Weerbericht Thermometerstand F. P. REICH EET, Binnenland Sport en Wedstrijden) Laatste Berichten Marktnieuws MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 27 April 1908. Hoogste barometerstand 770.7 m.M. te Seydisfjordlaagste 746.2 m.M. te Valencia (Zuidkust Ierland). Verwachting tot den avond van 28 April Wind matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt of betrokken, regenbuien. Temperatuurhooger. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 758 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 752 m.M. te Haarlem. Maandag 26 April Hoogste gisteren F. 49» Laagste heden nacht F. 3Br Hedenmiddag 12 uur F. 47 Dinsdag 27 April Hoogste gisteren .F. 490 Laagste heden nacht. F. 39 Hedenmiddag 12 uur F. 49» INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Enggeiache HesffeM Villhoedea f 2.—. 2.50, 2.75, 3.—, 3.50, i enz. Salzschiirfer Boaifacias, een voortrede lijk water tegen Jicht, Eheumatiek en Galsteen, Brochure yerkrijgb. aan het Gen.-Depót: „Internat, Apotheek'' Amsterdam Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad Zondag. Onze Amsterdamsche correspondent schrijft Zondagvoormiddag woonden H. M. de. Koningin en Z. K. H. de Prins de GODSDIENSTOEFENING bij in de Nieuwe Kerk. Reed6 lang ,vóor de komst van het Vorstelijk Echtpaar was het Kerkgebouw ge vuld. H. M.droeg over een bruin kleed een bonten mantel, een donker kleurige toque met lichte strikken, een enkeie veer en een aigrette opge maakt. De Prins droeg de admiraalsuni form. Een der voorgangei's van de Ge meente, ds. J. J. van Noort, sprak naar aanleiding van Johannes 14 19, „Want- ik leef en gij zult leven". Een groot aantal van de meest bekende autoriteiten was aanwezig, o.a. de Commissaris der Koningin, Mr. G. van Tienhoven. Zondagmiddag werd het j aarlij k- sche bezoek aan ARTIS gebracht. Langs den geheel en weg, niet het minst natuurlijk op den Dam zelf, stond het zwart van feestgan gers. Een ieder, die door werkzaam heden of anderszins nog geen gele genheid had geyouden de landsvrou we en Haar Gemaal te begroeten, ging thans uit om het Koninklijk Echtpaar zijn eerbiedigen groet te brengen. De Hooge bezoekers werden aan den ingang van de Koningszaal verwelkomd door den voorzitter van het bestuur, Mr. C. H. van Tienho ven en den directeur dr, C. Kerbert. In de vestibule werden voorgesteld 'de mede-bestuurderen Jhr. Van De- del, J. C. Sweys, Mr. J. P. Portielje en W. P. van Heukelom. Daarna begaf men zich naar den tuin, waar bij aankomst de Konink lijke Kapel onmiddellijk het Wilhel mus inzette. Aan weerszijden van de paden, langs welke de Hooge bezoe kers schreden, stonden drie, vier rijen menschen, die het Koninklijk Echtpaar eerbiedig of enthousiastisch begroetten. De Koningin droeg nu een sauman-kleurig toilet, gegarneerd met broderies, hoed en parasol van dezelfde kleur. De wandeling eindigde in de Ko ningszaal. Een langdurig bezoek werd aan de tentoonstelling van ethnogra- fische en zoölogische voorwerpen, verzameld gedurende de Zuid-Nieuw- Guinea-Expeditie in 1907, gebracht. Zooals men weet was deze expeditie uitgezonden door de maatschappij ter bevordering van het natuurkundig onderzoek der Nederlandsche Kolo niën en Étond onder leiding van Mr. H. A. Lorentz. Door het bestuur van het Genootschap was de groote serre voor deze tentoonstelling beschikbaar gesteld. Aan den ingang van de serre .werd Mr. H. A. Lorentz aan het Ko ninklijk Echtpaar voorgesteld en ver volgens door hem rondgeleid. Het Koninklijk Echtpaar bezichtig de alles met aandacht, daarbij door den heer Lorentz voorgelicht. Af en toe een belangstellende vraag van H. M., die getuigde hoezeer zij opging in deze waarlijk zeldzame verzame ling. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de resultaten dezer expeditie, indien de noodige gelden daartoe bijeenge bracht zullen worden in een boek werk vervat, als vervolg zullen ver schijnen op het uit drie deelen be staande werk „Neva Guinea", waarin de resultaten der expeditie van 1903, vervat zijn. II. M. en Z. K. H. dank ten den heer Lorentz voor 't geen hun getoond was. Na het gebruik van oenige ververschingen, onderhielden de Hooge Gasten zich nog eenigen tijd •net de bestuurderen van het Genoot schap waarna afscheid genomen werd en onder het luide gejuich der buiten geduldig gewacht hebbende menigte ingestegen en naar het Paleis terug gereden werd. De tentoonstelling was na het ver trek van den Koninklijken stoet voor de ledefi en bezoekers van Artis voor bezoek opengesteld, waarvan be hoeft het haast vermelding? een druk gebruik gemaakt werd. Maandag. Onze Amsterdamsche correspondent meldt heden Hedenmorgen werden geen officiee- le bezoeken afgelegd. Deze weinige uren had H. M. gemeend zich te moe ten onttrekken aan de vermoeiende drukte, welke nu eenmaal met eiken rit en elk Koninklijk bezoek gepaard gaat. En waarlijk, een rust, welke de Hooge bezoekers wel noodig zullen hebben na de zeer vermoeiende da gen, welke achter ons liggen en voor- ai ook met het oog op het BEZOEK AAN ZAANDAM, hetwelk Dinsdag plaats heeft, en van welk bezoek langs de Zaan heel wat werk wordt gemaakt. Intussclien bracht H. M. hedenmid dag een bezeok aan de Marinewerf, ter bezichtiging van het pantserschip JACOB VAN HEEMSKERK. Te half twee werd uitgereden. Door bijzondere, welwillende mede werking der autoriteiten was uw correspondent in de gelegenheid, het bezoek, bij hetwelk geen Pers werd toegelaten, van zeer nabij te volgen. Te kwart voor 2 werd de marine werf bereikt en stapten de Hooge Gas ten onder het luid en schier eindeloos gejuich der buurtbewoners aan den hoofdingang in de Groote Kattenbur gerstraat uit. Aan de poort van den hoofdingang was door de goede zor gen van het hoofd van het vak- en scheepsbouw een versiering van vlag gen en tropheeën aangebracht, zoo wel aan de hoofdpoort als aan de poort aan de Westzijde. De ingang in de Kleine Kattenbur gerstraat dus eveneens. Aan den in gang stond de eerewacht. aan de Zuid zijde van de groote werfpoort opge steld, met de muziek aan het hoofd. Bij aankomst der Hooge Vorstelijke personen aan de Hoofdpoort werden zij ontvangen door den vice-admiraal Sweerts de Lanaas Wyborgh, direc teur en commandant der marine, en door de hoofden der vakken van uit rusting en scheepsbouw, te weten de kapitein ter zee J. H. Calmeyer en den hoofd-ingenieur der Marine J. F. van Beek. Aan de Noordzijde van de werf poort stonden bij het binnenkomen opgesteld alle hoofd- en subalterne officieren, de hoofden der vakken, alle hoofdambtenaren, ingenieurs en ad junct-ingenieurs, werkzaam aan 's Rijks werf. De ingenieurs allen in ambtscostuurn, de hoofdambtenaren waren in gekleede jas. Alle ambtenaren, mindere geëm ployeerden en werklieden, hadden zich juist tegenover de hoofdpoort op gesteld. Bij aankomst inspecteerde H M. de Koningin, gevolgd door Z. K. H. de Prins, de eerewacht, terwijl onmiddellijk na aankomst op de werf het „Wilhelmus" weerklonk. Onmid dellijk spoedden de Hooge Vorstelijke bezoekers, steeds vergezeld van de zooeven genoemde autoriteiten, naar de „Heemskerk", welke fraai gepa- voisèerd op de komst der Vorstin ligt te wachten, aan boord. Hier wordt de Vorstin en Haar Gemaal ontvangen door den commandant van de „Heemskerk", den kapitein ter zee W. A. Mouton, en den eersten offi cier, den kapitein-luitenant ter zee .T. AibanSa. Dc overige officieren, te weten de le-luitenant Ier zee J. J. H. Comraijs, en le-luitenant B. Schrandersde eerste belast met de artillerie, de tweede met cle torpedo's, en de luite nants ter nee tweede klasse de lieeren M. J. Verloop, A. van Hengel, J. C. M. Warnick, G. J. Wyers en G. van Koteren, benevens de adelborsten le klasse W. K. Maurits, H. J. v. d. Stadt, W. Wynaendts, J. W. H. Vo gelzang, M. W. Etty en J. A. Rom Colthoff, stonden bij aankomst naar ancieniteit op het halfdek aan bak boord opgesteld, front makend naar midscheeps. Voorts zijn daar nog aanwezig de le-luitenant. der mari niers J. J. C. de Koek, de officier van gezondheid 1ste klasse J". Sikkema, de officier van adm. le klasse A. H. J Schilt, de officier van administra tie tweede klasse P. J. Dikkers, be nevens de officier-machinist le klasse J. J. Jobsis en de officier-machinist 2de klasse J. A. J. van Horssen. Mede is aanwezig de opperschipper A. H. van Vugt, chef der Equipage. Bij het aan boord komen deden 4 der bovengenoemde officieren als val- reepsgasten dienst. De mariniers slaan keurig in het gelid en presen teeren, onbeweeglijk in een rits, als waren zij uit hout gesneden, het ge weer. De tamboer slaat den parade- marsch. Alsnu vangt de wandeling door het schip aan. Voor het vertrek liet, evenals op de „Heemskerk" zelf ook, H. M. de verschillende officieren en hoofdamb tenaren aan zich voorstellen. Het be zoek duurde bijna een uur. Buiten stond het zwart van volk, dat met ongeduld de terugkomst van het Koninklijk Echtpaar verbeidde. Toen de Vbrstelijke personen dan ook de werf verlieten, steeg een oorver- doovend gejuich op. Hierna werd naar het Paleis terug gereden. H. M. de Koningin heeft den adju dant generaal-majoor E F. C. H. J. baron van Tuyll van Serooskerken be noemd tot eersten adjudant en sous chef van het Militaire Huis van H. M. tie Koningin. KONINKLIJK BEZOEK AAN ZAANDAM Voor het bezoek van H. M. de Ko ningin en Z. K. II. Prins Hendrik aan Zaandam op Dinsdag 28 April, is het volgende programma vastgesteld 10.15 vertrek uit Amsterdam per salonboot. 10.50 aankomst steiger Zaandam, begroeting. 10.55 invaart Willielminasluis. 1105 vertrek uit de sluis. Vaart langs de Achterzaan. 11.20 aankomst fabriek der firma Verkade Co. 11.45 vertrek en rijtoer langs West zijde en Stationsstraat. '11.55 aankomst fabriek der firma J. Dekker Jr. 12.15 vertrek en rijtoer' iangs Sta tionsstraat, Rustenburg, Gedempte Gracht en Dam. 12.25 aankomst ten raadhuize. Luch. Aubade. 1.50 begin cercle. 2.35 -begin rijtoer langs Prins Hen drikkade, Skngerak, Zuidelijk en Oostzijde. 2.50 aankomst fabriek der firma K. Blans. 3.15 vertrék en rijtoer langs Oost zijde, Dam, Iloogendijk; Rustenburg, Gedempte Gracht, Westzijde en Sta tionsstraat. 3.30 aankomst op het Stationsplein. Kinderhulde. 3.35 Vertrek per trein naar 't Loo. PRINS HENDRIK NAAR NOORWEGEN. Men seint ons uit Amsterdam Naar wij vernemen zal Prins Hen drik omstreeks half Juni een reis ondernemen naar Tromsö. De „Jacob van Heemskerk" zal Z. K. H. van de Noordkaap komen afhalen en hem naai' IJmuiden brengen, vanwaar de Prins zich dan naar Delft begeeft om de Lustrumfeesten bij te wonen. DE MOORD TE ARNHEM. De toestand van het slachtoffer van den moordaanslag, Donderdagnacht op den Zijpendaalschen weg bij Arn hem gepleegd, is, naar de ,,N. A. Ct." verneemt, zeer bevredigend en zeer waarschijnlijk zal de 11-jarige jongen binnen korten tijd geheel genezen zijn. Wel heeft hij veel bloedverlies gehad, maar door zijn krachtig gestel zal hij dit spoedig te boven komen. Van de drie snij wonden, welke zijn vader hem met een zakmes aan den hals toebracht, en die thans gehecht zijn, is geen enkele zóó diep* dat een slagader werd getroffen.. Deze voor het kind zoo gelukkige, omstandigheid sluit tevens de mogelijkheid uit, dat aan zijn vader het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel kan worden ten laste gelegd, zoodat deze waar schijnlijk wegens poging tot moord zal terecht staan. VOORTVLUCHTIG. Sedert eenige dagen wordt te Fijn aart Vermist de veekoopman v. B., die van verschillende boeren, te Oudenbosch, geld in bewaring had, tot een gezamenlijk bedrag van pl. m. 20,000, dat met hem spoorloos ver dwenen is. Men vermoedt, dat hij de vlucht naar België heeft genomen. PREDIKANT-DETECTIVE. Ds. M. H. A. van der Valk, tot voor eenigen tijd dienstdoend predikant- der Ned. Herv. Kerk te Oud-Beierland en die, zooals we dezer dagen meld den, Zondags te Rotterdam voor zijn getrouwen preekt, treedt thans, naar „De Rot." meldt, op als^ mede-direc teur van een internationaal particu lier detective-bureau. MOORD TE BEESD. Zaterdag is te Beesd de punt ge vonden van het mes, waarmee de moord op G. de W. 24 Februari j.l. gepleegd is. Voor het vinden daarvan was ƒ25 uitgeloofd. De justitie gaat voort nieuwe ge tuigen te hooren. DE MOORD SCHUTTORF. De van moord te Schuttert verdach te W- blijft alle schuld ontkennen. Hij zal eventueel als zijnde Neder- landsch onderdaan, uitgeleverd" wor den. Zijn medeplichtige wordt nog ge zocht. ONGELUKKEN. -Zaterdagmiddag miste de werkman v. L., te Steenbergen, toen hij thuis kwam koffiedrinken, zijne vrouw. Hij vond haar in de achter zijne woning loopendè sloot liggen. Toen zij werd opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. De vrouw was bij het waterscheppen voorover gevallen. Pater Jan Govers van 's-Graveriha- ge, tijdelijk geplaatst aan de St. Jo- sephschool te Schiedam, was Zater dagmiddag zoo onvoorzichtig te Rot terdam verkeerd uit een wagen van lijn 8 te stappen. Hij viel en geraakte onder den bijwagen. De linkerheup werd hem ingedrukt, het linkerbeen gebroken, terwijl tevens de beenslag ader sprong. De ongelukkige is des avonds in het Ziekenhuis, bezweken. Gisterenavond is te Terborg een wisselwachter overreden, Boersbroek genaamd, door een rangeermachine der H. IJ. S. M. Een been werd afge reden; hij is naar het ziekenhuis ver voerd. BRANDEN. Vrijdagnacht is een schuur, toebe- hoorende aan den heer H. Schouten en gelegen aan de Huijgenstraat te Hilversum, afgebrand. Een paard, dat in de schuur geborgen was, werd ge red een geit kwam in de vlammen om. Alles was verzekerd. Te Hengelo brandde een blok van drie woningen af, bewoond door de gezinnen van Maathuis, Grave en den eigenaar, den heer Senkeldam. Alles was verzekerd. „DE GAMMA". Op het stoomschip „Gamma", van de vrachlvaarlmij. „Bothnia", dat te St. Vincent is aangekomen op reis van St. Nicolas naar Amsterdam, heerschen, volgens bij de reederij ont vangen telegram, typheusche koort sen. Eén^.man van de equipage is overleden, drie mannen werden in het hospitaal achtergelaten. Het schip vertrok onder bevel van den eersten stuurman. DE POST OP HOL. Vrijdagavond ging een voor een postkar gespannen paard, vermoede lijk door het breken van het tuig, op de Prins Hendi'ikkade te Amstei'dam op hol. Het dier rende over de reeds een halven meter hoog geopende, en mét kettingen afgesloten, Kamper- brug, waarna het op het Stations- plein tot staan werd gebracht, door den brievenbesteller, die in het voer tuig zat. De bestuurder was reeds op dn brug van den bok gevallen, doc-h bekwam geen letsel. De kettingen der brug waren stuk geredexi en de post kar beschadigd, liet paard mankeer de niets. KRIJGSVERRICHTINGEN IN NED.- INDIë. Bij de krijgsverrichtingen in Atjeh en ondei'hoorigheden zijn zwaar ge wond sergeant M. H. J. Vertregt (57418), licht kapitein infanterie A. W. A. de Koek van Leeuwen en de sergeanten A. J. Louwen (56289) en A. Kalt (49929); onbeduidend sergeant A G. N. Nurks (50829) in Celebes en onder-hooriglieden verdronken in de Walanaé-rivier de 2e-luitenant der infanterie A. Th. Huijer op Bali bij onlusten iix Kloengkoeng zwaar ge wond en sedert overleden de le-luite nant der infanterie N. R. Haremaker en de fuselier H. J. Snoelc (62173-6672); niet levensgevaarlijk gewond de fuse lier B. Roest (62369) licht gewond de fuseliers K. Haengsen (59827), A. Rotsma (59175-5732), J. Bezemer (57635), A. A. van der Reijden (55561), G. Bottema (49665), B. RC Coutura (60400), A. 3. Kuijpers (50832), J, J. Langner (50107) in de Padangsche Bovenlanden bij onlusten te.Fort van der Capellen gewond de sergeant N. V. B. Christiansen (57841). AAK VERLOREN. Vrijdagnacht liep de ijzeren, met pulp geladen aak van den heer P. Dobbelaar, van Oud-Beierland naar Gent, op den'Ruigendijk te Hoede- kenskerke. Schip en lading zijn ver moedelijk verloren. Alles was verze- kerd. DE DELFTSCHE STUDENTENFEESTEN. Het gebouw dat op de Markt zal ver- ï'ijzexx en binnen welks wanden het luisterrijke wapenfeest zal plaats heb ben door Lorenzo de Medici aan zijne geliefde Lucrezia Doixati aangeboden, is ontworpen door den architect A. van der Lee, lector in de bouwkunde aan de Technische Hoogeschool en oud-lid van het Delftseh Studenten- korps. De versiering van het geheel zal ge schieden door de firma's J. Houtza ger Co. en A. van Plattem Jr., heide te Delft. De decoratieve versiering is ontworpen door den heer P. J. van den Berg, leei'aar aan de Kunstnij verheidschool te Haarlem. Omtrent commission voor 'de versie ringen der stad kan gemeld worden, dat de Verfraaiings Vereenigïng Del- fia eeix beroep zal doen op de burge- "rij," opdat evenals iix 1903 Delft een schittei'end figuur make.' DE ZEISTER MOORDZAAK. Naar wij vernemen is nar. Hambur ger vei'hinderd de verdediging te voe ren ten behoeve van beklaagde Over- liorstin zijn plaats is door den pre sident der Utrechtsche rechtbank mr. R. van Weelderen met deze verdedi ging belast. (Utr. Dbl.) TRAM UTRECHT—ZEIST. Door de hoofdcommissie voor de in •1909 te Zeist te houden groote Tuin bouwtentoonstelling is tot den Minis ter van "Waterstaat een schrijven ge- richt, waarin Z.E. verzocht woi'dt te willen bevorderen, dat de - tramlijn Utrecht—Zeist voor Augustus 1909 met elèctriciteit kan worden geëxploi teerd. Mr. W. H. E. BARON VAN DER BORCH TOT VERWOLDE. Op den Huize „Hondsdonk", bij Breda overleed de burgemeester der gemeente Ginneken, mr. W. H. E. ba ron van der Boreh tot Verwolde, in den ouderdom van 60 jaren. De over ledene was ridder in de Orde van Oranje-Nassau en van „le Mérite A- gricole" van Frankrijk. INBRAAK TE ROTTERDAM. De graanhandelaar, de heer A. C. van Eijk, aldaar is uitstedig. De fami lie bevindt 3?ïch op het oogenblik te Parijs en wordt eerst heden terugver wacht in de woning aan den Een- clrachtsweg No. 15A. Inbrekers heb ben zich deze afwezigheid ten nut/te 'gemaakt om er in te breken, hetgeen zij op hun doode gemak gedaan heb ben, daarbij het geheele huis van 011- der tot boven doorzoekende, alle kas ten openbrekende zoo zij gesloten wa ren, en alles overhoop halende. Zaterdagixxiddag is dé inbraak ont dekt door een dienstbode, die kwam om de kamers te luchten. Tot haar groote verwondering vond zij het gas licht branden en Zag natuurlijk dade lijk wat er geschied was. Haastig liep zij naar het politiebureau in de Witte de Withstraat, waar de commissaris-, de heer B. Van der Veen, dadelijk de noodige bevelen voor een stipt onder zoek gaf. Voor zoover thans aan de hand van de inlichtingen door de dienstbode ge geven, bekend is, zijn uit de zilver- kast gestolen vier dozijn zilveren le pels en vorken, gemerkt A. v. E.; een dozijn luxe lepeltjes, zilver verguld, voorzien van afbeeldingen uit ver schillende steden en voorts uit de keu ken enz. een aantal zilveren lepels en vorken, als saladelepel en vox'k, soep lepel en zoo meer. Ook wist de dienst bode te constateeren dat uit een kast je, staande op de eerste étage en on der het beheer van mevrouw, is ge stolen een spaarpot met ongeveer 30, welk geld aan de dienstbodeai toebehoort. Als een staaltje hoe de in brekers zich thuis gevoeld hebben, kan dienen, dat zij blijkens de gevon den restanten in de salon, beneden aan cle straat, oenige eitjes gepeld en wat sinaasappelen hebben opgepeu zeld. Voor zij hier toe overgingen, lie ten zij eerst de jaloezieën zakken en deden cle overgordijnen dicht, opdat 't branden van het gaslicht, door hen aangestoken, niet van de straat op gemerkt zou worden. Het licht hebben zij kalmpjes laten branden na vol brachte taak. VOETBAL. De eindstrijd om den Engelschen beker. Wolverhampton 3 Newcastle 1. Zaterdag is 't de groote dag geweest voor het Engelsche voetbalop bet terrein van cle „Crystal-Palace Foot ball-Club" bij Londen, is de beslissing' gevallen van den kamp om den beker, welke strijd maan.dén lang in Enge land en daarbuiten, door al wat bal trapt met belangstelling' gevolgd is. Wolverhampton won met 3—1. D. V. V. KAMPIOEN DER 3e KLASSE. Te Haarlem werd de wedstrijd om het kampioenschap der 3de klasse, tusschen V. V. A. en Alcmaria Vic- trix gespeeld, waarbij de Amsterdam mers met 31 wonhen. Door dezen uitslag is D.V.V., uit 's-Gravenhage, kampioen der 3de klasse geworden en zal nu 2e klasse proixiotie-wcdstrijden spelen. Op het terrein, gelegen aan den Oudenweg, werden Zondag medaille wedstrijden gespeeld. Van 111 uur speelden Germania en Swift II, deze wedstrijd werd gewonnen door de eerstgenoemde club met 2—1. Daarna ontving- cle aanvoerder een kleine zil veren medaille. Van 24 uur speelden Eendracht, eenc 2de klasse vereenigïng, en Swift I. Met de rust stond de stand voor Swift 2—1na de rust werd de strijd spannend gewonnen door Eendracht, met 53. Daarna ontving de aanvoer der der A. F. V. Eendracht het groote 'zilveren Eere-kruis, dat ook met een woord van clank werd' ontvangen. 2de klasse. Te Leideix won Achilles (Rotterdam) van Ajax (Amsterdam) met 4—2. Achilles is nu kampioen der tweede klasse. t ONTEVREDEN EiGENAARS. De heer en W. Zuidmeer eix J. W. Schuijl, beiden eigenaars van een groot aantal harddravers, hebben het vaste plan opgevat hun paarden etc. te verkoopen. Het zwart', en witte buis-was jaren lang een' der sympathiekste kleuren op onze banen. Men herinnere zich o.m, maar eens Newbold; winner van de heat op Clin- gendaal, alwaar Newbold genoteerd stond 100 tegen 1. WOESTDUIN.- I-IeL zeer dreigende weder heeft Zondag niet belet, dat de opkomst van de Sportsman daar door geleden heeft. Integendeel, er was tamelijk veel publiek, dat volop te genieten kreeg van prachtige Hippische Sport, De kolossale wind werd, eenmaal op liet terrein zijnde, bijna niet ge merkt, en cle paarden werden,i vooral aan de overzijde zeer door het, ge boomte beschut. Baudina, zeer goed door Jeroen ge reden, begon met den Crocus-prijs te winnen, waarin Tallïens Charm een mooie tweede was, in 1.53. Flonkel toonde een reuzenverrich- "ting in den Tulpen-prijs, waarin de dochter van Redcliffe 3/1 genoteerd stond. Alai'ik eerste en Tonic tweede favoriet eindigde ongeplaatst, alleen Zeeland, die tweede was, toonde ook ditmaal in zeer goeden vorm te zijn. Koster Jr. komt een pluimpje toe, voor cle wijze, waarop hij Berdina in 1.451/2 ter overwinning voerde, doch het blijft als het ware een raadsel, waar Borinus op eens zoo bliksem snel van daan kwam even voor de eindstreep was hij nog vijfde, doch voor den rechterstoel was hij slechts 3/5 seconden achter Berdina. Bertha Emil, die derde was, toon de ook nog 1.38 en een kleine fractie. Mrs. Rush bracht een groote verras sing in de Verkoopsren, alwaar hij het pas door den heer Jochems inge voerde Belgische paard met 11/2 leng te wist te slaan. Daratzic, die veel kans voor de plaats gegeven werd, kwam in het stuk niet, voor en Stargazer, de groote favoriet, was nergens. Mrs. Rush won in een „rush" en het verwonder de ons, dat Baron Creutz dit nuttige paai'd voor 950 aan den heer Jochems liet. overgaan. Cohdilet's draven was nu juist niet zoo bijzonder uitmuntend, de hengst was er nog' al eens uit, cloch Schön- rock bleek, zooals trouwens altijd het geval met hem is, zeer kalm, en daar aan is dan ook alleen de nog zeer ge makkelijke overwinning te danken met opoffering van één seconde. Carentan was uitmunt,aend gehu meurd en was. met een verschil van 4/5 seconde een prachtige tweede. De Steeplechase miste zeer veel van de attractie, - doordat Youglooper Sweet Nothings den aarden' wal wei gerden, wel werden beide paarden weer in het parcours gebracht, doch Adelheid was onderhand een kwart baan voor, zoodat van strijd, laat staan van'eindstrijd, waarin anders New lang niet voor de poes is, geen sprake was. Wanneer wij den trainer Nicolson een raad mochten geven, zou het de ze zijnGeeft Alarik een week of zes rust. Do uitslag luidt als volgt Crocus-prijs. Prijzendraverij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Minimum afstand 2000 Meter. 1. Baudina (2060) J. Witteveen, in 3.44 3/5. 2. Talliens Charm (2000), Koster Jr., in 3.452/5. 3. Prima Donna (2000) Doeleman, in 3.48 4/5. Tulpen-prijs. Ren op de vlakke baan voor Inlandsehe paaiden van 3 jaar en ouder. Handicap. Afstand 1700 M. 1. Flonkel (58 kg.) Knight, in 1.56. 2. Zeeland (561/2 kg.) Peiny. Twee lengten. Convaliaria-prijs. Handicapdraverij .'oor Nederlandsche paarden. Mini mum afstand 2000 M. 1. Berdina (2000) Koster, in 3.31. 2. Boriixus (2025) J. Ensing, in 3.313/5.-- 3. Bei'tlta Emil (2150) Ockhorst Jr., in 3.32. Hyacinten-prijs. Verkoopsren op de vlakke haan voor. paarden van 3 jaar en ouder, te koop gesteld voor ƒ1500. Afstand 1700 Meter. 1. Mrs. Rush (541/2 kg.) ƒ700, Allen, in 1.5.72/5. 2. Tochlysistrala (591/2 kg.) 1200 Killick, 11/2 lengten. De winner werd voor 950 verkocht aan den heer W. Jochems. Vërgeet-inij-niet-prijs. Recorddrave- rij. Minimum afstand 2500 Meter. 1. Condii'et- (2580) Schönrock, in 4,04 4/5. 2. Carentan (2580) Pronk in 4.053/5. 3. Ulpi'a (2540) G. Ensing in 4.06 4/5. Narcissen-prijs. Steeplechase voor paarden van 4 jaar en ouder. Af stand .4200 Meter. 1. Aclelheid (72 kg.) Threlfell in 6.22 3/5. 2. Sweet Nothings (72 kg.) H. van Kaften dij ke. Vele lengten. J u J) i 1 Den 7on Mei a, s. hoopt de lieer H. Neoigenbauer, rijtuigschilder aan de, Centrale Werkplaats der H. S. M.,| cleu dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschap-, pij in dienst trad. 1 M e i-d a g. Vrijdag 1 Mei zal door het 1-Mei- co.mité, waarbij zijn aangesloten vrije socialisten, anti-militairistenvereeni- ging, henevens tal van vakvereenigin- gen en lib. onderwijs een groote open bare vergadering in de groote zaal der Sociëteit „Vereenigïng" worden) gehouden, alwaar de zangvereeniging „Excelsior" een nieuwe cantate zal ten gehoore brengen, en de muziek- vereeniging „Voorwaarts" haar eerste mede wei-kin g zal verleenen, terwijl door twee. sprekers het woord zal worden gevoerd. Aanbesteding. Maandagmorgen werd door het be-, siuur der Coüp. Broodbakkerïj „Dej Eendracht", alhier, aanbesteed Het verbouwen en uitbreiden van de bestaande bakkerij aan de Klerk- steeg no. 6. Ingeschreven werd als volgt J. Turkenburg, 6720. Gebr. Winnubst, 6880. Gebr. v. Gelder, 7020. j. de Vos, ƒ.7450. W. J. Neuteboom, 6980. G. B. Meerman, Schoten, 6875. Cornelissen en Kreuger, 6460. C. Rol, 6750. W. Hoek, ƒ6240. J. Vink, 6190. De inschrijvers, bij wien geen woönj •plaats is vermeld, wonen alhier. Gev. Voor w. Een rozenkrans in étui, een pakjt hontsnijgereedschap, een jashanger) een paar manchetten en een boord/ een rijtuiglantaarn, eenige stukkei) lood, vermoedelijk van diefstal ai komstig, een kinderbontje, een ge) deel te van een armband, twee paai, schoenen, 1 paar pantoffels, 2 broe' ken en 1 jas. V' ermist. Aangifte is gedaan van het vermis sen van een horlogé uit de Infanterie kazerne. BLOEMENDAAL. Naar onze corr. uit goede bron ver neemt, zal aan den tuinbaas J. Wee zenaar alhier, die 70 jaren bij de fa milie Teding van Berkhout in betrek king is, door H. M. de Koningi hooge onderscheiding worden reikt. betreio gin een uitge Zaterdagavond omstreeks half tie: uur, hoorden een paar dames nab de verlengde Kleverlaan iemand kei men. Een voorbijganger werd er opmerk zaam op gemaakt en deze kwam to de ontdekking dat een man in d sloot lag, die niet in staat was, al leen daaruit te komen. Spoedig' 'wérd hij' op het droge ge bracht en door de politie naar Haai lem, waar hij woonde, geleid. Doorde duisternis en te veel ge bruik van sterken drank was de ma in de sloot geraakt en ware hij ni'e opgemerkt, dan zou hij zeer zeker vei dronken zijn, daar het een rnan wa van ruim zeventig jaar. SCHOTEN. Maandagmorgen werd door het meentebestuur alhier aanbesteed Het bouwen van een directeurswi xiing op het terrein der gasfabriek. Ingeschreven werd als volgt O. Q. v. Walstein, Bussum, 9992 J. Turkenburg, Haarlem, 10004. J. Vink, Haarlem, ƒ9240. C. Rol, Haarlem, 10880. H. Schiphorst en J. Philips, i Haarlem, ƒ9593. J. P. A. Nelissen, Haarlem, 9700 P. Boks, Schoten, 11111. H. Meeuwig, Schoten, 11500. T. M. van Beursen, te Haarlen 11990. W. J. Neuteboom, Schoten, 898( G. B. Meerman, Schoten, f 8875. J. J. Derr, Haarlem, 12852. H. J. Rooijers, Haarlem, f 11350. W. Hoek, Haarlem, 10328. Cornelissen en Kreuger, Haarlen 10210. Graan- enZaadmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haai, lem op 27 April 1908 60 H.L. haver, 8.75.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2