Weerbericht Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Binnenland Kerk en School Telegrammen Burgerlijke Stand Stoomvaartberichten MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De BLklit, 26 September 1907. Hoogste barometerstand 765.7 m.M. te Stockholm (Oostkust v. Zweden); laagste 749.0 m.M. te Valentia (Zuid westkust Ierland). Verwachting tot den avond van 27 September Windzwakke tot matigen Zuid- Oostelijken wind. Gesteldheid van de luchtlicht be wolkt, of nevelig, waarschijnlijk droog weer. Temperatuurgeringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Donderdag 26 September Hoogste gisterenF. 68° Laagste heden nacht F. 43* Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. «1° EEN RIJW1ELDIEF. De 25-jarige winkelbediende Hensdr. fer Brugge vroeger te Almelo ■woonacmog, maar nu zondjer vaste woonplaats en gedetineerd in het Huis van Bewaring te Utrecht is een zonderlinge en ook brutale rijwieldief. Op 1 Juli kwam hij bij den hande laar M. Witkamp te Beverwijk en huurde daar voor een dag een rijwiel. Met deze fiets ging hl] naar Haarlem en knoopte met Van And el in de Klei ne Houtstraat onderhandelingen aan, om dit oude rijwiel tegen bijbetaling voor een nieuw te ruilen, boewél hij geeD cent rijk was. Ter Brugge moest eerst het nieuwe rijwiel eens probee- ren, en toerde een straatje om. Hij kwam echter niet terug en verkocht bet nieuwe rijwiel te Zaandam. Het O. M. vorderde voor deze twee rijwielverduisteringen 7 maanden ge vangenisstraf. Beklaagde is vroeger reeds door den Krijgsraad tot drie maanden veroor deeld, terwijl hij pas door de Zutphen- eche Rechtbank tot anderhalf jaaris veroordeeld. De verdediger, mr. Polman, pleitte clementie. De beklaagde was zonder werk en handelde uit armoede. EEN DIERENBEUL. Een Bennebroeker ingezetene gaf aan den vrachtrijder Herm. De Vries een klein smoushond je om dat te do cv den. Dit deed hij op een zonderlinge manier. Eerst bond hij het beest m een zak en gooide dien in de Leid- sche Vaart, maar doordat de steen te licht was, zonk de zak niet. Even la ter haalde De Vries den zak weer un het water en begroef de nog levende, hond, nadat hij hem eerst nog mis handeld had. Nu stond De Vries terecht wegens 'dierenmishandeling. Hij was echter niet verschenen. Het O. M. eischte veertien dagen ge vangenisstraf. EEN VECHTPARTIJ. Deze vond plaats aan het strand te Wijk aan Zee op Zondag 21 Juli. Een drietal Amsterdamlsche dienstmeisjes zaten aan het 9trand en werden daar geplaagd door eenige kinderen, die met zand gooiden. De dienstmeisjes werden toen kwaad en hebben een der kinderen het 9-jarig meisje T. MuiscEter, uit Haarlem nogal vrij hard geslagen. De twee dienstboden (Juliana eD Maria Westerlos) stonden nu terecht voor deze mishandeling. Het Openbaar Ministerie vorderde tegen de meisjes twee dagen gevange nisstraf. Z.E.A. vond de mishandeling zeer ernstig, ook al moet men aannemen, dat de kinderen geplaagd hebben. EEN PAARDENDIEF. J. Kok, te Spanbroek, droeg aan zijn plaatsgenoot Klaas Stroet op zijn paard op de Beemster paardenmarkt voor een ander te ruilfen. Klaas verkocht het paard en stak het geld in zijn zak. Nu stond hij terecht voor verduis tering. Uit het getuigenverhoor bleek, dat Klaas een ander (J. Kym) het paard heeft laten verkoopen. De opbrengst was 45 gulden en daarvan heeft Klaas 43 gulden opgestreken. Er was echter ook nog een derde in het spel, zeke ren CWevers, die van Klaas ook een gedeelte van het geld kreeg. Stroet ontkende thans alles, en trachtte alle schuld te werpen op We vers. Wevers werd ook als getuige ge- hoord, maar ontkende een deel van het geld ontvangen te hebben. Kyn Tieeft gezien, dat Wevers het geld in den zak heeft gestoken. De president wijst Wevers op het gevaarlijke van meinieed. Daarop trok Wevers dadelijk zijne verklaring in, en zei ook een gedeel te van het geld ontvangen te heb ben. Het O. M. achtte het bewijs tegen Klaas Stroet bewezen en eischte eene gevangenisstraf van 7 maanden. G e v. V o o r w. Een nijptang, een paar hand schoenen, een bril in étui, een broche met stee», een bruin taschje met in houd, een vrouwenzak met inhoud, een gewicht van een blok, een kope ren moerdop. DRANKBESTRIJDING. (Men schrijft ons: De aMeeldng Haarlem van die Ne- derlaridsche Vereonigiing tot afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken hield 24 dezer een huishoudelijke ver gadering, die helaas veel beter be zocht had, kunnen zijn. Niettegen staande de geringe opkomst heerschte er evenwel een prettïgen toon, zoodat de plannen voor den komenden win ter met opgewektheid werden bespro ken. De afdeeling, dit bleek voldoen de, denkt dezen winter niet stil te zit ten. Er werd besloten, dat zij lid zal worden van het aanstaande Gongres voor Kinderbescherming. Be voorzitter zorgde, door zijn ko mische voortbracht, dat het nuttige aan het aangename wierd gepaard en de vergadering een hoogst gezellig veritoop had. 'Ook op de propagiandaiwiandeltocht, die 22 dezer werd gehouden, leed de opgewektheid niet onder de geringe deelneming. De wandeling Heemstede rond was bepaald prettig; zij, die zijn thuds gebleven, hebben werkelijk veel gemist. PRÖV. STATENVERKIEZINGEN. De Liberale Unie alhier stelde Woensdagavond met algemeene stem men tot candidaiat voor de Staten, inr. J. W. Losecaat Vermeer, pres. van de rechtbank alhier. iDe rekening van den penningmees ter, den heer G. P. Qheriex, werd on der dankbetuiging goedgekeurd. Mr. A. A. VAN DER MERSGH. Binnenkort zal de heer Van dér Miersch den dag herdenken, dat hij ge durende 25 jaar onafgebroken te Haarlem werkzaam is bij de rechter lijke macht. Bij K. B. van 2 November 1882 werd bij benoemd' tot substituut)-'officier van justitie aan de arrondissements rechtbank te dezer stede, welk ambt (hij in 1887 verwisselde met die van kantonrechter. De heer Van der Mersoh werd in 1845 te Amsterdam géboren, promo veerde in 1868 te Utrecht tot doctor in de rechtswetenschap, was van 1871- 73 banton reohter-plaatsvervanger te Nieuwer-Amstel, van 187376 kanton rechter te Druten, van 187682 sub stiuut-offioier van justitie te Assen en sedert November 1882 te dezer stede werkzaam. OUDHEIDKUNDIGE TENTOON STELLING. Reeds sedert langen tijd werden plannen beraamd tot luet houdlen van een grootte oudheidkundige tentoon stelling te Haarlem in 1908. Thans bunnen we medecleélen, diat deze plan nen vasten vorm hebben gekregen: en de commissie en subcommissies zijn benoemd. Voor onze stad hebben o.m. zitting in het comité de heeren J. Krol Kzn. en jhr. Reoelaer van Spij- kendsse. Door het gerechtshof te Amsterdam zijn veroordeeld in hooger beroep J. Drogtrop Sr., J. Drogtrop Jr. en J. M. Drogtrop allen alhier, de le en 3e elk tot een maand gevangenisstrafde 2e tot 14 dagen gevangenisstraf ter zake van wederspannigheid. Het vonnis der rechtbank luidde 14 dagen gevan genisstraf voor ieder. WELDADTGHEIDSCONGERT. Voor het alhier te houden weldadig- heidisconcert voor de wed. G., wiens echtgenoot in leven lid was van het kwartet Sempre Animato, hebben de vereeniging Zang en Vriendschap en D./I.N.D.U.'A. hare medewerking toe gezegd. Vorst. Niettegenstaande het prachtige nay Jaarsweder op den dag, heeft het *'n de jongste nachten voor den tijd van hét jaar sterk gevroren. Bach Vereeniging. Door de verbeteringen in de Socië teit Vereeniging aangebracht, en het plaatsen van gemakkelijke stoelen in de concertzaal, is het aantal plaatsen sterk verminderd, zoodat door de Bach-Vereeniging geen nieuwe leden meer aangenomen kunnen worden en de candidatenlijst steeds grooter wordt. Zeer te betreuren is dit vooral voor hen, dié zich alhier komen vestigen. Om hen niet van het genot van de mooie concerten verstoken te laten en ter voldoening aan het verzoek van vele leden der Bacb-Vereeniging, bot uitbreiding van het aantal concerten, vraagt het bestuur volgens achter staande advertentie opgaven, le. van miet-leden, die vijf buiten gewone concerten wenschen bij te wo nen 2e. van leden, die behalve de gewo ne concerten ook de vijf buitengewone concerten wenschen te bezoeken. Wij juichen dezen maatregel ten Zeerste toe en hopen, dat het bestuur er in zal slagen ons dit meerdere mu zikaal genot te doen smaken. Daar het concertseizoen nadert, is spoedige opgave zeer gewenscht. HEEMSTEDE. Woensdagavond werd alhier in het Wapen van Heemstede vanwege de Noo rd-ITollandscHe vereeniging Het Witte Kruis, afdeeling Heemstede een vergadering gehouden onder voorzit terschap van mr. D. E. van Lennep. Tot leden der commissie tot het na zien van die rekening van den pen ningmeester werden benoemd de hee ren II. A. Schaafsma. J. Ebbers en H. Beekman. Daarna volgde beraadslaging over de agenda van de te houden algemee ne vergadering op 1 October te Am sterdam. Den afgevaardigde werd op gedragen de voorstellen van het hoofdbestuur mede te ondersteunen. In grooten getale waren Woensdag avond de schoolkinderen opgekomen naar het lokaal v. Qhr. Bel. alhier om te genieten van de lichtbeelden die de heer Nieesink er zou vertoonen. Dat de jeugd in hooge mate genoot, bleek ten duidelijkste uit de stilte, die er heerschte. Nu, het moet ook worden gezegd, de beelden waren zeer mooi en wer den, dank zij' een zeer sterke licht bron, uiterst scherp geprojecteerd en de aangename en onderhoudende wij ze. waarop de heer Ntessink de beel den toedichtte, maakte, diat de kinde ren een recht genoeglijk uurtje had dien. Tegen 8 uur kwamen de ouideren bijleen, die eveneeds zeer voldaan (huiswaarts keerden;. Naar wij vernemen bestaai bij den hleer G. Klijn, directeur der gemeng de zangvereeniging „Et Animo" het voornemen, spoedig als zoodanig te bedanken. Wanneer men weet, dat de heer Klijn voor circa 21 jaar deze vereeniging zelf oprichtte en geduren de al dien tijld geheel belangloos met groote ijver aan deze zangvereeniging is werkzaam geweest, getuige de vele uitvoeringen, welke de Vereen, ia al die jaren gaf, dan kan men begrij pen, dat de leden der Vereen, haren leider noode zullen zien vertrekken. HAARLEM'MERLTEDE EN SPAARNWOUDR Agenda dter Raadsvergadering op Dinsdag 1 October a. s. 1. Ingekomen stukken en mededlee- lingen. 2. Ontslagaanvrage M. P. Rockx, als Hoofd der O. L. School te Spaam woude. 3. Adres verhooging jaarwedde téle- p(ho onk an t o orho ud er. 4. Adres Ambachtsschool Haarlem, om subsidie voor 1908. 5. Verhuur landerijen der ge meente. 6. Verpachting tol aan den Ouden- weg. 7. Adres Gebrs. Zwart, afwijking B o uwver ordening. 8. Vaststelling Gemeente-begrooting dienst 1908. 9. Vaststelling le Suppl. Kohier Hoofd. Omslag 1907. AERDENHOUT. In verband mét de uitbreiding en bevolking van Aerdénhout en Bent veld zal door het bestuur der poste rijen een hulppostkantoor aldaar ge bouwd worden, vermoedelijk aan de Eikenlaan. HALFWEG. De heer Van Beek, ruim 4 jaar ka pelaan alhier en te Houtrakpoldér (s overgeplaatst naar Rotterdam. BEVERWIJK. Dinsdagavond vierde de Rederij kerskamer „Kennemerland" haar So ja rig bestaan,, met een feestavond in „Maison Stroucken". Een mooi pro gramma werd uitgevoerd. Na de openingsrede van den voor zïtter, volgden eenige orkesinummers en een tooneelstukje, getiteld „In Hypnotische Slaap". Het wias een echt lach-stukje en de spelende leden lieten goed spel zien. Ook een monolocg „Een Vlaamsch, Kiezer", voorgedragen door den heer Kübn, van Amsterdam, régisseur der Vereeniging, oogstte' veel bijval. Daarna volgde een geanimeerd bal. De leiding was opgedragen aan d'en heer J. W. D. Schmitz, diansoniderwij- izer te Haarlem, die voor déze gele genheid! een bijzonder balprogramma met Intermezzo's had samengesteld. Allen te noemen behoeft niet, alleen zij vermeld, „Een Negerinnen/tent"'. In een groote tent van vloeipapier vervaardigd, had een aantal dames met witte japonnetjes plaats genor men, die er even later als negerinne tjes uit kwamen, hetgeen natuurlijk de algemeene lachlust opwekte. Nog eens: het feest slaagde uitste kend. UMUTDEN. Verdronken. Woensdagmiddag is bij het zwem men in het Noordzeekanaal verdron ken de lljarige knaap Willem Kraay- enborg. 'Eerst des avonds heeft men het lijk je opgehaald'. Misschien is het niet overbodig nogmaals ernstig te wijzen op het groote gevaar van deze zwem plaatsen. KAMERVERKIEZING TE SCHIEDAM. In het kiesdistrict Schiedam zijn officieel candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer, de heeren jhr. mr. D. J. de Geer, te Rotterdam A. W. F. Idemburg, Para maribo dr. J. van Leeuwen, Schie dam: A. P. Staalman. Helder, en H. J. Versteeg, 's-Gravenhage. Tien lijsten werden ingeleverd4 voor jhr. De Geer, 3 voor den heer Versteeg, en voor de heeren Idehburg, Van Leeuwen en Staalman ieder 1. GEWOND OF OVERLEDEN IN INDIë. In Atjeh en Onderhoorigheden zijn aan bekomen wondien overleden ser geant F. Bosehemalicht gewond de infanterie-kapdteini J. J. Munniks de Jongh. In Celebes en Onderhoorigheden bij den mislukten aanval op een vijande lijke stelling in Mamoedjoe gesneu veld G. C. Bubberman, H. A. Roden- hof, fuseliers A. Rykers en A. Prem- selaar. Levensgevaarlijk gewond de fuselier M. de Ruiterzwaar gewond de fuseliers W. A. Geesink, G. Don ders, G. Dekker; licht gewond de tweede luitenant der infanterie A. de Braconnier. Begrafenis der slachtoffers van den noodlottigen brand in de Marnixstraat. Onder enormen toeloop van belang stellenden en nieuwsgierigen, had heden te Amsterdam de teraarde bestelling plaats van zes der slacht offers bij den noodlottigen brand, die in den nacht van Zondag op Maan dag 1.1. in de Marnixstraat aldaar* gewoed heeft. Reeds omstreeks 10 uur hadden -ve len zich in de omgeving van hetWl- helmina-Gasthuis opgesteld waar schijnlijk misleid door een foutief be richt in een der bladen en tegen 12 uur, het juiste tijdstip waarop de lijken van het echtpaar De Soets en hunne twee kindiertjes zouden wor den uitgedragen, zag liet in de le Hel- mersstraat en langs dJen geheelen weg dien die droeve stoet zou volgen, zwart van de menschen. 't Was op aller gelaat wed duidelijk te liezen, hoe groot die deelneming was. Al koepel de de blauwe hemel zich 'lieden nóg zoo helder over de hoofd stad, al hing de gouden zonnebal nóg zoo vriendelijk en vroolijk te schit teren aam het uitspansel in de har- ten van allen die 't droevig schouw-1 spel gadesloegen, was weedom en droefenis en talrijk waren de woor den van deernis, die we telkens op vingen uit den mond van zoo velen, die 't ontzettend ongeval nog eens te bespreken stonden. Maar alle gesprek ken verstomden, toen tegen 12 uur de drie lijkwagens voorreden, die liet stoffelijk overschot der ongeiukkigen zouden vervoeren en toen kort daar na de lugubere zwarte kisten werden uitgedragen en in dje wiagems ge-' plaatst het lijk van die Soets in den eersten, diat van juffrouw de 'Soets in den tweedien em de lijkjes dier beide kinderen bij elkaar in dein dér- den. wagen toen werden velen oogen vochtig en steeg een van in nige deelneming getuigende zucht uit de menigte op. En zoo was 't den geheelen weg langs. Wè.ar de droeve stoet ook pas seerde, overal teekenen van ontroe- ring en smart. Langs le Helmers- straat, Nassaukade, Verlengde Ro zengracht, Marnixstraat, werd net (tooneel van de ramp zelve bereikt, en vooral hiér was de drukte enorm. Daar waren er zoovelen, die de slachtoffers persoonlijk zoo goed ge kend haddendie nog slechts enkele dagen geleden met ze gesproken had den die wisten van z i} n werken van haar orde en netheid in het huishouden van hun béider liefde voor de kindertjes, die daar nu met vader en moeder te a aim en graf waarts werdén gebracht En de stoet vervolgde langs Niemye Tuinstraat, Marnixkade, Marnixstr. en Nassaukade zijn weg naar het huis van zijn vader in de 2e Hugo de Grootstraat 129 en van daar langs 2e Hugo de Grootdwarsstraat, brug Raampoort, Bloemgracht, dwairs dén Jordaan door naar die Tichelstraat. 34, waar haar ouders woonden. En overal was „de buurt" samen gestroomd om een laats-ten, stillen groet te brengen aan de rampzalig- omgekomen jonge menschen. Vervolgens werd langs den koristen ■weg eindelijk de begraafplaats „Vre- denhof' aan den Haarlemmerweg be reikt. Ook hier was de belangstelling na tuurlijk'zeer groot, doch slechts een klein deel van het publiek was op den doodenakker zelf toegelaten. Militaire afzetting handhaafde hier de orde. Toen de kisten in den grafkuil wa ren neergelaten, trad Ds. A. K. Kui per, predikant der Doopsgezinde Ge meente, bij wien juffrouw De Soets vier jaren geleden was aangenomen, naar voren en sprak op gevoelvolle wijze de nabestaanden woorden van ti'oost toe naar aanleiding van Ro meinen VIII vers 35—39. Spreker eindigde zijne treffende rede met het zeggen van een Psalm vers. Gedurende deze plechtigheid werd velen de aandoening te sterk en klonk herhaalde malen een zenuwachtig ge snik over den doodenakker. Een 16-tal bloemstukken en kran sen waarbij o.a. een krans van de firma wed. J. de Jonge, waar De Soets werkzaam was, en een reusach tige krans van het personeel dier firma werd op de groeve neerge legd. Kort na deze teraardebestelling reed de tweede lijkstoet het kerkhof op en bracht er het stoffelijk overschot an de 70-jarige juffrouw Balke en haar 40-jorigen zoon. Te omstreeks 1 uur waren de lijken van deze beide slachtoffers uitgedrag- gen bij een familielid aan de Jac. v. Lennepkade 360. Ook hierbij was een groote schare belangstellenden tegen woordig, want velen hadden zich, na dat de eerste stoet van het Wilhelmi- na-Gasthuis vertrokken was, naar de niet veel verder gelegen zooeven ge noemde woning begeven en vergezel de nu dezen tweeden stoet, die zijn weg eveneens langs de verbrandé per ceel en nam, naar de begraafplaats, waar nu ten tweeden male een zelfde droeve plechtigheid als hierboven om schreven, herhaald werd. Het stoffelijk overschot van Herman Smit, het 7de slachtoffer, wordt Vrij dagmorgen 91/2 uur eveneens op „Vredenhof" begraven. UIT DEN AMSTERDAMSCHEN GEMEENTERAAD. Bij de voorlezing der missive van den heer Van den Bergh, houdende berichit, dot hij zijne benoeming tot wethouder aanneemt, vroeg de heer Van Lennep het woord om de houding van den heer Van den Bergh in deze quaes tie te laken. In de laatste zitting nog gaf hij te kennen, dat hij beide ambten van Kamerlid en wethouder onvereenigbaar acht, en nu aanvaardt hij toch zijne benoeming als wethou der Volgens spreker duidt dat op gemis aan karakter. (Beweging). Dat spreker ongerust maakt. De houding van mr. Van den Bergh is hoogst af keurenswaardig en niet in het belang van de gemeente. Zij werkt niet me de om het sedert de laatste jaren ge daald prestige van den raad te ver- hoogen. De voorzitter merkte op, dat de uit drukking „gemis aan karakter" zoo niet onvoegzaam, dan toch op de grens der voegzaamheid is. In denzelfden geest als de heer Van Lennep, spraken de heeren Zimmer man en Vliegen. Nadat Mr. Caroli den aangevallen wethouder had verdedigd, nam Mr. Van den Bergh zelf het woord. Op de zaak ingaande, zeilde hij, dat hij één der beide function zal neerleggen, zoodra hij tot het besef komt, dat de belangen van een van beide geschaad worden. De missive van Mr. Van den Bergh werd daarna voor kennisgeving aan genomen. Defe avonds Werd behandeld de in terpellatie van den heer Loopuit over den brand in de Marnixstraat. Gisteren deelden wij de beide vra gen mede, die de lieer Loopuilt tot B. en W. zou richten. In zijn toelichting wees initerpellant vooral op de wten- jsch'eiijkheid van scherpe toepassing der bouwverordening en hij hoopte, dat men zich zou haasten de ergerlij ke toestanden in dit opzicht te verbe teren, opdat Amsterdam in werkelijk heid worde een beschaafde stad. De wethouder Van den Bergh be antwoordde den iuterpellaiit en deelde de maatregelen mede, welke nu reeds door het gemeentebestuur worden ge nomen, om in de woningtoestanden verbétering te brengen. Doch dit is een reuzentaak, zoowel wat den om vang als de middelen betreft. Aan het debat hierover namen nog deel .de Heeren Douwes, de voorzitter, mr. HeernKkerk. en Karnerlingh On nes, waarna de interpellant kortelijk repliceerde. ONTVLUCHT. Te Utrecht werd in het begin van Aug. gearresteerd de kassier PLey- ler, die van verduistering werd ver dacht dloch wegenis gebrek aan be lwijs, weer in vrijheid gesteld werd. Thans nu de bewijzen van verduis tering van duizenden guldens bijeen zijn gebracht, is de kassier verdwe nen. Venmioedeilijk heeft hij de wijk naar Engeland genomen. XE DERLAN DSCHE UITGEVERSBOND. In de onder voorzitterschap van den heer X. G. van Kampen, Amster dam, te 's-Gravenhage gehouden ge wone jaarlijksche vergadering van den Xederlandschen "Uitgeversbond verd periodiek herkozen de secretaris de heer J. L. Tadema, Haarlem, en ter vervulling eener open plaats" ge kozen de heer J. C. Xijgh, Rotterdam. Behalve verschillende huishoudelij ke aangelegenheden, welke werden af gehandeld, is o.a besloten te handha-. ven de uitnoodiging tot het houden in 1910, in ons land, van de zevende bijeenkomst van het Internationaal Uitgeverscongres, waarvan de vorige bijéénkomsten achtereenvolgens plaats vondén te Parijs, Brussel, Londen, Brussel en Milaan en waarvan de zes de wordt uitgeschreven te Madrid in 1908. EEN ONGELUKKIG GEZIN. Binnen korten tijd hééft het gezin A, v. d. Kraat9 aan het Boveneind te Geldfersch-Veenendaal het ongeluk 2 kinderen te verliezen. Ongeveer vier maanden geleden verdronk een jon getje van vier en nu geraakte weer een van twee jaar al spelende in de Boveneindsche Grift, en hoewel de moeder den moed had zich onmiddel lijk te water te begeven en baar kind op het droge te brengen, kon de in middels geroepen geneesheer S. A. Hekster te Veenendaal toch slechts den dood constaitee-ren. HULDEBLIJK VOOR PASTOOR VERBRAAK. Uit Kota-Radja ontvangen wij bet verzoek, het volgende rondschrijven af te drukken Den 23sten Mei verliet de bekende en algemeen beminde pastoor H. C. Verbraak Atjeh, om na ruim 33 jaren werkzaam te zijn geweest, eldeate de zoo zeer verdiende rust te genieten. Reeds vóór liet vertrek van dezen geestelijke rees bij den civiel en mili tair gouverneur van Atjeh en Onder hoorigheden, generaal-rnajoor G. C. E. van Daalen, het denkbeeld, als hulde voor alles wat pastoor H. C. Verbraak voor Atjeh gedaan beeft, en ter blij-1 vende herinnering aan de vele ver diensten van deze alom bekende Atjeh- figuur, een bronzen buste te doen' plaatsen in de pastorie. Thans heeft zich, op uitnoodiging van den ciyiel en militair gouverneur hier ter plaatse een comité gevormd tot verwezenlijking van voornoemd denkbeeld. De vex-vaardiging der levensgroots buste op voetstuk van graniet zal wor- den opgedragen aan den beeldbouwer Bart van Hove, Hoogleeraar aan 's Rijks Academie voor Beeldende Kun sten te Amsterdam. Men kan de bedragen zenden aan Het „Pastoor Verbraak Comité" (plaat selijk commando) te Koeta-Radja. („HhLd1.") HOOGT JBBRAAiRS'BKNOEMING TE AMSTERDAM. De Aanstetrdamsohe gemeenteraad benoemde tot gewoon hoogleeraar in de scheikunde in de vacature, ont staan door Het overlijden van dr. H. W. Bakhuis Roozeboom, dr. A. Smits, hoogleeraar aan de Technische Hoo- gesohool te Delft. Dr. F. M. Jaeger, 1 eeraar aan de H. !B. S. te Zaandam vereenigde 9 stem men op zich. DE STAKING TE ANTWERPEN. ANTWERPEN, 26 Sopt Hedenmor gen zou het werk in de haven worden Hervat; er heerschte een ongewone drukte. Doch een strooibiljet van de Fédérafcion Maritime, waarin gezegd werd, dat de werklieden door de lea ders met bedrieglijke beloften mis leid zijn en dat de Fédération geene beloften aan den buigemeester heeft gedaan, maakte een slechten indruk op het werkvolk. Op dit oogenblik, he.t is ongeveer 7 uur, wordt aan enkele graanlbootei liet werk hervatmaar er is veel ont Houding. (Hhld.) ONDERTROUWD Sept. 26. H. v. d. Berg en M. Ml E MullerF. C. Moonen en M. M. Mem J. C. v. Looij en M Mijnders H. A Smihk en A. M. KoelinkJ. VerHeu en W. de Jong. GETROUWD Sept. 26. H. Buningh en E. Claes sen L. G. Jansen en J. M. v. Deur sen. BEVALLEN _Sept. 24. J. A. Budél—Starink, z. 25. C. Hul'sebosichiVester, <T. A VringStoeltje, z. OVERLEDEN Sept. 24. A. v. Voornvelid, 78 j. Bi lxiérd ijk straat26. L. A. J. Brim ner, 25 j., Kamperlaan. CORRESPONDENTIE. IMJejj. M. Hieraan zal weinig t< doen zijm. Tracht tot een minnelijk* schikking te komen en laat voortaai geen schoeisel zóólang meer bij der schoenmaker, zondier daarnaar t< vragen. Den Heer van O. Wend u om im formatie tolt dien griffier van de Rechtbank, waar het proces gevoerd is. Waarschijnlijk zullen hieraan kos.' ten verbonden zijn, zoodat u goed doet Hiernaar vóóraf te vragen. REDACTIE. I 385STB STAATSLOTERIJ. TREKKING VAN 26 SEPT. 5e Klasse, 4e Lijst. Nos. 83. 13147, 13837 en 17556 iedeï nooo. Nos. 447, 2935, 4064, 5929, 5940, 7294, 7862, 19222 ƒ400. Nos. 2979. 6269 200. Nós. 246, 806, 3598, 7162, 7403, 8830J 13300, 179.35. 19700 ƒ100. Prijzen van ƒ70. 46 2800 5888 9054 11310 14947 17111 156 2858 6006 9361 11410 15188 17830 194 2868 6139 9428 11450 15324 18047 238 3200 6170 9523 11482 15382 18055 273 3250 6271 9569 11625 15609 18098 334 3444 6542 9587 11901 15708 18124 405 3687 6670 9613 12085 15843 18151 520 3747 6724 9644 12174 15925 18281 772 3960 6909 9708 12339 16013 18845 831 4010 6956 9735 12373 16030 18481 1097 4087 6959 9763 12677 16072 18799 1117 4102 7012 9768 12814 16337 18840 1165 4269 7165 9902 12897 16372 18966 1277 4378 7305 9997 13174 16411 19268 1393 4637 7348 10011 13424 16419 19379 1480 4796 7372 10089 13432 16600 19515 1495 4796 7461 10203 13448 16876 19820 1550 4851 7770 10220 13969 17020 20049 1670 5079 7822 10308 14141 17231 20104 1766 5175 8089 10358 14197 17248 20123 1777 5177 8452 10883 14231 17261 20248 1949 5447 8674 11009 14279 17267 20383 2084 6471 8921 11027 14417 17352 20407 2140 5626 8970 11178 14463 17394 20442 2165 6673 8974 11200 14587 17652 20928 2416 6754 8986 11223 14669 17564 2619 5828 9030 11292 14755 17736 Op ondierstaandie nummers zijn geen prijzen gevallen. 51 3719 6776 9893 12428 15174 17974 92 3728 6807 9906 12434 16200 18034 109 3735 6812 9920 12515 16216 18086 305 3814 6864 9932 12526 16218 18043 318 3933 6888 9954 12623 15225 18049 461 3955 6922 9968 12631 16348 18099 497 3962 7005 10004 12660 16874 18114 528 8975 7033 10057 12697 15400 18168 592 3960 7110 10067 12760 15434 18176 712 3988 7132 10086 12776 15453 18200 843 4016 7267 10119 12878 16532 18214 910 4029 7353 10141 12876 15590 18262 914 4056 7362 10193 12929 15635 18304 937 4129 7422 10199 12930 16659 18825 949 4169 7570 10324 12945 15716 18491 1008 4171 7616 10331 12972 15794 18510 1068 4200 7623 10341 13093 15795 18512' 1087 4350 7639 10417 13162 15803 18578j 1157 4354 7652 10492 13180 15960 18681 1190 4381 7675 10615 13207 16110 18635 1204 4382 7771 10576 13282 16175 1863»' 1339 4426 786L10690 13297 16177 18666 1342 4528 7b7F 10608 13304 16207 18668 1366 4593 7920 10635 13338 16211 18690 1381 4696 7968 10725 13887 16227 18755 1388 4722 7971 10754 13388 16233 18866 1513 5101 8049 10792 13436 16261 18944 1549 5130 8i00 10796 13495 16263 18980 1861 5194 8185 10806 13507 16315 190391 1838 5339 82l6 10921 13536 16347 1915» 1998 5o58 8225 10989 13545 16386 19826 2004 5361 8280 10990 13600 16463 19356 2]10 5367 8302 11026 13618 16562 19362 2l24 5376 8338 11032 13656 16578 19381 2141 5391 8396 11080 13660 16599 1943» 2247 5462 8475 11199 13664 16616 19838 2384 5481 8552 11230 13693 16623 199U 23P3 5487 8721 11250 13695 16641 19948 2435 5527 8726 11308 13724 16670 19954 2453 5562 8760 11318 13763 16678 19958 2459 5593 8930 11391 13835 16694 19978 2471 5615 8995 11403 13842 16735 19986 2524 5618 9020 11503 13924 16762 20014 2534 5o36 9085 11505 13976 16780 20061 2535 5727 9116 11563 14020 16803 20063 2733 5801 9166 11579 14058 16820 20097 2750 6846 9194 11669 14092 16872 20114 2884 5862 9320 11683 14179 17054 20116 3025 6937 9338 11684 14245 17057 20118 3063 5946 9343 11747 14308 17112 20147 3072 5967 9364 11755 14362 17137 20216 3078 5967 9369 11777 14372 17138 20261 3102 5981 9378 11780 14467 17232 20380 3113 6003 9386 11785 14504 17260 20399 3149 6046 9392 11798 14644 17262 2046G 3203 6073 9414 11858 145b9 17824 20652 3210 6136 9483 11897 14599 17363 20603 3224 6145 9491 11900 14606 17879 20617 3227 6153 9501 11922 14618 17449 20624 3257 6206 9515 11961 14632 17463 20630 3262 6244 9557 12062 14650 17603 20648 3269 6266 9570 12079 14656 17609 20648 3386 6394 9629 12151 14719 17617 20741 3397 6400 9658 12167 14724 17627 20798 3460 6469 9665 12177 14788 17628 20827 3483 6477 9667 12201 14740 17712 20833 3591 6669 9688 12228 14905 17724 20849 3628 6679 9702 12867 15078 17738 20885 3677 6733 9769 12872 15076 17875 20922 3717 6735 9882 12423 16088 17916 20979 5e Klasse 3e Lijst2582 m.z. 2562.1 4997 m.z. 4999. 5294 m.z. met 70. Het stoomschip Djambd, van Rot terdam naar Java, passeerde 24 Sep tember Sagres. Het stoomschip Rijnland vertrok 25- Sept. van Buenos Ayres naar Amster dam.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2