NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzfcy Stadsnieuws Rubriek voor Rechtsvragen 25e Jaa gang. No. 7437 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 24 SEPTEMBER 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37Y% de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBÖ0M, ADVERT ENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regel meer 050. Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie? Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij? Zuider Buitenspaarne §c Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. DüNlSDlAiG 24 SEPTEMBER. Vergadering Witte Kruis. Si. Bavo: Orgelbespeling, 1—2 uur. D;e Kroon: Gabaret Artistique. 8 u. L. [DE STAKING IN ANTWERPEN. I Een medewerker van de Figaro beeft den, voorzitter der Fédéraittiion, [den lieer Steinmann ge sproken. Hij bewondert hem om den moed:, waar mee aan allle bedreiging rustig weer stand wordt geboden. „Hij wieiet dat izijn leven in gevaar iis, dat men zijn huis zou willen verbranden, en fleg matiek gaat hij voort den meedoogien- 3onzen tegenstond! te besturen". Het is een zaak van beginsel, meneer, en toeevem zial ik niet. In inlets. Aan niemand U zult zien Wanneer ik iets will, dat ik billijk vind:, dan wil ik dat tot bet uiter ste De toestand is eenvoudig. Sedert zeven j aren leven wij' iin vol komen overeenstemming met onze iWerkli-eden. Eenige socialistische on rust stokers zijn hierheen gekomen _©n doen nu sedert maanden hun best, die overeenstemming te verbreken. Voor het oogenblik zijn zij daarin ge slaagd. En nu ziegt men tot ons „De menschen hebben u voorstellen te doen. Waarom spreekt u niet met hen Ik antwoord, dat. ik met die menschen niet spreken wil, omidat ik hen niet. ken, omdat ik hen niet h'eb te kennen, en omdat, zoolang die vreemdelingen zich. stellen tusschen onze werklieden en ons, wij weigeren te onderhandelen. Ziediaar alles. Men vindt ons wreed. Maar meneer, bet is voor ons een kwestie van leven en dood. De vraag is eenvoudig of we het socialisme zich zullen laten mees ter maken van de hlaven van Antwer pen en voortaan onze zaken besturen. Wij zullen het socialisme den weg versperren, onverwrikbaai; zoolang we er de kraeblt en die middelen toe hebben En zult u die kracht nog lang hebben De heer Steimmann glimlacht wel voldaan. 1 Om een gedeelte van het volk, Idat ontbirlalk, te"vervangen, hebben wij werklieden van elders aangeworven ik kan u niet zeggen, wat ons dJit aan vervoer en schadeloosstellingen van allerlei aard al heeft gekost. Maar heb geen enkele reden om u te ver bergen dat de Federatie op het loogeniblik anderhalf millioen francs in kas heeft, haar weer stam dska.s Ihaar oorlogskas, en dat, wanneer dat (geld zal gebruikt zijn, wij er onge twijfeld weer nieuw zullen' vinden. I En die enorme: zaak hebt u met zijn zeventigen moeten klaar spelen Ia. Het bedrag der bijdragen is voor ieder huis geregeld naar gelang van bet cijfer vain zijn omzet en alles [is heel eenvoudig en eerlijk geregeld. Een kwestie van tudht en gezond ver stand. Men moet iets willen; of niet Willen. En wij willen nu eenmaal niet dat de socialisten zich bij ons vesti gen. Van concessie tot concessie, van zwakheid tot zwakheid, zou dat gauw [zijn gebeurd. pE TOESTAND IN MAROKKO. Een Havas-niota' deelt mede, dat ge neraal Drude aan de regeering sein de, dat hij niet ggloofde, dat dei on derhandelingen met d'e af ge vaardig eden van enkele stammen tot iel-s zeu lden leiden en dat hij daarom zijn vrij heid van handelen hernam en de [operaties in de omgeving van Casa blanca zal hervatten. Een later telegram meldt dan ook reeds, dat Zaterdagochtend om vier nur generaal Dimde uit Casablanca vertrokken is met de helft dier aanwe zige troepen. Het Marokkaansche kamp van Sidi- brahim, gelegen 18 K.M. ten zuiden jan Casablanca, werd na een bom bardement en nadat bet in brand was gestoken, ingenomen. De strijd was niet zeer hardnekkig. De Marokkanen, gewaarschuwd door het vuur der Fransche voorpos ten, hadden namelijk liet kamp verla ten voordat het meereudeel der troe pen aanwezig was. De verligzen aan die zijde der Fran- schen bedroegen één Goumier ge dood en vijf gewond, waaronder één officier. UIT RUSLAND. DE LIJFGARDE VAN DEN TSAAR. Voor eenigen tijd' werd door de re actionaire pers aangeraden een soort Janitsjaren-troep te vormen ter be schutting van den Tsaar. Aan dezen Taad is gevolg gegeven door het sa menstellen van een' gecombineerd re*- giment. Het bestaalt uit vertrouwde manschappen uit alle regimenten die door hun kolonels zijn eanbevolen. Voor hun gedrag zijn de betrokken kolonels verantwoordelijk. Het Russische departement van ma- rine heeft tw,ee 'pantserschepen van 25,500 ton op stapel doen zetten. Ze zullen bewapend worden met tien stukken van 12 en zes van 8 iduim. Eik schip wordt met duizend kop pen bemand en voert drie snelvaren de mijnkotters mede.. De .schepen moetetn in anderhalf jaar- gereed zijn en zullen samen 34 millioen roebel kosten. UIT DUITSCH Z.-W. AFRIKA. HET REBELLENHOOFD MORENGA GEVALLEN Uit Upimgtou wondt van 21 Sept. gemeld Het Britsche commando van ma joor Ellias heeft Morenga, den voor- naamsten aanvoerder der opstande lingen in Duitsdh Z. W. Afrika, aan gevallen, jui'st toen die rebel op biet punt stond heit Britsche gebied te verlaten om zich met den kaffer- kapitein Simon Kopper te vereehigen. Morenga, zijn zoon, zijn oom en drie izijmor aanhangers moéten gedood zijnhieromtrent bestaat geen zeker heid. Aan de zijde der Britten werden een korporaal en een soldaat geiwiond. Indien het bericht van Morengia's dood bevestigd wondt, kan men het verzet tegen hiet Duitsche gezag als gebroken beschouwen. HET SPOORWEGONGELUK IN MEXICO. Volgens de laatste berichten over 't spoorwegongeluk bij Encarnacion werden er 63 personen gedood en 43 gewond, van wie velen zeer erpst'g. De machinist van den goederentrein is in hechtenis genomen. ONTPLOFFING TE WILHELMSHöHE. Zaterdagmorgen, even na acht uur, ontstond bij de uit voering van munitiewerk in het ars tiilieriedepöt, een ontploffing bij het ontladen Van 15 c.M. granatenvijf arbeiders werden gedood, twee ar beiders en twee vrouwen ernstig ge wond, twee personen licht gewond. Abonné's van dit blad mogen KOS TELOOS vrdgem doen, betrekking hebbende opBURGERLIJKE RECH TEN EN VERPLICHTINGEN, of over HANDELS- en PROCESRECHT, STAATKUNDIGE RECHTEN en VER PLICHTINGEN, ECONOMISCHE en SOCIALE AANGELEGENHEDEN, als mede de RECHTEN en VERPLICH TINGEN inzake ZEGEL, REGISTRA TIE, SUCCESSIE, HYPOTHEKEN en dergelijke onderwerpen van dage lijks voorkomenden aard. Wanneer deze vragen KORT en DUIDELIJK zijn gesteld, vah genoeg zaam belang worden geacht, en voor oplossing vatbaar schijnen, worden zij zoo spoedig mogelijk, beknopt en duidelijk, beantwoord. Naam en woonplaats van den vrager worden niet gönioemd, van de stiptste geheimhouding kan men zich verzekerd houden en wan neer de gedane vragen naar de mee ning der redactie niet bij haar, doch elders thuijs belmoren, wordt zulks Vnaiag: Op welke manier ban ik mijn bewijs van Nederlanderschap vlugger dan hunnen acht dagen beko men en of een voorloopig bewijs vol doende ii$ om naar het buitenland te gaan? Amtrwolord: Het wil ons voorko men, dat men u dit ter secretarie, waar u zich. toch. vervoegen moet, wel met eemiige juistheid zal kunnen zeg gen; maar wanneer bet stuk door vele autoriteiten mioet worden gelegali seerd (officier van justitie, minister van justitie, idem van buitenlandscihe aak en en gezant) dlam is acht diagen niet veel. Voorloopige bewijzen van dien aard kennen wij niet en in verschillende landen worden voor de toelating van vreemdelingen verschillende eischen Vna a g: Is een huurcontract, door eene vrouw getaekend, waar de man niets van wist, geldig voor de wet? Antwio-ord: Neen, de vrouw kan /niet handelen zonder bijstand en machtiging van den man. Het con tract is nietig voor de vrouw, den man en hunne erfgenamen, maar de tegenpartij kan zich op de nietigheid niet beroepen. JACHT OP EEN RIJWIELDIEF. Vammlorgen om half elf werd de Kruisstraat even in opschudding ge bracht doordat van de Piarklaun een net gekleed man, in grijs colbert- kost U'Um met fantasiéhoed, kwam aanrennen, even later gevolgd door een ander heer in 't grijs, iop de fiets, een paar politie-'agenten per rij wiel, en een stroom nieuwsgierige ihiardloopers'. Hat was een vertooning als voor een kinematograaf, maar minder grappig in cijtn beteëkenis. De ren ging door de Lange Heerenistraat en Tuinstraat naar het Kenaupark. Tegteniover hiet huis van den bur gemeester hield de vluchteling ,want dat bleek de nette man te zijn plotseling in en gaf zich, doodmoe van den loop, aan zijn vervolgers oiver. IHij werd onder groot geleide naai- het politiebureau in de Srnede- straat gebracht. Wij vernamen, dat hij zich Virijldlag heeft (schuldig ge mankt aan diefstal van een rijwiel. De eigenaar van het rijiwiel herkende den man die er op read, Zaterdag 1.1 en nam zijn eigendom weer terug, waarbij de dief op de vlucht ging. Hedenochtend ontmoette hij hem weer op ide Parklaan, en zette hem nu ach terna met het bekende gevolg. De man liep bedaard mee naar het- po litiebureau. Nader vernemen wij nog, dat de diefstal izich als volgt heeft toegedra gen De bestolene, de'heer B. liet zijn rij wiel Zaterdagochtend, eendge oogen blikken onbeheerd staan in die Jor- idjemsstraat. Toen hij terugkwam was het verdwenen', terwijl een rnieisje. hem zeilde, dat een heer in grijs1 kos tuum heit had medegenomen. Een uur later ontmoette de heer B. dm dief «op de Pairidaan hij herkende zijn eigen wiel en zei „Meneer, dtat wiel is van mij 1" De meneer zei, dat bijl 't bij Koop man gehuurd had, doch had geien ziin om mee te gaan naar den heer Koop man. De heer B. steldé hem toen voor ©ven meê te gaan naar de firma Smits waar 't rijwiel gekocht was. „Meneer", zei demau, „ik vertrouw u volkomen, neemt u 't maar mee, „ik kom over 5 minuten De heer B. nam de fiets mee, maar dé meneer bleef natuurlijk weg» en was ook niet meer te vinden. De recherche zocht hem miet hulp van den heer B. den geihioelen Zater dagavond tevergeefs, en nu, wonder boven wonder, lontmoelte' de heer B. hem dezen1 ochtend weer op de Park laan, alwaar hij hij de firma Jacoh- son inging, blijkbaar om iemand; al daar werkzaam, te spreken. De heer B. en dé. heer Yan Rhijn uit Haarlem's Sporthandel waar schuwden de politie), en vervolgden den man met het reedis bekende Resul taat. Hij gaf op het politiebureau op te heeten J. Willemse, hoewel al spoe dig bleek, dat zijn eigenlijke naam is Willem F., dat hij sinds eenige dagen uit Amerika is teruggekeerd en dat hij dezelfde is die voor eenige jaren wegens inbraak bij den heer Noot hoven Van Goor in het Kenaupark, waarbij 'hij, op 't dak zittende, op de politie vuurde, tot 3 jaar gevangenis straf is veroordeeld, welke straf hij heeft ondergaan. Zijn moeder en broeder werden ter herkenning ten bureele onthalen, doch F. deed net \of hij ze niet her kende. „Dat is me moeder niet", zei hij, hoewel de vrouw hem oniiiroanl om dien bals viel. Ze had hem i niet ontmoet na 'zijn terugkomst. In zijn bezit werd gevonden een met 'drie scherpe patronen geladen revolver. Ontsnapt. Hedenmorgen fwisjt een der jonge lieden die Zaterdag getracht héb ben, om id oor verbreking der ruiten hun kamaraden ite verlossen uit een cel in het Paleis van Justitie en des wege gearresteerd voor genoemd gebouw aan zijn bewakers te ont snappen. Zijn vrijheid was echter van korten duur, daar hij reedis dadelijk weer door een politie-agent gegrepen wérd'. Te water. Zaterdagmiddag reed een elfjarige jongen uit de Linschofenstraat met de fiets in het Z. B. Spaarne. Met zeer veel moeite werd dè jeugdige fietsrij der gered. Het omgeval was alleen te wijten aan het feit, dat hij zijn fiets (freehweel) niet behoorlijk besturen kon. EEN VERRASSING. iZie was een paar weken in Zand voort geweeist., het meisje, dait de zee lucht genieten moest. En op den mid dag van haar vertrek uit het kinder pension zamelde ze aan 't strand een heele vracht schelpen op, die ze, zou meenemen. De meneer van 't pension sitond gewillig een van zijn leege si garenkistjes af en de juf uit het pen sion pakte 's avonds het zaakje in. 't Meisje vertrok. Denzelfdem avond krijgt de meneer van It pension vrienden visite. - WBi je rooken? Meneer zet rz'n kistje op tafel en pre senteert... schelpen! 'Hevige woede-uitval van mieneer te gen juf, juf die maar al zenuwachtig te lachen zit en beweert dat ze zich nog zés, kasten zal lachen! - Voor mijn part lach je je een heel ameublement! zegt meneer. Nou heb je m'n sigaren voor dat kind in- Dan zal de verrassing voor het kind erger zijn idian voor jou- zei de viriind, twteut méneer ook inzieit, en hem in een mildere, wat meêlijdende stemming brengt! DIGK. DE KRIENiSHHULDE. De reuizenikrans en de twee oorkon den, voor eenige dagen tentoongesteld in iden bloemenwinkel van den heer Lamfers, hebben een blijvende plaats gekregen in liet repetitielokaal in den Doelen, met uitzondering van de oor konde, persoonlijk voor den heer Kriens bestemd, die een plaats in zijn woning heeft gekregen. I n b r ia a ik. Zondagavond tusschen 9 1/2 en 10 1/2 uur, tijdens de bewoners afwezig wa ren, is ingebroken in perceel no. 5 aan de Morinnesteeg bewoond door de iwediuwie M. Verharen met dochter, die gehuwd is met M. Versteeg. In de woning is alles onderste boven gehaald. Zelfs de bedstee. Ontvreemd is uit een linnenkast in die huiskamer een 'zilveren knip; voorts een gouden broche zonder speld en uit een zijkamer uit de iade van een peniantk/aistje, ongeveer 7 aan kleingeld, 2 zilveren oorknoppen en een zilveren vingerring (defect). Dé dief of dieven hebben zich toe gang tot de woning verschaft door middel van een vtalscha sleutel, daar geen braak aan die woning is te zien. Zij hebben aan den achterkant de wo ning verlaten door de achterdeur die met knippen aan den binnenkant ge sloten was, open te maken, en zijn daarna in het tuinJtje over den muur geklommen uitkomende in de Wiar- moezenierspoort, waartoe zij' gebruik gemaakt hebben van een stoel die zij- uit de kamer van de weduwe Verha ren hadden medegenomen en op het erf bij de buren hebben achtergela ten. De buren hebben omstreeks 10 uur verdachte personen bij de woning van de wed. Verharen gezien. De politie doet onderzoek. Fiefs-ion ge val. Dé jongen C. v. d. R., woonachtig in het Schoterkwiartier, had Zaterdag aan de Jan Gijzemvaart het ongeluk, doordat hij voor twee hem passeereu- di© wiaganö, twiiljde uitwijken, in de moddersloot terecht te komen. Door spoedig toegeschoten Ihulp is hij; hoe wel ónder de modder, behouden op het droge gebracht. W e r k t ij, d dl e r Stucadoor Door de afdeeling Haarlem van den Algem. Nederl. Stucadoorsbond is het volgend schrijven aan de afdee ling Haarlem van den Nederl. Stuca- doors-Patroonsbond gericht. Mijne Heeren Op de onlangs gehouden ledenver gadering, waar o.a. op de agenda voorkwam bespreking van den werk tijd voor den a.s. winter is, gezien de schrikkelijke werkloosheid, welke al geruimen fïjd in ons bedrijf heerscht, ons opgedragen u, namens de afdee ling, voor te stellen met ons in onder handeling te treden, om door geza menlijke beteprékdngen het daarheen te leiden, dlat in dezen winter niet bij kunstlicht zal worden gewerkt. Hopende hierop een spoedig en be slissend antwoord1 te ontvangen, kienen wij, namens de afdeeling bo vengenoemd F. C. MISSET, voorzitter. F. J. WEMPE, Secretaris. OM EN OP HET OORLOGSVELD. Men schrijft ons: Dat was al dadelijk een aardig mo ment: uitgestapt uit de stoomtram te Loosdiuinen, zagen we daar in behaag lijke wanorde ons 10e Regiment uit Haarlem in 't gras liggen, de muziek met den heer Rap voorop, ook in het gras. Vlak er bij: hield miajoor Giel mét z/n officieren bespreking, voor zoover onze druk-etende mannetjes er dn betrokken waren. Spoedig bleek, het eindpunt van die reis reeds be reikt was: in onafzienbare rij langs de Dorpsstraat opgesteld, frantgemiaakt, vaandel gepresenteerd en 't Wilhel mus geblazen. Daarop verkreeg een iegenlijk z'n „biljet van inkwartie ring" en toog naar zijn gastheer of gastvrouw, om er den verderen Za terdag en den geheelen Zondag door te brengen. Mét waardeering wordt dit gemeld; want gezien op den lan gen én vermoeiendien dag, die Zon- diagniacht- begint, is er een flinke rust tijd geweest, om kracht te zamelen voor den istrijid. IZoo'n inkwartiering in een anders rustig dorp geeft, een allergezelligste drukte. Heel het bewieeglijïcie garni zoensleven met al den (aankleve van idden schuift zich tusschen het dorps leven in; de wacht wordt heel gemoe delijk onder gebracht dn een open staande boerenschuur; 't hoofdkwar tier van den miajoor in een eenvoudig café. Gleen moment van den dag, of er loopen soldaten, 't zij nog zwoegende onder hun zware bepakking, 't geweer man den schouder. T zij van dat alles ontdaan, kalm een pijpje rook end en in conversatie met de dorpelingen. 't Postkantoor, waar wij ook zijn ingekwartierd" bergt een 4-tal genie soldaten, die te zorgen hebben voor den telegrafisohen dienst met de kustwachten; heel den nacht dloor zijn zij in functie. Zooals geméld, Zondag is ook voor de manoeuvres de dag van rust. Niets is er dan, wat zou doen ver moeden, dat het oorlogstoestand is. Geen hoomsignaal, geen comman do's, geen tromgeroffel. Alles rust. Mlaar de slaap, die hierop volgt, zal niet zoo rustig zijn: reeds hoorden we dat om ongeveer twee uur alarm zou geblazen worden, en dan zal Loosdui nen weten, dat het strijdbare mannen bergt; de nachtelijke stilte zal spoor loos moeten vluchten voor de zenuw achtige drukte. En dan gaat heit. de duinen in, den vijiand tegemoet begunstigd door een zeldzaam held'eren nacht, majestate- 1 ijk de miaon aan den helder-blauwen, witgesterden hemel, als met een glim lach neerstarend op het gekrioel dér menschjes, die oorlog gaan spelen, oorlog, iwaar heel het aardrijk in zoo'n geweldig-schoonen nicht vrede ademt. Roei- en Z e i 1 v e r e e n i g i n g. De R. en Z. V. het Spaarne, die voornemens is op het terrein naast de spoorbrug over liet Spaarne een schui- terihiui's te Jaten bouwen voor om streeks f 15000, heeft aan hare dona teurs en leden meegedeeld, dat zij ge gronde verwachtingen heeft, dat deze plannen verwezenlijkt zullen worden. Daartoe is het evenwel noodig, dat ocne geldileening worde aangegaan van f 16000, welke het bestuur zich voorstelt aan te gaan in den vorm van 160 obligatiën a ƒ100, rentende 21/2 procent, met een aflossing van min stens jaarlijks ƒ300. Het bestuur grondt een en ander op den tegenwoordigen toestand en d9 tc verwachten sterke stijging van het ledental, zoodra het nieuwe schuiten huis gebouwd zal zijn. Naar aanleiding van een bericht in een onzer vorige rummer's zendt ons de heer J. van Linge een uitvoerig stuik, waaraan wij ontboe nen zijne mededeelingen, „dat hij 13 Juli 1905 zijn ontslag bij de E. S. M. gevraagd heeft, dat hij op grond van bii den president dier Maats., den heer E. Luden, genomen infonnatiën, door het bestuur der Z.-Afrik. Voor- scholkas bij den Consul-Generaal te New-York wrerd aanbevolen en dat de klacht tegen de E. S. M. niet betreft de zaak, waarop in ons berichtje werd gedoeld. Onze berichtgever wenscht daarop thans verder niet in te gaan. Aangehouden. In die Raamstraat te Rotterdam aangehouden L. M. v. M., een 19-ja rig meisje, dat door de rechtbank te Haarlem (tot drie wéken gevangenis straf wegens diefstal is veroordeeld. MOSES MURSKY. Zaterdagavond heb ik in het Bron- gebouw het tweede optreden van den twaalfjarigen zanger Moses Mi rak y bijgewoond. En dat met even groote belangstelling en vooral niet minder genoegen dan den eersten keer. Onder de 10 nummers van het programma waren deze rniaal 3 Hebreeuwsche en Obaldeeuwsehe gezangen: „Mi Sche- beizaoh", /KolNidrei' (op algemeen verlangen) en „Rizei". Deze eigenaar dig schoone zangen en de waarlijk diep treffende wijze waarop de jonge Mirsky ze ten gefhioone brengt gaven aan deze uitvoering weer haar verre weg grootste belangrijkheid. De zang kunst van diit kind en er wordt voor een correcte uitvoering dezer melo- diën heel wat geëischt wekt terecht de algemeens bewondering; maar be paald onbegrijpelijk vind ik dat die knaap in zijn voordracht een gevoel, een heilige passie, een diep. schrij nend zielewee bij wijlen vermag te doen doorklinken, waardoor de toe hoorder voortdurend w-ordt geboeid en niet zelden hevig ontroerd. 't Is jammer, dat er Zaterdagavond maar betrekkelijk zoo weinigen heb ben gebruik gemaakt van de gelegen heid om iets heel zeldzaams niet al leen, maar iets heel zeldzaam moois -te genieten. PHILIP LOOTS. Schietwedstrij d. Bij den Zondag 22 Sopt. gehouden ouderlingen "schietwedstrijd van de Scherpsobutters-v ereenigi ug .Haar lem" werden die prijzen resp. behaald doer de heeren, afdeeling personeel Ohr. F. Arnold, L. v. Ophuijzen, M.- Nederkoorn, H. Spoor, J. Pelsers, J. Dokkum, C. Boon Pzn. Afdeeling Rozen-wed'strijd, door de héeren H. Spoor, Ohr. F. Arnold; L. v. Ophuijzen, L. Smeeaïk, J. Pelsers, C. W. Sprengers, R. v. .Solingen, M. Nederkoorn, W. v. Leeuwen, J. Mo or. Door den heer Chr. F. Arnold werd de zilveren medaille behaald voor het grootst aantal rozen gedurende het geheele saizoen. C. D r ay er. Na een kortstondig ziekbed is te Zandvoort gisteravond overleden de heer C. Drayer, in den nog jeugdigen leeftijd van 29 jaar. De overledene was sinds eenig9 jaren onderwijzer aan ■school B in de Spaamwouderstraat. Nog maakte de heer Drayer deel uit van het bestuur van Haarlem's Zang genot, welke zangvereeniging in hem een ijverigen eersten secretaris ver liest. Zijn verscheiden is een groot ver lies voor zijne ouders en zusters, e\ eneens voor de school, waar hij met liefde voor het onderwijs werkzaam was en voor zijne vele vrienden! Danseur sus. De dan&leeraren de heeren De Haan en De Lange openden Zaterdag hun cursussen met het geven van een feestavond voor hun leerlingen in „De Kleine Vereeniging". Dit was een welgeslaagde avond waartoe vooral hiet zeer drukke bezoek meewerkte. Het eerste gedeelte van de bijeen komst werd "besteed aan het afwerken' van een speoialiteiten-programma.- Het gezelschap, dat anders Zondags avonds in dit Variété optreadtt, kwieet zich ook nu op voortreffelijke wijze van zijn taak, en wist het pu bliek uitstékend te amuseeren. Een 'kluchtspel „Eindelijk alleen" werd o. a. door het trio Van Eunen zeer aardig opgevoerd. Aan de twee daar in optredende dames werd een bloem stuk overhandigd, bij welke aanbie ding de heeren De Haan en De Lange de gedegenheid vonden, om hun leer lingen hartelijk welkom te», heeten. Tevens werd medegedeeld, dat ook dézen winter een soirée in den Schouwburg gegeven wordt, waar ook weder e-en operette door de leer lingen zal worden opgevoexvl. Deze mededeëling werd met applaus .be groet. Het tweede gedeelte van den avond1 werd aan 'hei dansen gewijd. Dit was voor de meeste bezoekers en be zoeksters natuurlijk het hoofddoel der bijeenkomst. Naai- verluidt, moet het een zeer gezellig bal ge weest zijn, zoodat deze eerste avond een goed begin voor het winterver maak der leerlingen was. Handboogschieten. „De Jonge Batavieren" van Haar lem wonnen Zondag op het concours van den Bond den 3den korpspros.- Onze stadgenoot do heer A. v. d. Beer won den tweeden personeelén prijs.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1