I NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. No. 7601 Verschijnt dagefijks, behalve op Zoa- en Feestdagen. MAANDAG 6 APRIL 1908 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRBB MAANDEN) Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 iFfanco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02H ötffiustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 üitgave der Vennootschap Lourens Coster. Direcienr J» t'. PEEREBOOM, ADVERTENTIÈNj Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Haarlem van 1—5 regels ft—, elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per t Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing,' 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerijs Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tol de plaatsing van advertentiën en reclame*, van buiter het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 5 APRIL. Schouwburg: Vlaamsch Tooneelge- ielschap ,,Lucie Didier" en Het geluk rail rijk te zijn", 8 uur. I. Brongebouw: Haarlemsch Tooneel, ,Narclss', 8 uur. Kleine Vereeniging: Specialiteiten- 1 roorstelfing, 7^ uur. X OM ONS HEEN No. 718, H. L Janssen yan Raaij. I Morgen, Zondag 5 April, wordt de Jieer H. L. Janssen van Raaij 80 jaar. Men zou het hem niet aanzeggen, Wanneer hij daar 's middags, met den hoogen hoed op en den wandelstok in $Lfe hand, door de Groote Houtstraat stapt 't Is levenslust, die hem uit de pogen kijkt en wel mag hij opgewekt jjwezen, want hij is een van die geluk kige menschen, die, na een mooie car rière in de maatschappij nog gerui- men tijd van onbezorgde rust heeft gekend. Niet van werklooze rust even- Wel, want stilzitten is hein een.onmo gelijkheid. Maar daarover straks. Ifïaat ik eerst wat vertellen over zijn levensloop. Of liever niet ik. Laat de heer fanssen van Raaij dat zelf doen. Toen hij een paar dagen geleden in mijn nureau zat, heb ik hem, misschien ""wat arglistig, op dit onderwerp bracht, zonder hem te vertellen wat #ik er mee doen zou. Ik hoop, dat hij mij dat onder den indruk van zijn eer jaardag niet al te kwalijk zal ne- wltnen. ft „Als jongmensch moest ik mijn va der helpen, die lang en ernstig ziek was. zóó zelfs, dat er een reguest haar Den Haag ging, om mij meerderjarig le verklaren, opdat ik als voogd van tien jongere broers en zusters zou kunnen optreden. Maar gelukkig was jat niet noodïg. Mijn vader herstelde •ien zoo kon ik mijn eigen weg weer gaan. Destijds was 't mijn plan om ..burgemeester te worden, maar juist in die dagen werd de rijkstelegraaf Ingesteld en mij aangeraden daarbij te gaan, omdat, wie zich het eerst aanmeldde, in den nieuwen tak van Üienst naderhand natuurlijk de Beste kansen hebben zou. Ik kwam dan ook bij de tweede ploeg en werd in 1853 met mijn chef naar Utrecht gezonden, om daar een telegraafkantoor op te richten. Dat werd gevestigd op Paushuizen, vlak bij het Gouvernementsgebouw. Er was op 't kantoor niets te doen, de telegraaf was een nieuwigheid, en de menschen kwamen voorloopig niet, zoodat wij, om den tijd te dooden, uit tie ramen van 't kantoor in de gracht gingen hengelen en de poppekast lie ten spelen, tot groote ergernis van jen concierge van 't Gouvernement. Daarna werd ik overgeplaatst naar het kantoor te Amsterdam. We waren jaar met onszessen en er was wel wat te doen, maar natuurlijk toch niet in verhouding tot wat er tegen woordig omgaat. Toen werden er on geveer zestig telegrammen daags be handeld. Onze dienst was evenwel ,an£- die duurde van 's morgens ze ven tot 's avonds negen en 't gebeurde wel. dat we daarna nog moesten wachten op telegrammen uit Italië, daar het in die dagen zoo precies niet ging. Van Amsterdam werd ik overge plaatst bij het hoofdbestuur in Den Haag. Daar was ik nog niet lang, of Ik kreeg een uitnoodiging om naar ïndië te gaan met Weimar Groll, een officier van de marine, een broer van den heer Groll, die in Haarlem heeft gewoond. Deze heer Weimar Groll had den Minister voorgesteld, een te legraaflijn aan te leggen tusschen Ba tavia en Buitenzorg, maar de Minister was met zijn ontwerp zóó ingenomen, dat hij een telegraafverbinding wou laten maken over geheel Java. gelegenheid gehad, om burgemeester ging. Als model diende daartoe een van Groesbeek te worden, maar daar bloeiende vereeniging te Leeuwarden, had ik toen geen lust in en nooit heb Zó ging uit van de gedachte, dat ver- ik er berouw van gehad, dat ik dat trouwbare, solide ingezetenen zeer toen afgewezen heb. !we' voor elkander het gevaar van Vier jaar later volgde ik Groll op brand koDden dragen en daardoor als chef van de telegrafie in Indië. genieten van veel lagere premiën, Naderhand werd daarmee de post gecombineerd en in 1882 keerde ik met pensioen naar Nederland terug. Te Delft had ik al een huis gekocht, we waren er geïnstalleerd en 't scheen of we daar nu wel voor goed zouden blijven. Ik herinner me nog goed, hoe on zekeren ochtend mijn vrouw bezig was om winterprovisie in te maken, toen ik een telegram kreeg van den Minister, om in Den Haag te komen. Meenende, dat het voor een commissie zou zijn, ging ik er heen en kreeg de uitnoodiging om directeur te worden van burgerlijke openbare werken in Indië. Dat nam ik aan, ging naar Delft terug en zei „vrouw, schei maar uit met je winterprovisie, we gaan weer naar Indië." Dat nieuwe ambt heb ik toen 4 1/2 jaar vervuld en daarna ben ik gere patrieerd en heb mij te Haarlem ge vestigd. Nooit had ik gedacht, dat ik nog zoo lang van mijn rust zou mo gen genieten." Zoo vertelt de heer Janssen van Raaij zijn levensloop. Eenvoudig en onopgesmukt, alsof het alles zoo van zelf is gegaan. En nu mag rt wel we zen, dat de promotiekansen in een nieuw bedrijf groot er zijn dan in een oud. dienstvak, maar zulke schitte rende carrière maken dan toch alleen d" besten. En toch zou ik op dit oogenblik misschien geen aanleiding vinden, om den levensloop van den heer Janssen aldus te herdenken, wanneer hij niet, na die carrière, ons, ingeze tenen van Haarlem, door zijn arbeid tut grooten dank had verplicht. De 59-jarige man was door zijn Indische dienstjaren allerminst versleten. Hij wou blijven werken en nuttig zijn en is daarmee begonnen door de samen stelling van het Haarlemsch Jaar boekje. Heel rustig en bescheiden, want op den eersten jaargang, die in 1891 bij de firma Erven Loosjes ver scheen, stond zelfs zijn naam niet vermeld, en dat hij de onvolmaakt heid van zijn werk zelf wel het beste inzag, blijkt uit de voorrede tot dezen eersten jaargang. „Met de uitgave van een be- „knopt, doch zaakrijk Jaarboekje „voor de stad Haarlem, meenen „de uitgevers aan den wensch „van velen te voldoen. Tijd noch „moeite is gespaard, om zooveel „mogelijk de nauwkeurigheid te „betrachte u. Toch zal deze eerste „jaargang uit den aard der zaak „nog sommige vragen onbeant- woord laten. „Voor aanwijzingen omtrent „verbeteringen of aanvullingen, „alsmede omtrent alles wat kan „dienen om het werkje in bruik baarheid te doen toenemen, hou- „den wij ons zeer aanbevolen." Die eerste uitgave was 252 pagina's groot en mocht ook een spotziek Haar lemmer, wegens de ingeslopen vergis singen, van het boekje van den „raaienden Janssen" spreken, de openbare meening over het werkje vertolkte hij daarmee niet. Integen deel kreeg het Jaarboekje meer meer de sympathie der burgerij, sedert lange jaren kunnen wij ons eigenlijk niet goed meer voorstellen, hoe ons maatschappelijk leven het zou stellen zonder „het boekje van Janssen van Raaij". Op dit oogenblik heeft de samensteller daarvoor mede werking van anderen, maar jaren lang heeft hij het alléén gedaan en ieder begrijpt, wat een arbeid het geweest moet zijn bij de voortdurend verschijnende en verdwijnende veree- nigingen, bij de onophoudelijke wis seling in besturen het boekje zóó te maken, dat de ingezetenen daarop vertrouwen konden. Welhaast stichtte hij ten nutte der Zoo ging ik met Groll als mijn chef burgerij een tweede onderneming, de si aar Indië. Intusschen had ik een Onderlinge Brandwaarborg-Vereeni- dan die menige particuliere maat schappij van hare deelnemers eischte. Fn zij verbond daaraan dit beginsel, dat geen aangifte werd aanvaard dan na taxatie vanwege de vereeniging zelve. Op deze wijze werd te hooge aangifte onmogelijk en konden, inge val van brand, de bittere mcenings- vorschillen over de uitkeering, die zoo dikwijls ontstaan, worden voorko men. Natuurlijk kor» de Onderlinge Ver eeniging haar risico niet alleen dra gen. Op voorbeeld van hare zuster vereniging sloot zij voor ''t grootste deel herverzekering. Deze stichting heeft, in verhouding, niet zoo groote lucht genomen als haar Leeuwar- densch model, misschien wel door de nabijheid van Amsterdam, waar zoo vele maatschappijen gevestigd zijn. Toch heeft zij dit onloochenbare out gesticht, dat in Haarlem de brt ndpremiën niet hoog zijn en dat velen zich gerust gevoelen bij de ge dachte, dat, mocht hun een brand overkomen, de schade ten volle zal wyrden betaald en niet achteraf ge vraagd, of de indertijd opgegeven verzekeringssom misschien te hoog kan zijn geweest. De heer Janssen van Raaij schiep rog een derde stichting, de Maat schappij tot verbetering der Huisves ting van Minvermogenden. Nog maar kort geleden schroef onze medewerker Dick over deze nuttige zaak een drie tal artikelen. Laat ik dus dezen keer mij bepalen tot de opmerking, dat zij meermalen vunze krotten door fris-' sche woningen verving en dat zal voortgaan te doen, wanneer de offer vaardigheid der burgerij haar daar toe den noodigen steun blijft verlee- nen. Mij dunkt, er is reden den heer Janssen van Raaij op den dag van morgen, op zijn 80sten verjaardag, een blijk te geven van waardeering en hulde. Niets meer dan een geluk- v/ensch, een handdruk. Die passen het beste bij zijn arbeid, die voor al deze drie ondernemingen steeds onvergol den arbeid is geweest. Ik vrees, dat ik met dit artikeltje den heer Janssen van Raaij zelf geen genoegen doe. Hij is geen man van jubilea en feestelijke herdenkingen. Laat ons dan vaststellen, dat het niet voor zijn genoegen is geschied, maar voor dat van zijn vrienden en be kenden, die zeker gaarne een gele genheid aangrijpen, om hem te ver zekeren van hunne waardeering en sympathie. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht RUSSISCHE TOESTANDEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag drong de Petersburgsche politie de woning van den medicus Frenkel binnen en bracht hem, bene vens verscheidene personen, die in het huis aanwezig waren, naai- de Peter- en Paulsvesting. Men beweert, dat Frenkel de langgezochte leider der revolutionnaire leger-organisatie is. Bij andere huiszoekingen werd een complot ontdekt, om grootvorst Ni- kolaas, op weg naar het concours hippique, te vermoorden. DOEMA-LEDEN IN DE GEVANGENIS. De leiders der oppositie in de Doema hebben een beroep gedaan op de tus- schenkomst van den voorzitter Chom- jakof in het belang van de sociaal democratische leden der tweede Doe ma, die wegens hoogverraad veroor deeld waren tot dwangarbeid en bal lingschap. Dezeu zitten n.l. nog in de gevangenis te St. Petersburg met allerlei misdadigers in stedo van, zoo als zij nog pas uitdrukkelijk verzocht hebben, naar het oord hunner bal lingschap te worden gezonden. JAPAN EN KOREA. Betreffende den opstand in Korea werd uit Seoel aan de „Ostasiatische Lloyd" gemeld, dat de grootste waak zaamheid wordt betracht, om alle mo gelijke verrassingen in de hoofdstad zelve te voorkomen. Overal zijn ka nonnen opgesteld, ook op de omlig gende hoogten, om zoo noodig de stad te kunnen beschieten als tijdens het oproer in de maand Augustus 1.1. Het terrein om Seoel wordt voortdurend door cavalerie afgepatrouilleerd, en wie in Seoel na middernacht nog op de been is, wordt door do politie in hechtenis genomen en aan een streng verhoor onderworpen. ENGELAND EN PORTUGAL. De Secoio maakt melding van een bericht, dat uit Londen, over Parijs, Portugal is binnengekomen. In Octo ber van het loopende jaar zou koning Manuel een bezoek aan Londen bren gen. Koningin Amelie, moeder des Konings, zou met hem meegaan. Zij zouden beiden acht dagen logeeren in het Buckingham-paleis. Hier moet verloving plaats hebben van koning Manuel met Alexandra Five, klein dochter van koning Eduard. Koning Manuel zou tot ridder van de kouseband worden verheven. DE OPSTOOTJES TE ROME. Ter aanvulling van Reuter's mede- deelingen over de botsing tusschen politie en volk te Rome volgen hier nog eenige bijzonderheden. De inci denten, die zich hebben voorgedaan, kwamen feitelijk geheel onverwacht. Een bepaalde betooging was niet op touw gezet. De ongeveer 2000 perso nen, die deelnamen aan de begrafe nis van den metselaar Premucci, be hoorden echter voor 't meerendeel tot socialistische en anarchistische ver enigingen. Nu heeft de politie te Ro me zich na de betoogingen, welke in dertijd voor de Oostenrijksche am bassade hebben plaats gehad, tot re gel gesteld, dat geen optochten of begrafenissen waaraan veel menschen deelnemen over het Venetiëplein mo gen gaan. Toch wordt dat altijd in weerwil van het verbod der politie be proefd on gewoonlijk komen er dan botsingen voor. Zoo ook ditmaal. Dat het dezen keer zulk een vaart heeft geloopen, ligt waarschijnlijk alleen aan de toevallige omstandigheid, dat juist een zwaar geladen kar met steenen passeerde en men dus de projectielen voor het grijpen had. De soldaten hebben pas op het laatste oogenblik van hun vuurwapens bruik gemaakt. Eerst losten ze enkele losse schoten, maar daarna gingen ze, daar ze onder een steenenregen be dolven werden, tot geregelde salvo's over. De muren van het paleis-Bo- lognetti zijn als 't ware doorzeefd met kogels. Een kogel ging rakelings langs een kinematograaf bediende, Een andere kogel drong door tot de derde verdieping in het vertrek van den P.ortugeeschen consul. Enkele bladen beschuldigen de po litie, dat ze onvoldoende voorzorgs maatregelen genomen had. Het Gior- nale d'Italia brengt hulde aan de troepen, die hun zelfbeheersching te genover de uittarting van het volk niet hebben verloren en niet van de wapens gebruik hebben gemaakt, vóór ze uit noodweer er toe gedwongen waren. De Avanti geeft het aantal slachtof fers op als 3 dooden, 6 doodelijk wonden en 15 licht gewonden. Republikeinen en socialisten heb ben tal van protest-vergaderingen uit geschreven. UIT DE ITALIAANSCHE KAMER. In antwoord op hem gestelde vra gen verklaarde minister Giolitti, dat een gedeelte der arbeiders, in strijd met de bevelen der politie, een ande ren weg wilde volgen dan den voorge- schrevene en daarbij, met „vlagger voorop en gewapend met stokken, in drong tegen de gewapende macht on der uiten van oproerige kreten. De gewapende macht deed vergeefs de gebruikelijke sommatieser wer den stoenen geworpen naar de troe pen en een aantal agenten gekwetst. Eerst werden eenige revolverschoten in de lucht gelost en daarna werd een ernstiger aanval gedaan. De betoo- gers hadden 3 dooden en 15 gewon den, terwijl 17 agenten, 12 carabinie ri en 2 soldaten werden gekwetst Een gerechtelijk onderzoek is geopend. De minister verklaarde verder, dat de soldaten achteraf stonden en niet zoo getroffen werden door steenen als de agenten, die direct met de menig te doen hadden. Van de agenten wer den dan ook 29 gekwetst, terwijl slechts twee soldaten werden raakt. Nadat nog verschillende sprekers opmerkinsen hadden gemaakt, wer den de besprekingen over deze zaak gesloten. I In den loop der beraadslaging over de begrooting van marine verklaarde de minister omtrent den bouw van nieuwe schepen, waarvoor in de be grooting credieten waren gevraagd, dat de regeering daartoe wenscht ;orer te gaan, ten einde de Italiaan- sche vloot op een sterkte te brengen beneden welke zij niet mag blijven wegens de uitbreiding, die de vloten van andere mogendheden hebben on dergaan. De minister verklaarde ver der, dat hij een blijvende vermeerde ring der oefeningen heeft bevolen, ten einde goed onderlegd personeel te krijgen. DE STAKING IN ITALIë. De parlementaire groep en het be stuur van de socialistische partij be sloten tot de Algemeene Arbeiders confederatie, zetelende te Turijn, het telegrafisch verzoek te richten de al gemeene staking te beperken tot Ro me. De confederatie, bijeengekomen te Turijn.-besloot dan ook alle steden te verzoeken zich buiten de algemee ne stakinc te houden. Men is van meening, dat de staking hedenavond zal eindigen. UIT MAROKKO. Telegrammen uit Marokko berich ten, dat het in de Marokkaansche ha vens rustig is. De troepen van gene raal d'Amade zijn thans gestation- neerd in de oued Aceila, tusschen Dar-si-Bouadzza-ben-Cherki en Souk- el-Kmes in het centrum van het land der Mdakra. Dit punt is de gewone verzamelplaats voor gewapende ben den en mehalla's en beheerscht den weg van Marakesj "naar Rabat. VERKIEZINGEN IN DE KAAPKOLONIE. Gekozen zijn tot dusver 59 ministe- rieelen, 34 unionisten en twee onaf- hankelijken. Twaalf uitslagen zijn nog niet be kend. DE TOESTAND IN HAÏTI. Blijkens een telegram uit Washing ton, van den 2en, is de toestand in Haïti nu weer in zooverre bevredi gend te achten, dat de Amerikaan- sche kanonneerboot voor Port-au- Prince naar Cuba is teruggegaan. Geheel in tegenspraak met het bo venstaande zijn de berichten, welke de New-York Herald ontvangt van haar correspondent te Port-au-Prlnce. Vluchtelingen, die zich in het gebouw der Fransche legatie aldaar bevinden, beweren, dat te Salines nog altijd te rechtstellingen plaats grijpen, en dat generaal Coicou een schrikbewind voert. Onder de gefusilleerden zou de dichter Asène Chevry zijn. AI,WEER EEN AANSLAG IN PERZIë. In den nacht van 31 Maart werden te Teheran vijf schoten gelost op het rijtuig van den kolonel der lijfkozak ken van den Sjah. Het rijtuig was ge lukkig leeg. Volgens den berichtgever van het „Berl. Tageblatt" te Teheran lijdt het geen twijfel, dat de aan slag, tegen dezen raadsman van den Sjah ernstig bedoeld was, daar er sedert den jongsten staatsgreep onder het volk een zeer vijandige stem ming tegen hem heerscht. Stadsnieuws Weldadigheidsconcert. Naar wij vernemen heeft de heer Steenman het voornemen de op brengst van het eerlang door zijn or kest te geven concert, geheel te be stemmen voor de vereeniging „Wel dadigheid naar Vermogen". Daar de kas dier vereeniging door den stren gen winter, de werkloosheid, en de hoogc kolen- en broodprijzen is uit geput, hopen wij, dat onze stadge- nooten den heer Steenman door een talrijke opkomst in zijn goed voorne men zullen steunen. Museum van Kunstnijver heid. In de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid is de tentoonstelling der werken van Th. van Hoytema, den bekenden, geestigen teekenaar van vogels en andere dieren, geopend e zal zeker vele belangstellenden trekken, terwijl in het trapportaal eene belangrijke serie reproducties, betrekking hebbende op de bouwkunst te Konstantinopel, waaronder vooral de Byzantijnsche bouwkunst met ha re strenge vormen doch rijke versie ring uitmunt. Zondag is het Museum geopend van 104 uur. Her ij k. Maandag 6 April zal weder in „Den Doelen" gelegenheid zijn tot herijk van maten en gewichten, en wel voor de winkeliers, wonende in de volgen de straten Van 8 tot 10 uur voor Raamsingel, Raamvest, Gasthuissingel, Gasthuis- vest, Kampersingel, Kampervest en Leidsche Vaart. Van 1 tot 4 uur voor O.-I. Kade, Laurens Costerstraat, Wijde Gelde- loozepad, Leeghwaterstraat, Wagen weg, Schouwtjeslaan, Tempellersstr., Oüeslagerslaan, Meesterlottelaan, Kleine Houtweg en Kamperlaan. Ceintuurbaan E. N. E» Tl Te beginnen met Maandag 6 April zal de Ceintuurbaan der E. N. E. T. wederom gedurende eenigen tijd ia slechts ééne richting bereden worden, namelijk de eerste week in de rich ting Station, Jansweg, Spaarne, Dreef, Wilhelminastraat, de daarop volgende week in omgekeerde rich ting. Ten gerieve der reizigers wordt ge durende dien tijd het aantal wagens, dat ééne richting rijdt, uitgebreid van 4 op 6. Een en ander is noodzakelijk in verband met vernieuwing der sporen op Wagenweg en Hazepaterslaan. Treurig. Vrijdag zijn door de politie aange houden twee knapen van 8 en 10 jaar, genaamd P., wonende Nassaulaan, d:e sedert een paar dagen de ouder lijke woning waren ontloopen en dea nachts op straat in karren sliepen. Zij waren in het bezit van den huis sleutel, waarmede zij zich over dag toegang verschaften, als vader op zijn werk en moeder aan het schoon maken was. Dan namen ze mede wat zij machtig konden worden. In twee dagen hadden zij ongeveer 3 ontvreemd, welk geld zij hebben' versnoept. Zij zijn aan hunne ouder* teruggeven. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week' 674 baden genomen, in dat aan het Leidsche Plein 763. Zang en Vriendschap. In het muziekverslag van onzen ma dewerker K. zijn een paar vergissin gen geslopen, niet van hom afkomstig en waarvan hij ons dan ook de ver betering verzoekt. Pizzicato moet namelijk zijn Spicato en b snaar moet zijn e 9naar. VOETBAL. Zondag heeft alhier op het terrein aan de Spanjaardslaan een voetbal wedstrijd plaats tusschen de Cadetten Football Club uit Alkmaar en een H. F. C.-elftal Vroeg erbij. Men deelt ons mede ,dat een nest van een lijster met 3 eitjes er in ge vonden is in den tuin van den heer Hesselink, Piet.er Kiesstraat 73. Voetbal. Zondag zal de eindwedstrijd plaats hebben op het Molenpad tusschen „Voorwaarts" en „Volharding" om den eersten en tweeden prijs. De 1ste prijs is een zilveren-, de 2de prijs een bronzen medaille. Van 1211/2 uur speelt „Kennemer- land" tegen „E. D. O. IV1'. De lento komt! Dat kan men nog wel niet zoo heel erg voelen buiten, want regen en wind maken het nog koud... Maar er komen toch lichtgroene knopjes aan de boomen, en de winkels stallen hun voorjaarsartikelen uit. Zoo heeft de firma Wed. Veel en Zoon In haar winkel, Groote Houtstraat 50, aller lei nieuwigheden te kijk gezet, in een omgeving van bloemen en planten. De mantels, blouses en andere dames artikelen komen op deze wijze zóó voordeelig uit, dat zeker menige da me een oogenblik zal blijven staan kijken. Gasontploffing. In den afgeloopen nacht, te half twee, is bij het leggen van gasbuizen in den grond van het Stationsplein een der buizen gesprongen, waardoor in die zoogenaamde „put" brand ia ontstaan. Eén der werklieden, ge naamd Cornells Johannes van der Vossen, oud 54 jaar, wonende St. An- thoniesteeg no. 11, heeft daarbij ern stige brandwonden bekomen in het aangezicht en aan beide handen, en is ter verpleging in het St. Elisabeths Gasthuis opgenomen. Van een"*twee den werkman zijn hoofd- en snorha ren gedeeltelijk verbrand. Bond van Schietvereeni- gxngen. Zondag zal door bovengenoemden Bond het aangekondigd jaarlijkach concours plaats hebben. Aan de wedstrijden, die des mor gens om 9 uur beginnen, zal door do acht navolgende vereenigingen in volgorde worden deelgenomen: Kon Ned. Bond van Oud-Ond. Off., Clau dius Civilus, Generaal Joubert, Gene raal v. Merlen, Bloemendaal-Com- mando, Voor Vaderland en Koning. Volksweerbaarheid, Schietvereeniging „Haarlem". Zoowel voor de afdeeling Buks als Cylinder-geweer zijn twee zilveren en éen bronzen medaille beschikbaar ge steld.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1