Koloniën Kerk en School Land en Tuinbouw Letteren en Kunst Rechtszaken Gemengd Nieuws Sport en Wedstrijder-: Flnanciëele Berichten Stoomvaartberichten ATJEH. De R R.Ct--correspondent te Bata via saint: Een kle wanga an val op een troep onder sergeant-majoor Zijlstra in Ta- pa Toean werd zonder verlies afgesla gen. De vijand had 10 dooden. Een aanval van een bende van 60 man op de keude te Kandang Kloeet iverd door de bevolking zelve afgesla gen. De vijand had 18 dooden, waar onder een panglima; 4 geweren wer den buitgemaakt. Door een patrouille werden nog 7 vijanden neergelegd en 8 gevangen genomen. Het blad voegt er aan toe: Het ter westkust van Atjeh gelegen Tapa Toean geeft al geruimen tijd onze troepen veel werk. De bekende T. Ben Blang Pidië is daar de leider van het verzet. Om T. Ben zoo mogelijk spoedig levend of dood in handen te krijgen vertrokken in 't begin van Ja nuari dezes jaars twee mobiele colon nes onder de kapiteins Winter er :Stoop derwaarts, ten einde onder scheidenlijk in de zuidelijke en noor delijke landschappen te patrouillee ren. Al heel spoedig slaagde kapitein Winter e rin een bendehoofd van, T. 'Ben Blang Pidië onschadelijk te ma Iken. Dat de vijand onder den druk der verhoogde actie onzerzijds ook meer werkzaamheid aan den dag legt, be hoeft geen verwondering te baren. Een zeer gunstigen indruk maakt het, dat het kleine troepje onder sergeant- majoor Zijlstra den vijand bij een kle- wangaanval zijnerzijds wist terug te slaan zonder zelf ernstig verlies te lij den. De keude's op Atjeh moeten 't dik wijls ontgelden. Diefstal is doorgaans de reden van die aanvallen, naast wraakneming over de weigering van de bevolking om de benden van het noodige te voorzien. De bevolking Tapa Toean schijnt zich echter in den laatsten tijd krachtig te weer te stel len tegenover die vexaties. Zoo sloeg zij op 9 Nov. 1907 een bende onder Panglima Moeda terug, die met weid rijst kwam fourageeren te Aloee Keubeue. De gouverneur van Atjeh teekende hierbij aan: „Waar de bevol king ernstig wil, kan zij (dus) zeer goed zelf dergelijke lieden onschade lijk rnaken". Het thans geseinde voor val bij den aanval op de keude te Kandang Kloett bewijst de juistheid dier meening. Den 9en Nov. 1907 ver loor ook een panglima, Panglima Moeda, 't leven. Merkwaardig is het, dat de op het bericht van den aanval op die keude uitgezonden patrouille nog aanraking met die bende kreeg; want meestal is zulk een bende bij mislukking van haar onderneming spoorloos verdwe» nen. Den vijand is in Tapa Toean een ernstige les gegeven. HET GEVECHT BIJ NGALI. Omtrent de gebeurtenissen, die leid den tot het gevecht bij Ngali, waai' luitenant Vastenou den dood vond, werd aan het „Soerab. Handelsbl." hot volgende geschreven Wij gingen den 16den Februari om 10 uur voormiddags van Makassar onder stoom we hadden een prach tige reis en kwamen den 17den half zeven voorm. te Bima. Om tien uur debarkeerden de troepen en werden in de Inlandsche school gebivak keerd. Den 18den 's morgens kwam eerst de „Siboga" en een oogenblik later de „Dog" voor anker. Met de „Dog" kwamen mede 2 brigades ma- réchaussée van Kendari, zoodat de civiel en militaire gouverneur, die mede was gegaan, te beschikken had over B brigades. Denzelfden dag had de gouverneur eenige malen met den sultan een on derhoud over den toestand in zijn land gehad en over dien in de kam pong Ngali in het bijzonder. Veel we tenswaardigs wist Zijne Hoogheid 'den gouverneur echter niet mede te deelen„Orang Ngali brangkali maoe perang, brangkali tida maoe perang." Dit was alles wat Z. H. den heer Swart kon zeggen. Naar aanleiding van deze vage me- «iedeelingen besloot de gouverneur zich ten spoedigste naar Ngali te be geven en marcheerden wij den 19den om 1 uur 's nachts van Bima af. De marine-landingsdivisie, pl.m. 40 man, zou bij den aanval op Ngali de rech terflank dekken. Precies om één uur werd in de grootste stilte afgemar cheerd. Om 8 uur v.m. was de kampong Nata bereikt. Hier werd door den gou verneur de onder-luitenant Schouten met twee brigades links af het geberg te ingezonden, met opdracht, zich op den terugtochtsweg van de eventueel uit Ngali aftrekkende vijanden te verpen en te trachten den noorde lijken kamponguitgang te bereiken. Luitenant Va9tenou bleef met drie brigades ter directe beschikking van den leider. Om 8 3/4 uur rukten wij verder en kwamen tegen half twaalf uur in de kampong Dongonda. Hier werd een oogenblik halt houden en kreeg luitenant Vastenou bevel met twee brigades over de natte sawah langzaam tegen Ngali op te rukken en te trachten den zuidelijken ksmpongrand te bereiken. De gouverneur volgde met '1 briga de en met den trein. Ter hoogte van Ngali gekomen, werd Vastenou be schoten en hoorde ik kort daarop het hoerageroep van de maréchaussée en daarna voor den dokter blazen. De treindekking rukte nu snel vooruit en vond voor den kampongrand een ge sneuvelden en 1 gewonden maré chaussée. De dokter begon dadelijk den wonde te verbinden: Het vuur nam nu in hevigheid toe de kogels vlogen ons van alle kanten om de ooren, de maréchaussée's bleven echter kalm, c-n bedaard trokken wij verder zagen nu Vastenou en zijn brigades den lansaanval afslaan. Een gedeelte der vluchtelingen kon door de treindekking nu onder vuur worden genomen. Vele vijanden sneuvelden. De dek king ging nu weer vooruit, Vastenou na, die de kampong binnentrok. Steeds klonk het vuren en het hoe- ra-geroep der maréchaussées. Om ruim 12 3/4 uur bevonden de gouver neur en luitenant Vastenou zich voor de Zuidelijke poort van Ngali. De kampong was ons. Een sergeant had nog een licht schampschot, overigens hadden wij geen verliezen, allen wa ren zeer vermoeid. Op twee plaatsen waren intusschen in den kampong- rand witte vlaggen gestoken. Van den vijand hadden we een dertigtal sneuvelden geteld. Alvorens de kampong in te gaan, werd tol 1 3/4 uur n.rn. gerust. Luite nant Vastenou en twee brigades gin gen nu de kampong in. Van Schouten hadden wij nog niets bespeurd. Eerst werd nu de voorgele gen tuin doorzocht, maar niets waar genomen. Daarachter lag echter de eigenlijke kampong, zoodra wij die zouden binnen gaan, vielen eenige schoten en zagen wij gewapenden weg loepen. Uit het noordelijk gelegen ge bergte hoorden wij het schieten (sal- ^o's). Schouten was dus nabij. In de kampong ontspon zich nu opnieuw een verwoed gevecht. Vijandelijke benden van 10 a 15 man deden aanhoudend lansaanvallen. De maréchaussées hielden zich prachtig Bij een woeste vervolging der vluch tenden vond Vastenou den helden dood lanssteek in borst en maag. Met hem waren nog één Europee- sche sergeant en een viertal maré chaussées gesneuveld. Om 4 uur was de kampong van vijanden gezuiverd cn waren wij in alle opzichten mees ter van het gevechtsterrein. Schouten, die bij de nederdaling in de vlakte ook nog een achttal had neergelegd, bad zich nu ook bij ons gevoegd. Door gebrek aan draagkrachten werden de gesneuvelde minderen in de kampong begraven en werd alleen het lijk van Vastenou medegeno men. Om 5 uur werden de gesneuvel den begraven. Na de begrafenis ver lieten wij 's middags de kampong. Het begon toen te stortregenen en tot over maat van ramp raakten de gidsen aan het dwalen. De tocht door natte sawahs en mod der was allervermoeiondst. Om negen uur 's avonds werd een droog stukje grond gevonden en werd hier halt ge houden. Na een half uur lag alles te gen den grond door vermoeienis en uitputting en hield de gouverneur zelf wacht met 10 man. Tegen half elf uur hield het regenen op en kwam de maan prachtig op en bescheen de uitgeputte gezichten der soldaten. Den geheelen dag hadden de mannen geen eten gehad. Een woord van lof aan de maré- chausées. Andere soldaten hadden niet kun nen prestoeren wat de maréchaussées gedaan haddenjuist door hunne voorbeeldige tucht, hun kalmte en onverschrokkenheid hebben zij zich een woedenden fanatieken vijand van het lijf weten te houden. Dapperder Inlandschen vijand heb ben wij nog nooit gezien. Tegen twee uur 's nachts ontving de gouverneur bericht, dat circa drie kwart uur van ons vandaan in de kampong Tente de marine-landingsdivisie gebivak keerd was. Toen alles uitgerust was, marcheerden wij naar Tente, waar wij om half vijf uur des ochtends aankwamen en door de landingsdivi- allerhartelijkst werden ontvan gen. De soldaten kregen extra oorlam. Om half twee des namiddags waren wij te Bima terug. Ik vernam, dat het getal der ge sneuvelde vijanden grooter is dan wij dachten in plaats van 65 lijken, zijn er 184 gevonden. Het aantal buitge maakte wapens is enorm. Onzen dapperen maréchaussées alle eer NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Hornhuizen-Kloosterbu- ren (toez.) ds. P. Niermeijer te Bakke- veen. Aangenomen het beroep te Beilen (toez.) door ds. J. A. L. Hovy te Schoonebeek. Bedankt voor het beroep te Bergum door ds. .J. H. Buisman, te Onder- dendam. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Garrelsweer ds. J. Rid derbos te Oosterend. Aangenomen het beroep te Reeuwijk Sluipwijk door den heer M. Stadig, te Den Helder. Beroepen te Gendringen ds. E. Buurma te Wilsum (graafschap Bentheim). OUD-GERÉFORMEERDE KERK. Beroepen te Rotterdam (Oud-Char- lois) ds. A. Janse te Berneveld. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het aanvullingsexamen in dier- en delf stof kunde door de dames Joh. C. Rübsaam en J. H. Orbaan en den heer G. A. van Seventer. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer A. Th. L. A. Heyligers, geb. te Zalt-Bommel, op proefschrift: „Parlementaire obstruc tie". Leiden. Doctoraal examen in de Godgeleerdheid de heer A. Eekhof. Candidaatsexamen in de rechtswe tenschap de heer C. W. Feith. ben in mijn land eens in" een bosch geweest, dat zóó versteend was, dat er zelfs versteende vogels over de hoo rnen vlogen." Nu, nu, riep de lord lachend, dat kan toch alleen al niet door de wet der zwaartekracht. Maar de eenvoudige man uit Texas antwoordde, zonder zich maar een oo genblik van zijn stuk te laten bren gen: „Volstrekt niet, heeren. De zaak is toch zoo doodeenvoudig: de wet der zwaartekracht was natuurlijk ook versteend: DOOR EEN BOA-CONSTRICTOR AANGEVALLEN. In den Bronx-dierenluin te New- York is een oppasser aangevallen dcor een boa-constrictor van de grootste soort, toen hij zich in de kooi bevond om het dier zijn voedsel te brengen. De slang scheen te sla pen, maar toen de man het dier een oogenblik den rug toewendde, slinger de het zich om zijn beenen. Te ver geefs trachtte hij zich te bevrijden op zijn hulpgeroep kwamen echter meer oppassers aanzetten, die na een zwaren strijd den man geheel nitge- put en half dood van schrik uit de omwikkeling van de slang losmaak ten. Daarvoor waren vijftien mannen noodig. DE BRUIDSTENT. Op een origineele wijze zal een En- gelsch paartje, beiden hartstochtelij ke fietsers, hunne wittebroodsweken doorbrengen: in een licht klein lin nen tentje. Deze wittebroodstent if dezer dagen te Lond.en tentoongesteld en het is inderdaad een woonplaats, zoo ze eenvoudiger en handiger niet mogelijk is, Samengerold weegt het geheele „gebouw" slechts vijf pond. De beide toekomstige echtgenooten hebben elkaar op een groote rijtoer leeren kennen en hunne voorliefde voor het vrije kampleven knoopte den eersten band van sympathie tusschen hen. Toen later de liefde daar nog bij kwam en het besluit om te trou wen, ontstond ook het plan hun echte lijk leven op dezelfde manier te be ginnen waarop zij elkaar hadden lee ren kennen: onder het lichte, luchtige tentdak. „Ik heb deze tent voor de witte broodsweken extra laten maken," al en een deel der opkomsten aan den eischer uitkeeren. De rechtbank te Leeuwarden had be slist, dat bedoelde onroerende goede ren zijn gebleven pastoriegoederen bij de Ned. Herv. gemeente te Menal- dum en dat de eischer. gemachtigd is tot de opkomsten dier goederen; van welk vonnis door kerkvoogden hooger beroep was ingesteld. Het hof heeft het vonnis dei' recht bank bevestigd en mitsdien kerkvoog den veroordeeld de pastoriegoederen aan den predikant af te geven. LOTERIJWET. De kantonrechter te Alkmaar ver oordeelde den eigenaar van een kle dingmagazijn wegens het houden van een loterii. waartoe niet bij de wet de vereischte toestemming was verleend, tot ƒ5 boete subsidiair 5 dagen hech tenis de uitgevers der drie aldaar verschijnende bladen, die de desbe treffende advertentie hadden ge plaatst, to 1. subsidiair 1 dag hech tenis. SMAADSCHRIFT. Voor de Bossche Rechtbank is be handeld de strafzaak tegen den heer Van Dieren, uitgever der Graafsche en Udensche couranten te Grave, be schuldig als uitgever te hebben doen drukken en verspreiden een voor den brigadier-titulair der rijksveldwacht Fokker te Uden beleedigend artikel, waarin wordt te kennen gegeven diens bekeuring wegens jachtovertre- ding. Eisch ƒ300 boete, subsidiair 6 dagen hechtenis. TUINBOUWTENTOONSTELLING Het uitgebreid programma, dat thans door de hoofdcommissie is vast gesteld, zal in 't begin van April ver- worden1 varspreid <Tu7verha'ait a7"ïraWe'gom!'7,Ze "is De héeren G. Baron de Senarclens pooler dan ccn Sewone zigeunertent de Grancv. voorzitter van het hoofd- en 'n ^en aanstaanden Mei zal ze voor bestuur der Nederlandsche Maat- de eerste maal toonen of ze een goed schappij voor Tuinbouw en Plnntkun- tehuis kan zijn. De tent en het huis de, mr. G. W. baron van Dedem, voor- raad wordt op onze fietsen vastgebon- Z! ter der Nederlandsche Pomologi- d lleB te t nauwelijks sche vereeniging en ihr. mr. G. L. M. OA 6 H. Ruys de Belrenbrouck, voorzitter 30 Pond- Onmiddellijk na het huwe. van de Nederlandsche Heide-Maat- schappij hebben nog in het reeds vroeger gemelde eere-comité zitting genomen Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het beschermheer schap van het XXX Taal- en Letterkundig lijk zullen we per fiets onze lijksreis beginnen." huwe- van 25 tot 28 Augustus te Leiden zal gehouden worden. „DE MEIJERIJSCHE BANK". Morgen, Donderdag, 2 April zal voor de Rechtbank te 's-Hertogenbosch de Nederlandsch zaak dienen van den ex-directeur der congres,, dat „Meijerijsche Bank" A. H. Berkvens MIJNONGELUK. Bij een poging tot redding van twee arbeiders, die bij een mijn-ontploffing in een aan den Union Pacificspoor- weg toebelioorende mijn in Wyoming bedolven waren, had een tweede ont ploffing plaats, waarbij de geheele reddingsbrigade bedolven werd. Men vreest, dat allen, ongeveer 70 man, omgekomen zijn. EEN NATUURWONDER. Het „Live Wire Magazine" vertelt een aardig geschiedenisje van lord Lonsdale, den Engelschen vriend van keizer Wilhelm. Toen de lord zich eens in den vrien denkring bevond, verhaalde hij inte ressante gebeurtenissen tijdens zijn reizen, en zijn jachtavonturen, o a. vertelde hij, hoe hij eens in een ge heel versteend woud was geraakt, waarin hij de overblijfselen van ver steende dieren vond. Onder de heeren die de tafelronde vormden, bevond zich ook een rijk industrieel uit Texas, wien men reeds sedert een paar mi nuten den wensch in de oogen lezen kon, den lord te overtroeven. Nauwe lijks had deze dan ook zijn verhaal beëindigd, of de industrieel riep uit: Dat is nog niemendal, mylord; ik te Eindhoven, beklaagd, dat hij op verschillende data in de jaren 1901 tot en met 1907 opzettelijk waarden, toe belioorende aan verschillende perso nen, en die hij anders dan door mis drijf in zijn beroep van directeur der Meijerijsche Bank tegen een tusschen partijen overeengekomen geldelijke vergoeding in bewaring ontvangen en onder zich had, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend, Als getuigen in deze zaak zijn ge dagvaard: N. H. v. d. Zande, arm- meester te Best; T. J. M. Kessels, be ambte Boerenleenbank; L. Moonen, beambte Meijerijsche Bank; A. W. E. van Baerle, handelsagent; J. M. van Alphen, meubelmaker; mr. Van der Grinten, advocaat; mr. A. Smits van Oijen, advocaat; T. Spoorenberg, koopman, allen te Eindhoven, en G. L. Schlimmer, accountant te Nijme gen, deskundige. PASTORALIA VAN MENALDUM. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de procedure tusschen den predikant der Ned. Her vormde gemeente te Menaldum en het college kerkvoogden dier gemeente, loopende over de kwestie of het beheer en het genot der pastoriegoederen van Menaldum behoort bij den predi kant dan wel bij de kerkvoogden, welke laatsten sinds langen tijd en VOETBAL. Het Hbld. van Antwerpen zegt van den wedstrijd BelgiëNederland: Het moet gezegd worden, de Hol- landsche ploeg was misschien wel de sterkste die wij ooit te Antwerpen ge zien hebben. Onze spelers leken kleine kinderen naast die sterk gebouwde reuzen. Alhoewel' de Belgen meer dan eens de Hollandsche goal in gevaar brach ten, schijnt de uitslag de kracht van iedere team nogal juist weer te geven. Over het algemeen hebben de dui zenden toeschouwers eenen strijd bij gewoond, zooals er nog weinig gele verd werden en het was een waar ge not de beide ploegen aan het werk te zien. Met Paschen gaat een Engelsch elf tal, door de Footbal Association geko zen, spelen tegen een Belgisch elftal en een Duitsch elftal (te Berlijn). Het bestaat (men zal er verscheiden spe lers van Darlington uit herkennen), uit E. B. Pround (Bishop Auckland), W. S. Corbett (Birmingham), H. Smith (Reading), S. W. Chapman (Notts Magdala), E. H. Lintott Queens rPark Rangers), R. M. Hawbes (Luton) A. Berry (Wrexham en Oxford Uni versity), V. J. Woodward (Tottenham Hotspur), (aanvoerder), H. Stapley (West Ham), C. Purnell (Clapton) en H. P. Hardman (Everton' LUCHTSCHEEPVAART. Blijkens mededeeling van het hoofd bestuur der Nederlandsche Vereeni- ging voor Luchtvaart zal Zaterdag 4 April des namiddags 5 uur, van het terrein aan de Stadhouderslaan be- hoorende bij het landgoed Zorgvliet, te 's-Gravenhage, de opstijging plaats vinden van den ballon Ziegler, geleid door dr. Kurt Wegener uit Frankfort a/d Main, die op zijn luchtreis zal worden vergezeld door den kolonel der genie C. J. Snijders, voorzitter, en den luit. ter zee A. E. Rambaldo, lid van het hoofdbestuur der genoem de vereeniging. Des avonds te voren, te 8 uur zal dr. Wegener in de zaal van Pulchri Studio te 's-Gravenhage voor genoo- digden en leden der vereeniging voor verdere belangstellenden een door lichtbeelden toegelichte voor dracht houden over zijne luchtvaart- ervaringen. 10 kilometer om de sjerp van den Nederl. Wielerbond. AUTOMOBILISME. New-York— Parijs. De Zust is te Soldfield, in Nevada, aangekomen. De Dion heeft bij Ogden in een modderpoel vastgezeten. Hij kon gis teren de reis weer voortzetten, en kwam te Montello, ook in Nevada, aan. De Protos staat altijd nog te Roek- spring, waar hij gerepareerd wordt. De heeren Saint-Chaffray cn zijn metgezellen beginnen in de Far west al meer en meer op Apachen of Sioux te lijken. Men oordeele Zaterdag raakte de Dion bij Ogden in een modderbank vast. Onmiddel lijk trachtten de ingezetenen, na te zijn uitgestegen, den wagen te be vrijden, maar alle pogingen waren vergeefsch. En men was kilometers van iedere bewoonde plaats verwij derd Eindelijk daagden er een paar land- loopers op, aan wie zij vriendelijk verzochten, tegen betaling, een hand je te willen helpen. Maar de kerels bleven kalm staan toekijken, en sche nen hen zelfs uit te lachen. Dit was te veel. Lascares, die van Chicago of meerijdt, trok zijn revol- richtte die op de onwillige lui lakken, en beval hun nu kortaf, te helpen. Het middel was afdoende. De arme drommels spanden zich be nauwd voor de auto, die eindelijk, met behulp ook van Autran en Saint- Chaffray, weer uit de modder raakte en haar weg kon vervolgen. De Züst is te Goldfields, in den staat Nevada, aangekomen. De Protos is. of was althans eer gisteren, nog steeds te Rocksprings in reparatie. („Tel."). DE AUTO. 5de Jaargang No. 13. Inhoud Offic. med. van de N. 'A'. C. De planeetgangwissel. Onze Prijsvraae\ De bougie Pognon. Autoloc. De ..Charron"-antomobie- len 1908. Een artistieke raid. De eene opinie is de andere waard. Ervaringen van een groenen chauf feur. New-YorkParijs. Lucht scheepvaart De bestuurbare ballon Kluytmansde Marcay. Motor- wielrijden Offic. med. van de N. M. V. Het slippenPractische gereed schapskist voor motorrijders. Vra- genbus voor Motorwielrijders. Van hier en daar. Allerlei. Corres pondentie PAARDEN. In een polospel op het Schootenhof gehouden door de Koninklijke Ant- werpsche Poloclub, zijn de heeren Georges Krin, Verhoustraeten en d e kapitein der artillerie Joostens van liet paard gevallen en gewond. Eerst genoemde schijnt er niet best aan toe te zijn. STAKING VAN BETALINGEN. Naar uit Berlijn medegedeeld wordt, bevindt de koopman Alfred Blanken steen, te Berlijn, zich in betalings moeilijkheden. BETALINGSMOEILIJKHEDEN. Men meldt uit Nürnherg De koopman Moritz Fried, lid van. een import (Irma Y»- Japalwché zij- den-stouén, tevens bezitter van de ijzergieterij Merzbacher Fried, be vindt zich in betalingsmoeilijkheden. Men spreekt van een passief van een millioen. De vooruitzichten zouden voor de crediteuren zeer slecht zijn. WIELRIJDER Den 19en April worden er op de Amsterdamsche wielerbaan openings wedstrijden gehouden, waaronder wedstrijd van amateurs om den zil veren wisselbeker. Den 20sten April op de Schevening- sche baan openingswedstrijden, waar- nu nog het beheer daarover voeren onder een wedstrijd van amateurs op Uitslag der gehouden veiling van onroerende goederen, in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw", te Haarlem, op Zaterdag 28 Maart 1908 's nam. na 5 i c Z Grootte WAAR GELEGEN SOORT (Veil A. C.A. A. L. Dyserinckstraat 56 Huis 93 2 Korte Begijnestraat BI Huis met bovenwoning 1 01 3 Rijksstraatweg (Schoten.) Bouwterrein 2 03 4 idem idem 2 70 5 idem idem 3 75 Combina tie 46. 6 Leidscheplein 22zw. en rd. Huis met bovenwoning 96 7 idem 24zw. en rd. Winkelhuis m. bovenw. 95 Combina tie 6—7. 8 Witte Heerensteeg 35 Huis 67 9 Turfmarkt 26 zw. en rd. Pakhuis met bovenw. 73 10 Spaarnwouderstr. 46 zw. en rd Winkelhuismetbovenw. 1 30 11 Gr. Houtstraat 177 A zw. en rd. Huis met inrijpoort 2 74 18 Idem 175 Huis met Pakhuis 1 46 18 idem 173 Smederij met Pakhuis 1 35 14 KI. Heiligland 86 Manége 4 27 11 idem 84 Paardenstal en erf 3 74 Combinatie 2—13. Combina tie 11, 13 en 13. Combina tie 14—16 Combinatie 1115 16 Frans Halsstraat 63 zw. enrd. Winkelhuis m. bovenw. - 63 17 Berckheijdestraat i4 zw. en rd. Huis met bovenwoning SS Combina tie 1617 De Rijpstraat 3 duis 62 19 3ed. Oudegracht 45 luis 73 J 20 Botermarlst 2 Winkelhuis 92 MAKELAARS idem idem idem idem idem idem l. J. C. Daamen A. Joekes J. Willems en B. E. C. Seignette. idem idem idem idem J. C. Daamen Ratelband F. C. Piet 2060 J. P. E. Schönhuth 30 W. C. Rood. J. J.Guldemond en P. A.Poppink 3500 Gebr. Brakel idem 400 J. J. Guldemond 5 H. J. Burgers idem 510 idem idem 450 idem 1016 idem J. G. Cobelens en Fr. Erdtsieck 4125 W. C. Rood idem 3650 A. A. Schippers T. C. Niephaus 1350 Gebr. Nieuwjaar 100 C. Nederkoom J. Machielse 5K00 J. Oolgaardt J.W.G,Droste, A. A.M. Brüning 4100 J. W. G. Droste 400 C. A. Joekes q.q. W. Bosman, Frans Erdtsieck! en J. Machielse. j 13100 P. Hoogeveen - idem 7950 W. Bosman idem 6950 idem idem 7*00 idem _T idem 5800 idem 28435 P. Hoogeveen F. C. Piët 4250 J. P. E. Schönhuth idem 2675 H. Smolenaars ff idem 1850 J. Bonman 5 D. W. Koopen C. J. Cramer 4000 C. J. Cramer 5 Opgehouden J. Machielse en Frans Erdtsieck Gaat niet door 2080 3500 405 1015 4125 8850 1450 5600 4500 7800 5800 4250 2675 FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Leeuwarden, 28 Maart. R. G. de Jong, schoenmaker, te Warga. Rech- ter-Commissaris: mr. D. Z. van Duyl; curator: mr. F. G- van Binsbergen. Breda, 2? Maart. L. Roksnoer, koojJ man en winkelier in suikerwerken, te Bergen op Zoom. Rechter-commissaris mr. II. E. van IJsendijk, curator: mr. A. W. Rassers. Uitgesproken: Amsterdam, 30 Maart. J. J. Nijveld, handelsreiziger, aldaar. Rechter-com missaris mr. R. L. Scholten; curator: mr. J. J. v, d. Dries. S. Agsterribbe, koopman in prent briefkaarten. Rechter-Commissaris cn curator als voren. J. Benavenie, koopman in tegelpla ten en dergelijke, aldaar. Rechter commissaris mr. R. L. Scholten; cu rator: mr. F. W. C. H. Oldewelt. S. Fransman, koopman in gloei kousjes aldaar. Rechter-commissaris en curator als voren. B. Sons, handelaar in drukwerken, aldaar. Rechter-commissaris mr. R. L. Schol ten; curator mr. N. Groenewcgen E. Verhoeve, loodgieter, aldaar. R.- commissaris en curator als voren. Opgeheven: G. B. van der Veen, agent eener le vensverzekering-mij., aldaar. Geëindigd: W. Arendts, te 's-Hertogenbosch. J. F. G. Baljeu, Dordrecht. G. Ohler, huisschilder, te 's-Graven hage. A. I. Snaphaan, koopman, en win kelier in confectie, te Hoorn. C. F. de Haan, te Amsterdam. M. R. Fraza, winkelier, te Utrecht. Opgeheven: 's-Hertogenbosch, 27 Maart. lo. T. Horringa, schoenmaker, te 's-Herto genbosch, 2o. diens echtgenoote A. van den Hout, weduwe van P. A. Schippers. (St.-Ct.) Het stoomschip Kediri arriveerde 31 Maart van Java te Rotterdam. Het stoomschip Bali, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 31 Maart Kaap Roca.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 7