se niets waard is, ook thans had hij moermalen die course in handen. En ten slotte kwam de zoogenaam de eerste klasse draverij aan het woord, en Pfeilschnell ging het eerst voorbij den rechter en werd dan ook de prijs toëgëkend. In dit geval het gold hier eene eerste klasse draverij behoorde Pfeilschnell o. i. deae prijs niet te be houden. Brummbar, die tweede en Carantan, die derde was, kwamen de le en 2e prijzen toe, edoch, de jury besliste anders. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt André-prijs. Handicap draverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 1600 Meter, lste Roelf (1600) Doeleman, in 3.05 een vijfde. 2de George (1650) J. Bakker, in 3.05 een vijfdeen 3de Miss Maggie (1760) A. Witteveen in 3.06 vier vijfde. Annisette-prijs. Record draverij. Minimum afstand 2400 Meter, lste Juno (2440) Doeleman, in 3.54 een vijfde. 2de Varro (2480) Snoeck, in 3.55; en 3de Achilles (2440) M. Siderius, in 3.55 een vijfde. Anna-prijs. Record draverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 2000 Meter, lste Glendine (2135) A. Witteveen, in 3.38 twee vijfde. 2de Kundry (2195) M. Siderius, in 3.39 een vijfde en 3de Elinka (2000) Koster Jr., in 3.39 twee vijfde. Anton-prijs. Handicap draverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 2400 Meter, lste Berdina (2575) Koster Jr., in 4.36 een vijfde. 2de Bravo (2475) K. Roodenburg, in 4.37 een vijfde en 3de Gijsboritha (2400) P. Nieuwstad, in 4.52 twee vijfde. Roelf (2425) tweede in 4.36 een vijfde gedisqualifieeerd. Anselo-prijs. Handicap draverij. Minimum afstand 3200 Meter, lste Pfeilschnell (3250) M. Siderius, in 5.20 drie vijfde. 2de Brumuibar (3425) B. J. van Alke-j made, in 5.22; en 3de Carantan (3350) D. Pronk, in 5 22 een vijfde. PAARDEN. Prix du Conseil Municipal. Het beroemde Engelsche renpaard. .Velocity", dat onlangs den Grand Prix d'CÏstende won, en dat als een zekere starter genoemd werd inbo- vengenoemden wedren, die a. s. Zondag te Parijs geloopen wordt, is thans voor dat belangrijke nummer teruggetrokken. De oorzaak hiervan is, dat Velocity na zijn 1 ooipen in den „Coupe d'e Doucaster" kreupel is ge worden. Maandag jl. heeft een jeugdige Engelsche dam© een der paarden van een belangrijken renstal te Chantdlly in die oefening geneden; de enitrai- neur van d'ezen stal was opgetogen over haar voortreffelijke wijze van rijden. Ook de zuster van den beroemden Franschen jockey Percy Woodland, reed met veel succes de paarden van haren broeder. HOCKEY. De aigemeene vergadering van den Nederl. Hockey- en Bandybond heeft, naar de Ned. Sport meldt, besloten, dat de hockeydag te Heemstede zal worden gehouden op den 13den diezei*. Aan 'het bestuur van de Olympische Spelen in 1908 te Londen te houden, zal worden bericht, dat de bond een elftal zal zenden, als er volgens de Hollandsche regels gespeeld kan wor den. LUCHTSCHEEPVAART. De Fransche Aéro Club heeft haar derden internationalen wedstrijd ge houden, waarin 19 ballons hebben deelgenomen. Zondagnamiddag tus- schen half vijf en vijf uur zijn ze m den Tuin der Tuileriën in Parijs op gestegen. De omstandigheden waren ongunstig het was regenachtig en de wind wisselde herhaaldelijk van richting zoodat al verwacht werd, dat er niet zeer groote afstanden zouden worden afgelegd. En zoo is het ook uitgekomen. Verscheidene ballons zijn Zondagnacht neergekomen aan de Fransche kust. Volgens de voorloopige opgaven is de eerste prijs gewonnen door den Franschman Delobel, met 265 kilome ter. Hij en zijn reisgenoot Lopers,zijn gisteren op de Noordzee, ongeveer 25 mijlen van Oostende, opgepikt door een Duitsch stoomschip. Hun ballon, Le Nord, had hen gedurende onge veer een uur over het water gesleept. Bij hun redding ging de ballon weer omhoog, hij was gauw uit het gezicht verdwenen. Toen de luchtreizigers te Dover aan land werden gezet, hoor den ze tot hun genoegen,"dat LeNord was geborgen te Aldersburgh, op de kuist van Suffolk. Tweede is volgens de voorloopige opgaaf de Franschman Cornier, met 246 kilometer. Hij is met zijn ballon Anjou bij Duinkerken neergekomen. In October 1905 is de eerste prijs gewonnen door Jacques Faure, (met 1314 kilometer), die in een dorpje In Hongarije neerkwam. En in den twee den wedstrijd, verleden jaar in Juni gehouden, werd prijswinner Ernest Barbotte, met 397 kilometer. Hij bracht het tot Sables d'Olonne, in de Vendée, Letteren en Kunst In de plaats van de opgeheven Soldatenkrant wordt nu bij de firma Nygih Van Ditmar het Ka der-Weekblad, tevens militair sport- orgaan, uitgegeven. Hoofdredacteur is de reserve eerste luit. D. H. Schil ling. De uitgevers W L en T. Brusse geven voortaan boekberichten u't over hunne uitgaven, die om de 2 maanden gratis worden gezonden ■aan hen. die daft verlangen. Het denkbeeld is goed, de uitvoering van Berlages frontversiering, waarbij een jongen angstvallig zijn nagels schijnt te beturen. minder. MESSCHAERT. De Duitsche bladen hebben onzen nu te Frankfort a. d. Main govestig- den landgenoot reeds lang „profes sor" genoemd. Nu is den zanger Johannes Mes- schaert de Duitsche professor-titel verleend. .ALBERT VOGEL. De heer Vogel is, naar het „Soetrab. Hbld." mededeelt, 29 Augustus van zijne rondreis door de Mol ukken te Soerabaja teruggekeerd. Deze reis, welke 6 weken duurde, mag veilig een zegetocht genoemd worden. Overal werd de kunstenaar hartelijk ontvan-, gen te Makaissar logeerde hij ten huize van den gouverneur, elders wer-; den hem diners aangebodenge schenken werden hem toegezonden, o.a. van Baadïlla, den bekenden Ara- bischen handelaar, die hem schelpen met parels, beeldjes uit schelpen en dergelijke voorwerpen cadeau deed, zoodat de beer Vogel met eene Ideine etimographische verzameling is terug gekomen. Over eenige woken komt Sumatra aan de beurt., en daarna Singapore, Penang, Clr'na en Japan, in de laat ste landen alleen Hongkong, Sjang hai en Yokohama, waar Nederlanders gevestigd zijn. HET NEDERL-INDISCH TOONEEL. Het „N. v. d. D. voor N.-I." deelt mee, dat de heer Anton Kimmel ter stond na het eindigen van zijn con tract met Louis Bouwmeester op 9 Augustus begonnen is aan de uitvoe ring van zijne plannen voor de ves tiging van een vast Nederl.-Indisch ftooheél. „Een paar dagen geleden is hij van Medan hier teruggekeerd. Van Deli brengt haj mede de schriftelijke garan tie van bijna elf duizend gulden voor het aanvangs-kapitaal. In Batavia is hij de actie begonnen met belangrij ken financieel en steun van eenige der voornaamste en meest invloedrijke in gezetenen. „De heer Kimmel heeft onderhande lingen aangeknoopt met de heeren Heijermans, Jan C. de Vos en Ternooy Apèl, ten einde zich van een goed re gisseur voor het gezelschap te verze keren en verder met verscheidene ar- tisten, terwijl hij aan de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Too- neel" te Arasterdam in overweging heeft gegeven, eene detacheering van artïsten naar Indië (met goedvinden van heide partijen) in het leven te roepen." Verder zegt het blad „Dat er nu plotseling ook berichtjes in enkele bladen opduiken over een gezelschap, waarvan de heer Jan de Vries, een eerzaam tokohouder te Weltevreden, als directeur zou optre den, zal wei zijn ooTzaak vinden in het feit, dat langzamerhand bekend wordt hoe de plannen van den heer Kimmel bijval vinden en alle kans hebben te slagen." Het blad ziet hierin echter geën be letsel voor de plannen van den heer Kimmel, die in September naar Euro pa zou vertrekken, om het gezelschap samen te stellen. BOUWMEESTER-S PLANNEN. De heer Bouwmeester en een groot deel der leden van het gezelschap, zulben zftch den lOen October per s.s. „Grotius" naar Nederland insche pen. Volgens „De Locomotief" komt hij het volgende jaar in Indië terug met een dubbel gezielsohapeen tooneelgezelschap en een operette- groep. Kerk en Schooi ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. 2e natuurkundig examen F. J. van Mervennee en J. M. de Mor- rée. Theoretisch geneeskundeH. He ringa Doctoraal geneeskundeJ. W. A. Bijlsma. Bevorderd tot doctor in de Neder landsche letteren de heer G. B. Brom (met lof;, geboren te Utrecht, op proef schrift, getiteld: „Vondels Bekeering". Groningen. Geslaagd voor het doc toraal examen in de rechtswetenschap de heer G. Nauta. Voor het 2de natuurk. examen ge slaagd de heer A. A. Meijer. MACHINISTEN-EXAMEN Amsterdam, 1 October. Geëxami neerd volgens programma B, 2 can didates Geslaagd geen. Eén candi- daat is niet opgekomen. In The Banner zoo schrijft De Heraut komt een niet onaariige parabel voor, die ook voor onze ker ken we] tot leering raag strekken. Vier spinnen, zoo verhaalt ze, be sloten een reis te doen om iets van de wereld te leeren kennen. Op hun tocht kwamen ze ook bij een schoon- gebouwde kerk in een Christelijke stad. H'er beviel het haar zoo goed, dat ze besloten er te blijven' en ieder zocht een geschikt plekje om daar haar webbe te spinnen. Na enkele dagen kwamen ze bij elkaar om haar ervaringen mee te deelen. Met mij ging het slecht, zei de eer ste spin. Ik weefde mijn net in een hoek van den preekstoel. Maar gis teren kwam de koster met een stof fer en veegde het weg. Mij ging het niet beter, zei de tweede spin. Ik hing mijn webbe op aan een disk boek bij de voorlezers- bank, maar een man met lang zwart kleed kwam en vernielde mijn werk. Het zelfde overkwam mij, zei de derde. Ik spon mijn webbe over de doopvont. Gisteren moest een kind gedoopt en mijn webbe werd stukge scheurd. Ik was wijzer dan gij alien, zei de vierde. Ik spande mijn webbe uit over de opening van de bus, die bij de deur geplaatst is, om de contri buties van het predikantstractement te ontvangen. Vele lieden gingen voorbij, maar niet een vond 't zelfs de moeite waard om naar mijn werk te zien. Het is nog ongedeerd, en ge kunt er staat op maken, dat het nog lang zoo blijven zal. Rechtszaken BRANDSTICHTING. Hiervan beticht stonden Woensdag voor de Amsterdamsche Rechtbank terecht H. van Dijk en M. de Leeuw. H.e,t perceel waar izij den brand ge sticht moeten hebben 'is de rijwiel- zaak Weesperstraat 32 te Amsterdam, die door hen werd gedreven. Eenige «maanden voor den brand was de verzekeringssom van f24.000 tot 40.000 verhoogd. Er waren toen de brand uitbrak, groote partijen solutie in huis, wat liet vuur 'zoo'n omvang deed nemen. Het personeel :was den dag van den brand eerder naar huis ge stuurd. De beklaagden ontkenden echter ten stelligste. Wel bleek uit de getuigenverkla ringen, dat de zaak slecht ging. Te kwart over zessen werd de zit ting tot Vrijdag geschorst. Gemengd Nieuws T VEILIGHEIDSSLOT. Een Aimjerikaamsch mSllionadir leerde eens in een Parijsch café twee Engcl- sche heeren kennen, die zich in den loop van het gesprek ontpopten als re:zigcrs voor een Weensche porte feuille-fabriek, en veel vertelden over een nieuw artikel, een „portefeuille met geheim slot", 't Slot moest zoo goed bewerkt zijn dat slechts diegene, die het geheim kende, de portefeuille kon openen. De Amerikaan werd door de twee Engelschen zóó opgewarmd, dat hij beslist zoo'n portefeuille wilde koo- pen. Daartoe haalde hij zijn eigen portefeuille, welke 8000 francs aan bankbiljetten bevatte, uit den binnen zak. 't Papiergeld nam hij er uit en stopte dit in de portefeuille met de geheime sluiting. Toen 'hij geruimen tijd aan liet probeeren was om het ding open te krijgen, verwijderden zich de Engelschen, voorwendende, dat zij even een telefoongesprek moes ten voortzetten. Een half uur was reeds verloopen, en nog waren de handelsreizigers niet terugDat vond de Amerikaan toch wel een beetje bedenkelijk. Daarom sneed hij de portefeuille maar resoluut door midden, en zag toen tot zijn grooten jammer, dat slechts waardelooze papieren in de portefeuille lagen. Ja, nu was hij cr zeker van, die twee Engelschen waren geslepen gauwdieven en hadden hem leelijk te pakken gehad. Veel genoegen hebben de dieven echter niet van hun buit beleefd, want enkele dagen later herkende de Ame rikaan ze op leen der vele boulevards en liet de gevaarlijke oplichters toen fluks arresteeren. t Grootste deel van de geldsom was nog over. DE SPOORWEGSTAKING IN OOSTENRIJK. De passieve wederstand der beamb ten van de Oostenrijksche maatschap pij van Staatsspoorwegen en van den Noord-Western Spoorweg, waartoe dezer dagen besloten werd, is in vollen gang. De sneltreinen van beide maatschap pijen komen al met vrij groote vertra ging aan. Tot dusverre zijn ongeveer 70.000 spoorwegbeambten bij den loon strijd betrokken. EEN NATUURVERSCHLTN SEL. Het Handelsblad van Antwerpen van Woensdag meldt het volgende: Gisterenavond z n ontelbare perso nen in onze stad getuige geweest van een niet alledaagsch natuurverschijn sel.. Bet was half 9 toen, in Noordelijke richting, een ontzaglijke gloeiende lucht steen, in duizelingwekkende vaart door het luchtruim sohoof en met ge weld uiteenbarstte. De steen verspreidde eene buiten gewone Maarheid. De cor raspenden! te Turnhout schrijft, dat de luchtsteen aldaar eene buitengewone klaarheid verspreidde; de steen sprong te midden van eenen verblindenden stralenkrans; de knal geleek aan dien van een kanonschot. Een der te Heide wonende vrienden zegt: Wij wandelden in de dikste duis- sternis, toen plots achter onzen rug een licht ontstond, dat eene heidier heid gaf als bij vollen dag; wij keer den ons om en zagen een luchtsteen neervallen, die in duizenden stukken barstte, met een gerucht als van een donderslag. De verrassing, zoo onver wacht in den donkeren nacht, maakte ons sprakeloos. CHOLERA ALS BEDRIJFS ONGEVAL. Het „Tijdschrift voor Geneeskunde" ontleent aan „Münch. Med. Wochen- sch." Een vlotvoerder stierf in 1905 aan de cholera, die hem in de uitoefening van zijn beroep had aangetast. De weduwe heeft, door een uitspraak ;n hoogste beroep van het Reichsvers'- cherungsamt, pensioen gekregen op grond van het Unfallversicherungs- gesetz. De cholera was ontstaan, waarschijnlijk tijdens zijn verblijf op het vlot, door middellijke of onmiddel lijke aanraking met het rivierwater. De besmetting lean in een oogenblik hebben plaats gehad, en al kan dit zijn geschied terwijl de man geen werk verrichtte, toch was hij, zoolang hij op het vlot was, in het bereik van de gevaren van zijn beroep. Deze uitspraak zal eenerzijds aan leiding geven tot krachtige voorzorgs maatregelen op de vaartuigen, doch aan de andere zijde aan de verplich ting tot schadevergoeding een onaf zienbare uitbreiding geven. DE BANKDIEFSTAL TE BRUSSEL. Loyson, de Limburger, die de Ban- que de Bruxelles heeft bestolen, heeft zich te Brussel gevangen gegeven. Hij beweert het gestoiene in veilig heid te hebben gebracht en beschouwt dit als een wraakneming op de Bank omdat deze zijn zoon niet ongestraft heeft gelaten na diens diefstal. SCHIPBREUKELINGEN. De Prussia, een Amerikaansoho bark, leed in Juni schipbreuk op de kust van Patagonië. Zeven weken lang bleven de schipbreukelingen in de sneeuw op een smal strand waar achter zich een woest gebergte ver hief. Zij leefden eerst van robben, maar toen deze den schrik voor de jagers hadden gekregen» van de huiden en de schaaldieren, die zij aan heit strand vohden. Na een maand gewerkt te hebben, had de timmerman een "kleine boot uit de stukken drijfhout samengesteld en daarin begaven zich de stuurman en drie matrozen naar het Nieuwjaars- eiland. Ofschoon het eiland maar 48 K.M. ver was, deden zij bijna ©en Week over de reis, omdat er een woelige zee attond en de wind he vig woei. Op bet eil'and vonden zij den Argentdjnschetn zee-officier Dek grade, die met een aantal vrijwilli gers de overige schapbreukeldhgen van het strand weghaalde. EEN VRIJWILLIGERSKORPS. Een riike Deen, die zijn fortuin in ■Slam gemaakt beeft, heeft den mi nister van oorlog aangeboden, op zijn kosten een vrijwLlligerskorps op te richten, in auto's rijdendie en ge wapend met geweren, die zeshonderd schoten in de minuut kunnen lossen. De minister heeft 't aanbod aange nomen. Het korps zal voorloopig uit 80 mam bestaan, die zooveel vuur kunnen afgeven als twee bataljons met magazijngeweren bewapend. Of ficieren van het leger zuiden de vrij willigers aanvoeren. De oefeningen beginnen weldra* EEN NIEUWE GENEESMETHODE. Er :<s eetn nieuwe geneesmethode van Dr. Quimton te Parijs, bestaan- die in inspuitingen met zout zeewa ter. waarmede hij werkelijk verras sende resultaten heeft bereikt. Graaf Victor Benedetti, de klein zoon van den vroege ren ambassa deur te Berlijn en het peetekimd van Prins Napoleon en Prinses Mathilde is echter als slachtoffer gevallen daler methode. Hij had zich overwerkt en nam rust te Fohtailnebleau. Aange trokken door de wonderbare verha len over het succes van Dr. Quin- ton's methode, drong hij er op aan, door dezen dokter behandeld te wor den. En die injectie geschiedde. Den volgenden dag klaagde Bene detti echter over 'hJeviige hoofdpijn en den daarop volgenden morgen trad een herige koorts in. De be roemde geneesheer Dr. Cuneo werd aanstonds uit Parijs ontboden, en deze hoopte eerst hog de vergifti ging te kunnen beperken, doch het gestel van den patiënt was niet sterk genoeg voor de behandeling en de graaf stierf. Nu is nog niet uitgemaakt, of de gebruikte materialen niet in orde wa ren of dat het .gestel van den pa tiënt zich van nature verzette tegen eene behandeling, die oingeitwijfeld bij anderen verrassende uitwerkin gen had. Dit geival is echter oor zaak, dat men in het vervolg de nieuwe remedie met eenig wantrou wen beschouwt. ONTPLOFFING VAN EEN GRA NAAT UIT DEN FRANSCH- ÜU1TSCHEN OORLOG. Verleden week speelden te Reclam- ville-levamt-Voves, een plaatsje in de nabijheid van Qhartres, twee kinde ren in een tuin met een granaat, die op liet slagveld van Loigny was ge vonden. De granaat, die beslist dag- teekende uit den Fransch'-Duitschen oorlog, was nog niet gesprongen en toen nu een der kinderen met een steen tegen het projectiel wierp, ont plofte de bom. Een der kinderen werd op slag gedood. Van 't andere werden heide beenien afgescheurd. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. BLOEDVERGIFTIGING. Nog steeds kan men in de couranten berichten over bloedvergiftigingen, uitgaande van een of ander klein wondje, lezen. Dikwijls wordt dan de ze bloedvergiftiging door den bericht gever met gekleurde kleedingstukken (vooral gekleurde kousen staan in een slechten reukin verband gebracht. Intusschen, al die gevreesde kleur stoffen hebben met bloedvergiftiging niets uit te staan. Vroeger dacht men. daar- anders over. Men wist, dat vooral in aniline- kleurstoffen dikwijls arsenicum voor kwam, en vermoedde nu, dat deze stof door het wondje werd opgenomen en dat zoodoende een bloedvergifti ging tot stand kwam. Deze voorstel ling omtrent het wezen van het bloedvergiftigingsproces hoort men ook nu nog dikwijls door leeken ver kondigen. Toch is zij geheel onjuist. Bloedvergiftiging ontstaat uitsluitend door het binnendringen van gevaar lijke bacteriën in de wond. Deze bacteriën vermenigvuldigen zich ea produceeren vergiften, die in het bloed woerden opgenomen en o.a. koorts veroorzaken men spreekt dan van wondkoorts. Wanneer echter deze bacteriën, wat hun „woonplaats" be treft, zich niet tot de wond beperken, maar zich ooik elders in het lichaam gaan nestelen, dan krijgt men den toestand, die door leek en met den naam van bloedvergiftiging wordt be stempeld. Gewoonlijk ziet men dan eerst eene sterke zwelling in de omgeving van de wond optreden, terwijl een fijne, lan ge, roode streep reeds de richting aan geeft, waarin de „infectie" zich ver der zal uitbreiden, Eien enkele „Mier" (bij vingerwond- jas meestal in de okselholte) is dan gewoonlijk ook ree dis gezwollen en pijnlijk. Echter kunnen deze ver schijnselen ook geheel ontbreken de bacteriën kunnen direct in het bloed komen en zich daar vermenigvuldi gen. Dan ontstaan ook koortsen, ter wijl plaatselijke verschijnselen ont breken. Een derde mogelijkheid is, dat de bacteriën vaat de wond naar andere plaatsen van het lichaam gesleept worden en daar ettering („abcessen") veroorzaken. Men ziét dus, dat bloed vergiftiging zich onder verschillende vormen kan voordoen, doch veroor zaakt wordt het steeds door bactex*iën. Een roestige spijker, een speld met het zoo gevreesde kopergroen (dat in tusschen een vrij onschuldige stof is), een pen nog met inkt bevochtigd, zij alle kunnen slechts indirect bloedver giftiging veroorzaken. Echter zijn wel de door deze voorwerpen verooi*zaak- te wonden meer vatbaar voor ..infec tie" dan die, welke door blanke spij kers, schoone spelden en nieuwe pen nen worden veroorzaakt, omdat in de eerste gevallen, vreemde stoffen (roest, kopergroen, inkt) in de wond worden gebracht, waardoor de gene zing wordt vertraagd en de gelegen heid voor het binnendringen van bac teriën dus wordt vergroot. (Molefcchott). DIE GALANTE GENTLELMAN-AAP. Consul, de chimpansee ee«ner groote Amerikaan.,sche menagerie., is, naar Amerika ansche bladen weten te veer tellen, met zijn ontwikkeling reeds zoover gevorderd, dat hem als onberis pelijk mensch niets meer ontbreekt als spreken en schrijven. Overigens heeft hdji alle mentschelijike gewoonten en eigenschappen, 's Morgens wascht hij zich zorgvuldig, gymnast-iseert een beetje ter versterking van zijne gevoe lige longen, verwijdert met een spons het kleinste stofje of draadje van zijn wel, poetst mot een Mein borsteltje de tandien en trekt ten slotte een van zijne 200 elegante oosturums aan. Aan tafel gedraagt hij zich buitengewoon correct, doet zijn servet om en eet zoo netjes, diait hij nooit een kruimeltje laat vallen of een vlek op het tafella ken maakt. Na het ontbijt ontvangt Consul taalles. Hij kent de titels van alle boeken in de bibliotheek van zijn heer en zal. wanneer men hem beveelt er een te halen, zich nooit vergissen. Wenscht zijn heer een sigaret, Con sul haalt heit kistje, overhandigt hem er een en steekt er zeilf ook eentje op. Hij rook graag, maar mag het niet te veel doen. Ook kan men met hem kaartspelen, en een penhouder weet hij reeds goed .vast te houden. In de samenleving toont Consul de elegantste manieren. Gedurende zijn verblijf te Parijis had eem dame der groote wereld ter zijner eer een groot feest georganiseerd, waarop hij zich als een volmaakt gentleman voordeed. Slechts aan een klein vergrijp maakte hij zich schuldig, dat hem echter lachend werd vergeven: hij had de aardige gastvrouw omarmd, haar zachtjes aan zijn apenhart gedrukt en gekust, In Amerika mag Consul tot zij/n spijt zich zulke galante scherts niet veroorlooven. DE PRESIDENT EN DE SLANGEN Quentin. de jongste zoon van Presi dent Roosevelt, is zooal geen slangen bezweerder, dan toch een slangen- liefhebber. Eenigen tijd geleden bracht hij drie slangen uit Oyster Bay mede eu sinds zijn ze zijn „huisdier tjes" geweest. Vrijdag trad hij het sanctum, sanc torum van het Witte Huis binnen, waar de President met den Attorney- General in gesprek was over de Okla homa constitutie. Quentin kwam het vertrek binnen, toen de heer Bonaparte niet keek, met een groote slang om zijn arm en daarom nog twee andere, alle met hun muil geopend tegen den Attorney. Toen de heer Bonaparte het zag, klom hij haastig op een stoel. Zijn ze niet lief vroeg de jon gen. Quentin, zei de President, 'k ge loof niet, dat mijnheer Bonaparte veel belang stelt in slangen. Ga maar in de andere kamier. Daar zijn twee se natoren. Quenün gehoorzaamde en vijf mi nuten later gluurde de President la chend in de kamer. De beide senatoren waren op een ta fel geklommen PESTLIJDERS. De berichtgever van de „Corriere della Sera" te Marseille beweert, dat ook in deze havenstad een pestlijder is gestorven. De man was aange bracht door een schip uit Indië. Ne gen verdachte ziekte-gevallen zijn in het gasthuis in behandeling. De berichtgever voegt er bij, dat de overheid over deze zaak zeer geslo ten is, maar verzekert zijn bericht uit de beste bron te hebben. De „Petit Parisien" heeft 'het be richt van het Italiaansohe blad on der voorbehoud overgenomen. De MarseillaansChe berichtgever van de „Petit Bleu" bevestigt het be richt van het Italiaansche blad. Een. tweede persoon van boord is ook ge storven onder verdachte verschijn selen net, staat echter nog niet met volle zekerheid vast of dit laatste geval ook aan de pest is te wijten. Geruststellend is daarbij dat het 9chip en de opvarenden volkomen in afzondering zijn gehouden, totdat al le nooddge voorzorgsmaatregelen ge nomen konden worden. Volgens aan het Fransche depar tement van binnenlandsche zaken ontvangen bericht dagteekenen de sterfgevallen aan pest te Oran van vóór 23 September. Sedert dien da tum is geen .enkele lijder meer be zweken. EEN;E GEHEIMZINNIGE ZAAK. Onze lezers herinneren zich onge twijfeld het geheimzinnig overlijden van den Russischen revolutionair Tsjerniak, die op de reis van Zweden naar Engeland in de hut' van een iZweedsche stoomboot dood werd ge vonden. Al spoedig kwamen geruch ten in omdoop dat Tsjerniak geen na tuurlijken dood zou gestorven zijn; hij bleek vergiftigd, de een zeide tenge volge van gassen, die aan de lading van het schip ontenaptoen, anderen zeiden tengevolge van een misdaad. Zij die deze laatste meening verkon digden, visten natuurlijk ook direct de daders van deze misdaad aan te wijaen. Dat moesten agenten der Rus sische reigeering zijn, die in Zweden tevergeefs beproefd had de uitleve ring van Tsjerniak te verkrijgen en nu zich door misdaad van dezen tegen stander had willen ontdoen. De te Tiflifc verschijnende lArme- niscihe courant Kharisch maakt nu sitreng geheime documenten open baar, waaruit zou blijken, dat Step- niak werkelijk als slachtoffer van de wraak der Ruissistche machthebbers is gevallen. Het blad bevat nl. brieven van den minister van buiteniandsche zaken ilswoliski aan den chef der derde cri- mineeie afdeeling. waarin wordt ver zocht de-n beambte der Ochrannaja Otdelenje (politieke bescherming)Wok- ftorof het eereburgerrecht te verlee- nen en een bedrag van 1500 roebels toe te kennen, daar hij den staat den grooten dienst beiwees den gevaarlij ken misdadiger Stepniak om te bren gen; van den chef der derde criminee- le afdeeling aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin dit ver zoek van den minister van buitenland- isichie zaken wordt overgebracht, en eindelijk van minister Stolypin, waar in opdracht wordt gegeven Wektorof 3000 roebels te geven en tevens den raad naar liet buitenland te gaan, omdat revolutionairen hem ter dood hebben veroordeeld. 'Hoe deze geheime documenten open baar konden worden gemaakt, blijkt niet. De vorm der brieven is wel echt, maar of de inhoud juist is, en men hier niet met een vervalsohing te doen iheeft...? OVERSTROOMINGEN. Nadat Spanje en Zuid-Frankrijk hun deel hebben gehad van stormen en overstroomingen, schijnt Italië aan de beurt te zijn. In Piemont, meer in het bijzonder in het dal van den Canaro, hebben hevige regenbuien groote ver woestingen aangericht. De rivier ;s buiten hare o even-s getreden en heeft alles vernield wiat op haren weg lag. Gehieele kudden vee verdronken,, brug gen werden weggeslagen en spoorlij nen werden zwaar beschadigd. Onder de bevolking heerscht groote nood. Of er ook perjsonen zijn omge komen is tot dusver nog niet bekend. EEN MERKWAARDIG PROCES. Te Marseille is een merkwaardig proces aan den gang. De geschiede nis er van is deze Een vlfeoschhouwer, Mille, kwam in kennis met een gefortuneerde fami lie mevrouw Hispanat interesseerde zich voor hem en schoot hem geld voor, voor de zaak. Mile begon er lustig op los te leven en het boeltje dreigde mis te gaan. Een geldschie ter, Carcassonne, wist echter wel raad te schaffen. Mile was erg tuber culeus, zou wel gauw Stervenals an en hem nu m aar hoog genoeg ver zekerde, kon Carcassonne wel geld be zorgen. Bij 23 maatschappijen kreeg men Mille verzekerd, voor 1.800.000 francs in het geheel. Mevrouw Hispanat en Carcassonne lieten er Mille nu nog meer op los leven, een dochter van mevrouw Hispanat schijnt daar ook nog de hancl in te hebben gehad; het was een edele wedstrijd de eene partij wilde Mille zoo snel mogelijk van kant helpenMille wilde zoo lang eu zooveel mogelijk profiteeren. Op zijn sterfbed schreef hij echter, gebelgd over het fedt, dat zijn toelagen op het laatst minder werden, een brief aan de justitie. Nu staan mevrouw Hispanat en Carcassonne terecht. Het onaange naamst is het geval voor de 23 docto ren, die allemaal Mile volkomen goedkeurden. Men wond Mille wat op vóór de keuriinig, gaf hem wat wijn om klieur te krijgen, en liet hem keuren bij de machines in de slagerij, opdat het gerochel in zijn borst niet hoor baar zou zijn. Een keer of acht be merkten doctoren, dat het niet pluis was. Doch dan ging men weer naar anderen en de meesten liepen er glad in. ONGELUKKEN OP EEN WIELERBAAN. Op de Spandau-baan te Berlijn zijn Zondag de wielrijder Gun'gniard en zijn gangmaker Pegny gevallen en ■zwaar gekwetst. Een ziekenverpleger die op de baan sprong om hulp te bieden, werd door een aanrennende mbtorfietts gegrepen en gedood. De wielrijder Walthour die achter de motorfiets reed, kreeg een gevaar lijke hersenschudding. DE SCHU1JDEN EENER PRINSES. In den laats ten tijd werden te Weenen weer verscheidene civiele procedures gevoerd over de schul den van prinses Louise van Koburg. die te Weenen en Parijs samen 4 millioen mark bedragen. Een maat schappij is bezig de zaken te rege len,, wat woig al lastig is, daar de prinses geien comtaniten bezit. Haar juweelen en toiletten zijn reedis te Weenen beleend en op haar bezittin gen drukken groote hypotheken. Haar vader, de koning van 'België, verklaarde, dat men van zijn kant niet de minste hulp te verwachten heeft. SPOORWEGDIEFSTALLEN. Op de lijn Boe da-PestWeen en werden onder zeer eigenaardige om standigheden twe© portefeuille® ge rold. In. een waggon' eerste klais bool een elegent gekleed! heer zijn mede- pasagier een sigaer aan. Na eenige trekjes reeds, werd hij geheel be dwelmd, en toen hij uit zijn bewus^ ■telooshei'd ontwaekte, kwam hij tot de ontdekking, dat met dien vriende lijken onbekende', ook zijn gouden horloge en 20.000 francs verdwenen waren. In denzelfden trein liet een aller liefst meisje, dat met haar vader reisde, een heer, die in denzelfden coupé zat, de bloemen ruiken, wel ke ze in haar mandje droeg. Ook hier volgde bewusteloosheid en ont- rooving van 30.000 kronen. Stoomvaartberichten Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, vertrpk 2 October van Batavia. Het stoomschip Kawi, van Rotter dam naar Java, passeerde 2 October Ouessant. Het stoomschip Djocja, van Rotter dam naar Java, passeerde 2 October Odtavos. Het stoomschip Sindoro, van Rot terdam naar Java, vertrok 2 October van Suez. Het stoomschip Goentoer, van Java naar Rotterdam, vertrok *2 October van Perim.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6