Thermometerstand Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Binnenland Kerk en School Sport en Wedstrijds Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 12 Sept. 1907. Hoogste barometerstand 772.4 m.M. te Memel (grens van Duitschland en Rusland) laagste 758.5 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 13 September Wind zwakke ZuidLOostelijke wind Gesteldheid van die luchthelder tot HöMbewolkt, droog weer. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. BarometexStjanid hedenmiddag te 2 uur 767 1/2 m.M. Neiging tot achter uitgang. Vorige stand te 2 uur 769 m.M. te Haarlem. Donderdag 12 September Hoogste gisterenF. 65° Laagste heden nacht F. 52» Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 68o DE IN- BN UITBREKER WALTHER-RICHTER. De Rechtbank veroordeelde heden den in- en uitbreker Walther-Richter tot een gevangenisstraf van 3 jarefn. De eisen was 6 jaar. RIJ WTF.T .DIEF. F. de Nijs, die in voorloopige hech tenis zit voor het stelen van een rij wiel, dat bij het postkantoor onbe heerd stond, had zich heden voor een (dergelijk feit te verantwoorden. Hier betrof het echter eene verduis tering,. De Nijs zed dan ook, dat hij1 den benadeelde binnen 14 dagen be taald zou hebben, indien die 't niet aangegeven had. Jawel de Off. van Justitie eleohte niettemin 1 jaar gevangenisstraf., „Dat was geen straf", zei bekl., „voor, izioo iets veel te veel". OPLICHTING. Het meisje M. Lammere, dat nfet verschenen is, heeft zich op sHnksche wijze in 't bezit weten te stellen van de Zomdagschle kJeêrem. van de dienst-- bode E. C. Diets, door een jongetje van1 het huis van juzffr. Diets te zen den met de boodschap dat Elizabeth! met haar mevrouw naar Zand/voort1 aou gaan en dus de Zoudagschie klee- ren noodig had. Er, was natuuiflijk miet3 van aan. Tegen Mi entje Lamtoers werd'enl 5 maanden gevangenisstraf geëisdht. BERUCHTE HEEREN. Voorts stonden heden terecht de Beruchte inbrekers J. Kiekens en G. C. Pool, wegens braak en diefstal van twee rij,wielen, en een lantaarn, ten nadeele van P. Sneeuw, in een tder laatste nachten van Mei. Beide beklaagden bekenden. Men zal zich herinneren, dJat deze beide beklaagden ook de daders zijn van de veelbesproken inbraak te Gro ningen, waarvoor zij tot 31/2 jaar ge vangenisstraf zijn veroordeeld. Het O. M. eischte tegen elk der be klaagden een gevangenisstraf van 2 jaar. Bekl. Kiekens merkte op, dat iede re Rechtbank hun straf verzwaarde, omdat ze nu eenmaal een paar keer veroordeeld zijn, „dat is nu samen, al 9 jaar", zei beklaagde. Ook bekl. Pool achtte zich daar door bezwaard en wees er op, dat ook te Amsterdam 4 jaar tegen hen geëischt was. Uitspraak 19 September a. s. UITSPRAKEN. J. P. van de Klashorst, zonder be roep te Heemstede, verduistering, één jaar gevangenisstraf. C. Sybrands, zonder beroep te Zaandam, ontuchtige handelingen plegen met iemand beneden de 16 jaar, ter beschikking van de Regee ring gesteld. Prov. Staten. Naar wij vernemen heeft de heet" Mr. W. A. 't Hooft om gezondheids redenen bedankt als lid van de Pro vinciale Staten van Noord-Holland. In de vacature zal waarschijnlijk; vóór de a s. najaarsvergadering kun nen worden voorzien. UIT DE STAATSCOURANT. De Staatscourant van 12 September bevat de gewijzigde Statuten van de vereeniging Unie van Christelijke On derwijzers en Onderwijzeressen te Haarlem. Kon. Besluiten: Benoemd voor het tijdvak van 16 Sept. 1907 tot en met 15 Sept. 1908, tot machinist in het Rijkskrankziimi?engestioht te Medem- biik, P. van den Bosch, machinist bij Ihet stoompontveer te Velsen. De loting.. Voor de dit jaar te houden loting lijn 647 lotelingen ingeschreven.. Militieraad. Naar wij vernemen is door den van Oorlog 'tot secretaris van den Militieraad 'benoemd de heer A. v. Linden Tol, alhier. MOZES MIRSKY. Het was zeker iets heel zeldzaams, wat wij gisteravond in het Bronge bouw hebben gehoord het zingen namelijk van den twaalfjarigien Mozes Mireky. Wat wij over de wondere be gaving van dit kind reeds van ver schillende zijden vernomen hadden, bleek volstrekt niet overdreven. Het is alles zoo echt muzikaal en er ligt zoo veel en zoo diep gevoel in dat zingen, dat het onmogelijk is, er niet tot het einde toe met gespannen aandacht naar te blijven luisteren. Dit geldt wel het allermeest de bedde Hebreeuw- sche gezangen, die op het programma voorkwamen „Kol Nidrei" en „Uimip- nei Chatoeinu". Dit laatste zonder begeleiding gezongen wak het glanspunt van df geheel e uitvoering. Wat een weeke buigzaamheid in die stem en welk een juistheid en fijngevoeligheid in de voordracht van die sprekende, karak tervolle toonfiguren en die eigenaar dige, als zacht snikkende voorslagen. Jammer dat, bij gebrek aan tekstboek jes, de zin der gezongen woorden ons moest ontgaan maar ook zoo liet het aandoénlijk zingen van die simpe-' le kinderstem niet na onweêrstaan- haar te boeien. Ook een paar liederen van Mendels sohn („Lieblings, platzchen" en „Dak erste Veilc'nen") en Rubinstein's „Der Asra" maakten veel indruk. In Beethoven's „Adelaide" leek mij de nuanceering meer aangeleerd dan gevoeld en het laatste lied „Am Rei- nenstein", van Silbiger, paste niet voor het karakter der stem, maar toch verbaasde ook bij deze voordracht de groote uitdrukkingskracht, waarover d jeugdige zanger beschikt. In dank voor de geestdriftige toejui chingen der aanwezigen de zaal was geheel bezet *erd toen nog een bisnummer, een liedje van Abt, geloof ik gegeven en daarmee was de hoogst belangwekkende séance afgeloopen. De heer Willem Andriessen kweet zich op zijn gewone artistieke wijze van d.-: taak der begeleiding. PHILIP LOOTS. Naar wij vernemen geeft Mozes Mirsky don 21en September voor de tweede maal een concert in heit Bron- gehouw. OP MANOEUVRES De Directeur van het Postkantoor te Haarlem noodigt belanghebbenden uit, <in verband met de militaire oefe ningen van 18 tot en met 25 Septem ber ia.s. in Noord- en Zuid-Holland te houden en waaraan ook zal worden (deelgenomen idioor een deel van ihet garnizoen alhier, om op de postzen- dingen gericht aan de op manoeuvre zijnde militairen .geen plaats van be stemming ,te vermelden, dioch in plaats daarvan de aanwijzing: „Op IGroote (Manoeuvres in Noord1- en iZuid-Hollaind" verder den naam en de voorletters van den geadresseerde, Onder toevoeging der verm elding van het korps en het 'onderdeel, w,aartoe de geadresseerde behoort dan wel waarbij hij' tijdelijk is gedetacheerd, bijvoorbeeld: OP GROOTE MANOEUVRES in N. en Z. Holland. Aan den Milicien CompagnieBatal j on 10e Regiment Infanterie. DEURWAARDER BIJ DE ARR.- RECHTBANK. Voor deurwaarder bij de IjtecMbanik alhier in de plaats van den heer A. Glaser, is door de Rechtbank opge maakt eeue voordracht, bestaande uit de heeren: 1. D. A. W. Henskes. 2. J. van de Wlateren Mz. 3. J. van Wijngaarden, allen te Haarlem. Schouwburg. 't Is moeilijk om er ons in deze prachtige zomerdagen in te denken, maar toch niettemin waar, dat het Schouwburgseizoen nadert of al aan gebroken is. Het RotterdamSche too- neelgeaelschap, directie Van Eijsderi, "komt. Zaterdag 28 September meteen si.uk, dat den eenigszins raadselachti- gen titel heeft van „Jongejuffrouw Jo sette, m'n vrouw". De Italiaansche Opera is voorne mens den 4den October „Gioconda" te geven en daarna het veelbesproken stuk van WildeStrauss, „Salome". Daar de directie haar voornemen heeft te kennen gegeven, dezen winter niei te doubleeren, mogen wij betere voor stellingen verwachten, dan die voor heen door deze opera te Haarlem werden gegeven. In de maanden December en Januari denkt Louis Bouwmeester een tour- née door ons land te maken, waarbij hij natuurlijk ook te Haarlem komt. Cremer. De bekende Hoornsche vereeniging West Frisia kon indertijd tot haar leedwezen niet deelnemen aan den tooneelwedstrijd, d'e door de Letterl. Vereeniging J. J. Cremer was uitge schreven, zal nu Donderdag 26 dezer een avond geven in onzen Schouw burg voor Cremeris leden. Ook de uitstekende vereeniging van liefhebbers de Dylezonen te Mechelen zal in dezen winter nog eens een voor stelling voor de leden van Cremer ko men geven, uit erkentelijkheid voor dt vriendelijke ontvangst, die hun bij den wedstrijd is Te beurt gevallen. VERLOF DRANKWET. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat ia ingekomen een verzoekschrift van F. C. C. N. Beens, om verlof, ingevolge art 34 dier weit, tot het verkoopen van alco- ho-lhoudenden drank, anderen dan, sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel aan het Kennemerplein no. 14. NACHTELIJKE OEFENING DER N. W. V. De afdeelingen Don Kaag, Leiden, Gouda, Delft, Rotterdam, Haarlem en Amsterdam van de Ned. Weerbaar- beidisvereendging haddien zich veree- uigd tot heit houden' van een nachte lijke oefening op den 7den September jl. in die buurt van Leiden. Een Oostpartij heeft garnizoen ge legd in de groote steden van Neder land en belegert de stelling van Am sterdam. Een korps .partijgangers heeft zich genesteld in Leiderttorp De commandant van het garavsjr-n Lei den cüraagt aan een officier op met eene sectie infanterie het hoofd der partijgangers in handen te zren te krijgen en zijne voorraden in beslag te nemen. Spionnenberiohten hebb-n aan het licht gebracht, dat de partij gangers zich ophouden op de Does- werf in Leiderdorp. De commandant dier sectie infanterie, de reserve-2de- luit. van het 7e reg. inf. J. Ph. Tuyt besluit in alle stilte voort te rukken tot in Leiderdorp. Aldaar gaat een gedeelte den weg op naar Hoog-Made, buigt af naar het Zuid—Oosten en zal het huis aan den Noord-Westelijken kamt over weiland naderen. Het overige gedeelte gaat in twee booten langs de Does en tracht, ter wijl die aandacht aan de West- en Noordzijde wordt afgeleid het huis te overrompelen en den hoofdman dier partijgangers te vatten. De comman dant der partijgangers demilitie-2de luitenant W. van Wijk is van een en ander onderricht, zendt een patrouil le uit om na te gaan van welke zijdie de vijandelijke Suflanjterie hem zal aanvallen. Het huis op het terrein (zooals bekend die groote lijmkokerij van den heer Barmentier) was zwaar versterkt en omgeven door hindernis sen. Elke hindernis werd bewaakt, en de hoofdmacht bleef ter beschikking van den commandant der bezetting in de nabijheid van den waterkant. Een bootje voer den Does langs om in den wachtdienst te voorzien en ver rassing van die zijde te voorkomen. Om half negen begon de oefening en om kwart over elf had de aanval van töwiee zijden tegelijk plaats. Het gedeelte dat omgetrokken was had een zware taak, door de weilan den en isiooten opgehouden. De verkenning werd hem echter vergemakkelijkt, doordat er al heel vroeg om zijn patrouilles van uit de versperringen geschoten werd. Door het in de hand houden van zijn reserve mocht de aanval te water lals niet volkomen gelukt zijn te be schouwen. Bovendien verloor de aan valler het bestuur over een dier boo ten en wertd de komst vooruit gesig naleerd door het wachtbootje. De hoofdman der partijgangers had zijn voorraden' reeds vervoerd' maar 't KagertmeeT en ze diaar op eilaudj.es opgeslagen en had het plan zelf den dian® te ontspringen door op het laat ste oogenblilk met een bootje daarheen te vluchten, hetgeen hem ook gelukt zou zijn, indien de leider niet het sig naal „eindigen der manoeuvre" had laten blazen. Daarna werd de troep te (ongeveer haJlf een verzameld, en een korte bespreking gehouden, waar bij de leider de gelegenheid bad het optreden der commandanten, hunne maatregelen en handelingen te prij zen, onder voorbehoud van enkele op merkingen. Er was nl. door den verdediger, die in eigen land ageerde, verzuimd den aanvaller een hinderlaag te leggen en hem daardoor afbreuk te doen voor dat hij aan zijn vooropgezet plan uit voering kon geven. De patrouilles heb ben goed gewerkt, er was stilte bij beide partijen, doch zenuwachtigheid bracht tot te vroeg schieten. Over het algemeen werd er bovendien door de manschappen vaak niet zoo vlug ge hoorzaamd als de toestand meebracht toch was de discipline als altijd weer voorbeeldig. Jammer dat niet allen laan de roepstem om mee te doen, ge volg hadden gegeven. Na de bespreking vonden allen een gastvrij onthaal en een goed stroole- ger bij de bewoners der veste en la gen allen spoedig te genieten van een welverdiende rust. J u b i 1 Heden herdacht de heer T. Vreede, rijtuigschilder aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. den dag waar op hij vóór 25 jaarbij genoemde maat schappij in dienst trad. Van de maat schappij kreeg de jubilaris een enve loppe met inhoud. G e v. V o o r W. Een ceintuur, een overschoten, een hondje, een armbandjes een zweep, een ijzeren gewicht, een zakje met geld. HEEMSTEDE. Het bestuur der Bloemistliedenver- eeniging alhier, bezorgde aan de le den met hunne dames in café Buiten- lukt Woensdag een recht genoeglij ken en leerzamen avond- De heer Chr. Niessink daartoe uit- genoodigd, vertoonde eenige reeksen lichtbeelden, welke zeer scherp op het doek werden gebracht. Het verklaren de woord van den heer Niessink ver hoogde zeer de waarde van het ver toonde. Wat is diat „Henoch Arden" een mooi pakkend verhaal, en hoe luister dien hot jonge volkje, naar het kinder verhaal „Naar Vader". Na de pauze hield de heer N. eenige voordrachten, zonder lichtbeelden, die zeer in den smaak vielen, en toon de zich op het gebied van declamee- ren een meester, 't Was werkelijk een zeer goed geslaagde bijeenkomst. MISHANDELING, De Hbld.-berichtgever te Sloterdijk meldt Tijdens de veldwachter Padmos in bet Rechthuis bij een aldaar gehou den bal voor mogelijke rustverstorin gen dienst deed, liet een jonge kerel uit den Grooten Upolder hem roepen en verzocht hem mede te gaan naar kien IJpotld'er daar hij hem ondier vier oogen wat had mede te doelen. De veldwachter, wellicht indachtig aam. het lot van zijn collega te Mill, bedankte voor de uitnoodiging en het heerschap hierover gebelgd, ging daarna zoo tegen den politiedienaar te keer, dat overbrenging naar het arrestanteiilokaal wel volgen moest. Tijdens zijn vervoer wist- de kerel des veldwachters jas te vernielen, en- bij de fouil leering greep hij hem bij de keel, zoodat een worsteling ont stonddie den opposant nog lang zal heugen. De omstandigheid, dat de vechters baas P. den veldwachter niet kende en blijkbaar opzettelijk naar hier was gekomen om met Padmos te-vechten, döet vermoeden, dat hij tegen Pad mos is opgehitst IJMUTDEN. Schip gestrand. Hedenmorgen werd bericht ontvan gen, dat in de Noordergtron den een barkschip (gestrand is. Naam en natie nog onbekend. De sleepboot Titan vertrok van hier ter ad^istemtie. Gebeten. De heer S. alhier werd dezen mor gen zoodanig door een hond gebeten, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Werkelijk levert het groot aantal wtoeste honden, dat geregeld om de vischhallien zwerft, een gevaar 'op voor de voorbijgangers1 en 't iis zeer vreemd, dat ze niet in de hokken wor den opgeborgen, die daarvoor expres zijn gebouwd. Ned. Protestantenbond. Heden had voor die eerste maai een huwelijksinzegening plaats in hiet kerkgebouw van den Ned. Protestan tenbond alhier. ZANDVOORT. Zooals in ons vorig blad reeds Ver meld is, zal de heetr J. v. Stolk het: verplaatsen en uitbreiden dier rioi'ee- ring in die Raadsvergadering van 13 Sept. a. s- nader toelichten. Wij ge- looven zeker, diat velen met belang stelling deze toelichting zullen tege moet zien en hopen, dait verplaatsing van het uitloozdngsk anaal zal ge" schiedlen. Door het aanlleggeh van ver&cihih lende straten in die omgeving wfor- den de gronden dlaar meer en meer bebouwd, zoodat weldra diat kanaal in d'e bebouwde kom der gemeente ligt en verplaatsing uit (hygiënisch oogpunt een eerste vereischte is. De geur, die bij den minsten wind ver oorzaakt wordt, is niet bijzonder aan genaam. Reeds eerder zijn stappen tot ver plaatsing overwogen., maar de kos ten 9chijnlen ook hier Verbetering te gein te houden. STATEN-GENERAAL. De leiden van die beide Kamers .dier Staten-Generaal zijn thans in ver- eenigdle vergadering bijeengeroepen op Zaterdag 14 September a. des namiddags 3 uur, in het lokaal van de gewone zitting ddr StatemGiene- raal. Naar mien verneemt moet de geringe ruimte, die die vergader zaal der Tweede Kamer aanbiedt en Ihet groot aantal aanwezige vreemde 'autoriteiten het aantal toegangskaar ten tot bij woning dc-r openiugs-verga- dering op 17 September zeer beperkt worden. De presidentsloge zal ditmaal be stemd worden voor Nederlandsche autoriteiten. De Tweede Kamer is bijeengeroe pen in vergadering up Dinsdag 17 September a. s. te drie uur, ter aan bieding van de Staatsbegrooting voor 1908, het opmaken eiener nominatie voor het voorzitterschap en die be*- noeming van voorzitters en tweede Voorzitters 'der afdeelingen. DE VERKIEZING TE FRANEKER. Van anti-revolutionaire zijde wor den genoemd, dte heeren J. v. d. Molen Tzn,, airond.-schoolopziener te Leeu warden, en H. Pollema, lid van Ged. (Staten van Friesland, te Sn eek. (L. Ct.) JURISTENVEREENIGING. Mr. M. Mendels zal, naar Het Volk meldt, het volgend jaar in de Juris- tenvereeniging prae-advies uitbren gen over de vraag „Verdient het aanbeveling het leéken-element aan de rechtspraak (in strafproces, bur gerlijk proces, administratief proces) te doen deelnemen?" Mr. Z. VAN DEN BERGH. De Tel.-correspondent te Den Hel der meldt Uit de beste bron kunnen Wij me- dedeelen, dat de heecr mr. Z. van den Bergh, benoemd tot wethouder van Amsterdam, in geen geval voorne mens is te bedanken voor den Ka merzetel voor dit district. HULPVAARDIG. Bij een militairen wandelrit van een afdeeling cavalerie, geraakte een paard van een brigadier zwaar kreu- peL Op den strand-boulevard bleef de brigadier achter, stapte af, en onder zocht den voet om de oorzaak van het gebrek op te sporen. Het paard bleef daarbij niet stilstaan, zoodat de bri gadier geen gemakkelijk werk had. Toen kwam er een niet gekleed! heer, die dien. brigadier aanbood het paard' bij den kop vast te houden, terwijl (hij (dan better den voet kon onderzoe ken. Het euvel was weldra gevonden: oen keisteentje was tusschen de hoef en 'het hotef ijzer gedrongen en zoo de) ■ootrzaak van de kreupelheid. Terwijl die brigadier nog steeds bezig was het keitje te verwijderen, voegde e«n lui tenant van het regiment zich bij den iachtergebl even militair, doch zoodra bad hij den burgerheer opgemerkt, die nog steedis geduldig het paard bij den teugel liaid, of hij maakte het sa luut gebruikelijk voor een generaal ten groette beleefd toet een„Dag, ExcellentieDe brigadier stond nu Verbluft te kijken, de burger die hem den dienst had bewezen, was... de oud-minister van oorlog, generaal Staal. („N. Ct.") DE LISTIGE POLITIE. Het gebeurde te Sittard', althans vlak bij Sittard. Een inwoner had met de justitie nog wat te vereffenen; rederien. om maar Duitschland te vluchten. In de nabijheid van Sittard ligt een water... rijk aan visch. En M., de gevluchte, een eerste liefheb ber van hengelen, Waagde het nu en dan eens, aan den oever van het vischrijke water eenige uurtjes te vis- schen. Doch de politie bad lont gedo ken en ontdekte het verblijf op Hol- iaadscfhen bodem van den gevluchte. En verkleed ais visscher gaat ook zij aan den oever zitten, de hsngus in den kant gestoken, wachtend cp de dingen, die komen zullen. En weric«- lijk, M. nadert weer het Hollandsche; kijkt of geen politie hem belaagt; de baan veilig achtend, dringt hij door, en zou juist aan zijne collega's geïn formeerd hebben naar hunne vnngst, toen hij de list der politie bemerkte, in wien hij den wachtmeester der ma- réchiaussées, den politie-insp ee te u r «o agenten herkent. Met bekwamen spoed werd M. voor 8 maaiden vrij Stlaiatslogies bezorgd. (Tijld.) MISDAiAD? Men meldt uit Schijudel aan de 's- H. Gt.: Dte ztevenltü enjarige Brokt, dae se dert Zondag vermist werd, ds gister morgen niet ver van zijne woning Idiood in een veld met kooien gevon den, met een zware beenwonde. iMen denkt aan (een misdaad, doch nadere bijzonderheden ontbreken nog. ARNHEMSCHE BANKVEREENIGING. Uit Arnhem meldt men aan de N. R. Gt. Woenisdagnamiddlag half zes is mr. Pliester, directeur der Arnhetawche Barikverieeniging, gearresteerd. Mr. dte Meyier, de andere directeur, is riekvan hem is nog niets bekend. EIGENAARDIGE KIEKJES. Het bekende hladJ Themis geeft een merkwaardig bij voegsel, besta and'e uit afbeeldingen van de fabriek der firma Leeuwmans Co., te Apel doorn. Deze firina is failliet verklaard:, naar de verzekering der redactie van Themis up een vordering van f 400 en gehetel ten onrechte, d!aar hare schul dei! 9000 en hare bezittingen- f 80.000 bedragen. Dte afbeeldingen worden dus blijk baar 'gegeven met d'e bedoeling om te doen zien, dat dit faillissement riet had moeiten worden uitgesproken. Bij het Hof te Arnhem is dan ook vernie tiging van het vonnis aangevraagd1. INBRAKEN. Gisternacht is te Zwolle een brutale diefstal gepleegd, ten huize van baron Q de Q. in het Spoolderpark (gem. Zwollerkerspel). De dieven hebben zich toegang verschaft door de bal- condeur, die zij met gereedschappen openden, en ontvreemdden onder scheiden zilveren voorwerpen ter waarde van circa 400. Ook bij den heer S. zijn de dieven aan den gang geweest. Hier schijnen zc echter gestoord te zijn, want ge reed liggende voorwerpen werden achtergelaten. Voor eenigen tijd is in deze zelfde omgeving onder dezelfde omstandig heden ingebroken bij den heer N. De daders daarvan zijn echter nooit ont dekt. Nader meldt men Uit verschillende aanwijzingen blijkt, dat de geslepen dieven van plan zijn geweest dezen nacht eens flink hun slag te slaan. Want ook bij de heeren K. en Kr. in de Veerallee zijn mislukte pogingen van inbraak geconstateerd. In de woning van baron Q. de Q. vertoont de serre-deur een vijftal ope ningen, die eT zijn ingeboord, kenne lijk met het doel om daardoor mot eenig voorwerp de kruk te bereiken, die wellicht op deze wijze is overge haald. Voetstappen verraden op ver schillende plaatsen de beweging der lïecten, die blijkbaar hun werk op uit nemende wijze verstaan. Want al heb ben verschillende personen eenig ge rucht gehoord, zij maakten toch zóó weinig gedruisch, dat de gedachte aan inbraak buitengesloten bleef. De politie doet natuurlijk ijverig ondorzoek, maar zal zij er in slagen, den dader of de daders te vinden Het te te hopen, daar het aantal inbra ken, hier in den laatsten tijd ge pleegd, onrustbarend aan het toene men is en menigeen zich reeds af vraagt, of al die feiten niet aan een zelfde individu of complot moeten toe geschreven worden. Te Laren is in den nacht van Dins dag op Woensdag ingebroken in den rijwielhandel van de firma C. Maas en J. Fijnhaar. Beide firmanten wa- rer juist met hunne gezinnen dien avond onverwachts naar Amerika vertrokken. Ook bij den heer J. M. D. Stromk in het "Spoolderpark bij Zwotie is Dins dagnacht ingebroken en tafelzilver BRANDEN. Juist bij het aangaan der Ro damsche Beurs ontstond Woena middag te 1 uur een paniek. Ui] station Beurs drong plotseling geweldige verstikkende rook uit in- en uitgangen. Brandweer en dingsbrigadle Werden per telefooi geroepen van alle zijden en wi spoedig ter plaatse, alsmede de tie. Het bleek bij aankomst echter d'e brand reeds door het spooir personeel met eigen middelen bluscht was. Door onbekende oon was die ontstaan bij het op- en n hallen der e.lectrische lift, loopa van het bestelgoedleirenbureau aoo straat naai" het bovenperron en, gevuld was met koffers en aan goederen. De schade is vrij bel« rijk. Door de politic wordit een otj zoek ingesteld. Die boerderij van dten landboi K. Sluis, te Landsmeer, is Dins nacht afgebrand. De inboedel is s tendeels gered. Niets was verzei; De oorzaak Is onbekend. EENE VERRASSING. Men meldt uit Zwolle Dezer dagen is hier op ruim I jarigen leeftijd een vrouwtje ovf den, dat gedurende de laatste j? door het armbestuur onderhort werd. Haar erfgenamen werden haar dood verrast door een bei van ongeveer f 1200 aan contan dat in (le overigens poovere ual4 schap werd aangetroffen. ONGELUKKEN Meen seint uit Deventer aan1 Tijd Dinsdagavond 'is in den IJsel dronken mej. G., een bejaarde di Hoe het oiiigeluk geschied is», is onopgehelderd. Aan de halte Hoogesteeg (Gold.; /raakte een machinist bij het veri ten van werkzaamheden -met den- (tusschen machinedeelen, wiaarl (hij zeer ernstig verminkt werd. De heer Plemper 'van Bal en, tlheker te Nijkerk, verleende dei ;Ste hulp. Dinsdag had aan de Bassin Maastricht een treurig otngi plaats. Zekere vrouw L. passé: met haar 6-iarig kindje de sluisi de Zuiid-Willemsvaart, toen het plotseling uitgleed en tusschen leuning dloor in de diepte verdw Vruchteloos werden pogingen in werk gesteld om het anme kind redden. Nadat het widht 10 mini in het water had gelegen., werd op het droge gebracht. De levensj ten kond,en niet meer worden o; Wekt. Per raderbaar werd het Ij naar Calvariënibeuig ovepgebrachj (L. I Men metdt ulit Dioidewaard: Ons geheeie dorp is ondier den druk van een allerdroevigst ong( tiiat hier hedenmorgen heeft plaat had. De heer M. G. iR. was bezig geweier, dat niet geladen was, naa meendie, schoon te maken, toen; plotseling afging en hem doodleliji die borst trof. Zijn dio-od wekt meene deelneming. Ten huize van Jb. Boon, 1ste lenistraat 48 in dien Helder,' Woensdagmiddag tusschen 12 j uur een jongetje van ongeveer Jaar in een wasebkuip gevallen, gedeeltelijk gevuld' was met wi De moeder miste het kleintje. I zoeken en vond hiet kind voorovei vallen in de kui|p, waarin het l het Wlater j/sj gesüiiWt* De ontbt dokter kon slechts den dood coi teeren. (Dagblad v| NED. HERV. KERK. Beroepen te Wilhelminadorp I land) de heer W. Th. Boissev cand. te Amsterdam. Aangenomen het beroep te M heerenland door ds. N. van Sc' wenburg te Hien en Dodewiaand, DUINDIGT. Behalve in den Ada-prijs, ws Fieur d' Amour alléén over de i ging, was het programma Woensdag te Duindigt. rijk voora In den Troostprijs verschenen nvmder dan zestien mededingers dï start, en het was de heer Bal uien het gelukken mocht met W het eerst over de streep te gaan., Warda toonde 1.48 en verbeterdi haar record met zeven seconden. Kassier was een zeer goede tw in een kilometertijd van 1.49 en right, die sterk gespeeld werd, I digde als derde in 1.50. Zooals men zien kan, werden ei zeer goede tijden giemaakt. In de Record-draverij wist Doele met Roy Lockheart wel bet et binnen te komen, (toch eindelijk 1 Piet dan eens gedisqualificeerd. Lockheart ging dan ook bedroe: slecht. Cyclone werd hierdoor eerste, dent tweede, en Brummbar (DE I riet) derde. Het gaan van Cyclone was well doch niet geheel onberispelijk. Viens Poupoule met Mr. Luden Indian King met Mr. Koster, 11 dead heat in den Dames-prijs. In King scheen in de course geslagi zijn., de hengst verhuisde spö naar de achterhoede, doch in rechte eind bracht de he6r Koster! paard zeer goed naar voren, ensli een beetje meer jockey-schap en 1 an King was een zekere winner, weest. In den Sluïtings-prijs was 't Tj1 toevertrouwd aan diens ouden naar, den heer Schönrock, die prachtige overwinning behaalde een kilometertijd van 1.46. Emmy Lou kon het niet verder 1 gen dan tweede aan. te komen. De Verkoopsren, waarin Sella den Belgischen bookmaker Diere

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2