Weerbericht MEDEDEEHNGEN VAN HET KOXÏNKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorin. 10.50 uur) De Bildt, 30 Juli 1907. Hoogste barometerstand 766.4 m.M. te Biarritz (grens van Spanje en Frankrijk); laagste 748.8 m.m. te Sku- desnaes (Zuidkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond vaD 31 Juli: Windmeest matige West el. tot N.- West. wind, later Westel. tot Zuid- Westel. wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt tot zwaar bewolkt, buiig weer. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 755 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Dinsdag 30 Juli. Hoogste gisteren. F. 65i Laagste heden nacht F. 67»ö Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 64« DAT HIELP. Er was eens een jong lid van een Gemeenteraad an die verloor een vulpen. Hij begaf zich naar het poli tiebureau, groette vriendelijk den bri gadier in de wachtkamer en vroeg: Kunt u me ook zeggen of er ook een vulpen gevonden is? Nee, dat kan ik u niet zeggen... zei de brigadier barsch. Walt u 't dan even aan den in specteur vragen? Dan mot u koxnme tusschen 11 en 1 uur, zei de agent. Is dat nou zoon moeite...? wou het raadslid vragen, maar de briga dier was hem voor en zei nog e met nadruk: Tusschen 11 en 1 uur! lAsjeblieft! Toen herinnerde zich de meneer, 'dat hij lid van den Raad was en zei, bok met nadruk: „Vriend, mijn naam is X... ik ben lid van den Raad... De agent ontstelde blijkbaar, deed nog een stap vooruit om nu toch. maar... eens te kijken... maar het Raadslid was al weg. Tusschen 11 en 1 uur kwam hij terug. Toen boog het heele politiebureau. DICK. MUZIEKPROGRAMMA In den Hout, Woensdag 31 Juli, des fcüvonds 8 uur, 26e Muziekuitvoering iBaarlemsch Muziekkorps, directeur luit.-kapelm. C. P. W. Kriens. 1. Haarlemsohe Scbutterij-Marsch, Kriens. 2. Ouverture Heimkehr aus der Frem.de, Mendelssohn. 3a. La Lettre de Manon, Gillet. b. Réponse a Manon, Gillet. 4. Grande fantaisie L'Africaine, Meyerbeer. 5. Ouverture Le Père Gaiilard, Re- ber. 6. Waldmeisters Braut, Kleine Sui te, Bilenberg. 7. L'lle d'Amour, Valse, Godfrey. 8. Fantaisie Le Muletier de Tolède, Auber. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem op Donderdag 1 Augustus 1907, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Choral-Andante, J. G. Bas- No. 3. Sonate No. 2, G. Merkel. a. Maestoso. b. Adagio. c. Allegro assai. No. 4. a. Prélude funèbre, A. Mailly. b. Ave Maria, Mas Reger. No. 5. Abendlied, R. Schumann. Eervol ontslag verleend. Bij Koninklijk besluit is aan dr. M. Greshoff, alhier, eervol ontslag ver leend als lid van de bij Koninklijk besluit van 8 Maart 1899 no. 14, in gestelde pharmacopee-commissie. (St.-Ct.) G e v. V o o r w. Eten foto ©ener smederij, een tiasoh, een rozenkrans, een zakboekje, eten half mud aardappelen, een broche. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank al- bier heeft op den 3öen Juli 1907 fail liet verklaard J. N. Fryhoff, banketbakker te Haarlem, Barteljorisstraat 21. De Stoomblikdirukkerij en Embal lagefabriek voorfieen Dubois Co., gevestigd te Haarlem. W. P. J. Paulen, bekleeder te Haarlem, Jansstraat. Naaml. Venn. Plateelbakkerij „Ha- ga" te Purmerend. F. N. J. Santbergen, accountant te Haarlem, Kruisweg. L. Hogenboom, schilder en behan ger te Oude Wetering Rechter-Commissaris in 'al deze faillissementen Mr. E. J. Dorhout Mees. Hei faillissement van Pieter On rust Dz., koopman in eieren, wonen de te Oostzaan, hetwelk den llen Juli door de Arr. Rechtbank alhier is uit gesproken, is bij vonnis van 30 Juli 1907 opgeheven. Het accoord van 8 in het faillis sement van Joseph Bisenberger, ca féhouder, wonende te Zandvoort, is den 30en Juli 1907 door de Arr. Recht bank alhier gehomologeerd. arir.-rechtbank. uitspraken. L. Verwoerdlt, kleermaker te Haar lem, mishandeling, 3 weken gevange nisstraf. W. Keur, visscher te Zandvoort, we- derspannigheid en beleed, ambtenaar. 14 dagen gevangenisstraf. iM. van der Mye. bierhandelaar te Zandvoort, wederspamnigiheid. f 20 boete of 10 dagen hechtenis. K. Booy. boerenknecht te Purm er- land, Ilpendam. dierenmishandeling. 25 boete of 10 dagen hechtenis. A. Sikkes, los werkman te Wormer- veer, wederspannigheid, 3 weken ge vangenisstraf. W. H. Bouma, zonder beroep te Vel- sen, opzettelijke vernieling, 14 dagen gevangenisstraf. P. Soh avemaker, metselaar te Be verwijk, bedelarij, een week hechte nis. iB. W. van der Dussen, smid te Haarlem, wederspannigheid en mish. voor het le feit vrijgesproken, voor het 2e feit 20 boete of f 10 dagen hecht. G. van der Zon, arbeider te Bever wijk, appèl openbare dronkenschap, 2e herh., 5 dagen hechtenis. H. Schuurman, huisvr. H. Eykelen- burg. zonder beroep te Velsen, diefstal 3 weken gevangenisstraf. R. Vermeulen, grenadier te 's-Gra- venhage (gedetineerd), verduistering, 6 maanden gevangenisstraf. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De Staatect. bevat de statuten der Hotel-Maatschappij „Duin en Daal" te i'BloerneiDdaal. SCHOTEN. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 31 Juli 1907, des namid dags 6 1/2 uren. 1. Aanbieding gemeenterékenlng, Idaenst 1906. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 3. Vaststelling, datum in gebruikne ming raadhuis. 4. Ingekomen stukken. BEVERWIJK. De aardbeienverzending uit Bever wijk is weder afgeloopen. 387 wagen ladingen werden van het station al hier verzonden. Dit is minder dan verleden jaar, doch de inkoopsprijzen waren zóó hoog, dat de financieele uitkomsten voor de tuinders zeker riet beneden het normale zijn. VELSEN. Raadsvergadering. In de hedenmorgen gehouden raads vergadering werd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand (vacature-De Ridder) benoemd de heer J. J. Talsma. adj.-commies ter secretarie. De gemeente-ontvanger L. Natte ver zocht per adres, om verhooging zij ner jaarwedde van f1200. B. en W. stellen voor dit adres aan te houden tot de begrooting. Dit werd goedgekeurd. B. en W. en de commissie voor gas- en waterleiding hebben uitgezien naar een deskundige voor het maken van een voorlóopig ontwerp en glo bale raming van de kosten eener gas fabriek en waterleiding, alsmede van eene rentabiliteitsberekening en ex ploitatie-rekening. Zij hebben daarvoor gevonden den ingenieur W. E. Cramer, te 's-Gra- venhage, die daarvoor vordert krach tens het gebruikelijke tarief 1.5 pet. van de kosten van de stichting. Dit zou dus zijn 1.5 pet. van onge veer f 400.000 of ongeveer 6000. Uit de gewone inkomsten kan dit bedrag niet worden gevonden. B. en W. en de commissie stellen den gemeenteraad voor dit crediet toe te staan, het bedrag te vinden uit de stichtingiskosten der inrichting, dan wel uit een afzonderlijke geldleening De heer Philips lichtte namens de commissie dit voorstel toe. Alle heeren namen met dit voorstel genoegen. Afwezig waren de heeren Boekei cL Does en Sluyters, terwijl de ver gadering werd voorgezeten door den oudlsten wethouder, den heer Uyten- daal, wijl de burgemeester met verlof afwezig is. De geloofsbrieven van de nieuw ge kozen leden, de heeren F. C. J. Net- scher en K. Brok werden onderzocht en in orde bevonden. De heeren waren echter nog niet aanwezig. ZANDVOORT. Op werkdagen, tusschen 10 en 12 uur voorm., zijn op het politiebureau alhier inlichtingen te bekomen om trent de navolgende op den openba ren weg gevonden voorwerpen een étui voor een tooneelkijker, een haan, een halssnoer en een Zeeuwsohe broche. Tot president van de Zandvoort- sche Feestcommissie is gekozen de heer A. Bakels in de plaats van den heer J. Th. Schuhmacher, die als zoo danig bedankt had. Aangekomen badgasten A. Goetz, Wie 9b aden, Hotel d'Orange. Mevr. Bordes van Tienhoven, Am sterdam, Hotel Groote Badhuis, 2 p. Mej. Riuhel, Zurich, idem, 2 pers. M. Elsass, Karlsruhe, idem, 5 p. Mej. Baerendregt, Rotterdam, id. Wereméus Buning, Arnhem, idem. P. I. v. Kuijper, Amsterdam, id. Mevr. L. Bouwmeester, idem, id. F am. A. C. Mulder, idem, idem, 2 p. Mevr. L. Rosenthal, Munster, id., 4 pers. Th. Grullemeijer, Weenen, Grand Hotel, 4 pers. Mevr. Wertheim van Heukelom, Amsterdam, idem, 3 pers. Mlej. V. Friedman, Berlijn, Hotel Beau Site. Mevr. M. Thomson, Den Haag, id„ 2 pers. H. J. Besier, Utrecht, idem, 7 pers. Mej. I. Wolff, Hamburg, idem. S. Blom, Haarlem, Pension Beau Sejour, 6 pers. M. E. Levenbach, Amsterdam, Vil la Ida, 9 pei*s. Fred. L. de Jongh, idem, Smede- straat no. 6, 7 pers. Fam. Kuipers, idem, Baan no. 7, 3 pers. Fam. Scholtz, idem, idem, 3 pers. Fam. Oerters, idem, Dorpsplein no. 1, 4 pers. Fam. Hoogakker, idem, Pension de Roos, 4 pers. J. Niemann, Munster, Kerkstraat. Fam. Tarcking, Goch, Poststraat no. 11, 2 pers. J. W. C. Reinders, Amsterdam, Kerkstraat no. 22, 5 pers. F. Nieveen, Groningen, idem no. 15, 2 pars. Dames Kop, Amsterdam, Parkstr. no. 2, 2 pers. W. Hackson, Mulheim, Pension Persé-vérance, 8 pers. Fam. Jonker, Haarlem, idem, 8 p. A. van Collem, Amsterdam, idem 3 pers. A. Bakei, idem, idem, 2 pers. Fam. Meltzer, Bohemen, idem, 4p. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins blijven nog tot a.s. Zaterdag op Soestdijk, om daarna tot bet laatst van Augustus op het kasteel te Dob bin verblijf te gaan houden. F LORES-EXPEDITIE De correspondent der N. R. Ct. te Batavia seint De Flores-expeditie vertrekt 1 Augustus. CELEBES. De correspondent der N. R. Ct. te Batavia seint „Een lia'lve- groep infanterie, be last met de dekking van de wegwer kers. is bij kampong Matandan in het landschap Mori door de bevol king overvallen en in de pan gehakt. Deze overvalling is waarschijnlijk een gevolg van het ruw optreden van den militairen gouverneur. Een af- deeling marechaussee is derwaarts vertrokken. DE VREDESCONFERENTIE NAAR BRUGGE. De leden der Vredesconferentie be zochten Maandag Brugge. Naar het Haagsche Corresponden- tiebureau meldt, vertrokken de gede legeerden met een door de Belgische Regeering aangeboden extra-trein, bestaande uit vier salon- en vier res tauratie-rijtuigen. Een aantal afgevaardigden is met het stoomschip Princesse Elisabeth uit Ostende van den Hoek van Hol land naar Zeebrugge vertrokken. DE EERSTE STEENLEGGING VAN HET VREDESPALEIS Men seint 'ons uit Den Haiag: Hedenmiddag te half 3 had de plechtigheid plaats der eerste steen legging van het Vredespaleis. Ongeveer twaalfhonderd genoodig- den namen de plaatsen in op een groot amphitheater op het terrein van Zorgvliet, waar het paleis bomen zal en in het midden waarvan aan een heistelling, even boven den grond, de granieten steen Tiimg, die de hoek steen zal wezen van Cordonnier's, maar gewijzigd an goedkooper ge maakt, ontwerp, ter plaatse waar bo ven de groote rechtszaal bomt. Op den steen dit opschrift: Paci Justitie Fdrmandae. Hanc Aedem Andrea e Carnegii Munificentia Dedicavit. Het muzikaal gedeelte, toevertrouwd aam dames én heeren Haagische zan gers en het Philharmonisclh. Orkest, stond onder Viotta's leiding. Eerst werden het Hallelujah van H&ndel en (het ..Geloofd zijt gij die komt in den naam des Heeren van Beethoven, ten gefaoore gebracht, waarna de voor zitter van directeuren van de Carne- gienstichting, Jhr. mr. Van Karne- beek, oud-aniinister, een lamge rede hield, allereerst gewijd aan het ont staan van het Hof van Arbitrage. Ver volgems werd hulde gebracht aan den niet aanwezigen Carnegie, die het Hof een waardigen zetel wilde schenken. De bijzonderheden van het te schep pen gebouw worden door den spreker zeer uitvoerig geschetst. In dat paleis zoo zeide hij ten slotte zal geen sprake meer zijn van den sterkste of den zwakste; alle Staten hebben er gelijkelijk toegang. Slechts één zwaard zal in de weeg schaal worden geworpen; dat is van het recht. Dit gebouw wordt opge trokken op een terrein dat op het peil der zee ligt, maar zijn toren wijtst naar den hemel, aldus vertolkend het excelsior van ons streven. Hij noo- digde den heer Nelidow, door de Ko ningin daartoe aangewezen en op Carnegie's wensch, uit, de ^histori sche gebeurtenis" te voltrekken. De heer Nelidow volbracht op de gebruikelijke wijize de eerste steenleg ging en hield daarna een korte rede, evenals die van den heer Van Kame- 'beek in de Fransdie taal, waarna de iplechtigiiei dmet nog een paar num mers van koor en orkest (een Hymne en een werk van Wagner) besloten werd en de genoodigden het terrein gingen bezichtigen. RIJ KSVERZEKERIN G SB ANK De minister van L., H. en N., brengt ter algemeene kennis, dat verzoek schriften om plaatsing in eenige be trekking bij de Rijksverzekeringsbank tot nadere aankondiging kunnen ach terwege blijven. (StCt.) DESERTIE BIJ DE MARINE. „Het Anker" bericht: „Onder voorbehoud, officieele be richten ontbreken op heden nog, dee- len wij mede, dat ongeveer 50 man van de equipage -van de „Gelderland" te New-York zijn gedeserteerd. Onder de deserteurs zijn verschei dene gehuwden, die voor vrouw en ikroo-st een hter bestaan in de nieu we wereld hébben gezocht, dan hun dit bij de marine te beurt viel. Wij vernemen van een vrouw, wier man ook bij de gedeserteerden be hoorde, dat zij al reeds een brief had ontvangen, waarin haar werd ge schreven dat zij binnen kort geld zou ontvangen, om ook over te hoonen. Niet alleen matrozen, maar ook sto kers en zelfs korporaals heblien de marine den rug toegekeerd. Als we de officieele cijfers hebben, zullen wij er meer van meededen. Thans volsta men hiermede." RIJNLAND. De voordracht ter benoeming van een rentmeester van hét hoogheem raadschap Rijnland luidt als volgt 1. D. F. J. van Walsem, burgemees ter van Wijk bij Duurstede. 2. Mr. II. A. Sijpkens, adjunct-commies le klas se ter provinciale griffie van Gronin gen. De benoeming geschiedt 17 Augustus. ZAKKENROLLERS. Uit de kleedkamers van het Café het „Rechthuis" te Watergraafsmeer is ten nadeele van vele jongelieden, leden van de criquet-clubs „Victo ria", „Olympia", „Volharding" en „V. V. V.", terwijl dezen zich op de sport te treinen bevonden, ontvreemd verschillende gouden horloges en eenige rijksdaalders en guldens, ten bedrage van ruim f 30. De horloges bevonden zich in de vestzakken en het geld in de porte- monnaies. Zilveren horloges en het koperen geld hebben zij niet medege nomen. De politie stelde onmiddellijk een breedvoerig onderzoek in, hetwelk echter tot geen ontdekking van da der of daders leidde. DE HAAGSCHE INBRAAK. Omtrent de inbraak bij den juwelier Goudsmit in Den Haag verneemt de N. C. nog het volgende: Hoewel uit alles blijkt, dat de die ven zich vooraf van dien toestand in den winkel van den lieer Goudsmirt ter dege op de hoogte hadden gesteld, vernamen wij toch een bijzonderheid, die zou doen vermoeden, dat zij met de inrichting dar zaak niet bekend waren. In de toonbank bevindt zich een niet afgesloten Iade, die dus slechts opengetrokken behoefde te wor den en waarin zich steeds, en ook nu, voor een waarde van een paar dui zend gulden aan goudstukken bevond. Deze lade heeft men onaangeroerd gevonden, en dit is te opmerkelijker, omdat de dieven blijkbaar behoefte hadden aan gereed geld (misschien reisgeld) daar zij de armenbusjes openbraken. Dat geen poging gedaan werd, de .brandkast te openen, zou voorts kracht geven aan de veronderstelling dat men hier niet te doen heeft met professionele inbrekers, van inbraak- werktuigen voorzien. Ook is het geen ordinair geboefte geweest, daar niets beivuild is. Alleen lagen vloer en ta fels bezaaid met etui's, waarvan de kleinood! ën inderhaast waren ont daan. Nog vernemen wij, dat de schade waarschijnlijk ƒ32.000 zal bedragen. Het staat echter te vreezen dat de heer Goudsmit zelf een schade zal moeten dragen van ongeveer 5000, daar wel de balans pas was opgemaakt, maar de gewone jaarlijksohe verheuging der verzekering nog niet had plaats gehad. VLEERMUIZENPLAAG. De bewoners der predikantswo ning te Meteren, bij Gelde rmaLsen, hebben eene buitengewone bezoeking doorstaan. lederen avond vlogen er in de verschillende kamers vleermui zen rond, het meest in de bovenka mers. Weldra werd liet zoo erg, dat zij, die hunne slaapkamer boven hadden, zich niet ter ruste durfden begeven. Nu is Vrijdagavond 1.1. de timmer man aan het werk gezet. Hij maakte boven op zolder, achter de lijst, die onder de goten aangebracht is, ope ningen in den muur, en weldra vlo gen er zwermen van vleermuizen, die in haar „dagrust" gestoord werden, rond. Met stokken werden de diertjes doodgeslagen, terwijl een ander deel Ide vluch wist te nemen. Niet minder dan honderdjvijf'tig vleermuizen vielen 'in den slag; een kleine honderd ont kwamen. (Geld.) den weg rij dien. Daar werd het jong ste zoontje van het schoolhoofd, den heer Broeder, op zijn rijwiel uitwij kende, aangereden en weggeslingerd. Met een bloedende hoofdwonde werd de knaap opgenomen en zijn ouderlijk huis binnengebracht. Zijn vader verbond hem Voortoopig; dr. Quanjer, die spoedig aanwezig was, constateerde, dat het een hoogst ern stige wonde was. De auto's, van welke geen signaal gehoord is, reden de pont over, en daar was gelegenheid genoeg de num mers te constateer en. Het moeten bekende Nijmeegsche auto's zijn. De vader van het ge kwetste kind is voornemens eene aan klacht bij de politie in te dienen. GOEDE TIJDING. Met genoegen kunnen wij medédee- Len, schrijft "de „L. Ct.", dat J. Wes- seling, schilder bij de Ned. Tramweg- Maatschappij te Heerenveen, die bij het droevig tramongeluk tusschen Gorredijk en Beetsterzwaag op 28 Fe bruari j.I., evenals zijne drie kame raden, die met hom op de locomotief stonden en kort daarna allen aan de gevolgen zijn overleden, ook erge brandwonden bekwam, nu zoo goed als hersteld is. Hoewel hij blind weest is en men voor het behoud vian zijne oogen vreesde, kan hij nu zoo uoodig gelukkig weer zonder bril le zen. maar hij draagt nog geregeld een bril en kan ook weer lichte werk zaamheden verrichten. Alle wonden zijn geheeld. HONDSDOLHEID. Te Putten, ErmeJo en Harderwijk is de niuiilfeonveniwet weder in toepassing gebracht en zullen de bonden weder vier maanden gemuilkorfd moeten zijn. Ook voor de gemeenten in den omtrek verwacht men deze hernieuw de afkondiging. De oorzaak hiervan moet men zoe ken in het geval dat zich de vorige week op het landgoed Groot Spriet' van jonkheer Mieyer te Putten- voor tleed. Die hond van een aldaar logee renden neef werd door een losloopen den hond gebeten, die op zijn beurt zijn meester heeft aangevallen. De lo gé is thans naar Parijs vertrokken iter behandeling en de zwervende hond opgespoord, afgemaakt en ter onder zoek opgezonden. Vrijdag werden de vrouw van G. van Donkersgoed en bet dochtertje door een hond aangevallen en zoo geheten, dat geneeskundige hulp inge roepen moest worden. BRUTALE ROOF. Zondagmorgen om half twaalf heeft in de vestibule van het Centraal station te Amsterdam, een bruta'e roof plaats gehad, die opnieuw doet zien hoe uiterst voorzichtig men in het volksgedrang moet zijn. Op genoemd tijdstip was het in de vestibule zeer vol van reizigers, on der wie zich ook een Russiscne dame bevond, die een reistaschje aan een riem over den schouder droeg. Dit taschje is in het gedrang van den riem afgesneden, zonder dat de eige nares daarvan iets heeft bemerkt. .De inhoud er van bestónd o. a. uit twee bankbiljetten ieder van 100 Roe bel, van een waarvan een stukje is afgescheurd, twee gouden vijftien Roebel stukken met d'e beeltenis van Czoar Nicolaas II en verder gouden en zilveren Russische geldstukken tot een gezamenlijk bedrag va.n 400 Roe bel. De politie heeft dadelijk zeer ern stige nasporingen gedaan, doch zon der resultaat- (Tel.) ONGELUKKEN. (Zondagmorgen werd door twee ar beiders nabij' de steenfabriek van de firmd F. van de Loo te De Steeg, uit den IJssl opgevischt het in vergevor- den staat van ontbinding verkeeren- (de lijk van den 13-jarigen zoon van den groentehandelaar G. Jalink te Riheden, die op 16 Juli j.I. op noodlot tige wijze het lsven verloor. Ee,uiige arbeiders hebben te Ouden- bosch het lijik opgevischt van J. W. Op welke wijze W. te water is geraakt, is niet bekend. DRANKBESTRIJDING. Te Middelburg iis opgericht een cen traal comité voor_ drankbestrijding, waarbij zich de drie vereenigingen voor 'drankbestrijding hebben aange sloten. POSTZEGEL-TENTOONSTEL LING. Op 2 en 3 Augustus zal te 's-Gra- venhage de tweede Nederlandsche Philatelistendag worden gehouden, waarbij1 een Invitatie-tentoonstelling plaats heeft. SPOORWEGONGELUK TE ZUID LAREN. Naar aanleiding van het spoorweg ongeval bij het station Vries-Zuidlaren meldt men, dat tegen den spoorweg wachter A„ die vergat den afsluitboom te sluiten, proces-verbaal is opge maakt, terwijl hij in zijn betrekking geschorst is. De toestand van den landbouwer Koops, die in het ziekenhuis te Gro ningen wordt verpleegd, is vrij gun stig. AUTO-KANNIBALEN. Uit MJook wordt aan De Geld. ge meld: Te halfzeven gisterenavond reden in snelle vaart een paar auto's door het dorp. Ter hoogte der O. L. school wilde de tweede auto de eerste voor bij rennen moest- daarvoor bezijden INBRAAK. Zondag iis uit de woning van P. N. te Krimpen aan den IJsel een bedrag van 75 ontvreemd. De dief heeft zich door openschuiven van een raam toe gang verschaft. De bestolene, een werkman, is diep verslagen, daar het geld moest die nen om 1 Augustus de ronte en aflos sing te betalen van een hypotheek, die op zijn huisje stond. Sport en Wedstrijden B UIT ENLAN DSCHE WIELERWEDSTRIJDEN. Tommy Hall won Zondag te Ant- werpon de 10. 15 en 25 K.M. race met motorgangmaking voor Tubbax en Q.'uossard. De volgorde wajs in alle drie manches dezelfde. Luyoken won te Brussel de 20 en 30 KM. races met motorgangmaking. Gerini was tweede. Poulain won op de Buffalo-baan de scratch international, vóór Broka Heller en Piard. Darragon won de uur-race 71- K.M. 480. 2e Bruni, 3é Dussot. De toer door Frankrijk. 11e Etappe 1. Petit Breton, 2. Pas senen, 3. Garrigon. MILITAIRE WIELRIJDERS. Door een detachement van het regi ment grenadier's en jagers, sterk drie onderofficieren en 22 minderen, zal, onder commando van den le-luitenant Dudok van Heel, van bovengenoemd korps, een tocht per rijwiel door ons land worden gemaakt, aanvangende 5^Augustus, van Den Haag naar Naarden; 6 Augustus van Naarden naar Hoorn; 7 Augustus van Hoorn naar Leeuwarden; 8 Augustus van Leeuwarden naar Kampen9 Augus tus van Kampen naar Zeist, en des nachts door naar Den Haag terug. INTERNATIONALE POLOWEDSTRIJD. Zondag speelde te Antwerpen de Antwerpsche Zwemclub een polowed strijd tegen de Amsterdamische Zwem club. Antwerpen won met 41. ZWEMMEN, De volgende week zullen vijf zwem mers pogingen doen (h'et Kanaal over te zwemmen. Het zijn J. Wolffe, dan de Italianen Gattaneo en Altieri die het den 3en Augustus van den Fran sehen kant gaan beproeven. Voorts Ted II eat on, die beambte is aan een Live.rpoolsclie zweminrichtingen eindelijk Montague Holbein, welke laatste in goeden vorm is. AUTOMOBILISME. PEKINGPARIJS. De beide Dion-Boutons zijn Zondag avond te Tsjéliabinsk aangekomen. Ze zaten onder het slijk, maar er ka pende mog niets aan d'e wagens. Jean Godard, met den Spijker-wa gen, heeft Zondagnamiddag Tomsk bereikt. Hij doet al zijn best, om de anderen weer in te halen. In 82 uur is hij van Kansk naam Tomsk (een afstand van 920 kilometer) gereden en te Tomsk heeft hij zich slechts zeer- Ivorten tijd rust gegund. 'De Italiaansche kolonie te Moskou heeft gisten aan prins Borghese een déjeuner aangeboden. PRINS BORGHESE TE MOSKOU. Den Italiaanschen prins Borghese is Zondlag te Moskou door dé Ita- liaansche kolonie een déjeuner ar geboden. Zijn wagen wordt gehii. sc-hoon gemaakt. Hedén (Dinsdag) zet hij met zijn Itala de reis voort en hoopt dan binnen 12 dagen te Parijs te zijn. De Circuit des Ardennes. De uitslag van den strijd om den coupe de Ljederkerke was Eerste Porlier, op Minerva, in uur dertig minuten, elf seconden. Tweede Moore Brabazon, op Miner va, in zes uur 46 nun. 461/5 sec. Derde Wilford, op Vivinus, in 7 uur, 15 min. 25 sec. Het Circuit des Ardennes (pl.m. 600 K.M.) had het volgende resultaat 1 Baron De Caters, op Mercedes, in 6 uur 29 min. 10 2/5 sec. 2 Lee Guiness, op Darraca, in 6 uur 30 min. 342/5_sec. 3 Jenatzy, op Mercedes, in 6 uur, 49 (min.404/5 sec. De „Coupe de Liederkerke", voor wagens voorzien van een carosserie met 4 plaatsen en een cylindrée van 8 hter 750, werd alweer gewonnen door de Minerva, gereden door Par iier, die den afstand, 514 K.M., reed in 6 uur 40 min. 11 sec., gemiddelde per uur 77 K.M. 130, tweede was Bra- banzon, derde Wilford. Uit de Arbeiderswereld GEEN WERK. Wederom hebben een aantal arbei ders, werkzaam aan de Eerste Nederl. Rijwiel- en Machinefabriek te Deven ter, aanzegging gekregen, dat zij zich met einde Augustus als ontslagen kunnen beschouwen. De meesten hun ner zijn gehuwd en vaders van gezin nen. Dp meeste ontslagenen waren reeds gedurende vele jaren aan de fabriek werkzaam. Reden van ontslag moet overpro ductie zijn. Te Weeisp is de werkstaking aan de bdndrottingfabriek geëindigd.' Op die du de voorwaard en hebben de staak- sters den arbeid hervat. Vier meisjes zijn ontslagen. De arbeiders der firma Nico ter Kuile te Enscihedé hebben een confe rentie gehad met de firma, ter be spreking van het stopzetten der fa briek op Zaterdagnamiddag. De fir ma verklaarde geen bezwaar te héb ben tegen dezen maatregel, wanneer zooved fabrikanten er zich voor ver klaren, dat de helft der arbeiders er in betrokken zal zijn. UIT DE ROTTERiDAMSCHE HAVEN. 'In eene huishoudelijke vergadering zou Maandag besloten zijn, dat van wegsrszijde geen verzet meer zou wor den aangeteekend tegen het voortbe staan der nieuwe wegerscorporatie ,.De Volharding", omdat men op grond van de med-edeeling der bin- nenüandsche importeurs, dat die cor poratie niet concurreerend zou optre den, doch dezelfde tarieven berekenen

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2