Koloniën Sanatogen Spert en Wedstrijden voor de 5e subcommissie: De vete rinaire politie aan de grenzen. De meeste dezer subcommissies heb ben reeds één of meermalen verga derd, tot nog toe echter enkel natio- naliteitsge'wij ze Overeenkomstig art. VIII van het reglement, hetwelk bepaalt, dat het algemeen bestuur wordt gekozen door en uit de besturen der beide afdeelin- gen; dat het voorzitterschap van de commissie telkens voor 1 jaar bij beur ten bekleed wordt door de voorzitters van elk der nationale afdeelingen en dat het secretariaat wordt waargeno men door den secretaris van de na tionale afdeeling, welker voorzitter 't voorzitterschap' der commissie be kleedt, is het algemeen bestuur voor 't jaar '1907—'08 samengesteld uit de heeren: Beernaert, voorzitter; Du- pont, Heemskerk, Tydeman, Treub, Van Asch van Wijck, Van Nispen tot Sevenaer, Leon Hennebicq, leden: Eu gene Baie, secr. De heeren Heemskerk en Talma, tot minister benoemd, zijn sedert uit de commissie, getreden. In de dienten gevolge ontstane vacature zal, over eenkomstig art. XIII van het regle ment. bij coöptatie worden voorzien. WERELDBOND VOOR VROUWEN KIESRECHT. Bij het centraal comité ter voorbe reiding van de samenkomst van den Wereldbond voor Vrouwenkiesrecht in de maand -Juni te Amsterdam be ginnen de opgaven in te komen van de delegaties, die de verschillende aangesloten landen op dat congres zullen vertegenwoordigen. Reeds thans kunnen verwacht worden uit 'Amerika, behalve de presidente van den Wereldbond, mrs. Carrie Chap man Catt en de secretaires mrs. Ra chel Foster Avery, de Amerikaansche predikante Anna Shaw, die het con gres op den Zondag aan de werk zaamheden voorafgaande door eene godsdienstoefening hoopt in te leiden en mrs. Mac Culloch, eene rechtsge leerde. die in hare vaderstad, Illi nois, vrederechter is. Uit IJsland wordt verwacht Fru Briet Asmunds- sen, lid van den gemeenteraad van Reykjavik; Finland zal zich laten ver tegenwoordigen onder anderen door /Alice Nissinen, lid van het Finsche parlement, die mededeeling zal doen omtrent den parlementairen arbeid van de vrouwelijke leden der Finsche .volksvertegenwoordiging, uit Noor wegen wordt gemeld de overkomst vafa Froken Mörck, de eerste vrouw, 'die in eene jury zitting had. MISHANDELING VAN EEN POLI- TIE-AGENT. Maandagavond is te Leiden de po litieagent Kuiken, toen hij op de 'Haarlemmerstraat surveilleerde, op ergerlijke wijze mishandeld. Hij maande een paar personen tot rust aan, werd door hen aangegrepen en door anderen geholpen, wisten de on verlaten hem te overmannen en ern stige wonden toe te brengen, voor hulp van andere agenten kwam op- Dr. Kruimel, die den man ter plaatse onderzocht, gelaste onmiddel lijk opneming in het Academisch Zie kenhuis. Een paar hoofddaders, L. en B., zijn reeds in hechtenis. POSTWEE. Meneer de schrijver van „De Tele graaf". Mag ik u asjeblieft is vertellen, wat me an het groote postkantoor is over komen. U moet dan weten, as dat men moeder in Twello woont, en ik 'dien hier al bijna een jaar in Am sterdam op de Heerengracht bij de Blauwburgwal, een erge goeie dienst, en as dat ik wat centen heb opge spaard, die ik an men moeder wou 'sturen. Meneer zei as dat ik een postwissel moes koopen an het groote postkan toor en mevrouw het mens is zoo goed gaf me permissie om der op uit te gaan. Ik zag in dat postkantoor hoven een hekkie staan, verzending van post wissels, dus daar moes ik wezen. Nou 'Stonden daar een heele boel men sen voor ik geloof wel acht, en dus wachten was de boodschap. Eindelik kwam ik an de beurt en toe zei ik, an die meneer, as dat ik centen wou sturen an men moeder in Twello, en toe zei die meneer, as dat ik an de overzij een, ik bin dit woord verge ten, maai' het is zoo veel as een pa pier om op te schrijven. Ik ging na die overzij en daar ston den alweer acht of tien mensen, maar toe ik men beurt kreeg, gaf die me neer me een groen papiertje, en ik betaalde een halve cent, nou je krijgt niks voor niks dacht ik. Toe wist ik lk heb nog nooit een standje van mevrouw gehad, een best mens, maar nou was-ieraak. Kan ik dat nou helle pen, meneer de krantenschrijver, en wil u dat nou as je blieft in de krant zetten, dat hellept misschien voor een andere keer. Gegroet meneer, U dienaresse, NA IEVE. NEDERLANDSCH SCHOOL MUSEUM. Onder voorzitterschap van den heer G. Meijer werd te Amsterdam de alge meene-vergadering gehouden van het Nederlandsch Schoolmuseum. De voorzitter vertolkte het leedwe zen van de vergadering over het be danken van den heer M. J. IJzerman, als secretaris, die groote verdiensten voor het Schoolmuseum heeft gehad. Hij herinnerde voorts er aan, dat het museum elke week ook twee avonden is geopend geweest, en dat aan enkele groote gemeenten subsidie is vraagd. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. J. Emous en Van Ge- mert, te Haarlem. De begrooting voor 1908 werd de finitief vastgesteld op een cijfer van f 8735.83i aan ontvangsten, W. o. f 7300 aan subsidies. De rekening over 1907 sloot met een bedrag van f 8472.22^ aan ontvangsten, van f 7770.23^ aan uitgaven, zoodat een saldo van f 701.99 overblijft. Het fonds van aankoop bedroeg aan het eind van het jaar f 798.92. Na rondvraag werd de vergadering gesloten'. NED. VERBOND VAN VAKVER- EENIGINGEN. Maandag en Dinsdag vergaderde in Parkzicht te Amsterdam het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, on der presidium van den heer Henri Polak. Deze opende de vergadering met een welkomstgroet, waarna hij er op wees, dat het Verbond een en orme vlucht genomen heeft, wat niet wegneemt, dat men zich nu niet al te veel moet gaan inbeelden. Wel is waar zijn er thans 32.270 leden, doch men moet daar den A. N. D.B. en de reeds bij bestuurdersbonden aan gesloten leden afrekenen. In werke lijkheid is bet ledental met 6598 leden toegenomen, d. i. 43 pet. Slechts en kele organisaties zijn vooruitgegaan. Spr. heeft zich wel eens afgevraagd hoe het komt dat de werfkracht zoo betrekkelijk gering is. Het Verbond heeft getracht door consolidatie en krachtige organisatie de beweging in sterkte te doen toenemen. Wij hebben te veel op eigen sterkte gebouwd dan dat we niet in zouden zien dat we met die zelfoverscbatting niet verdtu- komen. Ons geheele werken in het af- eloopen jaar is geweest een werk van opbouwen, wat we nog lang zul len moeten doen. Mevrouw Roland heeft in De Tribu ne critiek geleverd op het N.V.V- Zij heeft het, N.V.V. te sterke centralisa tie en onwelwillende houding tegen over dien bestuurdersbond verweten. Spr. noemt die verwijten volkomen ongerechtvaardigd. Het zijn uitlatin gen, die zeer oppervlakkig zijn en van weinig kennis van zaken getui gen. De vraag is, of men kan spreken van te sterke centralisatie. Het is een overdrijving zoo schro melijk, dat men er voor stilstaat. Van een onwelwillende houding tegenover don bestuurdersbond is wat het N.V. V. aangaat, geen sprake. Integendeel, men heeft pogingen gedaan, om af scheiding van vereenigingen, aange sloten bij het A.B.B. te voorkomen. Ook deze beschuldiging is dus volko men met de feiten in strijd. Ten slot te waar mevr. R. H. de houding te genover de Rotterdamsche bootwer kersstaking laakt; dit is geheel een kwestie van opvatting. Wij achten voor het voeren van een klassenstrijd ten eerste een flinke organisatie nood zakelijk. Menschen die dat niet doen, kunnen wij in hun strijd niet steu nen. Wij zullen ons blijven versterken in eigen organisatie en niet eer den stormram tegen de kapitalistische veste richten, dan wanneer wij op een overwinning kunnen rekenen. Ten slotte deelt spr. mee dat 21 or ganisaties aanwezig zijn. Aan de orde was daarna de bespre king van het in druk verschenen jaar verslag. Uit 't financieel verslag blijkt, dat er op uit. 1907 een nadeelig saldo van f 151.68 was. Bij de begrooting is door het be stuur voorgesteld het salaris van den 2en secretaris te brengen op f 1400, De afd. Handels- en Kantoorbedien den dient een amendement in om het j honorarium te brengen op f1500, 't recht een voornaam wapen is in den klassenstrijd, voor zooverre deze op politiek terrein wordt gevoerd dat deugdelijke arbeidswetgevingen in het bijzonder voldoende wettelijke verkorting van arbeidsduur alleen te verwachten zijn van een parlement, hetwelk mede door de geheele arbei dende klasse is gekozen dat aansluiting bij het comité voor algemeene kiesrecht niet ligt op den weg van het N. V. V., daar laatstge noemd lichaam in politieke aangele genheden geen leiding kan of mag ge ven of daarvoor eenigerlei verant woordelijkheid mag dragen dat evenwel het groote belang, het welk alle arbeiders hebben bij de in voering van algemeen kiesrecht, maakt." dat de vakorganisaties, de ac tie daarvoor krachtig moeten steunen teneinde tot spoedige invoering te ge raken dat de S. D. A. P. tot taak heeft de arbeiders op te roepen tot en aan te voeren in den strijd voor het alge meen kiesrecht draagt het bestuur op, indien de S. D. A. P. de hulp van het N. V. V. voor dezen strijd mocht inroepen, deze te verleenen zoo krachtig als mogelijk is en op de wijze als door de omstandig heden zal worden geboden besluit het N. V. V. te doen verte genwoordigen op de landelijke betoo ging, en dringt er bij de aangesloten or ganisaties op aan, zooveel in haar vermogen is, de actie voor het alge meen kiesrecht te ondersteunen." BRANDEN. Te Bussum ontstond Maandagnacht vermoedelijk doordat een kachelpijp, die door een muur loopt, in brand ge- aakte, brand in de stalhouderij van Spoon. Rijtuigen en paarden konden nog intijds uit het fel brandende ge bouw worden gehaald. Een kind van een jaar werd door den eierhande- laar J. Stalling uit de vlammen ge red. Het geheele perceel is afgebrand. Te Koedijk bij Alkmaar is Zondag avond de plaats van den heer P. de Geus tot den grond toe afgebrand. De bewoners moesten half gekleed het perceel verlaten. Oorzaak onbekend. Het aangrenzende woonhuis, bewoond door den heer Nottelman waarin ge vestigd het telefoonkantoor, is tevens gedeeltelijk een prooi der vlammen geworden. DE OLYMPISCHE SPELEN 1908 IN LONDEN. Wanneer beginnen nu eigenlijk de Olympische spelen? Deze vraag werd; ons in de laatste weken herhaaldelijk gesteld. Wij hebben thans de zeker heid verkregen, dat op 13 Juli de Olympische spelen een aanvang zul len nemen. Door. de verschillende reisgezel schappen', stoomboot- en spoorweg maatschappijen, zoowel in Europa als in Amerika, zijn excursies naar de Olympische spelen gearrangeerd. In't geheel worden ruim 250.000 bezoekers speciaal voor de Olympische spelen, verwacht. Dan wordt er bovendien een Fransch-Engelsche tentoon stelling gehouden, zoodat de verschil lende hoteliers nu reeds bezig zijn met zich in te richten voor de komen de drukke dagen. De secretaris van de Olympische spelen deelde Donderdag mede, dat de hier na te noemen landen met het volgend aantal athletfen naar de O. S. zullen komen Bohemen 95, Noorwe gen 75, Kanada 80, Zweden 150, Ver- eenigde Staten 170. Het Nederlandsch Olympisch comi té vergadert Donderdag 16 April, des avonds 8 uur, in ICrasnapolsky. (Tel.) FAILLISSEMENT DIKKERS Co. Uit Almelo wordt gemeld: Maandagavond werd andermaal eene vergadering gehouden van cre diteuren in dit faillissement, onder leiding van den voorzitter van het crediteuren-comité, den heer N. The- mans. De voorzitter deelde mede, dat waar het comité zich niet met het aanvan- kelij kvoorgestelde accoord kon ver eenigen, het wel de verantwoording op zich kon nemen tot aanbieding van het gewijzigde accoord. Na eenige discussie vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat 2/3 der crediteuren zich voor het accoord moeten verklaren (zal het aangeno-" men worden) of 1654 stemmen. Dat ge tal is nog niet bereikt. Komt rnr. Van der Siuys niet in het bezit der be- noodigde volmachten, dan zal deze genoodzaakt zijn, het ontwerp-ac- coord in te trekken en volgt insolven tie, hetgeen nadeelig is voor de cre diteuren. Nadat nog gelegenheid was gege ven, volmachten te teekenen (waar van een druk gebruik werd gemaakt) werd de vergadering gesloten. niet wat ik eigelik met dat papiertje I geen bij stemming wordt aangeno' moes doen, maar der was een heele 1 men, j)e begrooting wordt voorloopig .vrindelike meneer, de meneeren •Amsterdam zijn allemaal even vrinde- lik, en die wees me wat ik schrijven moes. Zoo heel gauw ging dat niet, maar het ging toch, en nou ging ik weer na dat eerst hokkie. Daar was het nou nog voller as éérst. Wachten, wachten, tot, een mens zen bloed kookt, maar eindelik kreeg ik een beurt en toe zei die me neer: Waratjes as dat ik alweer te rug moes na de overzij, want der moes geraamd op f 10.082.50. De lieer Oudegeest wordt bij accla matie als le secretaris herbenoemd. Tweede dag. Dinsdagmorgen werd in „Park zicht", onder voorzitterschap van Henri Polak, de derde algemeene ver gadering van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen voortge zet. Aan de orde waren de ingediende voorstellen, vermeld in den beschrij- 'een zegeltje op dat papiertje, anders vingsbrief. kon hij het niet nemen. En ik weer Het volgende voorstel werd aange- terug en waar wachten en weer te- ^algemeene V0I.gadering van het rug, en eindelik kwam de boel in or- ]sje(jeriQ.ndsch Verbond van Vakveree- 'cU en toe ik thuis kwam, was ik vijf i nigingen kwartier uitgebleven. I overwegende, dat het algemeen kies- plunderd en toegetakeld worden door die bende welker aantal nu reeds op pl. m. 1200 is gebracht. De algemeene opinie (except die der ambtenaren natuurlijk) is dat er eerst iets verschrikkelijks moet ge beuren alvorens afdoende maatrege len zullen worden genomen. Heerlijk vooruitzicht! Wat gisteren feitelijk is voorgeval len is nog niet bekend, wel dat eenige Atjehers zijn opgepakt. De rest wordt zoo lang mogelijk verzwegen uit vrees voor een paniek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. BATAVIA, 18 Maart. DE ATJEHERS OP HET EILAND NOESA KEMBANGAN. Uit Tjilatjap schrijft men aan de Loc. data 15 Maart: Een dag of wat geleden zijn pl.m. 150 Atjehers wederom van Noesa Kembangan weggeloopen, waarvan pl.m. 90 man werden opgevat door 'n militaire patrouille op de stapelplaats van het Boschwezen. Hoe het mogelijk iè dat een zoo groot aantal kan wegloopen is ieder een raadsel en geeft reden om op on ze hoede te zijn. Gisterennacht om twaalf uur sloeg het amoksignaal op N. K., waardoor Tjilatjap weer verontrust werd. Het gillen en om hulpgeroep der inlan ders te N. K. werd duidelijk hier ge hoord. Armste stumperds aan den overkant (N. K.). Hoelang zullen zij nog uitge- door meer dan 7600 Doktoren uit alle beschaafde landen schitterend beoordeelt ais het best werkende verster- kings- en opfrisschingsmiddel Geeft het lichaam kracht Versterkt de Zenuwen Verkrijgbaarlnapothekenendrogistertjcn. Brochures gratis en franco van den Gen. Verteg: B. HARRENSTEIN, CT 278 Heerengracht, Amsterdam. Op onderzoek. Eenige inwoners van Haarlem kun nen u zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van deze stad hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Lees dit: Mejuffrouw J. Rensen, Kleine Hout straat 100 b te Haarlem, deelt ons me de: Gedurende ruim twaalf maanden heb ik gesukkeld met een ontsteking in den hals, groote blazen en huiten waren zichtbaar, die zeer pijnlijk wa ren. Het ergste van alles was even wel de onuitstaanbare jeuking. Ver schillende behandelingen had ik hier voor reeds ondergaan, doch geheel zonder succes.Ik was zeer verheugd toen ik Foster's Zalf begon te gebrui ken, want reeds na ze de eerste da gen te hebben toegepast, werd mijn kwaal beter en toen bet doosje leeg was, was ik totaal genezen van mijn vroeger lijden. Gaarne zal ik dit wel dadig middel aan lijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek Le maken op elke wijze die u goeddunkt. Zie toe, dat gij de échte Foster's Zalf bekomt, hetzelfde soort dat Me juffrouw Rensen gehad heeft. Ze is. te Haarlem verkrijgbaar hij de Hee ren J. van Gulik, Zijlstraat 98, J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a, en K. van Eden, Spaarne 38. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Rechtszaken IN HOOGER BEROEP. Het Gerechtshof te Amsterdam be vestigde het vonnis der Amsterdam- sche Rechtbank, waarbij de particu liere detective M. J. Visser tot 2 maan den gevangenisstraf werd veroordeeld wegens smaadschrift, gepleegd tegen een makelaar in koffie en thee in brieven aan informatiebureaux met het opschrift vertrouwelijk" voor- EEN GEORGANISEERDE DIEVENBENDE. Zooals bekend is werden den laat- sten tijd te Rotterdam op den open- bai'en weg een aantal diefstallen ge pleegd van goederen die op wagens vervoerd werden, totdat het der poli tie gelukte de geheele bende in te re kenen. Nadat in den morgen eenige jon gens hadden terecht gestaan, had zich in de zitting van de Rotterdam sche Rechtbank des middags de hoofd man van de bende te verantwoorden. Het is de 21-jarige Nicolaas Johannes Siehl die een huis in de Rottestraat bewoonde, waar eenige van de dieven mede ingekwartierd waren. Door de politie was daar gevonden, manufacturen, tafelkleeden, kunst bloemen, doozen met koek, cognac, thee, kortom te veel om op te noe men, zoodat de gerechtzaal veel op een toko geleek. Beklaagde bekende geweten te heb ben dat al die goederen van diefstal afkomstig waren. Des morgens moes ten de jongens beginnen met brood halen, wat zeggen wil stelen uit de karren van de bakkers. Na het ontbijt wees hij zijn trawan ten waar en wat ze moesten gaan stelen. Als ze met den buit terugkwa men taxeerde hij de waarde en be paalde ieders aandeel, maar wat weer verrekend werd met vergoeding voor kost en inwoning, zoodat hij feite lijk den geheelen buit behield. Hun brutaliteit in het stelen was zoo groot dat ze zelfs pakken weg namen van wagens die vlak voor polïtiebureaux stonden. Gehoord werden 16 getuigen onder wie vele dieven. Verder bleek, dat be klaagde eenige jaren in een Rijksop voedingsgesticht had doorgebracht, maar daar niet was verbeterd. nen van des Kantonrechters uitspraak terwijl hier cassatie was aangetee- kend van het vonnis der Rechtbank, waarbij die uitspraak was bevestigd. De Hooge Raad vereenigde zich met deze conclusie en verklaarde het beroep met-ontvankelijk. De officier van justitie eischte 4 jaar gevangenisstraf. Mr. P. Groote de toegevoegde ver dediger riep de clementie van de Rechtbank in. Uitspraak over 14 dagen. DE STRAFZAAK TE PAPENDRECHT. De werkman Cornells Wiggers te Papendreclit heeft aan den Minister van Justitie een adres gericht, waar in hij. den Minister verzoekt een ver volging wegens meineed te willen be velen tegen den te Sliedrecht gesta- tioheei'den veldwachter Wouter van den Berg, die op 6 Mei 1904 voor de Rechtbank te Dordrecht, ten nadeele van hem, adressant, verklaringen in: strijd met de waarheid zou hebben af gelegd over hetgeen in deii nacht van 3 op 4 April 1904 zou zijn geschied adressant is, mede ten gevolge van die verklaringen op 13 Mei 1904 door de Rechtbank te Dordrecht veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf we gens eenvoudige beleediging, aange daan aan ambtenaren gedurende de rechtmatige uitoefening hunner be diening en wegens wederspannigheid. De adressant zegt, dat door de in structie, nu te Papendrecht in zake- Garsthagen gehouden, hem de midde len zijn geopenbaard zijne bewering te bewijzen. HOOGE RAAD. De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van een ingezetene van Dus- seldorf (door den Kantonrechter te Arnhem wiens" vonnis in hooger beroep door de Rechtbank aldaar was bevestigd, veroordeeld tot f 3 boete of 1 dag hechtenis omdat hij te Zevenaar geweigerd had 60 cents toeslag te be talen voor zijn plaats in den D-trein no. 28 van Emmerick naar Amster dam, waarin hij zich bevond. Geconcludeerd was tot nietsontvan- kelijkverklaring van het cassatie-be roep .aangezien de gemachtigde van den requirant, mr. Van Gelein Vi- VOETBAL. Kampioenschap 2de klasse. Rotterdam V, O. C.Achilles 1—2. Arnhem Robur et VelocitasBe Quick 1—3. 3e klasse. Amsterdam Neerland-ia-Ajax H 3—6 AmstelA. V. V. 2—5. Beker wedstrij d AmsterdamV. V. A.V. O. C. II 1-2. Vriendschappelijke wedstrij den. Amsterdam Volharding—R. A. P.. De Dulvvich Hamlet Football Club speelt op Goeden Vrijdag tegen H. V. V., op den eersten Paascbdag tegen Haarlem, en op den tweeden Paascb dag tegen D. F.C. Ze komt met 14 spelers en 9 sup porters. De Duhyieh Hamlet F. C. heeft zich dit seizoen duchtig geweerd in de London Senior Amateur Cup. Ze ver loor het in den eindstrijd jl. Zaterdag tegen de London Caledonians na harden strijd met 10. NOORD-HOLLANDSCHE VOETBALBOND. Sèriewedstrijden Alkmaar. Alkm. V. V.Volharding II 81. Sportsman (Hoorn)—V. V. V. II 0—6 IJ. V. V.—A. V. V. II 5-0. R. A. P. II—Sport 2—1. Blauw-WitBloeinendaal 2—3. A. F. C. III—Haarlem III 0—4. FRANKRIJK—BELGIë. Te Parijs werd de jaarlijksche wed strijd tusschen Frankrijk en België gehouden, waarbij, na een zeer span- nenden strijd, België met 21 zege vierde. Daar België een zeer stevige combi natie op de been bracht .schijnt het Fransche voetbal zeker op een hooger tringa, slechts' volmacht had om hoo- JJÜÜi,*6 ^te-an, dan men ^er algemeen ger beroep en cassatie aan te teeke- Pers-Overzicht NIET GEWEIGERD. Onder dit opschrift zegt „De Stan daard" Het R.-Kathol. Dagblad „Het Huisgezin" schrijft in haar no. 5534, dat. dr. Kuyper gewei gerd heeft als Kabinetsforma teur op te treden. Tot tweemaal toe is door ons namens dr. Kuyper opzettelijk meegedeeld, dat dit niet zoo was, en dat Dr. Kuyper niets heeft ge weigerd. Dit is blijkbaar aan de redactie ontgaan. i j Ze zal thans wel aan haar le- denkt. De uitslagen van dezej sedert 1904 gespeelde wedstrijden, waren achter eenvolgens 3—3, 7^-0 voor België, 50 voor België, 2—1 voor Frankrijk en 21 voor België, zoodat België^ dus drie maal won en Frankrijk eens, ter- wijl eenmaal de punten werden ver deeld. De elftallen waren als volgt FrankrijkBaton, Veriet en Ser- gent, Moigneu, AUemane en Denis, Sartiorlus, Jenicot, Royet, Marthaux en Hanot. BelgiëHustin, Piérard en Poel mans, Cambier. Van Hoorden en Van den Eynde, Tobias, Vertongen, De- veen, Sayes en v. Boxfaele. (D. C.) 25-JARIG BESTAAN DER H. V. V. Internationale' wedstrijden. De Haagsche Voetbal-Vereeniging hoopt in September a. s. haar 25-jarig bestaan te herdenken met het houden van een serie belangrijke internatio nale wedstrijden. Dit zilveren feest wordt dus waardig herdacht en al is het zoo langzamerhand een gewoonte géworden voor de voetbal-liefhebbers, zers willen mededeelen, dat haarom September-Zondagen in Rotter- zeggen op een vergissing berustte. dam (joor te brengen bij het zilveren voetbalfestijn, we twijfelen er niet aan, of de talrijke internationale re laties van den H. V. V.-secretaris zul len het noodige er toe bijdragen, otti een hoogtepunt te bereiken, zooals op serie-wedstrijden met 'n internatio- ggen op een vergissing Vooral in wat een crisis aan gaat, moet zich geen onware le gende vormen. „Het Huisgezin", dit stukje over nemende, voegt er aan toe, dat met hetgeen „De Standaard" schreef, niet „i TiTb nit.2-f.mn.nkt. is in welke hetee.kenis het?aa! karakte/ nimmei hier te uitgemaakt is in welke beteekenis het woord weigeren hier moet wor den opgevat en in welken zin dr. Kuyper geweigerd heeft als kabinets formateur op te treden. Hadden wij geschreven H. M. de Koningin heeft dr. Kuyper een opdracht tot kabinetsformatie verleend, en dr. Kuyper heeft die opdracht geweigerd, dan zouden wij ons onjuist hebben uitgedrukt vermits een dergelijke opdracht aan dr. Kuyper niet is gedaan en hij ze dus niet kon weigeren. lande is bereikt. De laatste jaren heeft H. V. V. haar terrein kunnen uitbreiden, zoodat de geel-zwarte club, thans aan den Was- senaarsehen. weg over 3 speelvelden beschikt, zoodat aan deze serre-wed strijden 32 elftallen zullen kunnen deelnemen. Wat ligging en gerief aan gaat, mag H. V. V. gerust het mooist en best ingericht van ons land ge noemd' worden. De wedstrijden zullen plaats heb ben op 6, 13 en 20 September 1908. l.1 ze au9 met Kon weigeren. Door loting zal worden uitgemaakt, Maar wordt met hetgeen we welke clubs tegen elkander spelen, schreven, bedoeld dat mr. Heems-s Buitenlandsche vereenigingen zijn kerk bereid was voor dr. Kuyper ivoor de le ronde op 6 September vrij- terug te treden en hem de kabi-gesteld: netsformatie over te laten, maar] Als speciale aanmoediging kunnen dat dr. Kuyper weigerde een der- de niet tot de eerste klasse behooren- gelijlc aanbod te aanvaarden, dan] de clubs, welke in één der ronden-van kan men, zonder de waarheid teeen eerste klasse club verliezen, des- kort te doen, toch wel zeggen, datgewerischt onderling een nieuwe se- dr. Kuyper geweigerd heeft als kabinets-formateur op te treden. Hiervoor beroepen we ons op hetgeen minister Heemskerk bij het debat naar aanleiding der regeeririgsverklaring in de Twee de Kamer in het midden bracht. Hij erkende volmondig, dat de verantwoordelijkheid voor de ge volgen van het afstemmen der Oorlogsbegrooting moest worden aanvaard, en vervolgde „Of daaruit nu voortvloeide, dat IK moest optreden, dat was] na'n tt-to g n- iSin 1.- rnn-p vnïi niot <7nn ie spelen op 20 September. De volgende prijzen worden be schikbaar gesteld a. De hoofd-, tevens wisselprijs, wel ke de winnaar van de finale voor 1 jaar in bezit ontvangt. De vereeniging welke 2 jaren achter elkaar of 3 ja ren in het geheel als winnares uit het strijdperk treedt, krijgt dezen prijs in eigendom. De vereeniging, welke voor 1 jaar in het bezit van den hoofdprijs komt, is verplicht dien tegen brand en inbraak te verzekeren. b. Een gouden medaille voor 'de den hoofdprijs wint, aandenken voor ieder der 11 raï|eSru«'MJuf^ - -Suld onderstelt, dit ik niet beproefd 7°°r n'et tot de eerste klasse elol heb de opdracht aan een ander behoorende vereeniging, welke hel over te dragen en, indien het an- 'angst aanblijft met bronzen medal'- ders Is, dat ik het dan wel zou,'es voor ieder der 11 spelers. Vallen zegden s meerder© clubs, welke het langst aan- „Nu'mag ik opmerken in let-[gebleven zijn, te zamen af, dan geldt terlijken zin kon het natuurlijkhet beste doelgemiddelde. niet, dat ik de opdracht aan een d. Een zilveren medaille voor de ander overdroeg. Maar ik zou niet tot de eerste klasse clubs behoo- zeker ziïn teruggetreden, als ik rende vereeniging, welke den aan gezien liad, dat het voor anderen, moedigingsprijs voor 2e klassers wint. die ik meer bevoegd kon achten] De uit de H. V. V.-leden te-benoe- dan mij zelf, roeping was de taak [men wedstrijd-commissie beslist in ge- te volbrengen, die ik door de for- vallen, waarin dit reglement niet voor malle van bet Kabinet, zooals het nu geloopen is, heb verricht. Slechts toen ik moest aannemen, dat ilc tot het aanvaarden van die taak bevoegd was, heb ik die op dracht aangenomen." Mag men of mag men niet hier uit besluiten, dat dr. Kuyper ge weigerd heeft als kabinetsforma teur op te treden in dezen zin, dat hij het niet wenschte en dat het slechts van hem had afgehan gen de plaats in te nemen, welke thans door mr. Heemskerk wordt bekleed ziet. De H. V. V. elftallen zullen, buiten mededinging voor de prijzen aan wedstrijden deelnemen. Aan verschil lende vereenigingen in den lande zijn uitnóodigingen tot deelname verzon den, waarop vóór 1 Mei a. s. een de finitief antwoord moet zijn ingeko men. PAARDEN. Verschenen is het programma vod het 6de concours hippique, dat van 6- 12 Juli vanwege de Vereeniging terug vordering der paardenfokkerij In Ne derland, .op Zorgvliet in Den Haag worden gegeven,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6