SCOTT'S EMULSION en een valsch adres op te geven, wist hij gieda&n te krijgen, dat hem een gouden en twee gebrand zilveren hor loges op zicht werden gegeven, terwijl hij later niets van zich heeft laten hooren. CHRISTELIJKE GEHEEL ONTHOUDERS. II. M. de Koningin-Moeder schonk een bedrag van ƒ60 aan de afdeeling Enschedé, der Nationale Christelijke. Geheelonthouders Vereeniging, met het oog op de pogingen dezer vereeni ging. om tot een eigen gebouw te ge raken. Ook eenige invloedrijke industriee- len te Enschedé hebben voor dat doel steun toegezegd. BRANDSTICHTING Vrijdagnacht ontstond in den boven- last van een met stroo geladen ijze ren schuit van den stroohandelaar Romein te Voorschoten, die in het Galgewaier tegenover de Morschka- zerne te Le'den lag, een felle brand, die vermoedelijk is aangestoken. Een bewoner van het Galgewater ontdekte den brand en maakte alarm. De beide zoons van den eigenaar lagen in de roef te slapen en ontkwamen nauwe lijks aan verstikking. Al het stroo is' verbrand en de schud gezonken. Verzekering dekt de schade. BRANDEN. Een hevige brand heeft de timmer fabriek van Hendriks te Voorst in de asch gelegd. De oorzaak is onbekend. Door onbekende oorzaak brak een felle brand uit in het café \V. Gerth te Leersum, alwaar tevens het-agent schap van de Ooster-stoomtram is ge vestigd. In korten tijd brandde het géheele perceel tot den grond afal leen de "aanwezige bestelgoederen, de voorradige reisbiljetten en een kast konden worden gered. Huis en inboe del waren tegen brandschade verze kerd. Aan het Boven Oosterdiep te Veen- dam is de groote dubbele behuizing, toebehoorende aan den heer H. van Heuveln, verver, door onbekende oor zaak totaal opgebrand. Door onbekende oorzaak is te Ne- dervteert huis met stal en schuur der wed. Custen totaal afgebrand. Inge- schuurde veldvruchten, landbouwge reedschappen en de inboedel gingen in vlammen op. Een koe vond den dood in het vuur. Verzekering dekt de schade. ONGELUKKEN. Een jongetje van zes jaren, woon achtig in de Doedijnstraat te 's-Gra- venhage, geraakte al spelende in het water aan den Tre/kvliet bij het spoor weg-viaduct. Het kind werd inhewus-, teloozen toestand op het droge go-' bracht, waarna door twee geneeshee- ren dr. Hond en dr. Van Domme len gedurende geruime®, tijd' pogin gen werden aangewend om de levens geesten op te wekken, wat ten slotte evenwel vruchteloos bleek. Na .eenigen tijd werd het lijk van den knaap naar de ouderlijke woning gebracht. Op het stations-emplacement te Heerlen is de landbouwer Vaessen, van Gitsbach, door paarden, welk« voor den trein van 12 uur 25 geschrok- kan waren, vertrapt en door den wa lgen overreden. 1-Iij kreeg een schedel breuk en was onmiddellijk dood. ONGELUK BIJ DEN HOEK VAN HOLLAND. Aan boord van het stoomschip „Vienna"' van de „Great Eastern Railway Company", een zusterschap van de'in Februari aan den Hoek ver loren gagane „Berlin", is in den vroegen morgen van Donderdag een Verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Kort vóór de invaart van het schip in den Waterweg, d:at in den avond van Woensdag van Parkeston was vertrok ken om te Rotterdam in het droogdok te gaan, ontstond er een breuk in een dér stoomketels, waardoor een groote hoeveelheid kokend water en stoom in de stookruimte drong. Twee stokers, Woods en Gmen beiden uit Harw'ch, kregen vreeselijke brandwonden en overleden korten tijd daarna. EEN VOLKSSTEMMING. Door de afdeeling „Steenwijk en omstreken" der Nat. Chr. Geheelont- houdersvereeniging, de Algem. Geh.- onthoudersvereeniging Steenwijk en de afdeeling van het Kruisverbond zal in de volgende maand te Steenwijk eene volksstemming worden gehou den, waarbij alle meerderjarige ;nge- z eten en op een stembiljet de volgende vragen ter beantwoording krijgen Waaraan geeft gij de voorkeur dat het aantal drinkgelegenheden (vergunningen en bierhuizen) onbe paald is? blijft zooals 't is? vermindert geheel verdwijnt? DE RAAD VAN GRONINGEN. Het getal raadsleden der gemeente Groningen zal van 33 op 35 gebracht moeten worden, daar het inwonertal de 70.000 heeft overschreden. TENGEVOLGE VAN MISHANDE LING. In den nacht van 15 op 16 Septem ber j.l. is een 20-jarig meisje, D. van M., afkomstig uit Jutfaas, onder Leer dam mishandeld. Thans is het meisje krankzinnig geworden en heeft de of ficier van justitie te Tiel een nader onderzoek gelast. De daders moeten reeds opgespoord zijn. EEN KRANKZINNIGE. Men meldt aan de Tel. uit Vïte- singen Met den Duitsohen mailtrein kwam Yriidagavond e^an Duotscher mede, die teekenen van krankzinnigheid gaf. Van Boxtel af moest hij door den conducteur bewaakt worden. Bij aankomst te Vlissingen wensdhte de reiziger naar Hamburg terug tekee- reu en overnachtte hij daarom in het hotel „Zeeland". Blijkbaar in groote opgewondenheid verkeerend, verliet hij des nachts zijn hotel, ge raakte bij de sluizen te water en verdronk. Het lijk is opgevischt. Volgens gevonden brieven en naam kaartjes bestaat het. vermoeden dat de verdronken persoon was genaamd mr. J. B. Brilmayecr, en werkzaam bij d'e firma John George Sons and Co., 1 Cripplegajte Buildings, Lon don D. C. Rechtszaken EEN VERZUIM. Voor den 'krijgsraad te 's-G ra ven- li age stond dezer dagen terecht, be klaagd van desertie, een milicien ver lofganger van het -3de regiment infan terie, omdat hij in Maart 1907 niet zou hebben voldaan aan eene oproe ping onder de wapenen na te voren inspectie en na-inspectie te hebben verzuimd. Uit het onderzoek dezer zaak bleek, dat beklaagde, alhoewel niet in zijn eigen district, toch inspectie had ge maakt in een ander district, zulks op aanraden van een der militie-commis sarissen, hebbende hij voor wien de inspectie was gemaakt, verzuimd daarvan mededeeling te doen aanzijn betrokken ambtgenoot. De Krijgsraad overwoog overeen komstig de conclusie van den audi teur-militair, dat het feit, aan be klaagde ten laste gelegd, wel is waar wettig en overtuigend bewezen was, doch "dat beklaagde's schuld niet vast stond, vermits de oproeping onder de wapenen en de afvoer als deserteur, door verzuim van derden, ten onrech te door het Departement van Oorlog waren bevolen. De Krijgsraad sprak op deze gron den den beklaagde vrij van het ten laste gelegde, terwijl deze reeds han gende het onderzoek, door officieren commissarissen op vrije voeten was gesteld. Letteren en Kunst NIEUW PLANTKUNDIG WOORDEN BOEK VOOR NEDERLANDSCH- INDIë. Dr. M. Greshoff, directeur van ons Koloniaal Museum, doet een poging om te geraken tot de uitgave van een Plantkundig Woordenboek voor Ne- derlandsch Indië, nagelaten door wij len den. heer F. S. A. de Clercq, een werk als Filet's Plantkundig Woor denboek, doch oneindig veel rijker van inhoud, meer betrouwbaar, en bota nisch en linguistiseh geheel op to date. Wegens de kosten is een uitgever niet te vinden, rijks-subsidie is niet gerechtvaardigd, zoodat Dr. Greshoff zich thans wendt tot de belangstellen den, d. i. allen, die iets voor de stu die der Indische plantenwereld ge ve elen en de beteekenis dier studie voor Indië's welvaart, en voor den bloei der cultures erkennen. De prijs is gesteld op slechts 10. per exemplaar. Wordt een flink aan tal genomen, dan zal het werk bij de firma. J. H. d'e Bussy op keurige wijze worden uitgegeven. Daartoe worden bij de circulaire in- teekenbiijetten Verspreid, welke Dr. Greshoff gaarne spoedig terug ver wacht, opd'at met 1 Januari 19Ö8 een besluit kaai genomen worden, of het nieuw Plantkundig Woordenboek al of niet zal verschijnen. ONTVREEMDING VAN EEN JAN STEEN. In het Bulletin van den Neder 1 and- schen Oudheidkundigen Bond deelt Victor de Stuers het een en ander me de over ontvreemding van kunstvoor werpen. Den 2den Juli 1874 bezocht hij Enk- hudizen en het woe shuts aldaar en vond er bij eene collectie van 17 stuks schilderijen, alle als waardeloos op den zolder geborgen, een voortreffelijk schilderijtje, voluit geteekend J. Steen, hoog 371/2, breed 30 c.M. Het stelde voor een jong vioolspeler in zittende houding, >een been over het andere geslagen, en een viool in de hand rechts een clavecimbaal, links een trom en andere muziekinstrumenten. Niet lang daarna informeerde jhr. H. de Koek, chef van het loodswezen, bij een der regenten, of zij geneigd wa ren aan Jhr. De Stuers die schilderij te verkoopen het antwpord was ont kennend. Toen jhr. De Stuers den 26sten Au gustus 1899 hij deelt dat nu pas me de Enkhuizen en zijn weeshuis op nieuw bezocht, was de Jan Steen ver dwenen en kon men hem niet zeggen, hoe en wanneer. Het vermoeden ligt voor de hand," dat het stuk, nadat er de aandacht op gevestigd was geworden, gestolen en te gelde gemaakt is. LEVENSIDEALEN VAN WIJLEN J. C. VAN MARKEN. „Aan familieleden en vrienden" werd te Delft door mevrouw wed. A. van MarkenMatthes aangeboden een boekLevensidealen, van wijlen J. C. van Marken. In een als voorwoord toegevoegd schrijven van de schenkster, wordt gezegd, dat dit boek bevat„eene bloemlezing van zijne brieven en ge dichten, die tijdens de studentenloop baan en het begin van den maatscliap- pelijfcen werkkring in Delft, geschre ven zijn." Volledigheidshalve zijn mede opge nomen enkele niet uit zijn pen ge vloeide geschriften, om het gelukkig milieu te schetsen, waaruit de jonge industrieel is voortgekomen en lang zamerhand tot rijpheid geworden. In opvolgende deelen zal worden geschetst, wat Van Marken van deze „idealen" wist te verwezenlijken. „N. R. Ct") Gemengd Nieuws GOUD JN CANADA. In de naaste omgeving van Ottawa, in Canada, is goud ontdekt door een tweetal vlakmensohen, Boyle en Tur ner genaamd, die op een kilometer of acht van Temegani aan 't zoeken wa ren naar goudaders. Het gevonden ge steente heeft een gemiddeld goudge- halte van vijf en zeventig percent. VEILIGHEID IN SIBERIë. Jan Faith heeft een reis om de we reld gemaakt en verhaalt nu in het Hbl. van zijm wedervaren. Op den Si- iberisohen spoorweg schijnt het nogal vreemd toe te gaan, zooals blijkt uit het volgende: De Hollander had een Franschma® ontmoet, die blij' wias weer veilig in den trein te zitten, waart hij had' nooit j gedadht levend uit Kihiarlbin te bomen. We laten hot verhaal hier volgen. 1 „Het is niet rustig om nacht aan naeh met den vinger aan den trekker! van je revolver te waken! zei de Franschxnan Nu in den. trein zal ik slapen en zonder revolver waart dit is het land van de treinroover!'' Toen wachtte ik nog even met het uitdraaien van het eXeotriscfae licht. U zegt? Operette-ro overbkigeerdie de Franschman, die pas het kostbare le ven in Kharhin had gered. Ik hfeb ze al eens ontmoet, toen ik hierheen reis de; ik ken ze; ze kennen mij daar om zal ik nooit, lekkerder slapen dan vannacht! Kijk 's.. vaar tijd tot tijd pikken de Tsoengoezen-sitaimmen, die thier in de buurt wonen, een trein uit. om dien te plunderen. De vorige week deden ze hun laatöfcen aanval; ik zat in den trein, schrok wakker van een gewéldig geratel diait op vuurwerk leek. doch later geweerschoten bleek te zijn. Wat is er! riep ik. Aan val van Tsoengoezen! kwam de con ducteur in elk slaapcoupëtje zeggen, •alsof het een volgend .station was, dat hij moest afkondigen. Een paar aan vallers klommen op de langzame lo comotief, lieten die 'stoppen, de rest •sprong daarna in den bagage- en restauratie-wagen, haalde wat koffers naar buiten, en den drinkvoorraad uit den wijnkelder. Vervolgens kon de trein weer doorrijden. Toen zij ver genoeg verwijderd waren schoot het treinpersoneel een salvo in de lucht dit was zoo de gewoonte, opdat er niet gezegd zou kunnen worden, dat hun trein zicih niet verdedigd had! En toen sukkelde de trein weer gemoede lijk verder... Miaiar, mopperde ik, als ze van nacht... Niet onmogelijk; geeuwde de Fransohm ar behagelijk. En onze revolvers! opperde ik dapper. Toen kwam mijn slaapgenoot nog ■even over het randje van het bed kij ken, en roet een knipoogje: Voor het conducteurs-salvo in de lucht!... U zou toch niet écht op die ibrave Tsoengoezen willen schieten, die één keer in de week eens den kof fer van een Ruis komen leeghalen! DE VEILIGHEID IN PARIJS. Rieeds sedert eenigen tijd voert de „Matin" ieen campagne tegen 't steeds groeiende kwaad van het Apachen-we zen thans voert ze, zonder eenig commentaar het volgende verhaal aan van een moordaanslag, midden in Pa rijs en op klaarlichten dag, gevolgd door liet lynchen van een gevaarlij ken Apache. Dezer dagen om drie uur 's middags bevond zich de beruchte Victor Mar- selli in de Rue Siimart plotseling te genover zijne minnares, Marguérite Schiomma en zijn medeminnaar, bij-1 genaamd „de Tijger". Gek van woede, loste Marselli zes revolverschoten op het schuldige paar. Twee kogels troffen, hoewel niet doo- delijk, zoodat de getroffenen op de vlucht konden slaan. De vier andere kogels veroorzaakten een hevige ont steltenis in de omliggende winkels, waar het propvol mensehen stond. Het is een wonder, dat er niemand werd gewond. Toch waren de voorbijgangers zóó woedend, dat ze den Apache aangre pen en ondier bet geschreeuw „Sla hem doodzoo zwaar mishandelden, dat hij meer dood dan levend, half naakt," door twee agenten slechtte met groote moeite werd ontzet en naar het politiebureau overgebracht. Dit gebeurde midden op den dag, in een der volkrijkste wijken En de „Mating herhaalt slechts haar vraag, of er nu absoluut niéts tegen dit schrikbewind van de heeren dieven en moordenaars is te doen. Eergisteravond om elf uur werd te Parijs een werkman, die van een.par tijtje naar huis terugkeerde, door ©en bende apachen aangevallen, die hem „voor de aardigheid", zooals ze zeiden met messteken letterlijk doorzeefden. Zijn toestand is hopeloos. Toen eergisteren twee andere apa chen voor den commissaris van poli tie waren gebracht, viel een hunner op een getuigend politieagent, die hem op ©en vechtpartij had betrapt, aam, en behandëlde hem zoodanig met. handen en voeten, dat de man er wel niet veel van zal navertellen. DE STRIJD OM EEN PRINSESJE. De „Köln. Ztg." meldt dat op bevel van den Koning van Saksen bij de Italiaansohe justitie tegen mevrouw Toselli, de voormalige kroonprinses, een eisch tot afgifte van prinses Pia Monica is ingesteld. DE PESTEPIDEMIE TOT STAAN GEKOMEN. Het schijnt dat te Oran de- pest-epi- demie is tot staan gekomen. Sinds Zondag is geen enkel verdacht geval ter kennis gekomen van de autoritei ten. ER VANDOOR. Een beambte van de Bank van Ge- nève is er met een millioen francs vandoor gegaan. Alen denkt, dat hij naar België Ls gereisd. •Een ambtenaar bij de belastingen te Straatsburg, die sedert 25 September op de vlucht was met 60.000 mark, is gisteren in een hotel te Zurich in hecöitenis genomen. Het grootste deel van het gestolen geld was nog in zijn bezit. EENE ONTMOETING. Minister Picquart had te Villeneuve waarheen hij den president van de Fransclie republiek op zijn reis naar het overstroomingsgebied gevolgd Is, eene ontmoeting met Girard, voorma lig directeur van de gevangenis de la Santé, waar Picquart tijdens deDrey- ,fus-zaak „gebromd" heeft. De ontmoe- ;ting was allerhartelijkst. Beide hee ren hebben sedert, liun laatste contact carrière gemaakt, want Girard is di recteur van dè gevangenis te Eysses geworden. Picquart stelde zijn vroe ge ren directeur aan Fallières voor en i daarmee was liet ijs gebroken. UIT EEN TREIN GEVALLEN. Rubier, vice-president van de Fran-1 scliie Kamer, is uit een in gang zijn- den trein gevallen, daar hij de coupe- deur in de donkere coupé aanzag voor de deur van het abort; hij kwam er gelukkig met eenige zware kneuzingen af, en kon zelfs naar het dichtstbij gelegen station loopen. DE OVERLEDEN GROOTHERTOG. Zaterdagavond om 6 uur wanen er, al ruim 20.000 menschen uit alle stan den, van den eenvoudigst en dagloo- ner en boerenknecht af tot den ge heimraad toe, te Karlsruhe langs de open kist met het stoffelijk overschot van den Groothertog getrokken. Graaf Berkhelm, de Badensehe ge zant te Berlijn, hield bij de kist wacht. Men verwacht op den dag van de uitvaart een rouwbetooging, zoo grootsch, als Karlsruhe nog nooit ge zien heeft. EENE MOORDENARES. De dochter van den burgemeester van Broud fn Saksen, Bertha Beijer, bekende voor de rechtbank, dat ze op li Mei haar bruigom/ den ingenieur Pressler, vermoord had, om de haar bij testament vermaakte som van 10.000 mark machtig te worden. EEN ERNSTrG ONGELUK IN BELGIë De Belgische bladen malken melding van een ernstig ongeluk. Naibij die Verbrande Brug te Vil voorde, werkte Donderdag eene af deeling soldaten der genie, om de ou de ibrug aldaar te doen springen. Ten half 5 waren twee ladingen ge reed ,om te 'ontploffen. De eene stond op den ponton van de geniep bemand door den officier, den sergeant, den korporaal en 4 soldaten; de andere •was in handen van den duiker (scap- handrier), dien men onder het water deed gaan; de iandere soldaat moest liet vuur aan de lonten siteken. De luitenant gaf hiertoe (het signaal met driemaal te fluiten. Ongelukkig kwamen er juist twee treinen sche pen. De officier floot iom die machinis ten van de sleepbooten te verwittigen. Bij het derde gefluit drukte volgens overeenkomst, de .soldaat op den knop van de dynamo. Eene vreeselijitoe ontploffing had plaats op !d'e ponton en onder het wa ter. Ben man, de /duiker, werd y n t,cd en vieir kregen kwetsuren. Van den doode was een arm afgerukt, zijn (hoofd iiin den- iheilm verpletterd en til izijne beenderen rwanen gebroken. De commandant der compagnie tor- pilileurs en vuurwerkers van Antwer pen, per telegraaf verwittigd, is des avond9 ten 10 ure ter plaatse geko men, om, vergezeld vain kolonel Stie- ne, plaatiSbevethebber, de oorzaak van het ongeluk op te izoeken. iDe officieren, die ihet 'onderzoek doen, weigeren de minste inlichting te verschaffen. De allereerste oorzaak moet gezocht ■worden in (het feit, dat de bevelvoe rende officier met een fluitsignaal den sleeper walde waarschuwen, op het ocgemhliik dat de man aan den lont- knóp dit .zelfde signaal wachtte, wat „vuur" moest beduid-en. DE APACHEN VAN CHICAGO. Een rijk industrieel wandelde dezer dagen in een der .übioagoisChe straten, toen verscheiden personen, met revol vers gewapend, hem aanvielen, een •zak over zijn hoofd smeten en hem ■meesleurden in een auto, die pijlsnel verdween. De geheele zaak duurde niet langer dan een paar minuten. Uren later vond men het slachtof fer aan handen en voeten gebonden •o peen 'afgelegen plaats buiten de stad. Zijn goed gespekte portefeuille was- ie kwijt... DE BRUSSELSCHE RANKDIBFSTAL Op tiet o ogenblik zijn zes personen gearresteerd, in verband met den diefstal van 75.000 francs iann een der Brusselsche banken. De kassier Mo olet schijnt thans een slachtoffer te zijn geweest van zijn al te groot ver trouwen in zijn ex-collega Oscar Her- 1 natsteen. Emile, de broeder van de zen laatste, zit ook achter slot. Achter Oscar's reisroute en verblijf is men gekomen, door beslag te leg gen op de aan zijn vrouw gerichte correspondentie, waaronder een groot aantal prentkaarten van Holland. Du beslag werd later ook uitgestrekt tot andere familieleden van den voert - voortvluchtige, en dit had ten slotte het verrassende resultaat, dat da rechter van instructie twee envelop pen in handen kreeg, geadresseerd aan een zwager van Koraalstee® en die ieder 5 biljetten van 1000 francs bevatten. Er was geen letter schrift bij. De zwager, Pètre, en diens vrouw, zitten thans gevangen. Op den eerste werd bij zijn arrestatie een portefeui'- le gevonden, die ook al 5000 francs :n bankpapier bevatte. De man is serge ant-majoor der gendarmerie Zijn vrouw bekende bij haar onmid dellijk daarop volgende gevangenne ming, dat een bij haar zuster gevon den leege envelop de vierde 5000 fres. had bevat, en dat het bedrag on der een latafel in haar zuster's wo ning was verstopt. Deze au Ster, juffrouw Devolder, werd daarop 'eveneens gearresteerd, en het bedrag inderdaad op de aan geduide plaats gevonden; 20.000 fres. waren dus al terecht. Aan zijn broer bad de dief, die op; regelmaat gesteld schijht te zijn, nog- moois 5000 francs gezonden, ook van uit Holland. lEmi'le Hemalsteen ging dientengevolge zijn gearresteerde fa milieleden gezel schop houden. En nauwelijks was de gevangenis deur achter dezen laxresibanlt toege- dreund, of telegrafisch kwam het be richt van de arrestatie van den hoo'J- schuldige, te Bonn. De uLtleverings- formaliteiten zullen zoo spoedig mo gelijk worden afgewikkeld. Intusschen komt. de eer, bet ganscbe plak dieven en helers te hebben gearresteerd', fei telijk toe aan de Belgische politie, daar Oscar Hemalsteen te Mainz on herroepelijk in de armen van den Bel •gdsdhem detective Janssens zou zijn ge- loopen; uit een brief aan zijn schoon zuster was gebleken, dat hij daar aan hem gerichte brieven poste restante zon gaan afhalen, en Janssens stond hem aan 't /Station kalm op te wach ten. -De Duitsche politie was hem te Bonn echter al voor. Uit de Arbeiderswereld DE ELEVATORKW ESTIE TE ROTTERDAM. De toestand in de haven was Za terdag zeer normaaler werd overal gewerkt, o.a. op 14 stoomschepen van den geboycotiten stuwadoor F. Swart- touw, en verder op 12 stoomschepen door de Calandstraters. De organisatie der patroons "nhet havenbedrijf wordt hoe langer hoe sterkermen is tevreden over 't werk der 500 Duitschers. Leger en Vloot NAAR DJIBOUTI. De divisie torpedobooten „Kroko dil", „Zeeslang" en „Draak", onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse G. W. de Leur, is van Port- Said vertrokken met bestemming naar Djibouti. DE FRIESLAND. Heit panteerdekscMp „Friesland" onder bevel van den kapitein terziee G. Fabrius, vertrok Zaterdag van Nieuiwediep tot het aanvaarden van de oetfendtigsreis maar de Midd'el- land&che Zee, alwaar Algiers 'en Port Mahon zullen word'en .bezocht. Den 14en November keert dit schip te .Vlissingen terug 'Om met de „Noord- Brabant" en de „Koningin Regen tes" deel uit te maken van heit eska der, dat aldaar het Duitsche keizer paar zal begroeten. De „Friesland" verttoekt daarna opnieuw naar de Middellandschie Zee tot voortzetting van den oefeninigstocht. De état-major van dien bodem is samengesteld als volgtluitenants ter zee Me klasse F. J. Goedkoop (le of ficier), O. van Lennep (belast met, de leiding der adelborsten), F. J. van der Esch en J. de Lange, luitenants ter zee 2de klasseJ. T. C. van Schreven, F. F. Prager, P. ,M. van Riel en K. P. F. Schmitft,officier van gezondheid lste klasse L. J. Janssenofficier van administratie 2e klasse P. A. Kempen; officieren-machinist, M. Griek (hoofd der machinekamer) en B. Verhey le luitenant der mariiniers L. Spiegel- berg. Sfoomvaartberichten Het st. Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, passeerde 4 Oct. Kaap Carvoeiro. Het, st. Koning Willem I vertrok 5 Oct. van Amsterdam naar Batavia. Het st. Oranje, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 5 Oct. Point de Ga'Ue. Hef st. Nieuw-Amsterdam vertrok 5 Oct. van Rotterdam naar New- York. Het st. Soestd'ijk vertrok 5 Oct. van Rotterdam naar Philadelphia- Het st. Koning Willem II, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 5 Oct. te Genua. Het st. Statendam arriveerde 5 Oc tober te Rotterdam van New-York. Het st. Kawi, van Rotterdam naar Java, vertrok 5 Oct. van Lissabon. Het st. Smolensk vertrok 5 Oct. v. Rotterdam naar New-York. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Oosterend (Fr.) ds. H. Haselager, te Tzumte Kolderveen en Dingsterveen (.toez.) de heer A. Keuizenkamp, candidaat te Den Haag; te Hellendoom ds. F. Siega te Steg- gerda; te Burgh (Schouwen) toez"., de heer Meenwenberg, cand. te Zeist. Aangenomen het beroep te 's Heer Arendskerke c.a. door ds. J. de Voogd te St. Annaland. GER. KERKEN. Beroepen te Rijnsburg ds. H. H. Schoemakers te Workum. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het propaedeutisch medisch examen door den heer A. C. de Beau fort het 2e natuurkundig examen door de heeren N. H. van Muyden, G. Hoekstra en J. G. B. Feïts. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het prop. medisch examen door mej. P. M. Wijnberg en de hee ren J. A. van Dongen en L. H. Wag ner heb- theoretisch geneeskundig examen door de heeren Paul Entho ven en H. W. Boelens en het docto- naal examen in de geneeskunde door de heeren J. A. Koopmans en J. B. Polak. Leiden. Geslaagd voor het artsexa men de heer R. J. Leendertzvoor hel eerste gedeelte de heer A. A. M. Nelissen. Utrecht, le Natuurk. examen F. C. A. Kuipers. Cand. Geneeskunde G. A. Charbon en A. Schut 2e Natuurkundig examen F. .Toos ten. Cand. Theol. 2 E. A. Lazonder en J. J. van Baarsel. Groningen. Geslaagd voor het twee de natuurkundig examen de heer G. J. Lindemoovius. Geslaagd1 voor het theoretisch ge neeskundig examen mejuffrouw A. H. Koops. Geslaagd voor het eerste natuurkun dig examen de heer P. G. Rinsema. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor het propaedJeut'sch examen civiel ingeniteu/r G. F. van Dissel v. Jockin en A. C. Kolff bouwkundig ingenieur H. E. Suij- verwerktuigkundig ingenieur H.- F. Ott de Vries en H. W. van Pesch; electrotohwisch ingenieur A. J. van Riessen en H. D. E. G. Zoetelief Norman scheikundig ingenieur de dames A. J. Lichtepbelt en J. O. Maitthijsen. Geslaagd voor candidaats-exaanen werktuigkundig ingenieur de heeren H. A. Chr. Bonemeyer, A. Bos P.Az., C. A. W. van den Corput, J. P. Del- prat, G. de Haas, M. S. Th. Holzapfel, J. Janse, A. Knape, A. C. Koppejan, J. J. M. Lion, W. Meyling, J. A. Mijn- lieff, E. J. W. de Munck Mortier, C. F Proos, P. Scheer, P. Schoor, F. G. Smits, F. W. P. Tydeman, H. Th. Weissenbornelectrotechnisch inge nieur de heeren J. A. Schouten (met lef), H. H. Ehrenburg, P. G. F. T. Feh- mers, J. van de Kamp, F. G. Kouveld, P. M. Montijn, H. A. H. Nijland, G. Olthiuis, E. van Wessem; propaedeu tisch examen civiel ingenieur de heer J. Ingenegeren; werktuigkundig inge nieur de heeren A. N. Molenaar, W. R. Rombach, S. G. Timmers Verhoe ven, J. P. Vader, A. H. Wijmans scheikundig ingenieur de heer D. Al- bers mijn-ingenieur de heer J. J. Witte. INGEZONDEN MBDEOE£LH*GEN 30 Cents per regel. is een uitstekend geneeskrachtig voedsel voor kinderen, welk middel even nuttig zal blijken te zijn voor Uw lijdend kindje als het bewezen heeft nuttig te zijn voor duizenden. Iedere flesch van SCOTT'S bevat precies de zelfde zuivere en krachtdadige materialen, in precies de zelfde weten schappelijke verhouding. SCOTT'S Emulsion maakt een einde aan vermagering, bouwt flink gezond vleesch op en vervult het kind met blijde levenskrachten. Wanneer Uw kind ook Eisch ahijd de jets mankeert, geef het E|mmièismcrk1r SCOTT'S Emulsion. Bij "DcV'-hcr'hc, a]ie apothekers en drogisten scott"proces.' verkrijgbaar. Financiëele Berichten MEIJERIJSCTIE BANK. Uit 's-Hertogenbosch wordt geseind: Wij'vernemen dla-t het justitieel on derzoek in zake de Meijerijische Bank thans zoover gevorderd is, dat er kans is, dat de in beslag genomen waar den eerstdaags weer ter beschikking zullen kunnen worden gesteld van het bestuur der bank. Naar aanleiding van mededieeilingen der „Eindlhovfenech'e Courant" ver zoeken commissarissen der Meijerij- sche Bank het volgende „ingezonden stuk" over te nemen In het Bulletin van 3 October j.l. schrijft d'e „Eindhiovenssche Cou rant" „De commissarissen repliceer den (hierop), dat zij misleid zijn door de geheimzinnige boekhouding van den directeur." Wij stellen er prijs op, te verklaren, dat deze mededeeling eene der on juistheden is, welke genoemd bulletin bevat. Van: een geheimzinnige boek houding of apart boek van den direc teur is ons niets gebleken. Op de vergadering is dan ook noch van 't een, noch van 't ander door den voorzitter met een enkel woord ge rept. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Arnhem, 30 /September. E. Th'. M. H. Dobbel ma®, Ikoopmlan in .aiutomobie- len, te Nijmegen, thans verblijf hou dende in Moritiama .(NoordcAimeriika). P.echter-commiissaris: mr. H. R. A. Boonen. Curator: mr. G. C. C. Kayser. Zfutplhen, 3 October. J. Pluim., te Apeldoorn.. Rechter-commissaris mr. F. L. J. G. Ditóema. Curator: mr. J. J. Uytwerf Sterling. G e i n d i gd A. Dijkstra, weduwe II. Hazewinkel, koopvrouw, en als zoodanig onder de firma Weduwe H. Hazewinkel, ban ketbakkerij, uitoefenende te Leeuwar den. J. Winters, schilder te Stad-Del- den. J. J. Smallegangge, wed. D. van der Graaf, te Dordrecht. P. H. W. Svvinkels, houder eener stoomwas&cherij te Helmond. H. van den Berg, weduwe van G. van Ree, te Nieuw-Beijerland. A. van Lieshout, aannemer te 'sHer- togenbosch. T. J. Jansen, timmerman, te Vier lingsbeek. Jos. MerckeJbach, te; (Sl.-Ct.) Vernietigd: M. J. Solima®., aannemer te Amster dam. A. Verhaar, aannemer te Bussum. Opgeheven K. G. Mlani, fa. Janssen in serni- emaille portretten, te Amsterdam. Gehomologeerd het accoord van: D. Willem.se, 'kruier, te Amsterdam. Geëindigd: N. V. tot exploitatie van Binnen- en Buitenlandsche houtwaren v.h. Gebrs. van Tekelenbnrg, te Amsterdam. (N. v. d. D.) Uitgesproken: 's-Gravenhage, 4 October. Mevr. R. van Sluijfe, Söheveningen. Rechter commissaris mr. P. Polvliet; curator mr. L. .Mesribz. H. 'S. Karstens, aldaar. Rechter commissaris mr. A. -E. Crooekewit; curator mr. P. Droogleever Fortuyn. (Vad.)

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6