Weerbericht Thermometerstand Rechtszaken Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedstrijden AIEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorna. 10.50 uur). De Bildt, 7 October 1907. Hoogste barometerstand 769.8 m.M. te Horta (Azoren) ilaagste 742.9 m.M. te Dunrossness (ten Noorden van Schotland). Verwachting tot den avond van 8 October Wind nbeest matige Noord-Westel. tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt of betrokken, regenbuien. Temperatuur i'ets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. ■Barometerstand hedenmiddag te uur 747 m.M. Geen neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. te Hawlem. Zondag 6 October Hoogste gisteren F. 60* Laagste heden nacht F. 49° Hoogete heden tot 2 uur F. 58 Maandag 7 October Hoogste gisteren .F. 58* Laagste heden nacht. F. 54* Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 6Qo Bioscoop Nöggerath. Het zaaltje van „De Kroon" was Za terdagavond nog niet erg best bezet, niettegenstaande Nöggerath's biosco- pische reputatie. Och, meneer, zei de heer Leon Boedels, dien we in de pauze even aanklampten, zoo'n eerste avond is meestal een reclame-avond. Maandag pa's komen we met films van Neder- landsche opnamen.... En de heer Boedels stond al pra tende de dikke droppels zweet van het gezicht te vegen. Zou men zeggen, dat het vertooneu v,an de bioscoop zulk een warm baantje is? Het is toch heuse li zoo. Boedels, die het toestel bedient, die niiet alleen de opnamen maakt, maar ze ook ontwikkelt, ze af drukt en vertoont, Boedels stond in z'n overhemd, en z'n staande boord hing slap als in de hondsdagen. Dat schijnt de schuld te zijn van ons ge meentebestuur, dat over-voorzichitig is met den aanleg van de stroomgieleidin- gen voor het licht. En dan moeten er weerstanden worden aangebracht in het gebouwtje van gegolfd ijzer, waar in het toestel staat, en als die weer standen dan heet worden, dan wordt bet in dat ijzeren hutje ondraaglijk warm. Misschien begrijpt niet elk le zer wat weerstanden zijn en hoe die het zoo warm kunnen maken. Nu, dat is niiet eng, de verslaggever, aan wten de heer Boedels 't uitlegde, begreep't ook niet half, maar heeft zich getroost met de gedachte, dat de techniek van een bioscoop geen wetenschap voor Jan en alleman is. En voor nadere uitlegging had de heer Boedels, die in die warmte de filmis had staan draaien, geen tijd, omdat hij zich in üe pauze even opfrisschen wilde. Het zingen van liederen, waardoor hij in „Flora" bekend is geworden, heeft hij er zoo goed als aan gegeven, hij heeft geen tijd meer, en de tijd, dien hij over heeft, wil hij besteden voor zich zelf, thuis. En zoo heeft dan de bioscoop een declamator ingeslikt, die echter met zijn nieuwe prestaties evenveel sue- cès heeft, als met zijne voordrachten. Want zijn opnamen zijn meestal heel mooi. Zaterdagavond kregen we een reeks fantastische tafereelen te zien, 'die algemeen bewonderd werdiem. En wij twijfelen niet of de volgende avonden zal het vol zijn in de Kroon zaal. Aangename ontmoeting!. Zaterdagavond eitvoer zekere J. R. daft Ihiet, gezien de houding van een 'deel van het publiek, vaak onver standig is om te beproeven kwaad te voorkomen. Twee jongens waren op 'den Dreef handgemeen geraakt over (het bezit van een hond. J. R., <He een van de twee kende, kwaim tus- schenbeiden en trachtte de vechters te scheiden, doch het publiek voni de vechtpartij blijkbaar zoo verma kelijk, diat het R.'s optreden kwalijk nam, en enkele omstanders hem zelfs met een pak slaag bedreigden. Twee hoeren kwamen daarop tus- schenbeiden om R. te beschermen, en toen inmiddels ook een aldljunct- inspecteur vain politie vensolieen, werd de zaak aan biet bureau van (politie uitgemaakt. ïntusscheai veroorzaakte het geval een heel opstootje. N. O. G. In de vergadering der afdeeling Haarlem van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap, Zaterdag avond gehouden, werd melding ge maakt van het plan van het hoofdbe stuur, om op verzoek van een 2-tal af- 'deelingen gelden bijeen te brengen tot oprichting van een eenvoudig ge denk teelten op het graf van K. An- driesse, in leven algemeen voorzitter van dat genootschap. Staande de vergadering toekenden de aalnwezigen voor een bedrag, het welk verder uitgebreid zal worden, door circuleering van eene inteeken- Jijst onder de leden der afdeeling. De heer J. H. W. Habermehl bracht verslag uit over de algemeene verga dering" te Apeldoorn, door hem als afgevaardigde bijgewoond. Een der besluiten van die vergade ring was de volgende in 1908 te Haar lem te houden. In verband Mermede zijn door de afdeeling eenige voorbereidende maat regelen getroffen. Zoo zijn eenige coinmissiën samen gesteld,. waaronder die voor eene ten toonstelling van leermiddelen, enz., bestaande uit de heeren G. Max, E. Hindriks, G. J. Bottink, J. W. Seven- huysen en K. van Deukeren eene voor logies der afgevaardigden, onge veer 300, bestaande uit de heeren J. H. W. Habermehl, J. Ott, J. Mulder en H. Swaanswijk. Zeer waarschijnlijk heeft de alge- roeene vergadering plaats op 27, 28 en 29 Juli in de Soc. Vereeniging. Niet opgestegen. De luchtballon, die Zondagmiddag in het Brongebouw zou opstijgen, heeft de reis niet aanvaard, daar er onder het vullen een scheur in het omhulsel is ontstaan. G e v. V o o r w. Een dameshorloge met ketting, een hondje, een kinderschoent-jee>en ro zenkrans, een zakmesje, een colbert jasje, twee pantalons en etenige DE ZAAK FLO RIS VOS. De rechtskundige raadsman, mr. Hartzveld, heeft ten behoeve van zijn cliënt, den heer Floris Vos, hooger beroep aangoteekend van het vonnis der Amsterdamsche rechtbank. BIXDBMENDtAiAL. Het (bestuur dér vereend,ging „Bloe- mendaalsctie avonden" heeft aan de leden bekend gemaakt, dait behoudens veranderingen, volorloopig de avonden als volgt rijm vastgesteld: 24 October: Bioscope voorstelling. 28 November: (Muzikale soiirée. 28 December: Kinderfeest dn hotel „Duin en Daal.". 18 Januari: Het vrije tooneel. Speen- hoff. 13 Februari: Voordrachten. 4 Maart: Tooneelultvoering. (B. W.) SCHOTEN. Onze corr. schrijft: In den nacht van Vrijdag op Zater dag is ingebroken in de Jamfabriek aan don Spaamd ammerweg. De die ven hebben het raam van het kan- ftioior mot een breekijzer opgedicht en zijn daardoor binnengegaan. De brandkast', welke niiet gesloten was, is aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen, doch slech ts 5 cent en eenige postzegels konden de heeren behagen. Gelukkiger Waren zij in de pakfca- mer, waar de fiets van den directeur werd meegenomen. Een en ander werd hen zeer vergemakkelijkt daar op het kantoor een sleutelhord hing met de sleutels. De politie met het ge val in kennis gesteld, heeft een ijve rig onderzoek geopend. Zeer waar schijnlijk zijn dit dezelfde daders van den inbraak op het Phaenixterredn. Voor de ouders. Den 16en October om 2 uur, zal dr. Kramer inenting houden in een der lokaliteiten van het nieuwe raadhuis. Hij had de brutaliteit eelfs langs het politiebureau te rennen, waar geen agent was om van deze buiten gewone brutaliteit proces-verbaal op te maken. Zal er een ernstig ongeluk moeten gebeuren, vóór aan die roe- Sfielooze brutaliteit en overtreding een einde wordt gemaakt? 'ZiANiDVOORT, In (het afgedoopen seizoen vertoef den hier .tegelijk 5000 badgasten en gedurende het gebeeie seizoen onge veer 7900, dat 250 minder is dan in 1906. Bij de (bewaarschool alhier zal eene nieuwe woning worden gebouwd voor de onderwijzeres. Het werk is opge dragen aan den heer A. Koper Jbzn.. alhier. In eene door de Zandvoortsohe Feiestc ommiisade gehouden vergade ring bleek uit het verslag van den penningmeester, diat de uitgaven 18 hooger waren' dan de inkomsten. Dit tekort kan echter gedokt worden door de reservekas. Tot bet nazien der re kening werden gekozen de (heeren Kuiper, Meyer en Schubmacher. Men schrijft ons: Zaterdagavond 1.1. werd alhier in Café-Restaurant „Zoanerlust" door de gymnastiek-vereeniging „Oefening Staalt Spieren" een eerste uitvoering in dit seizoen gegeven. De president, de heer C. Siegers, pende dezen avond met allen welkom te heeten en dankte in het bijzonder den beschermheer Dr. C. A Gerke, voor zijn belangstelling. Verder deel de hij mede, diat de heer J. Snijer als president had bedankt, daar deze eerstdaags miaar Amerika vertrekt. Daarna namen de gymnastiekoefe ningen een aanvang. De verschillende oefeningen 'aan brug, rekstok, paard en vrije orde-oefeningen werden zeer goed uitgevoerd. Een daverend applaus viel den gym- niaJsten ten deel. Het duettistenpaar Swarts gaf iter afwisseling eenige voordrachten ten beste, die de aanwe zigen zeer schenen te vermaken. Den vertrekkendem heer J. Snijer was nog n aangename verrassing bereid. Hem werd bij imonde van den pre sident als souvenier van de leden der vereeniging een horloge met inscrip tie overhandigd- In gevoelvolle woor den bedankte hij voor deze verrassing. Daarna bracht de beschermheer der vereeniging dank voor dezen goed ge slaagden avond, welke met een zeer geanimeerd bal verder besloten' weTd, Het duettistenpaar, dat hier reeds meermalen is opgetreden, voerden hunne voordrachten uitstekend uit. Jammer echter, dat alle opgevoerde stukjes door hen reeds vorige malen zijn vertoond. Altijd hetzelfde verliest veel van zijn aantrekkelijkheid- Wij hopen teen andermaal dan ook iets nieuws op de planken te zien. SPAARNDAM. Gisteren waren een drietal perso nen (de gebroedeiis B. alhier en een elders woonachtig familielid) zoo hoogst onvoorzichtig om een geweer patroon in de hand houdende, met een lucifer aan te steken. De uitwer king laat zich gissen twee hunner werden zoodanig aan hoofd en han den verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HAARLEMMERMEER. De verplichte Rij kshengstenkeuring zal te Hoofddorp gehouden worden op Vrijdag 11 October a.s. Te Aalsmeer hebben de drie voor- gedragenen ter benoeming van een hoofd voor die school in wijk IV, zich teruggetrokken en zulks maar aan leiding van het bericht), diat aldaar een Kath. school zal komen; de be noeming is daardoor uitgesteld moe ten worden. VEEZIEKTE. Te Haarlemmermeer bedraagt het aantal aangiften van mond- en klauw zeer onder het rundvee, meer dan 200; te Haarlemmerliede c.a. 150. HALFWEG. Hedenmorgen is de campagne aan de suikerfabriek „Holland" begon - UMJUHXEN. V a a c h d i e v o n. In aansluiting op het bericht om trent den vischdielstal melden we, diat de schuldigen niet stokers, maar 4 matrozen en de stuurman van een stoomtrawler van de Mij. Doggers- bank, onmiddellijk ontslagen zijn. Zij haddén vx>r ruim 27 gulden aan ton gen ontvreemd. Hoe nauwlettend ook, in het bijzonder door den halchef, wordt toegezien op de te lossen hoe veelheden visoh, die vooraf worden opgegeven, komen toch nog geregeld gevallen van ontvreemding voor. Ge lukkig heeft men nu tweemaal achter een de daders ontdekt en zal dit wel eenogen schrik verwekken. Brutaliteit. Zaterdagavond te half tien reed een visdhkooper met zijn dogcar, voor zien van gummiwielen en zonder licht, in vliegende vaart door de druk-, straten van IJimuiden, zoodat al, wat been en had verschrikt uiteen stoof. JAARVERGADERING VAN DEN N. K. B. 'Zondag werd deze vergadering ge- hooiden in het American-Hotel te Am sterdam 'onder leading ivan den heer N. iBroekhuysien. Die beer J. M. v. d. Hoogt werd tot lid van het hoofdbe stuur gekozen met 257 stemmen; de heer J. Godefroy kreeg 90 stemmen. De protestcommissie bestaat dit jaar uit de heeren: M. Vrij, F. de Sain en H. Krijn. De wedstrijd-commissie is samengesteld uit de heeren: Harde man, Veerman en Klerk. Het aantal clubs, leden van den N. K. B., is 21 De serie-wedstrijden om den zilveren palmtak vangen 17 Nov. aan. Aan de ze wedstrijden nemen deel: D. E. V. I; A. K C. Swift II; A. O. C. Quick- IRéuni; O. S. C. R. IO. S. C. A. I; A. K. C. Swift I-D. T. V. I. Het Nieuws van den Dag heeft een zilveren bal beschikbaar gesteld als wissielprij's voor serie-wedstrijden tu: echen de verschillende vereenigingen De wedstrijd-bepalingen zullen in over leg met het bondsbestuur worden In de commissie van redactie van het officieel orgaan werd herkozen de heer Matthijssen en gekozen de heer Huetinck. Leden van de Technische Commis sie zijn de heeren: Matthijssen, Krijn v. Meurs en dr. Boom. EENE NIEUWE THEEVERVALSCHING. In het Maandblad telgen de Ver val seMngen" schrijft die rédiactie Wij hadden gelegenheid bij de door ons ingestelde enquête aan gaande eventueel© vervalschingpn van thee een soort aan te 'treffen, die aan den groothandel aangeboden werd en bij chemisch en microsco pisch onderzoek in belangrijke mate varvalscbt bleek te rijn. Reeds het circa 40 lagere extractgehalte, dan bij cm verval soh te thee geconstateerd wordt, deed een vermenging met ab normale besfcancLdaeden vermoeden, en hij een nauwkeurig verder inge steld onderzoek werd dit vermoeden bevestigd, en bleek een vertvaLschïng tot een aanzienlijk bedrag plaats ge had te hebben met gedroogde plan- /ben deel en, welke bij; miscroscopisch onderzoek herkend werden als ge deelte van de (geböell waarxMoOize) pitten van olijven. Tot nu toe Wenden deze pitten al leen gebruikt ter vervalschinig van koffie en peperde knoeiers hebben blijkbaar gemeend, dait hun terrein voor uitbreiding vatbaar was, en ook de tiheeverbruikers er 'hun deel' van willen geven. Wij maken het publiek opmerk zaam, dat deze verval sching ree ls met het bloote oog herkenbaar te indien men de thee op een blad. wit papi'er uitspreidt, kunnen de schille tjes duidelijk herkend worden. Het spreekt vanzelf, dat, waar de buiteniamdsche aanbieders van. dier gelijke waar, telkens van naam ver anderen, tegelijk met nieuwe door hen uitgedachte knoeierijen, het noemen van namen geheel onvrucht baar is. Voor thee-handelaren is hét imtusschein belangrijk te weten, wel ke knoeierijen aan de orde van dien dag zijn, waardoor zij op hun 'bloede kunnen rijn bij lake offertes, terwijl het publiek, behalve door eigen on derzoek, zich voor schade kan vrij waren, door slechts bij bekende fir ma's té koopen, die de noodige waar borgen voor <d!e zuiverheid hunner waren kunnen aanbieden. HET NOORDZEEKANAAL GEREED De dag van Zaterdag was voor ons rijk, meer in het bijzonder voor Am sterdam, van gxoote beteekenis. De werken tot verbetering van 't. Noord zeekanaal zijn dien dag gereed geko men. Nederland bezit thanfe), wat breedte en diepte betreft, met zijn Noordzee- Ikanaal het grootste kanaal der we reld, dat Amsterdam schepen van 25 meter breedte en 10.30 nieter diep gang brengen kan. VOETBAL. H. F. C.-Haarlem 1-3. 'n Glibberig veld onder een nee rs tr o omenden regen, met een schijntje publiek langs de lijntjes (al leen de groote tribune was goed be zet)dat was Zondag 't gevechts terrein voor onze eerste plaatselijke ontmoeting in dit seizoen. Natuurlijk leed 't spel, tenminste in de achter hoede, niet weinig onder deze omstan digheden mist rap- en valpartijen waren aan de orde van den dag. Toch waB "t geen slechte wedstrijd beide voorhoedes werkten goed, zoodat we nog verscheidene mooie staaltjes voet bal te zien kregen. En nu de wedstrijd zelf. H. F. C. mist Van Lennep en Tide- man (den laatste wegens een kwet suur), terwijl Haarlem geheel volle dig is. H. F. C. Krüseman. W. v. Waveren, Cheriex. Schalkwijk, Francken Sr., \V. Boisse vain. Henny, v. Gogli, Ter Spill, Francken Jr., v. Hoorn. H a a r 1 em Haak, v. d. Mey, De Wolff, v. d. Berg, Gorter. Veen, Seidel, Healy. De Koek, Stol. Utermark. 't Begin is allermerkwaardigst. De Haarlem-voorhoede trapt af, breekt onmiddellijk door, en noodzaakt Wijn van Waveren corner te trappen. Gor ter neemt 'm tamelijk goed, Jan v. d. Berg vangit op en deponeert met een keurigen omhaal den bal in den bo venhoek (01). Dat is juist anderhal ve minuut na het begin. H. F. C. schijnt eenigSzins over bluft, door dit verrassend optreden van hare tegenstanders, maar her stelt zich spoedig. Een gevaarlijk schot van Mannus Franckén wordt door Utermark al vallende gestopt; de Haarlemsche back® trappen door den gladden grond erg onzeker toch weet Seidel het spel weer te verplaatsen, 't Is opval lend, zoo goed al)s Haarlem's voor hoede nu combineert, haast elke aan val heeft 'n min of meer „gevaarlijk" karakter. H. F. C. laat zich echter ook niet onbetuigd. Nadat, een schot van Van der Mey juist overgegaan is, neemt de vlugge blauwwitte voorhoede den bal mee, Van Gogh krijgt 'n pracht i- gen kans op penalty-afstand, maar schiet meters naast. De gelijkmaker laat zich echter niet lang meerwacli-' ten. De Koek trapt over 'n doodgewo- nenbal heen, Schalkwijk centert naar Ilenny, die op zijn beurt een hard schlot inzendt. Utermark stopt, maar kan niet meer wegwerken, waarna Ter Spill den bal er doorloopt (11). Vaai nu af aan blijft Haarlem steeds iets sterkerde middenlinie voedt zeer verdienstelijk, en Weet de mees te H. F. C.-aanvallen te keeren. Gor ter op de Haarlemsche rechterwing Vertoont op deze hem vreemde plaats een lang niet onverdienstelijk spel voelt zelfs z'n oude trucs in zich her leven, zoodat z'n jonge tegenstander Boissevain 't met hem en Van den Berg lastig begint te krijgen. Als Van Waveren slecht wegtrapt, schiet Gor ter rakelings langs, terwijl even daar na een korte, maar hevige scrimmage voor het H. F. C.-doel beëindigd wordt door Schalkwijk, die een van zijn vuurpijlen naar 't midden van. veld zendt. Henny komt af en toe los, en geeft een paar mooie voorzetten Gewoonlijk trappen aanvallers zoo wel als verdediger^ daar maar over heen, waarna Healy 'm aan den an deren kaart opvangt en weer terug zendt. Op die manier krijgt Utermark natuurlijk niet veel te doen, te mleer daar Mannus Franckén door den En- gelschmaai goed in de gaten wordt gehouden. Na een nieuwen aanval van Haarlem schiet Van den Berg hard langs den paal, even daarna gaat een ver schot van Gorter juist over de lat. Dan krijgt Haak den bal, passeert Schalkwijk en wordt door Wijn van Waveren leelijk in den rug genomen. De onfeilbare wijst met beslistheid naar de straftecbopplaats 'tis weer eens penalty, een in de H. F. C.— Haarlem-ontmoetingen lang niet zeldtzame gebeurtenis. Gorter plaatst den bal kalm maar onhoud baar in den hoek Haarlem heeft w*eer de leiding (2—1). Op de tribune begint het rumóerig f,3 worden, II. F. C. wordt luide aan gevuurd. Veel helpt het echter niet er wordt nogal kalm doorgespeeld, en Cheriex heeft het voortdurend druk. Werkelijk was hij Zondagmiddag de beste back van 't veld te noemen, ter wijl Van Waveren nogal eens mist, en De Koek aan den anderen kant nog meer, vertoont Cheriex een vrij zuiver spel. Veel gebeurt er nu niet meer. Een corner op het Haarlem-1 WOESTDUJN. doel loopt op niets uit en juist als Ondanks het 'zeer regenachtige we- Jan van den Berg weer op weg is for kon de opkomst van het publiek naar den overkant, wordt rust geflo-W.^, et 2—1 vóóa I s Z6er groot genoemd worden. ten, met Haarlem met Lang blijven de spelers niet weg, en als ze weer verschijnen, giet het nog steeds lekker door. 't Begint nu niet een hevigen aanval van H. F. C. Ter Spill en Van Gogh combdinee- ren goed, Mannus Francken heeft weinig of geen steun van Van Hoorn, die bijna niets kan uitrichten. Eten paar mooie schoten van rechts stopt Utermark goed, een goede corner van Henny stompt hij weg; evlen daarna schiet Francken tegen den paal. Het lijkt in deze periode werkelijk, of H. F C. nog gelijk zal maken, de tribu ne is in hevige beroering door 't H. F C.-gezande publiek. Af en toe, tus- schen de wederzijdiscbe aanmoedigin gen door, klinkt van de Spanjaards- laan 'n lang uitgehaalde kreet „Haêarlem van den een of anderen liek-enthousiastdie er zijn longlen aan waagt. „Hup Haaflsee klinkt 't van den anderen kant, van 't Em- mouslaantje. Ook 't, hek-publiek houdt er z'n appreciaties op na. Haarlem begint zich nu weer los te werken, en blijft vrij geregeld de meerdere. Schalkwijk laat Haak veel te veel ongedekt, eri staat af en toe te backenliet gevolg is, dat Haarlem's linksbuiten een paar maal opbrengt en mooi overzet, telkens werken de blauw-witte backs echter weg. Een schot van De Wolff, die als center voor zeer verdienstelijk werkt, stopt Krüseman, terwijl Wijn een paar maal uitstekend redt, eens zelfs den bal naar z'n voorhoede gaat bren gen. De jongelui in deze linie hebben wel een aansporing noodig, zij krij gen echter een zeer onaangename. Haak breekt namelijk door, ziet geen kan® om te centeren en zendt ophoop van zegen een harden schuiver in, die Krüseman netjes tusschen z'n handen laat doorgaan. (31). Nu Haarlem's overwinning vrij ze ker is, begint plotseling de fut er bij II. F. G. in te komen, en werkelijk hadden zie in de nu volgende periode nog wel een tegempuntje verdiend. Een paar aller-critiekste momenten ontstaan voor 't Haarlem-doel, Uter mark heeft zijn handen vol. Eenige corners op de linkerwang wordlen echter slecht door Van Hoorn geno men, 'nstuk of drie gaan direct ach ter. Plotseling een zuiver schot van Schalkwijk, gevolgd door een ware „pil" vlak onder de lat, beide keeren stopt Utermark uitstekend. Op een corner van Henny falen zoowel zijn vuist als het hoofd van Seidel, maar Healy weet, na een paar maal om Van Hoorn gedraaid te hebben, een ope ning in de opstopping te ontdekken, Van den Berg neemt den bal mee weer vallen de roodbroeken aan. Een voorzet van links gaat vlak langs H. F. C.'s doellijn, na eene vergeafeche poging van Krüseman om 'm te stop pen. Onder tusschen redt hij nog een paar maal verdienstelijk. Tijd komt ten slotte met een onver- anderden stand wat in jaren niet gebeurd is Haarlem hieeft H. F. C. geslagen. En met zekerheid durven wij het een welverdiende overwin ning te noemen, want hoewel mis schien 3—2 of 21 een zuiverder uit slag ware geweest, was Haarlem be slist de sterkere. Wat de invaller: aangaat, werd bij H. F. C. eigenlijk alleen het gemis van Tideman ge voeld, Boissevain vervang Van Len nep meer dan voldoende, zijn plaat sen is dikwijls uitstekend. Van Hoorn is absoluut geen plaats vervanger voor Tideman, heeft vooral als fout te groote langzaamheid. Cheriex dienien wij nog eens als uitblinkend in de achterhoede te noe men, Schalkwijk was vrij goed, Har ry Francken zwakjes. In de voorhoe de Henny en Ter Spill de befeten, Man nus werd voortdurend bewaakt, ter wijl Van Gogh dunnetjes was. Bij Haarlem waren de voorhoede en middenlinie in hun geheel Als de besten noemen wij hier Van den Berg, Seidel en Veen, terwijl Healy, die waarschijnlijk voor het eerst in dit seizoen speelde, pas half-time weer in z'n ouden vorm kwam. Van der Mey wordt iedere match beter, terwijl ook Haak zoo langzamerhand aan z'n nieuwe plaats gaat wennen. Gorter kan als rechts buiten weer goed worden. Een gToote pluim diemen wij nu nog aan Haar lem's keeper Utermark te geven, die zijn moeilijk werk uitstekend ver richtte. Scheidsrechter Willing als altijd zeer correct. De sit/amid in de Westelijke le klasse is nu: -H a H. B. S. Quick D. F. C. Ajax Velocdtas Haarlem .Sparta (Hercules H. F. C. H. V. V. 6c to bo is 2 2 6—0 4 2.— 2 2 84 4 2.— 2 2 8—5 4 2.— 2 1 1 5-2 3 1.50 2 1 11—12 1.— 2 1—1 8-6 2 1. 2—11 5—7 1 0.50 2 2 2—4 0 0.— 22 3-6 0 0.— 2 2 2-8 0 0. Z'oodat mo. 1, 2 en 3 van verleden jaar die volgorde nu van achteren af (hebben. Hloiefliamg zal deize staart-over- heeirselhiing nog voortduren? ANDERE UITSLAGEN. Eersite Klasse. Ledden: Ajax-H. V. V. 3—0. Dordrecht: D. F. C.Sparta 53. Breda: Velooitas—H. B. S. 0—1. (Den Haag: Quiiok—Hercules 2—8. Tweede Klasse. Roititerdam: Achilles—D. V .S. 13. Den Haag: H. B. S. II—Edo, niet doorgegaan. Utrecht: Hercules IIA F. C. 14. Den Haag: H. V. V. II—Volharding 2-2. Rotterdam: Sparta IIU. V. V. 3-2. lAmisterdam: AjaxCeleritas niet (Rotterdam: V. O. C.—H. F. C. II, 7-2. Amsterdam: R. A. P.Voorwal arts, 2-4. Derde klasse. Haarlem: Haarlem IISportman 5-3. Zoo riet geheel en .al, dan was toch voor een groot deel deze opkomst te danken aan het uitschrijven van den (Bliekprijis. Vierde. Duizend Gulden (dravensprijis, waarvoor niet minder dan 45 paarden waren ingeschreven. Hiervan waren er 20 aian den start verschenen. De IHandioapper heeft meestal, zoo niet altijd een zeer ondankbaar werk, doch voor het plaatsen van een der gelijk aantal paarden, konxt hem ze ker een /woord van lof toe, getuige de zeer gesloten aankomst. Was er tusschen de aankomst van de eerste en de "tweede slechts 3/5 se conde verschil, bij de daaropvolgen de aankomende was het tijdsverschil nog geringer. Verdient Siderius een woord van hulde voor het ter overwinning rijden van Kapitein, ook .Schönrock ons compliment over het rijden van Cou- dfilet. Eerstgenoemde toch, aan den kop staande, kon zijn rweg kiezen zoeais hij wildte, terwijl „Paul" niet minder dan 18 paarden te paseeenen had'. De oude Luitenant .was wel derde, doch werd voor zijn onregelmatigen gang gedisqualificeerd, waardoor Goudmijn als 3e aankwam. Roelf won dn magnifiek/en draf, hoe wel hij een paar malen in galop over gang, en daarbij grond verloor. Pa pus, zeer goed door Snoek gereden, wist de plaats te behouden, Cecile, die o.i. niet gaf, wat zij vermocht, was derde. In den Karperprijis was Flonfcel in geen mooien tijd winner, doch het pad was zwaar .en Bon Espoir was het ee nige paard, dat hem gevaarlijk kon zijn, zoiodat op goeden grond vermoed! kan worden, dait Flonikel niet alles ge geven heeft, wat zij kon. In dien Biaars- prijs, was Kassier gunstig geplaatst en wool' dian ook gemakkelijk. Goud mijn, 20 M. achter Bertha Em.il staan de, was een zeer mooie tweede. In den Snoekprijs, de interessantste ren van Üen dag, wist Threlfell uiterst gemak kelijk met The Dasher te winnen; niet velen hadden verwacht, dat Cruquiius plaats zou loopen, doch de zachte bo dem paste blijkbaar den ruin goed. Te Dadher te koop gesteld voor f 1000 w erd vo or f 1225 door den ei genaar te ruggekocht. Ten slotte de Zeeltprijs, steeple abase, waarin ons Hard Luck een winner scheen, werd uiterst ge makkelijk gewonnetn door Mrs. Rush, idiiie voor het eerst in een steeple chase uitkwam, doch wiaarvan -wij gerust durven voorspellen, dat het dier zijn haver ruimschoots verdienen zal als hindernispa ard. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Voorn-prijs. Handicap-draverij voor Nederland sen e paarden. Minimum- afstand 2000 Meter. le Roelf (2050 M.), Doeleman, in 3.55 3/5. 2o Papus (2000 M.), Snoek in 3.56 3/5.- 3e Cecile, (2050 (M.), J. G. de Boer, in 4.02 25. Karperprijs: Wedren op de vlakke baan voor Inlandsche paarden. Af stand 1200 M. l'e. Flonfcel, (66 KiG.), Tasker, in 1.23 3/5. 2e. Bon Espoir, (66 KG.), Goodman, vele lengten. vBaars-prijis: Rdcard-draiverij voor Neder], paarden. Minimum-afstand 2500 M. le. Kassier, (2500 M.), J. Schuyl, in 4.44. 2e. (Goudmijn( (2760 iff.)» A. Com- mij-s, in 4.44 4/5. 3e. Bertlha Emil (2740), Doel «man, in 4.49 2/5. Gedisqualificeerd Every Sympathy, (2660 M.). iSnoekprijs. Verkoopsren. (Vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ou der. Afstand 2000 M. le. The Dasher (55 1/2 KG.), Threl fell, in 2.20 2/5. 2e. Cruquius, 60 1/2 KG.), Goodman,, vele lengten. De winner bleef -toot f 1225 aan den eigenaar. Bliek-prijs. Handi c apdraverij. Mi nimum afstand 2100 M. le. Kapitein (2100 M.), M. Siderius, in 3.38. 2e Coudilet (2275 M.), Schönrock, in 3.38 3/5. 3e .Goudmijn, (2175 M.). A. Commijs, werd gedisqualificeerd (Zeeltprijs. Verkoops-steeple chase.- (Min. afstand 3300 M. le. Mrs. Rush, (69 KG.), Heather, in 4.44 1/5. 2e. Hard Luck, (81 KG.), Tasker, ve le lengten. De winner werd voot f 1400 door den heer Bultman gekocht. Nader vernemen wij', diat de heer- Bultman Mrs. Rush weer aan Baron Greutz heeft terug verkocht. GEDISQUALIFICEERD. De rijvergunning Van den heer J.- Bakker uit Wassenaar is door de Ned. Harddr.- en Renvereeniging in getrokken tot 5 Juni 1908. Deze intrekking geschiedde naar aanleiding van het niet voldoende rijden van Eüly op de jongste mee ting op Woudesteijn te Rotterdam. PAARDEN. In Portugal is een eigenaardige wiedstrijd gehouden een rit te paard het gelheiele land rond. Winner werd luitenant Beltrao, die de reis maak te in 17 dagen. Hij reed gemiddeld ongeveer 80 kilometer per dag. Twee andere mededingers kwamen bijna gelijktijdig, met een verschil van slechts 8 minuten, met heem aan.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2