NIEUWS- en ADV ERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7441 Verschijnt dtgetijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1907 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem - Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem - 0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM, 1.20 1.30 1.65 0.02 H ADVERTENTIËN: Van 5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels if—elke regel meer ƒ020. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: §0 Cts, voor 3 plaatsingen k contant Redacts en Administratie; Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspanrn® 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 28 SEPTEMBER, ©rongesbouw, Illusionist Qhiambly, 8 u/ut. (Stehourwburg: Rotit, Tooiieeligezel- ■Sdhap: Jongejuffrouw Josette m'n vrouw," 7^ uut. Klei ine Verieenigtog. Tooneelvoor- stelltog en bal. OM ONS HEEN No. 613 Sen 25-jarig Jubilé. Heft vak (Vian Ibriovenlbeisteileir, be scheiden ais ihieft wezen raag, neemt in onze, samenleving een eigenaardige plaats in. Niet in die. steden, wiaar Ihij' raaar zeiden bij niaaira, gewoonlijk al leen bij gezicht en door zijn uniform (bekend its, raaar to' de dorpen en op hi©t (platteland. Daar weet ieder kind hoe bijl hieeit en waar hij woont, idaar vormt hij iaüis 't iware de schalk el tus- Bctten de ingezetenen en hunne vri en den en familieleden van. elders. In die stilte wan het dorpsleven is de brievenbesteller de iraan., die- ;de emotie aanbrengt. Daar klopt menig hart wat sneller, ial® Ihij op de woning ,toeL Btapt en alvast in zijn groote fcasch eoelkt naar den brief, dien Ihij1 te bren gen heeft. Voor 't gioedie, dat hij mee voert, lis men. hem dankbaar en het kjwade, waarvan (hij het bericht moet meevoeren, wordt hem niet aangere kend. Zoo sprak ook ongeveer de heer M. Kokikellkioren, de oudste besteller van het postkantoor, toen ik hem dezer diagen opzocht ito. zijn huisje bij den „Dezelfde." „IMaar hoe konden de jongens tege lijk brieven bestellen en achter de ezels loopen?" „Dat ging natuurlijk niet, malar als ze moesten bestellen, waren er wel ondiere jongens, die de 'ezels wouen drijven. Hoe zijn kindieren!" zei Kok- kieükoren philosopMsclh en zette zijn verhaal voort. „Het ging zoo in die dagen, je gaf dezen en genen, die toch die buurt uit moest, wat mee om te bezorgen en kinderen uit die dagen, die nu al' volwassen menschen zijn geworden, wellen zich nog best te her inneren, dat ze als schoolkinderen menigen brief hebben bezorgd. Het publiek was daarmee tevreden en het kon ook niet anders, want de dierst iwas ziwaar. Eerlijk gezeM heb ik er de eersfte weken wel eens over ge dacht, of ik maar niet liever tot de bloembollen terug zou keeren. U moet denken: ,,'t was toen Ov erve en niet (alléén, Bloernendaal hoorde toen ook bijl de bestelling. Wel is kort nadat ik te Overveen kwam, te Bloememd'aal ieen hulp/postkantoor gekomen, maar dat was alleen ten gerieve van het pu bliek. Van daaruit werd niet besteld. Berst een jaar of vijf, zes geleden is dialt hulpkantoor een gewoon postkan toor geworden. Vroeger moesten iwe twee Keer per dag naar Haarlem, 's morgens vroeg en 's middags om vijf uur. Dat heeft wel een jaar of vijftien geduurd. Eerst moest "e ochtends kwart over vijf een bus gelicht wordien en met den inhoud daarvan gingen we naar Haarlem en kwamen met een vollen zak op den nek terug, Zondags evengoed ais in de week. Met mood weer ging dat goed, maar als 't koud en donker was en je ,was 's avonds laat van 't kantoor overweg van den spoorweg Haarlem Zandvoord, om daar een en ander te vragen over zijn loopbaan als brieven besteller in die gemeente, een functie die hij1 Dinsdag 1 October 25 jaar zal hebben vervuld. „Ja", zei hij, „dat is zeker: er onltstlaalt teen sootrt van vriendschap tussclhen het publiek en den brievenbesteller, jie bent altijd welkom. Nu vijf en fiwtoitig jaar gele den, moet u weten, was ik to het bol- liemvak, maar solliciteerde bij mijn heer Alberda in het oude postkantoor tje aan de Smedestraat te Haarlem haar Rennebroek, maar dat gaf niet meer dan 300. Ntou, dat vond ik wat iwetoig, dus daar had ik geen zin in. Een poosje daarna kwam er te. Over veen wat open en liet mijnheer Alber- dia me vragen, of ik daar ook sollici- fceeren wou en zoo ben ik dan hier gekomen. Toen was ilk een jonge lcerel, dlaJt be grijpt u, pas drie en tiwintig en vond aan 't postkantoor twee oude bestel lers, Bottger en Strengers. De spoor lijn van Haarlem' naar Zandvoocrt be stond toen nog maar pas en het post kantoor was aan 't station, miaar klei ner dan het naderhand' geworden is. !Ek moet zeggen, dat de bestelling toen wel veel te wemisehien overliet, want idle .gemeente was uitgebreid en we bonden met z'n drieën (het werk on mogelijk af. Bottger bad het wel aar- dfilg ingepikt, die had vier of vijf ezel jongens, die h em. hielpen. Ze wisten op de minuut wanneer hij. aankomen zou en dan wachtten ze hem op en namen allemaal wat van hem over en -«oo was 't werk gauw gedaan..." „Een oogenblikje," zei dik, „wias dat Bottger, die ezels verhuurde in het Bloemendaalsclhe bosch? September en October meer dan het kantoor te Haarlem. Dat is allemaal voor d)e bloemisten. Vandaag ben ik nu vri} van 12 tot 5." „Er is natuurlijk werk op kantoor en loopwerk. Hoeveel uur daags is u nu zoo wat op de been?" „Dat is verschillend. Vandaag loop ik zo owht tien uur om de vier bestel lingen te bezorgen." ,De betrekking is financieel beter geworden, is het niet?" O ja, veel beter. Toen ik hier pas kwam, hing die loonsverihooging van den directeur af. Tegenwoordig heb ben we eem organieke regeling. Dat is heel goed in orde. Ik heb een paar nuaal aanbieding igehad om weg te gaan: eenmaal, al meer dan twintig jiaar geileden, om conducteur te wor dien van de brievenmalen op den trein, maar diat leek me een ongere geld leven, zoodot ik daarvan hieb af gezien. Ben jiaar of wat geleden kon •ik hoofdbesbeiler worden te Eindho ven. Dat gaf wel een gnoete verbete ring, maar ik heb het toch maar niet gedaan. Je kent je plaats en je kent de menschen .en zoo kom je er niet toe om ergens ander® naar toe te gaan. Ik ben nu de oudste van de bestellers." „Hoe groot is nu het besteller sper- soneel te Oiverveen?" „'Er zijn er vijf. vroeger toen er ook nog voor Bloernendaal besteld werd. negen." ■Daarnia nam ik van Kfokikelkoren .afscheid. Als hij. Dinsdag huiselijk zijn feest viert, waartoe de directeur hem. .vrijaf heeft gegeven, dan zal wel menigeen hem de hand komen druk ken. want de Overveeners. en Bloe mendalers kennen Kokikelkoren, zoo- .als hij hen kent. Ook eenvoudige be trekkingen hebben hun groote waarde wanneer ze vervuld worden met ijver en toewijding en iemand, die zeggen kan: „ler is nog nooit een klacht ge komen, dat ik een brief verkeerd be zorgd heb." mag bij zijn 25-jardg ju bilé wel eens stilstaan en me.t voldoe ning op den afgelegden weg terug zien Ook al zal hij., zoo<ais Kokkelko ren, het aantal kilometers niet kun nen tellen J. C. P. Buitenlandsch Overzictó thuis gekomen, dan was het niet al les. Mijn vrije Zondag begon in die dagen te half zes..." ,'s Middags half zes?" ,1a, 's middags. En dan moest 'ik avonds mog weer maar Bloemen- idaal om een busje te lichten, dat bij de weduwe Hessels hing, maar dan werd er niet meer besteld. Het bui tenleven heeft zijn voordeel en, maar zijn schaduwzijden ook, ziet u. De bestellers in de steden zijn meer dan wiji in beklag over hun dienst, maar er komt er toch maar nooit een uit de stad naar buiten. Dat beteekent toch wel wat, zou ik denken. Waar we het meest mee te kampen hebben dat zijn de wegen tobden winter. Als het in d'e staid sneeuwt, dan merk je het bijna niet, omdat het binnen een paar paar dagen alweer is opgeruimd, miaar buiten kan dat zoo niet gebeu ren. Wij' bestellers inoetten op ver- schülenlde plaatsen wezen waar behal ve de bakker anders zoowat niemand komt. Als de sneeuw diaar al een week ligt, dan ziet ze er nog uit of ze pas gevallen is. 'Een jaar of wat geleden heeft het zoolang geijizeld. Dat was lastig. Als je 's morgens opstond was je zoo stijf als een stok. Gelukkig ben ik gezond geweest, heb weinig voor ziekte boeven verzuimen. En versla pen heb ik me nooit, och daar wen je aJan om 's morgens op je klokje wak ker te worden..." „En hoelang is de dienst wel?" „He begin 's morgens zes uur en ben 's .avonds half negen klaar, dat is ge middeld, begrijpt u. Soms in den drukken tijd wordt het wel half tien, maar andere keeren kan ik om haJf- acht naar huis. moet denken: onze is druk, we verzenden in DE STAKING IN DE ANTWEiRPSCHE HAVEN. Aan de haven van Antwerpen was heit Donderdag, volgens het H. v. A., nog niet in orde. Ziehier wat het blad meldt Aan'de Cotckerillbooten werd door d" mineral-mannen gewerkt met be loften van opslag. De algemeens indruk isdat het geschil nog geenszins voorbij is en dat men nog ergerlijke tooneelen mag verwachten. Op de stoomboot Mentor werkten sedlert den aanvang dezer week 10 christene dokwerkers. Dezen werden bedienenorgen door de ledien van Wil len is Kunnen van liet werk ver jaagd. De stouwer Gylseu heeft on- müdldledlijk getelefoneerd naar den beer burgemeester en hem gevraagd, dat het bestuur van Willen is Kun nen de verjaagde arbeiders terug aan den arbeid zou brengen, in 't zicht van al die led,en, die de christenen hadden verjaagdzoo niet, zou hij het lock-out op alleman toepassen. Op drie andere schepen hadden soort gelijke tooneelen plaats. Op al deze schepen zijn d'e Belgen pp staanden voet vervangen door Engelschen. De lieer burgemeester heeft ven- zocht nog geene klacht naar het par ket te zenden en beloofd dat hij zijn invloed op Willen is Kunnen zou doen gelden om eenen terugkeer van der gelijke baldadigheden te voorkomen. De Fédération Maritime heeft to den namiddag het volgende* bericht laten aanplakken Werklieden Naar wij vernomen zijn er werklieden, die booten boycotteeran en die weigeren te werken met makkers, die vroeger bet werk hernomen of nooit gestaakt hebben, en dezen zelfs bedreigen. Wij mogen en zullen dit niet dulden. In dien het werk niet onvoorwaardelijk hernamen wordt, zullen geen stakers meer aanvaard worden. Een formeele klacht is aan 't par ket gezonden door die werklieden, die slachtoffers waren van mishandelin gen vanwege de socialistische weldplegers. De Hbld. -correspondent schrijft echter, dat de overheerschende ning is, dat dfe toestand reden geeft tot "bevrediging. Twee derden der graanmannen gingen aan 't werk en 't- is hun schuld niet, zoo niet overal kan gearbeid wordien. Het was te ver wachten, dat de eerste ontmoeting zekere zwarigheden zou medebren- maar de groote stap is gedaan het werk is hervat. Er mag veronder steld worden, dat die hervatting Vrij dag vroeg om zoo te zeggen alge meen zal zijn en d!an zal de Fédéra tion Maritime een wijze daad ver richten, wanneer zij grootmoalig over kleine teergevoeligheden heen stapt en het meesterschap, dat zij op- eisc'ht .en erkend iziiet, met eenige grootmoedigheid omhult." Heti eerste gevolg van deze staking is eene VERHOOGING VAIN PREMIëN OP HOUT. Het comité van. buitenlandsche as suradeurs besloot n.l. de verzeke ringspremie op het hout van 41/2 te verhoogen op 6 en de assuran tie tot 6 maanden te beperken, waar na de premie, naar men zegt, tot 20 zou worden verhoogd, wanneer de opslagplaatsen niet worden afgeslo ten. UIT RUSLAND. De terroristen schijnen hun plan nen tot een moordaanslag op dien Tsaar nog ni'et opgegeven te hebben. In weerwil van de terechtstelling der hoofdschuldigen aan het in Mei ont dekte complot en in weetrwil van de 'tallooze arrestaties na de ontdekking van het complot, gaan de terroristen voort geheime bijeenkomsten te hou den in de onmiddellijke nabijheid der keizerlijke residentie. Naar men uit Petersburg meldt, is vlak bij Peter- bof een geheime vergadering van sa menzweerders ontdekt, waaraan twaalf als kozakken verldeede revoliu- (tionnairen en eenige studenten deel namen, Allen werden in hechtenis ge nomen. Wellicht staat de ontdekking van dit nieuwe complot in verband met de oprichting van een nieuwe lijfwacht voor den Tsaar, waarvan we dezer d'agen melding maakten. Het bericht over de pas ontdekte sa- jnenjzwering schijnt eenigszins ver traagd te zijn. EEN SAMENZWERING OP CUBA? Uit Havana wordt van 26 dezer ge meld „De geheime politie nam drie CubaansOhie generaals in hechtenis, beschuldigd van een samenzwering tegen de bestaande staatsorde". DE TOESTAND IN MAROKKO. Een Donderdag te Parijs ontvan gen telegram van /generaal Drude meldt, dat Woensdag d!e mankt te Casablanca voor het eerst na het aan land zetten der troepen geopend is Er werden veel ossen en schapen heengebracht. Voornamelijk de Ze- nata's en de Oeled-Harls gingen ter markt'. Generaal Drudje heeft naar Süde Moemen een verkennlngsafdeeltog gezonden oan den zeeweg te bescher men dien de Marokkaansche rnarkt- gangers moesten nemen. Vier nieuwe stammen hebben af- gevaardigden naar generaal Drude gezonden om over dé vredesvoor waarden te onderhandelen. Ook kaid Sidi Lardi, de vroegere gouverneur van Gasablanca is daar aangekomen om, namens Sultan Abdi-el-Azis, een bespreking te hou- den met de Fransche autorite5ten. Van welken aard zijn instructies zijn is onbekend'men zegt, dat d'e Sul tan de verantwoordelijkheid op zich. wil nemen voor de handhaving der orde in het Chauj a-district. SULTAN ABD-EL-AZIS TE RABAT. De correspondent van de Daily Mail te Rabat beschrijft den pleobti- gen intocht van Sultan Abd-el-Azis. Etr werd groote pracht bij ten toon gespreid. Duizenden menschen, waar onder enkele Europeanen, begroetten den sultan, en allerminst als een vorst, die gereed staat zijn troon prijs te geven. Ondanks de vermoei ende reis zag de sultaii er welgedaan uit. Het leger van Abd-el-Azis te Ra bat telt, zoo heet 't ten minste, 20,000 man, meerendeels geregelde troepen Men merkt geen gebrek aan tucht, noch dweepzucht onder hen op. Ten slotte nog iets omtrent RAISOELI. Raisoeli's secretaris, diie sedert eenige dagen te Tanger vertoeft, ver klaarde dat de Engelsche legatie thiane definitief de voorwaarden, waaronder Raisoeli zijn krijgsgevan genen in vrijheid zou stellen, heeft aangenomen. Hij krijgit 500,000 francs en komt onder Engelsch protectoraat te staan. Een buitenkansje voor hem Stadsnieuws WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Wij ontvangen d!e volgende circu laire, die rondgezonden zal worden, M. De financieel e Commissie der Ver- ceniging „Weldadigheid Naar Ver mogen", welke vereeniging zich tem doel stelt hulp te verleenen aan on- vermogenden, met volkomen ëerbieii- iging hunner godsdienstige gevoelens, wendt zich tot u met het verzoek lid of donateur dezer vereeniging te wordien. De groote werkloosheid! doet vree zen, dat diezen winter teer veel hulp aal noodiig zijn, en die is niet te ver- leenen, wanneer er niet meer steun komt van de burgerij. Het is hard telkens personen te moeten afwijzen, van wie wij weten, dat zij het zeer no o dig hebben en verdienen gehol pen te worden, terwijl aalmoezen aan de deuren worden afgegeven, dikwijls aan onbekende personen, die het geld onwaard zijn of het verbrassen. Zeer dikwijls werd in het afgeloo- pen jaar tijdelijk hulp verleend to gevallen, waarin te voorzien was, dat zonder steun een geschikt gezin tot achteruitgang of armoede zou ver vallen. Qok moeten wij voortgaan reke ning te houden met die gezinnen, die bet zonder langdurige hulp niet kun nen stellen, en de aanvragen van zoodanigen nemen nog steeds toe. Ons aantal contribuanten neemt slechts weinig toe, en het aantal be hoeft ig,en vermeerdert zeer, zoowel door uitbreiding onzer gemeente als door de groote werkloosheid. Steunt ons dus, het is wierkelijk hoog noodiig. Iedere gift, hoe gering ook, wordt dankbaar aanvaard. In het afgieJoopen jaar werden door ons ondersteund 995 personen verdeeld over 178 ge zinnen tegen 965 personen verdeeld, over 179 gezinnen in 19051906. De grootste helft daarvan bestond uit weduwen, n.l, 95 met 385 kinde ren tegen 102 weduwen met 395 kin deren in het voorafgaande jaar. Het bedrag in 19061907 aan gif ten en con/tributdën ontvangen be droeg ruim 12.000. Het aantal woningen voorzien met een naamplaatje der vereeniging, als middel tot het tegengaan van bedela rij, nam toe van 667 tot 676. Nadere inlichtingen omtrent de werking onzer vereeniging wordien door ondergeteekenden gaarne ver strekt. De imséhrij vingsbiljetten kunnen in een der bussen van de vereeniging geworpen worden, tenzij men aan aflra'ling de voorkeur geeft. De Financieele Commissie J. KROL Kzn. C. A. SPRENGER. Tevens zal d'oor het bestuur in Biloemendaal een circulaire worden verspreid, om van do bewoners di'er gemeente, waar geen armoede •heersobt, belangstelling te vragen voor de armen te Haarlem, overtuigd als het bestuur is, dat waar jie inge zetenen van Bloernendaal genieten van de lusten, die Haaaiem hun biedt, zij ook een aandeel in de las ten niet zullen afwijzen. Bovendien kunnen zij den over last dier bedel air ij afweren door oen deurpdaatje van de Vereeniging en gebruik maken van (haar advertentie bureau. DE MARIAS OHOOL .IN DE KONING STRAAT. Heden wapperen in de Koningstraat uit verschillende woningen de vlag gen. ten hewijize dat (ook de buurtge- nooten van de MOriiascbool aldaar deelnemen in haar feest. Heden toch is heit 25 jaar geleden niet dat de school geopend wend, gelijk ons. zus- sterblad de N. Haarl. Ct. ons onlangs meende te (moeten verbeteren maar dat de zusters zich alhier vestigden. Uit den aard der zaak wordt door de school (dus heden geen feest ge- /viiend, maar Ibeperkit die herdenking zich tot godsdienstige plechtigheden in de kapel van de inrichting, terwijl van vele zijkien bewijizen van bedang- Stelling werden ontvangen. Op 9 October zal het eigenlijke schoolfeest worden gevierd, waarvoor de plannen echter nog geen vasten vorm hebben aangenomen. Geroyeerd. Wegens zijn vertrek naar Indië is de heer J. Langhout, advocaat procureur alhier, op zijn verzoek als zoodanig geroyeerd. HET TOONEEL „WEST-FRISIA" BIJ „CREMER". West-Friesland is een door de kunst bijzonder begunstigde streek van het land, waar de kunstliefhebberij zeer in tel is en druk beoefend wordt. De Wognummers hebben de laatste jaren al menigen triomf gevierd en hun buren uit Hoorn, de rederijkers kamer „Wöst-Frisia", komt hun na op de hielen men kan bijna geen blad uit het Noorderkwartier in de wintermaanden ter hand nemen, of men leest daarin van een nieuiw suc- cès van déze liefhebberij-kamer. „West-Frisia" had verleden jaar aan het tooneelconcours van „Cre- mer" willen meedoen, maai* was daar in verhinderd, en nu hadden de Haan-lemmers de attentie gehad hun Hoornsche kunstbroeders uit te noodi- gen, om tóch eens voor hen op te treden. En dat heeft nu gisteren plaats ge had ter opening van het „Cremer"-sei- zoen. De West-Friezen hadden „De Over- stroomtog" gekozen, een stuik van den Duitisoher Georg Engel, waarmee ze vroeger al eens een prijs hebben ge haald, een zeer moeilijk werk, dat hoo- ge ledschen .stelt, en dat indertijd in Ons land door een der voornaamste gezelschappen (het Neêrlandsch" of de Rotterdammers van Van Eijsden) Ze durven dus wel iets aan. Het gegeven van dit stuk is in en kele woorden het volgende Op een eiland is een goedhartige, maar zwakke predikant, die het zoo streng niet neemt met de zonden van anderen en van zichzelfzijne kudde verdoolt dan ook. Hij wordt daarom afgezet en vervangen door een jeugdi ger predikant, meer een dweeper, zeer tetreng in de leer. Maar vóór dat de oude herder nog is heengegaan, komt er een stormvloed, die den dijk van het eiland doorbreekt en de bevolking doet omkomen. Alleen blijven over, gevlucht in de pastorie en later in de kerk, de twee predikanten de anta gonisten met een zondig meisje, waar al veel om te doen is geweest do koster en de huishoudster van de pastorie. En die twee evangelie-diena ren brengen met die zondige vrouw de uren des gevaars door, tot er hulp komlt opdagen, maar nadat de zonda res zich heeft opgeofferd bij een po ging om de anderen te redden. De hoogere beteekenis van dit stuk is nu. dat in die twee predikanten twee levensbeschouwingen worden ge schilderd, en hoe die staan tegenover den Christelijkeu plicht der vergeving van de zonde. Heeft men die hoogere beteekenis gisteren begrepen Het publiek? Te oordeelen naar het lachen op de mieest ongeschikte oogen- blikken en als er in 't geheel nieits te lachen viel neen En de spelers Een van hen, de heer Joh. Wilson, die den ouden afgezetten predikant speelde (ook een mooie red vcor den heer Van Gasteren), zeker wèl. In dezen liefhebber steekt de ge- beren tooneelspeler. Zijn rol, rustig van gebaar, goed in het type van den ouden predikant, begrepen tot zelfs in d'en toon van zijn stem, met iets pa terns en zachit-liefs over de geheele figuur en opvatting, was een knap stuk werk, waarop de heer Wilson trotisch mag gaan. De jonge dweeper, de streng® pre dikant, gespeeld door den heer Jac. Wilson, gaf wel goede momenten te zien, maar was als gehéél geen „schepping". Het spel was te zwaar, te massief, te ruig; men zag en voelde er den dweeper niet inhij had moer van een lastigen man, die zont op alle slakken wil leggen. Daardoor ging de tegenstelling met den ande ren predikant ook te veel verloren. En de damesrollen Deze wareni, evenals bij alle liefhebberij-gezel schappen, de zwakke zijde van het ensemble, en, voor een stuk, als zij gekozen hadden, bepaald onvoldoende. Als geheel genomen, den moed en. het streven van „West-Frisia" appre- cieerend, den heer Joh. Wilson uit zonderend, ging dit stuk boven de krachten van deze Hoorneche liefheb bers een fout, waar meer dilettan ten in vervallen, namelijk 't wel eens hooger te zoeken dan hunne krachten reiken kunnen. De avond werd besloten met (ets vroolijkers, namelijk met „De twee Invaliden", een bekend Fransch blij- fcpelletjie. FRANS NETSCHER. V o e it b a 1. Op tiet terrein aan de Spanjiaards- liaan zal Zondag een voetbalwedstrijd gehouden worden tusschen D. F. C. uit Dordrecht en de H. F. C. van hier. Gevonden voorwerpen: Eenige leerboekjes; een hondje, twee zakken en een kist met waschgoed, een tandenstoker.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1