Weerbericht Tbermometerstand Binnenland INGEZONDEN Letteren en Kunst Uit de Arbeiderswereld Stoomvaartberichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand 89B6 ll994 1B268 1856E MEDEDEELJNGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). /De Bïldt, 2 October 1907. Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Haparanda (Oostkust v. Zweden); laagste 736.3 m.M. te Malin. Head (Westkust v. Engeland). Verwachting [tot dien avonid van 3 October Wind matige, tijdelijk krachtige Zuid-Westel. tot Westei. wind. Gesteldheid van de lucht -. meest zwaar bewolkt, regenbuien. Temperatuur*geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. B aJromSeterrs tand hedenmiddag tie 2 uur 754 m.M. Nediging tot- vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 754 m.M. te Haarlem. Woensdag 2 October Hoogste gisterenF. 66* Laagste heden nacht F. 64* Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 60« heropening der vergadering, infor meerde ide lieer (Faas, hoe gehandeld aal worden, wanneer die gezondiheods- icjomimdssie Ihet (pompwater (in den IHoutrakpolder afkeurt; de heer Bies- (beuvel informeerde naar de verorde ning tegen Ihet venten met fruit en ijs karren op Zondag; de heer Hartge- rhik vroeg bezoek van den opzichter op den Schalkwijkerweg voor herstel ling van dien weg en van de boorden langs (het Spaarne. terwijl de heer Ba- rendregt ten slotte wees op den slech ten (toestand van den duinwaterver- koop te Halfweg, waar heit dringend, noodzakelijk was dat de tonnen op de wagens door middel van een slang aan de kraan werden gevuld; de heer Cos dteedde hierbiji nog een geval me de van Ihet eigendunkelijk optreden van den waterkooper Bouwer, die eelfs iemand water had geweigerd. De voorzitter zal één ten. ander on derzoeken en trachten, de no odd ge ver andering aan .te brengen. BENNEBROEK. Op het land van den heer Koozen alhier is door den bDoemistknecht De Nijs die vierde biljartbal gevon den. afkomstig van de onlangs ge pleegde inbraak bij de wed. Leusen, alhier. Thans zijn dus alle uit het café ,,de Oude Geleerde Man" gesto len biljartballen weer in het bezit van de eigenares. Door den heer JIhr. R. Sandbergis met ingang van 1 November a. ontslag aangevraagd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand en amb tenaar ter Secretarie dezer ge meente. De twee hanen, diie Dinsdagnatht ten madeeïe van B. K. alhier wer den gestolen, zijn Dinsdagmorgen door M. v. .d. B. op den Rijksstraat weg aiQitiier in. een zak teruggeven- HAARLEMMERMEER. In de vier vacaturen van hoofdinge land zijn gekozen de Candida ten voorgesteld door de Vereeniging tot bevordering van de belangen van den Haarleminermeerpolder, namelijk de heeren A. van I^eeuwen, alhier, Jhr. mr. B. C. van Merlen- te Soesterberg, J. A. L. van den Bosch, te Hilversum, en M. J. Thiele, te 's-Gravenhage. De Unie-collecte bracht in den Zuider Legmeerpolder nog een f 60 op. SLOTEN. De naj aars-veemarkten vanwege de HollancLsche Maatschappij van Land bouw zullen alhier gehouden worden op 16 en 30 October a.s. Ook hier is algemeen gebrek aan drinkwater, dat nu met schuiten en wagens van Amsterdam wordt aange voerd, wat duur uitkomt. De waterleiding laat nog maar op zich wachten. IJ MUIDEN. Ongeluk. Bij het lossen van den stoomtraw ler „Seladon" in de Visscnershaven alhier, viel door heit breken van een touw een ijzeren draaischijf naar be neden, diie langs het hoofd van den losser De Zeeuw viel en zijn arm ge deeltelijk verbrijzelde. HOFBERICHTEN. Hare Majesteit de Koningin heeft aan den tuinbaas van het Huis ten Bosch, W. E. van der Brugge, bij het verlaten van zijn dienst de eere-me- daiile in goud toegekend van de Huis orde van Oranje. De opper-ceremoniem'eester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de be velen van Hare Majesteit de Koningin, den lichten rouw zal aannemen voor den tijd van veertien dagen, ingaan de op Woensdag 2 October, wegens het overlijden van Zijne Koninklijke Hoogheid den Groothertog van Baden. G,St.-Ct.") DJAMBI. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram zijn de Djambi- sche benddhoofden Bladen Mat Tafair en zijn broeder Raden Aahmiad ge sneuveld.. GESNEUVELDEN EN GEWONDEN IN INDIë. Blijkens uit Indië ontvangen te- legraphische berichten zijn a. in Atjeh en Onderhoorigheden aan door eigien vuur bekomen won den overleden de sergeant K. Wer- naTs (no. 55014) onbeduidend gewond, de eerste-lui- tenant der infanterie E. L. A. Bou- mian b. in Celebes en Onderhoorigheden bij de vermeestering van de bentang Boedoboedong in Mamo'edjoe gesneuveld de sergeanten H. Boel- houwer (no. 42S41) en K. F. Duret (no. 55233), en licht gewond, de sergeanten W. H. Marks (no. 51534), F. F. Dreckmeier no. 567») en J. Bronkema (no. 51793), en bij de beschieting van het kustbivak aan de monding van de Boedoboe- dongrivier zwaar gewond, de fourier H. A. F. J. Finck (no. 53968), en licht gewond, de fuselier G. Linotte (no. 60881). („St.-Ct.") DE ZWIOLSCHIE WETHOUDERS- CRISIS. De (onverfawiiktoelijke wetlroudercri- gqs (men weet dat tot tweemalen toe een gedane keuze uit een juridisch oogpunt ongeiLdiig werd geacht) is ge lukkig geëindigd. 'Mr. B. P. G. van (Diggelen üieeft .thans zijn (derde) be noeming aangenomen SPOORWEGKLACHT. D. O. schrijft in 't „Hbld." „Maandagnamiddag verliet ik Den Haag om 1.15 met den Hollander naar Amsterdam. Tusschen Leiden en Haarlem gekomen, deed zich onder orzen wagen (van den Belgischen Staat) een fluitend gesis hooren. dat als waarschuwing kon dienen dat een as warm liep. We reden Haarlem bin nen, stopten en zeerder verder werd de trein tot vertrek afgesloten. Het ge sis herhaalde zich, waarop ik den chef hoorde roepen „stoppen, stop pen Het bleek noodigEen dikke rook sloeg onder de achter-as van on zen wagen uit. Fluks werd 'n kannetje olïie van de locomotief geleend en. de smeerpot gevuld. Wij reden weg, al weer met slissende as. Te Amsterdam aangekomen ging ik mij van den toestand op die hoogte stellen en ik ontwaarde den dikken walmenden rook in den omtrek van de as, veel dikker nog dan te Haar lem. Nu vraag ikis dit niet iets onver antwoordelijks en lichtzinnigs om „het er maar op te wagen" tot Amster dam'? Ik ben op spoorweggebied een leek, doch ik ben vast overtuigd, dat hier niet mef tact is te werk gegaan, om de eenvoudige reden, dat er een groot gSevaar voor de reizigers in on zen wagen bestond. Ware het traject iets grooter gieweest, beslist was de wagen in brand gevlogen. Zooals met alles, moet ook hij de H. LI. S. M. voorzichtigheid No. 1 zijn, al heeft het uitnemen van zoo'n wa gen een vertraging ten gievolge." BRANDEN. Zondagnamiddag brak te Reuver een hevige brand uit in de woning van den smid Van Lom. Een geheel blok, bestaande uit huis, smederij en stalling brandde tot den grond toe af. Alles is tegen brandschade verzekerd. Maandagmorgen ging een vierjarig zoontje nog eens kijken in de afge brande woning, terwijl overal het vuur nog smeulde. Het bekwam he vige brandwonden aan beide beenen, zoodat bet naar het gasthuis te Venlo moest worden overgebracht. (»>N. K.") SLACHTING ONDER SCHAPEN. Te Wagenborgen hébben een drie tal keeshonden vreeselijk onder een 20-tal schapen huisgehouden. Een zestal der arme dieren zijn reeds ge storven, .terwijl die andere ook erg zijn toegetakeld. De honden -sijn door de politie doodgeschoten. De schade wordt vergoed door die eige naars dor honden. Ook te Uithuizermeeden zijn drie schapen door honjdten verscheurd. Dit comité heeft zich met een circu laire tot verschillende vereenigingien gewend, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd van een krachtige pro-, paganda voor grondwetsherziening en algemeen kiesrecht. C,L. en V.") 121/2 JAAR GETROUWD! Door een echtpaar .te Rotterdam was bij de rechtbank echtschedldJiing aangevraagd. Toen het proces bijna afgeloopen was, waren ze juist 12 1/2 jaar getrouwd. Familie werd ge vraagd en er werd, naar men ons meldt, druk gefeest tot zelfs laat den nacht. Desniettemin werd paar dagen later het vonnis tot echt scheiding uitgesproken! (Ned.) BELEEDIGING. Tegen C. J. A. Baritsch, Rottler- damsoh correspondent van „Het Volk" is proces-verbaal opgemaakt, terzake hij in het nummer van ,,Het Volk" van 15 Aug. 1.1. zou be- Ipedigd hebben het katholiek ge meenteraadslid F. J. B. van Rijs wijk. ZONDERLINGE KOK. Als bijzonderheid mag worden ver meld, dat deze week de soep, voorde menage dier soldaten in de Citadel- kazerne te 's-Hertogenbosch bestemd is afgekeurd', omdat de kok bij de be. redding er van het vloesch en de rijst had vergeten. Het overige was er in! (Tijd.) DIEFSTAL. Maandag is naar het Huis van Be waring te Leeuwarden overgebracht de korporaaMo-uriter Karei Joseph Petrus W., aldaar in garnizoen, ver dacht van diefstal vain geld in de chambree der kazerne. Hij zal voor den krijgsraad terecht staan. (L. Ct.) ZEEUWSCH COMITé VOOR GROND WETSHERZIENING. De heer Herman Snijders te Middel burg, M. Kole Jr. te Kruiningen, J. Goetheer-te Oudelande, M. de Korte te Ierseke en Jac. Welleman te Krabben- dijke, hebben zich vereenigd tot een Zoeuwsch comité voor Grondwets herziening". IN DEN TREIN BEROOFD. Men meldt uit Rotterdam Dinsdagavond arriveerde te Rotter dam (Maas) een schipper uit Mül- heim a/d. Ruhr, die aangifte deed, dat hij tusschen OberbausenRotterdam in een derde klasse coupé door ande re passagiers, die onderweg uit den trein gesprongen waren, heroofd was van 2000 mjarlc in portefeuille. EEN LUCHTBALLON. Aangaande den op Tessel rueerge- daalden luchtballon meldt men aan „Het N. v. d. D." nog de volgende bij- zondierheden. De ballon „Augusta" is afkomstig uit Berlijn. De vier Duitsche heeren waren: kapitein Von Kragh, ingenieur Kiefer en de helpers Keidel en Troxk- witz. De ballon was den vorigen mid dag om 3 uur te Berlijn opgestegen, en heeft over Overijsel en de Zuider zee het eiland bereikt, waar hij des morgens ongeveer 'half vijf neder daalde. Door den zwiaren mist kon slechts een paar honderd meter ver worden gezien, zoodat de reizigers eenoogen- blik in gevaar hebben verkeerd omin zee terecht te komen. Met hartelijkien dank voor de vrien delijke ontvangst in het gastvrije Hol land aldus staat geschreven op een door een van hen aam den rijksveld wachter K. gerichte prentbriefkaart zijn de heeren naar Amsterdam ver trokken. ROODVONK. In Culemborg is de roodvonk door den inspecteur van de volksgezond heid epidemisch verklaard en zijn al daar alle scholen tot nader order ge sloten. DE KAMERVERKIEZING TE SCHIEDAM. „De Standaard" wijdt een driestar onder het opschrift „Personalia" aan de verkiezing te Schiedam. Het anti- rev. hoofdorgaan schrijft In zake de stembus té Schiedam zij er nogmaals op gewezen, dat de heer Idenburg zich bij het aanvaarden van de benoeming tot gouverneur, alis eer lijk man verbonden heeft, ten minste drie jaren lang in Suriname te blij ven. Deze termijn verstrijkt eerst -tegen het laafete van het jaar 1908. Gaat het nu aan, eimand voor de Kamer te steunen, van wien men weet, dat hij zijn woord zou moeiten breken, om naar de Kanier te gaan Nog een andier personalia zij hier aan toegevoegd. Er is in de pers rondverteld, dat dr Kuyper zou verklaard hebbiem, eene eyentueele caaididatuur zich te zullen laten aanleunen Hier tegenover staalt vast, dlat dr. Kuyper verklaard heeft, alleen -in geval de drie partijen Rechts zich op zijne candidatuur vereenigdien, haar in ernstige overweging te kunnen ne men, en zulks onder bijvoeging, dat ook dan zelfs zijn onderhanden stu diën de aanneming er van zeer zou den bemoeilijken. Uit Vlaardingten wordt aam „De Rot terdammer" geschreven Naar ons blijkt uit de namen onder de lijst voor de candidaatlstelling van den beer Staalman in het district Schiedam, hebben eemiige leden van de kiesvereeniging „Volksbelang" en en kele liberalen en 'sociaal-democraten hun steun moeten veaieehiem, daar men van de Chrifet en-demo era ten zelf te weinig mannetjes had. EEN LUCHTBALLON. Men meldt' uit Makkum, d.d. 29 Sep tember aan de „L. Ct." Hedennacht om rudim drie uur if een luchtballon over Zurich gedre ven, zóó laag, dat hij tusschen de ge bouwen doorging. Door den oostelijken wipd dreef de ballon' zeewaarts. Het anker of mis schien ook die mand bleef achter dJen telegraafdraad haken en vernielde deze over eene groote lengte. Iemand, die op het geraais buiten kwam, kon den ballon nog juist over de kruin van den zeedijk zeewaarts zien drijven, maar kon door de duisternis niet waarnemen, of er zich ook nxenschen in bevonden. Ongetwijfeld is dit dezelfde ballon, diie op Texel is neergekomen. Mr. J. F. WERTHEIM. Naar wij vernemen ti® notaris J. F. Wertheim ernstig ziek en mag zijn toestand' zelfs zeer zorgelijk gemcxemdi wiordem. (Hbld.) PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE ONGEVALLENWET. Daartoe u-ilgemoodigd door de hee ren jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot, dr. A. C. A. Hoffman en C. van Dorp respectievelijk voorzitter van de Plaatselijke Commissie te 's-Graven hage, Gouda en Rotterdam II, werd te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van leden dezer commis sies. Uit de door dr. Hoffman overge legde lijst van toetreding, bleek, dat de voorzitters van .die hoofdplaatsen der provinciën van de meeste groo te steden en van een zeer groot ge deelte der plattel andgemeenten tot de Vereeniging zijn toegetreden, ter wijl het voorloopilg bestuur uitgenoo digd wend de statuten de ontwer pen. Qp verzoek der vergadering ver klaarde de heeren jhr. mr. Gevers Deynoot, dr. Hoffman en Van Dorp zich bereid zich voorloopig met de leiding der zakten .te belasten., totdat het definitief bestuur zal zijn be noemd. Verscliiültende zaken, werden voorts besproken. Met algemeene stemmen wierd be sloten zich te wenden tot de Rijksver zekeringsbank ten einde te komen tot een spoediger uitbetalen van de sofa adteloosstelling. tenlondsche brieven iis gewijzigd. ven, doch van. belangrijke 'kwetsuren In plaats van 15 gram wotr-dt dit jg .niet vernomen. Oorzaak, van Ihet op- g-ewi-cht van een enkelvoudiger* I treden der gewapende imiacht was liet brief op ten hoogste 20 gram gesteld. ■Daarbij kan men dus volstaan met! een 121/2-ceni frankeerzegel. Voor| elke 20 gram of deel daarvan meer moet voortaan' 71/2 w,arden, opge plakt ter franlkeeaüing. Voor België blijft de verlaging van het enkel voudig poait op 10 cenrt. van 'kracht, ook echter tot ten hoogste 20 gram, met de verfaooiging van 71/2 cent voor elke 20 gram meer gewicht. Voor brieven tussohen kantoren iin België en DuitseMand, nileit meer dan 30 Mlom'eiter van een Ned'.er- landsch kantoor verwijderd, is het port 5 centen per 20 gram of gedeel te daarvan. Bij verzending van (brieven «aar de koloniën langs den zeeweg wordlt ook hert. gewicht vaan 20 gram ails grondslag aangeniamen tegen 5 cent. (HMd.) POSTTARIEF. Wij herinneren er aan, dat, inge volge de bekrachtigde besluiten van het jongste internationaal postcon- gres, van heden af het port der bui- „HET WITTE KRUIS". In het Calé „Parkzicht" te Am sterdam hield Dinsdag de Noordi- Hollamdschie Vereeniging ,,HWt Wit te Kruis" haar 49ste algemeene ver gadering, onder voorzitterschap van den viice-pnesidenti, den heer G. de Ven, die hij het openen der verga dering woorden van warme waar deering sprak voor hetgeen voor dte. Vereemging is verricht dloor dte hee ren L. -van Cleeff Jzn., H. Bultman en vooral door den heer P. J. van El'dfök' TM'eme, die allen aaai het Hoofdbestuur van ..Het Wittte Krms" door den dlood ontvallen zijn. Nadat bij acclamatie werd go- sanctionneerd', dat dr. Barnoruiw - de afgetreden voorzHtter, niu secre- itaris werd beuoemd1 tot lid yam verdienste van ide afdeel'ing Amster dam, werd dezen het woord; gegeven tot .het uitbrengen van zijn eerste jaarverslag alis secrétaris. Het aantal aangesloten afdoelüngen steer van 87 tot 94, hot ledleniaan/tlal van 22.042 -tot 25.349. Het verslag, edandligenidle met. hiulde aan twee nieuwe ^ereleden, dte htee- ren R. Ledeboe.r en P. J. Wijnoldi Daniels, en mest herni'euwe hulde aan den heer Van Eldok IMiemc, wierd onder applaus goedgekeurd. Ook .werdlen de verdagen Van „Heildéheuvel" en de ontsmeittkogs- oven te Alkmaar goedgekeurd. De rekening ,van dien penning meester wees in ontvangst en uit gaaf een bedrag van 26.897.321/2 aan. Bij de behandeling dier begrooting werd goedgevonden de 'toelage voor den p.enningimeeister van 300 op /600 te hrenen. In de miididag\7ergadering werd die behandeling" der be groot ing voortge zet. Zij werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaven op f 27,089,13. De verkiezing van vier leden van het hoofdbestuur bleek tot resultaat gehad te hebben, dat zijn gekozen in de plaats van de aftredende leden de heeren C. Bakker, L. van Cluft Jzn. G. de Ven en P. J. van Eldik Thie- me, de heeren mr. II. A. C. van Tie nen, thans .adviseeiretnd1 lid) van het hoofdbestuur, Oositra, arts te Anna Puulowna, H. J, 'Cailkoen, burgemees ter van Edam, en B. S. H. -Stadler, arts te Westwoud. De commissie van beheer van Hei- deheuved werd aangevuld d/oor de (herkiezing van den heer J. G. v,an Eden en dte dajm.es H. W. Engelten— Van Panibuys en J. P. Reynivaanl samenscholen van de vaste ploegen der firma Swiarttouw .voor het pak huis dtecr firma aan de Sleephelling- stnaat .op het Nteorder edliand, waar ge1- Itegenhteid werd gebodm om in plaats van die ontslagen ploegen dienst te nemen. De 600 ontslagenen rotten er samen, nog vermeerderd met andere stakers, mot het doel om door d!it kr achtsver toon aiamim'ddimgen te (beletten. Dit doel .ils natuurlijk her edict. Huzaren en politie waren op olies verdacht en ge durig bezig de steeds wassende me nigte te verspreiden over* het eiland, waar het gemeenlijk toch al druk is en veel 'Oponthoud door die samen- scliolingen ontstond. 'De huzaren stonden ouder beivel van den luitenant jhr. De Jonge van File- meet en zij werdén ondersteund door beneden politie. Tot zelfs over de Maasbrug werd gechargeerd. 1 Nader meldt men: Tegen middernacht werden aan liet tMiaasstartion verwacht 500 Duitsche iwéPklieden, ten* veflvanging der sta kende genaanbootwerkers. Politie te paar.d' en militairen hiadlden een uur te voren .reedis de Qtiaitionsterredai'en (afgezet. F. Vdsfeer en G. Hoogendoorn C. J. de Wilde en A. S. Meijer. d. Haak en W, S. Born. BEVALLEN: 29 Sept. E. S. Hoekvam Dommelal d. 30 G. DoevenWhite d. 1 Oct- fl.' Viroom—Roiggeveen z. A. v. d. Horst? Wingediaair z. p OVDERLEIDIHN: k 30 Sept- A. P. Peaiuz, 73 j, ZijlstrJ Van ingezonden stukken', geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor clen inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. J. C. VAN MARKEN. Mevrouw Agneta van Marken- 'Mat'thes bewerkt eecn levensbeschrij ving van wijlen haren echtgenoot den heer J. C. van Marken zij zal weldra in druk verschijnen. INGEZONDEN MEDEDEfiLIN GEN 30 Cente per regel. Wij iwenscihen met een enkel woord de aandacht deer lozers te vestigen op een artikel, d!at in den laatsten tijd algemeen gevraagd wordt, n.3. To- •toayenwijn (in den (handel gebracht door de firma Koppel HesseJink en Zonen.' te 'Arnhem gebotteld! op krist al glazen vaaitjies van 0.8 liter inhoud'. Daar hiji de meeste wijnhandelaren de prijs van Tokayerwijnen nog al hoog genoteerd stond, was het gebruik van dezen wijn niet 'algemeen en bepaalde zich voornamelijk om ter versterking Ée dienen voor zieken. (Aangezien, bo vengenoemde fiinmia zich gedurende vele .jaren tspeciaal iop dén verkoop van Tokayer toelegt, is zij in staat, dezen wijn Ite leveren tegen een ma tigen prijs. Wij' verwijzen naar een advertentie voomkomende in dit (biliadl, waar deze firma aanbiedx. een mandje, inhouden de 12 vaatjes Tokayer, 6 Tokayer-gla- zen en een kurkétrekker tegen den prijs van 19.25 gulden. In dezen jprijte is alles inbegrepen bok dte emballage, zoodiat, m.en geen last (heeft rniet terugzenden hdiervan. terwijl hét mandje franco geleverd wordt. UIT DE ROTTERDLAMSGHE HAVEN. Hebben uit den aard der zaak in den omtrek der Maashaven in die laatste dagen wel eens eenige opstootjes plaats gehad, natuurlijk veroorzaakt door pogingen van stakers om te be letten dat anderen, die met de gebo den voorwaarden, wiel 'genoegen ma- men aan het werk gingen, Dinsdag in den namiddag is het voor het eerst tot een treffen gekomen van eenige meerdere ibefc'eekenós, zonder dat er evenwel ook nog van ernstige gevol gen kan worden gesproken. Wel He pen velen een duw en een stomp, een klap met een sabel of met dte rijzweep op, waarbij het zelfs nog de vraag is of die lichamelijke kastijding wel in hoofdzaak werd toegepast op degenen die de aanleiding tot het opstootje ga- M. de R.! Niaar aanleiding van het ingezon- n Stukje van den heer Schuihimacher IHoofd van School R, willen wij even (aanstippen: lo. dat, aangezien Z©d. geen vacan tia kan geven, de commissie zeer cor rect handelde, door eerst te vragen aan B. en W. of tegen een dergelijk uitstapje 'als de commissie zich voor- isltieidlei, ipriinlciiipi'Cel ibeziwaar bestond'. Dat het dus wiaar i;., dat de heer S. eerst dan vacamtie zou geven, indien het hem gelast werd. Dat de heer S. liefst buiten de géheele zaak wensohte gehouden te worden, omdlat, zooals hij tegen de (heeren Kruysmulder en iS'cihunnmian beweeavle tegenover hem leerue onbeschoftheid was gepleegd, (eigen woorden van dten heer door hèm niet in de commissie te doen plaats nemen. Wlaarop bovengenoean- de heeren niet. na konden laten, al® Ihunne overtuiging uit te spreken, dat Ihet nog onbeschofiler was, zich zelf in een commissie waarin men gepas seerd was, op te dringen. Dat de commissie van het voorge nomen uitstapje heeft afgezien, over wegende, dat, wanneer men zich gra tis disponibel steldie, anderen een ge noegen tie verschaffen1, dat genoegen direct bedorven wordt, indien één van diegenen, waarmede voor goeden gang van zaken men zich verstaan moet, op zeer kleine onderdeden gaat dhica- neeren. Ook, de commissie betreurt ten zeerste, dlat door 'hét dwarsdrijver) van één persoon het genoegen aan ongeveer 180 kinderen op éénmaal out. nomen kan .worden. De ondergjeftteekenden vermeenden, dlat zij verplicht waren deze kleine uiteenzetting op bet ingezonden stuk van dien heer iS. te moeten- geven. Zij zijn echter niet bereid op verder ge schrijf van den heer S. in te gaan en donken uwe geachte Redactie voor de verleende plaatsruimte. iZandv.oort, 1 October 1907. C. HRUYISMOLDEtR. N. J. (PLLATTEEL Onzerzijds achten wij de zaak vol doende toegelicht en sluiten het debat. •REDACTIE. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam-, vertrok 1 October van. Port Said. Het stoomschip Prins Willem IV ar riveerde 1 October van Paramaribo te Amsterdam. Zondagsrust. In de afdeelingsvergnldiering van dte Ned. Vtereeniging tof Bevordering van Zondagsrust, te Utrecht gehou den, is een motie aangenomen, waar in betreurd wordt, dat het Raadslid de heer Schram (lid dér Vereeniging) den Haarlemschen Raad) heeft voor gesteld heft! Gemeente-museum des Zondags in plaats van van- 12 tot 3 uur, van 10 tot 4 uur opeai ^teil'en. Het Hoofdbestuur werd opgiedSragen alsniog .intrekking van diit voorstel- ■Schram te bewerken. -Gevonden voorwerpen: (Een- porttemonmad-e mét geld; een dameshorloge; eenige kwartjes enz.; een armband; een horloge met situk ketting. 358STE STAATSLOTERIJ. 1 5e Klasse, 6e Lijlst. I- Trekking van- 2 October. c Booge prdjteen: 2969 en 20311 i-edév f 1000. J 400: 2593, 7226, 15673, 16845, 1737^! f 200: 4-4-4, 10252, 10524, 10781, 116W 12671. I: f 100: 1757, 36S2, 10374, 10671, 1323& 15479, 15747, 16384. 1 Prijzen van 70. io 2903 5439 8300 11605 14198 178$ 8826 11666 14220 1796 8S84 11719 14387 180ÖC 8469 11867 14565 1806f 8480 12117 14623 1814' 8637 12127 14691 1818* 8695 12229 14706 1839? 8597 12273 14744 1840: 8673 12369 14786 1861t 5841 12701 14863 1878| 8860 12718 14995 18861 8917 12762 15120 1891f 8943 12766 15460 1912| 8999 12830 16704 19161 815 3949 7125 9174 12946 15718 19281 854 3976 7266 9228 12989 15748 19261 9387 13005 15754 1931b 9438 13014 15766 19361 9715 13059 15817 1987Ü 9716 13067 16017 1968R 9913 13077 16242 1064* 1337 4303 7503 10023 13263 16422 1976tk 1389 4351 7604 10159 13257 16429 1978F 1407 4489 7633 10198 18316 16638 19811 1444 4601 7539 10205 13395 16651 19906 1646 4507 7634 10209 13690 16656 2000TB 1552 4566 7670 10285 13550 16938 2007$ 1661 4631 7696 10398 13616 16966 20096C 1712 4648 7701 10635 13650 17134 20254D 1939 4961 7765 10728 18793 17225 2036«t 2053 4972 7868 1075C 13864 17271 20421 2221 5037 7902 10762 13898 17273 90476* 2362 5208 8000 10913 13971 17424 20667* 2391 6214 8040 10999 13977 17477 20662^ 2441 6369 8097 11089 13986 17573 20758^ 2641 6374 8217 11179 14087 17682 8 2811 5436 8261 11495 17790 125 2938 5516 136 3026 5683 181 SI60 5620 286 3307 6835 288 8454 6898 445 3608 6061 685 3622 6164 646 3702 6224 667 8776 6287 744 3818 6533 766 3913 6754 782 3914 7018 3923 7048 953 3981 7286 1002 4034 7341 1102 4080 7394 1104 4226 7409 1266 4274 7478 114 3241 5961 161 3278 6029 176 3342 6031 187 3363 6036 208 3399 6048 211 3408 6119 278 3468 6173 379 3484 6201 390 3500 6218 413 3609 6246 418 3561 6258 464 3554 6267 ONDERTROUWD 2 October. J. T. Kerkvliet en W Berbé. S. J. Kuijper en E. J. Toe set. J. J. Philippo en A. Bos. IL J. Gitebeis en C. Dijt. W. C. v. d. Kroft en E. C. de Vries. J. C. de Zaaijer en C. van Kampen. GETROUWD J. W. Ruigrok v. d. Werven en J. A. Mastenbroek. J. Zijp en O. Boe'- houwer. A. Hoogers en M. W. G. Kort. C. Schol te en M. E. Hooger-: verf. F. W. de Bruin en G. P. Bor- renborg. J. Kabel en A. H. de Graaf. K. Hesseknan en M. J. van Duijn. Op ondtersbaanidJe nummare zijir1 geien prijzen gevallen. 87 3134 6749 8656 11695 14898 18408 113 3226 5960 8681 11717 14951 18421 8711 11744 15013 18426 8737 11770 15023 18427 8763 11813 16041 18469 8850 11845 15082 18496 8864 11942 15157 18601 8899 11951 15163 18607 232 8463 6166 8924 11978 16186 18648 264 3466 6168 8939 11992 15238 18561 8967 U995 15284 18589 8985 12008 16815 18663 - 9057 12057 15350 18679 9104 12065 16364 18740 9153 12103 15437 18796 465 8660 6268 9220 12104 15449 18808 491 3680 6273 9287 12136 15455 18848 611 3614 6277 9370 12144 16491 18867 589 3665 6296 9429 12155 15495 19000 615 3738 6325 9464 12169 15719 19018 659 3741 6339 9469 12163 16753 19066 666 3792 6359 9476 12172 15761 19079 700 3804 8364 9531 12230 15868 19084 730 8832 6410 9535 12267 16871 19098 740 3882 6446 9564 12367 15904 19150 746 8886 6458 9584 12369 16932 19162 814 3943 6460 9601 12870 15973 19168 821 4046 6483 9672 12385 16007 19113 913 4086 6489 9692 12386 16051 19224 938 4131 6524 9707 I24il 16065 18241 979 4160 6526 9786 12534 16076 19250 1006 4161 6659 9839 12559 16112 193J2 1024 4168 6577 9848 12599 16157 19331 1060 4174 6589 9857 12618 16168 19834 1069 4184 6682 9867 12710 16206 1B341 1072 4194 6703 9965 12736 16213 19378 1082 4228 6732 9970 12757 16222 19483 1036 4233 6880 10043 18769 16238 19436 1144 4272 6858 10052 12965 16249 19479 1167 4273 6893 10076 13923 16266 19581 1173 4327 6901 10077 13056 16294 19688 1186 4334 6906 10093 13088 16299 19645 1243 4337 6925 10099 13103 16313 19646 1830 4366 6955 10100 13111 16396 1969* 1831 4376 7009 10135 13121 16404 19746 1422 4388 7022 10146 13172 16414 19761 1471 4436 7104 10169 13206 16618 19783 1539 4446 7115 10181 13281 16546 19807 1659 4459 7178 10210 13310 16597 19828 1672 4494 7195 10224 13339 16606 19846 1576 4627 7217 10240 13374 16672 19888 1683 4540 7223 10282 13381 16698 19928 1588 4651 7224 10319 13408 16732 19940 1589 4599 7267 10328 13409 16766 19976 1592 4625 7295 10329 13466 16859 20017 1620 4646 7411 10361 13474 16879 20042 1743 4666 7380 10431 13662 16882 20071 1829 4669 7451 10438 13620 16934 2007T 4677 7519 10483 13623 16974 20171 1846 4694 7621 10527 13648 17029 20178 1853 4746 7626 10634 13654 17031 2019» 1883 4802 7531 10558 13728 17125 20207 1907 4898 7567 10578 13740 17171 20236 1935 4S05 7600 10686 13763 17390 20264 1981 4918 7658 10604 13778 17459 20274 2034 4970 7658 10675 13878 17493 20329 2044 4976 7690 10701 13912 17536 20873 2142 5022 7702 10714 13934 17699 20430 2169 5028 7704 10768 14018 17624 20437 2192 5056 7742 10788 14028 17647 20540 2239 5080 7745 10850 14108 17658 20580 2241 5081 7763 10856 14117 17673 20660 2278 5123 7786 10857 14123 17680 20662 5124 7800 10871 14137 17787 20690 2316 5136 7891 10909 14123 17739 20698 2325 5162 7927 10928 14305 17760 20700 2340 5163 7973 10938 14831 17799 2070® 2356 6231 7978 10966 14389 17813 2073J 2370 5279 7987 HOOS 14393 17826 20793 2375 6296 8014 11069 14402 17838 20848 2389 5327 8023 11086 14477 17864 20852 2489 5341 8095 11107 14497 17931 20865 2609 5842 8109 11158 14499 17951 20879 2529 5379 8121 11248 14511 18017 20900 2631 6381 8136 11267 14686 18019 20906 2601 5388 8160 11262 14602 18073 20906 2695 5390 8214 11278 14612 18122 20912 2724 6426 8240 11346 14687 18133 20933 2736 5477 8291 11412 14694 18136 20962 2818 5523 8293 11466 14707 18138 20994 2896 5543 8415 11546 14717 18164 2964 5560 8433 11667 14785 18167 8003 5586 8437 11671 14791 18264 3039 6663 8442 11682 14724 18331 3069 5715 8677 11685 14832 18368 3126 5718 8592 11691 14845 18387 5e Klasse 5e Lijst: 4052 mef f 70 m.z* 5052 met 70. G237 moet zijn 6239; 20316 met 70 moest zijn 20313 met 70; 8061 moot zijn meit ƒ70. In vak 109 staat 1000, dit meot zijn 1100. Een van 5554 moet zijn 5454.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2