NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7471 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZA ERDAG 2 NOVEMBE?. 1907 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 y* «de omstreken en franco per post - 0.45 Ditgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM, AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.-—, elke regel meer 036. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 2 NOVEMBER. Soc. Vereeniging: Muziekuitvoe ring Harmonie, 8 uur. Haarl. Kinderkoor: Repetitie, le groep 671 uur; 2e groep 7 1,12—9 uur. OM ONS HEEN No. 635 Nabetrachting ven den Gemeenteraad. Het splitsen van die begTOotingsde- ibatten brengt mij als vanzelf er toe om over het behandelde in de zitting van Donderdagmorgen nog een en ander te zeggen. Wel moet ik erken nen, dat de stof niet overvloedig is, De belangrijke aangelegenheden wa ren Woensdag al afgedaan. 't Was de S oh ra m-tooh tendi, of zoo als de heer Van Styrum het op zijin Duits ch pleegt te zegigi n Sjram. Men onoet weten, dat dit Raadtslid rnitn of meer voor onderwijls-spediadd'teiit po seert. Vroeger 'wias het meer in het bijzonder de meisjesschooldie zijn belangstelling genoot, dezen keer wais het meer de Hoogere Burger school en de school voor achterlijke kinderen. Ik zal niet zeggen, dat de 'heer Schram daarover bepaalde voor stellen gedaan of denkbeelden aange geven heeft. Hij meent zelfs er. heeft dat uitdrukkelijk gezegd dat het niet op zijn weg ligt, middelen aan- te geven om te geraken uit den moeilijken toestand, waarin we ge bracht wobden door die stijging der kosten van het middelbaar onder wijs. Dit begrijp ik niet goeld. Wan neer een Raadslid' breeduit over een onderwerp gaat betoogen, dan meent hij!, dunkt, me, dat er iets aan giedlaan moet worden en dan dient hij meteen aan te geven wat. Anders heeft zijn rede weinig oei het lijf. Zóo had bijlvoorbeeld de beer Middelkoop kunnen uitroepen: ,,0 B. en W., zorgt toch, dat er meer gelid in de kas komt, maar hoe weet ik niet, dat logt niet op mijn weg!" Behalve deze eigenaardige gaping had de rede Van dein heer Schram ook nog diit bezwaar, dat ze geen re kening hield met mogelijkheden. Als je hem boort zeggen, dat er voor vele ouders geen bezwaar kan bestaan om den kostemlden prijs van 't middel baar fondeinvijls te jbeftiajen en hem) daaraan boort totevoelgen: „maar dat zijn kleinigheden!", dan vraag je /verbaasd; welke ouders kunnen en zullen betalen meer dan f 230.per leerling, wanneer andere ouders dat niet doen en in geen andere gemeen te zulk een hoog schoolgeld wordt gevorderd! In de practijk zou zoo'n maatregel immers onuitvoerbaar zijn. Wat hebben we dan aan derge lijke praterij zonder basis? Zeer juist W'aa 't antwoord van dien den heer Kleynenberg: „laat .onze nieuwe wethouder eens rustig aan 't werk", maar ook hij voegdle er toch een wenscth bij; namelijk dat er een nieuwe school zal worden opgericht (naast de H. B. S. met 5 j. c.) met een handels kop en een technischer kop er op. En de school zelf? Dait zou de 3-jarige H. B. S. wezen, maar dat zei. de spreker niet, Omdat nog maar een paar jaar geleden de Raad die school heeft opgeheven en nu nog niet recht erkennen wil, da,t dit geen verstan dig besluit is geweest. Dr. Nieuwebbuijzen Kruseman ant woordde. Waarom Mr. Tbiefl inliet?) Omdat- 'hij deze begroeting niet mee beeft helpen opmaken en dus Ook de verdediging aan zijn collega's kon overlaten'. Hij rentenierde dus. Maar ook alleen dit j>aar. La rose la' plus belle ne dure qu'un instant-, of wiel vrij, vertaald: lekker is maar een vinger lang. Het volgende begiroo- tingsdebat zal ook hem op de wallen troepen. Nu fungeerde hij, om zoo te zeggen, als eerelid van 't College. De morgen, hoe weinig belangrijk ook, bracht todh. nog een verrassing, namelijk een karmis-debat. Als te genstander van de kermis verklaar de de heer Schram te zullen stemmen tegen den ontvangst-post van f 18.000 voor staangelden op de kermis en noodigde zijn medeleden, die daar over evenzoo dachten, uit Om dat voorbeeld te volgen. Gelukkig waren ze wel wijzer. Had- den ze dat gedaiaa en laat ons eens voor een otogenblik aauneiman: die meerderheid gehad, dan zo-u wel de post zijn afgeschaft, maar daarmee de kennis niet opgeheven. Met an der woorden, de staanplaatsen zou den niets meer gekost hebben en de stroom van kermisreizigers zou der halve grooter zijn geweest, dan ooit te voren. Alleen de heer de Braai sloot zich dan o'ok bij den voorsteller aan, andere tegenstanders vian de kermis, zoöals de heeren Modoo, van Lynden, Winkler stemden vóór het behoud van den post. Waarschijnlijk ook wel om deze reden, diat anders de heele begroeting ontwricht zou zijn geworden, daar met geen moge lijkheid de 18000 op andere pasten te vinden zouden zijn geweest en de posit voor onvoorziene uitgaven maar ruim f 10.000 bedraagt. Vermeld dient te worden, d!at hier bij een argument werd weerlegd', dat gewoonlijk als een van de redenen vóór afschaffing van de kelrands geldt, namelijk diat die kermis het aantial panden in de Bank van Lee ning zoo. belangrijk doet toenemen. De heer Spoor sprak diit op gezag van den directeur pertinent tegen. Het is waar, dat in den aanvang van djsn zomer veel winterkleeren in dien liolm- rnerd worden gebracht, maar n'ilet om de kermis, doch met de bedoeling om zomerkleeren aan te schaffen. Hiermee i,s dus een vrij algemeen verspreide, onjuiste voor stelling uit de wereld geholpen. 'Het betoog van dien heer Schram baatte dus niet veel. En hij had nog wel zulke aware uiiltdpuiklkilngen Jbiij' de hand, sprak van „schatten, die niet te begrooten zijra" en door de kermis uit de stad verdwijnen. Mil- lioenen, milliarden., hoeveel is het wel? Maar toen hij zei., dat wij dloor de nabijheid van een badplaats en een „wereldstad" die kermis niet mon dig hadden, heb ik mij' afgevraagd, of dan de niet te begroeten schatten niet evengoed uit Haarlem verdwij nen, wanneer ze in Zandvoort of Am sterdam worden verteerd. Maar enfin, Schwtamm d'riiber. De heer de Braai klaagde er over, dat nieuwe peroeelem, die te Schoten ge bouwd worden, geen aansluiting meer kunnen krijigen aan de Haar- lemeche gasfabriek. Dr. Ndeuwenhuij zen Kruseman legde uit waarom niet. Er is met 'Schoten nioig geen overeenkomst getroffen en zoolang dat niet gebeurd is, kunnen, geen nieuwe aiansluMngen worden ge maakt. Natuurlijk. Over een paar jaar levert Scihotem immers gas uit een eigen fabriek Voor tijdelijke klan ten maakt zich een koopman niet druk. De heer de Braai had Woensdag al een interpellatie aangekondigd: oiver oproeping juist van een R. K. kleermaker door 't burgerlijk armbe stuur. Had hij den vorigen avond onze courant gelezen, dan zou hij ge weten hebben, dat deze titularis als suppoost belast is met het begelei den van die R. K. verpleegden naar. dó kerk en da.t daarom vanzelf aam een R. K. kleermaker de voorkeur werd gegeven. Een nummer van ons blad werd den heer de Braai in han den gespeeld, maar de verklaring kon hem nog niet geheel voldolen. 't Moest voortaan uit die advertentie worden weggelaten, meende hij, dan ikon men er naiar infortmeereai, wan neer sollicitanten zich aanboden. Prettig voor een Protestantsohon of Israëliet'ischen kleermaker, om wan neer hij moeizaam uit Rilland Bath of Tietj erksteradee! naar Haarlem gereisd is, te moeten hooren: „u komt toch niet in aanmerking!" Waarolm, zoo zouden de stakkers te recht wagen, zet je het er dan niiet biji? De burgemeester wierp alle verant woordelijkheid kilometers ver van B. en W. af. De advertentie wias van 't Burgerlijk Armjbestuur en dat was niet maar een stel ambtemaren in dienst der gemeente, zoo'als de heer Moldoö meende, maar een zelfstandig College: De neuzen der leden mogen rechtens gaan krullen. Maar de in terpellatie liep op niet uit. De zaak was dan ook van luttel belang en dbor onze redactie, meen ik, voldoen de verklaard. Een voorstel de® heeren Modoo om. de lóonen van knechts aan 't Slacht huis, die nu f 11 verdienen, te ^pr- hoogen, zal naderhand besproken worden. En zoo waren we dan weer aan 't eind van de beraadslagingen gekomen, de heer Sneltj.es bedankte B. en W., de Raad applaudisseer de 'voorzitter bdog dankbaar en men ging tevreden met zichzelf en met an deren naar buis. De eemige moeilijk heid die overbleef was een- groote voorraad broodjes' en koffie, daar ge rekend was op een mdiddagzi.tting, terwijl de leden van den Raad, daar 't pas 12 uur was, thuis gingen kof fiedrinken. Hopen we; dat deze levensmiddelen niettemin een nuttige bestemming hebben gevonden! J. C. P. Baitenlandsch Overzicht DE NIEUWE RUSSISCHE DOEMA. De oppositier-partijen in Rusland zijn weliswaar bij de laatste verkie zingen: geslagen, er bestaat echter ge gromde hoop, dat zij in de nieuwe DoCima; toch. heel wat nut zullen kiun, nen stichten. Een der meest geziene staatslieden van Rusland, met wien de berichtgever van de „Times" zich on derhield, verklaarde de meeming te zijn toegedaan, dat het dezer Doem a gegeven zou zijn veel ten hate van hiet latnd te kunnen uitw,erken, tenzij zij heeds van dein beginne aanstuurt op terugkeer tot de oude orde van zaken, want dit zou ongetwijfeld tot een om wenteling leiden. De nieuwe D'oama; geheel anders samengesteld dan hiaïe beiidl© .voorgangsters hare leden staan op belangrijk liooger peil van ontwikkeling dan tonne collega's in Vorige Do/Oma's aal zich mogen verheugen in het vertrouwen en den machtigjen .steun van den. Tsaar. Dit is reed® in zooverre een belangrijk voor deel, omdat haar daardoor een lange re levensduur beschoren zal zijn en zij dus gelegenheid krijgt te toornen wat zij' ikatn. Het wafe immers het on geluk van de eerste Doema's, dat haar levensdraad werd' afgesneden;, voor ze tob evenwicht gekomen waren en er rich een blijvend gematigd centrum had gevormd. En nu zal in die nieu we Doemia, die de gunst van den Tsaar geniet, de oppositie een heel nuttige rol kunnen vervullen. De Ka- detten hébben zich immers afgeschei den van de socialisten, aan een hech tere aansluiting met de. Octobristen, waardoor een blók gevormd zou wor den tegen de reactionnalren, staat dus zeer weinig meer in den weg. De regeering zal in deze derde Doe- ma drie punten ter sprake brengen, namelijk de begrooting, de landquaes- ti'e en de maatregelen tot herstel der orde ini het land. FRANSGHE DESERTEURS. Uit Casablanca wordt aan de „Dai ly Telegraph" medegedeeld, dat de desertie bij de Fransche troepen in Marokko, bepaaldelijk bij het vreem denlegioen; hand over hand toe neemt. De deserteurs vluchtten ge woonlijk haar het Arabische kamp. Wanneer zij, daar aangekomen, ver klaren Franscben te zijn, dan worden zie doodgeschoten, behooren zij tot een andere nationaliteit, dan wordt hun alleen alles afgenomen. Het schijnt, dat de Arabieren het .er op aanleggen duMelijk te toornen, boe anti-Fransch zij gezind zijn. UIT MAROKKO. Moulay Hatfid schijnt erg boos te zijn over de samenkomst van den Franscben gezant Regnault met Abd- el-Azis, daar hem daaruit duidelijk' is gebleken; d'at Frankrijk op de hand van laatstgenoemde is, zoo meldt al thans de berichtgever van den Matin te Marakesj. De pretendent bereidt zich thanks ernstig voor op den strijd. En daarvoor beschikt hij over aan zienlijke geldmiddelen. In. zijn paleis ■moet hij een groote schat hebben ont dekt, naar het heet, va» vele millioe- nen. Een feit is het, dat m de stad een buitengewoon groot aantal Spaan- sche gouden muntstukken uit de 18de eeuw in omloop zijin. Een boodschapper heeft hij met 4000 goudstukken naar Ben Tebib, bevel hebber van de mehiallah van. Abd-el- Azis, gezonden om dezen om te koo- pen. De berichtgever uit ten slotte de vrees, dat Ma raket j binnenkort, evenals Casablanca, dloor roofzuchtige bergstammen zal warden overvallen en leeggeplunderd. Een groot aantal Joodsche families vlucht reodp naar de havensteden. DE ENGELSGHE SPOORWEG STAKING. De minister va» handel hield Don derdag met de directies der spoorwe gen twee conferenties, waarvan de eerste om half twaalf begon en om half twee eindigde; d'e tweede begon kort na vijven. Volgens het avondblad van de Stan dard werd er op de eerste conferentie geen kwestie van belang behandeld en liep de bespreking alleen over on dier - 'deelen de eisch van. erkenning van de spoorwegwerkers zou buiten be spreking gebleven zijn. Na de eerste conference begonnlen echter gunstige berichten de beurs in de Ci/ty te be reiken, volgens welke het gevaar voor een werkstaking voor goed uit den weg zou zijn geruimd, hetgeen eene haussébeweging in Engel scire spoor wegaandeel en ten gevolge had. Het bestuur van de Great Western- spoorwegmaatschappij deelt mede, diat 75 pet van haar personeel op het bekende rondschrijven, waarbij ge vraag werd' of het bestuur, c.q. in geval van staking op hun trouw aan de directie zou kunnen rekenen, be vestigend geantwoord hieeft. Hieruit leidit dat bestuur af, dat de overgroote meerderheid der beambten van de Great Western zich in geen geval bij een werkstaking zou aan tel uiten. Stadsnieuws KINDERKOOR HOSANNA. Het Kinderkoor „Hosannaf' gaf Donderdagavond in de Vereen igiin-g eene uitvoering. Laten wie er dadelijk .aan toevoegen, dat 't een welgeslaag de was. De opkomst va/n het publiek was overgroot, en 't scheen, dat er meer kaarten verkocht waren, dan er plaatsen zijn, wat natuurlijk minder aangename gevolgen had. Voor de pauze trad het koor zooals men weet lelt de vereeniging .een paar honderd' jongens en meis jes op met een „koraal" en een „Moteit", welke beide stukjes heel .aardig klonken en dam ook goed ge zongen werdén. Ook die Keitat-oan- tate van Wiufffraat werd op zeer ver dienste! ijke wijze ten gehoore ge bracht. Die sopraan-solo van- nnevr. S. Wesseliusvan Breemen en d'e bariton-solo van dien heer E. J. Hoef man maakten eveneens- op bewonde ring aanspraak. Een vijftal meisjes ga-ven nog twee aardige, liedjes, van Hendrika van Tussenbroek, „Lente' en „Zomer avond", Ze zongen o. a. Daar buiten zingt het vooglenkoor Mij 't loflied voor, Vol kunsteloos verlangen. De meisjes deden echter zelf den ken aan een lief vogelenkoor, zoo mooi en aardig klonken hun stem metjes! Een klein orkest speelde nog een Kinder-syrnphonie. Nadat de e ere-voor zat ter dis. C. V-een in de pauze „Hosanna" dat juist 19 jaar bestond, geluk gewienSdhit had met deze sohoone uitvoering, en- daar enboven nog een lofrede had gehou den op den aang van Christenen, werd' de uitvoering voortgezet en ook beëindigd met de- cantate „Nlova iZiembla" van den componist A. Lij- sen en dichter W. H. Hasselbaoh. Het was een reuzenwerk 19 bladzijden van een tekstboekje. De zang van het .kinderkoor, als ook de soli van mevr. Weseeliius-van Breemen en de heeren Hoefman en E. Klaassens Jr. waren mooi, zoodat het géheele omvangrijke werk uitste kend slaagde. Aan den directeur den heer A. W. Wesselius werd een krans aangebo den. Een welverdiende tolde voo-r de groote verdiensten van dezen uiltne- menden directeur, die zooveel van dit kinderkoor wist en weet te ma ken. Ten slotte nog een woord van lof aan de leden van het klein orkest, inzonderheid aan miej. H. Stoetoer, die de pianobegeleiding zoo uitste kend verzorgde. ORGELBESPELING in de Groote- of Sdnt-Bavo-kerk te Haarlem, op Dinsdag 5 November 1907, des namiddags van 1—2 uur, door den heer W. Ecermian. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S.Bach. 2. Andante (le Symphohie), Beet hoven. 3. Sonate No. 2, Mendelssohn. a. Grave, Adagio. b. Allegro maestoso. c. Fuga. 4. Intermezzo, J. Rhei-nbeigier. 5. Die Ehre Góttes, Beethoven. Examens Vrije- en Orde-Oe feningen. Haarlem, 31 October. Geslaagd de heeren C. F. J. Bruno, te Ailkmaar; P. Volger, te Edam A. J. Huyskens, te NaardenA. Smits en P. Verbeek, te Zierikzee, en de dames F. Smith, te Hilversum M. Hallebeek, ie Utrecht en M. H. Lokhorst, te Wijk bij Duur stede. STRAUSS-AVOND. Er. was Donderdag Strauss-avond ln 't Brongebouiw, met een talrijk pu bliek en veel danslustigeai. Af en toe was de dansvloer haast te klein, om allen liefhebbers ruimte v-an beweging te geven. Geen wonder, want Haar- lamsc-h Muziekkorps, onder leiding van den ondeakapettneester, zorgde voor goede en aangename dansmu ziek. Men krijgt in de Bron toch heedwat voor zijn tientje. Een heele reeks con certen, af en toe een special! teatem- voorstelling, een bal, vuurwerk in derdaad er zijn weinig lidmaatschap pen, die zooveel te profitoeren geven voor zoo geringe contributie. Het ledental -za'l dan ook bepaald met 1 Januari wederom- toenemen. Zij; die nu reeds besloten zijn om het volgend jaar lid van de Bron te worden, kunnen bet aantal concerten en uitvoeringen in dit jaar nog te geven, gratis bijwonen. Neder 1. Opera. In ons vorig nummer kwam een advertentie voor betreffende een op voering van Carmen door de Nederl'. Opera. Welke Nederl. Opera? hebben we ons afgevraagd. Ter rechter tijd geeft een schrijlven van den heer Aug. van den Hoeck ons daaromtrent in lichting. De titelrol, zoo deel/t hij ons snede, zal vervuild worden door Mej. Irma Lozin, de andere hoofdpartijen zijn in handen van de heeren D. Pau- wels; don José, Escamillo-, J. M. Ore- Mo-, Micaëla, Mevr. Wiilhelmina van den Hoeck. De andere partijen zijn in beproefde hand-en. Verder volledig 'koor en het orkest van den heer Ivraens. Dirigent is de heer C. Dok- kum. Hieruit blijkt, diat de beste krach ten, d'ie wij in de Nederl. Opera ge kend hebben, aan de opvoering mee werken, zoodat op Dinsdag 5 dezer wel velen de populaire opera zullen gaan hooren. WELDADIGHEIDSUITVOERING. Dinsdag 26 dezer zal hier tea* ste de een weldadigheidsuitvoiering plaats hebben, waarvan de baten warden afgedragen aan. het bekende dr. Sche-urer's Hospitaal te Djocjia- oaria. Hun welwillende medewerking heb ben toegezegd de dames mej. W. H. van Marle (sopraan) uit Hilversum, onej. Van Löben Seis (piano) en mej. J. Schoit (alt) beiden uit 's-Gruveuha- ge, en de heeren: P. van Cittert (pia no), J. van Bli'tterswijik (viool) en Hk. Mulder (voordracht). Museum van K u n s t n i j v e r- heid. Heit Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand October bezocht door 550 belangstel lenden. Uit de aan het Museum verbonden boekerij werden 242 boek- en plaat werken naar verschillende plaatsen van ons land uitgeleend. De- aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid) wordt be zocht door 66 leerlingen der dagklas se 29 leerlingen van den Woensdag en Zaterdagmiddag-cursus, 80 leerlin gen -van den avondcursus en 40 leer lingen der normaallessen, totaal 215 leerlingen. P o ly g r a p h. Naar wij vernemen is aan den lieer R. Hol tori op zijn verzoek eervol ont slag verleend als directeur der N. V. Kunstinrichting Polygraph te Haar lem. De heer Franz Arp blijft na 1 No vember a,s. aULeen directeur der on derneming. S o c. V e r e e n d g r ng. Tot lid van het bestuur der Soc. Vereeniging, in de plaats van dien heer J. J. Zeewoidt, is benoemd de hecr T. L. van Wagtendo-nk. As gebroken. Hedenmorgen omstreeks half elf brak op het Verrwulft de as van een stteenkolenwagen van den lieer De Vries. De kalen werden op een anderen wagen geladen; de tram h-ad eenige minuten vertraging. N. O. P. C. DeNederlandsche Onderwijzers Pro paganda Club voor Drankbestrijding heeft voor a.s. Zaterdag eene verga dering uitgeschreven, waarop de heer H. Heyn uit Utrecht zal spreken over het onderwerp Alcohol-cursussen en nog iets. STUKKEN VAN DEN RAAD. PENSIOEN-REGELING. Bij raadsbesluit van 4 Juli 1906 werd art. 3 der pensioenverordening zoo gewijzigd, dat ootk pensioen wordt verleend aan ambtenaren, die na ten minste vijf jjaar irn dienst der ge meente te zijn geweest, daaruit eer vol zijin ontslagen zonder ontslag te hebben verzocht, zullende het hun toe te kennen pensioen eerst ingaan bij het bereiken van den 65-jarigen leef tijd. Door deze aanvulling wordt, naar. de meening van B. en W. een juiste toepassing van de regeling, van het pensioen en wachtgeld aan den huis meester en huismees-texes van het St.- Elisabeths Gasthuis (vastgesteld 19 October 1904) in gevaar gebracht, daar het de bedoeling is geweest hun dadelijk ingaand' pensioen te verlee- nen. B. en W. stellen daarom, voor dit besluit van 19 Oct. 190-4 eenigszins te wijzigen, ter voorkoming van moei lijkheden. (Raadsstuk 374). VERHUUR TERREINEN SLACHT HUIS. B. en W. meenen, dat verschillen de gedeelten van het openbaar slacht huis geschikt zijn om te dienen voo® opslagplaats of voor het uitoefenen van kleine, met het slagersvak ver wante bedrijven, en aan gegadigden verhuurd kunnen worden. B. en W. stellen, de volgende jiaar- lijksche huurprijzen voor: f 1 tot 2.50 per vierk. onbebouwde oppervlakte; 3 tot f 8 per vierk. be bouwde oppervlakte; f 2 tot. f 3 per vierk. zoldemerdieiping. (Raadsstuk 372). TARIEF BURGERLIJK ARM BESTUUR. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan het tarief van den on derstand voor 1908, gelijk dit door het Burgerlijk Armbestuur is ontwor pen. 'ONTSLAG GEVRAAGD. Door den heer L. M. Kuyt, onder wijzer aan de 7de tusschensdhool is met ingang van 1 Jan. 1908 eervol ontslag gevraagd- (Raadsstuk 375). Door den lieer J. T. Westendorp, onderwijzer 2e klasse aan de Twee de Burgerschool wordt wegens ver trek naar Ned. Indië eervol ontslag gevraagd tegen 1 Jan. 1908. (Raads stuk 370). EE'N MOOIE AANHOUDING! De Beverwijkse/he politie heeft een mooie aanhouding gediaan, die ook' voor ons Haarlemmers van veel be lang is. Onze beruchte stadgenoot J. J. R.- werd reeds lang dóór de politie en Justitie gezocht, maauj, hoewel hij op enkele strafbare feaiten betrapt ia (o.a. de vechtpartij en mishandeling eenige w-eken geleden gepleegd aan de Friesche Varkenmarkt) w-aren er geen termen, om hem in hechtenis te nemen. Nu is de Beverwijksche politie ge lukkiger geweest! K. werd verdacht van eejn, Jvpotil eenige d'agen hier ter stede plaats ge had' hebbenden, rijwieldiefstal], en voor dit feit heeft de Beverwijksdhe politie hem in hechtenis genomen, omdat zij belangrijke aanwijzingen; heeft. K. is met het rijwiel Donderdag morgen bij een handelaar in Bever wijk gekomen, d/ie hiefi „zwijntje" van hem kocht. j Middags zou K. geld komen ha len. Op de een of andere manier kreeg de pototie er echte! de lucht van en arresteerde K. juist, toen hij het geid kwam halen. Voorloopdg zit K. nog te Beverwijk an bewaring, om het onderzoek te vergemakkelijken. Men moet name lijk reden hebben, oom aan te nemen, dat ook zijn vriend S. aan dezen rij wieldiefstal annex is. Deze is echter nog niet aangehouden. J u b i 1 De brievenbesteller, de heer P. E- Hutte vierde heden zijn 25-jarig iu- bilé. Dit feest werd in huisel'ijken kring gevierd. De jubilaris had een vrijen dag, en werd in zijn woning door vele Collega's geluk ge wensahh Ook boden dezen hem een stoffelijk blijk van belangstelling aan. Ook vele ambtenaren en hoofdamb tenaren kwamen den jubilaris ge-luk wensehen.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1