Koloniën verzoek gericht gedurende de maand April voorstellingen te mogen geven. Als terrein zal wordien aangewezen 'het z.g. Marconi-terrein aan het eind van de Overtoom. NOG GEEN LICHT. De schrijver van de briefkaart, waarvan in verband. met de vie-rmoe- dedijke misdaad in liet H'aagsche Bosch een facsimile was vervaar digd,, heeft zieli aangemeld bij den commissaris van politie der 3e afdee- Jing. Het is (gebleken, dut hij niet de -man is, met wien de uit den Bo-scih- rijlver opgeviscihte wouw den laat- sfen avond dat zij het mieaksaloan aan het Bezuidenhoiut lrad verlaten, is gezien. De persoon toch;, met wien iziij dim avond is geziien, is volgens' verschillendio verklaringen een onge veer 40-jarig mian, terwijl die sdh,rij ver der briefkaart een jonge man is. EEN INVAL. Naar aanleiding van zeer verzwa rende omstandigheden en uitlatin gen, welke haar nader ter oore wa ren gekomen, klopte de recherche van het hoofdcommissaris at van po litie te 's-Graveaihagei Maandagoch tend andermaal aan de woning in 't Achterom, waarin de politie een paar weken geleden een inval deed in ver hand met de /geruicfliifmtak-anldie ijn- Ibraak e-enige maanden geleden des nachts in den juwelierswinkel van den heerteaoudsmit in de Passage ge-1 ipleegd. Oitmaial wins de .politie ge wapend met een bevel tot inlhechte- nisnemdmg van een viertal personen die, naar vermoed we lid zi ch in be doelde woning bevonden. Alleen twee dezer verdachten werden in 't huis aangetroffen, de beide ondieren' werden elders in de stad opgespoord. Alle vier, goede beken-den van de justitie, zijn naar liet Huis van Be waring. overgebracht. DE ZEE BEZORGT PRENTBRIEF KAARTEN. Men schrijft uit Egmiond aan Zee Maarten Blok, een bekend zeerob van het ruftende soort, vond bij zijn strand-,jutten" een verzegelde flasc.h, die te mams belangstelling, danig op wekte. Wie weet wat zoo'n stom ding te veert ellen had, wat Voor schatten kon ie blootleggen, in elk geval iets geheimzinn/i-gs, wiaar de kranten over „skraivè" zonden.... I Bij opening heel gewichtig en' voorzichtig natuurlijk bleek de fl-esch te bevatten een Framsche en een Engelsche „Ansicht". De Engelsche vo<or een kwart licht bruin doorweekt van 't zeewater hoe inter.es®anfcgaf een kijkje op het Royal Yictorai Pavilion te Ramsgate. Op de achterzijde stond boven het ge drukte Post card ,,800 excursionnis- tes". Daaronder rechtis „A bord du, Nord Ie G Aöu.t 1907. Excursion sur' Ramsgate". Links „Envoyer réponse Mr. Outreman, 2 Rue verte Galais". (De accenten waren gemakshalve weggelaten.) De Fransche vertelde de zaak wat uitvoeriger. Boven een mooi prentje van Calais stondSouvernir de 1' ex cursion de I'm Union du commerce Ramsgate-Margate zu Aóut 1907. En onderaan Cette bouteille a été jetée environ 6 miles de Folkestone- Dan die han dtöekening Alf. Boot. Maar de voorzijde prijikte eerst recht met de ware woorden voor zoo'n geval pas send „Une cordiale poignée de mains de Calais celui qui trouvera cette bouteille et voudrait-il biien commiu- miquer avec Alfred Boot qui sera charmé de lui répomdtfe." Volgde het adres, 't Zelfde nog eens in 't Engelsch er onder. Hoeveel flesschien met dergelijke „gewichtige" mede deelingen gevuld, zouden bij deze (gelegenheid1 aan de zee zijn prijsgegeven Een flesch, die .een werkelijk belangrijke tijding te brengen heeft, zal binnenkort niet eens meer worden opgemerkt. BRANDEN. Zaterdagavond is te Rhede bij Bel- iingwolde (Gr.) de b'oerenhulzinge van den (heer J. Diedericks in ide ascb .gelegd. Een gödeelte van het bóeren- beslag word gered-, een zeug mejt big gen kwamen om. Alles was verze kerd. Te Sappemeer is Zaterdagavond, ongeveer 11 .uur bi-and ontstaan in ;de dubbele behuizinge van den heer -M. Kruyer aldaar. In korten tijd ■was alles door het vuur verteerdal leen een groot deel van den inboedel (kon worden gered. Oorzaak onbe kend. Het gebouw was -tegen brandt schade verzekerdi In den nacht van Zaterdag op Zon dag is afgebrand de boerderij van A. de Wiit Pe., te 't Veld (N.-H.) Oor zaak onbekend'. ONGELUKKEN. Maandagmorgen 10 uur kwam te Rotterdam een wagen met 2 paar den, beladen me)t aardappelen/, het hol van de Goudsche Wagenstraat af rijden. Juist passeerde een electri- sche tram met bijwagen. Het lenioen van den aard-appel--za gen kwam tusscnen de beide traanwe gen®, brak af en diromg den aardac- peKkoopman in de zijde. Levensgevaarlijk gewond moest hij naar het ziekenhuis gebradhjt' war den. HET VERTREK DER VREEMDE GASTEN. (Men schrijft uit Den Haag: Met bijna eiken buitenlandschen trein keeren- detvredesafgevaardlgden huiswaarts en 't zijn vooral de drie maal daags in iliet Hall. Spoorstation voor Darijs bestemde treinen, die die meeste reizigers, deelnemers aan het geëindigde Vredes-congres, opnemen, want hijina alle vertegenwoordigers van groote Staten en ook van kleine re. nemijn den terugweg over de iFransche hoofdstad. Vooral de ge-machtigden diie tij dens de Confereautie het meest op den voorgrond traden worden bij' hun ver- trek omringd' door de levendige be langstelling van velen met wie zij' in hun ambtelijke werkzaamheden om gingen of met vie zij tijfdans hun ver blijf in de residentie vriendsohapsbe- trekkingen hadden aangeknoopt. ■De iwer Bourgeois-, vian wien niet anders bekend was dan dat hij Zon dagochtend de >st!ad zou MemMien, heetft zich, blijkbaar aan een openlijk afscheid wi'llen onttirek/ken door Z&<- teadaga-voiKl in alle stilte af te -rei zen. Levendig was 't. pp het perron bij het vertrek ven den heer Nelidiow, den president van de door zijn Kei zerlijke so-uverein saanugeroepen con ferentie. Een talrijk gezelschap ver drong zich rondom de breede gestal te van den grijlzen. diplomaat om hean de hand tot afscheid toe te ste ken. Daartoe waren o.a. tegenwoor dig de Minister van Buitenl andsciie Zaken, jhr. Van Tets van Goudriaian; Turkon -Pa-cha, altijd met den fez op liet hoofd; de gezanten van Rusland, Groot-Brittannië en Italië enz. Met denzelfden trein begaf de Per zische gedelegeerde, on-dier uitgeleide van den heer Oppenihedm, consulnger nerual van dat rijk, zich naar Parijs terug. iMet dien middagtrein vertrok de Porfcugeesche ambassadeur en ver liet de heer Prozor, de samenstel ler van de analytische verslagen- der Commissie-vergaderingen ten behoe ve van de pers, de stad op terugreis- maar Rfiio die Janeiro, zijn standplaats ■als gezant van- Rusland. MOUL-A Y-HAiFI DS AFGEZANTEN. In ons vorig nummer deelden we een telegram -mede, meldende dat af gezanten van Moula.y-Hafid n-aar Am sterdam vertrokken waren. Thans seint amen uit Den Haag: Afgezanüen van Mlouley-Hafid uit Marokko worden liter te lande ver wacht. Da-ar zij' zich niet anders 'kun nen doen voorstellen dan ails verte- gan/woordd-gers of gevolmachtigden van pretendent-vorsten, zullen daar Nederland nog steeds in vriend schap verkeert met den- wettig erken den Sultan van Marokko die ge zanten niet kunnen worden ontvan gen, hetzij' door d-e Koningin, hetzij door Regeerinigspersonen. DIEFSTAL. In dien laatst en tijd w.erden uit de Werkplaatsen ider Gooische Stoom/tram herhaaldelijk koperen voorwerpen vermist. De politie hield een wakend oog. Zaterdagavond werd gearresteerd een werkman dier maatschappij, bij ei-ch (hebbende een -hoeveelheid koper, ontvreemd uit liet magazijn. Laiter werd een tweede perisoon aangehou den, eveneens daar werkzaam. De po litie stelde een nauwkeurig onderzoek in en Zondagavond laat had de. War tergraafsmieersche politie reeds 89 ki logram rood1 ein- geel koper in beslag genomen, alles ontvreemd van ge noemde maatschappij' door de twee aangehoudenen en door hen verkocht. Beiden hebben bekend. Dr. MAURITS SNELLEN. Te Apeldoorn is in den ouderdom van 67 jaren overleden dr. Maurits Snellen, de oud-directeur van het Ko- ninkl. Ned. Meteorologisch In/stituut. Dr. Snellen was te Zeist geboren. Hij -promoveerde te Leiden in de wis- en natuurkunde en was leeraar te Gro ningen en te Delft. Hij is adeistent ge weest bij prof. Buys Ballot te Utrecht, en w-as daarna van 1877 tot 1906 ver bonden aan toet meteorologisch insti tuut als onder-directeur en directeur. Verleden jaar had hij zijn ontslag ge nomen. Dr. Snellen heeft in 1882 deelgeno men aan den Noordpooltocht van de „Willem Barentsz". j AUTOMOBIELEN. In de buitengewone ledenvergade ring van de Neder 1 atodsche Vereeni- ging „De Rijwiel- en Automobiel industrie", op 15 October te Amster dam gehouden, werd besloten in _h.et voorjaar van 1908 een tentoonstelling van automobielen en aanverwante ar tikelen te organiseeren, met uitslui ting van rijwielen. De tentoonstelling zal te. Amsterdam worden gehouden. De tentoonstellingscommissie is sa- menge'steid uit de Jh'eeren JLeonard Lang, voorzitterP. W. Soheltema Beduan, secretaris, Singel 125, Amster- dam; Gh'as. F. Stokvis, penning- mieester; P. J. Adrian, M. W. Aentnys, W. Heid-ebroek en Hugo Smith Bzn. DE MASKERADE VAN HET DELFTSCH STUDENTENKORPS. De Maskerade-commissie uit toet Delftsch -Studentencorps heeft eenige nadere bijzonderheden (bekaaid gé- maakt 'betreffende de maskerade ter gelegenheid van' het 12e Lustrum, te houden in 1908. Het oogenblik -door de maskerade voor te stellen i-s- dat op 1 Maart 1480, wanneer Lorenzo do Medici in Flo rence terugkeert van zijn reis naar Napels, waar hij m'at Don Terranto, koning van Napels, vrede had ge sloten. Het begin van den stoet, voorafge gaan door de Fonfakmiere, de ba nierdrager der stad Florence, wordt gevormd door eenige burgerwachten, (begeleid door muzikanten. Hierna volgt eene groote groep van 70 personen, dichters, schilders, beeldhouwers, architecten, geleer den, goudsmeden en verdere burgers-; vervolgens komt de legeraanvoerder van Florence begeleid door. 2 pages en gevolgd door 8 jonge edellieden op witte paarden, voorafgaande aan den 'o;om van Lorenzo, Giovanni Torka- buoni, dragende de banier van de fa milie. De Medici. Ailsnu kom-t d'e hoofdpersoon, bege leid door 4 pages, gaande twee aan twee ter zijde van. het paard, op den voet gevolgd door zijn vijf beste vrienden, Anglo Poliziano, Ma si Ito Ficino, Picodella Mirandolla', Matco' Pad-mod ar i en Giovanni Lanfredini. Deze .groep wordt, gevolgd door geestelijken Waaronder 3 bisschop pen, ook beiWooreiridé tot dé vrienden van Lorenzo, terwijl een gro'ep van 30 edelen begeleid door de lijfwacht vaai De -Medici d'en stoet sluit. Verder is het plan een of twee kd- ren in den stoet te laten medegalah, om op sommige momenten hymnen ter cej/e van Lorenzo te zingen. Waiar in den eigen tijd dit ge schiedde door de eldelen en burgers der stad, kan dit nu niet andiers ge beuren. Het Mimespel dat op den dag; nfe. de maskerade zal gegevien worden, ontleent d.e stof aan het leven van Plato. De omgeving van Lorenzo zal voor hem ten toongele voeren vijf ta- fereelen, teekenend verschililenlde be langwekkende punten uit Plato's wis selvallig Leven. Op een anderen dag jzial een bour- nooi gegeven woiidé-n, bewerkt naai' historische gegevens. Gemengd Nieuws D UI VEN-MELKERS LAT IJ N „Mijn duiven zijn erg hokvast", zegt Januö; „laatst" gaf dik aan een mijner vrienden, die zes uur hier vandaan woont, een koppel jonge duiven, die slecht^ één-maal op de uitvliegplank hadden gezeten. Twee dagen na de afzending vond ilk beide weer op mijn til." „Dat is nog niks", zegt een toehoor der, „een mijner vrienden te- Brussel neemt bij zijn bezoek ten mijnent een koppel eieren mee, en verbeeld je, aclit weken na dato vind ik twee jon gen op Ihet took, voorzien- van Derby- ring Brussel. Bij nadere informatie bleken het de jongen te zijn uit de meegenomen eieren uitgebroed." („De Postduif"). DE STRIJD OM EEN PRINSESJE. De „Daily Telegraph" verneemt uit Milaan en het bericht lijkt 't waar schijnlijkst van al'l-es wat er in de laatste weken al zoo over; de zaak s gemeld' -dat mie vrouw Toselli beslo ten heeft, Pia Monica aan het Saksi sche hof over te geven, 's Konings bij zondere 'afgezant zou. aam mevr. Tosel li beloofd- hebben, dat zij het prinses je elk jaar een maand bij -zich mag habhan en ook hare andere kindere-n af en toe zien. De heer en mevrouw' Toselli zullen in Januari op een> rond reis naar de Vereendgde Staten ver trekken. AUTOMOBIEL-ONGELUKKEN. De politie van, den Staat Massa chusetts rapporteert, dat in de drie laatste maanden in dien staat 41 mejn- schen door ongelukken met automo bielen omgekomen en 313 gewond zijn. Uit, Munohen wordt nader gemeld, dat er twee moorden van (Wet veertien jarig monster Ida Schnell ontdekt zijn. In beide gevallen hadden de moeders de kinderen gezond verla-- ten, zij voordien Wen stuiptrekkend te rug. Hun plotselinge dood werd aam „die tanden" geweten. Naar twfee' an dere sterfgevallen te Hartihof ai te 'Munohen zelf wordt nog een onder zoek ingesteld. EEN VREEMDE ZAAK. In de Belgische stad Genly aan d«, Fransche grens, bemerkte, de tooofd- conducteur, dat de vensterruit van een coupé 1ste klasse van- den sneltrein ParijsBergen, die Parijs om half één verl-atën had, -stuk geslagen, het gordijn stuk gescheurd! was eni op de kussens bloedvlekken zaten. Het on derzoek bracht aan het licht, dat de beschadiging tusschenk het tolstation Qu-évy en Genly moest plaats gehad hebben. In Parijs was maar een kaar tje 1ste klas verkocht. Men zoekt ver geefs den korten afstand' tusischen Quévy en Genly naar den. vermisten reiziger af. Kerk en School NED. HERV. KERK. Te Win sum en te Pi'eterbur.en zal bij het Avondimaal de gemeenschap pelijke beker weggelaten worden, en ieder aanzittende -een eigen beker ge-1 bruikem. Aangenomen het beroep te Ierseke do oir ds. B. G. C. Steehbeek, te Arne- m-uiiden. EVANG. LUTH. KERK» Aangenomen het beroep te Beigen- op-Zoom door dis. G. J. Drejer te Har- lingen. PROF. NOORDTZIJ. Het was Zondag 40 jaar geleden, dat prof. M. Noorditzij te Kampen de evangeliebediening aanvaardde bij de Christ. Gen Gemeente te St. Amna- Parochie. Later stond hij te Heeren- veen en te .Schiedam, toen in 1875 zijn benoeming volgde als hoogteer aar aan de Theol. School, 's Middags trad de -hoogleeraar in de Buigwalkerk op. Letteren en Kunst DE NIEUWE FAUST. De bekende Italiaamsche uitgever Rdicordi heeft den jeugdigen Druiit- .schen componist Brüg-gemann uit Aken de o-pdracht -gegeven-, een nieu we ,,Faustv te co-mponeeren. Bjet werk zal uit drie deelen -bestaan. Dr. Faust, Helena em De dood' van Faust. Het eerste deel is reeds voltooid. Bo vendien denkt Brü-ggemann Slh-afcss- peare's -Richard III" te- componee- renj Tot lebterkundig lid der redactie v-an De Gidis is tegen 1 Januari a.s. benoemd de heer J. de Meestea*, Men meldt uit Leiden: De resultaten v-a-n de opgravingen i-n dte Koninklijke landgoedleren o(p de Veluwe en bij Valkenburg, diit jaar vanwege het Rijksmuseum van Oud heden verricht /zullen worden bem-1 toongesteld in de zaten van het Mu seum. A.s. Dinsdag zal' die verzam-e- 'Jfing, die vrij belangrijk i-s-, voor het publiek worden (opengesteld. „Eigen Haard" herdenkt cte Vondel- feesten en de onthulling van het standbeeld, nu j-uast veertig jaar ge leden. Onder de .afbeeldingen is er een v>an het standbeeld, met de familie ■Albeidingk Ttoijan, o.-a. „de jongelieer K. Albei*ddngk Tiiijon", de .archite-ct -P. J. II. Cuypers en de (heer Sterck er op. „Het Le.ven" brengt, weer zeven v-am de 39 aan het Rijk te koop geboden schilderijen uit de Six-c-oileotie. Mevrouw Van Kerckhöven-Jonkers heeft zi'ch te Antwerpen overspannen en moet voorioopig volstrekte rust' nemen, omdat hare stembanden zijn aangedaan. NIEUWS VAN LOUIS BOUWMEESTER. Het .tro.epje waarmede de heer Bouwmeester Sr., thans dwars dQor Java is getrokken zoo' schrijft de „Deli Courant" van 23 Sept. heeft oveau'l veel succes» geoogst. Te Soera- baja'. Waar 6 voorstellingen werden gegeven, gingen de zaken prachtig. Den 19'en dezer begon dé terugtocht over Java, om 10 October schqep te gaan naar Holland. Rechtszaken SPOORWEGONGEVAL. De Utrechtsche Rechtbank ver oor deelde den machinist der H. IJ. S. M., dile op 1 September aan hét station De Bdilt reed op eein locaaltrein der Cen- traatepoor, tot een geldboete van f 25, subsidiair 30 dagen hechtenis. De eiisch was 21 dagen gevangenisstraf. ERFGOOIERS. DianSdag 5 Nove-mber a. zal voor (het Gerechtshof te Amsterdam in hoo- igjer beroep worden behlandéld die zialak -tegen J. G. J. van Nes, opzichter te Hilversum, Tj. Hofman, H. van Hou ten 'en Floris VOs', allen te Naardén, die door. de ^cantielkamer der recht bank .tiei Amsterdam werden veroor- ideeld, d'e eerste dri-e tot tien dagen en Ide laatste tot één maand gevangenis straf, wiegens het openlijk met veree- nigdé (krachten geweld pleg-en tegen goederen, en, wat laatstgenoemde be treft, bovendien wegen» bedreiging met 'een misdrijf tégen het leven gericht. VEROORDEELD. De kantonrechter te Zevenbergen' heeft C. v. T., -te WiEe-mstad), v.ar- oiorld'eelid -tot f 50 boet-e, subs. 15 da gen hiechteioiis, wegens het niet op tijd aangifte dloen Vah het hleer- schen van mond(- en klauwzeer on der zijn -Veestapel. Zijn knecht N. K., werd veroordeeld tolt f 50 boete, subs. 10 dagen hechtenis, wegens het ver voeren van een aan mond- en klauw zeer lijdend rund' binnen een gesloi- ten kringmet verbeurdverklaring van het inbeslaggenom'an en afge maakte rund, geschat op f 185. RECHTS HOUDEN. Uitspraak doende in de za-ak van den reiziger uit Am-sterdam, die niet wilde voldoen aan de-n last van een stationsassds-tent van het Centraalsta tion te Utrecht, die hem toeriep „rechts te hooi-den'' op de tunneltra.p in dit station, w-aarop de reiziger geen acht sioe-g en ten slotte stand jes kreeg met den stations-ambtenaar, -verklaarde de rechtbank den beklaag de- schuldig aan de hem ten laste ge legde Wederspannigheid ien ve/ro.or-1 deelde zij. hem te dier zake tot beta ling van een geldboete groot -ƒ 10, bij niet-voldoening te vervangen door een hechtenis van 10 dagen. Het O. M. h-ad, zoo als men zich uit ons uitvoerig verslag der terechtzit ting herinneren zal, tegen den we- kterspanniigen reiziger een. geldboete -van f 50 genequiireerd. (U.D0 VONNISSEN. De Haagsche rechtbank veroordeel de M. J. K. en II. iB. ieder tot -zes j-aar gevangenisstraf wegens diefstal bij nacht dn een hui-s aan het Nlass;alu- •pfleiin en A. J. W. tot vier jaar gevan genisstraf wegens pogting to-t diefstal in een huis eveneens .aan het Nassau- plein. Leger en Vloot W. BEIJERINCK. Te 's-Gra.yehhage te fin 83-jiariigeoi oudérdom overieden, die oud-luit.,1- kolonel der infanterie van het Oost- Indtech leger, W. Beijerinck, ridder der Orde van den Ned'erl. Leeuw, se dert 1867 gepensi-onne-erd. Uit de Arbeiderswereld UIT DE ROTTERDA'MSCHE HAVEN. 'GeMjik reeds Zaterdag werd voor- -speld, w.'as er Maandiag onder de sta kers een vrij algemeene neiging om het werk te (hervatten. Zoo m-eidden de vaste ploegen v-an de firma P. Thomsen en -Go. zi'ch al vroeg aian, doch werden niet aangenomen. Tegen Maandagmorgen was een huishoudelijke vergadering uitge schreven voor graanbootiwerkers en arbeiders uit d-e vaste ploegen. Reeds zeer vroeg werden te dien einde bil jetten verspreid), Waarin, werd Ite kennen gegeven d'at d-e vergadering alleen voor deze categorieën toegan kelijk was en anderen onver bi ddellijk zouden geweerd wordien. Inderdaad Werd dan o-ok aan den ingang der zaal een zóo scheppe contro-le geoe fend, dat zelfs de na-men der aanwezi gen werden opgeteekand. Ook dit wijist op voornemens om het werk weer op te niemen en op de mindere gezind heid van biet bestuur o-m de zak-en dn de w-ar te l-aten sturen door de stakers van professie. De uitslag dier bijeenkomst is nog niet bekend. Het einde der beweging gaat intus- schen gepaard met vrij ernstige ver- zetpleging. In verband met een klop partij in den nacht van Zaterdag op Zondag werden niet minder dan ze ven personen in liet ziekenhuis ver bonden.. Ten gevolge van charges op de Korte Hoogstraat gehouden, doordien een zestal beschonken zee lieden een m-ajioor van politie tegen den grond sloegen-, weiden vier der verzetplegers, drie agenten en een inspecteur van politie gewond.. Voider werd in het ziekenhuis ver bonden een bootwerker, die zich de -polsaderen had doorgeslagen bij ft inslaan dor ruiten in liet kantoor der firma Thoinsen en Co. Eindelijk werd Maandagmorgen nog personeel 'Vian den stuwadoor P. van Koever- den door stakers gemolesteerd, die eerst op d-e vlucht gingen toen de stuwadoor revolverschoten loste. N'ader bericht men. D!e huislhoudeQ-ijfke veagadering dier bootwerkers is afgeloopen en heeft tot resultaat gehad dat besloten te de staking voort te zetten. Die 'lange duur /wijsrt erj -dja:t} er verschil van gevoelen moet hebben bestaan en inderdaad verneemt men dan ook dat het bestuur aanrvank-elijk tot opheffing iieeft geadviseerd, het geen do-or de vergadering is afge keurd. Na afloop gingen de stakers in mas sa zingende de stad in. Sport en Wedstrijden fèQHEVEN INGSCHE WIELERBAAN. De uitslag der wielerwedstrijden op Zondag wias als volgt: Ama/teursrace over 1 KM. De se.- ries weiden gewonnen door Ulysses, 2. v. Kersen; Nijland, 2 Tulleken en Brunt, 2. Vos. De Brabander. Ulysses liep in zijn serie bij de bel weg en won zeer gemakkelijk, terwijl in de 2de serie Nijland den Haarlemmer Tullek-en versloeg, die te laat den spurt begon. N'a 2 demi-finales was de einduitslag: 1. Tulleken, 2. Brunt, 3, Nijland, 4. Ulysses. Met gemak ge wonnen. Wedstrijd over den langen afstand, voor professionals, met motor-gang- making: le Serie. 10 ICM.: 1. Dfidkentiman., 2 Du&s'O't, bijna 1 baan achter, 3. Luyc- ken, 2 1/2 baan achter. Tijd: 9 m-, 34 4/5 sec. 2e serie: 20 KM.: 1. Dfickentman, 2. Dus-sot, 3/4 baan- achter, 3. Luycfcen, bijna 5 banen achter. Tijd: 19 min. 12 3/5 sec. 3e serie, 50 K.M.: 1. Dus&ot, 2. D'ic- kemtmian, 9 banen achter, 3. Luycken 13 banen achter. Tijd: 49 m. 53 4/5 s. De algemeene stand was dus: 1. Dickenitmaai-, 4 punten. 2. Dussot, 5 punten. 3. Luycken 9 punten. Dickentfman -reed een eererond-je met een lauwerkrans „Van eenige Annsterdams-ctoe vrienden," terwijl Dussot o-ok met een krans beloond werd. Van een pnemie-wiedstrijld voor ama teurs,, waarvaai zoowel Tulleken, als- Nijland ieder twee premies wonnen, /was de uitslag: 1. Tulleken, 2. Nij land/ 3. v. Sp-engeni, Er namen 10 aieaoners aan deel. Motorrace over 5 KM.: 1. v. Schaiik, in 4m. 10 2/3 sec.; 2. Oaudrilliier; 3. Pi-lias, (bijuia 3 banen achter). WIELRIJDEN. Ellegaard wint te Parijis. Op de Buffalo wielerbaan won 'El legaard Zondag de Grand Prix der H. V. F. voor Riutt en Mlayer. Dtupré—Eaga-rdie klopte in de- tanr dem-race EllegaardRutt, Sedgneur- Govin. Parent won de 30 KM. met mo-tor- ga-ngmiakiing i-n 25 min. 1 3.5 sec., 2 Wilis), 3 GolMn. EEN DRAMATISGH VERHAAL van d'en overval te Seuüoe geeft die Atjeb-correspondent van de „Deli Cou rant" Donderdag 5 September, lezen wij-, werd de bivak-commandant van Seu- doe door een thuiskomend geniesol daat gewaarschuwd, IdJat in de nabij heid van het bivak een grooit aantal mannen schijnbaar ongewapend met manden en matten aan den weg zat. Hun aantal en houding wekte eenigs- zins achterdocht. Daar een van de beide alhier thuis behooriendé groepen op dekking wegwerken was, achtte de commandeerende /sengcant het noodig met een gedeelte van zijn groep, 12 man, aard en herkomst van dit volk te onderzoeken. Hij verliet het bivak en- riep den teungkoe tot zich, vroeg olm zijn pas, doch toen bukte dezte zdich snel, om zijn wapen, dat hij bad moe ten afleggen, te grijpen en aan te val len. Dit was het sein tot dén algeimee- nen aanval-. De teungkoe werd neer geslagen, maar de Amlbonn. onderof ficier naast den commandant staande kwam ook op hetzelfde oogenbl-ik te vallen en. besprongen door drie kerels, waarvan er een nog wierd gedood' dooi den Europeeschen sergeant, werd hij letterlijk aan stukken gohia'kt. Zijn Europeesche collega kon hein niet verder helpen, zelf ingeslotenen' zijn ■mannen schij-nbaiar in de méleningmet der. klew-ang tegen de overmacht niets te kunnlen beginnen, trokken seha&tiende ter.ug en ontzetten hun co-miman-dajnt met, die Weldra uitgeput en gewond, zich Voor- noch achter waarts kon bewegen, zich met de lin- korhand aan 't geweer verdedigende. Doch- ook déze hand werd hem mach teloos geslagen, zijn geweer viel, on gedekt en ongewapend stond hij te~ igtënover dien wilden Atje'hër, verloren dus. Nog een laatsten blik slaat hij achter -zich om hulp. In. dat ondeel baar oogenbJik m|erkt hij een Ambonn. korporaal in het bivak, die zijn ge weer heeft 'aangelegd, maar o>m het gevaar' zijn commandant te treffen, niet durft aftrekken. Deze begrijpt dit, Ihleeft nog het bewustzijn het doel vooi- den korporaal groot er te maken, door op zijde te. springen"/ idif alles vóór dat de vijand voor de tweede maal zijn klewang kan-.gebruiken Nu valt hel) schot eu dien geredden, doch ernstig gewonden sergeant wordt de poort van 't bivak geopend. De vijand liet op da plaats van het gevecht 18 dooden lig gen en had' voor dezen prijs gekocht 2 otoziex geiweren uit d!e handen van dje gesneuvelden en d-en gewonden onder officier. DE EXPEDITIE VAN CHRISTOFFEL. Aan d-e „S-um. Post." werd 21 Sep tember geséind Kapitein Cbrlstaffel seinde 9 Sep tember op 31 Augustus naar Kea en Rokko gegaan 8 September is te Wolowioi ernstige tegenstand gebo den, vooral aan de grens van Rokko, herhaaldelijk ook te paardéénmaal' is een aanval met blanke wapens op den treih beproefd. Er zijn 114 vijan den gesneuveld, 56 geweren vielen in onze liand'en, 15 paarden werden ge dood, 1 Amboi-ne.esch sergeant en 3 mairéchausséés werden licht gewond dr. Jams is ernstig ziek en naar Soe- iratoaja 'geëvacueerd. ATJEH. Een maréchaujasée-patrouille op At- j-eh overviel een bende van- Teurikoe Kroeëng, 'f voornaamste benldehcofd in Peusangangesneuveld zijn 7 vij anden, waaronder twee vrouwen buit gemaakt 2 geweren, 1 karabijn en twee achterladers. („Sum. Post"). Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVEÈTEHTIEH in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Gentrum, De Standaard, De Tijd, enz. enz. Desgewenscht wordt hulp ver leend bij het opstellen der annonces zonder verhooging van den prijs INGEZONDEN MEJDEDBELENGKN fi 30 Gerits per re-gei. (iroolmama lijdt ondraaglijke lenden-pijnen; dat is wel het spit in den rug. Zij gaat slapen en legt alvorens naar bed te gaan een pakje Thermogène watten op de pijn. Door dit krachtige, gemakke lijke en algemeen bekende mid del is zij er zeker van bij het ontwaken volkomen genezen te zijn. Thermogène is het genees middel bij uitnemendheid, het is in vergelijking met vroegere middelenpleisters, mosterd pappen, jodium-tinctuur, pappen, thapsias, wat het electrisch licht in vergelijking met de oude olielampen is. De doos met gebruiksaanwij zing 75 Cents bij alle Apothe kers en Drogisten. Stoomvaartberichten Het stoomschip Wilis, van Rotter dam n-aar Java, passeerde 20 October Gibraltar. Het stoomschip Kawi, van Rotter dam naar Java, passeerde 20 October Perim. Het stoomschip Mal-aoig arriveerde 20 October van Rotterdam- te Ham burg. Het stoomschip Py.rrhus, van Am sterdam- naar Java, arriveerde 18 Oct- te Port Said. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia-, vertrok 20 Oc tober van. Suez. i Het stoomschip Bali, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Octo ber te Gatmaran. Het stoomschip Vondel, van Anteter- dam naar Batavia, arriveerde 20 Oc tober te Southampton. Het stoomschip Koningin Wilhelml- na, van Batavia naar Amsterdam-, ar riveerde 21 Oct. te Genua. Het stoomschip Prins Willem I arri veerde 10 October van West-Ind'ië te NeW-York. Het stoomschip Petersburg 'arriveer de 20 October v.an. van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Noordam, van Rot terdam naar Neiw-York, vertrok 20 Oc tober, v.m. 12 uur 30 min. van' Bou logne. i. Het 'stoomschip Queen Wilhelmina, gecharterd door de N. A. S. M., van Newport Newis naar Amsterdam: en Rotterdam, arriveerde 21 Oct. v.m. te Amsterdam. Het stoomschip Slotendijk, van Rot terdam naar Philadelphia, passeerde 21 Oct., des nam. 12.10, Scilly. Het stoomschip Rijnland, van' Bue- nois-Ayres naar Amsterdam, passeer de 21 Oct. Dungeness.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6