NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws 25e Jaargang. No. 7440 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1907 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem f 20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)K 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 Y% „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM* ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels jrL—elke regel meer ƒ036. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie es Administratief Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij j Zuider Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. VRIJDAG 27 SEPTEMBER. De Kroom: Concent G. v. Bracken Hock, 8 UiUir. No. 012 Nabetrachting van den Gemeenteraad. Het trekken van de afdeeiingen in den Gemeenteraad is voor het publiek altijd dlaarom een genot, omdait al de leden zonder uitzondering dlaiaraian deelnemen. Menschen die anders vol banden d ziwijlgen. dloen dan hun mond open. oim „een, twee, drie" te roepen, al naar gelang van het cijfer, dal het lot hun in den schoot heeft gewor pen. Daarna ziwijgen ze even in alle toonaarden, een heel jiaar lang, - be- hialve wanneer er gelsitemd meet wor den en ze er niet van tussdhen kunnen vóór te zeggen of tégen. Toick ontbrak het ook diezen Woens dag niet aan gelegenheid tot pr ai tien. Vooreerst over de vraag, of stoep- ruimte grond is, die de gemeente Van een particulier moet annexeeren, d'an wel overnemen telgen' betaling. De heer Krelage had ter verbreeding va-n het trottoir aan de oostzijde van dien Klei nen Houtweg een stukje gronds afge staan vóór ©enige nieuw te bouwen buizen en nu stelden B. en W. voor, ter vergoeding f 200 te betalen. De heer Snelfcjets meende, dat dit on moedig was. Diergelijke stoepen 'kon de Raad annexeeren als hij wou, zon-i der betaling. En met deze concessie werd nog niet ©en® een goede toestand verkregen, want voor het tegenwoor dige kantoor staan ook nog palen en bekken. In deze1 opvatting kreeg d© heer iSmeilttijiös ©venwel geeto steun. Zelfs noemde de heer Rinkeima dat „ont vreemden" en zei hij', dat de enkeling wel waf moet opofferen voor het alge meen belang, ihaar dat men hem daarom toch niet m'ag vermoorden, Welke uitdrukking den Raad tot vroo- ïijikiheid stemde. Het voorstel van B. en W. werd met op een na algemeen© Stemmen aangenomen, maar de heer Sneltjes bad gelijk in zóóver, dat de ÏJoeistand aan dien oostkant nog niet goed is. Terwijl er wegens de elk oo- glenbOök passeorend© trams een breed trottoir moest wezen, staan de hekken voor het kantoor der firma Krelage niet minder in den weg, dan die voor bef huis aan' den; overkant, dlat nota bene eigendom is van de gemeente. Niet voor niemendal Werd de uitdruk king ,,de hand in eigen boezem ste ken" uitgevonden1. Toen de 1 o onsverlbo oigiug van den Opzichter bij' den Hout en de plantsoe nen Baardse'. Het dagelijkscfn bestuur Stelde zoo'n belangrijk© traotements- verbetering voor dezen ambtenaar ivoor dat sommige leden meenden, dat *t den architect gold. 1901 aangesteld "op een salaris van f 900, is dat later op f 1000 gebracht, toen nogmaals ver hoogd, totdat in 1906 bij1 de beigroo- ïfing de Raad een simpele verhooging van f 50 afwees;, o.ia. omdat de archi tect destijds niet met deze verhooging Ingenomen was. Dezen keer was de beer Springer van meening veran derd, miaar verschillende Raadsleden trokken tegen de verhooging te vei lde. Zonder baat evenwel, want slecht® 6 leden waren te vindien voor het denkbeeld van den heer Modoo, om het. salaris te heipalen op f 900 tot f 1200 en ten Stoft© nam de Raad het voor stiel van B. en W. aan. De heer Baardse krijigt dus nu een tra© tem ent van f 1200 tot f 1500. Over 't algemeen verkeerde het Col lege in een mildie stemming. De boek houder van de gem eentereini ging krijigt f 50 meer. om de onkosten van (zijn borgtocht er mee te betalen. Toen laan B. en W. werd verweten, diat zij niet op klein©' bedraigen letten, vond Idle heer De Breuk gelefgcriheid om imee te deelen, dlat het College dan toch een algemeen© verhooging van 'de salarissen der ambtenaren van de reiniging heeft afgewimpeld. Rij deze gelegenheid hield de heer Middelkoop zijn maidenspeech (kalm, zakelijk en met een tintje hu mor. De mildheid hield evenwel op bij het verzoek van de stokers der gasfa- brick ^m verhooging v.an loon. Bij hun voorstel tiot afwijzing beriepen en W. zich op de Iconen elders, wat niet kon mallaten den toorn van den heer Gro'Ot op te wekken. Nioem- dle deze dit argument min, als een af front wenisc/hte hij deze uitdrukking toch ook niet beschouwd te hebben. Waarschijnlijk toch ook niet als een compliment! De hieeir Schram deed nog een poging om de aanvraag tot bij de behandeling van de begrooting uitgesteld te krijgen, mlaiar dat had geen succes. Natuurlijk niet, want wie vóór uitstel stemde, verbond zich min of meer om ook verhooging goed te keuren en daar wilde de groote meer derheid niet aan. Daarna werd het request afgewezen, met den heer Groot als eeniige tegenstemmer. ■Langdurige beraadslaging, zoballs de offiiciieele term luidt, werkl uitgelokt dioor het voorstel van B. en W. om de bediening van de seininrichting der Electa*. Spoiorw. Maats, aan de Lan- gebnug op te dragen aan de brug wachters tegen vergoeding door die maatschappij van 725. 't Is wonder lijk, maar waar, dat zoodra deze Maatschappij wat vraagt, menigeen toit critdek geneigd is. De een voorzag ijselijke dingen in den vorm van last voor de Schipperij en gevaar voor de brug, die ander vreesde loonisverhoo- ginig voor die brugwachters en haal de er zelfs een oude quaestie bij, die aanleiding heeft gegeven tot de be noeming van een scheidsgerecht, dat de gemeente in 't- ongelijk beeft ge stelid'. De heer Groot ging zelfs zóóver, dat hiji het immoreel noemde om werk, dat die gemeente betaald krijgt van een particuliere maatschappij, (aan de beambten op te dragen zonder extra vergoeding. iSipeelde hem bier de gerechtvaar digde wenlsch om de positie der ge meentewerklieden te verbeteren, geen parten? Waarom zou de gen haar beambteai niet wat meer werk kunnen opdragen, wanneer bun ar beid binnen de redelijke grenzen blijft? Dat zag ook Mr. Thie! niet in, die overigens de ©enige opmerking maakte, welke be teek ends had. Hij wees er namelijk op. dat de- gemeente, haiar brugwachters de bediening van deze seinen opdragende, door de ont- werp-overeenkomst wel werd ontsla gen van .alle Verantwoordelijkheid ten opzichte van die Electr. Spoor, imiaar niet tegenover derden. Met an dere woorden: dat de gemeente wel eens om schadevergoeding zou kun nen wonden aangesproken door de er ven en rechtverkrijgenden van passa giers, die in een wagen der E. S. M. in de openstaande brug reden en jam merlijk in 't Sjpaiaxne mochten omko men. Daaraan hadden B. en W. niet ge dacht. Gretig namen ze dan ook de aanvulling over. En toen de heer Mo- doo, huiverig geworden, verzocht om de rechtsgeleerd© Commissie eens over de ontwerp-overeenkomst te hoe ren, achtte de voorzitter dat niet noo- ddg. miaar informeerde belangstellend „of mijnheer Thdel ook nog iets an ders had." Deze eer. wel verre van (Mr. TiMel te overweldigen, bralcM hem tot de eenvoudige verklaring, dat laanhlouden hem goed was, miaar dat (hij het niet moedig vond; waarna de giewijizigd© overeenkomst aangenomen werd'. Waarom ttiji deze gelegenheid de rechtsgeleerde Commissie niet geraad pleegd is, zal wel niemand begrijpen. Waar hebben we anders deze com missie-.oor? En. d'at er end ar de Raadsleden iemand zit, die aan des burgemeesters tafel' zijn zetel behoor de te hebben;, is opnieuw duidelijk ge bleken. Het verbazingwekkend© debat over ons Stedelijk Museum heb ik tot bet laatst bewaard. Hoewel ik den tijd, diat ik hef voorrecht heb de Raadsver gaderingen bij te wonen, langzamer hand bij decenniën begin tp tellen, is een soortgelijke discussie als die over het Museum toch'zeldzaam geweest. De toestand wia® zoo. De heer De (Braai steld©' voor, het Museum een Ölag in de week kosteloos open te stel len, omdat er menschen zijn, die ge moedsbezwaren hebben op Zondag de schilderijen te ga/an zien. Toen hij dat vroeger eens voorstelde werd het verworpen, wat mij toen verwonder de. Dezen keer werd het aangenomen. De heer Schram maakte de zeer juiste opmerking, dat het eigenlijk kleinsteedsch is voor zoo'n museum entreegelden te heffen. Het moest al tijd gratis toegankelijk wezen. Maar meteen stelde hij' voor de uren waar op het Museum des Zondags open is, uit te breiden... Stel' u voor, de 2de voorzitter en waarnemend secretaris van de afd. Haarlem der Nederl. Ver- eeniging ter bevordering van Zon dagsrust stelde dus voor. den arbeid der opzichters over tiet Museum' op Zondag uit te breidien. 'En waarvoor? Om den geweldigen aandrang? Omdat zich drommen van menschen aanmelden, voor wie geen plaats meer is? Volstrekt niet. 't Is waar, de heer Modoo noemde de uren van 12 tot 3 ongeschikt voor den werkman, die juist in dezen tijd eet daarna wel graag eens even rustig ziften blijft. Dat be zwaar is juist, miaar daarvoor blad het aantal uren toch niet behoeven te worden uitgebreid, men; had de uren kunnen veranderen en die bijv. stellen van 10 tot 1 of van 11 tot 2 uur. Oan had' ieder die wil1, de schilderijen op Zondag kunnien giaan zien, zonder dat de Zondagsrust van de daarbij toezicht houdende ambtenaren was verkort. (Het is een onverstandig besluit, dat hier genomen is. Als strijder voor Zondagsrust m'ag bij nader overden ken de heer Schram., met den veldheer uit de oudheid wel zeggen: „nog één zoo'n overwinning en ik ben verloren!" De heeren Loiasjes en Miedeana wier- den benoemd1 tot leden van de Com missie voor de bezwaarschriften der plaatselijk© belasiting. Beiden waren afwezig. Zij zullen de tijding trouwens altijd spoedig .genoeg hoeren. Ik mis dien moed', hun een gelukwensch te zenden. J. C. P. UIT DE ANTWER'PSCHE HAVEN. Gisteren vestigden wij de aandacht er op, dat nergens werdl gemeld, dat de burgemeester gemachtigd was be loften te doen omtrent, loonsverhoo- ging. En thans blijkt nit nadere be richten, dat inderdaad de burgemees ter wèl wat te veel gezegd heeft. Het „Handelsblad van Antwerpen" toch geeft het volgende gesprek met Steimimann, den voorzitter van het Sc he epv aart-verboord, weer „Wij hebben dezen morgen M. Stein- mann ontmoet, en hem over den toe stand, ontstaan uit de betelissin der werklieden, ondervraagd. Welke zal nu de houding der werkgevers zijn wais onze eerste vraag. Uiterst eenvoudig. In al onze handelingen en beslissingen zullen wij even krachtdadig blijven en ook maar geen duimbreedte afwijken van onze vroegere houding. De werklieden wil len het wierk hernemen, goed; maar zij hernemen het, op onze voorwaar den en zooals wij het regelen. En wat aangaande ae loonlsver- hoogings-quaesitie Ik zegde het reeds gisterendes- aangaande lean ik geen woord mfeer zeggen, dan ik tot hiertoe gezegd heb. De werklieden hebben zich te gedra gen naar het reglement der Beroeps vereniging, aah wien zij hunne vraag regelmatig moeten indienen. De be staande scheidsraad zal die vraag om derzoeken en wat die raad, beslist zal worden gedaan. Maar de belofte in den brief van den burgemeester? Ik heb niets beloofd, of ndlemiand heeft iets kunnen beloven en 't zou overigens onmogelijk zijn eenige be lofte te doen om de eenvoudige re den, dat alleen de scheids\aad kwestie iets toezeggen kan. En dan de bepaling, dat het bin nen 14 dagen moet toegestaan zijn Daar kan ik niet op antwoorden. Alles zal afhangen van den datum, waarop de werklieden hunne vraag aan de Beroepsvereeniging inzenden, en aldus beginnen met het reglement van die Beroepsvereeniging te erken nen. Niemand kan zich Verbinden op ©enen bepaalden datum. Wat met de Engeslchen? De Engelscben zullen weggezon den worden, zoo gauw, in bovenge- melden zin, naar onze regeling, alles regelmatig wierkt.. Ten slotte het dreigement, dat de werklieden den strijd zullen her beginnen, als de zoogenaamde „belof ten" van des burgemeesters brief niet verwezenlijkt zijn Dat is de zaak der werklieden. Zij zullen op hetzelfde onverbiddelijk verzet onzerzijds stuiten en wij zullen de noodige werkkrachten terug invoe ren. Overigens, dan zal het werkelijk op leven en dood gaan, en dan zullen WIJ eerst ONZE voorwaarden stel len, eer het werk zou hernomen wor den." Bovendien wordt in een Reuter-tele- gram gemeld, dat de leiders der be weging niet weder zullen worden aan genomen. Deze verklaringen hebben aan de haven groote opwinding veroorzaakt; te meer daar van een loonsverhooging binnen 14 daigen niet wordt gespro ken. Toch houdt de burgemeester vol, dat leden der Fédération hem die beloften gedaan hebben. De tijd zal leeren wie gelijk heeft. UIT RUSLAND. Er is thans van wege de Russische regeering een rapport uitgegeven over het ongeluk met het keizerlijk jacht ..Standart". Daarin wordt deeld, dat in de jaren 1904, 1905 1906 gepeild is in het Noordelijk ge deelte van de Ivilakfjord, maar dat toen de klip, waarop het jacht than; is geloopen, wegen's haar geringen omvang onontdekt' is gebleven. Wat het schip zelve betreft, wordt medegedeeld, dat de machines en de meeste ketels onbeschadigd zijn geble ven en dat het jacht eerstdaags zon der behulp van een sleepboot naar Kroontetadt zal kunnien gaan om daar gedokt ta worden. Op 21 en 22 September-, dus ruim een week na het ongeval, heeft de Tsaar nog met zijne dochters de gods dienstoefening aan boord van het jacht bijgewoond en de overige officie ren in den eetsalon bet ontbijt ge bruikt. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Uit Manies wordt gemeld De transatlantische trein, die om 8 uur 50 min. des morgeus van Parijs naai* Cherbourg vertrekt, moest in de tunnel van Breval, nabij Mantes, voor onveilige seinen stoppen. Een snel trein om 9 uur van Parijs vertrokken, reed ïnet groote snelheid op den stil- staainden brein in, vernielde den ach tersten wagen en deed verscheidene andere wagente ontsporen. Het verkeer in de richting Cherbourg was tot vier uur gisterenmiddag onderbroken. Van de 20 gewonden is er één ernstig wond. Afscheid van den heer J, J, Zeewoldt. Teraardebestelling. Woensdagmiddag te drie uur werd op de begraafplaats te Zandvoort het stoffelijk overschot van den heer C. Drayér, in leven onderwijzer te Haar lem, onder zeer groote deelneming ter aarde besteld. Die deelneming uft- te zich vooral in de aanwezigheid van eene talrijke schare belangstellenden aan de groeve, toen de droeve stoet naderde. Achter de familie schreed een tach tigtal schoolkinderen, waaronder de leerlingen zijnier klasse. Daarna volg- de de zangvereeniging „Haarlem's Zanggenot" met omfloerste barnier. Van aëze vereeniginig was de overle dene eenige jaren secretaris. Aangekomen bij de laatste rust plaats, Werd de baar gedekt met eeni ge fraaie kransen, waaronder die van school B uit de Spaararwouderstraat en van de liedertafel. De heer Van Ekeren voerde het woord namens het onderwijzend per soneel en de schooljeugd en wist met zeer goed gekozen woorden de gevoe lens van zijne jeugdige en oudjere vrienden te vertolken, waarna hij met een „rust zacht" afscheid van den dood© nam. Hierna sprak de heer 7. B. Bongerls namens „Zanggenot" een waardee- Uend woord en herinnerde aan het groote verlies ook voor zijne mede zangers. Toen zong de liedertafel „Góeden- nacht^ van Fred. J. Roöske, waarvan de dlrié Coupletten niét anders dan een weemoedigen indruk konden na laten. Een hiermede was de droeve plech tigheid, waaraan ook een deputatie uit het bestuur van „Doopsgezind Zangkoor" had deelgenomen, geëin digd en dankte de vader des overlede nen allen voor de betoonde belang stelling. Verbeterd. De Rijksstraatweg naar Amsterdam waarover de laatste jaren nog al eens geklaagd werd, wordt zoo ge leidelijk aan veel verbeterd. De be ihar ddng aan den zuidrand is voor 2/3 gereed en wordt in 1908 vol- tooicf. Elk jaar Wordt een flink gedeelte opnieuw bestraat of verstraiait, ter wijl wij dezer dagen zelfs een gras rand zagen planten langs den Noor delijken nand, als scheiding tusschen straatweg en trambaan. In alle stilte was heit voorbereid, en ndeit alleen in alle stilte, miaar ook buitengewoon vlug. Het was, zooals de heer ZeawoMt zelf getuigde giste renavond een verrassing waarbij je niet weet Wait te zeggen. „Toen ik vanavond' het rijtuig zag voorkomen, een rijtuig met twee paarden, en ik maar in te stappen hiad, ja, toen be greep ik dait er wal was. Maar voor dien tijd niets niemendal." Zoo stillekens was de hulde gis terenavond aan den heer Zeewoldt ge bracht, voorbereid, en ze Was mis schien juist daarom zoo inslaand, en getuigend van 'hartelijke waardeering. 'Anders een heel© toer om zoo iets st.il te houden als er veel menschen in een Comité zitten; en dlat was toch nogal het geval. Uit de verschillende lichamen waarin de he,r Zeewoldt zit ting had hadden de volgende heeren zich tot een commissie vereenigd: Dr. J. Timmer, (Soc. Vereeniging), M. H. Binger, (sec r. -penningmeester Ko ninginnedag), J. Aartsen, (Vaderland en Koning). J. W. Arriëms (secr. IJs club Haarlem en Omstreken), G. B. Crommelin (Vereen. Koninginnedag), A. J. C. Daamien (Pres. Ned. Credlef- bamk), G. W. C. van Essen (Bond van Schietvereenigingen. Ed. H. Hymans (•afd'. Haarlem der Nat. Vereen, tot steun aan Mülicens), Mr. W. Jager GeriiLngis. (ivoorz. Toonkunöt). A. C. Moser, (voorz. Harmonie), J. C. Pee- reboom (N. V. Lourens Co9ter), J. C. Suringar, (Dir. Ned. Creditbanik), T. L. van Wiaigtiendonk (IJsclub Haar lem). De meesite leden van het comité, be nevens een aantal andere belangstel lenden hadden zich tegen 9 uur gis terenavond vereenigd in de villa van den heer Zeewoldt IDie villa Was 's middags om 5 uur van de laatste meubelen ontdaan, e" nu. toen de heer Zeewoldt aankwam., „ik wist niet wat ik zag," zei hij:, i zijn speechje om de vrienden te be danken, „twee kamers zoo prachtig opgesierd!" Nu, dat waren ze, dat waren ze voor al door de zorgen van den heer Bin ger, die een paar kamers met plan ten, tapijten, draperieën en een paar wandbescbilderingen tot iets moois, iets feestelijks had geriraakt, waartus- sohen de veelkleurige lam,pions en de stil-brandende kaarsvlammen het heel goed deden. Buiten stond de tuin in den rossen gloed van pctroleumfak- kels, die fantastische schijnsels wierp op de gezichten van de toeschouwers binnen, en de zeer velen buiten bet tuinhek. Vooral mooi was het schouw spel toen bij 's heeren Zeewoldt's aan komst, in den tuin Bengaalsch vuur werd aangestoken. Met hoera's werd bij begroet, „de Harmonie' in dm tuin, deed do fanfares klinken, en 't dochtertje van den heer Z. zelf bood haar moeder een bloemtuil aan. Dan sprak Dr. J. Timmer als voorzit ter dor commissie. Hij begon met namens de verschillende vereenigin- gen zijn groot leedwezen te betuigen over het beengaan van den heer Zee woldt, die aan vele vereenigingen op zoodanige wijze' verbonden was, dat wiji meenden, zegtt spr.dat die ban den onverbrekelijk waren.. Helaas, dat, bleek van niet! Over de redenen die tot, dit besluit hebben geleid, wil spr. niet uitwijden, miaar wil alleen te ken men geven op welk een innige en voor treffelijke wijze de heer Z. was ver bonden met vereenigingen, waarvan bij hier vertegenwoordigers ziet staan die meenden, dlat hij moest ervaren (hoe groot de genegenheid zijner vrienden in deze stad is. „Daarom zijn ze in uw hui® vereenigd, om te betuigen hoe zij' uiw arbeid op prijs (hebben gesteld. Nacht en dag hebt gij gewerkt, en hebt gij ook met altijd de verdiende waardeering genoten, bedenk dat dit is een algemeen ver schijnsel, maar bedenk ook, dlat dé waardeering voor uw arbeid feitelijk veel grooter is geweest dan ooit is ge bleken. Werd uw wijze van werken, uw inspanning zeer gewaardeerd, be halve die Waardeering won gij' ook onze genegenheid. Want uw omgang was altijd vriendschappelijk! En nu ds de teerling geworpen! Nu zijt gij den Rubicon over en gaat gij schei den van onze goede stad. Wees ver zekerd dat gij bier achterlaat tal van vrienden en belangstellenden, die be hoefte 'hebben gevoeld door mijn miond u enkele eenvoudige woorden toe te spreken. (Maar oan het gesproken woord io blijvende herinnering te doen zijn, hebben zij geaneend u dit te moeten aanbieden..." Spr. bood nu aan een op de wijze van een triptiek samengestelde her- inneringSHOorkonde, bevattende de na men der hierboven genoemde veree nigingen en lidhamen met die der be stuursleden. keurig geëncadreerd in mahoniehout eai staande op een ma honiehouten ezel. De oorkonde is uit gevoerd bij de fimita Emrik en Binger, vertoont op 't middenstuk een fraai stadsgezicht en op de buitenzijden der deurtjes de opdracht: „Aan J. J. Zee woldt. in dankbare herinnering Haarlem, September 1907" bene vens het portret van den heer Zee woldt. Maar tevens", ging dr. Timmer voort, „bieden we u aan dit schilderij (een stuk van C. Zwaan uit de Laren- sclie school) een huiselijk tafereeltje in «allen eenvoud. Wij wenschen u toe, dat gij in uiw nieuwe woning, even genoeglijk als hier, maar wat méér rust zult vdmiden dan hier, waar uw belangstelling in het openbare le ven zooveel van uw tijd, uw gezond heid en uw rust gevorderd heeft. Dit erkennen, eerbiedigen en waardeeren wij, als wij u dé rust toewensdhen die u hier wei eens ontbrak. Maar wij wenschen ook dat als gij Haarlem zulit verlaten hebben, wij u nog vaak hier in ons midden zullen zien, zij 't dan als gast in onze bestuursvergade ringen. Wij willen u nog niet mis sen!" Wat de heer Zeewoldt antwoordde hebben wij voor een deel al gezegd. We stippen er nog uit aan, dat hij erkende met hart en ziel te hebben ge werkt, zonder bijoogmerken, niet al leen om er zelf satisfactie van te heb ben, maar ook de omgeving waarin ik geplaatst ben. Ik heb in den tijd toen ik hier werkte, mogen bemerken.- ik gewild wias bij de menschen..-. ja, zegt de heer Zeewoldt, daar kan ik niets aan doen. We moeten elkan der helpen zonder te kijken naar rang of stand, dat heb ik gedaan. Maar dat ik zooveel vrienden zou hebben als hedenavond1 is gebleken, dat had ik niet verwacht. He kan geen woorden vinden om u allen te danken, ik hoop in den Haag dezelfde vriendschap te vinden. Dank voor dit alles, u zal ik niet vergeten, en uw vriendschap blijf ik op hoogen prijs stellen! Terwijl de champagne rondgang richtte de heer Zeewoldt zich nog met woorden van dank tot den heer Bin ger, die in een paar uur tijds alles zoo prachtig geregeld hadi „Binger, je bent eondg!" zei hij, onder applaus van de omstanders. En daarna begaf de lieer Z. zich naar den tudu om met enkele woorden afscheid te nemen van de muziekver- eeniging en van die aanwezige leden van „Voor Vaderland en Koning." Terugkomend uit den tuin, werd de (heer Zeewoldt nog toegesproken door den heer G. B. Crommelin, die er op wees, dat alle Vereenigingen als om zeggen, dJat Zeewoldt zooveel voor hen gedaan heeft. Spr. zou haast zeggen: dat kan niet., want 't meeste heeft hij voor „Koninginnedag" ge daan. Toen hij' voor 10 jaar den heer De Vos opvolgde wist men niet, dat hij zooveel zou kunnen verrichten. Daarvoor zegt spr. hem' dank, en hij hoopt dlat ook den Haag van. zjjne ga ven op diit gebied nog aal kunnen profiteeren. (Applaus). Ook deze woorden worden door den heer Zeewoldt beantwoord. De huldebetooging Mep, wat het of ficieel e deel betreft, daarmee ten lednde. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van Woensdag 18 tot en met Dinsdag 24 September zijn te Haarlem voorgekomen 2 gevallen van Typhus en febris typboidea, 3 geval len van Roodvonk en 4 gevallen van Diptitheritis. Te Heemstede 1 geval van Typhus en febris typhoidiea. Voor den Chr. Nat. Werkmansbond afd. Haarlem zal op Donderdag 21 No vember as. als spreker optreden Dr.- J. Weeaier.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1