar v. Waver en bracht het met Van Boo- ven van 214 op 276, op Welk totaal Posthuma, de innings sloot, waar door Van Waveren met een krachti ge, hoewel niet geheel kanslooze 116 not out bleef. Van Booven met 24 not out. Van de Belgische bowlers had Scott met 4 voor 72 de beste cijfers. De Belgen, die o. a. Pëschier en Mc. Farland misten, begonnen slecht, doordat Posthuma in de eerste over reeds 2 wickets nam. Met geregelde tusschenpoozen vie len d'an de wickets meestentijds op bet bowlen van Posthuma. Als Hart en Slater samenkwamen 'kwam er door flink slaan wat verbe tering. De laatste slioeg o. a. Hisgen in één over 2 maal voor 6. Het totaal werd 81. Slater 32, Hart 17. Posthuma nam 7 wickets voor 41 en Hisgen 2 voor 38. De Belgen gin gen nogmiaals in en hadden, als de tijd verstreken was, 53 voor 1 wicket gemaakt. Kearney not out met 27. De Hollanders Wonnen derhalve met 195 runs op de eerste innings. A. C. C. II—Rood en Wit II. Rood cn Wit maakte eerst 154, A. C. C. daarna 71, en in de tweede in nings 108. De noodige 26 runs maak te R. en W. met 1 Wicket verlies. E. Boldert maakte 117 runs. LAWN TENNIS. De totaal uitslag van de nationale kampioenschappen .van den Ned. Lewn-Tennishond zijn. Heeren enkelspel: Jhr. C. van Len- nep slaat in den beslissenden wed strijd J. Wijsman met 6—0, 6—0, 60. Heeren- en dames dubbelspel: Mej. L. H. DnUemiam en Jhr. Th. Prins van Westdorpe slaan in den beslissenden wedstrijd mej. A. Doners en „Smash"' met 6—1, 6—1, 4—6, 6—2. Dames enkel spel: Mej. L. H. Dolle man slaat in den beslissenden wed strijd mej. E. Dolleman met 63, 9-7. Heeren dubbelspel: Jihr. G. C. J. van Rieenen en H. V. B. Wijnmalen slaan in den beslissenden wedstrijd jhr. mr. J. W. Schor er en E. Vas Visser met 6-2, 64, 6—4. Dames dubbelspel: mej. L. H.. Dol leman en mej. E. Dolleman slaan in den hesldssenidien wedstrijd m(evr. Van Giltters en freule Van Citters met 6-0, G—I. Uit de Arbeiderswereld VERZEKERINGSWETTEN. Overal dringt, men er, waar dat nog noodig is, bij de regeeringen op aan. maatregelen te nemen tegen de gevol gen van ouderdom en invaliditeit van werklieden. In ons land evenzeer als eld'ers. Minister Veegens heeft de indiening er van toegezegd. De jongste Oostenrijksche troon rede bevatte eveneens de mededeeling, dat afzonderlijke wetsontwerpen in- zeke oude.rdoms- en invaliditeitsver zekering op komst zijn. De Engelsche minister John Burns deed ook al toezegging van een ou'der- domisverzekering. En in België is door een Kamerlid op eigen initiatief een vc-rzekerings-ontwerp ingediend, waar bij het pensioen op 65-jarigen leeftijd zal ingaan, voor de mijnwerkers reeds op hun 60ste jaar. Dit ontwerp huldigt het stelsel vau dwangverzekering, in tegenstelling met de reeds bestaande Belgische ondierdomsverzekering, die vrijwillig is maar door den staat met subsidies wordt aangemoedigd. AL deze feiten bewijzen hoe sterk in vele landen de sociale wetgeving :n df ze richting werkt STAKING TE KRIMPEN a. 'd. TJiSEL. De staking aan de scheepswerf van van Ider Giessen duurt voort, hoewel enkele werklieden(niet tot de stakers' behoorend) aan het werk zijn gegaan onder geleide van den burgemeester en achtervolgd door al de stalkers, zijn zij thuis gebracht. Op dezelfde manier had het gaan naar hun werk plaats. DeVoreeniigdng van veldarbeiders te Midiwolde heeft ivoorioopig als mini mum loon voior het zichten en binden van het eerste koren gerst en rog ge vastgesteld 6 per deirnt of 1/2 H.A.. Dinsdag Wordt hierover verga derd' TE BELFAST is tusschen de kolenh andel aars en hun arbeiders eecu accoord getroffen. De kolen werkers hebben, zooals we reeds meldden, daarop het werk her vat. De staking der havenarbeiders duurt intusschen voort, hoewel men hoopt dat ook met dezen thans spoe dig een schikking zal worden getrof fen. WERKSTAKINGEN Verschenen is een statistiek van de in 1906 in Duitschland uitgebroken Stakingen. Als er nog iets noodig was om te bewijizen, din.t onze tijd in het 'StalkdngSHteeken staait, dan is het de- deze statilsitiek. Wij zullen niet alle cijfers mededieelen. Slechts vermelden we, dat gedurende 1906 niet minder 16.246 ondernemingen door een sta king werden getroffen, of bijna 2000 meer dan 'n jiaar te voren. Het aan tal der stakende (werklieden bedroeg 272.218, zonder d>e uitgestotenen na tuurlijk. Dit aantal is vele duizenden minder dan in 1905, toen echter door de staking in het Ruhr-hekken het cijfer abnormaal hoog was opge voerd. Het aantal door de werklieden ge wonnen stakingen bedraagt 528, of slechts 3.6 De meeste stakingen (on geveer 7 vonden plaats in het bouwvak. DE EINDHOVENSCHE KWESTIE n OPGELOST. E De SÉgarenf abrikanten vereeniging j] voor Eindhoven en omstreken heeft t>; besloten genoegen te nemen met ie h voorgestelde regeling van het vijf- b vermen-stelsel. t Gemengd Nieuws DEN LAAJGHAiRTIG INDIVIDU. Te Londen heeft terecht gestaan ze kere Thomas ©rimkiey, een man van f beruchten naam reeds voor de jongste aanklacht, eene wegens vergiftiging van Beek en zijn vrouw -te Croydon, 1 door Pruisisch zuur te gieten in een ij flesch stout, dat zij- nuttigden. Hij jj leidde een min of meer zwervend en hoogst avontuurlijk bestaan, niemand i wist eigenlijk hoe. Kennis bezat hij weinig, schroom en nauwgezetheid in j zijn zaken gansch en al niet. Dertig jaren geleden wist hij zijn nog jeug- I j dige vrouw net zoo lang te mishande- I len en te martelen tot zij het leven er I bij li-et, na hem een zoon te hebben geschonken, dde nooit iets met zijn vader te maken heeft willen hebben. Brinkley werkte als timmerman in de woning van de in Duitschland ge boren vrouw BI urne. Zij had eenig ver mogen. en Brinkley, altoos op de loer. kwam zulks spoedig te weten, evenals de omstandigheid, dat zij' niet goed overweg kon met hare nabestaanden. Op een goeden dag hoorden de buren, dat de oude dame plotseling oiverle- den was, na weinige uren voor haar dood een testament, te hebben ge maakt., waarbij (Brinkley tot haar éé- nigen erfgenaam verklaard werd, met onterving van hare dochter en ande re nabestaanden. Met den kiwiaden roep, waajrin Brinkley stond, moesten deze omstan digheden een natuurlijken argwaan tegen hem wekken Toch bleek de arg- I waan aanvankelijk niet sterk genoeg, om de justitie reden .te geven tusschen- beiden te komen, en de drieste Brink ley maakte daarvan gebruik, om als de rechtmatige erfgenaam op te tre den, het huis en de bezittingen van Frau Blume aan zich te nemen. Hij had zelfs de onbeschaamdheid de ont erfde dochter een huwelijks-voorstel te dioen. Toen zij .verontwaardigd weigerde, zette de nobele Brinkley haar uit het huls barer moeder. •De uiterste wil der laatstgenoemde beeft een beslissende rel 'gespeeld in het vergiftigingsproces te Guilford. Het stuk droeg namelijk, behalve de onderteekening der erflaatster, ook de ieekeningën van twee mannen. Parker en Heard, destijds vrienden of kennis sen van Brinkley; zij getuigden daar mee, dat zij Frau Blume het testament hadden, zien beekenen. Wat er eigen lijk tusschen Brinkley en Parker is voorgevallen, weet men niet precies. Brinkley schijnt Parker niet goed be handeld te hebben voor zijn diensten. Hoe dan ook. Parker keerde zich te gen Brinkley en loochende Frau Blu- me's testament, geteekend te hebben als getuige. Hij (Parker) erkende wel een stuk geteekend te hebben 'met He ard, maar dat was niet haar uiterste wil. Brinkley schijnt toen het booze plan opgevat te hebben om Parker door gif uit den weg te ruimen. Was Parker eenmaal dood en belgraven, Wel dan zou deze lastige tegenspartelaar niet langer de rechtsgeldigheid van Frau Blume's testament kunnen betwisten. Maar Parker, oven loos als Brink ley, weigerde zich te laten vergifti gen. Driemaal probeerde Brinkley het, driemaal faalde hij. De Taaiste maal evenwel was het Brinkley zelf, die er mee in de val liep. Niet Parker, miaar Beek en zijn vrouw dronken het ver giftigde bier, dat voor eerstgenoemde was bestemd. De politie ging aan het snuffelen en kwam tot de ontdekking, dat Brinkley de man was, die het vergiftigde bier gekocht en hoogst waarschijnlijk bij de Becks bezorgd had, op een oogen blik. dat hij wist, dat Parker, die bij; de Becks inwoonde, vermoedelijk zou meedrinken, hetgeen juist niet ge beurde. Die ontdekking scheen de zwartste vermoedens tegen Brinkley met betrekking tot Frau Blume te be vestigen. Haar lijk werd opgegraven, doch de deskundigen der justitie kon den geen giGsporon er in ontdekken# zoodat de strafzaak tegen Brinkley be- perikt bleef bot de Becks en hun ver giftiging. Doch dat bleek ruim voldoende voor zijn veroordeeling. De verdediging was zwak en moest het wezen. Brink- ley'» adVocaat trachtte aan te toonen dat Parkerr gelogen had, en dat de handteekeningen op het testament van Frau Blume echt waren, maar Heard, die dit zou hebben kunnen be vestigen, was niet te vinden, en Brinkley's alibi faalde, omdat „zijn vriend Snap/per', die Brinkley's ver haal had moeten bevestigen, eren „in- trouvalble', bleek te zijn, De verdedi ging was inderdaad zóó zwak, dat zij 'te erkennen had dot de Becks „bij ver gissing" het bier gedronken hadden, >dat voor Pailker bestemd was, terwijl het va nden anderen kant makkelijk viel te bewijizen, dat Brinkley, onwe tend als hij was, toch eenige studie van vergiften had gemaakt, blijkens aamteekeningen, welke hij blijkbaar h'ad vergeten te vernietigen en welke die politie onder zijn papieren vond.. Brinkley werd veroordeeld tot den 9trop. EEN MLLLIOEN FRANCS VERDUISTERD. De procuratiehouder Canartll van do bankiersfirma Gay en Co., te Genèvs, was eenige dagen geleden op reis ge-

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2