Weerbericht F. P. REICHERT, Thermometerstand A ~A Rubriek voor Rechtsvragen Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Binnenland Sport eo Wedstrijden Rechtszaken Gemengd Nieuws Telegrammen Burgerlijke Stand MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 16 April 1908. Hoogste barometerstand 778.9 m.M. te Storuoway (ten Westen van Schot land) laagste 755.4 m.M. te Coruna {Spanje). Verwachting tot den avond van 27 April Wind meest matige Noord-Oostelij ke wind. Gesteldheid van de luchtlicht be wolkt, droog weer. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Prachtige sorteering Dassen, Fronts, Boorden, Man. chetten, enz. te Haarlem. Donderdag 16 April Hoogste gisteren 2 uur F. 53 Laagste hedennacht F. 42° Hedenmiddag te 12 uur F, 55 •Noor d-Zu id-Hoil. Stoomtr am. In de heden gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeel houders der Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg Maatschappij Haarlem ^-Leiden, werden de balans en winst en verliesrekening over het jaar 1907 goedgekeurd. Het dividend werd be paald op 20 per aandeel. De aftre-, dende bestuursleden, de heeren H. F. Guichart en Dr. J. Timmer, werden herkozen. Dierenmishandeling. Men schrijft ons: Woensdagmiddag even voor half .vier, had een jongen, Jan M. genaamd, wonende op de Heerenvest de laagheid om een klein hondje, wit van kleur, in den Heerensingel te BampSnS'7«rirtêgèf..'lltt1Yïïrfii}B,1Soila geheel en al verbrijzeld en toen we der te water geworpen. Een flinke straf zou voor dezen deugniet zeer gewenscht zijn. De oude spoorbrug te Haar lem. Woensdagmiddag half vier werd, onder leiding van den 2en luitenant der genie De Ronde Bresser, een proef genomen om door brisante stof fen den pijler der oude spoorbrug te Haarlem op te ruimen. Een drietal gaten werd geboord en daarin liet men nu drie zwak geladen pikrinpatronen ontploffen. De proef slaagde naar wensch. De oude pijler is zoo solide gebouwd dat er met de hardste boren bijna geen doorkomen aan is. Staal water bronnen. De Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronnen te Haarlem heeft over 1907 een verlies opgeleverd van ƒ5598.51. De exploitatie van het Bron gebouw gaf een winst van f 3718,89, de .waterexploitatie een van 4288.081/2, de exploitatie van de badinrichting een van 279.291/2. De nadeelige saldo's 1898, 1899, 1900, 1901, 1902, 1903, 1904, 1905 en 1906 be- loopen te zamen een bedrag van ƒ55,127.55. Bevordering van Be roe ps- keuze. De vereeniging tot bevordering van beroepskeuze heeft op de lagere scho len, onder de leerlingen die de school gaan verlaten, een circulaire ver spreid, waarbij aangedrongen wordt op de noodzakelijkheid, om bij de be roepskeuze rekening te houden met lichamelijke en geestelijke geschikt heid, volgens advies van den medicus. Het hoofd van de gemeentelijke ar beidsbeurs, de heer C. Sorgdrager, houdt daarvoor alle werkdagen een spreekuur en vult kaarten in, waarop de verschillende beroepen in zeven ca tegorieën zijn verdeeld. Leeft ij dskaartjes. Naar aanleiding van onze mededee- ling over de leef tij dskaartjes van de Victoria Bron, bericht de firma Van Veen Co.'s Theehandel ons, dat zij deze reclame, in eenigszins anderen .vorm, reeds sedert Juli 1907 heeft uit gegeven. Jubileum. Aanstaanden Zaterdag zal de heer S. van Gend zijn 40-jarig jubileum vieren als k n e g t van Trouw moet Blijken, zoo als de ouderwetsche titel hndt. Zeker zal voor den zeer gewaar- deerden bediende die dag niet onop gemerkt voorbijgaan. In hooger beroep, Door H. G. de Rooy te Bloemen- daal is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements Rechtbank alhier, waarbij hij terzake van diefstal van gramophoneplaten tot zes weken gevangenisstraf is ver oordeeld. BOND VAN SCH1ETVEREENI- GINGEN. Woensdagavond om 8 uur had in de bovenzaal van de Korenbeurs de aan gekondigde vergadering en prijsuit- deeling van bovengenoemden bond plaats. De voorzitter, de heer J. J. Zee- woldt, opende precies op tijd de ver gadering, heette alle aanwezigen har- .telijk welkom, en gaf zijn tevreden heid te kennen over het feit, dat deze vergadering weder zeer druk was be zocht, waaruit hij meende te mogen opmaken, dat de bond vooral den laatsten tijd in bloei toeneemt. Punt 1 van de agenda om het vol gende jaar in stade van op één, twee dagen te schieten en hieraan een personeelen wedstrijd toe te voegen, werd met algemeene stemmen aange nomen. Ook punt twee om dit jaar met groot geweer een drieschoots in plaats van vijfschootskaart te bezi gen, en de personeele kaart voor tien cent te verstrekken, ging er met alg. stemmen door. I Over punt 3, reclame-wedstrijd ten bate van het Lighalfonds, werd een lange bespreking gehouden. Aange zien den laatsten tijd reeds veel voor het Lighalfonds is gedaan, werd be sloten een wedstrijd ten bate van een eigen schietlokaal te houden, en wer den reeds dadelijk de vereenigingen Bloem endaal Commando, Generaal van Merlen, Claudius Civilus, en Voor Vaderland en Koning, aangewe zen om een afgevaardigde te benoe men, ten einde eene commissie te vor men, om naar een flink lokaal uit te zien, waar minstens zes bonen naast elkaar kunnen worden aangelegd, van ihet bestuur is aan deze commissie de heer Jenny Weyerman toegevoegd. Punt 4, het houden van een nationa- len schietwedstrijd als vooroefening van de Olympische spelen, werd aan gehouden, de heer A. Koolhoven van Bloemendaal gaf hieromtrent een ge- heele uitlegging, en zal het bestuur van den bond waarschuwen zoodra hij inlichtingen van het hoofdbestuur, dat Woensdagavond vergaderde, ont vangen heeft. Daarna werden de vereenigingen Bloemendaal Commando, Volksweer baarheid en Generaal Joubert aange wezen de rekening en verantwoor ding van den penningmeester na te zien voor het jaar 19081909, waar na werd overgegaan tot de prijsuitrei king. Hierna sloot de voorzitter de verga- dering. In ons vorig nummer woi-dt mel ding gemaakt van de Haarl e.m- s c h e Credietbank, die hare statuten heeft gewijzigd en een dividend uit keert van 5 procent. Dit moet de N e- derlandsche Credietbank zijn. Tot viering van den verjaardag van Z. Iv. H. den Prins der Nederlanden en in verband met bet 20-jarig be staan van den Koninklijken Ned. Bond van Oud-Onderofficieren zal deze bond op Woensdag 22 April a. s. in het Brongebouw alhier een voorstelling geven, gevolgd door bal voor ledenen donateurs. Opgevoerd zal worden het tooneelstuk „de Lijfrente". Kegelen. Op het Kegelconcours van „Diligen- tia" te Alkmaar behaalde de heer Lim- bach van Santpoort in den vrije-baan- wedstrijd, den 9den prijs en de beer T. Beceari, van Overveen, den lOden prijs. AKTE EXAMENS L.O. Haarlem, 15 April. Geslaagd de dames: C. H. Kool, E. A. J. Jas, J. A. Vester, Haarlem; T. Visser, Scho ten; G. Vel, Knollendam; C. J. 't Hoen, Purmerend. Aanbesteding. Door den architect W. F. Doeglas, werd Woensdag 15 dezer aanbesteed het verbouwen van perceel Kleine Houtstraat 7, alhier en gegund aan den minsten inschrijver, den heer J. Miezérus. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van Woensdag 8 tot en' met Dinsdag 14 April is te Haarlem voorgekomen 1 geval van Roodvonk. Te Haarlemmermeer 1 geval van Diphtheritis. Te Hillegom 3 gevallen van Rood vonk. Vereeniging voor Levens- en Pensioensverzekering voor Spoor wegpersoneel. In de Woensdagavond door het be stuur van bovengenoemde vereeniging gehouden vergadering voor de werk lieden van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., geleid door den heer A. J. A. van de Stadt, hield de voor zitter der vereeniging, de heer G. J. Bosch, eene lezing over levensverzeke ring en het nut daarvan. Spreker wees op de coöperatieve sa menwerking en betoogde dat eene aansluiting bij de vereeniging, welke is aangesloten bij de Onderlinge Le vensverzekering-Maatschappij ,,'s-Gra- venhage", voor het spoorwegperso neel de zekerste en voordeeligste wij ze van verzekeren zou zijn. Het meerendeel der aanwezigen sloot zich bij het einde der vergade ring bij de vereeniging aan en zul len tevens als correspondenten daar voor werkzaam zijn. Militaire Zaken. Wegens het geringe aantal dienst doende manschappen zal alhier op den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden geen groote parade worden gehouden. V r a a g: Als iemand een huis heeft gehuurd per drie maanden zonder contract, heeft dan de huiseigenaar het recht om hem er binnen 14 dagen uit te zetten. Antwoord: Als het huis per 3 maanden gehuurd is, hetgeen kan blijken uit het per drie maanden beta len van dè huur, dan moet de eige naar' drie maanden te voren opzeg gen. ONTOEREKENBAAR. De 25-jarige pianostemmer Dirk J. Bosman verkocht in October van het vorige jaar aan den heer H. M. F, Seveke, een piano voor f 230. De heer. Seveke betaalde contant, maar zeide, „bewaar de piano voor mij tot na de Sint Nieolaas". Dit zou Bosman doen, maar hij deed het niet. Enkele dagen later verkocht hij dezelfde piano (die dus niet meer zijn eigendom was) aan den heer Felperlaan voor f 230. Toen de heer Seveke later de piano kwam halen, moest Bosman door de mand vallen. Thans stond Bosman terecht we gens verduistering. Als deskundigen werden gehoord de doctoren N. J. Lemey van Meeren- berg, en Coenen, zenuwarts te Haar lem. Zij hadden een uitvoerig rap port ingediend, waarin geschreven werd, dat de beklaagde zoowel licha melijke als geestelijke afwijkingen heeft, dat hij niet toerekenbaar is. Een plaatsing in een krankzinnigen gesticht achten de doctoren niet in beklaagde's belang, wijl te vreezen'is, dat de geestestoestand dan nog ver ergert. Wel is een onder curateele- stelling gewenscht, om te voorkomen, dat hij verder zaken zal kunnen doen. Het Openbaar Ministerie deelde me de, dat de beklaagde zich aan eene serie piano-verduisteringen heeft schuldig gemaakt, waarvan er nu slechts één ten laste is gelegd. Het is niet gewenscht, dat de beklaagde geheel ongestraft uitgaat, dan zou het rechtsgevoel ernstig geschokt worden. Uit de verklaringen der des kundigen blijkt, dat de plaatsing in het Huis van Bewaring geen directe nadeelige invloeden op hem heeft gehad. Een kort verblijf in de gevan genis zal ook niet te nadeelig werken. Daarom eischte het O. M. één week gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Willekes Mac- donald, sloot zich aan bij het rapport der deskundigen. Een verblijf in de gevangenis is niet voor beklaagde ge schikt, te meer, daar hij niet toere kenbaar is. Voorts deelde pleiter mede, dat de familie pogingen in het werk zal stellen, om beklaagde onder curatee- le te stellen. Op deze gronden vroeg pleiter ontslag van rechtsvervolging en onmiddellijke invrijheidstelling van den beklaagde. De Rechtbank vond daarvoor alsnog geen termen en wees het verzoek af. Uitspraak Donderdag a.s. t icu vjerriL wrsessenng dié nu ook gedetineerd is, voor den brandkast-diefstal in het kantoor van de firma Mooy stond terecht we gens het stelen van 300 konijnenhui den uit een pakhuis aan den Burg wal. De waarde van het gestolene was ongeveer 21. Het O. M. eischte 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. De sigarenmakers te Beverwijk, die verleden week wegens diefstal .te rechtstonden, werden veroordeeld ie der tot 1 dag gevangenisstraf. Postduivenbond. Wij ontvangen het reisprogramma van den Haarlemschen postduiven- bo'nd voor dit seizoen, waaruit blijkt, dat weder een groot aantal wedvluch ten zullen worden gehouden voor oude duiven, jonge duiven en oude duiven en jonge duiven gezamenlijk. Het bestuur van den Bond bestaat thans uit de heeren Th. N. van der Heijden, H. van Leen, J. K. Rigussac Jr., Jac. Kroon, J. J. de Korte en B. G. Balm. Examens. De uitslag van het toelatings-exa- men Yan de Kweekschool voor Onder wijzeressen alhier, gehouden op 14 en 15 dezer, is, dat geplaatst zijn als leer lingen in de 2e klasse: Mej. G. J. Gerhards te Rijswijk en G. Hout- schilt te Haarlem; en in de le klasse: M. A. Bender te Haarlem, J. van Bergeyk te Middelharnis; A. H. Bon dam, te Lisse, M. Carpentier, te Haarlem, A. Die9t Lorgion te 's-Gra- venhage, N. Doeleman te Breda, A. G. Donker, te Beverwijk, N. B. van Dijk te Utrecht, J. W. van Efveren te Amsterdam, A. Gerhards te Rijswijk, E. .T. H. van der Have, te Haarlem, C. R. Kempers te Haarlem, E. dei- Kinderen te Utrecht, E. P. Koster- te Haarlem, M. J. van Meerten te Haar lem, L. H. F. Michelsen, te Curacao, L. H. van der Sleen te Haarlem, G. Wagenaar, te Epe, en L. Westerling, te Hilversum. HULDEBLIJK A. N. W. B. Hier ter stede heeft zich een sub-com missie gevormd van het comité, sa mengesteld met het doel tijdens de feesten hier ter stede in Juli a.s. aan den Alg. Nederl. Wielrijders Bond een huldeblijk aan te bieden. Dezer dagen zal aan de Bondsle den een inteekenlijst worden aange boden. De sub-commissie alhier be staat uit de heeren G. B. Crommelin, M. H. Binger, T. L. van Wagtendonk, F. Lod. Heil en J. Wentholt, de voor zitter en de secretaresse der Haar- lemsche Wielrijders-Vereeniging, de heer F. H. Kehlenbrink en mej. A. Rab, de voorzitter en de secretaresse- van de Wielrijders-Club „Onder Ons" de heer P. H. S. A. Breukel en mej. H van Klaveren, benevens de 3 Haar lemsche consuls van den A.N.W.B. de heeren J. Massink, F. G. Verhoef en C. L. F. Sarlet. PREDIKANTSBENOEMING. Woensdagavond is door den kerke- raad der Vereen. Doopsgez. Gemeen te, in samenwerking met de commis sie uit de leden, een nieuwepreddkant benoemd als opvolger van Ds. Jo. de Vries, die emeritaat heeft aange vraagd. Uit het onlangs vermelde zestal werd eerst een drietal geformeerd, bestaande uit Dr. C. B. Hylkema, te Zaandam, Ds. A. H. van Drooge te Deventer, en Ds. W. J. Kuiler te Lei den, vervolgens een tweetal, bestaan ds uit Dr. Hylkema en Ds. van Droo ge, waarna ten slotte als predikant beroepen werd Dr. Hylkema, met 32 stemmen tegen 21 op Ds. van Drooge en 2 in blanco. Dr. Hylkema is geboren 14 Oct. 1870 en is dus nu 37 jaar oud, was predikant in den Helder van 1895 tot 1899 en daarna te Zaandam (Oostzij de) tot heden. Hij schreef Reformateurs, geschied kundige studiën uit de nadagen onzer gouden eeuw (2'dln.) en een inleiding tot de stichtelijke verzen van Jan Luyken. EIGEN HULP. Op de algemeene vergadering van het district Haarlem e. o. der vereeni ging Eigen Hulp, gehouden Woens dag .15 dezer, werden de aftredende bestuursleden, de heeren H. Benne- lot Moens en G. P. Cheriex, bij accla matie herbenoemd. Het verslag over 1908 werd behandeld en den leden een dividend van 9 procent toegekend. Besloten werd op A'oorstel van het Bestuur om tot een bedrag van f 300 deel te nemen in de naamlooze ven nootschap „Buitenverblijven van Ei gen Hulp". Een amendement van een der leden, om het bedrag te bepalen op f 500, was met eene kleine meer derheid verworpen. Personalia. Onze stadgenoot, de heer W. G. Plomp, werkzaam op het teekenkan- toor van de firma Beynes, is be noemd tot opzichter aan de Deli- Spoorwegmaatschappij, standplaats Medan (Sumatra). MERKWAARDIGE WEDSTRIJD. Het is zoo goed als zeker, dat de H. F. C. op haar terrein aan de Spanjaardslaan een match zal doen spelen tusschen twee Engelsche pro fessional-voetbalclubs, Chelsea, die verleden jaar tegen een Hol- landsch elftal speelde op hetzelfde terrein, en E v e r t o n. Het zijn beide eerste klasse clubs, die ongeveer op gelijke hoogte staan in de Engelsche competitie. We zul len dus het merkwaardige schouw spel kimnen genieten van ,het echte, nrrgeisciiu jjioiessionai-spel. ROEI- EN ZEILVEREENIGING HET SPAARNE. Op eene buitengewone algemeene vergadering, door het bestuur dezer vereeniging Woensdagavond in café Brinkmann belegd, kwam als voor naamste punt van behandeling de verkiezing van een nieuwen commis saris ter sprake (vacature J. Cheriex) Het resultaat van de stemming was, dat gekozen werd de heer Ludwig Weglau, met 17 van de 35 uitge brachte stemmen. De heer J. Dozy verkreeg 12 stemmen, terwijl zes le den blanco stemden. De heer Weglau aanvaardde de be noeming. SCHOTEN. De bouw der openbare lagere school aan de Sundastraat alhier, is gegund aan de laagste inschrijvers, de aan nemers Kaub en Bierboom te Haar lem. Spoedig zal nu met den bouw een begin worden gemaakt. SCHOTEN. Woensdagmiddag bezocht de land bouwer Van Sch., wonende te Haar lemmermeer, per rijtuig zijn familie alhier, en had zijn aangespannen paard aan een boom aan den Rijks straatweg vastgebonden. Het paard, begon zich aan dien boom te schuren, wat tengevolge had, dat het hoofdstel stuk raakte. Blijkbaar vond ons ros dit een vreemd verschijnsel, althans het nam zonder aarzelen de beenen op, en sloeg op hol. Tot bij de R.-K. Kerk gekomen, slingerde hij met het rij tuig een jachtwagen tegen een boom aan, zoodat de strengen braken en de wagen geheel verbrijzeld werd. Het paard holde de Kerkwerf op en werd aldaar, doordat het niet verder kon, tot staan gebracht. Wonder mag het worden genoemd, dat er geen ongelukken zijn gebeurd midden in het dorp en op Woensdag middag, als er geen school is, dus met spelende jeugd op den weg. Den wagen achterlatende, kon Van Sch. met het paard naar huis wan delen. De schade bedraagt naar schatting, zooals werd gezegd, 150 gulden. HAARLEMMERMEER. De toestand van den landbouwer Siebeling, te Haarlemmermeer, die, sooals we gisteren mededeelden, met zijn kar in een moddersloot terecht kwam, is levensgevaarlijk. Zondag 3 Mei a.s. zal in de Her vormde Kerk te Hoofddorp plechtig herdacht worden, dat vóór 50 jaar de eerste kerk en pastorie, gebouwd uit liefdegiften van het Nederlandsche \olk werd ingewijd, door wijlen Ds. Van Limburg, predikant te Amster dam. De omnibus van den.vrachtrijder V., te Hoofddorp, welke geregeld des avonds op de stoomtram Heemstede rijdt, is een ongeluk overkomen, dan nog gelukkig is afgeloopen. Op den Kruisweg, nabij den Spieringweg, i schrikte het paard en sprong met de 'inzittenden in de Kruisvaart, i Spoedige hulp was bij de hand, om de passagiers uit hun ben arden toe stand te verlossen, wat na onvermoei de pogingen eindelijk gelukte. Allen werden op het droge ge bracht. HILLEGOM. Hedennacht ongeveer 12 uur is brand uitgebroken in een schuurtje, staande achter het woonhuis van den heer De Looy, in de Weerestein- struat. Twee schuurtjes werden geheel in asch gelegd, terwijl van het woon huis reeds de kozijnen aangetast wa ren. Met emmers water is men den brand meester geworden, want hoe wel de brandklok ongeveer een kwar tier geluid heeft, is de brandspuit niet uitgetrokken. Oorzaak onbekend. Alles was verzekerd. VELSEN. Heden werd de Tuchtschool ge- lopend. IJMUIDEN. Ernstige aanvaring. Dinsdagmiddag te 4 uur ongeveer heeft nabij het Haaksvuurschip een ernstige aanvaring plaats gehad tus schen de stoomtrawlers Julie IJm. 57 en Holland IV AM 54, de eerste be- hoorende tot de Ned. Stoomvisscherij Mij., directie Groen, de tweede tot de N. V. stoomvisscherij Holland IV, di rectie S .A. Bakker. Beide stoomtrawlers die ter visch- vangst uitgingen, werden zwaar be schadigd en moesten onmiddellijk naar IJmuiden terugkeer en. ZANDVOORT. Door het Zangkoor zal -onder lei ding van den heer N. Kerkhoven in de Ned. Herv. Kerk ten gehoora wor den gebracht op Goeden Vrijdag Ge zang 271 vers 1, 4 en 7, benevens Ge zang 119 vers 1, 4 en 6 en op Paasch- Zondag Gezang 209 vers 1 en 3 en Gezang 120 vers 1, 2 en 3. HOFBERICHTEN. Hedenmiddag te 5.38 uur stadstijd keerde H. M. per Staatsspoor van Den Haag naar het Loo terug. UIT DE DIAMANTINDUSTRIE TE AMSTERDAM. Namens het bestuur van St. Eduar- dus, de R.-K. organisatie van diamant bewerkers, is, naar 't Hbld. verneemt, den burgemeester, mr. W. F. van Leeuwen, verzocht, of hij als bemid delaar zou willen optreden tusschen de partijen van werkgevers en werk lieden in de diamantindustrie. De Burgemeester moet het verzoek in overweging hebben genomen. VROUWENKIESRECHT. Van de zes inzendingen op de prijs vraag voor een samenspraak, uitge schreven door de Nederlandsche Ver eeniging voor Vrouwen-Kiesrecht, is bekroond die met het motto „Vivos Voco", schrijfster mevrouw H. H. van GelderVan Embden, te Amsterdam, terwijl eene eervolle vermelding werd toegekend aan de beantwoording, in gezonden onder de zinspreuk „Jus Suffragii", schrijfster mejuffrouw C. Vermeer, te Brummen.' BRANDSTICHTING. Dezer dagen maakten wij melding van een brand te Amstelveen en voeg den daaraan toe, dat in die plaats vrij algemeen- werd beweerd, dat de ze en vorige branden opzettelijk wa ren gesticht. Thans verneemt de Tel., dat zekere W. J. K. door het publiek wordt be schouwd als de brandstichter en dat hij reeds door den burgemeester van Nieuwer-Amstel, den heer H. P. C. W. H. J. B. v. Son, in scherp verhoor is genomen, terwijl ook omtrent ande re personen en getuigen een uitge breid verhoor en onderzoek door den burgemeester die deze voor de in gezetenen hoogst ernstige zaak zélf krachtig heeft ter hand genomen aan de Rijks- en gemeentepolitie is opgedragen. BRANDEN. Maandagavond ontstond brand in de boerderij van den heer De Geus te Koedijk. De boerenplaats brandde tot den grond af. De belendende wonin gen hadden veel last van het vuur. Te Nederhorst-Den-Berg is de droog schuur van den kleerbleeker H. van Huisstede tot den grond afgebrand. Het gebouw was verzekerd, doch de wasschen niet. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN ONEERLIJK LOOPER. De geld ophaler der gemeente-gasfa briek te Roermond, die volgens zijn bewering in den avond van 31 Maart j.l. onverhoeds werd aangevallen, mishandeld en van zijn geld beroofd, is thans in de gevangenis opgesloten, als verdacht zich de verwondingen zelf te hebben toegebracht, ten einde zich het bij hem berustende geld der gasfabriek toe te eigenen. ONGELUKKEN. In de Rapenburgerstraat te Amster dam werd een 7-jarig meisje bij het oversteken der straat, door een tram wagen aangereden. Het kind, dat daardoor kwam te vallen en onder 't houten raam van de tram geraakte, is met gebroken linkerbeen en inwen dige kneuzingen in het Israëlietisch Ziekenhuis opgenomen. Te Nieuwe Pekela (Gr.) is de 65-ja- rige klompmaker Bulten in het vaar water geraakt en verdronken. Terwijl de twee kinderen van den arbeider Oonincx te Ulvenhout alleen te huis waren, wilde het oud ste, een achtjarig meisje, wat denne- naalden op de kachel doen. Haarj sehortje: pakte vlam en in een. Qogen- blik stond hét kind in vollen brand. Het vluchtte naar buiten, alwaar toe schietende werklieden de vlammen bluschten. Alle kleertjes waren ver brand. terwijl de kleine hevige brand wonden bad bekomen. De ontboden geneesheer gaf weinig hoop op be houd van het leven. Het kind is over gebracht naar het gasthuis te Breda, ('s-Hert Ct.) Bij het ophijschen van een werk stuk naar de zolders der ambachts school te Leeuwarden, is een vijftien jarige leerling door een neervallend? balk getroffen. De jongen werd op den schedel getroffen en is na een uur gestorven. GISTING IN INDIe. De toeankoe van de laras Abai is Dinsdagavond bij Padang door de be volking vermoord. De dader en elf medeplichtigen zijn gevat. AUTOMOBILISME. New-York—Pa rijs. Uit Seattle word! geseind, dat de Zust en dé Dioa>-Bou- ton daar Maandagavond zijn aange komen en aan boord van een stoom- boot zijn gegaan, die hen naar ds oostkust van Azië zal brengen. De Thomas is nog niet terug t? Seattle, zoodat de Italiaan en ds Franschman hem nu voor zijn. De Duitsche wagen wordt eerst OArei een dag of tien te Seattle verwacht. MEINEED. De commies K. uit Tilburg,' die bi de vervolging van den commies KI Wegens bet slaan van een hond ondei eede verklaarde, dat niet KL, doch hi den hond had geslagen Werd door- d rechtbank te Breda veroordeeld tot jaar gevangenisstraf onder aftrek A'ai preventief. Het O. M. had 11/2 jaar geëischt. ('sH. C.). OPLICHTING. De Arr. Rechtbank te Maastricht vet oordeelde H. J. B., klerk bij de Maai schappij tot het verrichten van miji bouwkundige Averken te Heerlen, we gens oplichting ten nadeele dier maal schappij van een bedrag van f 1600 te één jaar gevangenisstraf. DE MOORD TE BERLIJN. Er heeft een huiszoeking plaats ge had bij Heidig, den moordenaar val den knaap te Berlijn. Men vond o verschillende plaatsen, op emmers ei op de keukenkast, sporen van bloed Aan een stoel kleefden donkere ha ren, die overeenkomen met die va het slachtoffer. In de kachel, die zee hard gebrand moet hebben, vond me de resten van een vinger. Heidig on! kent nog steeds. DE REIS VAN PRINS BüLOW. ROME, 15 April. (Reutor.) Prin Bülow en zijn gemalin zijn door dei Paus in audiëntie ontvangen. Doe de pauselijke troepen werden de m! litaire eerbewijzen gebracht. HET AMERIKAANSCHE HUIS VA1 VERTEGENWOORDIGERS. WASHINGTON, 15 April. (Reuter. Een door Hobson ingediend amend? ment op het wetsontwerp omtrent dei aanbouw van oorlogsschepen, waai bij werd voorgesteld vier schepen t bouwen, zooals door president Roos? velt in zijn boodschap was aangera den, in plaats van twee, zooals d commissie voor de marine vrenscht? werd verworpen met 190 tegen 7 stemmen. De uitslag der steramiDi werd met luid gejuich begroet. 387ste STAATSLOTERIJ. 2e Klasse 4 eLijst Trekking van 16 April. Iiooge prijzen: 5868 f 1000. f 400: 9742. Prijzen van f 30. 315 2516 6234 9249 12561 16351 1888 366 2625 6348 9378 12586 16510 1918 483 2717 6401 9676 12989 15940 1916 504 3201 6524 10140 13190 15963 1921 823 3304 6729 10464 13660 16426 1928 1024 3533 6381 14)537 13635 16859 1949 1090 4010 7596 11111 13649 18168 1967 1158 4377 8052 11186 13829 18163 2003 1335 4999 8231 1)297 14380 18201 2027 1407 5113 8252 11334 14412 18243 203» 1458 5192 8322 11487 14642 18585 205« J895 5368 8843 12021 14791 18627 26671 1905 5476 9051 12244 14913 18696 20841 2461 5701 9076 12524 15168 18753 20081 2e Klasse 3e Lijst: Geene fouten. ONDERTROUWD 16 April. J. M. Milatz en C. G. di Boer. D. H. Vonfelde en F. Krui? wijk. H. J. Rozijn en C. Strijd. - C. Wit en A. Nieuweboer. N. 3. Kruger en J. M. A. Donker. L. J. W. Drinkenburg en A. M. J. v. Reij sen. GETROUWD 16 April. P. Timmers en H. Ver hagen. J. Koning en W. Lasschuit F. R. M. Staerke en C. G. Kiste maker, BEVALLEN 14 April. A. C. Schoonbergen, geb Kater, z. 15 April. C. A. Luijten, geb. Scharwachter, d. W. G. Wit kamp, geb. Schouten, d. 16 April E. Pijl, geb. Mensen, d. OVERLEDEN 15 April. G„ 12 m., dochter van C Vos, Ripperdasteeg. P. H. Olydaffl, 81 j., Jansstraat. A. M„ 2 ra,, dochter van L. K. W. Post, De Rijp straat. 16 April. P., 14 m., zoon val A. Weisz, Raaks. G e v. V o o r w. Een bloedkoralen ketting, een bril in étui, een twintigste lot der Staats loterij, een voetbal, een kleine blijk baar zieke hond. een ijzeren rijtuig- trede.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2