Gebrs PALTHE, Almelo. G. P. J. BECCARI, MARLEM-LEIDEH PEEK& CliOPPEflBURG, Verzekeringcoupons. Van Veen s Thee 0 Spaart en Wedstrijden leehtsza&ea Sanatogen Kerk en School Advertentiën Depot: Groote Houtstraat 143, h Grafmonumenten. Brandverzekering- Maatschappij. XruSMtrmt 3 Honfhem Si SerJjch is goedkoop omdat ze uitmuntend is Stoom-Timmer- en Ljjstenfabriek. Panl Iragerkada 27.felelean 1324. GRAND-H6TEL DES ABDENNES. HMekl?ch Berlitz-Methode. HAARLEM. KIRDERKLEEDING nze Kinderpakjes, Kinderpakjes Kinder- Jekkers en Cfipes Schoolbroekjes. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. NEDERL. GYMNAST1EK-VERBOND Bcndsfeest 1908 te Amsterdam. Voor de Kinderuitvoering, die ter( gelegenheid van het 40-jarig jubileum van het Nederlandsch Gymnastiek-. .Verbond op Dinsdagmiddag 9 Juni a.s. zal worden gegeven, is door B. en W. toestemming verleend. Aan de Hoofden en verder personeel der openbare en bijzondere scholen in deze gemeente is hiervan mededee- ling gedaan, met verzoek hunne me dewerking te willen verleenen. Reeds hebben zich 2700 kinderen voor deelname aangemeld, zoodat dit nummer der feestviering grootsch be looft te worden. Het programma vermeld: a, Vrije Oefeningen, b. Toestel-Oefeningeiij c. Spelen. Het geheel staat onder leiding van een Regelings-Commissie uit de Amst. Gymn. Ond. Vereen, samengesteld als volgt: H. A. Elias, voorzitter en hoofd leider. C. v. d. Berg, secretaris, en pl. verv. hoofdleider, J. H. Luiting, J. M. Scheffer en mej. F. E. Blaaüw, Com missarissen. BOOGSCHIETEN. De Koninklijke Nederlandsche Hand boogschutterij Concordia te Amster dam viert haar 60-jarig bestaan met een wedstrijd in Juli. Medailles zijn al ontvangen van de Koningin, de Koningin-Moeder, van Prins Hendrik en van het gemeentebestuur van Am sterdam. PAARDEN. De Amsterdamsche Vereeniging tot bevordering van Jacht- en Terreinrij den hield Zondag een terreinrit on der leiding van den heer J. E. J. Bon- nike, waaraan door 5 amazones en ruiters werd deelgenomen. Van de meet vóór het station Bloe- mendaal werd door het Schapenduin en langs Velzerend spoedig Duin- en Kruidberg bereikt. De boschpartijen en aanvilantingen van jonge dennen brengen over deze duingroep een groote bekoring en geven aan een rit door dit schilderachtig complex bo vendien een groot aesthetisch genot. Waar de waterstand en de sterke Zuidwester het rijden langs het strand beletten, ging het verder dooi de duinen naar Zandvoort. Na den gemeenschappelijkcn lunch in het Grand Hotel werd ten Zuiden der Zandvoortsche laan het duinpad naar de Renbaan ingeslagen, langs den zwarten weg weder den straatweg be reikt. en over de Zuidlaan op Bent vele en den Doodweg en verder langs Elswout gereden om bij Kraan tjelek weder het duinpad in te slaan. Een gestrekte galop bracht het gezel schap naar Overveen en eindigde de rit aan het station Bloemendaal. Aan de vriendelijkheid der eigenaars die zoo bereidwillig toestemming ga ven over hun terreinen te rijden, dankt de Vereeniging voor een groot deel het succes van haar meeting, die zich in zulk een groote deelname mocht verheugen. door meer dan 7600 Doktoren uit alle beschaafde landen schitterend beoordeelt als bet best werkende verstar kin gs- en opfrisschingsmiddel Geeft het liohaam kracht Versterkt de Zenuwen Verkiljgbaoriaapothekencndrogla/erljfir». Brochures gratis en franco van den Oen. Verteg: B. HARRENSTEHi 278 Heerengracht, Amsterdam. Het, wil der voorioopige commissie voorkomen, dat als lid van dergelijke commissiën niet zelden z.g. liefheb bers of belangstellenden, voor wie als zoodanig in het centraal bestuur geen plaats is, in aanmerking zullen ko men. Van vele belangstellenden toch kan gezegd worden, dat, zij, beter dik wijls dan belanghebbenden, zich op een onpartijdig standpunt kunnen plaatsen en hel algemeen belang be ter kunnen overzien. De oproep tot de constituëèrende it-gadering is o.in. onderteekend door den heer H. J. Lovink, directeur- generaal van den landbouw, als tij delijk voorzitter, en door den heer R. P. Bonthuis, r'ijkstuinbouwleeraar in algemeenen dienst, als tijdelijk secretaris. Behalve afgevaardigden van de ver- eenigingen hebben ook toegang tot deze vergadering belangstellende tuin bouwers. Gevonden door een inwoner van Haarlem. Er zijn veel mannen en vrouwen in Haarlem, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze heb ben misschien aambeien of prikkelen de huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedi gend nieuws zijn. Mejuffrouw de Wed. Lijcklama, Spaarnwouderstraat 56 te Haarlem, zegt ons: Gedurende de laatste drie maanden heb ik aan huidontsteking geleden. Ik had namelijk roode vlek ken op niijn rechterarm en ik had hierdoor veel last vanwege de vreese- lijke jeukingen. Na aanwending van Fosters zalf zijn de vlekken verdwenen en kan ik niet anders zeggen, dan dat ik zeer veel baat bij Uw Zalf ge vonden heb. Ik ondergeteekende verklaar, dat bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zie toe, dat gij de échte Foster's Zalf bekomt, dezelfde die Mejuffrouw Lijcklama gehad heeft. Ze is te Haar lem verkrijgbaar bij de Heeren J. v. Gulik, Zijlstraat 98, J. J. Göppingeiv Groote Houtstraat 147a, en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel a 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. SPOORWEGGEVAAR. Voor de Haagsclie Rechtbank bad zich le verantwoorden een machinist bij de H. IJ. S. M., wonende te Rot terdam, beklaagd dat hij in den avond van den 7en Januari 1908, on geveer te 101/4 uur, toen hij dienst deed op een trein komende uit Rot terdam, te Hof van Delft door een onveilig staand signaal wasJ gereden, waardoor gevaar voor het verkeer was ontstaan, daar zich op hetzelfde spoor een trein bevond. De beklaagde kon geen andere ver klaring van zijn daad geven dan dat hij meende, dat het signaal veilig stond. Van vermoeidheid was geen sprake, want het was de eerste trein welken hij dien avond reed na een rusttijd van tien uren (waarin hij ook geslapen had). De man deed reeds vier jaar dienst als machinist en was yoor zijn verzuim door de maat schappij gestraft met 3 dagen inhou ding van loon-, Subst.-off. van justitie, mr. Van Geuns meende, dat na de uitvoerige inlichtingen van de deskundigen .vaststaat,.dat bewezen is hetgeen be- kl. in de dagvaarding is ten laste ge legd, nl. dat hij willens en wetens door een onveilig signaal is gereden. Waar artikel 165 W. v. S. toelaat het opleggen van gevangenisstraf, hechte nis of boete, ging spreker na welke straf hier aan beid. moet worden op- Waar hier zooveel op het spel stond, waar de hoofdfactor Is de ernst van het feit, daar meende het O. M. dat hier in elk geval een vrijheids straf opgelegd moet worden en daar om vorderde het een hechtenisstraf van i maanden. Overwegingen toch van humaniteit mogen hier wel tot leiddraad strekken, maar geenszins den doorslag geven. STAANGELD. Men zal zich herinneren dat. bij de jongste werkstaking te Rotterdam de stuwadoors de ƒ50 staangeld van de bootwerkers hebben ingehouden als zijnde dit volgens overeenkomst ver beurd. Ook dit betreft eenigc honder den bootwerkers. Eén hunner heeft thans den stuwadoor den heer F. Swarttouw voor den kantonrechter doen dagvaarden ten einde zijn ver oordeeling te krijgen tot teruggaaf van de z. i. onrechtmatig ingehou den 50. EEN STAARTJE. De heer H. Kuiper, hoofd der school te VIschtwedde (Gr.) heeft bij het clas- sikaal bestuur der N. H. K. te Win schoten een klacht ingediend tegen cts. Le Roy over diens verklaring on der eede voor de Rechtbank te Win schoten, dat de heer T. Tammes ook voor den heer Kuiper den kerkelijken omalag wel eens had voorgeschoten. De heeren Tammes en Kuiper ontken nen dit beiden. Land en Tuinbouw «ij yerdient ml Prachtige Mop the Taal gratis en fraako i wanneer gij La de Dultsche 1 t-«s Moc^arnjW*» Rijwielen32.50, f 35, f 38. KlokkenUger. I ia hp Schriftelijke Garantie. NEDERLANDSCHE TUINBOUW RAAD. Aan 138 tuinbouw-vereenigingen, over het geheele land of plaatselijk werkend, zijn de ontwerp-statuten voor den nieuw te stichten Nederland- schen Tuinbouwraad rondgezonden. Deze statuten zullen worden behan deld in een constitueerende vergade ring, welke gehouden zal worden op 14 Mei a.s., 's namiddags 1 uur, te Utrecht, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Als plaats van vestiging worden aanbevolen Den Haag, Haarlem en Utrecht. Leden zijn tuinbouwvereeni- gingen, die minstens 10 leden tellen. Vereenigingen met 10 tot 100 leden brengen 1 stem uitvan 101 tot 200 2 stemmen van 201 tot 300 3 stem men van 301 tot 500 4 stemmen van 501 tot 750 5 stemmen van 751 tot 1000 6 stemmenvan 1001 tot 1500 7 stemmen van 1501 tot 2000 8 stem men van 2001 tot 3000 9 stemmen 3000 en meer 10 stemmen. Hooger aantal stemmen dan 10 kan dus niet door één vereeniging wor den uitgebracht. De contributie wordt per stem vastgesteld, daardoor wor den de groote vereenigingen niet al te veel belastzij bedraagt 10 per stem. Het totaal aantal stemmen, dat de 138 tuinbouwverèenigingen zullen kunnen uitbrengen, bedraagt naar de getalsterkte thans 282, waardoor aan contributie zou kunnen geïnd worden f 2820. Dit bedrag is ongetwijfeld te gering ter bestrijding der jaarlijksche gewone uitgaven, als salaris secre taris, bureaukosten, liuur van loka len, reiskosten van de besturen, druk werken, enz. enz. De voorioopige commissie vertrouwt echter op den financieelen steun van de regeering en heeft met het oog daarop eene zoo lage contributie voor gesteld, opdat geen enkele vereeni ging om financieele redenen zal be hoeven te aarzelen, toe te treden. Het Centraal Bestuur bestaat uit een voorzitter en 18 leden, waarvan 3 de groenteteelt, 3 de zaadteelt, 3 de ooft teelt, 3 de boomteelt, 3 de bloe menteelt en 3 de bloembollenteelt als bedrijf moeten uitoefenen of uitgeoe fend hebben. De voorzitter wordt voor 5 jaar ge kozen aan hem wordt niet de voor waarde gesteld, dat hij beroepstuin- bouwer was of is. Aan bet Centraal Bestuur wordt toegevoegd een secretaris-penning meester, en zoo noodig, nog andere ambtenaren. Van den secretaris wordt verwacht, dat hij zich geheel aan den tuinbouw raad zal kunnen wijden en de leiden de stuwkracht der geheele organisa tie zal zijn. Daarom ligt het in de be doeling, zijn salaris op f 2500 te bepa len, omdat het onmogelijk is tegen een geringer salaris een in alle op zichten bekwaam persoon te vinden. Dit salaris is trouwens ook dat van de rijkstuinbouwleeraars. Ook zal de Raad een orgaan uit geven. j De statuten geven geen gelegenheid tot het vormen van groepen, in tegen stelling van den NederlandschenTuin- bouwbond, die de groepenvorming verplichtend stelde. De ondervinding heeft bij dien Bond reeds geleerd, dat de bij de statuten vastgestelde groe pen niet altijd de behoeften dekken. Ten slotte bestaat de mogelijkheid voor bepaalde aangelegenheden com missiën van advies te benoemen, waarvan de leden zoowel uit als bui ten het Centraal Bestuur kunnen worden benoemd. NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Marum door ds. G. Rijkx te Hoveskeste Havelte door ds. P. Niermeijer te Bakkcveen. OUD-KATHOLIEKE KERK. Dinsdagochtend vond in de kerk van St. Gertrudis aan de Mariaplaats (Driehoek) te Utrecht, de plechtige wijding plaats van den heer A. H. Mathew, pastoor te Chelsfield (Kent) tot bisschop der Oud-Katholieken in Engeland. De kerk was geheel gevuld met ge- loovigen en belangstellenden, w. o. twee Oud-Katholieke geestelijken uit Engeland. De heilige dienst werd ver richt door mgr. G. Geel, aartsbisschop van Utrecht, bijgestaan door mgrs. Spit, bisschop van Deventer, dr. Van Thiel, bisschop van Haarlem en Dem- mel, bisschop van Duitschland. As sistenten (diaken en sub-diaken) wa ren de pastoors Rinkel en Smits, van Utrecht. Aan het altaar deden dienst de geestelijken Van Schaik uit Hilver sum, Kenninck uit Amersfoort, Rin kel uit Culemborg, Prins uit Haar lem, Van Zanten uil Amersfoort, Van Beek uit Leiden, Van Vlijmen uit Eg- mond aan Zee, v. d. Pol uit IJmuiden en Gol uit Gouda. Bij het begin van de plechtige hei lige mis werd de breve van de ver kiezing van den heer Mathew tot bis schop van Engeland voorgelezen. Na den mis hadden de plechtighe den en ceremonieën plaats voor een bisschopswijding, voorgeschreven overeenkomstig het Pontificale Ro- manum, met weglating van vragen en antwoorden, betrekking hebbende op het primaatschap van den Paus te Rome, voor zoover de jurisdictie daarin begrepen wordt. De Latijnsche taal werd hierbij gebruikt in verband met de nationaliteit van den wijde ling. Onder het uitspreken van de woorden ,,Accipe spiritual sanc- tium" vond ten slotte de handopleg ging door de hier aanwezige bisschop pen plaats. Aan het einde sprak mgr. Geel de gemeente in het Hollaudsch en ver volgens den nieuw gewijden bisschop in het Fransch toe. Mgr. Geel legde den nadruk op de gewichtigheid van de handeling, welke verricht is vol gens het oude katholieke kerkge bruik. Hij wees op de overeenstemming met vroegere tijden. Toen zond men ook van Holland uit een bisschop naar Engeland, dit is nu ook weer het geval. In zijn gelukwenscli en zegenbede tot den nieuwen bisschop wekte hij dezen bovendien nog op, dat, hoewel er misschien dikwijls oogenblikken zijn, dat men het anders wenscht, toch moest de nieuwe bisschop Gods wil volgen en dezen gehoorzamen. De nieuwe bisschop sprak den slot zegen in 't. Latijn uit. („N. R. Crt.") ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Bevorderd tot doctor in de scheikunde de heer O. de Vries, geb. te Amsterdam, op proefschrift„Over complexe iridiumverbindingen"daar na tot doctor in de Nederlandsche letteren de heer L. M. G. Kooperberg, geb. te Oosterhout, iop proefschrift „Margaretha van Oostenrijk, Land voogdes der Nederlanden (tot den Vrede van Kamerijk)". Freewheel f 1.80 meer, Bijwielstandaanl 38 ct Buitenbanden f 2.81, 2.65. 8.—, 8.30. Binnenbanden fL5Q, 1.C5, s JO^net EchrlftellJkeQaranUe.Aortelcen- lantaarns 80 eent en f 1Kettingen 1 0.95. Zadelt f 1.19, Sloten Tan 10 ct af. Voetpompen f 0.47, eitra sterk f O.ïfi. Zadelbedekklng f 0.40, 0.60. Motoren, Frames, Conussen, Assen, Ketting- besehermerg, Tandraderen, HandTatten, Ketting raderen ln leder systeem, verbaiead goedkoop. Vertegenwoordigers keop getocht BJJ verdienste. Hooge korting bij aankoop rut een Monster rijwiel, zooder Terpüicb- ting tot bestelling Tan meerdere rijwielen. Iilttpfi^abrra^ndMlri^ionBit^ss TELEFODI 1485 Twee maal per week HEEN- en TERUGZENDING. De Goederen worden afgehaald tevens terugbezorgd. AanbevelendC. D F. E. t. d. BERG Vraag in de winkels aangesloten bij „Hollandia" Zij hebben ten allen tijde geldelijke waarde. Inliohtirgen 8CHA60HELSTRAAT 36rood Stoomvaartberichten I-Iet. st. Bogor, van Java naai' Rot terdam, passeerde 28 April Dover en werd hedennacht te Rotterdam ver wacht. Het st. Delfland, van Amsterdam n. Buenos-Ayres, vertrok 27 April van Duinkerken. Het st. Zaanland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 26 April Fernando Noronha. Het st. Vondel, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 28 April van Port-Said. Het st. Oranje, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 28 April te Genua. Het st. Prinz Eitel Friedrich arri veerde 27 April van Rotterdam te Nagasaki. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Almelo, 22 April. G. Nijhuis, koop man, te Enschedé. Rechter-commissa- ris mr. E. Jannink curator mr. A. ter Weele, te Enschedé. 's-Hertogenbosch, 24 April. A. Glau- demans, rijwielhandelaar, te Waal wijk. Rechter-commissaris jhr. mr. van Nispen curator mr. I. A. Swa ne. Alkmaar, 23 April. J. A. Vonk, kas sier en commissionnair in effecten, te Alkmaar. Rechter-commissaris jhr. mr. M. A. de Savornin Lohmancu rator Cohen Stuart. Assen, 23 April. G. M. Boermans, koopman in kruidenierswaren, te As sen. Rechter-commissaris mr. H. J. Westra curator G. M. Doornbos. Zutphen, 23 April. T. Eybers, aan nemer te Apeldoorn. Rechter-commis saris jhr. mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven curator mr. C. E. Stolk. Geëindigd G. J. A. Hubers, behanger, te Nij megen. H. Mok (Amsterdam). („St.-Ct.") te haar Tanaf f 4.— per saand tflflpSVe Piano- es will) a Orgelhandel Jassstraat 51,HAARLEM. Steenhouwerij en Marnier werken HAARLEM, y. fl. J. TROUPIN, GRACHT 48 TELEFOON 564. over de ïnfanterle-Kazerne. TELEFOON 664. Vestigt bijzonder uwe aandacht op zijne rijke Collectie Uitgebreide sorteering. - Nieuwste genres. - Billijke prijzen. - Nette afwerking DB HAARLEMSCHB Opgericht in 1848. Kantoor te H-a-a riem. verzekert tegen vaste en billl|ka pre- salën alle Onroerende en Roerende Goederen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ont ploffen geen brand tengevolge gehad. Hotel P. A. KLEPPER. pr. llge. penslonpr. Kei Jonl f 1,50. Jail Ang. f 2.00. Neem proef s,v.p. o Telefoon 1543. Centrum van het „Kleine Luxemburgsohe Zwitserland." een der meest interessante uitstapjes van het Groot-Hertogdom Luxemburg De geïllustreerde brochure wordt gratis en franco toegezonden. Propr. Mme. A. nelle8—HECK. Etag3»8H8cii j volgens de Tel. 1284. Prespectns gal van HAARLEM naar: E23LM8TBDE BBNKBBBBOBK HXLL£GOMLIS9S, SA8S&NHKIM, OKGST- GESST of LBIDÉN le kl. 15 Cents 20 Se kh is»/» Oost; "V. 25 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld by de Goederenagenten geven voor korte afstanden veel besparing. AMSTERDAM. DEN HAAG. ARNHEM. NIJMEGEN. LEIDEN. BERLIJN. ROTTERDAM. UTRECHT. GRONINGEN. BREDA. LEEUWARDEN. DÜSSELDORF. draagt het kenmerk van solide, doelmatig en chic e® is eigen fabrikaat. Blauw CheTiot en Fantasie Tan af fl.50. van blauw Serge, met groote verscheidenheid van Overkragen - - - - van af f3,75 tot f17. Neemt proef met onze KOSEBKLBEDIAO en nimmer betrekt u ze meer van elders.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 7