Weerbericht Thermometerstand Sport en Wedstrijden Gemengd Nieuws IVlarkinieuws MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. {Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 13 April 1908. Hoogste barometerstand 774.0 m.M. te Horta (Azoren); laagste 754.1 m.M. te Nice (Zuid-Frankrijk). Verwachting tot den avond van 14 April: Wind: matige, Noord-Oostelijke wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt, weinig of geen regen. Temperatuur: geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 766 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. REICH EET, 17 Anegang 17. Prachtige sorteering Dassen, Fronts, Boorden, Man chetten, enz. te Baar Leut. Zondag 12 April Hoogste gisteren .F. 46" Laagste heden nacht F. 43f Hedenmiddag 12 uur F. 52 Maandag 13 April Hoogste gisteren .F. 52o Laagste heden nacht. F. 36 Hedenmiddag 12 uur F. 45° Hiernaar werd een onderzoek in gesteld en wat is gebleken Dal o.a. bij eene verloting van de 125.000 loten slechts 44.827 verkocht waren en de vereeniging derhalve tegen de voor waarde, gesteld door den gouverneur, in, met 80.173 loten ten eigen bate had deelgenomen. Er waren hij die .verloting uitgeloofd circa 50.000 aan prijzen, en van die f 50.000 heeft de .vereeniging F. toen slechts f "15.743.20 aan de winners uitbetaald. Derhalve won zij zelf het bagatelletje van 34.257.80. Eenmaal werd de verloting ge vraagd, om een concertgebouw op te richten, dat echter nooit gebouwd is. De laatste verloting was voor het op richten en in stand houden eener mu ziekschool, die nog altijd op zich laat wachten, alhoewel aan die verloting Pl .m. f 7000 verdiend was. Ondanks dat het onderzoek reeds een drietal maanden geleden heeft plaats gehad, hoort men nog niets over deze loterij - zaak, die vooral in Zuid-Limburg druk besproken wordt. De voorzitter houdt zich even stil, als de justitie te Maastricht. Men spreekt reeds van een interpellatie dezer duistere geschiedenis in de Tweede Kamer. EEN SCHANDELIJK STUKJE. De straatjeugd buiten de Muider- poortbuurt te Arasterdam heeft het Vrijdag toch al te gortig gemaakt. Tegen tal van perceelen vindt .men er, evenals in andere stadsgedeelten, re ceptenbussen van apothekers ge plaatst, ten gerieve van het publiek en van zich zelf. Zoo heeft een der apothekers buiten de Muiderpoort een bus in de Celebesstraat hangen. Gistermiddag nu had onze straat jeugd de „aardigheid" om een stuk brandend papier door de gleuf van deze bus te werpen en daar er heel wat recepten in lagen en het grootste deel er van vernield werd, is de visi te van den dokter bij den patient, voor wien het recept bestemd was, ongedaan gemaakt. Indien men zich voor oogen stelt, dat menige zieke nu vergeefs gewacht heeft op zijn drankje of poeders, krijgt het geval een ander aanzien dan een kwajon gensstreek. Werkelijk hier is onze straatjeugd misdadig geweest. (N. v. N.) INBRAKEN. Zaterdagmiddag om 2 uur werd door familieleden ontdekt, dat tijdens uitstedigheid, sedert half Maart was ingebroken in het woonhuis van den architect J. A. Voorhoeven, Wester singel 50 te Rotterdam, door het in trappen van de tuindeur. Alles was overhoop gehaald; vermoedelijk is ee- nig tafelzilver zoek. Tijdens het on derzoek, des middags in het woon huis door de politie, werd plotseling een pakje in de brievenbus gewor pen, met het opschrift: „Van de dors", en inhoudende vier metalen schoteltjes met een briefje, dat zij zilver verlangden. BOND VAN NED. ONDERW. Zaterdag, 11 April, hield de afd. 'Amsterdam eene druk bezochte verga dering. Besloten werd dat de afd. vertegen woordigd zal zijn op de oprichtings vergadering van de Vereeniging tot bevordering van openbare leesmusea in Nederland. Het voorstel van 7 leden: De afd. siuite zich aan bij de Mei beweging, uitgaande van den Amst. Bestuurdersbond, werd met 252 tegen 156 stemmen verworpen. Onder algemeene instemming van de vergadering werd ten krachtigste geprotesteerd tgen 't onoordeelkundig en onpaedagogisch optreden van den arr.-schoolopz., den heer Jhr. mr. Engelen. Voor de Vacature in het hoofdbe stuur werden uitgebracht 561 stem men. Hiervan verkreeg de heer H. van Lingen 337 en de heer A. Nagt- zaam 219 stemmen. Van onwaarde en blanco waren 5 stemmen. MENINGITIS. Donderdagavond is de vrouw van den arbeider De Kort, te Uden, die aan meningitis leed en in het Gast huis werd verpleegd, Overleden. Dit is het tweede geval met doodelijken afloop. Een drietal kinderen, die nog lijdende zijn aan deze vreeselijke ziekte, worden nog verpleegd in eene barak, die in den tuin van het gast huis is gebouwd. De strengste voor zorgsmaatregelen zijn genomen, om de besmetting zooveel mogelijk tegen te gaan; zoo zijn het beddegoed en kleeren bij De Kort verbrand en is de woning geheel gedesinfecteerd. Waar schijnlijk is de smetstof dezer ziekte uit Duitschland medegebracht, daar de vaders der gezinnen, waar zij is uitgebroken, allen in Duitschland hebben gewerkt. BRANDEN. Zaterdag is te Lieshout de boerde rij van J. V. geheel door brand ver nield. De inboedel werd grootendeels gered. De meeste landbouwwerktui gen gingen mede verloren. Oorzaak onbekend. Alles was slechts laag ver- zekex'd. Donderdagavond 9 uur brandde de woning met stalling van M. Heutz te Ganseweide (Heerlerheide) geheel af. Een paard en eenig ander vee werd gered. Het oude huis was spoedig to taal uitgebrand. Het verfwarenmagazijn en kantoor der firma Kroon te Medemblik is af gebrand. FEESTEN A. N. W. B. Te Amsterdam heeft zich eene plaat selijke commissie gevormd tot het in zamelen van gelden voor het hulde blijk ter gelegenheid van het 25-jarii bestaan van den A..NW.B., Toeristen bond voor Nederland. LUITENANT B. STOM. Zaterdag vertrok per stoomschip „Gedé" de 2e luitenant der infanterie B. Stom, een van Nederland's groot ste voetballers der laatste jaren. Vele bekende voetballers en voetbal autoriteiten waren aan boord samen gekomen om den vertrekkende een laatst vaarwel toe te roepen. Op initi atief van den heer J. Hylkema, secre taris-penningmeester van den Neder- landschen Voetbalbond, had zich een commissie uit de voetbalwereld vormd om Stom hij zijn vertrek een huldeblijk aan te bieden als erken ning van zijne groote verdiensten op voetbalgebied, waarvan hij bij den laatsten wedstrijd van het Neder- landsche elftal te Antwerpen opnieuw de bewijzen had geleverd. Het huldeblijk, dat heden echter nog niet gereed was, en dus nage zonden zal worden, bestaat uit een artistiek bewerkt album, bevattende een complete verzameling photo's, be trekking hebbende op Stom's voetbal loopbaan. De artistieke bewerking is in han den van de heeren C. J. A. Begeer te Utrecht, Willy Sluyters te Katwijk en Jan Feith te Amsterdam, terwijl de heer K. F. G. Hendriks te Rotter dam voor de bewerking der photo's zorgt. Het geheel belooft zeer artis tiek te worden en zal een waardig huldeblijk voor den 1 sympathieken aanvoerder van ons nationale elftal zijn. Namens de commissie voerde de heer C. W. van Hasselt het woord, die in eene korte toespraak Stom als voetballer en als sportvriend huldig de en hem in kennis stelde met de plannen ten opzichte van het hulde blijk. Met een driewerf hoera namen de achterblijvende vrienden afscheid van den vertrekkende, toen de boot zich langzaam van den wal verwijderde. I. C. DOZY. Een ander bekend voetballer is Stom" naar Indië voorgegaan. We bedoelen den Leid en aar I. C. Dozy, die, met Stom verschillende internationale matches heeft gespeeld. Dozy was 'n speler, die in elk elftal en op elke plaats te gebruiken was; behalve als doelverdediger heeft hij dan ook voor Ajax op vrijwel alle plaatsen gespeeld. In 1900 te Leiden gekomen, speelde hij eerst met Ajax' juniores. Hierna kwam hij in het 2e en in het seizoen 19021903 in het eerste elftal. Na dien tijd heeft hij bijna geen wedstrijd meer overgeslagen en niet alleen voor Ajax, maar ook voor het Nedex-landsch elftal, voor H. V. V. in Oostenrijk en voor Haarlem in Duitschland heeft hij met schitterend succes gespeeld. Iman Dozy was 'n optimist, en een geestdriftig en enthousiast voetbal ler. Nooit gaf hij een wedstrijd gewon nen voor het einde daar was, en ie der, die hem wel eens heeft zien spe len, zal zich z'n vurige rennen her inneren, waarmede hij vaak den strijd wist te verplaatsen. Z'n beste spel heeft hij o.i. ge toond te Darlington en op het H. F. C.-veld tegen Chelsea. Beide malen speelde hij linksbuiten. Eén zijner merkwaardigste wed strijden was tegen Sparta, te Rotter dam, toen Ajax nxet 10 man voortdu rend ingesloten zijnde, toch met 3— 0 won. Hij speelde toen in de verdedi ging. Moge ook hij, als ambtenaar, in In dië, op zijn verdere loopbaan even veel succes hebben als op het voet balveld; dat zullen zeker z'n talrijke vrienden van harte wenschen, zegt de Tel. EEN OUDE BEKENDE OVERLEDEN. Bezoekers van den circus Carré, vooral de niet zoo heel jeugdigen, her inneren zich den heer J. Gras, die ge durende 40 jaar als hulp-bureaulist enz. werkzaam was. Verleden jaar hij was toen reeds 90 jaar en moest uiteraard zich tot minder drukke bezigheden bepalen werd hij gepen- sionneerd en Vrijdag is hij overleden. ZELDZAAM. Den 12en Mei a. s. zal het 63 jaren geleden zijn, dat J. v. d. Kamp in dienst trad bij de familie Zoorde, te Drachten, grossier. HAARLEM—G. V. C., 3—4. Haarlem's victorie-vorm van een poosje geleden, schijnt totaal naar de maan te zijn; nu weer volgde op de collaps in Dordt een nieuwe neder laag, exx dat op eigen veld! Hoe zal het tegen H.V.V. gaan! De Roodbroeken moeten 't zonder Stol en Seidel doen, waardoor Leslie Miller en de veteraan Kruseman het elftal aanvullen. G.V.C. heeft als plaatsvervanger voor Jan v. d. Vinne niemand anders dan Mannus Franc- ken in de voorhoede. Haarlem: Utermark, Gorter, De Koek, Veen, Healey, v. d. Mey, Leslie Miller, v. d. Berg (capt.), de Wolff, Kruseman, Haak. G. V. C.: J de Voogt, Groskamp, Franckem Becking, A. Camper Titsingh, Koek, J. Camper Titsingh, Tideman, G. de Voogt, W. Camper Titsingh, Sandhergen (capt.). De heer A. A. v. d. Berg neemt het scheidsrechterschap waar. Onmiddellijk na de aftrap ontwik kelt zich 'n vlug spel van weerszij den, waarbij de Wageningers echter beter op den bal zitten dan Haarlem, waarvaxx vooral de voorhoede slecht op dreef schijnt. In de voorhoede der Landbouwers weet Francken schitte rend 't verband tusschen de vleugels te houden, en wordt bovendien door Groskamp uitstekend gesteund. Door echt ouderwetsch pingelen van Gorter komt 't Haarlem-doel nog al eens iix gevaar, en Utermark moet een paar schoten stoppen, die met de gewone snelheid retour gaan. A. Camper Tit singh en Becking kunnen het maar niet klaar spelen met v. d. Mey, die als halfback stukken beter speelt dan hij ooit in de voorhoede gedaan heeft. Na 'n paar tamme Haarlem-aanval len, die door te hard vooruitspelen kalm door de backs gestuit worden, breekt Groskamp snel door, een vlug combineeren volgt dan doelpunt de Haarlemmer met een van z'n be kende harde schuivers (01. Hoewel Haarlem nu wat opkikkert wordt het toch niet gevaarlijk. Haak exx Miller brengen vaak snel op, maar een inzetter ontbreekt steeds. Kruse man verknoeit bijna alles, de Wolff is natuurlijk te ver achter, en Jan v. de Berg's schoten stopt de keeper netjes. G.V.C. doet daarentegen xnet succes een snellen aanval: Francken schiet hard, en Gorter verandert den bal handig van richting, waardoor Utermark. dit voorwerp in het hoekje moet laten verdwijnen (02). Gedurexxde den restenden tijd tot halftime is Haarlem de sterkere, maar weet het niet tot een goal te brengen. Kruseman is de kunst totaal verleerd, zoodat Albert Haak niet den minsten steun ontvangt. Een paar van zijn voorzetten worden gemist, en met halftime is het nog altijd 20 voor de Landbouwers. Tijdens de rust mopperen de Haar lem-supporters om 't hardst over hun team, dat zoo van de kook is, alleen Patrick Miller, Jan v. d. Berg en v. d. Mey krijgen loftuitingen. Veen, al xn het begin gekwetst, heeft daar nogal last van gehad. De Roodbroeken beginnen weer met goede voornemens, en vallen werkelijk eerst goed aan. Maar hun ne verdediging dringt te ver "op, de Koek blijft eenzaam achter, en staat een paar maal alleen tegenover het geheeie groen-witte gezelschap. Met zwaaiende armen en een nijdig ge zicht roept-ie z'n verwijderde collega's te hulp, die met 'n vaartje terugko men. Het duurt al heel kort, of ze komen te laat, en Mannus scoort weer met 'n hard schot <03). Weer vallen de Haarlemmers aan, langen tijd tever geefs nog, plots krijgen ze 'n bevlie ging! Kruseman krijgt 'n center van Haak, drijft een eind op, schiet, recht op den keeper dan komt Titsingh tusschen beiden en stopt den bal net jes in z'n eigen doel (1—3). Sandberg, verontwaardigd, geeft Titsingh een standje. Geen minuut later breekt Haarlem's rechterwing snel door, Patrick pas-1 seert Koek, onverwachts schiet hij Sandberg mist totaal en de tweede zit (23). Titsingh, verontwaardigd en blij, dat-ie wraak kan nemen, geeft Sand berg 'n standje. De heeren zijn nu quitte en spelen vreedzaam door. De goals schijnen nu hijzonder goed koop te wox'den, want G.V.C.'s vierde komt binnen 'n paar minuten, na tuurlijk weer door Mannus (24). Dan valt Haarlem verwoed aan, Van den Berg is niet te houden, Pa trick is vlugger dan ooit. Een mooie solo van v. d. Berg eindigt in een cor ner, maar direct daarop heeft hij succes, door uit een center van Pa trick met een hard schot de derde te maken i(34). Dan vindt Haarlem het zeker mooi, want in het laatste kwartier krijgt Utermarkt het weer druk, stopt een paar maal prachtig ge- lukki gblijft het bij 43, en het is gauw time. G. V.C. verdiende 't o.i. wel, al was de overwinning geheel aanMannus te danken, die in een woord schitterend speelde. Van de overigen Tideman exx Groskamp de besten, Koch exx de links-buiten slecht. Als elftal ging het nogal, maar de voorhoede had het zonder Mannus tot. geen goaltje gebracht. Bij Haarlem v. d. Mey, Utermark. v. d. Berg en Miller de besten, Haak nogal tamelijk. Rerefee v. d. Berg voldeed over 't algemeen goed. Een schitterexxde strijd is Zondag middag gehouden te Deventer, waar de Westelijke le klasse kampioen, Quick uit Den Haag, de eerste match om het kampioenschap van Neder land had te spelen tegen Utile Dulci aldaar. Scheidsrechter was de heer H. J. Makkink, grensrechters waren de heeren -J. J. Boswij ken M. Mau- ritz. Ais tegen twee uur beginnen wordt gefloten, omzoomt een menschenmas- sa van ongeveer vierduizend perso nen het terrein. Beide clubs brengen hun sterkste elftal uit, te weten: Quick: Ferzenaar (doel): L. Bosschart, Otten, v. d. Vossen, Stempels, Kollman, Welcker, Snethlage, Reman, Visser, Klicks. U. D.: Rijken. Kok, Hulscher, Hoetink, Moltzer, ten Hove, Houwink, Dijckmeester, J. Pluim, F. Pluim, Éuetërs. Quic-k speelt eerst met den tamelijk sterken wind mede en gaat er dade lijk van door. De rechtervleugel, de beroemde internationals, brengen snel op, maar Hoetink stopt. U. D. komt ook goed opzetten, vooral Molt zer is bij haar de man. Quick vei-toont fijn berekend, tactisch spel, wat ech ter niet wegneemt, dat U. D.'s enor me verdediging den bal onverbidde lijk retour zendt. Op Quicks helft wordt dan ook meest gespeeld, en voor U. D. is de eerste corner die niets oplevert. De herhaalde rennen van weerszijden worden steeds ge stopt; Hulscher exx Hoetink hebben Quick's rechtervleugel geheel in be dwang. Zoo verplaatst zich het spel verbazend vlug, waarbij echter op valt, dat de bal meest te hoog gaat, niet laag gehouden wordt. Vermel ding verdient een prachtschot van Welcker, dat even over de lat scheert. Als de Quick-linie weer fraai combineerend vliegensvlug opbrengt, is het Kok die alle gevaar voor U.D. bezweert. Weldra weet ook Quick een hoekschop te forceeren, Kok schopt den goed geplaatsten bal met kracht weg; deze stuit echter tegexx een been van een Quickspeler, springt terug en met verraderlijk effect in het U. D.-net, door welk geluk de Hage naars de leiding hebben (10). Deze tegenvaller doet U. D. blijk baar verslappen; haar doorbraken worden minder talrijk en minder vin nig, terwijl het schieten ook te wen schen overlaat. Ook is het spel der Hagenaars veel vlugger. Een paar keeren kunnen Kok en Hoetink slechts ter nauwernood redden; Quick's meerderheid is duidelijk merk baar. Tot, even voor de rust, U. D. weer opleeft en de rollen omgekeerd zijn; een corner levert echter weder om niets op. Spoedig daarop wordt gerust. Na de hervatting is het begin al weer voor Quick. Welcker en Snethla ge, vooral de eerste, is in prachtcon ditie, evenals Stempels en Otten en Bosschart. Bij U. D. laten de uiter ste voorwaartsen het soms leelijk lig gen; het schieten is slap en onzuiver. Aan weerszijden zijn vooral de ver dedigingen aan het woord, en doen dat zoo schitterend als zelden is aan schouwd. Beiden partijen weten uit eenige hoekschoppen geen voordeel te behalen. De meerderheid is beslist aaix Quick, maar U. D.'s achterhoede is niet voor de poes, hoewel haar wegwerken in deze periode beter had kunnen zijn. Langzamerhand herkrijgt U. D. haar vorm. Hoewel het nog meestal de rechtervleugel van Quick is die snel opbrengt, (eenmaal schiet Wel cker naast) en hoewel U.D. geduren de een vijf minuten geheel ingesloten is, begint ze sterker te worden. Een strafschop valt haar ten deel, maar J. Pluim schiet jammerlijk over, al dus een bijna zekere kans op den ge lijkmaker verliezende. Het laatste kwartier treedt, U. D. overweldigend op; behoudens een en kele doox*braak houdt ze het spel op Quick's helft; alleen het uitstekende verdedigen doet Quick alle gevaren bezweren. Eindelijk is een kei, mag- nifique door Dijckmeester geschoten, voor Ferzenaar niet te houden en ge lijk is de stand (1-ï). Eexx voortdu rende belegering van het Quick-doel g'eeft Quick's doelman nog eenmaal gelegenheid, al vallende schitterend te redden, evenals Rijken, zijn colle ga, toen Quick zich eindelijk heeft losgewerkt. Kort daarna is het tijd, exx heeft geen van beide elftallen de ovex-win- ning behaald. Resumeerende, kan ge zegd, dat bij Quick de voorhoede, hij U. D. de verdediging, vooral de doel man, uitblonken. De uitslag geeft de krachtsverhouding zuiver weer. COMPETITIE 1ste KLASSE. H.V.V. won van H.B.S. (met 2—0), en verzekerde zich daardoor van de tweede plaats. Ajax—D.F.C. 4—0. HerculesSparta 23. P.W.Quick (Amersfoort), 5—0. De stand van het ranglijstje thans: d "3 t tb S 60 §0 60 a. 60 Quick 18 14 1 3 29—58—28 1.61 H. V. V. 17 10 2 5 22 37—28 1.29 Haarletfi 17 9 1 7 19 42—36 1.11 Sparta 17 8 3 7 19 48—40 1.11 D. F. C. 18 8 3 7 19 38-42 1.06 H. B. S. 18 7 3 8 17 32—33 0.94 Ajax 18 6 4 8 13 42—46 0.89 Velocitas 17 6 1 10 13 44—51 0.76 H. F. C. 18 5 3 10 13 40—59 0.72 Hercules 18 2 5 11 9 27—45 0.50 ALCMARIA VICTRIX—HAARLEM II, 2—2. (Kampioens-competitie 3e klasse). De Haarlemmers scoren eerst door Bijleveld, maar spoedig maakt Alc- maria gelijk. Met rust is het 1—1. Daarna trapt een der Alkmaarders in eigen doel, maar een van z'xi col lega's brengt het aan den overkant in 't reine. Time komt met 22. De Alkmaarders speelden voortdurend met 4 halfs. Stand der Kampioenscompetitie (halve). Haarlem II Alcmaria D. V.V. V. V. A. 2 1 2 0 2 0 0 0 5 5 I 1 0 7—6 2 0 3—3 1 1 5—6 0 0 0—0 3 1.50 2 1.— 1 0.50 0 0. 2e. The Daslxer (63. kg.) Trel Twee lengten. Copal-prijs. Recorddraverij voor*/ derlandsche paarden met geen b-1 record dan 1.40. Minimum afsta, 2000 M. tx le. Sierra Fils (2000 M.) J. G.fc Boer in 3.441/5. 2e. Bertha Emil (2225) J. Ensinjfl .441/5. 3e. Kassier (2165) Pronk, in 3.48) Gedisqualificeerd Berdina, èf aankomende in 3.45. Copra:prijs. Verkoopsren op dö\ ke baan voor paarden van 3 jaa ouder, te koop gesteld voor f 1500, stand 2000 Meter. le. Francolin (64 kg.) Ellis. 2.213/5. 2e. Cruquius (621/2 kg.) Kni Twee en halve lengten. De winner werd voor fl5£5 1 kocht aan Jhr. E. van Loom Benzoe-prijs. Handicapdraverij, nimum snelheid 1.41. Minimum stand 2700 Meter. le. Carmen (2750) Schöarock 4.251/5. 2e. Pikant (2725) Commijs in 4.2^] 3e. Carentan (2775) Pronk in 4.t3( Rameh-prijs. Hordenren voor'4< landsche paarden van 4 jaar esa ouft! Afstand 3300 Meter. 71 le. Adedheid (681/2 kg.) Tteeto Tijd 4.12. r 2e. Labor (59, kg.) Andrew. T:9t lengten. ffii ZAAK-ROCHETTE. Er zijn te Parijs plakkaten plakt, die een verzoek aan de Ki bevatten, om vrijlating van Roel Ze zijn onderteekend door afgei digden der aandeelhoudex-s vennootschappen, door den bai gësticht. Tevens wordt er ixx drongen op een onderzoek naai verantwoordelijkheid voor de b manipulaties voordat Rochette's houding bekend was. (3! Men begint zich langzamer} zeer ongerust te maken over de U ding, die de zaak neemt. De frarlï kige weigering van den, rechter 14 instructie, om Rochette in vriiC te stellen, heeft diepen indrukp maakt op zijn getrouwen. 15 Telegrammes ALKMAARSCHE SERIEWED STRIJDEN. A. F. C. III—Haarlem III, 0—4. B. V. V.—Blauw Wit, 3-2. HAARLEMSCHE CLUBS. Zondag speelden op het terrein aaix den Ouden weg Swift II en Jong Haarlem den eindwedstrijd om de zil veren medaille, welke wedstrijd ein digde in een 51 overwinning van Swift II. Met de rust was de stand 2—0, terwijl van 24- een vriend schappelijke match plaats had tus schen Swift II en Vios van Zand- voort, welke wedstrijd eindigde in een 61 overwinning van Swift II. Met de rust was de stand 20. Swift I en Edo II speelden te Am sterdam. Swift I won met 41. Met de rust was de stand 11. Zondag 12 April had er een me daille-wedstrijd plaats tusschen H. F. C. „Kennemerland" en „Victrixs". Met de rust was de stand 3—1en met het einde 54 in het voordeel van Kennemerland, die nu de zilveren me daille verwierf. ZANDVOORT. Zondag speelde Z. V. V. I van hier een voetbalmatch tegen Holland van Haarlem op een terrein onder Scho ten. Met de rust was de stand 11. -Bij afloop won Holland met 42. WOESTDUIN. Voor de baan te Woestduin was het Zondag eexx zeer schoone dag. Zoowel de dravers als de renpaarden zetten hun beste beentje voor. Kassier alléén bleef wel wat te ver van de Kas. (Prijs). Sierra Fils be hoefde maar eeix wandeling te maken, om beslag te leggen op de prijzen- draverij. Allen zat in letterlijken en figuurlijken zin op „Lucky-Bag" in deix zadel; met één lengte wist Allen vóór de zes overige mededingers bin nen te komen. Sierra Fils behoefde lang niet zijn snelst getoonden tijd te laten zien om beslag op den Copal-prijs te leggen. Bertha Emil, ofschoon een goede tweede, haddeix wij thans sneller g e- acht. Van Kassier, die derde was, vernemen wij misschien later nog wel iets. Ellis was uit België gekomen, om Francolin ter overwinning te rijden, en hij deed dit zoxxder alles aan dit paard te vragen. Carmen bleef de baas in den Ben- zoé-prijs. Pikant was een niet door velen verwachte tweede, en Adelheid won, zooals te verwachten was, de hordenren, waarin Helena niet volgen kon, en Ricardo weigerde de horden te nemen. De gedetailleex'de uitslag is als j volgtt Damar-prijs. Prijzendraverij voor Nederlandsche paarden van 3 en 4 jaar. Minimum afstand 1600 Meter. le. Sierra Fils (1675) J. G. de Boer, in 3.101/5. 2e. Borinus (1775) J. Ensing in 3.154/5. Gedisqualificeerd Rapide Boy. twee de aankomende in 3.10 3/5 en Gijsber- tha viex-de aankomende in 3.161/5. Cassia-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Handicap. Afstand 1700 Meter. le. Lucky Bag (50 kg.) Allen. Tijd 1.58 2/5. HET ENGELSCHE KABINE^ LONDEN, 12 April. Bericht wl7 dat Morley zijn zetel verlaat, lidM het Hoogerhuis wordt en zijn [1 behoudt. Churchill doet afstand|7 zijn zetel, doch stelt zich herkies!»! Towler komt iix het HoogerhuiP behoudt zijn post. Tweedmouth \|9 president van den Raad, CreweflS taris van Koloniën, Lloyd GÜO schatkist, Mac Kenna admiral Runciman onderwijs. Vex*der k|l in het kabinet kolonel Seely, al?2 der-staatssecretaris van Kolo{2 lord Lucas parleinerxtssecretaris |S Oorlog, Aclaxxd financieel secraS voor Oorlog, en Buchanan parleP tair secretaxüs voor Indië. '4 Op de heden alhier gehouden gj* en zaadmarkt waren aangevoerd» verkocht: 270 HL. Witte tarwe f 8.25jg 79 HL. Rogge, 6.55. 19 110 HL. Haver 1 i—f 3.80. Ij Letteren en Kunstï! JOURNALISTIEK, 85 Naar de Echo verneemt, bekende straatzangers-j ournalij- de heeren Pisuisse en Blokzijl, i slaggevers van het „Hbld.", met ni a. s. als zoodanig hun ontsla?- nomen. Ze gaan als „liedjeszangers" d< reld door, beginnende met Indië, De plaats van den heer Pisuis worden ingenomen door den hee nasse, redacteur-verslaggever v „Tel." G e v. Vo.orw, Ecu dameshandschoen, eexx d halsketting, een balk welke onbe! in het water dreef, een over jaa Burgerlijke Sttadr BEVALLEN 10 April. C. Keerwolf, geb. man, z. 11 April. J. W. de Nif geb. Booms, z. G. van Kordi geb. De Blazer, z. M. C. Sip geb. Fakkel, d. C. P. PufcmauR Dolk, d. 12 April. A. M. Zwg, geb. Hoogers, d. 13 April. M.|( d. Laar, geb. Zuelen, z. OVERLEDEN 11 April. P. W. Diekmann, Leidschevaai-t. R., 1 in., zooi G. van Bil derbeek, Saenredams T. M., 10 m., dochter van I Roosen, Gen. Joubertstraat; 16 m., zoon van W. van Leeiï Linschotenstraat. 12 April. C. 1 dag. zoon van A. de Vogel, Kiesstraat. BLOEMENDAAL. Getrouwd W. Th. v. d. Berg J. Braakenburg. BevallenL. Hofstede de Gi Schmidt, z.C. Vogel van Opzee d.H. HuizingaFeenstra, z. OverledenG. F. G. HoutgraJ) j. J. A. Goedings, 73 j,, A. Thg< Schumann, 21 j. H. Dronkers, f>' E. Dekker, 40 j. SCHOTEN. BEVALLEN: N. Nauta—Molenaar d. W. F nusSennep d. J. WijnekesDj bog z. H. Boelhouwer—Huisman j{ KwastRijnnalda, d. N. C. Boeijli Umans d. ONDERTROUWD: J. C. Bakker en A. van Briakotj A. Oosterbaan en N. G. Kroon de Jong en A. E.R. Piers. VELSEN. ONDERTROUWDA. Mnlde E. M. Stipriaan, A. van den Stee, M. Rietdijk. GETROUWD N. Sluimer en k0 Dok, J. Zwart en L. v. Striem lo Looyen en N. Zeeuw.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2