J. Waller Zeper Weeruer&M Advertentiën Faillissement. Failli»seraent. Faillissement. Dr. N. J. ffl. Fa^ee Sch&effer, afwezig. J-W.F.van 'tWout Ernstig gemeend Ernstig gemeend Gevraagd MODISTE. Dienstbod® Gevraagd Meid-Haiskondster Biedt zich aan MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.J De Bildt, 3 Augustu® 1907. Hoogste barometerstand 767.1 m.M. te Biarritz (grens van Spanje en Frankrijk)laagste 754.3 m.M. te Malin Head (Westkust van Engeland), en 753.9 m.M. te Haparanda (Oost kuet van Zweden). Verwachting tot den avond van 4 Augustus Wind matige Zuidelijke tot Westel. iwtnd. Gesteldheid van de luchtmeest zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen buien. Temperatuurgeringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 762 m.'M. Neiging tot achteruit gang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Zaterdag 3 Augustus Hoogste gisteren. F. 65 Laagste heden nacht F. 54° Hoogste hedenmiddag 2Juur F. 60 Concert en Vuurwerk. Wij hebben, plichtmatig moetende spreken over het concert en vuur werk in de Bron, een alles behalve benijdenswaardige taak te vervullen. Niet voor den eersten keer todh is er aoo'n feestavond georganiseerd, en reeds meermalen schilderde onze ver slaggever in alle kleuren het mooie 'van zoo'n avondconcert en de schoonheid van het vuurwerk. Daar om zij thans slechts vermeld, dat 't een buitengewoon mooie avonld was de duizenden aanwezigen konden in het park volop genieten van het heerlijke zomeravond weder de mu ziek van onze infanterie was uitste kend, verschillende zeer mooie num mers werden ten gehoore gébracht, die een krachtig applaus uitlokten en het "vuurwerk was in één woord prachtig. De vele gr owe stukken slaagden allen uitstekend, terwijl ook het kleine werk, vuurpijlen, •zwermfonteinen en bomxcten, het kij ken wel waard was. 't Hoofdnummer kwam 't laatst, 't was een slotd.eeora tie, bestaande uit het portret van H. M. de Koningin-Moeder, omgeven door brill antvuur en gekleurde keer- •zonnen, geflankeerd door halve zon nen, eveneens met gekleurde keerzon- nen en schuine batterij van gekleur de lichtkogels. De muziek speelde de volksliederen en het publiek juichte luide, als een huldiging aan Hare Majesteit, en een dankbetuiging aan de Directie van de Bron voot dézen mooilen avondi Arti et Religion!. Op de 1.1. algemeene vergadering der R. K. Gemengde Zangvereeni- ging ,,Arti et Religioni, werd o. m. door den voorzitter ter bespreking gebracht het a. s. feestconcert tier gelegenheid van het gouden Priester feest van Z. H. Paus Pms X. Zooals bereids werd medegedeeld, eou men trachten dit feestconcert te doen plaats vinden bij de opening van het jubeljaar September a. s. Door onoverkomelijke bezwaren moet van dit voornemen worden al gezien en werd met algéheele instem ming der vergadering besloten, het officieel Paus-concert, te geven door de R. K. Gemengde Zangvereenigifig „Arti et Religioni", op een nader te bepalen- datum te doen plaats vin den, zoo mogelijk op den eigenlijken dag van het feest in 1908. Tevens werd besloten bij de ope ning van het concert-seizoen eesn uit voering te geven voor de donateurs en kunstlievende leden. Brandstoffen magazijn Van Wijk. De heer J. van Wijk heeft aan de Brouwersvaart 106 een nieuw maga zijn van brandstoffen geopend, dat zeker aan alle eischen van moderne ie richting en ruimte voldoet. Vóór zijn het kantoor, de stalling voor de wagens, de gelegenheid voor den de- teilverkoop, terwijl achter groote pak huizen zijn. voor alle mogelijke brand stoffen en een stal voor zeven paar den. Alles is zeker een bewijs, dat de zaak zich steeds uitbreidt en in bloei toeneemt. Tegelijkertijd is de Brouwersvaart daar ter plaatse veel -verbeterdin plaats van de onoogelijke oude kleer- bleekerij is nu dit moderne gebouw met bovenwoningen verrezen, dat met zijn fraaien voorgevel met recht een sieraad voor de Brouwersvaart is. De architect J. A. Traanberg en de aannemer A. Joustra hebben zeker alle eer van hun werk. Alles ziet er kranig uit. Examen Engelsch L. O. 's-Gravenhage, 2 Augustus. Geëxa mineerd 22 candidaten. Afgewezen 3. Geslaagd o. m. de heer A. v. As6elt, Haarlem. Flauw gevallen. Vrijdagavond viel een bewoner van Schoten, die naar het vuurwerk in 'den tuin van het Brongebouw stond te kijken, flauw. Hij werd bij een be woner van het Frederikspark binnen gedragen, alwaar geneeskundige hulp werd verleend. Later kon de man weer hersteld huiswaarts keeren. HET ONGELUK TE IJMUIDEN. Onze corresrundent te Umuiden meldt ons nog: Ondanks het dreggen met vier vlet ten en het visscben met de motorboot van den hoer Reygersberg, heeft men nog geen der lijken kunnen vinden. Men is daarover hier zeer verwon derd en weet niet waaraan dat toe 1e schrijven is. Hedenmiddag meldt onze correspon dent De pogingen, om de lijkjes op te visschen zijn opgegeven. Niets is gevonden. Wielrij den.- Naar wij vernemen, bestaat er alle kans, dat de feesten van den Algem Nederl. Wielrijdersbond in 1908 te Haarlem zullen worden gehouden. Dan wordt het 25-jarig bestaan- ge vierd van den Bond, die feitelijk te Haarlem is opgericht, althans van de Haarl. Velocipéde-Club ging de stoot fit oprichting uit. ZILVE/REN JUBILé. Op 25 Augustus a.s. is het 25 jaar gel-eden, dat de -afldeeling Haarlem van de Maatschappij tot Bevorde ring der Bouwkunst" werd opgericht. De oprichting geschiedde dien d-ag in het gebouw „Weten en Werken'. Tot bestuursleden werden op denzelfden dag benoemd de heeren J. H. Stoel Hz. Jac. Leyfh., E. A. von Saber, A. van der Steur Jr. en H. J.Geijl. HAARL. BEGRAFENIS-MAAT SCHAPPIJ. Dioor den beer H. van Drempt, be dienaar van begrafenissen, Gedempte Oude GracM 45 alhier, is het plan opgevat een maatschappij' op itte rich ten. ten doel hebbende, volgens arti kel 2 van d:e statuten, het bezorgen en regeden van begrafenissen en al wat daarop betrekking beeft, zoowel in als buiten de gemeente Haarlem voor al le standen en tegen vastgesteld tarief. Die stallen der Maatschappij zijn ge vestigd m de L. Wijngaardstraat no. 8, -alwaar heel wat nieuw materieel aanwezig is, o.a. een le kl. lijkwagen met draaisysteem voor bet opschui ven der Msten. Op den staaitsiebok zijn aan weers zijden in zilver de monogrammen der H. iB. M. aangebracht. Boven in den wagen over de kist zullen die kransen aan krammen worden bevestigd. Zijn er geen kransen, dan wiordt die ruim te dioor zware rouiwgordijn-en geslo ten. De lijkwagen kan zoodanig veran derd worden, dat bij voor alle reli gies gebruikt kan worden. Ook de andere wagens zijn prac- fcisch ingericht en munten door keu rige afwerking uit. In de gehieele inrichting is gevolgd het systeem te Rotterdam in gebruik. LANGS DE STRAAT. De regen zwiepte gestaag uit de looden lucht neer, van. morgen. Langs de tentdoeken en zeilen gleed het water in dikke stralen op de modderige straten van het kermis terrein. De half opgebouwde tenten dropen van het water, doornat wa ren blauwgekielde werklieden, kerels en vrouwen, bezig hun tijdelijke woningen op te slaan. Met man en macht duwde op de Oude Gracht bij de Zijlstraat een vïeemd1- opgetakelde Chinees aan een woon wagen, drie anderen, Duitischers, stonden te trekken en te schreeuwen, een juffrouw in eemnaal-deftige zwarte ochtendjapon gaf aanwijzin gen, en om een anderen Chinees, die zijn haar ais in- een dot had op gemaakt, terwijl hij zielig te kijken stond in zijn vette jasje en paars- kleurige broek, .groepte de nieuws gierige jeugd ais om een wonder dier. In den luchtschlommel zaten man nen onvermoeid de koperen stangen te wrijven, die steeds weer aansloe gen van 't vocht, en een paar reeds geopende speelgoedtenten sloten de zeilen weer, omdat hét maar steeds inregende. Achter de carrouésel van Xhafflai- re deed een ijverige huismoeder on der een afdak de wasch. 't Water druppelde door 't linnen de vrouw in den nek, dlia met ongeduldig ge baar telkens de droppels wegstreek. Troepen straatjongens gapten pakpa pier en houtwol, lichtten de punten van de zeilen op, om nieuwsgierig naar binnen te gluren, of bleven in bewonderende aandacht het doen be kijken van een man, die den kope ren rand van een poffertjesplaat trachtte glad te schuren. Tusschen de kramen hing een lucht van pas brandend eikenhout, vochtige smeul- turf en koffie, en de huishoudelijke bezigheden van eten koken en klaar maken gingen in de nauwe gange tjes onder maar half-beschuttende zeilen hun gang. Trots en verwaand tusschen het kriemelig gedoe stonden de mooiere kermiswagens, blinkend van nikkel en koper, comfortabele huizen op wielen, die grootdoenerig lijken bij het gemier van klein-behelpen in de smalle koopkraampjes De kermis in aanbouw, en dan in een regen als vandaag, 't is een mie zerig, troosteloos gezicht! DICK. De IJ muider Visscherij. De geruchten omtrent een bevredi gende oplossing der kwestie hebben zich voofloopig bevestigd. Heden zijn alle faillissements-aanvragen, die bij de Haarlemsche Rechtbank aanhan gig waren, ingetrokken. Uit de Omstreken UMUTDEN. Uit IJmuiden meldt men aan de Te legraaf In een heden, Vrijdagavond, plech- tigen, buitengiewonen dienst, geleid door den deken van Beverwijk, werd d nieuwbenoemde pastoor, de heer F. Keet, vóór dezen kapelaan te Rot-j terdam, in zijn nieuwe ucrie ing- wijd. De plechtigheid had plaat® tn hetzelfde eenvoudige, vriendelijke kerkje, waarin nog kort geleden de laatste dienst werd gewijd aan wijlen pastoor Delfgauw. Ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin-Moeder maakte het IJ- muider Harmonie-gezelschap „Con- c-irdia" een rondgang door het dorp, gevolgd door een concert op het Wil- lemsplein. Nu zich hierbij voor het eertst het publiek ordelijk heeft gedragen, kun nen we meerdere concerten venvach ten. ZANDVOORT. Wij hebben reeds melding gemaakt van de goedgeslaagde kinderfeesten p den verjaardag van H. M. de Ko ningin-Moeder, en den dag te voren. Nu, de leiding was dan ook in goe de handende heer M. Martin, van Haarlem, had een aardig programma opgemaakt, en ruim 300 kinderen na men er aan déél. Donderdag was er vestingbouw- en vliegerwedstrijd waarvoor de deelnemers te twee uur aantraden op het terras van „Ger- mania". Op Vrijdag betetond het programma uit fietsrijden en ringrijden voor jon gens en meisjes van alle leeftijden, touwtrekken, schietwedstrijden, koek- slaan, fonnenspel enz., voor afdieelin- gsen van kinderen van 8 tot 12 en' ma 12 tot 16 jaar, jongens en meisjes af zonderlijk. Wie niet meespeelde vermaakte zich hij de poppenkast, en zoo was er op't strand algemeene vroolijkheid. 's Avonds half acht in het Kurhaus kinderbal, met, voor de afwisseling, een goochelaar .irt een'v der zijzalen. Dat de kleinen zich ook Fiier amuseer den, behoeft geen betoog. Na afloop van het kinderbal begon de pret voor de boven-16-jarigen, en diedie dansten tot 4 uur in den nacht. Ja, ja, het leven op een badplaats is zeer gezond Binnenland DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Te Baarn werd onder begunstiging van het mooie weer de verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, Ara- bachtsvrouwe van Baarn, gevierd. Reeds vroeg in den morgen bewogen zich tal van vreemdelingen in het' derp, om de schoone étalages te be zichtigen, die door de winkeliers aan gebracht waren, ten gevolge van den wedstrijd uitgeschreven door de Oran- jevereenigïng. Vooral in de Laan straat, met de aneeste deelnemers, was het hijzonder druk. Het Huis ter Eem, aan de Pekingkom, in het Baarnsche bosch, trok eveneens veel bezoekers. Op den middag heeijséhte overal 'n gezellige Levendigheid, waaraan ook de kermesse d'été in het Oranjepark: het hare bijdroeg. Tegen half drie deden de Koningin nen een wandelrit door de gemeente, j waarbij het Huis ter Eem in oogen- schouw genomen werd. De Vorstinnen werden overal door de vele bezoekers hartelijk toegejuicht. In den loop van den dag werd ten paleize door vele autoriteiten en par ticulieren op het felicitatie-album ge toekend. KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND. Te Oostburg heeft men met het oog op het bezoek van het vorstelijk echt paar uitgebreide plannen. Natuurlijk wordt ide gemeente ver sierd. Wanneer de Koningin en de Prins aangekomen en officieel ontvangen zijn zullen de vorstelijke personen van de beurs, waar de autoriteiten zullen worden voorgesteld, wandelen naar een voor het stadhuis opgesla gen tribune. Daar zal een stoet voor bijtrékken bestaande uit een aantal muziekvereenigingingen en zanggezel schappen. Verder komen in dien stoet voor een hoogaarts, dropkokerij, her gangmaatschappij, en het maken van krammat en bazaltglooiing, een alle gorische voorstelling van den land bouw, eenige landbouwpaarden en andere voorstellingen, betrekking hebbende op de in de streek uitgeoe fende belangrijke bedrijven. Verder zullen ingezetenen een voor stelling geven van de aankomst van prins Maurits met gevolg aan de Oost- burgsche brug op weg naar het beleg van Huis. 's Avonds wordt een algemeene il luminatie ontstoken en vuurwerk ge geven. EEN KRANKZINNIGE. Vrijdagmiddag kwam aan het bu reau van politie op het Leidscheplein te Amsterdam een heer binnenstormen die alle teekenen vertoonde krankzin nig te zijn. Hij wenschte assistentie, or.i een bende Russische anarchisten te arresteeren, die in Amsterdam een komplot smeedden. Men weet niet wie hij is, terwijl hij zelf allerlei namen opgeeft. De man, een Hollander, is vermoedelijk plotse ling krankzinnig geworden. De politie tracht hem in een ziekeninrichting op genomen te krijgen. AANGEHOUDEN. Men meldt ons uit Arnhem Gistermorgen fe door de politie uit Ede naar Arnhem overgebracht en na verhoor ffi het Huls van Bewaring alhier opgesloten, de 41-jarige land bouwer W. van E., die Donderdag ge tracht heeft zijn vrouw met een brood mes om het leven te brengen. De twist moet ontstaan zijn over het al dan niet verkoopen van hunne woning Toen de man weigerde en zijn vrouw aanhield, heeft hij haar met het mes eene levensgevaarlijke wonde in de linkerzijde toegebracht. BRANDEN. Uit Rockanje meldt men: Vrijdagmorgen omstreeks half vier is er hier in de boerenschuur van den bakker W. Rietdijk, naar men zegt door hooibroei, brand ontstaan, waar door deze schuur met haren nhoud geheel in de asdh werd gelegd. Waar. ütft schuur zich bevond tusschen de h.'ikerij en woning riet winkj.-l va» W. R. en de herberg van K. R., lia- pen deze belendende gebouwen zeer gioot gevaar eveneenk in de vlammen te zullen opgaan. Dank zij de windstilte mocht het der brandweer echter gelukken denbrand tot de schuur te beperken en de belen dende gebouwen te behouden. DE ELEVATORKWESTIE. Men meldt uit Rotterdam Door de rivierpolitie en een detache- cent marine van Hr. Ms. pantser- schip „Noord-Brabaint", onder com mando van den luitenant ter zee jhr. Van Geen, zijn Vrijdagmiddag een tachtigtal onwillige graahbootwerkers verwijderd van het stoomschip „Rij de", liggende in de Maashaven. De ontruiming geschiedde zonder verzet. HET GERAAMTE VAN EEN DIER. Men meldt uit Britsum aan de „Leeuw. Ct" Bij het afgraven eener terp vond men op ruim 4 Meter diepte het ge raamte van een kolossaal dierde beenderen, alle grooter dan die van een paard, kunnen nochtans niet aan een eenhoevig (lier hebben behoord, daar do teenen, ook aanwezig, op ge spleten hoeven wijzen. Jammer, dat het geraamte niet geheel volledig is. Wie brengt licht, waarmee we hier re doen hebben INiED. HANDELSMAATSCHAPPIJ. Men seint ons uit Amsterdam. Tot directeur dor Ned. Handels- Maatschajppij is benoemd de heer J. T. Cromer, oud-Minister van Koloniën Het bericht van do Tel. in ons derde blad opgenomen i® dus on juist. Sport en Wedstrijden. AUTOMOBILISME. Prins Borghese, de held van dien automobieltocht Peking—-Parijs (de namen van zijn reisgenooten vinden we weinig of niet genoemd), wordt reeds, genoemd als candidaat voo»- 't syndicaat van Rome. Alle partijen zullen voor hem stemmen, zeggen de bladen daar. In de politiek is Borg hese radicaal. Aan de „Miatin" wordt uit Petro- pawlowsk bericht, dat de „Spijker" aldaar onder vrees el ijk 3 regenbuien is aangekomen. EEN AL TE DOORTASTEND AUTOMOBILIST. Heel wat menschen ondervinden last, hinder en schade van automo bielen, maar er zijn ook vrij wat auto mobilisten, die worden lastig geval len door menschen, die geen zelfbewe- ger hun eigendom noemen. Een en an- riei geeft beide partijen geenszins het r' cht eigen rechter in eigen zaak te zijn. Zondag 1.1. werd, naar de „Köln. 7tg." mededeelt, een automobilist waargenomen, die zich al te krachtig deed gelden en dan ook wel behoor lijk op zijn plaats gezet zal worden, daar 's mans wagennummer bekend is. De plaats der handeling was de straatweg tusschen Niederheimhach' m Rheindiebadh. Een jongen werpt met een of ander naar een voorbijrij dende auto en treft doel. Onmiddellijk wordt gestopt, een heer springt er uit, gewapend met een geladen revolver, beveelt den jongen te blijven staan en lost, toen de knaap het op een loopen zette, zes schoten uit zijn negen milli- meter wapen, waarvan één een voor-1 bijgaand meisje ernstig in den rug- treft. Dan neemt de automobilist een' knaap, die in zijne nabijheid staat, heet, knijpt hem de keel dicht tot den jongen het bloed uit den neus en mond stroomt en rijdt daarop snel weg. Tijdens deze handelingen hield een dame, oveneens met een zesloops re volver gewapend, in de auto de wacht. Het meisje is ter verpleging opgeno men in het Ziekenhuis te Koblenz. INGEZONDEN Van ingezonden stukken,, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Vooir den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. KRIENS-HULDE. Hooggeachte Redacteur I In aansluiting op mijn ingezonden si uk van eenige diagen geleden, betref-, fende een te brengen huldle aan Kriens en zijn orkest, kan thans met blijdschap gemeld worden, dat uit al lerlei kringen betuigingen van harte lijke instemming werden ontvangen Na overleg met enkelen onzer invloed-: riike stadgenooten is besloten, die hul de voor te bereiden door het ter tee- kening leggen van een lijst, en het plaatsen van een gesloten bus, een en ander aan het adresWarmoes- sfraat 21, van Zaterdagavond (he den) 7 uur af tot Woensdagavond 9 uur. (Zondag niet). Met vriendelijken drang verzoekt endergèteekende' aller medewerking; zoowel het zilver als het koper heeft voor dit mooie doel zfn waarde; laat het muziekminnend Haarlem nu eens tc-onen, dat het eigen keurkorps weet te waard eeren Boven de muziek van twijfelachtige heteekenis, die uit aller lei oorden en op allerlei wijze ons weer wacht in de komende weekèn meer- èn minderbedeelden kunnen te zamen zulk een schoon resultaat be reiken, omdat het z'n grond heeft in oprechte vereering van ons Haar- lemsch Muziekkorps en zijn eminen te directeur, den heer Kriens. Hierbij zij nog medegedeeld, dat van allen, die meewerken, een naamlijst werdt samengesteld, terwijl uit hen eer- uitvoerend viertal wordt gekozen. U, hooggeachte Redacteur, dank betuigend voor de een en andermaal betoonde welwillendheid, verblijve, Hoogachtend Uw dw. dnr., H. J. VAN DER MUNNIK. Warmoesstraat 21. Burgerlijke Stand BEVALLEN 1 Aug.: J. G. ML v. d. Brinkd. Laarschot d. 3 C. v. ld. A-ar—van Zo meren z. OVERLEDEN: 1 2 Aug.: A. J. v. d. Steur, 42 jaar. Gr. Houtstraat; D., 2 jaar, dochter van C. F. van Veen, Camphuijsstraa.t; 3 G. DekkerPepping 71 jaar, Kamper- laan; 2 C., 3 jaar, zoon van C. van Poorten, Lange Annastr. BLO EMEND AAL. ONDERTROUWD: W. M. Docters van Leeuwen en J. (Rijnvaan. J. S. Brandts Buijs en E. van Vloten; H. M. Larnpe en A. T. A. Belem. GETROUWD: J. H. Tl Belem en A. M. M. Kok; W. T. Houtgraaf en J. M. Wezenaar. OVERLEDEN: iG. van die "Vooren, 3 jaar. SCHOTEN. ONDERTROUWD G. Jordan en J. M. de Wit BEVALLEN AT de Vries, geb. De Jong, d. M. van Dijck, geb. Bouwman, d. M. G. Klaver, geb. Ro_senhart, dl G. van du Gevel, geb. Smelt, z. J. Krug, geb. Van Dee, z. J. M. Spek, geb. Snijders, z. A. van Buiten, geb. De Boer, z. A. C. Vergers, geb. Beks- vcort, z. J. G. Blom, geb. De Lan gen, d. M. J. M. van Gammeren, geb. Koelewijn, z. OVERLEDEN G. van den Raadt, 43 j. L. L. H. van Halem, 2 j. WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVALLEN: J. C. P. VersteegLucas d. D. Nij- ananLubbers z. OVERLEDEN: Jacob Steijin, oud. 8 maanden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn geweest van de H.H. Sacra menten dier Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot» en Moeder HELENA MARIA SELH0RST geboren KALES, in den ouderdom van bijna 45 jaar. Uit aller naam, A. SELHORST en Kinderen. Hillegom, 2 Augustus 1907. Eenige en algemeene kennis geving. Hi'ermede vervullen wij dien treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer ADRIANUS JOHANNES VAN DER STEUR in den ouderdom van 42 jaar. Wed. E. G. v. d. STEUR— PANDER. A. MARIE v. cL STEUR. LIZZY A. v. d. STEUR. JAN v. d. STEUR. PIET v. dw STEUR. ADR. JOH. v. d. STEUR. BETSY v. d. STEUR. Haarlem, 2 Augustus 1907. Groote Houtstraat 48. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Eenige en Algemeene Kennis geving. i rr r ir< Bij vonnis van de Arronxlissemeats- Rechtbank te Haarlem, d.d. 30 Julï 1907, is de Naamlooze Vennootschap, Stoom-Blikdrukkerij en Emballage fabriek voorheen DUBOIS en Co., ge vestigd te Haarlem, verklaard in staat van- faillissement, met benoe ming van den EdelAchtbaren Heer Mr. E. J. DORHOUT MEES tot Rech- ter-Commissaris, en van den onder- goteekende, Advocaat en Procureur, kantoor houdende te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65, tot Curator. De Curator, Mr. P. TIDEMAN. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, did. 30 Juli 1907, is W. P. J. PAULEN, bekleeder, wonende te Haarlem, verklaard in staat van faillissement, met benoe ming van den EdelAchtbaren Heer Mr. E_ J. DORHOUT MEES, tot Recb- ter-Commissaris, en van den onder- ■geteekendé, Advocaat en Procureur, kantoor houdende te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65, tot Curator. De Curator, Mr. J. U. POLMAN. Bij vonnis van de Arrondisseménts- Rechtbank te Haarlem, d.d. 30 Juli 1907, is JOHANNES NICOLAAS FRIJ- HOFF, banketbakker te Haarlem, ver klaard in staat van faillissement, met benoeming van den EdelAchtbaren Heer Mr. E. J. DORHOUT MEES tot Rechter-Commissaris, en van den on der ge te ekende, Advocaat en Procu reur, kantoor houdende te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65, tot Curator. De Curator, Mr. J. U. POLMAN. Voor de zoo talrijke bewijzen rahi belangstelling op 1 Augustus j.L- ott» dervonden, mijnen dank aan diege* wen, wien ik dozen nog niet monde ling bracht. H. P. M. A. VOGEL» Ingenieur der H. IJ. S. M Haarlem, 3 Augustus 1907. Raad vaa toevoeging te HAARLEM. De Raad ran Toevoeging houdt rit ting tot hei verleen-an van bijstand est b»t toevoegen van eem Raadsman 10 zaken betreffende die toepassing driB Ongevallenwet 1901 EEDEREN MAAI». DAG, DES NAMIDDAGS TE HALF- TWEE, in hei gebouw rma don R&aJ van Beroep (Ongevallec-veraekerfci gj, aan hei Spaarne No. 92rxxxL Zij, die rich tot den Raad wen in», beboeren te zijn voorzien van oen Be wijs van Onvermogen en van dSe og| d» zaak betrekking hebbende stukke*. Li epoadeischendie gevallen vervoe- ge men rloh tot ©een der Iaden van decs Raad van Toevoeging, wier adreeaett rijn te vernemen bij den Gonctergjr. van bovengenoemd gebouw. Arts, i» tot nadere aankondiging ■IET te con suite eren. is tot einde Augustus heeft d-s praetljh hervat. Twee notte HEEREN vragen twee nette DAMES, om gezellig de Kermis door te brengen. Brieven liefst met portret onder No. 11613 Burea» Haarl. Dagblad. Twee NETTE HEEREN vragen TWEE NETTE DAMES, om de Ker mis gezellig door te brengen. Brieveö lief sit met portret, ondier No. 11618 Bur. Haarl. Dagblad. te Velseroord in een Kruideniers zaak een flink BURGERMEISJE, om winkel- en huiswerk te verrichten.- Loon /U0. Brieven onder No. 11595 Bur. Haarl. Dagblad. Tegen half Aug. wordt in een Da meshoedenzaak gevraagd een flink» MODISTE. Brieven fr. onder No.- 11596 Bur. Haart Dagblad. Eei Bitte Burgervrouw biedt zich aan voor Café-Restaurant of andere werkzaamheden, vam goedle getuigen voorzien. Brieven onder No.- 11597 Bur. Haarl. Dagblad. Een knappe Werkvrouw vraagt een paar nette weirkhuizen, y.- g. g. v. Aan hetzelfde adres een mooie slaapkamer te huur, zeer go- schikt voor Naaister. Brieven ondiep No. 11594 Bur. Haarl. Dagblad. Een bejaarde Wed. van buiten* door sterfgeval buiten betrekk., zag zich gaarne geplaatst als HUISHOUDSTER in klein gezin. Brieven onder No* 11585 Bur. Haarl. Dagblad. Gdvraagd' tegen 1 Sept. eene neti* DIENSTBODE als Meid-alleen, kléin gezin. ZicË persoonlijk vervoegen vóór 8 Aug.* 'savond® vóór acht uur, Ripperdal- park 37. Gevraagd een zindelijke Terstond gevraagd een nette voor dag of dag en nacht, voorzien van cr. g. Loon 2.50, Groote Hout straat 163. een net BURGER MEISJE, zoo spoei- dig mogelijk, tot hulp in het huishou den, door NICO A. FAASE, te Over- veen. Gevraagd tegen 1 September a. s.i in een gezin van twee personen (Moe der en Dochter) eene bekend met alle voorkomende huise lijke bezigheden en goed kunnende koken. Brieven fr. onder No, 11618- Bur. Haarl. Dagblad. een nette DIENSTBODE, mfdd. leef tijd, R. K, in klein gezin, Tan g. g.. voorz. Brieven onder No. 11614 Bur- Haarl. Dagblad.-

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2