NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. horn- J 26e Jaargang. No. 7617 Verschijnt degelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen. ZATERDAG 26 APRIL 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDBNl «te» Haarlem1.2a T/»or de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.30 Stanco per post door Nederland1.65 Abonderiqke nummers0.02 H SöHustreerd Zondagsblad, voor HaarlemOSIH „de omstreken en franco per post 0.45 intgave der Vennootschap Lonrens Coster. Dlrectenr J. t'. PEEREB001L ADVERTENTIÉNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer ƒ0.» Reclames 30 Cent per regel. Bi] Abonnement aanzienlijk rabat Advertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing i 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Bontstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Znlder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122, de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DPT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 25 APRIL. Schouwburg: Rotterdamsch Too- neelgezelschap, Tweemaal twee Ls Vijf, 8 uur. Brongebouw: Soirée van den dans- cursus van den heer J. F. Warmer, 8 uur. Kleine Vereeniging: Jaarfeest Ver- eeniging van Oud-Strijders ,,Het Va derland Getrouw", 8 uur. Heemstede .{Raadhuis). Huisvlijtten- toonstelling. OM ONS HEEN No. 728. De Zwarte Hand. „Gij zijt rijk geworden. Gij zijt iets aan Uwe landslieden verschuldigd. Wij wen8chen, dat gij een bijdrage zult geven aan de vaderlanders. MANO NERA." Dit was de inhoud van een briefje, dat Joseph di Giorgio, een vruchten handelaar in de Amerikaansche stad Baltimore, eenigen tijd geleden ont ving. De Italianen noemden hem een goed man, daar hij vriendelijk was voor de armen en voor menigeen een handwagen kocht, waarop hij hem een voorraad vruchten op goed ver trouwen meegaf om-op straat te ver- koopen. Hij meende dus, dat hij geen vijan den had en was verwonderd over den brief, dien hij evenwel spoedig weer vergat. Maar een week later kwam er een tweede briefje „Gij hebt ons niet geantwoord. Wij verlangen 10.000 dollars. Als we die niet ontvangen, zult gij en uw gezin in moeilijkheden geraken. MANO NERA." Naast deze onderteekening was een dolk ruw met inkt geteekend. De briefj.es werden aan de politie overhandigd, maar antwoord gaf di Giorgio niet. Hij moest daarop naar Cuba gaan en nauwelijks was hij vertrokken, of in den nacht lieten misdadigers den achterkant van zijn huis geheel in de lucht vliegen. Ge lukkig logeerden alle familieleden aan den voorkant en kwamen dus met den schrik vrij. Sedert dezen lagen aanslag worden in Baltimore de huizen van gegoede Italianen bewaakt door particuliere nachtwakers, die in opdracht hebben onmiddellijk te schieten op ieder, die hun woning op verdachte wijze na dert. Want de Mano Nera (Zwarte Hand) is niet een denkbeeldige bende yan afzetters en moordenaars, maar een sterke en wijdvertakte organisa tie, die hare leden heeft, zoowel in Baltimore als in New-York, Pittsburg, Chicago en andere groote Amerikaan sche steden, waar zij niet alleen met bommen, maar ook met dolk en pi stool van hunne aanwezigheid heb ben doen blijken. De brieven, die -zij aan hunne slachtoffers zenden, en die met allerlei akelige afbeeldingen als een dolk, een bloedroode hand, een schedel en gekruiste doodsbeen deren zijn versierd, zijn waarlijk geen looze bedreiging. Het is nu al 20 jaar geleden, dat de Zwarte Hand voor de eerste maal van zich deed spreken door het hoofd der politie van Nieuw Orleans te ver moorden, die verscheidene gevaarlij ke Italianen achter de tralies had laten brengen. Het verschil van de Mano Nera met een ander Italiaansch eedgenootschap, de Mafia, schijnt hierin te bestaan, dat de laatste wel hare agenten uitzendt tot het wreken van waar of vermeend onrecht, maar den menschen nooit om geld vraagt, zooale de Mano Nera doet. En het 'opsporen van de leden der bende hoogst moeilijk, vooreerst omdat hare vertakkingen zoo groot zijn (men spreekt van 5000 leden over de Ame rikaansche steden verspreid) en om dat menschen, die inlichtingen zou den kunnen geven, zorgvuldig zwij gen, uit vrees voor wraak. Daaraan is het ook toe te schrijven, dat tal van misdaden, die deze Italianen be drijven, zelfs niet aan de overheid orden meegedeeld. Meermalen zijn personen, die zoo als het heet door de Zwarte Hand gemerkt" waren, spoorloos verdwe nen. Zoo bijvoorbeeld Liiigi Castella- no. een bankier, aan wien een som van 10.000 dollars was gevraagd. Hij sloeg er geen acht op, ging op zeke ren middag naar huis.... men heeft hem nooit weergezien. Giuseppe Ca tania, een kruidenier in Brooklyn, tartte de Mano Nera uit, toen hij een dreigbrief van haar ontving.... later werd zijn verminkt lijk in een zak drijvende gevonden In de haven. An- gelo Pecarro, een fruitkoopman, ver dween nadat hij geweigerd had, een som gelds te betalen, die de Mano Nera hem gevraagd had. Nicola Parella, een juwelier te Brooklyn, waarschuwde de politie, dat hij een dreigbrief van de Zwarte Hand had gekregenen verdween dienzelfden avond spoorloos. Cammio Fano en Giuseppe Creseterio werden in de straten van Brooklyn ver-, moord, nadat zij een bedreiging van de Zwarte Hand gekregen hadden. Hunne moordenaars werden nimmer opgespoord. Giovanni Domando werd in zijn eigen huis doodgeschoten, .vijf andere Italianen, met wier namen, ik de lezers niet verder zal plagen, werden in New-York door de Zwarte Hand ter dood gebracht. Het komt wel vóór/ dat dé man, dien zij tot slachtoffer kiest, haar tracht te ontloopen, maar dit schijnt uiterst moeilijk, zoo niet ondoenlijk. Een rijke koopman in Brooklyn moest dat ondervinden, toen hij op raad van zijn vrienden heimelijk uit de stad vertrok, nadat de Zwarte Hand hem een dreigbrief had gezonden. Nauwelijks was hij evenwel in San Francisco aangekomen, of hij be merkte, dat hij voortdurend door Italianen gevolgd werd, en schreef dat aan zijn familie. Enkele dagen daarna volgde zijn doodstijding de ongelukkige man had in. zijn angst en wanhoop de hand aan zichzelf ge slagen.- Dat ze voor 't gebruik van bom men niet terugdeinzen, hebben we gezien. De politie heeft een reeks van misdaden opgeteekend, die aldus door de Zwarte Hand zijn begaan. Een middel om geld los te krijgen, dat zij eveneens gaarne toepassen, is het ste len van kinderen van rijke families, die dan alleen na betaling van een hoog losgeld worden terug gegeven. Overigens maken de bandieten niet het minste onderscheid. De arme man moet, wanneer ongelukkigerwijs de- aandacht op hem valt, evengoed van zijn karig bezit bijdragen, als de rij ke uit zijn overvloed. Het spreekt van zelf, dat do leden van de bende zelf ook wel gevaar loo- pen. Een vriend van di Giorgio, Funseri, kreeg het bevel om een ze kere som té komen brengen op een bepaald aangewezen plaats. Hij ging er heen, maar nam een revolver mee, wat hem het leven redde, want toen de boodschapper van de Zwarte Hand bemerkte, dat hij geen geld zou krij gen, wilde hij Funseri met een dolk te lijf. Deze had evenwel het gevaar voorzien en schoot den bandiet neer. De politie nam daarop Funseri wel gevangen, maar toen de rechter van instructie het verhaal vernomen had, liet hij hem onmiddellijk vrij, daar Funseri het volste recht had gehad te doen wat door hem gedaan was. In het artikel uit The Wid WorldMagazine, waaraan de ze bijzonderheden ontleend zijn, komt nog een mededeeling voor, die haast in twijfel zouden trekken, wan neer de juistheid daarvan niet zoo beslist verzekerd werd. De politie vond bij haar nasporin- gen in een grooten kelder onder een café zeventien Itallaansche jongens, die van twee volwassen mannen on derricht kregen in het moorden. Zij waren half naakt, hadden elk een dolk en kregen les op welke manier en waar zij een slachtoffer moesten treffen, om hem onmiddellijk te doo- den. Op verschillende plaatsen in den kelder waren de woorden Mano Nera gekrabbeld 'en' in 't midden stond een pop, waarop de aanstaande leden an de bende zich oefenden. Aanvan kelijk scheen de troep de agenten te willen aanvallen, maar op het gezicht van de getrokken revolvers vluchtten zij in eep gang en werden daar ge- at door andere politiemannen, die bij den uitgang wachtten. Terecht zegt de schrijver, dat de Amerikaansche regeering tegen dit gespuis een verdelgingsoorlog zal moeien beginnen. Dergelijk gevaar kan een geordende maatschappij niet in haar midden dulden. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht UIT RUSLAND. Uit Petersburg ontvangt de Parij- schs „New-York Herald" hèt bericht dat grootvorst Nikolaas met het oog op den onrustbaxendon toestand in den Kaukasus en de voorvallen aan de Turksche grens óp bevel van den Tsaar voor eene zending van buiten gewoon belang naar Tiflis is vertrok ken. GENERAAL LINEV1TSJ. Generaal-adjudant Linevitsj, do vroegere opperbevelhebber der Russi- sclve troepen in Mandsjoerije, is Don derdagavond te Petersburg overle den. Dc generaal heeft schikkingen troffen om zijne aanteekeningen over den oorlog met Japan na- zijn dood te latenopenbaar maken. RUSLAND EN PERZIë. De Petersburgsche correspondent an het Berliner Tageblatt meldde gisteren aan zijn blad De laatste berichten over den toe stand aan de Perzische grens luiden zeer verontrustend. Het aantal Perzi sche roovers, die zich daar saamge- trökken hebben, bedraagt 3500 man. De toestand van dë Russische troe pen, tegen hen uitgezonden, is ern stig. Ze hebben versterkingen noodig. Gisteren zijn er kozakken en geschut uit Griwan en Jelisawetpöl heen ge stuurd. Een krijgsraad, te Tiflis gehouden, hield zich met de volgende zaken be- De Russische troepen hebben na oen reeks kleine schermutselingen de Russische grens van de roovers ge zuiverd dezen verloren een 75 man aan dood-en. Het telegrafische verkeer met Perzië is verbrokenhet geheele karavanenverkeer heeft opgehouden. Turkije verdedigt op het gebied, dat het bezet heeft, zijn rechten en trekt naar Oermia door, overal sterke bmilcen. De vrouw, die toch al zeer zwak was, werd naar het gevangenis hospitaal overgebracht. CH1NAJSN JAPAN. Een Londensch blad verneemt uit Petersburg, dat daar alarmeerende berichten' zijn ontvangen uit China, over de uitbreiding, die de boycott- be woging tegen de Japanners er be gint te nemen. Persoonlijke veeten en geschillen'zijn vergeten; en bij de be strijding van den handel der Japan nors betrachten de Chineezen in de zuidelijke havenplaatsen de grootste eenstemmigheid. De telegrammen uit Kanton leeren, dat ia de havenplaats de boycott-be- weging volkomen is. Velen in China 'gelooven, dat op den duur een ern stig conflict met Japan onvermijdelijk zal zijndaardoor alleen zal de onaf hankelijkheid van China blijvend kunnen worden gered. En de Chinee zen zullen trachten ditmaal als het er toe mocht, komen gereed te zijn. Uit Hongkong wordt bericht, dat overal in Zuid-China de bevolking zich wapent Er wordt een levendige smokkelhandel in wapenen gedreven; en groote hoeveelheden geweren en ammunitie komen China binnen, ter wijl óp tal van plaatsen vrijwilligers zich oefenen in den wapenhandel. Do Chineesche regeering is van een en ander.zeer wel op de hoogte; zij doot echter niets om deze volksuiting tegen te gaan. DE AMERIKAANSCHE VLOOTUITBREIDING. President Roosevelt betreurt het ten zeerste, dat het Congres zijn voor stel, om twee nieuwe oorlogsschepen te bouwen, van de hand wees, en laat "i rei;,-, ir>-,7Trw>d o-oiiïftT) .om het wétsontr werp, waarbij opnieuw uu "c* ««•"- schaffen dier schepen wordt aange drongen, er door te krijgen. In particuliere gesprekken laakte de president in zeer krasse bewoor dingen de houding der afgevaardig den. Hij noemt hen öüpatriottisch en verklaart verder, dat gewichtige re denen hem noodzaken, voortdurend op vlootuitbreiding te blijven aam. dringen. i Opnieuw zal de president binnen kort een boodschap bij hét congres in dienen over dit onderwerp. Stadsnieuws H e r ij k. Zaterdag 25 April van 8 tot 12 en van 1 tot 3 uur heeft de herijk plaats voor het Verwulft en de Gierstraat. Pluimveeteelt. Onder voorzitterschap van den heer K. C. Brok, van Velseroord, is hier Donderdagavond in „De Gouden wachtpostenachterlatende. De Perzi-1 Leeuw" gehouden een „^rgadermg sche grensbevolking doet met de roo- van de onder-afdeelmg Haarlem vers mede, als dezen op Russisch ge bied optreden. Dit alles in aanmer king nemende, besloot de krijgsraad, als de roovers weer een Inval doen, de Russische troepen, nu de Perzi sche regeering volslagen onmachtig is Ruslands- belangen te verdedigen, over de Perzische grens te zenden. Zoodra zij voldoende versterking heb ben gekregen zouden zij krachtig in Perzië optreden om het geheele roo- versnest uit te roeien. Intusschen heeft de Russische re geering telegrafisch krachtig te Tehe ran tegen die rooverijen geprotes teerd en genoegdoening verlangd. Aldus het bericht van den Peters- burgschen correspondent van het Berliner Tageblatt. Blijkbaar geeft hij de Russische officieels lezing van de zaak onvervalscht weer. Zouden al die berichten over het samentrek ken van Turksche troepen aan de Rus sische grens hebben moeten dienen om te bemantelen, dat Rusland zich voor een klein avontuur In Perzië oorbereidde DE MOORD TE LEMBERG. Wij deelden eenigen tijd geleden mede, dat in den lessenaar van den vermoorden gouverneur van Galicië, Potocki, eenige brieven werden ge vonden, waarin hem zijn doodvonnis werd medegedeeld. Volgens de „Nowa Reforma heb ben in de laatste dagen een aantal personen in Galicië dergelijke dood vonnissen ontvangen, gesteld in de Roetheensche taal, b. v. de R. K. aartsbisschop Bilczewski, de direc teur van de Lembergsche universiteit Demhinski, de leider van de Polen club Glombinski en bovendien 14 per sonen van naam, behoorende tot de Russisch-gezinde partij. Wie deze doodvonnissen heeft ver zonden valt vooralsnog niet uit te maken. De moeder van den moordenaar van graaf Potocki, die thans in de ge vangenis zit, weigert voedsel te ge- Omstreken der Vereeniging tot bevor dering der Pluimveehouderij en tam me konijnenteelt in Nederland. In deze vergadering werd eene le zing gehouden door den heer H. B. Beaufort, die een overzicht gaf van den stand der pluimveeteelt in ons land en in het buitenland. Uit den uitvoer van eieren uit ons land blijkt, dat de pluimveeteelt in de laatste jaren hier te lande sterk voor uitgaat. Hierop werd behandeld de voeding der hoenders. Uitvoerig werd bespro- keu hoe, wat en hoeveel men moest voeren, en daarop kwam de teelt keuze en hare toepassing aan de beurt. De aanwezigen hebben van de leer rijke voordracht veel geprofiteerd. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den archi tect W. F. Doeglas alhier aanbe steed Het verbouwen van het perceel Don kere Spaarne No. 2, hoek Koude n- Ingeschreven werd als volgt - 1 4557. 5348.— 4970. 5330. 4840. 5230.— 5110.— 4685.— J. Kroon van Diest C. Groot Czn. W. Hoek J. Vink J. Verhagen J. F. Duin C. Rol A. M. eu D. P. Joustra T. M. van Deursen ouoo.- J. N. v. d. Vlerk 5240-- J. en S. Winnubst 5220. J. J. Koning £*20- G. L. Zantvoort 'a?cqo J. Tnrkenburg 4692.— J. Miezerus V. Alle inschrijvers wonen alhier. J. J. C r e m e r. Dinsdagavond zal „J. J- Cremer een voorstelling geven van „Tilly' blijspel in vier bedrijven van Francis Stahl, vertaald door J. H. Z. Bos- sard. Het strijkorkest van Haarl. Mu ziekkorps zal medewerken. Na afloop wordt er gedanst. Jubileum. Men schrijft ons „Heden, 24 April, herdenkt de heer H. N. Mul, boekhandelaar alhier, den dag, dat hij 25 jaar geleden zijne zaak te dezer stede opende. Dat de heer Mul bij zijn tegenwoor dige en vroegere bedienden geacht is, en zij de jaren, bij hem doorgebracht, donkbaar herdenken, blijkt wel hier uit, dat zij zich vereenigd hebben, om den jubilaris op dezen dag een cadeau als blijk van hoogachting aan te bie den. Moge het den heer Mul vergund zijn nog vele jaren als hoofd der zaak werkzaam te zijn, en haar steeds in Lloei te zien toenemen." Tot zoover het bericht. Onzerzijds voegen wij gaarne on zen gelukwensch aan het hierboven medegedeelde toe. De heer Mul ie de stichter geweest van zijn zaak, hij heeft die tot haar tegenwoordigen bloei weten te. brengen door grooten ijver en bekwaamheid in zijn vak. En hij heeft terecht ingezien, dat wanneer een zaak als deze succès zou hebben, hij cr zelf altijd bij moest zijn. Zoo vindt zijn cliëntèle hem dan ook getrouw op zijn post, bereid en gereed om op allo vragen, die zij hom mocht doen, te antwoorden, en dat zijn er niet weinige, want de biblio- graphie is een eindeloos vak, de boe kenstapel groeit van jaar tot jaar, ja van maand tót.maand, en de- boek handelaar moet weten, hoe die boe ken alle heetén, wat ze kosten er liefst ook wat er ongeveer in staat én of ze geschikte lectuur zijn voor dezen of die. Aan die voorlichting heeft de heer Mul het 't publiek nooit laten ontbre ken, 't Behoeft haast niet te worden gezegd, dat-bil daarbij ook accuraat is, een onmisbare eigenschap voor den bockhandelaar, die met zpoveel voorzichtigheid heeft liem 'bewaard voor de klip, waarop zoovelen stran den dat ze zich uit puur optimisme ovorkoopen. Hij weet wat hij plaat sen kan en begeeft zich niet, ter wille van een extra premie, in avonturon. Maar op deze wijze voortgaande, zouden we de finesses van 't vak gaan blootleggen en dat is niet noodig. Ons doel was alleen, den heer Mul een gelukwensch te brengen op dezen dag en te beschrijven, hoe hij in die 25 jaar een vraagbaak voor velen, een vertrouwbaar en bekwaam boekhan delaar is geweest. Moge het hem ge geven zijn, zijn zaken nog langen tijd te besturen. AKTE-EXAMENS L. O. Haarlem, 23 April. Geslaagd de hee- ren W. F. de Jong, J. W. Kuiper, D. Coster, J. W. Roskam en G. de Boer, allen te Haarlem, J. A. M. D. Boen ders, te Oegtsgeest, en M. J. Grim bergen, te Rijnsburg. J. Beltman. Te Haarlem is. na een ongesteld heid van slechts éen paar 'dagen, 34 jaar oud, overleden dr. .T. Beltman, oog-specialist alhier. EXCURSIE NIJVERHEID. Het bestuur van 't dep. Haarlem der Maats, van Nijverheid roept fthanp onder zijne leden deelnemers op tot de excursie, die gehouden zal worden aan de havenwerken te Rotterdam. De datum van 27 Mei is daarvoor vastgesteld en vóór 1 Mei dien? men zich aan te melden. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Doopsgezind Zangkoor heeft Don derdag in de „Vereeniging" zijn ltunstlievenden leden weer een avond \an veelzijdig muzikaal genot aange boden. Daar was op de eerste plaats het, door zijn energieken directeur J. de Nobel ter dege op zijn taak voor bereide, koor, dat de uitvoering open de met een paar choraal-liederen uit den Rem-Zangbundel, vervolgens ons deed kennis maken met twee nieuwe composities van Willem Andriessen welluidende, antiek getinte zettin gen van antieke gedichtjes „lek seg adieu" en „Het viel eens hemels dau- (waarvoor de componist harte lijk werd toegejuicht en plechtig ge lauwerd), na de pauze een zeer ge slaagde herhalingsuitvoering gaf van Otto de Nobel's omvang- en belang rijke compositie „Super flumina Ba bylonia", en den avond besloot met een paar aardige, opgewekte num mers „Meilied" van Röntgen en Amor im Nachon", van Gastoldi. Daar waren -verder t\vee solisten, die niet weinig hebben bijgedragen, cm de artistieke belangrijkheid van dit concert te verhoogen. De cerstoptredende, mej. Coba Waa- van hier (als plaatsvervangster Heden ontvingen wij het gedrukte verslag der Vereeniging tegen bet mishandelen van dieren voor Haar lem an omstreken over 1907van welk" verslag wij in ons nummer van 29 Maart j.l. uitvoerig melding maakten. Elect r. Spoor we g-M ij. Gedurende de maand Maart 1908 bedroeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen 'Amsterd.-Haarlem-Zandvoori 106.648, Ceintuurbaan te Haarlem 92.488, Haarlem-Bloemendnal 31.852; totaal 230.988. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen Lijn Am8terd.-Haarlem-Zantvoorf 26.331/2, Ceintuurbaan te Haarlem 27.02, Lijn Haarlem-BIoexnendaa! f 34.861/2. CHELSEA TEGEN QUÊÈÏTs PARK RANGERS OP HET II. F. C.- VELD TEHAARLEM. Voor de eerste maal in de geschie denis van het voetbal in Nederland zal aan de talrijken, die gaarne een mooien wodstrijd zien, de gelegenheid worden gegeven twee van de beste elftallen ter wereld in ons laria te zien kampen. Op den derden Mei zullen op het veld aan de Spanjaardslaan Chelsea on de Queen's Park Rangers een wed strijd spelen, en wanneer men nu eens een wedstrijd wil zien, van een" zoo hoog gehalte, dat te Londen ze ker een veertigduizend menschen zou samenstroomen om van het spel te genieten, dan mag men niet van het H. F. C.-veld wegblijven. Chelsea is een club van de eerste klasse Engel se he league neemt een eervolle plaats in, heeft een voorhoede met drie in ternationals, nl. de beroemde Hil6don, Hindrigde en Humphreys, die met Roose en Brown een voorhoede van louter voetbalsterren vormen, terwiji onder half-backs en backs bovendien nog beroemdheden als Mc. Roberts, Cameron, Miller e.a. zijn. Het H.F.C.- bestuur heeft gecontracteerd, dat de clubs met hunne beste league teams moesten komen en zal als scheidsrech ter, den heer Thomas Kijle uit Hylee- bury, een der eerste Engelsche refe rees, laten overkomen, die de epelera van aanzien kent en onze scheidsrech ters ook eens een scheidsrechtevoor beeld kan geven. De Queen's Parfs Rangers zijn kampioenen van de Zui delijke league met een record ran 36 wedstrijden, 21 overwinningen, 8 ge- van den door ongesteldheid verhin- l'jke spelen, 7 nederlagen, tellen drie derden bariton-zanger S. Denijs), gaf Schotsche en twee Engelsche interna- bij de voordracht van eenige Italiaan- sche, Fransche, Duitsche en Holland- sche liederen-blijk niet alleen van zeer goede stenimiddelen, maar tege lijk ook van muzikaal voelen en ach tenswaardige techniek. Hare voor drachten vonden bij de aanwezigen een dankbaar gehoor. De tweede solist, de heer E. A. Cats, tionols en zullen Chelsea een horden karnp geven, daar als kampioenen van het Zuiden en bovendien als ste delijke (Londensche) concurrent zi| gaarne hun buurman zouden staan. Dit is ook de reden waarom de H. F. C. uit de meerdere clubs als E verton, Fulham en Sunderland, die zich aan gaf in het eerste deel een warm-mu- zikalo voordracht van „Introduction booddden, de Queens Park Rangen» et Adagio religioso" uit Vieuxtemps'uitkoos. viool-concert in D-molIn het tweede Door voor-verkoop zal aan iedec deel vergastte hij zijn hoorders op door het geheele land de gelegenheid kleinere nummers van Saint- worden gegeven voor billijken prijB een paar SDeShe?rZc"sy- 'ofschoon da tech-Plaateen te bekomen en het sal «koe niek nog altijd meer tot het volmaak- voor de Nederlandsche voetbalspel©** te zou kunnen naderen bezit het van groot nut zijn eens te zien, hoe geheim om voortdurend de belang- op een wedstrijd tusschen twee der stelling zijner toehoorders op zijn spel jj0gta teams ter wereld het gevestigd te jïouden en dat geheim flchaDDeliik voethni wordt schuilt alleen m zijn aangeboren mu- scnappenjK voetnai worat zikalitcit en zijn krachtig, maar wel-Laten nu van alle plaatsen van ona beheerscht temperament. land uit de voetballiefhebbers naar Aan 'den heer Willem Andriessen Haarlem optrekken op 3 Mei o.e. eo was de taak der begeleiding toever- aan organiseerende H. F. C.-be- trouwd, zoodat ook dit gedeelte dei- t d y wor. uitvoering uitstekend was verzorgd. PHILIP LOOTS. den °P PrlJ9 gesteld, zoodat een vol- i gend jaar een herhaling mogelijk is.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1