NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7397 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voer Haarlem - 1*20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)|*30 Franco per post door Nederland- i-65 - Afzonderlijke nummers 0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 A n n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. IËN: ADVERTENTI Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van i—5 regels ƒ2.*—, elke rege! meer 020. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts, voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij? Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 8 AUGUSTUS. KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Schouwburg: Cinematograph, 2—4 uur. Schouwburg: Ned. Tooneelvereen. „Huzarenteoorts'', 8 uur. Vereendiginig: Stoel en Spree. „Het Koninkrijk der vrouwen"', 8 uur. De Kroon: Cinematograph „Pothé Frères", 2—4 uur. De Kroon: Ned. Oper. Ens. „Jong Heidelberg," 8 uur iBrongeibouiwSpecialiteitenvoorstel- ling, Directie Henri ter Hall, 8 uur. Schouwburg Van Lier: Marguerite Gauthier; 8 uur. St. Bawo: Nod. Dubbel Mannenkwar- tet, 8 uur. Kleine Vereeniginig: SpeciaJiteiten- voorstelling, directie Nieuwenhui- zen, 24 (Kinder voorMel ling) en 8 uur Alberts Frères, .Groote Markt: Bdos- coojpyooristellingen, 2—5, van 6 uur af. Eden Theater (God. Oude Gracht over de Raaks Specialiteiten voorstel lingen, 2—4 en 8 uur. Anti-kermis vergadering. Jon ged.- vereen. „Kom tot Jezus", lokaal Stoof steeg 6, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 2—3 u. Buitenlandsch Overzicht KEIZER EN TSAAR. Bij het afscheidsdiner aan boord van. het jacht van den Russisch en Keizer, de „Stjandart." werd door den. Tsaar de volgende toost uitgebracht „Ik gewoel mij gelukkig, dat ik Ln de gelegenheid ben U. M. oprecht dank te zeggen voor de anaji bereide bartel ij le? ontvangst, en uiting te geven aan de groote waarde, door mij gehecht aan de instandhouding van de be trekkingen en de oudsher bestaande vriend)schiap en verwantschap, die al tijd een nauiw toegtehaalden band: heb ben gevormd tusschen onze landen. Nadat ik met levendige belangstel ling en groote bewondering de oefe ningen bieb aanischouwd van de prach tige Duitsche vloot, hef ik mijn glas op om te drinken op de gezondheid van Keizer Wilhelm, den ópper-bevel hebber van die vloot, en op het wel zijn van de dappere Duitsche ma rine." Keizer Wilhelm antwoordde „Ik zeg Uwe Majesteit, van harte dank voor de zooeven gesproken vrien delijke woorden, welke uiting gaven aan de vriendschap, die ons en onze landen verbindt. Het is de eerste maal, dat mijn vloot ondier bevel van mijn broeder de eer gehad heeft voor Uwe Majesteit te manoeuvreeren. De woorden van Uwe Majesteit zullen in de harten van mijne officieren en manschappen voortleven. Wij allen zijn doordrongen van den wensch, dat het Uwe Majesteit vergunt moge zijn den aangevangen houw der Rus sische vloot met succès te volbren gen. Evenals Uwe Majesteit ben ook ik vervuld van de gedachte aan de on veranderlijke vriendschap tusschen onze huizen eni onze volken. Deze vriendschap beeft reeds meer dan een eeuw geduurd. Zij verbindt ons lieden en zal blijven voortduren. He hef mijn glas op op het welzijn van Keizer Ni- fcolaas. Leve Zijn& Majesteit, de Kei zer van Rusland! 1" Hoe de gemoedstoestand van den Tsaar is, valt af te leiden uit de me- dedeeling van den „Lokal-Anzeiger" dat de Tsaar de ontmoeting eerst veile zee bad willen behhen, maar Keizer Wilhelm wist hem te overtui gen, dat hij op de reede van. Swine- münde onder de kanonnen van dè Duiljsc-he vloot even Veilig zou wezen. Inderdaad Weeft de Tsaar, naar hel beet, zich in lang zoo veilig niet. voeld als deze dagen op de Duitsche kubt.. De omgang tusschen de keizers wordt in het Duitsche blad als zieer hartelijk geschilderd. Met eigen.' oogen heeft geen versla; gever dat echter .kunnen zien, naar de „Frankfurter Zeitung" en andere bladen zeggen, de heele vloot en het Russische jacht werden door torpedo booten in een wijden kring van alle ■nieuwsgierigen verre gehouden. DE TOESTAND IN MAROKKO. De Fransche troepen, bestemd om te Casablanca aan wal gezet te wor den, bestaan uit twee bataljon|s Al'ge- rijnsche tirailleurs van Blida Mcvstageniean, en een bataljon van het. vreemdelingenlegioen te Sidibel-Abbes. Dit zijn te zamen 2400 man voetvolk. Voorts gaan er 300 ruiters en eenfige artillerie, behoorende tot een escadron Afribaansche jagers, die te Blida lig gen en (er gaat een half escadron spa'his van Aumale. De troepen gaan aan boord te Ornn en te Algiers. Het Fransche optreden zal worden gesteund d,oor Spanje, dat eenige ocv- cgsschepen naar Casablanca zond en dat het garnizoen van Algecirafe op voet van oorlog bracht, om zoo noodig dadelijk naar Afrika te kunnen ver- .1 ektoen. Alle .maatregelen zijn vastgesteld in gemeenschappelijk overleg tujsschen de Fransche en Spaansche regeerin- gen. Te Tanger is een stoomboot uit Ca sablanca aangekomen, zonder een vluchteling mee te brengen. In de brie ven staat, dart de kabylien de stad heb ben aangevallen. Op verzoek van de Marokkaansche oveibeid heeft de Ga- li] ée zestig manschappen aan land gezet en de Spaansche kruiser veertig. De kabylen schoten op de troepen, terwijl dezen aan land kwamlen en wondden zes Fransche matrozen en een officier. De stad was weldra van kabylen verlost. Er werden wachtposten van Franschen en Spanjaarden uitgezet bij de consulaten. Vei-volgens begon de Galilée een Moorsche wijk buiten Casablanca te beschieten. De bestraffing van Casablanca h intus'schen al begonnen met een bom bardement door de Fransche sche pen. 'M verband met ide stijgende vijan digheid van de stammen, beeft de Fransche consul te Casablanca aan de kruisers Du Ghayla en Galilée bevel gegevien de toegangen tot het consu laat schoon te vagen. De te Casablanca aan land gezetle troepenmacht heeft 160 inboorlingen, dia op weg naar de consulaten wa ren, met de bajonet afgemaakt. Het bombardement van de oorlogssche pen duurde den geheel en dag; Vale honderden inboorlingen werden ge dood, terwijl de dorpen aan de buiten wijken v.an de stad grenzende, ver- ■woest' zijn. Daarna werd het bombardement ge richt op de omliggende streken, om te verhinderen, dat de stammen naar Casablanca zouden] snellen. Terzelfder tijld werden er nog 200 man van de Fransche en Spaansche schepen aan wal gezet. De Liberté heeft een telegram uit Tanger ontvangen, meldende, dat Zondag een afdeeliug van 50 man, ge commandeerd. door een luitenant ter zee 2d© Masse, toen zij de poort, wel ke tot de 'haven van Casablanca toe gang verleent, overschreed, door regelde Marokkaansdhe troepen Werd beschoten. Zes Franschen Werden gewond: dc luitenant, ter zee liet de bajonet op de geweren zetten, de soldaten gingen tot den aanval over, doodden 150 Ma rokkanen en bereikten het Franlsche consulaat, waar de Fransche vluchte- hngen zijn. Toen de Galilée het geweervuur hoor de, begon zij de dorpen te beschieten. De granaten doorploegden het ter rein, menschen en paarden werden daardoor gedoold'. De kruiser Du Cihlay- la kwam daarna aan en opende liet. vuur met melini et-granaten op rui- terjs, die de stad Inreden, en op de huizen. De Galilée zette-het vuur voort en richtte de granaten op het stad: gedeelte achter het. paleis van den palsja en op de huizen. De landings troepen van de Du Ghayla gingen, om 12 uur aan wal, waar zij met geweer schoten werden ontvangen. Hierdoor is de maraboet Sidi Becioet gedood en werden eenige matrozen gewond. De kanonnen van de kruisers veegden daarop het terrein schoon. VAN RAISOELI is bij den correspondent der „Daily Mail" te Alcazar ©en schrijven inge komen, waarin, hij zegt De veiligheid van Mac Lean is vol komen gewaarborgd; hij blijft een voudig in (hechtenis, tot dat de Engel- sehe regeering zal hebben verklaard, wat haar plannen zijn. De Brdtscho regeerlng is een machtige regeering ei het Britsche volk is een edielmoedig vc-lk. Men weet thans, waarom Raisoeli handelde zooals hij deedhet was om cl i plannen van verraders te verijd: len. Raisoeli verzocht daarom aan den correspondent van de „Daily Mail' hot medegedeelde te willen pubiicee- zen. Hij ontkent., dat geldbejag zijn oog merk is. Mocht Raisoeli 'het op gel 1 hebben voorzien, idan zou mie.tls gemak kelijker voor hem zijn, dan het weer- looze Tandzjer te nemen en te plunde ren Maar neen, Raisoeli vierlangt enkel, dat hem recht geschiede. ENGELAND-RUSLAND. De „Standard" is in staat mede te doelen, dat de overeenkomsten tus schen Rusland en Engeland tot stand gekomen zijn, en dat daardoor elke aanleiding voor een hotsing tusschen deze heide landen verdwenen is. Deze tractaten hebben ten doel de regeling der betrekkingen tUsschen Rusland en Engeland aan de Noord westelijke grens van Indië, dn Perzië, en in Tibet. MARCELIN ALBERT ondervindt nu reeds hoe weinig de volksgunst beteekent. Na zijn losla te ng uit de gevangenis heeft hij zich iu de straten van Argelierg vertoond. Toen hef volk hem herkende, ontstond er een oploop, gejoel, vijandige kre ten, ©n Marcelin Albert moest in zijn huis vluchten voor de menigte, die hem weinige weken geleden op de handen gedragen had. Marcelin Albert blijft nu thuis. De mannen, die met hem gevangen heb ben gezeten te Montpell ier, li ebben hem 'dlaar opgezocht. Lang hebbende leiders van de wijnboeren vergaderd, maar wat zij besproken hebben, is geheim gebleven. VORSTEN OP REIS. De Temps" verneemt uit Weenen, dat de Koning van Italië in September een bezoek aan Frans Jozef zal bren gen. Ofschoon het bezoek van koning Eduard ar.n keizer "Wilhelm op Wil- helmslöhe van zuiver persoonlijken aard heet te zijn en, de ontvangst aan het station dan ook zonder veel om haal zal geschieden, heeft de keizer bevolen, dat er langs den geheelenweg van 't. station tot het kasteel gelederen _:e schaard zullen staan. Daarvoor zul len soldaten, vereenigingen van oud gedienden, vakvereenigingen en scholen dienst moeten doen. UIT RUSLAND. Men denkt, dat de drie generaals Stössel, Reus en Fock zullen ter dood \eroordeeld worden, maar dat de Tsaar hen zal begenadigen. Eenige dagen geleden zoo meldt de Petersburgsdhe Globe-correspon dent vroeg .Stössel clen Tsaar verlof om een buitenlandsch reisje te maken, doch het verzoek werd afgewezen en de Tsaar verbood Stössel uitdrukke lijk het Russisch grondgebied te ver laten. In een bericht ulit St. Petersburg wordt verzekerd, clat er een algem.ee- ne spoorwegstaking voor de deur staat, waaraan deels oeconomische. dlcels politieke beweegredenen ten grondslag liggen. De regeering moet omvangrijke maatregelen hebben ge nomen om een goeden gang van het erk'eer te verzekeren. TOESTAND IN SILEZIë. Volgens een bericht uit Berlijn, zijn ei aan de kolenmijnen in Siilezië, waar ?r nu werkstaking is ongeregeldheden voorgevallen. Stakers, ddie eenige mijnwerkers het doorwerken wilden beletten, sloegen een portier, die hen den toegang tot de mijn wélde ver sperren, dood. De politie dreef hen ten slotte, met de revolver dreigende, uiteen. De troepen in de buurt staau Maar. Stadsnieuws J u b i 1 Den lsteoa September -a. s. hoopt de hear J. J. P. van Blokland den dag 'te herdenkenWaarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij dJe gemeente Haarlem als brugwlaehter der Nieu- webrug, liggende over die Ringvaart naar den Haarlemmermeerpolder. WINTE R DIEN STRE GELING Noord-BPabantsch-Duitsche Spoor wegmaatschappij Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat ter Ge meente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage ligt hert ontwerp dier winrter- dienstregeliiig 19071908 van de trei nen dier Noord-Brabanltsoh-Duitsche S.po orwögmaatsch'appij EvlentueeJe opmerkingen betreffen de deze ontwerp-dienstreigeling be- hooren vóór of op 10 Augustus a. s. t'e worden ingezonden aan liet Depar tement vain Waterstaat. A an ho u ding. Nog is als mededader aan den diefstal van timnmrmansgereedschap uit een in aataJbouw zijnd perceel aan dien Raamsingel hoek Vian Eeden straat, waarvan melding in ons vo rig blad is gemaald, aangehouden de 12-jarige knaap B., won einde Klein Heiligland. Tevens is gebleken, dat die knapen uit dat perceel ook looi hadden ontvreemd. Lijk opgehaald. In den afgeloopen nacht is uit den Kinderhuissingel opgehaald het lijk van den bejaarden heer A. H. de la öhambre, wonende Pieter Kiessti 31. Vermoedelijk is hij door de duis ternis, gaande naar zijne woning, te water .geraakt. A k t e-E xamens L. O. 's-GraVenhage, 6 Aug.. (H'andtée- kerien.) Geëxamineerd 15 candd daten (heeren). Geslaagd o. m. G. v. Balen en G. W. Cornells, te-Haarlem. Brand'ongelulk. De toestand van vrouw Poorter blijft ernstig. Rubriek voor Rechtsvragen Abonné's van dit blad mogen KOS TELOOS vragen doen, betrekking Lebbende op BURGERLIJKE RECH TEN EN VERPLICHTINGEN, of over HANDELS- en PROCESRECHT, STAATKUNDIGE RECHTEN en VER PLICHTINGEN, ECONOMISCHE en SOCIALE AANGELEGENHEDEN als mede de RECHTEN en VERPLICH TINGEN inzake ZEGEL, REGISTRA TIE, SUCCESSIE, HYPOTHEKEN en dergelijke onderwerpen van dagelijks voorkomenden aard. Wanneer deze vragen KORT en DUIDELIJK zijn gesteld; van genoeg zaam belang worden geacht en voor oplossing vatbaar schijnen, worden zij zoo spoedig mogelijk, beknopt en duidelijk, beantwoord. Naam en woonplaats van den vrager -worden niet genoemd, van de stiptste geheimhouding kan men zich verzekerd houden en wan neer de gedane vragen naar die mee* ning der redactie niet bij haar doch elders tehuis beboeren, wordt zulks medegedeeld. Vraag: Iemand die gepaspor- teerd korporaal is der infanterie, tus schen 25 en 30 jaar, kan die zich en- jageeren bij de maréchaussée te voet óf moet hij eerst nog weer bij de in fanterie teek enen en voor hoe lang moet hij zich bij d'e maréchaussée en gageer© n Antwoord: De maréchaussée wordt in den regel voltallig gebou- dlen, o. a. door aanneming vjan ge- pasporteerde militairen, die min stens drie jaren Webben gediend en onmiddellijk vóór hunne aanneming bij het wapen, bij een der korpsen van de landmacht eeme vriji willige verbintenis hebben aangegaan. De engagementsduur is op zes ja ren vastgesteld bij eerste verbintenis en ook bij overgang van het leger. DE uitvinding van het nieuwe staartstuk:. Dinsdagmiddag om 2 uur hebben ij met veel belangstelling de uiteen zetting van het nieuwe staartstuk dolor den heer Weritheim. solo-altist lufit Londen, geivolgd. Voor een 6-tal leden van het Tiaar- lernsch Muziekkorps, eenige nieuw; •gierigen en eenige verslaggevers, be speelde de heer Wiertheim eerst een viool van slechte kwaliteit; daarna werd het nieuwe staartstuk er opge zet. Om een klein ïldee van dit staart stuk te geven, deden wij het volgen de mee: Waar anders de knop zit, wordt nu eerst een hol houten schroefje inge draaid, daarna op de opening van dit schroefje een ringetje gelegd, passen- op die opening en daarna wordt het staartstuk er in gestoken wat we ider met een schroefdraad wordt be vestigd- in het ho'l houten schroefje en daarna in het blok. Het staartstuk, dat dus nu zonde snaar (strop genoemd) aan de viool bevestigd is, wordt nu een geheel met 1de viool en kan daarom, volgens ver- verklaring van den heer WertJheim. de trillingen der snaren beter in de viool overbrengen dan bij het oudie Staartstuk, waar knop en strop dit be letten. De snaren liggen bij het nieu we staartstuk veel honger, haast wa terpas. Toen de heer Wertheira nu voor den twieeld'en keer op de viool met het nieu- we staartstuk speelde, was er een merkbaar verschil te constateer en. eveneens toen ondergeteekerde er zelf eenige passages op speelde; de toon was niet merkbaar dikker geworden, doch helderder en de viool droeg imeer dan voorheen. Beslist grooter was het succes v.an dit staartstuk, toen de heer Blazer, cellist van Haarl. Muz., na ook eerst top een slechte violoncel gespeeld te (hebben, deze bespeelde met het nieu we staartstuk. W)at was nu de toon dik en vol ge worden. Nadat- de heer Wiertheim op zij pracht alt-viool, ook voorzien van een nieuw staartstuk, ons nog vergast had op een mooie solo, dankte hij de (aanwezigen voor de opkomst, zijn leedwezen uitsprekende, dat de door hem genoodigdie heeren directeuren •hier ter stede niet aanwezig waren, Voor allen, die een strijkinstrument bespelen, onverschillig dilettant of be roepsmusicus. is deze uitvinding van groot belang en wij wenschen den uit vinder Mr. Marschall B. Hern veeJ succes. K De Kermisvermakelijkheden, Men heeft het Dinsdag weer met het 'eder getroffen, 't Wias wél wat ,waaierdg", maar als 't droog is, lo ven de kermisyderders dat al. Het bezoek was dan ook goed te noemen. Vooral des avonds heerschte op het kermisterrein een gezellige drukte, die echter na elven al geducht begon te minderen. De ver-schillende vermakelijkheden hadden veel aftrek. DE SCHOUWBURG, waar „Huzaren'koorts" werd opge voerd was tot den nok gevuld. Geen wonder! 't Is een aardig blijspel; het zien van een stuk als „Huzareukoorts' is een waar genot te noemen. Wat is er weer gelachen om die trouwlustige „meiskens" en naar amu sement-snakkende officieren; de zaal daverde. De spelers werden met een dankbaar applaus beloond, en na elk bedrijf moest eenige keeren „.gehaald" worden. Het spel der Ned. Toonieel- verseniging was dan ook kranig. Hedenavond en Donderdagavond Wordt weder .hetzelfde stuk opge voerd. Wij twijfelen er niet aan, of ook dan zal het publiek in groote drommen naar den Schouwburg trek ken. ATBEiRTS FRèRES. Om het „paleis" van de gebroeders Alberts te bereiken, moet men „per aspera ari> astra" door de verdruk king tot de schoonheid, want men (moet eerslTwat gedrang dulden, om zich een plaatsje te veroveren. Eiken avond toch loopt het storm, is het haast vechten om een plaatsje. Nu, de voorstellingen verdienen dit ten volle. In ons vorig nummer pre zen we deze bioscoop als zoo ongeveer [het volmaaktste op dit gebied.Dat her halen wij ook nu, en kunnen gerust elk een bezoek aanraden. DE KLEINE VEREENIGING. Hat special'i'teiten-gelzelschap van den heer Nieuwenhuizen mag er zijn. Het weet hét publiek zoo'n avond op aangename wijze bezig te houden. Het duet „Henri en Sofia' is eenig, het Weet, behalve leuke versjes te zingen •ook allerkormiseih© dansen uit te voe ren; wat is b.v. die pantoffel-dans ee nig! Ook de soubrette mag er zijn, een barer succès-ertukjes is „het Bloemen- meisje". De acrobaten laten sterke istaialtj'ets zien, vooral aan de ringen. Het meeste succes had de revue „Haariem in stukken en brokken' Ook nu weer is om „dronken Piet' ali as gemeenteraadslid, flink gelachen. De heer en mevrouw Nieuwenhui zen gaven ook eenige duetten. Het Vb- lendiamimer-rtrio was aardig, maar de „Bekeering van een Heilsoldaat' moest men van het programma schrappen. Zoo'n bespotting van het Leger des Heils is aanstootelijk, daar deal en streven, benevens het zelf-op- offerende werk van deze instelling ■waarlijk wel iets anders verdient dan deze grove bespotting. De zaal was Dinsdag flink bezet, zeer goed zelfs voor haf begin der ker- misweek. SOCIËTEIT VEREENIGING. Dinsdagmi ddag had de eerste mid dagvoorstelling plaats in de Sociëteit Vereendiging, waarvoor gekozen was het oude beroemde kluchtspal Robert en Bertram, de lustige Vagebonden. Voor een eersten middag was de zaal vrij goed bezet. De roep, die zal uitgaan van dez; eerste opvoering zal wel oorzaak zijn dat het bezoek zal toenemen. Het moet gezegd zijn, er is vlot en aantrekke lijk gespeeld, zoodot bij voortduring hen daverend gelach de zaal vulde, en daarvoor is hot nu eenmaal kermis. Voor ouders, die hun kinderen eenige prettige uurtjes willen verschaffen, is het wel aan te bevelen, hunne schre den naar de Vereeniging te richten. IN HET BRONGEBOUW. Voor een tamelijk bezette zaal gaf Henri ter Hall zijne tweede uitvoe ring. Het moet al dadelijk erkend, ze boeide van den aanvang tot het einde en het is dan ook moeilijk uit te ma ken, welk der nummers den voorrang verdient. Bovendien: smaken verschil len; mogelijk vindt iemand sensatio neel© nummers als die van The Leo polds het ware; een ander zal zich recht amuseeren, wanneer Soesman en Zwuaf, hun „Zangwedstrijd te Bommelshuizen" ten beste geven; weer een derde geeft die voorkeur aan den goochelaar Jolhn Weil; maar ten slot te heeft ieder zich geamuseerd en durft zijn kennissen uit volle overtui ging een bezoek aan „de Bron' aan te bevelen. OLYMPISCHE SPELEN. Dinsdagavond was de schouwburg zaal van Van Ia-er beter bezet dan Maandagavond. Er we'rd uitstekend gespeeld en door het publiek terdege gelachen. De heer H. Schwab als Herlock Solmes, detectief, was bepaald uit stekend en zijn „Sherlock Holmes fijn". „I-Ierlook Solmes tu-te-retu !'- verwekte telkens een luid gelach. Voorts noemen wij nog voor hun uitstekend spel de dames Wilt, Erf- uiannSasbach, mevr. Carelsen, me vrouw Boon en de heeren Louis de Vries, Hoek, De Veer en den heer E-rf- mann niet te vergeten. In DE CONCERTZAAL „DE KROON" wferd weder opgevoerd „Jong Heidel berg". In gr oaten getale was hiet publiek opgekomen, om zich te amu seeren, en dat heeft het gedaan ge lachen is er vooral in het tweede be drijf. Het is een echt aardig keiraiis- stuk. HET VAN EDEN THEATER. Als men naar bovengenoemd thea ter gaat. kan men eens zien wat dressuur zoo al Van beesten kan ma ken. Wie heeft ooit een kat en een muis gezien, die elkaar in het voor bij gaan. niets geen kwlaad doen, ja, Zelfs vriendschappelijk bij elkaar blijven Echter niet alleen de katten ma-ar ook de honden zijn goed gedres seerd en voeren zeer mooie kunstjes uit. De heeren -Mtercey en Coca zijn zelf bewonderenswiaardig in het uit voeren iv'an acrobatische toeren,- waarhij men dikwijls vreest, dat één van beiden zal vallen, maar steeds brengen zij bet er goed af. Ook Riche en Dallo wisten het pu bliek zeer goed te amuseeren door hunne komische stukjes. Als slotnummer werd opgevoerd „GenoveVa" (in 7 tafereelen). Dit stuk viel zeer in den smaak, dat be wezen de toejuichingen van hlet pu bliek. Om half elf uur was de voor stelling afgeloopen en wias een ieder voldaan. IN DE VEREENIGING. De voorsteJling van het Koninkrijk der Vrouwen op Dinsdagavond in de „Vereeniging", mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen, hetwelk trouwens niet te verwonderen valt. Als Spree of zijne echtgenoot© op komen, dan davert de zaal reeds van de toejuichingen. Het spel van den heer Spree, voor- bi als hij de leuke coupletten zingt, waarin ons Gemeentebestuur over den hekel wordt gehaald, unlet de nieuwe Hoogere Burger School, het Openbaar Slachthuis, Ihiet Postkan toor, enz., valt zeer in dien smaak. Als hij-, in hot Koninkrijk der Vrou wen aangekomen is, (hij heeft met zijn vriend ter elfder ure in een luchtballon aan zijn vervolgers, een deurwaarder en zijn getuigen, kun nen ontsnappen) daar ten slotte het heele Koninkrijk onderstboven keent, en de mannen door zijn optreden hun rechten weer doen gelden, dan wipkt zijn kranig spel aller bewondering. Hert zal waar de keuze van dit •kermisstuk uitstekend is, dan ook niet aan volle zalen onfibreken. CAFé SMIT heeft met zijn Vlaamsch gezelschap een groot succes. Het was reeds den qersten kermisavond stampvol, en dat de nummers in den smaak vielen kan men opmaken uit het feit, dat bij elk nummer onbedaarlijk gela chen werd. De Stoomtrawle r-M a a ts. to IJmuiden. Het accoord tusschen de financieel» commissie over die Stoomtrawler- maatschappijen, onder directie van wijlen den heer C. Piantcydt Tzn.en den IJmuider schuldeischer, die thans nog eenige aanvrager is van hert faillissement der onderscheidene maatschappij en, is tot heden nog niet getroffen. Donderdag a. s. wordt de aanvrage behandeld, doch men ge looft nog aan een minnelijke schik king, door bemiddeling van een krachtig handelslichaam te Amster dam.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1