Uit de Arbeiderswereid Sport en Wedstrijden Kerk en Schooi Rechtszaken Gemengd Nieuws StoomvaartbericMen de noodige hulp opdbjgfcn -en de bal lon nu van zijn gas te zijn ont daan werd •opgeborgen. Den boer, wiens bezaaid land, totaal was ver trapt, beloofde men vergoeding der schade, door de Belgiscüie regering. De ballon werd door het Aetal reizigers naar Amsterdam gebracht, vanwaar zij Woensdagmorgen we der naar Antwerpen zouden vertrek ken. Het ie tal glimlachte, boen werd gevraagd, of ze een kijkje hadden willen nemen van dö fortificatiën om Amsterdam. BRANDEN. Te Gi'Verveen is de bethuizing van den heer A. de Vries geheel afge brand. Oorzaak onbekend. Te Leeuwen (Limburg) is Dinsdag nacht de boerderij mei schuur en stal van den landbouwer Justema tot den grond afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat niets gered kon worden. Alles is verzekerd. Een paard en drie koeien kwamen in de vlammen om. ONGELUKKEN. Woensdagochtend gebeurde te Kat wijk aan den Rijn iiet volgende: Het dochtertje nan v. K. geraakte in den Rijn en zonk onmiddellijk. Po gingen in het werk gesteld om het kind nog te rodden. bleken vruchte loos. De heer Taat begaf zich onmid dellijk te -water, maar mocht er niet in slagen de drenkelinge te redden, v. K., daë toen zelf begon te dreggen, wist niet dat bet zijn dochtertje was. Hij haalde spoedig het lijkje op. Op het stations terrein te Maastricht is de lampenist Penders onder een' bagagewagen geraakt, waardoor zijn linkerarm werd verbrijzeld. Te één uur Woensdagnacht is de Duitsche stoker J. K., uit Hamburg, bij het aan boord' gaan van het stoomschip Etonian, liggende aan de Maashaven Z.Z. te Rotterdam, te wa ter geraakt en verdronken. Donder-; dagmorgen is zijn lijk opgehaald en naar de loodfe voor drenkelingen in Crooswijk gebracht. Op de hoogite van sluis 10 onder As ten, is in de Zuid-Willemsvaart de schippersknecht Oosthoek, wonende te Amsterdam, overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Eenige uren later is zijn lijk opgehaald. Woensdag geraakte liet 14-jarig dochtertje van den landbouwer H. v. E., wonende onder de gemeente Bar- neveld, met haar kleeren verward in het kamrad van een ronddraaiende as eener dorsehmachine. Met geweld werd nu de kleine rondgeslingerd, waardoor haar bedide beenen bovteai de knieën gebroken' werden. Aanstondjs ia voor liet ongelukkige 'kind geneeskundige hulp ingeroepen. Te Zwij-ndrechit is door den eersten trein Donderdagmorgen zekere Wil- lemsteyn overreden. De rechtervoet was er af, de linker zwaar verwond. De man is in het Dordtsche zieken huis opgenomen. Men schrijft uit Dordrecht Woensdagavond te negen uur waren zes werklieden der ijzergieterij van Penn en Bauduin aan den 's-Graven- dieelschen dijk bezig met bet naar bui ten dragen van ijzeren goten. De 56- jariige werkman J. Muller gleed, uiten kreeg niet ernstige kneuzingen aan zijn aim. Toen hij gevallen was, kan telde de goot, en viel de 43-jarige J. v. d. Burg eveneens. Hij bleek dadelijk 'dood te zijn. Twee geneesh'eeren kon den echter geen uitwendige verwon dingen constateeren, en de groot is niet op hem gevallen. De oorzaak van dit ongeval ligt dus in *t duister. TYPISCH. Uit het tweede kantongerecht te Rotterdam. Kantonrechter tot gedaagde En hebt ge over uw zaak met een advo caat gesproken Gedaagde Neen Ik zou ook niet weten, waarom zulks noodig was, want liet is een eerlijke zaak, die ik voor heb. („Vad.") STAATSCOMMISSIE MIDDENSTAND. „De Vereeniging van Amsterdam- sdh'e Winkeliers-' heeft zich met een adres gewend tot den minister van landbouw, enz., waarin naar aanlei ding der benoeming van een Staats commissie voor den Middenstand wordt gezegd dat deze Staatscommissie onder meer ook zich bezighoudt met de vraag van Zondagsrust, sluitings uur van winkels, enz. dat onze Vereeniging ten aanzien van het sluitingsuur van winkels op het standpunt staat, dat de wetgever den vin keiier niiet behoort voor te schrijven, wanneer en hoe lang hij zijn winkel zal openhoudem dat onze Vereeniging dan ook op gericht is naar aanleiding van een in den Gemeenteraad van Amsterdam in het jaar 1906 behandeld ontwerp verordening op het sluitingsuur van winkels, enz. dat zich toen een aanzienlijk aan tal winkeliers te Amsterdam veree- migd hebben, ten -earidie de ^jheid in het' winkelbedrijf te behouden dat vooral dit vraagstuk geacht wordt te zijn een onderwerp van ac tueel belang; dat, met uitzondering van een en- kelle, bovengenoemde Staatscommis sie bestaat uit niebkooplieden dat, naar, onze Vereeniging meent, bovenbedoelde Staatscommissie al leen bestaat uit personen, die vóór een wettelijk geregeld sluitingsuur van winkels zijn dat, volgens leen lyericht in het of ficieel orgaan van den Nederl. Bond van Vereenigingen van den Handél- drijvenden en Tndiustricclen Midden stand van 4 October 1907, meer le den van bovengenoemde Staatscom- missie als zoodanig hebben bedankt. Den Minister wordt, verzocht het daarheen te /willen leiden, dat bij eventueele benoeming van leden In bovengenoemde Staatscommissie ook tegenstanders van een wettelijk ge regeld sluitingsuur van .winkels en meerdere kooplieden voor eene be noemihg in aanmerking mogen ko men. KAPITEIN VLASBLOM. In en ouderdom van bijna 101 jaar is te Gij mek en overleden de gepen- sionneerde kapitein der infanterie T. J. Vlasblom, van het O.-I. leger. DE GRONINGSCHE KWAK ZALVER. De Amsterdamsehe briefschrijver van de „Nijm. Cri" heeft een verhaal over een kwakzalver, die zich zelf pro- i fessor Libi-ben-Ali noemt, door den briefschrijver Veenman genoemd wordt, maar in werkelijkheid nóg an ders heet. Wij ontleenen aan dat verhaal het volgende „Veenman dan begon zijn carrière te Groningen als goochelaar en ko miek. Maar een Bamberg" was hij niet en z'n humor vond niet die waar deering, waarop hij gehoopt had. Hij moest dus iets anders aanpakken en toen hij op zekeren dag opmerkte, hoe een kiespijn- en rheumatiekdok- ter prachtige zaken maakte, meende hij ook daarvoor wel de noodige be kwaamheid te bezitten. Hij liet daar om z'n vrouw de koffiedik van een paar dagen bewaren, vermengde het met een andere even kostbare substan tie, vulde er een honderdtal fleschjes mee en trok er mee naar Winsum, een dorp boven Groningen. Daar zocht hij uit de omgeving een man op, die op een gemakkelijke wijze een rijksdaalder bij hem verdienen kon. Hij had daarvoor niets anders te doen dan, 1 oopende op krukken, zich onder de menigte te begeven en als professor hem toe zou roepen „als er iemand onder u is, die ernstig lijdende is aan rheumatiek, hij kome slechte hier", op de stellage te kruipei\, zich' te laten masseeren, dan zijn krukken weg te werpen, en dansende uit te roepen, dat hij genezen was. De „prof." had brutaalweg plaats genomen vóór het huis van den dok ter. Aan belangstelling was geen ge brek, maar de verkoop vlotte nog niet bijzonder. Maar de reclame-genezing zou 't wel doen. De „prof." gahnicle met pathos de reeds genoemde woorden uit. Daar naderde een arme rheumatiekldjder, •met steunen en kermen klauterde hij op het soort podium. De man speelde z'n rol prachtig Veenman opende een flesehje, wreef den man met koffiedik in en schreeuw de, zeker van zijn overwinning „Welnu, vriend, je bent. genezen, sta op en ga dansen Onder liet uitspreken van deze' woorden brak hij tegelijk de krukken in tweeën. „Mien krukken", kermde de man, „ik kan der nijt 'afkomen, ik ken ja nijt loopen - De „prof." had zich' vergist, er was een echte rheumatieklijder gekomen, die .sprekend op den confrère had ge leken- Hij moest nu maken zich zoo 'spoedig mogelijk uit bet dorp te ver wijderen, daar het anders misschien lxecl slecht met hem was afgeloopen. Gelukkig, stond er een rijtuig van een predikant uit Groningen gereedprof. stapte er in en toen de koetsier eerst in Gruno's veste de metamorphose van een dominé in een „professor" Van sterk waarneembaar Semietisclie af komst bemerkte, viel hij haast om van. 'schrik. Maar al doende leert men. Libi-ben- Ali Het zichi door dezen eersten „pech" niet ontmoedigen en had nu tenmin ste ondervonden, dat boerenarbeiders in een streek, waar allen ongeveer het Zelfde costuum dragen en gladge- geschoren gezichten hebben, veel op elkaar kunnen lijken. Hij begon het heela land met den „kwak" door te reizen en had vooral veel succès in Gorkum, waar hij wekelijks op de markt stond, 't zij als wonderdokter, 't zij als koopman in verguldsel of an der artikelen. Op zekeren morgen zag het er ech ter heel treurig uit voor de markt- menschen. De regen viel in 'stro om en neer en er was geen denken aan, dat men uit kon pakken. Libi-ben-Ali dacht er dan ook al over, de terugreis maar weer te aanvaarden, toen een dienstmeisje hem naderde, die hem vroeg, of hij de beroemde wonderdok ter was. „Zeker lief kind", was het ant woord, „wat verschaft mij de eer „Mevrouw die liet vragen, of n van middag op de villa Nova Zembla zou willen komen." „Gaarne", was het antwoord. 'n Oogenblikje later klampte hij een collega aan, die in manufacturen han delde. „Verdien je wat?" „Geen cent natuurlijk, is me dat een vraag „Wil je minstens vijf gulden bij mij verdienen „Graag, wat moet ik er voordoen?" „Mijn koffer dragen, beleefd wezen en mijnheer tegen me zeggen." „Als 't u blieft, mijnheer 1" Een paar uur later meldden de be roemde professor met zijn bediende zich aan de villa aan en werden on middellijk in den prachtigen salon ge laten. Mevrouw zette de zaak uiteen. Mijnheer een man op jaren was al geruimen tijd geheel verlamd en bedlegerig. De beroemdste geneeshee- ren had men al geconsulteerd, alles helaas tevergeefs. Doch de faam van professor Libi-ben-Ali's wonderbaar lijke genezingen was ook al tot de vil la Nova Zembla doorgedrongen en daar „mijnheer" moeilijk op de markt kon komen, was men zoo vrij geweest den wonderdokter daar te roepen. Veenman onderzocht daarop den pa tiënt. Angstig volgde mevrouw- al zijn bewegingen. „Zou u hem nog kunnen genezen „Ik kan niet genezen", luidde het ge vatte antwoord, „dat kan alleen het Opperwezen, maar wre zullen ons best doen." „O, ale 't u blieft." Veenman wendde zich daarop vol majesteit tot z'n „bediende" en zeide „Breng mij no. 110." Er was afgesproken, dat de helper dan uit den koffer een onschadelijk kwakzalvcrsmiddeltje zou nemen, maar daar de „bediende" een weinig zenuwachtig was, nam hij per onge luk een fleschje verguldsel. De dokter had ondertusschen al een schoteltje water en een lap verzocht, en begon het goedje te mengen. Na-; tuurlijk bemerkte hij toen terstond de vergissing, doch wat moest hij doen Door op het abuis te wijzen, zou hij argwaan kunnen wekken. Daarom wreef hij maar, zoodat het lichaam van den ouden heer er weldra geheel als een gouden standbeeld uitzag. Krachtig -schudde hij daarna diens hand en vroeg „Voelt u al verlichting?" „Ja", was het antwoord, „liet is me •werkelijk, of ik me al iets beter ge- oel." Mevrouw dankte den professor met anen in de oogen en betaalde graag cle 75, die voor de maiseagse werden geëisc-ht. De „bediende" kreeg van zijn geleerden meester voor z'n stommiteit 115. Doch stel u de boosheid der villa-1 bewoners voor, toen een poosje later 1 e huisdokter en familieleden ver- chenen; het water op het lichaam an den lijder was opgedroogd en et goudpoeder kon men er zoo met Ben vinger afwrijven. De oude heer 1 as verguld. In hun woede dienden zij een aan lacht in bij de politie en Veenman erd dan ook werkelijk op het Gor- umsche commissariaat geroepen, och toen de kwakzalver de toedracht ertelde, werd er wel ontzettend ge- clien, maar kwam er niette van een ervolging." UIT DE ROTTERDAMSCHE HAVEN. Daar de aanvragen om werk uit d)e provincie zoowel schriftelijk als mondeling zeer voldoende zijn en de praktijk uitwijst dat de arbeid' dier van het platteland komdhde arbei ders meer waard is dan dien der ge ïmporteerde DuitsChers, is besloten een 300 tal Man hen "Weer naar hun Heimat terug te zenden. De heer AV. C. Hudig en die heer Du-tilh zullen de nieuwe sdheepvaart- vereenigimg de volgende week te Londen veriegeimvoorcïigen in de in ternationale bijeenkomst van afge vaardigden idelr sche ep vaartf edera - ties. Drie mariniers, niet verlof uit' Hepevodtsluië te Rotterdam', gingen Woensdagnacht een kijkje nemen' in die Zandstraat aldaar. Daar ontmoet te lien een troep bootwerkers, die, geholpen door bewoners ui)t deze wijle, de mariniers te lijf gingen, in de meening, dat (zij deel uitmaak ten van de bewakings-dëtachementen der mariniers. De politie1-agenten-, d'ile üi de Zandstraat, waren,, dreven de aanvallers terug, nad'ait een van' de mariniers een slaig in het gezicht had! gekregen. Al vechtende' ging, bet do iRaaimstraat do'or en de Raamblrug ovter. De militairen, die eten voor sprong gekregen (hadden, waren door de iSt. Jacobstraat dien Oppert iinige- loopen, diocb izJaigetn zich) ook liter spoedig achtervolgd dioofl 'diezelfde bootwerkers. Ten eindje in, geval van nood! tot zelfverdediging te kunnen! dienten, wapende een van die mari niers zich met een groot slagersmes, dat hij uit een winkel in dein Oppert weg nam. Hij behloieide er gieten ge bruik van te maken,1, want een poli- tiie-agen't, die inmiddels ter hulp was verschenJen, steldte de drrtfie mari niers in de gelegenheid1, het politie bureau;, gevestigd lin idie 'Lange To- rtenlstraat, van de Qppefritzijde bin nen te gaan. De bootwerkers, 'die 'dit spoedig ge waar werden, liepen i'n draf terug naar dë Lange Torenstraat en traoht- ten daar het politiebureau aan de voorzijde binnen te dringen, Hier werd de tierende hoop zoo wèl door dein nachtjüenst hebbenden inspec teur en zijn agenten ontvangen* dat allen spoedig terugdeinsden. Met geweld is de Lange Toren straat en vervolgens de Sint Jacob-1, straat door de politie-agenten schoon geveegd in laatstgenoemde straat stootten de vluchtelingen bovendien op de politie-agenten, die hen aan vankelijk uit de Zandstriaat verdre ven. Zij waren aldus tusschen t.Wee vuren geplaatst. De bootwerker S. F., wonende in de Noordmolenstraat •kreeg hierbij een Sabelslag over het hoof dj die het noodzakelijk maakt?, dat men hean in het Ziekenhuis li'et verbinden. De drie mariniers, die in dten tijd verblijf hielden in bet politie-bureau aan de Lange Toreustraat, zijn daar na naar een logement geleid. WERKSTAKING. Bij een drietal «aannemers te Arn hem is onder de overkleden een werk- staikfüi guitgebroken. Oorzaak zij.n voornamelijk de hooge loonen die aan •metselaars en opperlieden buiten de gemeente, o.a. be Wolthezen aan het krankzinnigengesticht, worden uitbe taald. De eischen zijn van de metse laars verhooging van het uurloon van 19 tot 22, van de opperlieden van 16 tot 19 cent. Er zijn 50 personen bij de staking betrokken. a VOETBAL. Het programma van den Neder- lamdschen Voetbal-bond vermeldt voor Zondag dte volgende eerste en tweede klasse wedstrijden District I. Eerste klasse af deeling: SpaïfaHaarlem, Rotterdam Ajax —Quick, te Leiden H. F. C.—VeJoci- tas, te Haarlem H. V. V.—D. F. C., *n Den Haag, en H. B. S7—Hercules in Ben Haag. INTERNATIONALE ZWEMWED STRIJDEN TE GIADBACH. Nader verneemt de Tel. nog om trent de internationale zwemwedstrij den te Gladbachi, dlat 'ook zal uitkomen Jac. van Es, uit Haarlem. Ooms en Meuring zullen uitkomen op de 400 M. K. Meyer. Los, van Haar- lam en Van Es op de 100 M., Gortlever op het nummer rugzwemmen, terwijl d heer Benenga medegaat, om m'et Ooms, Meyer en Oortlever onder de vlag van den Ned. Zwtembond het nummer Clubzwem-men te helpen win nen. Onder de inschrijvers vermelden wij Meyboom (Brussel), Wasser (-Rlbein- landmeister) en Woelke (Söddeutseher Meister). De heeren zullen vergezeld vvorden door den voorzitter en den secretaris van den Nederl. Zwembond, en de liee- ren B. Kok, P. Luysteraar (D. J. K.) A. Veil em an (A.Z.), benevens nog ee nige belangstellenden. SIMULTAANSEANCE. DAMMEN EN SCHAKEN TE MIDDEN- BEEMSTER. Gehouden ter gelegtenheid van de Bondsvergadering op Zaterdag j.l. Werdon door den heer De Haas ge speeld 27 partijen dammen, waai-van gewonnen 14, remise 8 en verlaren 5. Schaken 18 partijen gespeeld, ge wonnen 9. remise 1 en verloren 8. Gelijktijdig werden beiden gespeeld dus had de heer De Haas 45 partijen nn tte loopen. NED. 'HERVORMDE KERK Beroepen te Ierseke ds. B. G. C. Steenbeek ie Arnemuiden. Aangenomen het beroep ie Oud- Beijerland door ds. S. Ronner te Ou de mirdum. Beroepen te Lamgerak de 'heer A. van Griethuyzen, cand. to Utrecht, GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor het beroep te Spijk (kerk A) door dr. J. Ridderbos te O os- te rend. Beroepen te Nunspeet (Veluwe) ds. A. van Dijk te Oudewater. ACADEMISCHE! EXAMENS. Leiden. Doctoraal exlamen in de rechtswetenschap "de heer J. C. W. N. de Bruijn van Melis en Maris- kerke. Utrecht. Aanv. ex. dier- en delf- stofk. A. F. Baeri. Cand. Rechten A. J. Moll en L. J. J. van Apeldoorn L.Jzm., (mdt lof). EFFECTEN-DIEFSTAL. De officier van justitie bij de recht bank te 's-Gravenhag© concludeerde in de zaak van den Belgischen effec- tendLetfstaJ, om de beide eischers den Belgischen staat en de eigenaars der effecten toe te laten tot het door hen aangeboden bewijs betreffen de dien diefstal en hun eigendoms recht. Eerst nadat dat bewijs zial zijn geleverd, kan volgens den officier wor den beslist aan wien de in beslag ge nomen effecten moeten worden uitge keerd. Uitspraak over vijf weken. ONBEVOEGDE „GENEESKUNDIGE" -HULP. Juffrouw Gatnzewinikel had mia'a/r verstek laten gaan. Heelemaal .uit Ble- riib bij1 Venloo komen om bij het kwa de geld .van ieen zekere boete' het goe de geld voor oen ireis te gooien idat deed ze niet. Maar de getuigen waren er en ga ven voldoende bevestiging van der juffrouw bekentenis voor d.e politie. 'n CLiandbouwer in de buurt van Slo- itterdijk leed «a.an een open wond. De dokter had gezegd kanker. Hij wou zoo graag beter worden, vertelde zijn vrouw, en toen hadden ze geschreven maar die juffrouw in Blerik, die een imdddel had'. Voor f 40 per keer zou de juffrouw Idomen. Dat was toen dn 't geheel drie keer gebeurd en, afdingend, hadden z ede behandeling gedaan gekregen voor: if 35 den eersten keer, f 30 den tweeden 'keer en f 25 den derde. „Ein waarin bestond de behande ling?" Ze smeerde iets op de wond met een penseeltje, legde daar een zeem- leeren lapje -overheen, dat met -hecht pleisters werd; vastgemaakt. Als het middel niet meer werkte, moest er on gezouten boter op. Die behandeling had -genezing noch verlichting gebracht. Al- het goede geld was voor niets uitgegeven, -al de moeite om de juffrouw per rij-tudg van den trein te halen vergeefs genomen. De ambtenaar van het O. M. eiscMe tegen juffrouw Ganzewinkel wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde ƒ250 boete of 50 dagen hech tenis. (Hbld.) BRANDSTICHTING. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft C. van B„ risscherman te Noordwijk, veroordeeld .tot vijf jaar gevangenisstraf, wegens opzettelijke brandstichting Waarvan gemeen ge vaar voor goederen te duchtten is, van welk feit de beklaagde door de Haagsehe rechtbank was vrijgespro ken. Het Hof gelastte de onmiddellij ke gevangenneming van den veroor-, detelde. HET ABESSENISCHE GEZANTSCHAP dat op het oogenölik Europa bereist, is te Rome door dien Paus in pleclv tige audiëntie ontvangen. De geaant Maschascha bracht den Paus de hul debetuigingen van dien Negus ovetr en Z. H. sprak diepgeroend den zte- gen uit over Meneliik. KOSTBAARHEDEN VAN EENE KONINGIN. Te Brussel zullen op 24 October de juweelen en andere kostbaarheden, toebehoord hebbende aan wijlen Ko ningin Marie Henrietta, in het open baar worden Verkocht. De schuld- eisoh'ers van prinses Louise hadden gteli'oopt, dat dte koning deai pnblie- ken verkoop zou voorkomen door de kostbaarheden tegen taxatieprijs over te nemen, hij was echter niet daar voor te vinden. Tot de voorwerpen, die onder den hamer zulleci komen, behooren o. a. een diadeem, door de bewoners van Brussel geschonken ter gelegen/heid van de zilveren brui loft van den koning en de -koningin dier Belgen, een broche met, een mi niatuur-portret van den koning, twee armbanden met miniaturen, ge schenken van de ouder® der ko ningin, verder een aantal broches, waaiers, zeldzame kanten, linnen en zelfs een gebroken waaier. BRAND IN EEN FABIEK. Maandagochtend is de fabriek van sigarettenpapier vjan J. Schnabl Co. te Weenen voor het grootste ge deelte afgebrand. Daarbij werden die fabrieksdirecteur en elf brandweer lieden gekwetst, van welke drie ge vaarlijk. NIETS VERANDERLIJKER DAN EEN MENISCH. Nog geen week geleden heeft me vrouw Toselli, de ex-gravin Montig- noso, vei'klaard, dat niets haar ertoe zou kunnen bewegen haar dochtertje Pia Monica aan het i&aksische hof af te staan. En thans vertellen de bladen, dat zij zich tot vrijWilligen afstand! be- re:d heeft verklaard. Het prinsesje zal binnenkort bij hare grootouders, de groothertog en de groothertogin van Toscane, gebracht worden, dde te Lin- dau verblijf houden. Als voorwaarde •heeft (signora Toselli den eisch ge steld, dat zij elk jaar hare zoons zal mogen weerzien, en dat zij het prin sesje jaarlijks eenigen tijd bij zich zal mogen hebben. Over de quaestie dter apanage zal alsnog geconfereerd worden. PARIJSCHE GEMEENTERAADS LEDEN IN LONDEN. Te Londlen vertoeven op het o ogen blik de president en een aantal le dten van den Parijschen'gemeente raad en te hunner eere hebben aller lei feestten en vertooningen plaats. MaandiagoaMehd bezochten de Fran- scihe heeren de City, waar zij door hiett publiek levendig werden toege juicht, 's avonds Wadi er een feesfc- maal plaats van 600 couverts en da-ar werden in alle toonaarden lof spraken p-eflioud-eri op de innige ver binding tusschen Frankrijk e.n Engel land en tusschen de beide hoofdste- d'en in het bijzondier. De Frans'che getoant de heer 'Paul Camhon, ver-: klaarde o. a., da.t het voor een niet gering deel a'an den invloed der City te dankten was, dat de vroegere mis standen uit dten wteg zijn- geruimd en plaats hebben gemaakt voor de har telijke vriendschap van thans. ERNSTIG ONGELUK. Aan het station S-ampierdiarena (Li-gurië) had' Maandag een ernstig ongeluk plaats. De sneltrein' v'an Tu rijn reed daar, ten gevolge van het weigeren 'der remmen, ttegein een' sneltrein uit Ventimile -in, waarbij 14 wagens ingedrukt, zes reizigers zwaar gewond werden en: een groot aantal adderen kneuzingen bekwa men. Ook het geheele -personeel van beide treinen werd gekwetst. RUSSISCHE TOESTANDEN. Een gewapende bende viel die Rus sische ex-pres v-an Mo'Mieff aan, maar de gewaarschuwde politie sloieg den aanval af, .doodde den chef en n-ani 5 bandieten gevangen. Ver lieden jaar Werd een bomaan slag gepleegd op den gouvterneur- gemeraal van Polen, Se alom Thans moet de daderes van dezen aanslag ontdlekt zijii'. Het is volgens die laat ste berichten een jonge- dame van groote schoonheid, AVand-a Dobro- riezska genaamid, van Krak au afkom stig. Een troep dwangarbeiders viel bij Tobolsk zijn bewakers aan er volg de een bloedig gevecht, waarbij 27 gevangenen werden gedoodelf kon den de vlucht nemen, met medene ming van 7 geweren zes bewakers werden gewond. ONGEREGELDHEDEN. Volgens een telegram uit New-York aan de „Voss. Zeit." hebben te Ha vanna ongeregeldheden plaats ge had. Vierduizend stakende spoorweg mannen wilden die treinen tusschen Havanna en Catabanos tot staan brengen en wierpen de passagiers met steenen, waardoor enkelen wer den gekwetst. Politietroepen, die la lt/er kwamen opdagen, dreven de sta kers o-p de vlucht. De arbeidersfede ratie op Havanna heeft besloten uit sympathie met de stakers de alge- meene staking af te kondigen. DOODGESCHOTEN. In het Saratoga-park te Brooklyn heeft een politie-agent een twintigja- riigen zoon van een schatrijk sigaren fabrikant, met name Jaffe, doodge schoten, toen de jongeman rich te gen gevangenneming verzette. Vol gens liet eene bericht was de over treding, dat de jonge Jaffe op het gras liep. volgens 'het andere, dat hij vrouwen baleedigdie. De agent komt voor het gerecht. Als hij vrijgespro ken wordt, zegt. de oude Jaffe, schiet ik hem neer, waar ik hem zie. EEN MOEDIG OUDJE. De- (burgemeesiter van ,Conide-suj>. l'Escaut. bij Rijssel heeft te Parijs voor de S2-jarige weduwe Hachinhet kruis van 't legioen van eer aange vraagd. Het moedige oudje redde detn 2Setn Augustus j.l. een negenjarig meisje van een wissen dbod en legde voor dat doel geheel gekleed al zwemmend 50 meter af. 't Is trouwens niet de eerste keer, dla't madame Hachin -op deze manier iemand het leven redde. Herhaalde lijk Teed-s was ze in de gelegenheid blijken te jgevten van haar onver schrokkenheid. DOOR DEN BLffiSEIM GETROFFEN. De burchtruïne Bëtzberg in het Lahndal, ia door den bliksem getrof fen-. Groote stukken steen zijn uit de muren geslagen en de toren, die juist een paiar dagen geleden netjes her steld was, is weer ruïne geworden. TREINROOF. Uit Riga komt bericht-, dlat in teen trein tusschen de station-a Eliwor en Bógerdtof een geverhit is geleverd •tusschen ro overs en mannen, die een groote som gelds van een bank overbrachten. Een gendarm1.»*, twee reizigers en een roover werden ge- 1 dood, verscheidene anderen werden gewond. Do trein reed ondJerwijl doer. Verscheidene ^reizigers en roo- vers sprongen uit den treim Het gteld bleef behou-den. TOSELLI'S CONTRACT. Het contract tusschen den pianist Toselli en den Amerikaanschen Im- pressario Caspar voor een werelö- Eneis van een jaar, is geteekend. Hij krijgt anderhalf millioen francs ho norarium. Toselli schrijft op het oogenblik eten opera bij het libretto van den- F1 orentijnschen "dichter Bicdii. Die opera zal hem, onverschillig of zij goied of slecht is, evenmin wind eieren leggen. GRAAF ZEPPELIN, die reeds wieder een nieuw en verbe terd luchtschip gebouwd heeft, ont ving Zondag het verzoek van den Duittechen kroonprins en don Oosten- rij ksch en aartshertog Frans Salvator, om nogmaals im> hun tegenw-oordig- heid met zijn ouden ballon op te stij gen te Frierichshafen. Dit was gemak kelijker verzocht dan gedaan, daar het oude schip reeds in de hal gebor gen was en niet zoo in een vloek en! een zucht gereed te maken was voor eene opstijging. Er werd daarom met buitengew/one inspanning gearbeid, om het schip weder' vliegklaar te krij gen en Dinsdag steeg Zeppelin met 6 man op. Hij bewoog het schip onmid dellijk met het beste succès tegen den wind in, voerde allerlei manoeuvres uit in de lucht, en bewees daardoor "de buitengewone bruikbaarheid van het luchtvaartuig. Toch is dit de laatste maal geweest, dat dit schip zal opstijgen;, want, zoo- als reeds hierboven is vermeld, is het nieuwe reeds zoo goed' als geneed. 't Schijnt, dat de vader van bati Duitsche luchtschip van plan is, zijn geheele aandacht voortaan aan de ontwikkeling van dit, zijn geestelijk kin/d, te wijden, te oordieelen naar de volgende verklaring, die dezer dagen door hem werd gepubliceerd.* „Voer d»e taak, di-é die vooruitgang der moitor-luchtschleepvaart op mijn schouders -legt, zou ik nog minder, dan thans berekend zijn, wanneer "3c tijd en krachten ook nog aatn. atnd'e- rë dingen zou moeten besteden. Tot mijn groot leedwezen zal1 ik dientiengevolgie vodrtaan niet meer in staat zijn, -aan -die verplichtingen' van een vriendSchappelijken omgang te voldoen, als daar zijn visites ma ken en ontvangen, deelname ;n vreugde en leed békend lie maken, voor derigelijke bewijzen» van vriend schap te. bedanken, brieven te beant woorden, in vergaderingen op tö treldlen etc., tetc. Hao/gaicliltenld -dr.. ing. graaf A'an Zeppelin, 'getne-ra'al der cavalerie." FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: AA". C. Rasart, koffiobuishouder, Jan !Sonij.éstraat 17, Rotterdam. Curator: mr. J. G. Schüribiann. Th. H. Golligmon, koopman, Zwart- rjiansstraat 87, aldaar. Curator: imir. H.. Eluyver, A. ,P. van Bezooijien, boekdrukker en koopoman, Lange AV.arande 100, al daar. Curator: mr. N. AV. Harmens, Re chter-co mmissaris in allen mr. J. 'E. Rosen J-acobson. ■Opgeheven: A. J. Rodrigo, schoenmaker, Kool- schekade 7, te H-ilIegersberg; J. P.- AVielders, colporteur, Kamem-elksloot 532 te Gouda, en M. Vos, schoenma ker, Joost van Geelstraat 70, Rotter dam. Failliet verklaard resp. -18, 23 en 25 September 1907. Gehomologeerd. Het accoord ad 30 ,pct. door I. Ou- wenbroek, koojwnan te ATlaardingen, en dat ad 5 pc-t door C. -van den Ho ven. winkelier in schoenen aldaar,- aan hunne crediteuren aangeboden. Uitgesproken Middelburg, 7 October. G. Schaaljè winkeber en koopman, te Mid-del- burg, ook winkel houdende te Goes.- Riechter-co-mmissaris mr. B. W. F- Krbnenbergcurator mr. JohL- Adriaonse. Geëindigd J. B. IJsselmuiden, manufacturier te Sassenheim'. (St.-Ct.) Uitgesproken Amsterdam, 9 October. T. Draak, -timmerman te NieniWend-amRechi ter-commissaris jihr. mr. J. C. Quer ies vatn Uffordcurator mr. H. B. Tjeenk AA'iüinik. AI. dfe Gi-oot, kleermaker, aldaar Rechter-commissatris als voren cu rator mr. AA". H. K. Mouthaan Jr. E. AAtelfsberge-n, koopman', al daar.. RecMemktomimissaris aüs vo ren curator mr. E. AV. J. Nter- strasz. Opgeheoien P. Schuurman, handelsagent, 6e Amsterdam. (N. v. d. D.) Het stoomschip Solo vertrok 10 Oct.- van Hamburg naar Rotterdam, Het stoomschip Oranje, van Amster dam naar Bataria, arriveerde 10 Oct. te Singapore. Het stoomschip Koning Willem II, van Bataria naar Amsterdam, pas seerde 9 Oct. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Delfland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, passeer de 9 Oct. St. Vincent K. V. Het stoomschip Petersburg vertrok October, n.m. 4 uur, van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Slote-rdijk, van Phi ladelphia naar Rotterdam, passeerde 10 October, des voorm. 9 uur 55 min., Scilly. Het stoomschip Java, van Amster dam naar Bataria, passeerde 9 Oct.- Point de Galle.^ Het stoomschip Malang, van Java naar Rotterdam, passeerde 10 Octo ber Dover.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6