HAARLEM'S DAGBLAD. I luMmtoii Stadsnieuws FEUILLETON Uit de Omstreken Binnenland Onze Lachhoek. STUKKEN VAN DEN RAAD. Intrekking concessie. Aangezien de Ned. Bell Telephoon- Jaatschappij geen gebruik maakt van Ie vergunning tot het plaatsen van ialen langs den Zuid-Schalkwijker- jeg, ten dienste van het aanleggen a exploiteeren van een telephoonge- eiding tusschen de secretarie van |en Haar]emmermeerpolder alhier en e stoomgemalen van dat waterschap, tellen B. en W. voor, deze in 1889 ver ende vergunning weder in te trek en. (Raadsstuk 92). Onbewoonbare huizen. Op advies der Gezondheidscommis- je stellen B. en W. voor, de perceelen k Witstraat 9, 11 en 13, en Minne- roedersteeg 15 onbewoonbaar te ver laren. daar deze woningen onge- ehiki ter bewoning zijn en niet door iet aanbrengen van verbeteringen in ewoonbaren staat gebracht kunnen porde rt. De ontruiming moet binnen drie wanden plaats hebben. (Raadsstuk 62). Openbaar Slachthuis. Onder overlegging van een verzoek- cbrift der Haarlemsche Varkenssla- ers-Vereeniging, om verlaging van iet slacht- en keurrecht voor varkens, laststelling van een verlaagd tarief loor varkens van minder gewicht dan 00 K.G., bepaling van den prijs der oelcellen op f60 per jaar en verlen- [irig der slachturen op Maandag, ant- ïoorden B. en W. Ten onrechte doet adressante het loorkomen, als ware bij de vaststel ing der slacht- en keurloonen voor underen en voor varkens uitsluitend fekening te houden met het gewicht iau vleesch, dat door de geslachte die- en wordt opgeleverd. Dat de slacht- en keurloonen ook ijn te beschouwen als een vergoeding poor de kosten, welke de gemeente ten lehoeve der slachting gemaakt heeft, en dat deze kosten voor varkens aan merkelijk grooter zijn, dan voor run- Jeren, wordt door adressante geheel uit het oog verloren. De verhouding tusschen de slacht en keurloonen voor runderen, en die voor varkens hier ter stede, komt in 't algemeen vrijwel overeen met die, welke in andere openbare slachthui zen in ons land wordt aangetroffen. Wat betreft het verzoek van de adressante om vaststelling van een speciaal, lager tarief voor varkens van geringer gewicht dan 100 K.G., merken B. en W. op, dat hiervoor geen reden bestaat, aangezien de voor iet slachten en keuren op het open baar slachthuis gepraesteerde dien sten voor varkens van geringer ge wicht, dan 100 K.G. dezelfde zijn, als pooi- zwaardere varkens. In de practijk sou een dergelijk speciaal tarief moei lijkheden meebrengen wanneer het voor varkens werd aangenomen, zou sr alle reden zijn om ook voor runde ren van lager gewicht dan een be paald aantal K.G. een bijzonder tarief vast te stellen. Zulks zou niet ge- wènschf, zijn. Naar aanleiding der verzoeken om den prijs der koelcellen te verlagen en de slachturen op Maandag in noodza.- kelijke gevallen te verlengen, verwij zen B, en W. naar hun advies uitge bracht op het adres van den Bond van Vleeschhouwers, alsmede naar't Raadsbesluit van 13 Februari. B. en W. stellen dus voor, op alle verzoeken afwijzend te beschikken. (Raadsstuk 83). Lichtfabrieken. De wenschfclijkheid is gebleken om bij de stoomketels van de electrische centrale afzonderlijke oververhitters Be bouwen, met een gemeenschappelij- kcn „economiser", ten einde daar door besparing te verkrijgen in het Meenkolenverbruilc, welke besparing op 7000 per jaar wordt geschat. Voor de uitvoering van dit werk zal een som van f 10.000 benoodigd zijn. Ook bestaat er behoefte aan een toe stel voor de reiniging van ketelvoe- dingswater, waarvoor benoodigd is f5.000, terwijl het gebouw, waarin dit toestel geplaatst zal worden, onge veer /8000 zat kosten. B. on W. vragen voor een en ander 23-000. (Raadsstuk 86.) Verwijdering tramhuisje. In verband met het in exploitatie irengen van de bouwterreinen bij het Wijde Geldelooze Pad en omgeving is bet noodig, dat het wachthuisje der E. N. E. T. bij het kruispunt in den Koninginneweg worde verwijderd. B. zo W. stellen dus voor de indertijd door de Bestuurderen van het Fonds de Haas aan de E. N. E. T. verleende ergunnine op te zeggen. (Raadsstuk 91). VOORZICHTIG S. V. P.! Onze geachte collega, de „Nieuwe Haarlemsche Courant" blijft, hoewel onder andere leiding dan vroeger, ge trouw aan wat bij haar een soort sport schijnt geworden, van tijd tot tijd kleine, vinnige hatelijkheidjes te uiten aan 't adres van de zuster- bladen. Meestal met vage aanduidin gen, als: zeker blad, een der plaatselijke bladen enz. Zoo lazen we in een Zaterdagavond- praatje dat een der plaatselijke bla den zou beweerd hebben, dat het sta- stion pas tegen 't volgend jaar in ge bruik zou worden genomen, maar de ,,N. Haarlemsche", op den Kinder- huisvest schijnt eigen roem haar onge nietelijke reputatie te hebben afgelegd was beter ingelichtde aannemer zou wel degelijk op tijd opleveren. Wel, wij hebben van de oplevering niets gezegd, en alleen gemeld, dat het station in den loop van 't jaar, vermoedelijk in Augustus, zou worden in gebruik genomen. En in de krant van gisteren staat aan ons adres (alweer wordt onze naam niet genoemd) een vriendelijk heid over een schrijffout van een on zer redacteuren, die bedoelde te schrijven in de streken van Gel derland en er omstreken van maakte. ,,'t Is iets voor onzen raadselredac teur in het geïll. Zondagsblad Waar lisgen de „omstreken van Gelder land Aldus de „N. Haarlemsche". Maar wat zegt men dan nu wel van de „N. Haarlemsche" zelf, die nog wel vet gedrukt zich een moord uit Benne- broek laat seinen, die heelemaal niet heeft plaats gehad Wat- voor 'n correspondent heeft 't blad daar. die den eersten eisch dei- journalistiek eerst onderzoeken, dèn berichten.... niet schijnt te kennen. Haarlemsch Dagboek 18 Maart. Kan iemand beleedigd worden met het woord „higieni"? U wilt misschien eerst weten wat dat woord beteekent? Gerust, ik weet het ook niet! Maar uit het verband, waarin-dit mooie woord voorkomt blijkt dat het wezen moet: „hygiëne", gezondheidsleer. Natuurlijk ziet niemand kans om een ander daarmede te beleedigen, maar 't is geen wonder, dat eenvou dige menschen, die 't fraaie woord zeker niet kennen, indien 't verkeerd geschreven wordt, zich over iets der gelijks beklagen. Zoo een eenvoudig man ontving dezer dagen 't volgende briefje van zijn barbier: Den Heer Indien u klant wil blijven aan onze zaak, verzoek ik u beleefd een laadje met gereedschap aan te schaffen, on- rede de higienie. Zoo'n laadje kost f 11 of 12 contant. Barbier. De ontvanger van dit min-vriende- lijk bedoeld briefje dacht bij 't lezen van 't vreemde woord bepaald aan een soort haarziekte of iets dergelijks, was verontwaardigd dat men zoo iets van hem denken kon, en... liep naar de krant. Nu, we kunnen hem wel geruststel len. Het woord deugt niet, maar de zaak is iets heel goeds. Het is natuur lijk verstandig om bij een barbier ei gen gereedschap te hebben, ofschoon niet duidelijk is met welk recht men iemand kan dwingen in eens een la de vol aan te schaffen. Maar de zaak zit dan ook zoo: Me neer de barbier is bezig „coiffeur" te worden, en voelt zich gegêneerd als er klanten komen met een pet op. Weigeren die te scheren kan hij niet, hij kan alleen weigeren zijn eigen ge- reedschap er voor te gebruiken. En van die politiek krijgt dan de „higie nie" de schuld. Zeker een minder nette manier om van klanten af te komenl OBSERVATOR. 3X2 5. Zaterdag 21 Maart wordt in den Schouwburg alhier opgevoerd het nieuwe stuk „2 maal 2 is 5". Volgens de couranten is het een succes. Zoo schrijft Lapidoth in de N. Ct. over 2 maal 2 is 5: „Een rekenfout, overal aangeplakt in het rekenende Rotterdam. Maar het is geen fout van den schrijver en geen misrekening van den directeur Van Eijsden geweest, dit stuk te ge ven". „Het stuk is een feu roulant van geestigheden. Elke volzin is vol-geest. 't Is wat vermoeiend, hier en daar, van geestigheid. Men wordt angstig er te veel te verliezen, 't Is moordda dig geestig, dan héél fijntjes, dan wat grover satyre; het is lachpoeder, lachgas, vitriool en aetherdamp. Er zijn onvergetelijke tooneeltjes in en, al weet men niet spoedig waar de schrijver met ons heen wil, het is boeiend van 't begin tot het eind." M. H. schrijft in het N. v. d. D.: „Schrijve daar nu eens een mensch eene beoordeeling over: inhoud van Naar laat Dultsoh, 58; Ja. Ffeeft hij bezoek? Ja, zijn zuster, mevrouw Lyn don, is bij hem. Trevor ging naar binnen. Harm,a en haar broeder zaten thee te drinken, jonge vrouw geheel in 'i zwart. Beste, oude Gottfried riep Dr. Rolling, verlegen. In de drukte van laatste dagen had hij Trevor ge heel vergoten. Ik heb je oneindig ^eel te vertellen. F,n op den brief van jou, Julius, tem ik htenbeem. Wat. is er ai niet gebeurd, s'nds ft je dien brief schreef, Gottfried Tk was niet weinig verbaasd, van uw, dochtertje te hoeren, dat u in Londén was, mevrouw, zed hij tot Hamnia, op de woorden van haar broe der nauwelijks achtslaamde. Een treurige gebeurtenis dwong mij tot die plotselinge reis. Juliue zal u later daarvan. alles vertellen. Ik zie, dat u m den rouw is, ze" Trevor, met een blile op haar zwarte japon. Mijn man is ongeveer acht dagen geleden gestorven, antwoordde Han- i:c- kaJm. Dit onverwachte bericht benam Trevor bijna den adem. Is het watar? vroeg hij, als wees- de hij niet goed gehoord tie hebben. ja, mijnheer Trevor, mijn man i.: gestorven, en zijn dood was even huiveringwekkend als zijn leven zon- dSg. Met droefheid denk ik aan het .een zoowel als aan het andere. Excu seer mij even eau poosje. Ik ga naar bc-ven, om mijn goed; in te pakken. (Morgen ga ik weer naar ons stille dorp en naar mijn dochtertje terug. Dr. Rolling en Trevor schoven hun stoelen voor den haard en staken si- weinig beteekenis, komt er trouwens ook niet op aan, maar haast elk woord in den dialoog eene geestig heid, eene rake zet, eene scherpe sati re. Alles groepeert zich om een mo dern auteur, die een zeer mooi boek heeft geschreven, maar waarvoor hij in de kast gaat, als zijnde dit boek in strijd met de zedelijkheid. Als de re geering echter van conservatief libe raal is geworden, wordt hij eenheid en aan het slot wordt hij hoofdredac teur aan een conservatief dag blad. Er wordt in dat „satiriek spel" met alles en allen den spot gedreven, maai- enorm geestig, Shaw op zijn best. Gelukkig behoeven wij er ons niets van aan te trekken, het slaat niet op ons, >mmers de auteur heeft er dadelük op het programma bijge zet, dat het stuk in Kopenhagen speelt, lang geleden, „de menschen van dezen tijd zijn immers heel an ders". Er is hartelijk gelachen door een stampvolle zaalhet stuk sloeg dade lijk in, maar het is ook door allen prachtig gespeeld. De acteurs hadden er blijkbaar zelf schik in. Kranig werk leverde weer de heer v. d. Lugt-Mel- sert, die den auteur Paul Abel voor stelde beschaafd, leuk, cynisch, een volkomen uitbeelding. De heer Van Eijsden een pluimpje, dat hij er zoo vroeg bij is geweest, om ons dit amusante stuk voor te zetten: pas veertien dagen geleden is het voor het eerst te Berlijn gespeeld." RAAD VAN BEROEP. Door den Centralen Raad van Be roep werd o.a. uitspraak gedaan ln de volgende zaak: Hooger beroep van A. v. d. H., tim merman te Hilversum, tegen de uit spraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekerings bank, waarbij de door hem aange vraagde schadeloosstelling ter zake van een ongeval niet wordt toegekend omdat niet gebleken is dat het aan gegeven letsel het gevolg is van een ongeval. Eischer heeft bij het optil len van een steen plotseling een knap in den rug gevoeld, door den genees heer beschreven als distorsie van rug spieren, doch de Raad is van oor deel, dat. waar als vaststaand mag worden aangenomen, dat geen van buiten werkende oorzaak de spierdis- torsie heeft te weeg gebracht en deze slechts te wijten is aan inwendige oorzaken, terecht schadeloosstelling is ontzegd. De Centrale Raad beves tigde de uitspraak. ELECTRISCHE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende de maand Februari be droeg het aantal vervoerde passagiers 'op de verschillende lijnen: Amsterdam - Haarlem - Zandvoort 95.018. Ceintuurbaan te Haarlem 92.363. Haarlem-Bloemendaal 28.679. Totaal 216.060. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen: Lijn Amsterdam- Haarlem -Zand voort f 25.22 1/2. Ceintuurbaan te Haarlem f 28.76 1/2 Lijn Haarlem-Bloemendaal f 33.40 1/2. KAMER VAN KOOPHANDEL. Het gewone uittreksel van de notu len der vergadering van deze Kamer op 3 dezer bevat, behalve het reeds door ons meegedeelde request aan de Tweede Kamer in zake wijziging van de ongevallenwet, niets wat voor onze lezers belangrijk kan worden geacht, dan dat de Holl. Spoor afwijzend heeft beschikt op een verzoek van de Kamer tot invoering van tienritten- boekjes tusschen Amsterdam en som mige stations der Noordhollandsche lijnen, benevens een opgaaf van de lijst der te Haarlem gevestigde make laars, die wij hier laten volgen: Brüning. A. A. M., Mobilaire goede ren en assurantiën; Cobelens, J. G., Mobilaire goed. en bouwmaterialen; Erdtsieck, F., Mobilaire goederen; Oostenbroek, F. L., Bouwmaterialen en assurantiën; Sarlet, A. C. L. en J. J. C., Roerende goederen; Cruijnin- gen, J. J. van, Planten, bloemen enz., Niephaus. T. C„ Assurantiën; Ool- gaardt, J.. Effecten; Potb, C„ Bouw materialen en assurantiën; Schutte Hzn., G„ Assurantiën en mobilair; Bosman, W„ Mobilaire goederen! Cramer, C. J., Mobilaire goederen, Rinkema, A., Assurantiën! Noé, W. Pli., Mobilaire goederen; Machielse, J„ Mobilair, bouwmaterialen en assu- rant; Hulsebosch, G., Bouwmateria len; Droste, J. W. G„ Assurantiën; Guldemond, J. J., Bouwmaterialen; Smit, George L„ Mobilaire goederen: Konijn Mz., A., Roerende goederen: Wijnands, A., Paarden, rijtuigen en aanverw. artik.; Nieberg, A. F. J.. Mobilaire goederen; Poppink, P. A.', Mobilaire goederen; Jansen, Johs., Assurantiën en hypotheken; Blansert, J. A. M., Assurantiën; Piët, F. C„ Mobilaire goederen en assurantiën; Boerlagen, A. A„ Effecten, hypothe- garem op. Vertel mij toch dadelijk alles, zoo viel Trevor tot zijn vriend uit, zl o gauw zij alleen waren. Goddank, tzij is vrij, zij is vrij, en ik mag ho pen Waarom heb je mij den dood van dien man niet bericht? Omdat ik het totaal vergeten heb, en die dood mij heel wia/t soesah op den hals heeft gehaald; eerst het gerechtelijk onderzoeik, toen de be grafenis en gisteren moest ik naar Brighton, terwijl ik heden weer een onderhoud met mijn advocaat had. Een gerechtelijk ondeTzoekriep Trevor, dus duf rampzalige wezen is toch niet op natuurlijke wijze aan zijn einde gekomen Dr. Rolling vertelde uitvoerig wat pr den laatsten tijd gebeurd was, ook sprak hij over de afkomst vatn zijne verloofde. Kanna voegde zich weer bij hen en toen Trevor deai tijd gekomen vond, om van broer en zuster afscheid te nemen, nam hij de zekerheid mee, dat de jonge weduwe na het jaar van rouw zijn "^rouw zou worden. ken en assurantiën; Hoogeveer Hzn., P., Hypotheken en assurantiën; Velt- huijsen, J. S. v., Bouwmaterialen; Mok, S. M., Meubelen en aanverwan te artikelen; Veer, H. J. v. d., Mobi laire goederen; Vries Gzn., W. de, Effecten; Velthuijsen, H., Fijne hout waren en aanverwante artikelen. IJMLflDEN. Visscherij. Naar men ons bericht, zijn Maan dag ter vischmarkt mooie besommin gen gemaakt. Zoo besomde één stoom trawler f 3800, een tweede f 2800, ter wijl eei> stoomtrawler, die een eerste reis naar IJsland had gemaakt, voor on- en gezouten visch ruim f 7000 zal maken. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebban Diuedagvoonniddag, na zich in een Victoria daarheen te heb ben begaven, in het Bosch in een arre- slede een tocht gemaakt. Behalve op 20 Maart a.s. zal ook 3 April daaraanvolgende een musica- le soirée ten Hove worden gegeven. KAMERLID-PREDIKANT. Ds. C. v. d. Voort van Zijp, predi kant der Ned. Herv. Kerk te Does burg, gekozen tot lid der Tweede Ka mer voor het kiesdistrict Tietjerkste- radeel, heeft tegen 1 Juni a_s. aan het Provinciaal Kerkbestuur van Gelder land ontslag aangevraagd. TWEEDE KAMER. Ban ka-tin. Op een vraag van den heer Plate naar de redenen van de mededeeling door de Nederlandische Handel-Maat- schappij, dat vermoedelijk dit jaar nnm 26000 pikols tin minder voor den verkoop beschikbaar zullen zijn, dan waarop bij de begrooting gerekend is, heeft minister Heemskerk schriftelij': geantwoord, diat die mededeeling i<e- rust op ieen telegram van den gou- verneur-gieneraal aan het departe ment van Koloniën, dat slechts geba seerd kan zijn op een nadere raming van de productie van Banka-tin, en dat bij een mineraal 'als tin de pro ductie, zelfs midden in het exploita tiejaar, onmogelijk zuiver geraamd' kan worden. EEN INBRAAK EN EEN WAKKERE AGENT. In den nacht van Zaterdag op Zon dag (wierd te Leiden de politieagent Van d,er Veen, die op die Heeren- grachit surveilleerde, door burgers gewaarschuwd, dlat er vennoedeiijk v»as ingebroken bij de wed. Vister, tabakhandel en kerverij aan de West- Havenstraat. De 'agent spoedde zich ter plaatse en kwam to't de ontdok- Mug', dat dit inderdaad het geval was. Uit een loods was een partij on bewerkte tabak verdwenen. De dief of d!i(even waren -wait nonchalant met, het gestolene te wierk gegaan,, zoo 't scheen, want bui ten langs de straat lagen overal breede gele bladen. Onze agent volgde 'als Klein Duimpje weieter die steentjes) de gevallen ta>- ba'k en kwaim zoo langs den Mare- sin'gel an de Binmenilaan, een zijlaan van die Os en Paardenlaan, waar hij huis aan huis het oor te luisteren legde. Aan nos. 1, 2, 3 en vervolgens lag Mies in diepe rust, doch in het. perceel no. 9 zag hij licht en boord" stemman, fluisteren. Vastberaden open de hij de deur, staple binnen en vond er twee mannen bezig miet twee zak keen tabak uit te paikiken. Be mannen waren eerst onthutst, doch herstelden zich spoedig en deelden, mede, dat zij twee zakken ha dden gekocht. Toen de ■agent dit niet wilde gielooven en de zakken in baslag nemen, lieten de mannem dit niet toe en er ontstond een worsteling, waarbij de"" kloeke agent meester van het terrein bleef. Even wist hij zach naar buiten te begeven, om een burger te verzoeken assistentie te vragen in het naaste politiehuisje. Weldra kwam er nu hulp opdagen en toen welen de twee mannen, R. en Den H„ door de mand en bekenden. Beide mannen wanen bij de vrouw, die zfe door dezen diefstal benadeel den, in dienst. De tabak was van de béste soort-, daarvoor hadden onze dieven wel ge- zorgd. De wakkere agent ontving van zijn superieuren een loftuiting voor zijn flink optreden. TUCHTELOOSHEID. Men schrijft uit Maastricht Wanneer over tuchteloosheid to ons land wordt geklaagd, dan kan onze .stad (daarover medespréken. Uithang borden en schilden, bederven, ruiten verbreken en dergelijke baldadighe den meer zijn aan de orde van den dag. De politie is "daarbij niet altijd zoc gelukkig als Zondagnacht, teen Dr. Rolling ging nog naar den zaakwaarnemer Axtdly, om hem den uitslag van zijn bezoek in Brighton ir.ee te deelen. Mejuffrouw v. Malden heeft mijn verloofde als nicht erkend, vertelde hij onder meer. En daarmee is haar het vermo gen der oude dame verzekerd, ant woordde de zaakwaarnemer- Minder ■verwachting is er van een proces te gen den neef van Horaz v. Malden. Het was mij er hoofdzakelijk om to doen mijn meisje den naam te verzekeren, die haar volgens recht bekomt; van de familiegoederen zul len wij gaarne afstand doen. Vatn "Lincoln's Inn ging Dt. Rolling naar hét .spookhuis. Hij vond den ouden man zeer terneergeslagen. Het plotseling opduiken van zijn zoon en diens vneeselijken dood hadden hem dieper iLn de riel gegrepen, dan hij zelf wel wilde erkennen. De arts probeerde hem door zijtn gepraat wat op te monteren, namelijk door te vertellen', hoe vlug Lucto het hart van haar oud-tante gewonnen ze drie vam de vijf gjlazenibrékers mocht aanhouden en verbalis eeren. De aangehoudenen zijn geen kwa jongens, maai* personen boven de 20 jaar, wat de feiten erger maakt. HARMONIE- EN FANFARE KORPSEN. Het concours van den Provincialen Bond van Harmonie- en Fanfare korpsen in Noord-Holland, dat te Hoorn zal worden gehouden, zal niet piaats hebben gedurende <le beide Pinksterdagen, maar op Zondagen 14 en 21 Juna. RIJKE ARME. Een bekend type te Hoorn, een oud vrouwtje, nog op hert laatst van haar leven hard werkende bij vrienden, en trekkende van de bedoeling, is over leden. Na haar dood vond men o. a. een spaarbankboekje met 1900. Neefjes en nichtjes kunnen daar nu van profiteeren. FLINK OPTREDEN. De Minister van Oorlog heeft zijne bijzondere tevredenheid betuigd aan den maréchaussée telpaard J. B. A Huiskamp, der 4de divisie koninklijke marechaussee, wegens zijn flink op treden, op 13 Januari 1908, te Leeu warden, toen bij door een op hol zijnd paard te grijpen en tot stil stand te brengen een dreigend gevaar ia een druk stadsgedeelte wist af te wenden. AANGEHOUDEN. De politie te Gouda heeft daar aan gehouden en gevankelijk naar Vlis- SLCgen overgebracht den varensgezel W. H. uit Oost-Souburg, die zich moet hebben schuldig gemaakt aan vecdui staring van geld ten nadeel e van de bierbrouwerij De Meiboom te VlissAngen. SPORT IN HET LEGER. De Minister van Oorlog heeft be paald, dat militairen, die aan de be oefening van het voetbalspel of aan andere gymnastische oefeningen bij de korpsen deelnemen, niet behoe ven te worden onderworpen aan in houding van soldij wegens buitenge wone slijiting vaai Meeding of schoé"'- s»el, (indien dit slijten, naar het oor deel van de betrokken compagn:es- commiandanten, door het deelnemen aan de genoemde oefeningen veroor zaakt is. BRANDEN. Dinsdagmiddag werd te 's-Graven- hage de brandweer gealarmeerd voor een zwaren uitslaanden brand in perceel 158 (in een hofje) op den D n- nenweg aldaar. Het huisje werd be woond door een kleermaker en zijn vrouw. Vermoedelijk is de brand ont staan door het vlamvatten van een bed, dat om te drogen bij de kachel was geplaatst. Het huisje is geheel uitgebrand. Woning en inboedel waren verzekerd. De bewoner verschroeide bij het red den van zijne vrouw, die op de boven verdieping vertoefde een gedeelte van zijn gelaat, haar en wenkbrauwen. Dinsdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een zwaren binnen brand, die in perceel Kerkstraat 307 te Amsterdam woedde. De eerste ver dieping wordt bewoond door de fami lie H. P. Gevers, die de achterkamer verhuurd heeft aan mej. C. Meyer, ad- sistent-apothekeres. Toen deze ont- waaktp zag zij in de kamer vlammen slaan uit een' kleerkast. Oogenblikke- lijk werd om hulp geroepen, doch toen de bi-andweer kwam, was de achter kamer reeds geheel uitgebrand. Daar ook de trap vuur had gevat, moest de brandweer door iiiklimming het vuur bereiken. Met 3 waterstralen op de Vechtkraan was men het vuur, dat inmiddels ook de voorkamer had be reikt, spoedig meester. Niets werd ge red, doch de schade wordt door ver zekering gedekt. Het benedenhuis, bewoond door den stoffeerder C. H. Verhoef, leed veel waterschade. Te Naarden brak Maandagavond brand uit ten huize van den heer Ter Horst aan het Kerkpad. Ofschoon de brand zich ernstig liet aanzien en de vlammen reeds uitsloegen, was men door het uitstekend brandbluschmate- riaal het vuur spoedig meester. Het huis, eigenaar de heer D. B. Streef kerk, was tegen brandschade verze kerd, evenals de inboedel. BLOEDVERGIFTIGING. De technisch student C„ te Delft, is tengevolge van bloedvergiftiging over- Een onbeduidend wondje aan een der handen heeft vermoedelijk de be smetting opgevoerd, welke een ziekte van slechts enkele dagen ten gevolge had'. Het Delftsch Studentencorps, waar van de overledene lad was, heeft den rouw aangenomen en, in verband hiermede, de Diiesviering, welke aan- staaxbde wate, uitgesteld. had en over een paax dogen weer te rug zou zijn. Ik heb veel aan je beiden ge dacht, zei Dankmar Wilburg, aan jou er aakt Lucie, en ik ben tot een be sluit gekomen, dat wel is waar miin 1 tofste"ideeën tegenspreekt, maar dat, meen ik. verstandig is. En dat is Tk ben van plan het grootste deel van mijn verzameling te verkoo- pende som, dié ik daarvoor krijg, aan jou en Lucie te geven, om je daarmee den weg tot een gélukkige toekomst te banen. In Februari was dit plan tot uit voering gekomen. In April traden twee paren in het huwelijk, in een kleine kerk van Londen, Dr. Julius Rolling met Lucie v. Malden en Gott fried Trevor met Hanna Lyndon. Beatrix v. Malden en Dankmar Wil burg warren de getuigen. Na. de kerkelijke plechtigheid ging de bruiloftsstoet naar het spookhuis, waar een bescheiden maal hem wachtte. Dankm ar Wilburg was de vriend e- EEN NIEUW WOORD. Een dichter (nieuwe stijl) schreef aan zijn moeder: „Mejuffrouw Julia Donders en ik zijn veraanstaand. Al les is zon voor mij!" Het goede mensch begreep er nieta van en de brief deed de ronde van den brievengaarder tot den dokter toe, doch niemand begreep wat het be duidde. De meester wist het te ont cijferen. Ze zijn verloofd, zei hij. EERSTE FAMILIE. Hebt u 't gelezen, baron, in Ber lijn heeft op het oogenblik iedere vier de familie influenza. Nou, en wat gaat mij dat aan? Dt behoor tot de eerste families. SOLIDE FAMILIE. Vader (aan zijn studeerenden zoon schrijvend). Uw kleeren kun Je laten maken bij den kleermaker Jan sen in de Belstraat. Hij zal, als hij hoort dat je mijn zoon bent, je dade lijk crediet geven. Ik ben hem uit mijn studententijd nog maar vijf en dertig gulden schuldig, al het ande re heb ik hem met stukje en beetje» afbetaald. VERKEERD BEGREPEN. Vrouw 'tot haar man, die 's nacht» aangeschoten thuiskomt, op deemoe- digen toon). Ach, ik arme, alweer smoordronken! Man. Wa-at? Jij ook? VLEIEND. De meid. Assieblief, m'nheer, daar is iemand om u te spreken. De huisheer. Is 't 'n m'nheer? De meid. Dat weet 'k niet pre cies m'nheer, ik zou zeggen zoo'n' soortement als u, m'nheer. AFWISSELING. Veldwachter. Hoe zit dat nou; onlangs was je blind en nu weer lam? Bedelaar. Ja, ziet u, mijnheer de veldwachter, men moet het publiek ook eens wat anders aanbieden. GELDIGE REDEN. Sergeant. Muller, waarom moet je eer aan je superieuren bewijzen? Muller. Omdat je anders den bak" in gaat, sergeant. GROOTSCHE PLANNEN. Men meldt uit Zutphem „Zuitphem Vooruit" beraamt voor d» 31-Augustufl-vieriing van de tien-jari ge regeerimg van IL M. de Koningin een vierdiaagsch feest, 'kerm esse, fcteetaspel, middeleeaiwschen en histo- rischm optocht. MET EEN REVOLVER BEDREIGD. Zondagavond 10 uur werd ontdekt, dal het kantoor van de firma Stolk en Beuker^, aan de Mestvost te Schie dam, open stond. Een agent van po litie 'Wilde ihiet gebouw binnien gaan, (doch hem, werd een revolver voorge houden. Hij trok idaacnop dé deur. dicht em hiaolcle versterking. Toen hij terug kwam, waren de ongenoode gaston langs de achterzij' van' het ge bouw ontvlucht. ZICHZELF AANGEMELD. Zaterdagmorgen meldde zich bij do marecbausseo te Almelo aan, H. ter H., oud 27 jaar, wonende te Bentelo, gem. Ambt-Delden. Hij verklaarde de persoon te zijn, die Donderdagmiddag te Zenderen (gem. Borne) met een revolver zes maal op een pater heeft geschoten, waardoor een der leerlingen van het R. K. gymnasium aldaar een schamp schot ontving. In zijn woning werd de revolver in beslag genomen. De man maakt den indruk ontoerekenbaar te zijn. Hij la ter beschikking gesteld van den offi cier van justitie. EEN OPLICHTER GEARRESTEERD. De politie te Delft blijkt een goede vangst gedaan te hebben met de aan houding van den man, die, voorge vende nieuwbenoemd ambtenaar ter gemeente-secretarie te zijn, te Delft een kamer huurde en er van door ging met medeneming van eenig zil ver en oud-Delftsch aardewerk. Hij ia herkend als de man, die voor eenige weken een winkelier te Delft oplichtte voor eenige paren schoenen en die te Amsterdam ook soortgelijke practij- ken uitoefende, deswege hij gezocht' werd. ONGELUKKEN. In den -nacht van Maandag op Dinsdag is aan de gewAgen zijner be komen (kwetsuren in het ziekenhui» te Rotterdam overleden de 85-jarige E. F., die 13 dezer in de NadJorst- siraat door een vigelante was aan- en overreden, «n daarbij een rechter been gebroken, benevens inwendige kneuzingen bekomen had. lijkste gastheerdien men zich den- kén kan. Laat op den middag réden de twee paren in twee rijtuigen naar"verschil lende stations, hot echtpaar Rolling om naar Brighton te gaan en zich over veertien dagen in een eigen te huis nn het deftige Westelijk gedeelte van de stad in te richten, waar Wynd- ham en zijn vrouw het huishouden zouden diénen. Gottfried en Hamna Trevor gingen een reis naar Zwitser land maken. Trevor had voor zijn® vrouw en zijn stiefdochtertje een klein maar mooi huis in Mayfair in orde laten maken. Dankmar Wilburg ging van. het spookhuto naar do woning van Rol ling verhuizen, waar men mot kinder lijke liefde aan hem gehecht was. EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 9