BIJBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD f 1.20 PER 3 IAANDEN ®F 10 CENT PER WEEK. Rubriek voor Vrouwen FEUILLETON Be spgebeven Vinger Natuurhistorische Wandelingen H«t Telegram Stre6d -VCK,r wat h&m 25e Jaargang MA.ANDAG 5 AUGUSTUS 19C7 No. 7394 DE ZATERDAGAVOND HAARLEM'S DAGBLAD KOST ADMINISTRATIE GROOTE HOUTSTRAAT 55. DRUKKERIJ ZUIDER BUITENSPAARNE 6. IN HAARLEM'S DAGBLAD ZUN ADVERTENTIËN DOELTREFFEND. ONZE ANNONCES WORDEN OPGEMERKT. De blouse en heft boléro-co's- tuurn. Japansche galons. Klokhoedeni. Hoedgar- neering. De sierlijkheid onzer kleeding ;s minder afhankelijk van den rijkdom van de te verwerken materialen dan van den goedien smaak, die zoowel bij da keuze van model als bij het samen stellen der garneering aan den dag wordt gelegd. Zoolang de blouse en het boléro- costuum zich icn de gunst dér mode verheugen, kan men met betrekkelijk weinig kosten zijn toilet tot in het on eindige varieeren, en wel op de vol' gende wijze Een donker blauw of zwart cos- tuum voor triestige dagen kan men afwisselen door Scnotsche en zwarte blousestof voor gekleed met een zwar te kanten blouse. Een Licht tailleur-coatume biedt ge legenheid te over om alle mogelijke blouses en corsages te dragen, die op het oogenblik gebracht worden. Wij noemen slechts de linnen-, batisten, broderie, shantung, pongé, en taffeitas blouses, om niet te spreken van de meer alledaagsche sportflanellen, voile en mousselinen blouses De verscheidenheid op dit gebied is zóó groot, dat we er eigenlijk nooit over uitgepraat raken. Als laatste nouveauté kan ik melding maken van de blouse, dlie uiit tweeërlei stof ls samengesteld; en wel uit zijde en kant, voile en kanten linon met tu- li. De zoogenaamde Japansche blouse komt op deze wijze het meest tot haar r,:-cbt, terwijl men de bewerking op al- te mogelijke manieren kan varieeren. Allerliefst is dit model, wanneer men rind het wij dp, armgat geplisseerde volants van zijden lint naait, waar mede tevenp de inzet wordt afge werkt. Wanneer men aan het geplisseerde lint gefronste kantjes toevoegt, zal het effect verhoogd worden, zonder dat' de or'gmeele- chic van deze garneering ^r bi} ingeboet wordt. Niet minder oor spronkelijk en eveneens zeer élégant 's di afwerking met Japansche galons, die dezen zomer in een uitgebreid^ Sorteering voorhanden zijn. De enorme groote klokiboeden, die dezen zomer gebracht worden, behoo- ren niet, evenals de hoeden van het vorige jaar, in de kleur der toiletten t j zijnhetgeen zeer gelukkig is, als men bedenkt, dat de waarlijk m o- dernehoed in hard groen moet zijnEene vrouw die z'ch bij zulk een hoed in een bijkleurende japon kleedde, zou veel op een bonte papa gaai gelijken Dit neemt echter niet weg, dat deze vrijheid in het combineeren van kleu ren weer meer tact en goeden smaak vereischt. De Frangaises hebben een fijn gevoel voor kleuren-liarmonie en slagen in het combine eren van ver schillende nuancen heel wat beter dan do Duitsche vrouwen, die dikwerf de schreeuwendste kleuren dragen en er in den regel opzichtig uitzien, terwijl de Fraosche vrouw de aandacht trekt door ware élégance. De groote klokhoaden zijn over het algemeen zieer lichtsommige zijn van zulke fijne tule gefabriceerd, dat ze aan een 'spinnenweb doen denken deze hoeden zijn wel is waar bijzonder teer, doch Meeden buitengewoon ko ket. Enkele zijn met groote touffen en guirlandes van rozen gegarneerd, an deren met witte struisveeren, die rondom den bol bevestigd, over den rand neerhangen, of wel met struis veeren in combinatie met panaches van de fijnste vezels. Voor jonge dames brengt m'en ba rets van tule met strooien rand'. Det- aea* dagen zag ik een mod'el, waar van de bol uit bruine tule bestond de rand wtas van licht ,geal strooi, bij na goudkleurig, gegarneerd met groene zijde. (Naar het Engelsch door „Rite".) 9) Susan, zei ze zwakjes, kleine lady Susan, God zeigene u. Het vi- zioen heeft met u niots te maken. Al leen de waarschuwing de waar schuwing. Welke waarschuwing, beste Ke- zia, vroeg het meisje. Ronnie is vei lig en wel thuis in weerwil van je Voorspellingen. Weer kwam die toornige blos op het gelaat der oude vrouw. Niet thuis! riep zij -plotse ling hartstochtelijk uit. Niet veilig. Laat u niet bedriegen. Ik zeg u de woorden ,die ik heb ontvangen. Zoo als ik ze ontving. Haar, stem werd steeds zwakkeren stierf eindelijk geheel weg in de stilte der kamer- HOOFDSTUK V. Er kwfam een uitdrukking op het Het komt er echter met de moderne hoeden op aan, zich zelve geen slavin van die mode te maken, doch de mo dellen met kennis van zaken te pas sen eene knappe modiste verstaat die kunst door een enkele kneep of deuk in den rand, de hoeden voor elk gelaat flatteus te doen zijn. Naar gelang de- hoeden grooter werden hebben ook de bloemen groo ter afmetingen aangenomen, men merkt ongekend groote rozen op be nevens margrieten en hortensia's. Zijden la/valièrag met aangeknoop ten franjes in dezelfde kleur worden eveneens oip de hoeden gegarneerd. Op zeer ge'kleede hoeden, wordft veel marabout gegarneerd, doch aange zien dit artikel fragile en kostbaar is, is het niet geschikt voor d'age- lijksch gebruik. Ten slotte moet ik nog doen op merken, dat bij de witte toiletten, die men in de badplaatsen op zonnige dagen draagt, veel witte hoeden met Witte vteeren en mousselinen sluiers gedragen wordien, terwijl op donkere dagen de marine-blauwe costumes met cihampaigne-kleurige strodho.edien en zwarte taffetas garneering met het, sombere in de natuur als het ■wtare gelijkien tred houden. CORRESPONDENTIE. Mevr. v. d. H. De Japansohe mouw tjes kan ik slechts voor slanke tailles aanraden, daar de verhreed'e schou derlijn het figuur altijd verbreedt. Of diit model stand zal houden, durf ik niet beweren. In geen geval zou ik U raden dit model te kiezen voor een toilet, dat slechts een enkele maal gedragen wordt. Zulk een toilet heeft uit den aard der zaak meer kans uit die mode te geraken, zoodat men dan noodzakelijk in de kosten vervalt die aan het vermaken en moderaiseeren Verbonden zijn. De gevraagde gravure zend ik per post aan uw adres af. MARIE VAN AMSTEIL. IN EN OIM HAARLEM. GLXXXV. Wdie zoo af en toe in tijden van lovervloed een weinig ter zijde legt heeft in tijden van schaarscMe wat om te gebruiken. Dat gaat gemakkelijk voor zoo1 ver het geldt, turf, brandhout, enz. in het kort voorwerpen betreft, die men ge makkelijk bewaren kan. Maar plan ten en bloemen te bewaren tot in den winter als de temperatuur elk plan tenleven tot op een minimum gaat verminderen, dat is moeilijk. En toch zijn er zoo velen, drie graag ook in den winter schoorsteenmantel of tafel met een bouquetje versierd zien. Nu 'heeft de tuinbouw in de laatste jaren iwel zooveel vooruitgang gemaakt, dat zulks niet meer tot die onmoge lijkheden behoort; thans nu de laat ste chrysanten op den voet gevolgd worden dioor de eerste seringen, hya cinten, enz. Maar de kunst, om die te vervroegen, eischt brandstof, edscïut kennis; geen wonder dan ook, dat die dingen duur zijn. Menigeen is daarom reedJs tevreden als 'hij wat aaxders heeft, zonder daar bij1 in de kunstbloemen te vervallen. T|ot het mlatken van dlle winiterbou- quetten is heel wat materieel beschik baar, zoodat men niet verlegen be hoeft te zitten. Doch wil men een en ander werkelijk mooi hebber, dan gelaat van laxly Sue als was dit al- Les haar een raadsel. Zij opende de lippen om te spreken en scheen toen van gedachte te veranderen. Nog bleef zij even wachten, maar de oude was weer in haar ha Iv'e bewusteloos heid teruggezonken, en lady Sue met dau sleutel tot het geheim in haar hand;, wachtte vergeefs op een nadere verklaring. Nu verliet ook zij de kamer, elven- als Ronald en mompelde evenals hij iets over zinsverbijstering. De eene dag volgde op den ande ren eD alles ging waer zijn gewonen gang in de geregelde huishouding met een goed dienstpersoneel. De jonge graaf en zijn bekoorlijke nicht waren veel samen. Zoo nu en dan §prak zij er over om naar Lon den terug te keeren, maar haarmoei- der schrikte terug voor een mistigen en koudeni winter in de stad. Bezoeken in den omtrek waren buitengesloten wegens heit pas gele den sterfgeval en er bleef dus niets anders over dan kalm op Caerwyd- den te blijven, tenzij lady Anne bui- tenslandsch wilde gaan. Maar daar scheen zij geen lust ln te hebben. De Riviera verveelde haar Egypte was te ver en bovendien zag zij te gen een zeereis op. De zaak was eigenlijk deze, dat haar leeftijd en diient men te betten op den pluktijd en in de tweede plaats op het drogen. Dat plukken varieert nog al naar de verschillende planten zelve, soms naar oneerdere of mindere ontwikkeling der plant, al naar de doelen, die men dienkt te gebruiken. Daarna regelt zich dan vaaJk het drogen ook. Gaan we daarom de planten zoo eens even bij langs, diie voor een en ander in aanmeriring kunnen komen. Daar hebben we in de eerste plaats de grassen. De sierlijke pluimen en aren brengen aan de bouquetten los heid en bevalligheid, dus zij moeten ons in de eerste plaats helpen; daar bij komt nog, dat de handige plukfkeT en droger niet alleen variatie krijigt in vorm, maar tevens in kleur. Niu eens iis hiet een diomzig wit, dan een mooi licht bruin kleurtje, dan weer donker, dlat bij sommige grassen den boventoon voert. Die grassen nu (gaat men zoeken, soms voor, soms in, soms na den bLoeitijd. De ervaring :s hier de beste leermeesteres. Snijdt dan verder de grassen niet te korft af, en bindt ze tot 'kleine bos jes samen. Die kleine bosjes hangt men nu hier of daar op zolder op een droge' plek, om te maken, dat ze droog wonden en het overtollige vocht ver dwijnt. Bijl dat drogen wordt alles eerst slap, ook zelfs de wat stevigeT Had men ze nu rechtop gezet, d'an liep men gevaar, dat alles zou kin/ik- toen, Legde men ze vlak neer, dan weer zou 't mogelijk zijn, dat de plui men te plat werden; of een ander ge vaar zou kunnen ontstaan, n.l. het zou kunnen beginnen te schimmelen. Omgekeerd hangen wij ze dus op, liefst wat op den tocht; dat bevordert dn hoioge mate het drogen. We zoutden ook de zonnewarmte te hulp kunnen roepen, maar daardoor ontstaat ge woonlijk meteen een verkleuring, die nu jüist niet altijd gewenscht is. Dat die boel van tijd tot tijd eens ge ïnspecteerd moet worden, spreekt Ibaast van zelf. Op erg stoffige zolders mag men zelfs nog wel maatregel aai tegen stof nemen ook. Dit kan gemak kelijk geschieden door een stuk van een courant. Zoo vermeerdert dan langzaam onze voorraad. Maar van de'grassen, zoo schreef 'k de vorige week zijrn de meeste al ge passeerd. De bloei is bij de meeste al lang afgeloopen, de zaadkorrels zijn .al gevormd, al rijp; en dan zorgt moe der natuur al weer voor-de versprei ding, zoodat voor en na de korrels uit vallen en zoo,als bij de grassen vaak voorkomt door den wind worden mee gevoerd naar elders. Hier en daar langs 't water, hier en daa.r langs vroeg gemaaide wallen is nog wel wat te vinden. Dan komt spoedig nog hiel riet, dat ons eerst de zwartbruine pluimen kan leveren, om later nog eens het aantal b0tsj.es te vermeerde ren, dan sierlijk door haar donzig wit En de korensoorten niet te verge ten. Von dieizen of genen kennis onder de Landbouwers vraagt men verlof een handje rogge, tarwe, gerst of ha ver mede te mogen nemen. Dat vier tal vult elkaar zoowat aan. De stijive, rechtopstaande tarweharen, naast de zwaar beladen roggearen worden ge completeerd door de slankere gerst, waarbij vooral de zomergerst, de 2- rijige het sierlijkst is. De prachtige fiiaverpluimen ge/ven aan 't geheel een temperament 'meebracht, da.t zij al les liefst zoo gemakkelijk mogelijk wilde hebben. Het groote oomfort van een Engelsche huishouding, van bedienden, die weten wat er van hen verwacht wordt, aan wie het niet noodLg is ongewone verlangens in een vreemde taal over te brengen! En dan moest ook het plan in het oog worden gehondien. Het plan dioor haar en 'haar broeder zoo dikwijls •besproken. Het plan dat eindelijk meer uitvoerbaar scheen. Want nog nooit had lady Sue zich zoo handel baar en gemakkelijk te voldoen ge toond. Zij. was gewoon geweest met haar neef te kibbelen en hem te pla gen te spotten met zijn liefhebberij voor sport, en met zijn onbruikbaar heid als toekomstig pair van Enge land. En hoerwel zij ook nu nog plaagt, was haar spot minder zonder gena de. Zij haddein lange, vertrouwelijke gesprekken. Zij spraken over hun plichten en verantwoordlelijkheid. Zij gaf hem menïgen verstanddgen raad onder den dokmantel van vroolijke scherts. Zij gaf hem niet zondier verbazing antwoord op ernstige vragen en had daarbij een gevoel, alsof zij voor 't eerst haar mieester gevonden had. In het intieme van het dagelijksche leven werden zij steeds nauwer tot losheid, die door te veel weer niet mag wpTden overdreven. Naast de grassen kunnen we zoo zoetjes aan beginnen wat duikelaars te oogsten in sloot en pias. Ook een enkele papaver-zaaddioos moet in voorraad zijn; misschien gelukt het ons wat mooie schennen te drogen van den wilden wortel, of anders kunnen we bij dezen of genen wel een •paar stengels krijgen van den wilden toaardieboJ. Dat geeft wat stevigs aan onze bouquetten, wat noodig is, als ze wat groot zijn. Eindelijk komen dan nog d'e stroo- blioeiman; bloemen, meest behoorende tot de samengesteld bloemigen, die zich gemakkelijk laten drogen en heel wat kleur kunnen bijzetten aan 't ge heel. Men dsrtke om de driedistel en niet miindier om den mooi en blauw- grijzen zeedistel. J. STURING. VRAGENBUiS. A an den Heer v. K. te H. Om trent bijenteelt verwijs ik u maar het bijempiarto van den heer KeltLng te Santpoort, die u gaarne de gevraag de inlichtingen zal geven. Het nieuw ste op 't gebied.' der bijenteelt is daar in gebruik genomen en beproefd. Aan me vr. D. te H. Zeker, in een mooi gazon behoor en die planten niet thuis. Faardenbloemen, leeuwen tand, madeliefjes, weegbree onder drukken door hare blad rozetten de grossen in iiooge mate. Herhaald af steken is liet eenige middel. 'Én nu mag dat bij verwaarloozdmg al eens wat veel tijd vragen, den eer sten keer. Een veertien dogen later is een "half uurtjie voldoende om heel wat uit te trekken. J. STURING. (Naar het Fransch). Hoe kwam het toch; dat vader Ria- buit, zooals iedereen hem noemde, niet al lang maire was van zijn dorp- tj'3? Dat was een vraag, die men el kaar overal voorlegde, die al sedert jaren gedaan werd, zonder dat ie mand haar kon beantwoorden. Want deze ©ereplaats kwam hem toch toe: idat wais ontegenzeggelijk. Zijn pacht hoeven waren de mooiste en rijkste uit dien omtrek, zijn korenvelden over troffen, als Augustus was aangebro ken, mot hun gouden halmen alle om liggende velden, zijn groote roodbon te ossen, zijn paarden met hun zware manien en brieede hoeven, zijn kippen met hun mooie veeren, de vruchten uit zijln boomgaard, de druiven van zijn wijnstokken, alles werd tien mij len in het rond geroemd. iMlen wist, dat hij medelijden had met de armen en een flink arbeider iwas. Rwam er een twist tusschen twee boeren, dan verzocht men hem hiet eerst als scheidsrechter op te tre den, en dikwijls hadden zijn woorden de kracht van een oordeel. Eiken keer dat de verkiezingen naderden, zeiden izijn vrienden tot hem: „Dus je laat je ook ditmaal weer niet verkiesbaar stellen, je wilt dus niet de sjerp dra gen en onze kinderen trouwen?" „Neen," antwoordde vader Rabut dan, .daarvoor ben ik nu te oud. Ui iheb al meer dan genoeg te doen met mijn eigen aangelegenheden en zou mij niet genoeg kunnen bemoeien met die van de gemeente. Als mijn zoon oud genoeg is kunnen jullie hem in mijn plaats benoemen. Zijn zoon! Zoodra hij van hem sprak, begon zijn gezicht te stralen. De rimpels, -die over zijn gladgescho ren gelaat liepen, vereenigden zich bij de mondhoeken tot een warmen glimlach, en zijn kleine grijze oogen werden vochtig onder de dikke wenk brauwen. Zijn ®oon! Die was zijn vreugde en zijn trots. Vroeger, toen de jongen nog naar school -ging wierd hij het noodt moede door den meester te hooren vertellen, dat hij de beiste, de intelligentste en vlijtigste leerling van zijn klasse was. Die tijd was voorbij. De jongen was een man geworden, en gedurende de twee jaren, dat hij in dienst was bij de dragonders in Gompiègne, was zijn vader stiil en treurig en scheen om izoo te zeggen zijn evenwicht een beet je kwijt te zijn. Iedereen wist, dat men ig3en grooter pleizier kon doen, dan door oiver den soldaat te spreken. ,-Wel, gaat het goed in het regi ment? „Zoo lala, hij is nu brigadier. Mis schien komt hij terug met de onder- offiiciersstreepen. Dat zou aardig zijn, Ihè?.. Onderofficier op zijn leeftijd.. Het is een flinke kerel, ik heb nooit anders dan plezier van hem beleefd." De voorwerpen, die aan zijn „klei nen jongen" hadden toebehoord, be handelde hij thuis met religieusen eerbied. Eiken dag keek hij zijn ge weer na, dat aan den muur hing, en het visohgerij., dat in een hoekje van de schuur was opgeborgen. Hij knoop te lange gesprekken aan met zijn hond, streelde het dier, deed het vra- igen en gaf zelf de antwoorden daarop. „Verveel je je, ouwe jongen? Je idenkt aan den baas, is het niet? Nu wacht maar, over een jiaar och, wat zullen jullie samen dan mooie wandelingen maJken door de velden! Wat een hoop patrijzen en kwartels zul je apporteeren! Hij treft bij elk schot! Hij nam elke gelegenheid te baat om over den afwezige te praten. Hij hield van alles wat hem aan zijn zoon (herinnerde, en in zijn vreugde lachte hij tegen de jong ©meisjes, aan welke zijn zoon, vóór zijn vertrek, het hof had gemaakt, en vsrzom kleine listen om bet gesprek te brengen op het ee nige onderwerp, dat hem belang in boezemde. Als hij een brief had gekregen, wist .een uur later het geheele dorp dat. Hij liep de straten door, hield den brief in de hand, en hlcef voor ver scheiden deuren stilstaan. Als iemand hem dan uit goedhar tige nieuwsgierigheid, of om zijn va derlijke teederheid te streel en, vroeg: „Wel, vadertje., goede berichten?" dan antwoordde hij: „Ja zeker, het gaat best!" 'En om nog eens die zinnen van na ïeve te e delheid te ho or,en, die de j on gen hem schreef, wendde hij voor, dat er een woord was, dat hij niet kon lezen, of zei de, dat hij zijn bril verge ten had, alleen maar om zich den brief nog eens te laten voorlezen. En terwijl hij ingespannen luisterde naar de woorden, die hij1 eindelijk van bui tien kende, lachte hij verrukt, knikte elkaar getrokken en ontstond er een vriendschappelijke verhouding, die veel leek op hun vroegere betrekking, maar die toch lady Su.e zelf in ver bazing bracht. De jon se graaf kon allerminst op een gelijkmatig humeur bogen. Nu eens was hij een en al warme leven digheid, dan weer was hij bedaard en 'koel, nu toonde hij belangstelling dan terughouding.' Vroeger was haar nieef altijd ge lijkmatig van 'humeur geweest nu was hij grillig, onzeker en dikwijls onbegrijplijk. Maar dit alles bekoorde lady Sue. Zij was overladen met bewondering en had genoeg van neerbuigendheid en vleierij. Het vreemde temperament van haar neef maakte dat echt vrou welijk instinct wakker, dat wel lief de voelt voor den overheerscher, maar toch zijn macht niet wil erken nen. Iedere blik uit zijn oogien deed denken, diat hij haar bewonderde en toch spraken zijn daden van geen dieper gevoel dan hun bloedverwant schap meebracht. Zoo nu en dan scheen hij haar te vermijden. Dan weer zocht hij haar tegenwoordigheidgaf toe aan haar grillen, volgde haar als een gehoor zame hond, en verdroeg haar plage rijen, kibbelarijen en spot. Dit alles was niet alleen wonder lijk, maar het gaf een nieuwe attrac tie aan het sombere, eentonige leven op het oude Caerwydden. Er was één onderwerp, waarmee lady Sue nooit ophield Waar neef te plagen. Dat was zijn afkeer van de bibliotheek. Nooit zou hij haar ge- bruikon als er een andere kamer disponibel was. Hij had een kleiner, vrooiijiker kamer voor zle'h in orde laten maken, en daar schreef hij, las of had een onderhoud met zijn rent meester, of zat uren lang in volko men eenzaamheid te rocken. Zulke dingen zou de oudie Ronnie nooit gedaan hebben, dlaoht lady /Sue. Zulke dingen waren vreemd en verontrustend, als zij haar best deed den neef, dien zij twee jaar geleden gekend had, overeen te brengen met den neef, die nu alle verantwoorde lijkheid van het leven op zich geno men Wad. Ook was het vreemd zooals som mige van die plichten Wem schenen te drukken. Dat was bijv. de nood zakelijkheid om zijn koning te ont moeten om zijn plaats in te nemen i'n het „House of Lords". Al deze natuurlijke en noodzakelij ke aanhangsels van erfelijke waar digheden, sohenen den nieuwen .graaf Edonsore niets anders dan onaangenaam te zijn. Hij had meer lust om ze te ontloopem, dan ze alan bij sommige gedeelten met het hoofd, vouwde dan, wanneer de lectuur ge ëindigd was, den brief eerbiedig dicht, en zette zijn wandeling voort. De maanden verliepen, het was Au gustus, en de tijd van het groot ver lof naderde. Vader Rabut telde de da gen als een soldaat. Hij had' een maat stok bij zich, waarvan hij iederen dag een centimeter afsneed; om beter den tijd te zien verdwijnen. Hij- wist ook evenveel als een sol daat over hot militaire leven. Hij sprak er over met het gezicht van Ie«- mand, die er alles van weet, met tech nische uitdrukkingen en zonder zich ooit te vergissen. Eén die vooral bracht hem in op winding. Hij wist, dat verscheiden soldaten bevorderd zouden worden tot onderofficier, natuurlijk vóór het op komen der nieuwe lichting. Dat kwam niet dikwijls voor, maar er waren goede onderofficieren noodig voor de manoeuvres. En zonder het nu juist uit te sprei- ken, gaf hij te verstaan, dat die on gewone maatregel ook genomen was ten .gunste van zijn zoon, wiens ver diensten men onverwijld wilde beloo- nen. De jongen had hom geschreven, dat hij hem onmiddellijk na de benoeming een telegram zou situren. Daairom riep vader Rabut den postbode, tel kens wanneer hij' hem zag, reeds uit de verte aan, om te hooren of hij niets voor hem had. Of wel hij ging naar het postkan toor, bleef daar uren lang, onderhield) zich met de juffrouw van het kantoor, deed alsof hij' belang stelde in den dienst, en liet zich het gebruik van het telegraaftoestel uitleggen. Dat alles deed hij in de hoop, dat het .groote nieuws Ln dien tijd zou ko men. O. die zilveren strepen! Hij droom de er van, als een bedelaar droomit van een overvloedig maal, waaraan hij rijm htoger ban stillen. Eens o peen morgen, het was Za terdag marktdag toen hij heen en weer liep tusschen de groepjeb menschen, raad gaf, vragen stelde en antwoorden gaf, zag hij! aan het eiDde van den platanenlaan, midden op deD izonnlgen weg, den bri evenbest-eller, die op hem afkwam. Zbodra hij hem zag, riep hij: Geen brief voor mij?" „Een telegram!" Een plotseling rood kleurde zijn wangen. Hij Liep vlug naar den brie venbesteller toe, en de anderen, die hem zoo opgewonden zagen, begon nen te lachen, want zij vermoedden liet nieuws. „Nu, die is blij!" „Dat zijn de streepen!" Toen hij bij den brievenbesteller was, vroeg hij haast ademloos: „•Komt het telegram uit Gompièg ne?" „Jawel, uit Oompiègne", antwoord de de brievenbesteller. Een. groote vreugde bemachtigde hem het gevoel van trots, van ze kerheid, dat nu eindelijk na vele da gen van lang wachten gekomen was.. ïm de eerste opwelling van geluk wierp hij den brievenbesteller veertig cous toe en liep, zweetend en steu nend, tegelijk lachend en huilend, naar zijn vrienden, terwijl hij het ge- te nemen. De gedachte aan hofklee- dmg en hofplecbtigheden, die d'oor zijn nicht werd'an uitgelegd en ver hoogd, scheen hem altijd hoogst on aangenaam te stemmen. Soms kite belden zij over die vormen met een vuur, dat bijna aan onbeleefdheid oveibod.g toescheen. Zij vocht voor dat overgeerfde „noblesse oblige" vv aarvoor oude adel altijd het hoofd' SI, r haar waren di® vormen gebiedend nootfcalcelijfc Radicalen en ^'teoudem" beSt0n" I/.W?0 ,stoncle? de zaken, en zoo zag lady Anno den omgang dor belde jonge lieden mtot bedaarde kalmte Het' S Febrxiari in laad kwam. Het was een maand FebruOri met zacht weer en zonneschijn. Nidht en £?™rJr^en Gn wandelden, maakten plannetjes en vonden zooveel dat teek1 bekoorli-ik was in den om trek, aat er over weggaan niet mtwr gesproken werd. niet meer (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1