Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedstrijden Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen Burgerlijke Stand Financieele Berichten MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt, 4 October 1907. Hoogjste barometerstand 769.9 m.M. te Horta (Azoren)laagste ro2.4 m.M. te Helder. Verwachting tot den avond van 6 October Wind: veranderlijke, later matige Westelijke tot Noord-West. wind. Gesteldheid van de luchtopkla rend, wellicht nog eenigszins buiig. Temperatuurgeringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. 'Barometerstand hedenjmiddag te 2 uur 757 1/2 mM. Geen neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 753 1/2 m.M. fis Hasriem, Vrijdag 3 October Hoogste gisterenF. 57® Laagste heden nacht F. 53® Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 59* Nationale Militie. Oproeping van verlofgangers lint werkalijken dienst. De Burgemeester van Haarlem roept bij deze op den milicien-ver lofganger Egbert Cramer uit de ge meente Winterswijk, van de lichting 1904, bdboorende tot het regiment Genietroepen, om zich qp 24 October aanstaande, des namiddags vóór vier ure, te bevinden 'te Utrecht bij zijn korps, voorzien van al de voor werpen van ikieeddng en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde over eenkomstig art. 124 der milïtiewet 1901, voor dien tijd van veertien da gen in werkelijken dienst te worden gesteld, wegens het niet naleven van het bepaalde bij art. 120 der Militie wei 1901. Eigenaardig Brandje. Donderdagnamiddag kwart over vieren bevond zidh op die Nieuwe Groenmarkt een vierwielige wagen, bespannen met 2 paarden en beladen met een dertigtal zakken gevuld mót öngebluschte kalk, welke zakken met inhoud onderweg in brand waren geraakt. Aanvankelijk beproefde men de zakken te blusscfhen door daarop steen en en zand te wierpen, maar zonder resultaat. Daarna heeft men de zakken op straat uitgestort en toen met zand geblusoht. Een en ander behoorde aan den aanne mer Van Strier. Spoorwegwerkea. In den nacht van Zondag op Maan dag a.s. zal ter hoogte van de Centra le Werkplaats de aansluiting van de spoorlijn op de verhoogde baan plaats hebben. De treinen van Amsterdam zullen daarna allen van die baan ge bruik maken. De treinen in de richting naar Am sterdam blijven voorloopig nog op de oude baan rijden. Jubileum. De heer Steenkamp, opzichter van Weg en Werken der Hollandsche Spoor viert 1 November a.s. zijn 25- jarig jubileum. Heden werkte het stoomge- toaal te Spaarndam tot het brengen van het water op peil en tot verver- sching onzer stadsgrachten, die inde laatste dagen veel stank verspreid den. Damclub „Haarlem". Donderdagavond hield deze club een algemeene leden-vergadering, die werd bijgewoond door het eere-lid der club, den heer J. de Haag, kampioen van Nederland. Het bleek, dat het ledental steeds 6tijgende is en de vereeniging ook fi nancieel niet te klagen heeft. Besloten werd o. m. de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Een voorstel van de vereenigingen te Rotterdam en te Utrecht, om een bondsorgaan op te richten, werd met algemeene stemmen verworpen, om dat de tijd daartoe nog niet is geko men en een dergelijk blad uit een financieel oogpunt beschouwd reeds vroeg zal moeten woTden opgeheven. Gemeend werd dat hiermede nog een paar jaar moet worden gewacht. Ook werd nog besloten dezen winter wedstrijden te organiiseeren. Diefstallen. Uit den gang van een perceel aan Ket KI. Heiligland is een rijwiel ont vreemd. Van een bestelwagen van Van Gend en Loos op de Ged. Oude Gracht is een pakje ontvreemd. Uft een pakhuis aan de Burret- straat zijn peren en een paardende ken ontvreemd. Lijst der onbestelbare brieven ver zonden uit Haarlem, gediureude de 2e (helft van September: BINNENLAND: Brieven: Schel to, Alkmaar, Mej. X de Vries, van Dam, Luytsinger, Spekschoor, allen Amsterdam; L. C. Tan Durunen, Apeldoorn1, Mej. Cramer, Baarn; A. G. Andringu-Wichers, Ber- gendal; Mej. Versteeg, Beverwijk; v. d. Zwam? M. Hessels, M. Voogd, allen iDen Haag, Kortenaar, H. A Adams, Van Schalkwijk, Haar]. Oliefabriek, Mej. Carron, Mej. Bakker, Haarlem mermeer; Mlad. Potter, Noordwijk of Wijk aan Zee; J. van Beek, Loosdui- nten; Grootveld, Rotterdam, J. Dijk huizen, Schevenlngen. M. J. Radema ker, Soest; J. Hageman, Utrecht, A. J. graaf Van Randwijok, Viamen; H. K. uit Zandvoort, Mevr. Roel vink, Bosch en Duin. Brie f kaarten: W. Berkhoff, Mej'. 'Reeman, J. Bonte, Mej. H Weyers, Salsman, allen Amsterdam. Mej. N. N. Mej. A. de Jong, Haarlem, G. Groe- neveld, Rotterdam, Mej. M. Broeders, Zwolle .BUITENLAND: Brieven: H. B. van Dijik, AJsdorf; O. Meisner, Dusseldorf; J. H. Ndeman Hagen, W. Draiaver, Helmstedt, H. •Bloem. Mors, M. Borger, Iole of Wight 'M. Wallach te Briefkaarten: J. M M. Müllan, St.- Andrewéj A. (Verkerk, Bonn; Qoms Ems, A. Kortnig, Middelke'rk; Mej. M. iBroekmeyer, New Yersey; Gibert Pa ris; T. de Waal Malefijt, Gansemarkt, J. van der Wagt. BLOEMENDAlAL. Donderdag vergaderde de gemeen teraad, trots het zeer slechte weder zoo goed als .voltallig. Alleen de heer Van der Hulst was afwezig. Nia die le zing der notulen werd mededeeltag gedaan van de ingekomen stukken, waarbij een schrijven van den heer D. M. 'Daalder, can eervol ontslag we genis ongesteldheid als onderwijzer aan de gemeenteschool, welk ontslag eervol tegen 1 Nov. a.s. wordt ver leend. Ingekomen zijn de door Göd. Sta ten goedgekeurde kohieren der pl. in- kom stenibelaStdng en Duet. schoolgeld- kohier,-en een schrijven van den heer Jaoometti. waarbij hij zijne benoe ming tot lid der schoolcommissie aan neemt. Voorts iwas ingekomen een schrijven van J. Verdegaal te Vogelenzang, die f 2000 heeft gestort voor de onlangs gebouwde brug over de sloot aan den Doodweg, welk bedrag hij nu te hoog vindt, waarom hij! verzoekt ailsnlog met f 1000 te mogen volstaan, waartegen over hij' dan het ondeahoud der brug op zich wil nemen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek niet te voldoen, terwijl de voorzitter opmerkt, dat de brug nu reeds sporen van verzakking vertoont. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Ingekomen is het Kon. besluit waar bij het Raadsbesluit tot benoeming van den heer C. Bergman tot ge meente-secretaris wordt geschorst tot 1 Januari a.s. De kas van den gemeen te-ontvan ger bevatte bij het jongste onderzoek de som van 40.777.46J een mooi saldo, merkte de voorzitter op, maar op 1 Dot. is er weer heel wat noodig! J. van der "Wallen te Heem stede. die particulier yuilfniilsaflhal er in den Aerdenhout is geweest, richt zich tot den Raad met een verzoek, om een gratificatie te ontvangen als vergoeding voor de indertijd door 'hem aangeschafte kar en paard, nu door verandering in den gemeente-reini gingsdienst, zijn diensten niet meer worden verlangd. B. en W. kunnen niet adviseeren dit verzoek toe te staan, doch stellen voor zidh bereid te verklaren bij een vacature dn gemeentedienst zoo mo gelijk van der Wallen in dienst te ne men. De Baad keurt dit voorstel goed. Nadat nog medegedeeld is, dat hei- salaris van den gem eente-secretari's door Ged. Staten met ingang van 1 Sept. 1907 op f 1400 is bepaald', komen aan de orde de nieuwe concessievoor waarden voor de levering van elec- ferisdh licht door de Kemnemer Electr. Maatschappij. Met de nadere door den Raad gewenschte veranderingen heeft de maatschappij verklaard mee te gaan. De hee rBispinok deelt nog mede, dat als maximum-huur van den ta riefmeter 20 van. den kostprijs is be paald, omdat in ongeveer 5 jaar de meter kan worden gerekend versleten te zijn. D,e heer Koolhoven- vraagt waarom de Zanddiudnweg niet opgenomen is. De heer Ter HoMeede zegt, dat die er gisteren nog ingebracht is, even als de wegen in Hartenlust. De heer Tideman heeft twee bezwa ren; hij vraagt ten le hoe liet staat met de onxleriiandelingen over den Meerenbergsdhen en den Kennemer- weg, de Donkere laan en de Rampe- laan. De voorzitter antwoordt dat zoodra B. en W. dat willen, die wegen kun nen worden verlicht. De heer Tideman: Ja, maar toch zoo- dra er 20 van den kostprijs stroom- gebruiik wordt gewaarborgd? De voorzitter: Dat is reeds het geval bij de openbare verlichting. De heer Tideman acht zijn tweede bezwaar van grooter beteekenis. Hij wil namelijk de waarborgsom voor de ricbtige naleving der bepalingen van de concessie van f 1000 op f 5000 te 'brengen. De heer Ter Hofstcede bestrijdt dit voorstel, dat toch niets geeft als de maatschappij in gebreke blijft. De heer Bósptack verklaart zich daarmee eens. Het voorstel-Tideman wordt met 9 tegen 1 stem die van dien voorstel ler verworpen. De heer Tideman stelt daarop nog een redactiewijziging voor op art. 21 sub 3, ten einde vast te stellen dat de gemeente rechten kan laten gelden op alle bezittingen der maatschappij voor al de vorderingen, die de ge meente tegen haar zou hebben, indien de maatschappij' in gebreke blijft. De commissie neemt dit voorstel over, waarna het aangenomen wordt. De voorwaarden in hun geheel in stemming gebrqcht, worden goedge keurd; alleen de heer Tideman steant tegen. IDe openbare veilgiaidiertiing werd daarna gesloten. Op 27 October a.s. hoopt J. F. van GuJick zijn 25-jarig jubileum te vieren als lampenist dezer gemeente. Moge deze betrekking op het oog eenvoudig zijn, in werkelijkheid i!s zij dit niet. Toen Van Gulick voor 25 jaar als lampenist werd aangesteld, was de gemeente heel wat anders dan thans. Slechts eenige wegen waren toen van petroleum-lantaarns voorzien en deze moest hij vullen en schoonmaken, aansteken en 's nachts uitblazen. Dit alles geschiedde door één persoon. Toen de gemeente zich uitbreidde wer den wel een paar lantaarn-opstekers er bij aangesteld, maar het schóón- maken en vullen moest hij steeds al leen doen en ook nog een gedeelte op steken. Vijf-en-twintig jaar lang heeft lüj dit werkje dag in dag uit, en zoowel bij dag als bij nacht giedaan, tot tevre denheid zijner superieuren. Aan blijken van belangstelling zal het hem zeker op zijn jubilé niet ont breken. VELSEN. In aansluiting aan ops bericht van gisteren omtrent dien onder trouw van freule Borejei' dien'e het volgende Zaterdag a. s. zal tier eere van het bruidspaar op hiet buitenverblijf „Waterland" een groot diner gege ven wonden. Aan het personeel, ver- bondien aan de familie, zoowel in het huis als op de platas, zal op een dag gedurende de bruidsdagen een feest gegeven worden, gevolgd door een avondfeest, waarbij die tuin geïllu mineerd zal zijn. IJMUIDEN. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden,-dat, met ingang van 16 October 1907, de verlichting van dó groote schutsluis te IJmuidcn zal worden gewijzigd, zullende de thans langs de sluis-aan- weziige 12 electrische booglampen woirdien vervangen door 30 electri sche gloeitantaarns, waarvan 15 aan elke zijde van de sluis, alle ter-hoog- \tq van 8.50 M. boven N. A. P. Vischdieven. Dezen morgen Werden tweet sto kers van een stoomtrawler) betrapt op diefstal van tongen. Ook eienige dagen geleden, werden tongen en tar bot te IJmuiden gestolen. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE AMSTERDAM. Donderdag werden ten Stadhuizete Amsterdam de volgende candidaten officieel gesteld voor de gemeente raadsverkiezing in district III (vaca ture-P. L. Tak) J. Th. Tinkelenberg (lib.), mr. P. A. Diepenhorst (a.-r.), mr. A. H. L. van lier (vrijz.-dem.) en J. Oudegeest (soc.-dem.) STATENVERKIEZING TE AMSTERDAM. Donderdag Werden ten stadhuizete Amsterdam de volgende candildaten officieel gesteld voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Noord-Holland in district III (vaca ture-P. L. Tak)J. W. Smit (a.r.), H. Wertheim (vrijz.-dem.) en Jan A. van Zutphen (soc.-dtem) DE RAMP VAN DE „BERLIN". Reuter seint uit Londen, dat het LondeOsche „Sheriffs Court" aan me vrouw Baartman, wier echtgenoot, een Veehandelaar uit Nederland, bij de ramp van het stoomschip „Berlin", van de Great Eastern spoorwegmaat schappij, was omgekomen, een scha deloosstelling van 1500 p. st. heeft toe gekend. Op grond van de „Merchant Shipping act" is de geheele financieele aansprakelijkheid der maatschappij beperkt tot 25.000 p. st. en uit die som zullen nog een groot aantal schade loosstellingen moeten worden be taald. SCHIEDAM. Men meldt uit Vlaardingen d.d. 2 October aan „De Rotterdammer' Hedenavond had de vergadering plaats van die löesvereeniging „Neder land en Oranje" alhier, om hare hou ding vast te stellen voor de verkiezing in het district Schiedam. Met alge meene stemmen werd de volgende mo tie aangenomen De Antirev. Kiésvereeniging „Ne derland en Oranje" te Vlaardingen, betreurende de houding der Christ.- Hxst. pairtij in zake het aanbieden van een zetel in de Tweede Kamer aan' dr. A. Kuyper, zich te diep gegriefd gevoelende door de smaadheid den emin enten lei der onzer partij daardoor aangedaan, om het besluit der Centrale Kiesver- eeniging in het district Schiedam tot steun van den Christ.-Hist. candidaat uit te voeren, acht het in de gegeven omstandig heden gewenscht zich van allen offi- cieelen steun te onthouden en de leden der vereeniging in het uitbrengen van hum stem geheel vrij te laten. VIVISECTIE. De commfssie in zake vivisectie door de ministers van Binnenlandlsche Zaken en van Landbouw, Nijverheid en Handel ingesteld, heeft den Neder- landschen artsen 'n vragenlijst doen toekomen, met het verzoek de gestelde vnagen vóór 31 October a.s. te willen beantwoorden. De commissie vraagt o.a., of de ontvanger der circulaire vivisectie uitoefent en zoo ja, van welken aard, met welk doel en in wel ke localiteit. Verder wordt gevraagd, of de dieren één of meermalen worden gebruikt, hoe zij worden verpleegd en wat later met deze dieren geschiedt. Ten slotte vraagt de commissie de opinie der artsen over de waarde der vivisectie voor het onderwijs en ver zoekt mededeeding van de namen van personen; die, hoewel geen arts, niet temin vivisectie uitoefenen. ONGELUKKEN. Te Amsterdam viel een 3-jar'g knaapje spelende iu de Realengracht, waaruit het zonder teekenen van le ven werd opgehaald. Nadat men hier toe in de ouderlijke woning, waar heen het jongetje was vervoerd, onge veer vier uren was bezig geweest, (mocht het gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Twee doctoren verleenden hierbij' hunne hulp. Het kind is op advies der geneeShee- ren in de ouderlijke woning geble ven. Dondterdiaignamkkliag werd op het stoomlscjhjip iSltenltion, liggende ita de iSchiehaven te Rotterdam, en welk schip, geladen met kolen, gelost wordt door Duitschers, door het doorslaan van de .wins, de 2S-jarige C. wo nende te Farenthal, door een vallen den bak met kolen op het lichaam ge troffen'. De man overleed' bioanien kor ten1 tijd. Het lijk is naar het dooden- huis in Grooswijlk overgebracht. 3 OCTOBER TE LEIDEN. De feestdag bij uitnemendheid voor elk rechtgeaard Leiden aar, hij anoge hier geboren en getogen, dun wel ge ïmporteerd zijn, ,was Donderdag we-, der aangebroken. De herdenking van Leidens ontzet verbroedert voor één dag stads- en academie-burgers, doet voor een wijle twist en partijschap vergieten op 3 October voelen ze zich allen één. Hoe dikwijls het feest op den 3den October zich herhaalt, de animo lijdt er niet onder, het schijnt zelfs, d!at de ze nog steeds grooter wordt. Reeds dadelijk bij de opening van den feestdag bij dc koraalrnuziek aan het Van der Werffpark bleek dit al weer. Het getal vrijwillige zangers en Zangeressen was verbazend groot met moeite konden allen een plaats vinden op de stoep van het Laborato rium en de daar aangebrachte ver hoogingen. De uitdeeling van brood en haring aam 3559 vrouwen en van tabak, pij pen en bier aan 3210 mannen, de eer ste in de Waag en de tweede in de Jongensschool aan de Aalmarkt, trok daarna de aandacht. Een reclame-optocht des middags had veel bekijks. RIJKSVELDWACHTER EN STROOPER. Dezer dagen bevond zich een rijks veldwachter o>p surveillance in den Prins Willempolder onder Schoon- dijke. Hij zag een persoon loopen, dien hij voor een- strooper (hield, stelde Zich verdekt op en lieit den' man tot op ongeveer 10 meter naderen. Toen riep hij hem aan, waarop de jage-r zijn geweer aanlegde en hem ze4de te blijven, staan, wijl hij hem anders dood zou schieten. De rijksveldwachter vuurde zijn revolver op den jager af en liep op hem toe. Deze duwdfe den rijksveld wachter achterover en nam de vlucht. Later is als vermoedelijke dader a ongehouden zekere A. C.te Schoon- dijke, die naar Middelburg is over gebracht. Na verhoor voor den rechter-com- missaris is de man wedJer in vrij heid gesteld'. Heit geweer was door een Belg op een hofstede in de nabijheid gebor gen. (M. Ct.) DE ELEVATORKWESTIE TE ROTTERDAM. Men meldt uit Rotterdlam Het operatileteorein dór stakeTShad zich Donderdag verplaatst niaiar Ie buurt van de Calandstraat en het Westplein, waar thans werkPeden voor F. Swarttouw werden aangeno men. Daar verzamelden iziich een 600- fc'al ontslagen bootwerkers Van Swart/touiw, oan pressie uit te oefe nen op hen, die zich wïidsen aanmelL den. Het verbod van samenscholingen Werd hier streng gehandhaafd en te 11 uur .werd, onder leiding van den len luitenant der cavalerie, jhr. De Jonge van Ellemeet, door de cavale rie een charge gemaakt, waarbij van de sabels gebruik moest worden ge maakt. De bende werd toen door die Westerstraat in de richting dier Leu- vehaven verdreven. De Parkkade, waar de ligplaats l's der logeman tschep en, is mot prikkel draad afgezet en adzoo aan biet open baar verkeer onttrokken, teneindie al daar samenscholingen, en ongere»- geldheden te voorkomen. Donderdagmorgen, 51/2 uur, werd een varensgezel, uit Antwerpen, die work kwam zoeken, dioor stakers aangevallen en mishandeld. Door den groeten aanvoer van werkkrachten kon op bijna allo schepen worden gewferkt, o. a. op 10 booten van Swarttouw. DE VALSCHE MUNTERS TB AMSTERDAM. Het onderzoek ih de gisteren ver melde zaak wordt geleid door den rechter-commissaris De Jong. De verdachten zijn Donderdagmorgen elk onder geleide van twee agenten, geboeid naar het huis van bewaring aan de Weteringschans overge bracht. Onder leiding van den rech ten-commissaris werd een onderzoek op verschillende plaatsen in de stad ingesteld. De verdachte is een man van ongeveer 21-jarigen leeftijd. Omtrent de wijze waarop die justi tie een draad in handen zou zijni gekomen 'doen allerlei geruchten de ronde. Wanneer men weet, dat het speu ren naer den uitgever en vervaard^ ger van valsch geld tot het moeilijk ste retchercheurswerk behoorft, valt hot licht te begrijpen', dat de recher che ook hier weder gebruik hoeft gemaakt van de buitengewone en dikwijls onontbeerlijke medewer king van die personen, die men ver- sliecheraars noemt. De verslteche- raar is de man die voeling houdt met 'dien misdadiger en degenen met biet opsporen van de misdaad he iast. Eenige weken geleden had Hendrik Comelissen met zijne vrouw hoog gaande twist, ten gevolge waarvan hij, in stoat van dronkenschap ver- koerende, haar allerlei' lieflijks naar helt hoofd wierp. De vrouw molet toen in drift zijn ontstoken en in helt bij zijn van aal van buren haren man zijn misdadig bedrijf verweten heb ben. Overigens (moeten eienige buren oen .flauw vermoeden van Comelis sen. s handwerk hebben gehad. In de buurt waarin het huis van do verdachten staat, wordt hét geval druk besproken en voor het perceel staan dan ook dón geheelén dag nieuwsgierigen. De aanhouding werd bespoedigd doordien het signa lement opgegeven was door 'n vrouw op «ie Gelderschekaldie, die een val- schen rijksdaalder ontvangien heeft. De jongste moet zich speciaal -met de vervaardiging van die valsch'e munt hebben beziggehouden. Zooais het in den regel met derge lijke zaken gaat, meenen Ook thans tal van personen inlichtingen te kunnen Verstrekkeen. De omstanxplg- heid dat de verdachten niet per cel wagen, maar tussch'em twee bJgeniten langs den openbaren weg naar het Huis van Bewaring werden vervoerd, wedkte hier natuurlijk niet gering •toe mede. EEN JONGENSHUIS VAN HET HEILSLEGER. In tegieauwoordigheid van vele auto riteiten en andere genoodigdetn uit Maarssen en omliggende gemeenten te door commandant Ridsdel te Maarssen geopend- -het nieuw inge richte jongenshuis van het Leger des Hells, in het buiten'verblijf Raadhio- ven, hetwOlk aan hei Leger door een vermogend ingezetene van Maarssen werd geschonken. Het jongenshuis is allereerst be stemd voor kinderen van de onge huwde moeders, die ha'ar toevlucht vonde-n in die inrichting van het Leger te Rotterdam, Den Haag en Amsterdam, en verder ook voor ver waarloosde jongens. Dit is de tweede Lninichft'ng van diezen aard ïn ons l'and door (het Leger des Heils opge richt. De eerste, rib or jongens en meisjes, is te Naar dón. BRANDEN. Door het omvallen van een pe troleumlamp op de bovenverdieping, stond het huis bewoond door de fa milie Goedhart te Ermelo, in zeer korten tijd in lichte laaie. De bewo ners, waaronder Mndelrien 'en kost': gangers, konden zidh gelukkig bij tijds redden. Ook een gedeelte van den inboedel werd uitgedragen, doch alhoewel Vie brandweer spoedig ter plaatse was, kon deze niet verhinde ren, dat het gelxiuiw geheel uitbrand de. Het huis was nog 'slechts ruim ie,en jaar igeledlen gezet. Assurantie dekt de schade. Donderdagmiddag half één brak een uitslaande brand bij de wed. Pot, in de MenStxaait te Deventer, uit. De brand is vermoedelijk ont staan door hooibroei' bij den in het zelfde perceel woonachtigen land bouwer Middelburg. VOETBAL. Het programma v-an den Nederland- BChen Voetbalbond vermeldt voor Zon d'ag de volgende eerste en tweede klasse-wedstrijden in district I: Eerste klasse afdeeling: Ajax-H. V. V-, te Leiden; iD. F. C—iSparia, te Dordrecht; H F. C.'Haarlem1, tie Haar lem, Velocitos—'H. !B. :S.te Bredia, en QuickHercules in Den Haag. MILITAIRE GYMNASTIEK- EN SPORT-WEDSTRIJDEN TE BREDA. U i ts l'agen. Korfbal. 4de regiment infanterie slaat 5de regiment infanterie 130; éde regiment infanterie slaat ponton niers 5—3; 3de regiment infanterie slaat 8ste regiment infanterie 19. ArtiDerie-vereeniging V. O. Z. tegen 2e regiment huzaren, na kwartier ver lenging 2—3; He regiment infanterie- 7e regiment infanterie 10, onder pro test 3e regiment veld-artillerieVer. ,,'t Zesde" 0-6. Voetbal". Bekerwedstrijd het Zes de—Grenadiers en jagers 3—2, stand bij rust 3—0; Velocitais't Vierde 6—17e regiment infanterie10e re giment infanterie 21. Vuistbal. Vereenigingen 't Zes de le pr.„Met z'n Zessen" 2e pr. Individueele wedstrijd, artillerie, le prijs wachtmeester Polet, le regiment veld-artillerie 2e prijs stukkenrijder Karati, le regiment; 3e prijs korpo raal De Jager, 2e regiment. Bijzondere prijs voor de vos, diehiet langst verdedigd heeft, wachtmeester Terweerd, 2e regiment. Voetbal. 8e regiment infanterie— genie, 1—2. Uitslagen Vuiisfbal. KorpswedStrijd. Pantser- fort-art. gewonnen van het 8e rag. infanterie. Korfbal, le bat. 4e rog. inf. gewon nen van het 8e reg. inf. met 11—2. Slingerbal. 9e reg. tof. wint van het 3e reg. inf. met 60, Voetbal. Korpswedstrijid inf. 7e reg. taf. wint van (het 6e re<g. taf. mat 6—1. (Beker). Koupswedstrijd cavalerie. 2e neg. huzaren le prijs 4e reg. huzaren 2e prijs; 3e reg. huzaren 3e prijs. St. George F. C-—Grenadiers en Jager9 0—76e reg. taf.7e rog. taf. 1—4genie—2e reg. vestingiant. 31. DE BEGRAFENIS VAN DEN GROOT HERTOG VAN BADEN. Met igroote plechtigheid is het lijk van den groothertog van Baden van het slot Mataau waar hij overleden is naar de hoofdstad "Karlsruhe overge bracht. Des morgens te half acht had in die slotkapel nog ieen lijkdienst plaats; daarna werd onder klokgelui en treur muziek de kist tusschen dichte men- schenrijen door naar de haven gedra gen, te voet gevolgd door de groot- hertogin-weduwe, de tegenwoordige groothertog met zijn gemalin, die kroupnta'ses van Zlweden ein. dien hof stoet, ministers, adjudanten, enz. Na een Ihalf uiur had men het vaar tuig, de Kaiser Wilhelm, bereikt, dat geheel zwart geschilderd was. Terwijl de troepen het geweer presenteerden on >een idoffe roffel weerklonk werd de kist van boord gedragen en in het salon neergezet; de vorstelijke perso nen volgden. Terstond daarop stoom de de Kaiser WaUhelm tusschen para- deerende visschersbootjes door naar de stad Konstonz. Hier werd het irouiwisc/hdp met plech tig koorgezang ontvangen, en de lijk koets tusschen ide rijen van soldaten en duizenden toeschouwers door naar het station gedragen. De kist werd in den wagen van den geheel met guir landes van zwart krip behangen hof- trein geplaatst, en ónder het gelui der klokken vertrok de trein naar Karls ruhe. Te 5 uur kwam men hier aan, on der het gelui der klokken en (het af schieten der kanonnen. Door (twaalf onderofficieren werd' de kist tuit den trein in den lijkwagen gedragen, en nu ging het door de straten der hoofdstad, waar bijna alle inwoners hunne huizen met teekenen van rouw behangen hadden. Te voet wigden de tegenwoordige groothertog ta uni form, zijn zwager, de Icroonprtas' van Zweden .en zijn neef, prins 'Max, de aanstaande troonopvolger. In geslo ten rijituigen 'kwamen daarna de groothertogta-weduwehare dochter, kroonprinses Victoria van Zweden, en de .nieuwe groothertogin Hilda. Minis ters, hovelingen, generaals, enz. volg den verder te vost. Afgesloten door 'n eskadron dragonders trok (de stoet naar de slotkapel, .waar de kist werd neergezet en opnieuw 'een lijkdienst gehouden. Het lijk hlijfit hier tot Maan dag ten toon gesteld: dan heeft de de finitieve begrafenis ta het slotpark pliaats. ZAAK „OUD-BUSSUM". De 5e kamer der Rechtbank te Am sterdam, heden uitspraak doende ta de zaak van Floris Vos c. es., vetri k la arde zeven der beklaagden met vrijspraak van de ten laste gelegde huisvredebreuk schuldig aan weder- spamnfigheid door twee of meer ver- eenigde .personen met veretóhigde krachten. De heler Floris. Vo's werd) veroor deeld tot één maand gevangenisstraf (de etoch was 3 maanden), Alllerd ter Slteog, .Lambert WoLltaga, Hendrik Giettag, Jahs. Ph. Konneman, Berns, Herrns. Krijn en en Johs. Lambens werden veroordeeld ieder tot 8 dagen gevangenisstraf (de eisch .was 3 we ken). Vrijgesproken werden JanWal- lemga, JOhs. Wilhs. de Gooyer _en Jan Jansen. POSTDIEFSTAL. Men seint uit Edlam aan 't „Hbld." Gisteravond tusschen half negen en negen uur zijn uit de N.-H. Tram te Monnikendam brievenzakken uit Edam en Monnikendam gestolen. De stukken bevatten geen geldswaarde. De politie doet ijverig onderzoek. Tot heden is echter niets ontdekt en men heeft geen vermoeden wie de daders zijn. REVOLUTIE IN ARGENTINIë. BUENOS-AYRES, 3 October. (Reu ter). In de provincie Corrientes is een revolutie uitgebroken. Na kleine ge vechten maakten de revolutionnairen zich van verschillende punten mees ter. Eenige personen werden gedood of gewond. De federale regeering neemt maat regelen, om den opstand spoedig te onderdrukken. BEVALLEN Oct. 2. I. M. J. GroeneveldZigge- laar, d. S. MokAppel, d. J. S. «ie Vri'esLangeveid, iz. 3. A. J. v. d.- MeijSanjdórs, z. M. M. Mörtag Pistooir, z. OVERLEDEN i Oct. 2. M. SchotVerzijlberg, 72 j., Lange Hee reinvest4. P. BavelOaT, 22 j., Jan Steenstr. DE MEIJERIJSCHE BANK TE EINDHOVEN. Men 'schrijft aan 't Hbld. uit Eind hoven Heden denkt men aan de Meiierij- sclie Bank gereed te komen met het afsluiten der boeken en den staat van actief en passief te ikunnien op geven. Alhoewel nog steeds tal van ge ruchten de ronde doen en de agita tie eerder toe- dan afneemt, lekt in waarheid' zoo goed als niets van het onderzoek naar builten uit. Gisteren: was de -justitie uit VBosch. op het kantoor dier Bank, ten einidle een na der onderzoek in te stellen. Hat re sultaat is nog steedis geheim. De directeur is zeer ernstig ziek en is niet ta staat te spréken. Vólgens de mededeelingen van een in deze zaak tot aordeelen bevoegd persoon, zou er all© mogelijke konS bestaan dut crediteuren .geene of al thans geen noemenswaardige scha de zullen lijden, terwijl men zelfs ten opzichte van aandeelhouders nog niet pessimistisch gestemd behoefde te zijn. Evenwel steunit den en ander slechts op vermoedens en dienen de officieele cijfers te worden afge wacht, daar deze natuurlijk alleen een juist beeld van den toestand kun nen geven. Een Donderdagmiddag uitgegeven bulletin van de „Etadlhovensche Cou rant" luidt In de hedenmiddag gehouden ver gadering van aandeelhouders zijn eenige, alhoewel nog niet vele, pun ten aan het licht getreden. De com missarissen der Bank waren nog niet ta staat alles mede te deelen.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2