Bonh, parfJ Weerbericht I. P REICHBRT, lagran StrsohMde» Thermometerstand Rubriek voor Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Burgerlijke Stand Advertentie» U160EDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm, '10.50 uur). De Bildt, 30 April 1908. Hoogste barometerstand 770.6 m.M. U Serdisfjord laagste 747.1 m.M. te Horia (Azoren). Verwachting tot den avond van 1 Mei: Windveranderlijke later Zuid- Oostelijke wind. Gesteldheid,, van de luchtlicht be wolkt, droog weer. Temperatuurhooger. mogelijk nachtvorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 7*63 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M. 5NGBZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Hieuwsie modellex te Haarlem. Donderdag 30 April Hoogste gisteren 2 uur F. 55 Laagste hedennacht F. 400 BedtemnMdag te 12 uur F. 55 HAARLEM'S KINDERKOOR. Men schrijft ons Ruim een jaar geleden werd bij ge legenheid van de De Ruyterfeesten door een 200-tal kinderen driemaal achtereen uitgevoerd de De Ruyter- ♦aritate, van Lijssen. Herhaaldelijk werd daarna de wensch uitgesproken naar een neu traal kinderkoor, eene vereeniging, .welke lot dien tijd te Haarlem nog niet bestond. Voor do talrijke aan vragen zwichtende nam eindelijk ver leden jaar September de heer J. de Nobel, directeur van Doopsgezind Zangkoor, alhier, het initiatief tot op- richiing esner kinderzangvereeniging; eene Commissie van Bijstand en een bestuur werden gevormd en eene op roeping tot deelname in de dagbla den geplaatst. De uitkomst overtrof de stoutste verwachtingeen 300-tal kin deren meldden zich aan en werden geplaatst. Zij werden verdeeld over twee zang- •ursussen. In October jl. namen de oefeningen onder leiding van den heer De Nobel een aanvang met het aanleeren van de noten volgens de c- 'd-e-methodo en 't instudeeren van va- 'derlandsehe en schoolliederen. Meenonde eer. prikkel noodig te heb ben tci ernstige studie en om het den kinderen zoo aangenaam mogelijk te moeten maken, werden er ook een paar cantates op 't leerplan geplaatst, terwijl besloten werd deze ook voor de ouders en belangstellenden te doen uitvoeren. Nu hééft Maandag a. s. de uitvoe ring van Haarlem's Kinderkoor plaats ön zullen behalve eenige vaderland- 8che en schooiliedex-en worden uitge voerd de Sint-Nicolaas-eantate, van Bernard Zweers, en In het Woud, van P. G. van Anrooy. De allerliefste Sinterklaascantate van onzen bekwamen B. Zweers wordt uitgevoerd door den lsten cursus, be staande uit schoolgaande kinderen. Deze cantate, jaren geleden eens door de leerlingen van raej. Jeanne Landré uitgevoerd, is ten volle waard Inrui men kring bekend te worden. Op woorden van den kinderdichter Ant. L. de Rop, heeft de componist muziek geschreven, die doordringt tot het hart van uitvoerders en hoorders. Ze tintelt van leven en jubel; de bewer- kfBif is vaak komisch en nooit alle- 'daagsch eenvoudig maar toch be langwekkend. cantate „In 't Woud" wordt uit gevoerd door alle 300 kinderen. De componist, thans directeur van het Groningsch orkest, in de muzikale wereld geen onbekende, heeft een al lerliefst gedicht van Agatha Snellen verwerkt tot een belangwekkende, om vangrijke compositie. De soli worden gezongen door be leende dilettanten en leden van het koor de begeleiding is in de ver trouwde handen van Willem Andries- s&n. Er is nu voorzeker te verwachten, dat Haarlem's ingezetenen door een talrijk bezoek deze jonge vereeniging 'zullen steunen en een volle zaal het bestuur en don directeur de verzeke ring zullen geven, dat hun pogen om in deze richting volksontwikkeling te bevorderen, de sympathie heeft van 'allen. Advertentiën gaven reeds de noodi- ge inlichtingen. Bes ra. Ziekten. In de week van Woensdag 22 tot en met Dinsdag 28 April zijn te Haarlem voorgekomen 3 gevallen van rood vonk. Te Haarlemmermeer 1 geval van 'diphfheritis. Verlof Drankwet. Door G. Gude is aan B. en W. ge vraagd om verlof (Ingevolge art. 34 dier wet) tot het verkoopen van alco- bolhoudenden drank anderen dan Sterken drank voor gebruik ter plaat je van verkoop in de gelagkamer van kef perceel Ridderstraat 28. Rechtsvragen V r a a g. Ik had een schuld van f 3f.40, daarvoor accept geteekend om 4 April te voldoen. Op dien datum convenieerde het mij niet. Toen heb ik mijn crediet ƒ10 gezonden, met verzoek den wissel op te vragen en mij te vergunnen de f 21.40 restant te betalen in twee termijnen, op 1 Juli en 1 November. 8 April krijg ik een briefkaart terug eerst wissel ge heel betalen en dan zend ik 10 te rug, anders protest, wat ook is ge schied. Daarna kreeg ik een schrijven van Unitas, dat ik binnen drie dagen te betalen had 28.40. Nu herhaalde ik mijn vroeger voorstel en kreeg drie wissels ter teekoning, elk groot ƒ9.44, vervallend 1 Juni, 15 Juli en 1 Sep tember. Ik kan vooruit zien, dat het op die data niet zal schikken. Moet ik nu die wissels accepteeren, en moet ik de 7 verhooging betalen A nt w oord. - Wij vermoeden, dat die f 7 de protestkosten zijn. Ove rigens is u niet verplicht die wissels te accepteeren, maar zult dan na tuurlijk vervolgd worden en waar schijnlijk nog veel meer kosten krij gen, zoodat wij u moeten raden te trachten de vordering op de voorge stelde wijze af te doenanders zult u stellig weer protest krijgen. BEDRIJFSBELASTING. De Burgemeester brengt ter kennis dat het op den 27sten April jl. execu toir verklaard kohier no. 10 op de be drijfsbelasting dezer gemeente, dienst 1907/1908, aan den ontvanger der di recte belastingen is ter hand gesteld HOE IIEERENHOEDEN GEMAAKT WORDEN. Wie wil zien, hoe vilten heerenhoe- den gemaakt worden, moet eens een kijkje nemen voor de uitstalkasten van den winkel van den heer Lip- pits, hoek Groote Houtstraat en Ane gang. De verschillende bewerkingen die een konijnenhuid moet ondergaan om tot een mooien vilthoed vervormd te worden, zijn zeker wel interessant en de bezichtiging waard. Siaalwate'rbron. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van aandeelhouders der Maatschappij tot Exploitatie van Staalwaterbronnen te Haarlem, ziju goedgekeurd de balans over 1908 en winst- en verliesrekening over 1907 sluitende met een verlies van ƒ5598.51. Verder had plaats de uitloting van 10 obligatiën. Meeting opRozenstein. De Vrije Soc. Groep Beverwijk en het Noord-Hollandsch Propaganda- comité beleggen op Hemelvaartsdag eene groote openluchtmeeting op Ro- zehstein hij Santpoort. Op deze mee ting zullen spreken Domela Nieuwen- huis en J. W. Smit. Onderscheiding. Met genoegen deelen wij inede, dat aan onzen stadgenoot, den heer Leo nard A. Springer, is opgedragen het maken van een plan tot aanleg en exploitatie van het bekende Zorg- v 1 i e d bij Den Haag. II o o g e Gasten. Ia Hotel Funekler is de hertogin van Rutland met gevolg gelogeerd. V r ii z. Dera. Bon d. Uit den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond op 27 en 28 Mei in het gebouw Musis Sacrum, te Arnhem te houden, blijkt, dat door de Haarlemsche af deeling het volgen de voorstel is ingediend De algemeene vergadering bepaalt in zake de ouclerdomsverzekering haar standpunt. Ten einde hiertoe te geraken, wordt in deze vergadering eene commissie benoemd, welke op de eerstvolgende algemeene vergade ring een ontwerp-program over het vraagstuk der ouderdomsverzekering indient. In de toelichting wordt gezegd Op de algemeene vergadering van den Bond, welke in 1906 te Utrecht werd gehouden, werd onder instem ming cïer geheele vergadering aan mr. Treuh verzocht, zijne ideeën omtrent ouderdomsverzekering, welke hij op de vergadering had uiteengezet, na der in een brochure uit te werken. De heer Treub aanvaardde deze opdracht, waaraan hij ook spoedig voldeed. Na dien tijd is er echter over dit vraagstuk niets meer vernomen, uit gezonderd een artikel van mr. Tas man in het Sociaal Weekblad, ge schreven naar aanleiding van een congres, in Den Haag gehouden, en welk artikel niet overeenstemde met de ideeën van den heer Treub. Waar dit vraagstuk van de aller grootste beteekenis is voor de naaste toekomst, komt het der afdeeling Haarlem gewenscht voor dat de Bond in deze zijn standpunt bepaalt, of tenminste iets doet, wat binnenkort zulks doet verwachten. Ook de propa ganda zal door afdoening zeer bevor derd worden, daar nu de aanvallen op dit punt van ons program zeer moeilijk to verdedigen zijn. Militaire Zaken. In den krijgsraad alhier zullen in het tijdvak 1 Mei 190830 April 1909 zitting nemen als president de ma joor Tielens van het 2e. depöt huza ren eD als leden o. a. de le-luitenant P. Wijs' van het 10e regiment infan terie eu de le-luitenant Van Bleyen- burgh van het 2e depöt huzaren; als plaatsvervangend president is aan gewezen de majoor Schwartz van het korps pantserfort artillerie, als plaatsvervangend lid de le-luitenant jhr. Laman Trip van het 10e regiment infanterie. Aan den sergeant Könings, van het 10e regiment infanterie alhier, wordt op morgen het onderscheidingsteeken voor 6-jarigen trouwen dionst toege kend. MIDDENSTAND. De vorige week, 23 April, kwamen! op initiatief der R.-K. Middenstands-, vereeniging bijeen, de Besturen van bovengenoemde vereeniging, de Haar lemsche Ilandelsvereen. en de Ver. van Industrieelen en Kooplieden betr. Bouwk. en aanverw. vakken, in 'het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Op deze bijeenkomst werd kenbaar gemaakt, dat een verzoek gericht was tot de drie plaatselijke dagbladen, om geen advertentiën meer te plaat sen, voor die z.g. uitverkoopen van vliegende winkels. Van alle drie de bladen werd een goedgunstig ant woord hierop ontvangen; waarvoor aan die bladen een woord van dank niet mag worden onthouden. Het doel dezer bijeenkomst was in algemeene beteekenis het credietge- ven te wijzigen. Men besloot dit te trachten te verkrijgen in samenwer king met alle Middenstandscorpora ties te dezer stede. Dienaangaande vergaderden Woens dagavond in het gebouw „de Nijver heid", Jansstraat 85, de Besturen van de volgende vereenigingen: 1. R. K. Middenstandsvereen. ,,de Hanze." 2. Haarlemsche Handelsvereniging. 3. Vereen, van Industrieelen betref fende bouwk. enz., 4. Haarl. Stucadoorspatroonsveree- niging. 5. Vereen. Schilderspatroons Haar lem en Omstreken. 6. Behangers- en Stoffeerderspa- troonsvereen. Haarlem en Omstreken. 7. Patroonsvereen. van Aannemers, Metselaars, Timmerlieden, Handela ren in Bouwmaterialen voor Haar lem en Omstreken. 8. Bond van Smedenpatroons, afd. Haarlem. 9. Haarl. Varkensslagerspatroons- vereeniging. 10. Vleeschhouwersvereeniging. 11. Afd. Haarl. en Omstr. Ned. Aannemersbond. 12. Afd. Haarlem en Omstr. Bond van Rijwielherstellers en Han delaars in Nederland. 13. Loodgieterspatroonsvereen. 14. Haarl. Meubelmakerspatroons- vereeniging was afwezig met kennis geving. De vergadering -werd geleid door den heer Anton Bosse, voorzitter der R. K. Middenstandsvereeniging. De gehouden besprekingen en in gediende voorstellen in deze hoogst belangrijke bijeenkomst, zullen door de genoemde besturen in hunne resp. vereenigingen in eene eerstvolgende vergadering aan de orde gesteld wor den, waarna de Besturen nogmaals (de datum is voorloopig bepaald op 17 Juni a.s.) bijeen zullen.komen om dienaangaande besluiten te nemen. Personalia. Naar wij vernemen is tot adjunct- opzichter aan de Electrische Spoor weg-Maatschappij Rotterdam—Sche- vcningen, welke lijn binnenkort ge opend zal worden, benoemd de heer Engel, electriicien aan de Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M., alhier. Naar wij vernemen zal onze stad genoot de heer Ph. Loots zitting heb ben in de jury voor de afdeeling ge mengde koren van den bekenden zangwedstrijd, te houden in Juni a. s. Examens L. O. Haarlem, 29 April. Geslaagd de da mes: T. L. Halkema, Haarlem: E. Sonstra.1, Den Helder; M. J. de Bruijn, Enkhuizen; C. R. Adriani, Velsen. Nieuwe Zaak. De heer G. Voorham Jr. heeft in de Anthoniestraat hoek Burgwal eene nieuwe zaak geopend in religieuse, huishoudelijke- en luxe-artikelen. Het magazijn draagt den naam „de Vlijt". Labouchère Oyens Co. Wegens de uitbreiding der zaken van het kantoor te Haarlem der La bouchère Oyens Co.'s Bank is be noemd tot directeur van dat kantoor, naast den heer J. Schreuders, de heer Dr. H. van Beeck Vollenhoven. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den archi tect J. A. Traanberg alhier aanbe steed Het bouwen van een bakkerij met woning en winkel aan de Hoogstraat No. 3. Ingeschreven werd als volgt Cornelissen en Kreuger f 9125. G. L. Zantvoort 9085. J. J. Derr 9320. J. Turkenburg f 8999. W. Hoek f 8975. C. Rol ƒ9225. C. Groot Cz. 8585. J. Kroon van Diest 9500. C. den Hollander 9119. G. M. Gnodde, Santpoort, 11166. P. Deen Oosterblokker, 7969. J. J. Koning 8840. M. A. van Emmerik 8860. .T. Vink 9390. J. N. v. d. Vlerk 9107. De inschrijvers, bij wien geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. JEUGDIGE DIEVEN. Een viertal jongens hebben op Woensdag 12 Februari een brutaal stukje uitgehaald 1 Ze spraken af, wat te zullen stelen van het terrein der Haarlemsche IJsclub aan de Klever laan, en dit snoode plan is maar al te goed gelukt. Het quartet klom eerst over de schutting, verbrijzelde daar na. een ruit van het clubgebouw en maakte daar 12koperen lampen buit. Zes lampen behoorden aan de IJs club, terwijl de andere het eigendom waren van den pachter van het buf fet. De gestolen lampen werden bij en kele opkoopers verkocht en het ont vangen geld gedeeld. Drie van de vier jongens stonden nu terecht wegens diefstal met braak. Zij bekenden. Het Openbaar Ministerie eischte te gen Ed. v. d. Meer vier maanden, te gen Willem Geldorp twee maanden en tegen Gerrit Wessel 25 gulden boete of 3 maanden tuchtschoolstraf. Als verdediger van den 17-jarigen beklaagde Wessel trad Mr. Slinger- berg op. Deze deelde mede, dat de jongen nu te Vlissingen werkt en goed oppast, zoodat er alle reden is, dezen jongenbij zijn eersten misstap genadig te behandelen en slechts een geringe boete op te leggen. VERDUISTERING EN HELING. De Rechtbank veroordeelde F. H. Wigcherink, den werkman, die de firma Joh. Enschedé en Zonen voor enkele duizenden guldens benadeelde, door gedurende langen tijd tinnen platen voor letterspecie te verduiste ren, (overeenkomstig den eiscli van het O. M.) tot een jaar en zes maan den. De opkooper Abraham Wallach werd wegens heling tot twee jaar ver oordeeld. Ook tegen hem was de eisch -een jaar en zes maanden. DIEFSTAL MET BRAAK. De IJmuidenaar Dirk Warmenho- ven ging op Zondag 23 Februari des morgens omstreeks 8 uur met zijn dienstbode naar de kerk. Toen ze te rugkwamen bleek het, dat er ongc- wenschte gasten in huis war.en ge weest, want het slot der deur was ver broken en uit een eveneens openge broken géldkistje in de slaapkamer werd een bedrag van 41.50 aan zil vergeld vermist. Beschuldigd van dezen diefstal met braak stonden thans tex-echt, de 20- jarige tuinder Joh. Maks te Beverwijk en de 16-jarige landbouwer Ger. Bra kenhof te Velsen. Brakenhof bekende te zamen met Maks het misdrijf gepleegd te hebben. Maks heette echter alles te liegen en ontkende zelfs in de woning van War- rnenhovexi te zijn geweest. Dien dag hebben do beklaagden verschillende uitgavexi gedaan, voox'- al in café's. Bovendien kochten ze een portemonnaie van 1.95 en een mond orgel van 3.50. Toen de jongens aangehouden wér den, werd nog een belangrijk bedrag- op hen bevonden. Brakenhof bekende voorts nog 10 gulden in den grond verstopt te hebben, welk bedrag later door de politie is opgegraven. Eisch tegen Maks2 jaar en voor Bra- kenhof ter beschikkingstelling', der re- geerxng. UITSPRAKEN. J. B. A. van Vueren. koetsier, te Haarlem, dierenmishandeling, 5 boe te of 3 dagen hechtenis. A. Bastiaans, los wexdonan, en A. Godefroi, los werkman, beiden te Haarlem, diefstal, de le zes weken, de 2e tien weken gevangenisstraf. S. Schi'am, scharenslijper*, en J. F. Tuinman, koopman, beiden te Bever wijk, diefstal, de le zes weken, de 2e drie maanden gevangenisstraf. H. C. de Rooij, caoutchoucwerker te Haarlem, opz. vernieling, ƒ5 boete of 3 dagen hechtenis. S. Duinmeyer, arbeider te Bever wijk, wederspannigheid, 10 dagen gevangenisstraf. II. Schoen, scheepsijzeiwvei'ker en M. Dral, visscherskneclit, beiden te Zaandam, wederspannigheid, ieder 10 dagen gevangenisstraf. J. van Wieringen, koopman te Pur- merend, mish., 20 boete of 10 dagen hechtenis. A. A. Lan gereis, stx*atenm akers knecht tc Amsterdam, mish., ƒ5 boe te of 5 dagen hechtenis. C. Wijker en W. H. Bouma, beiden vischknecht te Velsen, diefstal, de le dx-ie maanden, de 2e tien dagen ge vangenisstraf. A. Veenings, koopman te Haarlem, diefstal, éen week gevangenisstraf. J. B. van Duffelen, los werkman te Haarlem, mish., 6 weken gevangenis straf. S. Molenaar, logementhouder te Beverwijk, mish., 3 boete of 2 da- gexx hechtenis. C. Heuner, vrachtrijder te Bever wijk, eenvoudige beleediging. De of ficier van justitie xiiet ontvankelijk verklaard. D. Breukhoven, smid te Zaandam, handelingen politie belemmeren, be leediging ambtenaar en wederspan nigheid, 20 boete of tien dagen hechtenis. B. van Uden, los werkman, J. N. van Looy, los werkman, H. Kolderie, los werkman, allen te Haarlem, ver duistering, ieder drie weken gevange nisstraf. K. do Vries, zonder beroep te Pur- merend, diefstal, ter beschikking van de regeering gesteld. J. B. Bakker, grondwerker te Scho ten, mishandeling en huisvredebreuk, 10 dagen gev.straf. M. Wegbrands, wed. P. Zeestraten, vei'lofhoudster J. J. Zeestraten, han delsagent, beiden te Aalsmeer, appèl drankwet-overtreding, ontslagen van rechtsvervolging. HAARLEMMERLIEDE c.a. Aangeboden door den burgemees ter werd Woensdag op de drie open bare en de Cbr. school in deze ge meente feest gevierd, waarbij de be kende Bamberg achtereenvolgens de drie openbare scholen bezocht en de kinderen mild werden onthaald. Uit de afdeeling Schalkwijk, waar geen gemeenteschool bestaat, (dé kin deren gaan te Haarlem, tér school) waren de kleinen over de scholen te. Spaarnwoude en Halfweg verdeeld; die voor Halfweg gingen per extra, „electrische". De burgemeester en zijne echtgenoo- te bezochten do vier scholen; in die te Halfweg, waar de bijzondere school smaakvol was versierd, werden aan mevrouw bouquetten aangeboden. HEEMSTEDE. Woensdag werd alhier het nieuw aoxigcbouwde groote werk aan de R. K. St. Bavo-stichtïng- plechtig inge wijd, in tegenwoordigheid van bur gemeester, wethouders exi gemeente raadsleden het algemeen armbe stuur de Eerw. heeren pastoors en dominé's, doctoren en verschillende kerkelijke corporaties en ingezetenen. 'In zijn welkomstrede bracht de pre sident dank aan de Eerw. Zusters voor de groote opofferingen zich gedu rende den bouw getroost. Tevens een woord van lof aan den heer J. Et- mans, ax-chitect, alsmede aan den heer P. Smit, aannemer, voor de zoo goede eix nette uitvoering. Het zevenjarig' ventje, dat Zater dagmiddag op zulk eene jammerlijke wijze werd overreden en gedood door een wagen der electrische tram, is Woensdagmorgen onder zeer veel deelneming ter aarde besteld. AALSMEER. Naar aanleiding van de brandstich ting. onlangs alhier plaats gehad, Ixadden Woensdagavond relletjes plaats, waarbij zekere Jansen twee revolverschoten op de menigte loste, gelukkig zonder iemand te raken. BENNEBROEK. Woensdag had in de R. K. Paro chieschool in tegenwoordigheid van .den Bui'gemeester, Mr. B. J. D. Zubli, en den pastoor Dr. Kabel, de jaarlijk- sche prijsuitdeeling plaats. DE VISCHHANDEL TE IJMUIDEN. In de Woensdagavond gehouden vergadering van visehkoopers, is, na bespreking van het afwijzend ant woord des .Ministers, om de verlaag de koopmanskorting' den len Mei nog niet te doen ingaan, naar we verne men o. m. besloten met ingang van 1 Mei voox-loopig voor 8 dagen den vischkoop te staken. De vergadering was voor verslaggevers niet toegan kelijk. .Binnenhuid TWEÉDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag De Kamer zette lieden het debat, over de Visscherijwet voort, waarbij de heer Van Asch van Wijck het ge bruik van kuilnetten bestreed, doch een verbodsbepaling, zelfs met een. overgangsmaatregel, was z. i. met het oog op den bestaanden toestand on- gewenscht. De heer De Visser bestreed de ver bodsbepalingen tegen kuilnetten, waarvan niet was aangetoond, dat zij de oorzaak waren van den achter uitgang der Yisscherij in de Zuider zee. EEN MISDAAD Men schrijft uit Barneveld Dinsdagavond begaf de tolgaarder Boersen, wonende te Achteveld, oiider deze gemeente, zich per fiets naar een paar op den weg staande woonwa gens, met de bedoeling de eigenaars hiervan te verzoeken zich te verwijde ren. Toen hij echter niet spoedig te rugkeerde, begaf ook zijn zoon zich naar de aangeduide plaats. Hier ge komen, vond hij zijn vader dood aan den kant van den weg liggen. Volgens de verklaring van de bewo ner0 der wrgens zou Boersen, bijnn onmiddellijk na aankomst, in elkaar gezakt zijn. Hoewel een ingeroepen geneeskun dige geen uiterlijke teekenen van ge weld op het lijk kon constateeren, wordt toch door de politie een streng onderzoek ingesteld. ONGELUKKEN. Woensdagmiddag werd op den Arn- hemschen weg, te Amersfoort, een doofstomme jongen door een automo biel aangereden. De wielen gingen over de beenen van den jongen, waar door een been werd afgereden. De chauffeur, die aanstonds geneeskun dige hulp inriep, had aan het onge luk niet de minste schuld. De genees heer liet den knaap naar het Eliza beth's gasthuis vervoeren. Te Zaandam speelde het éénjarig zoontje van den heer J .v. d. M. in dc keuken met een hobbelpaard, ter wijl op het forxxuis een brandend pe- troleumtoestel stond. De kleine moet op de een of andere wijze nabij dit stel hebben weten te komen, trok het er af en kreeg het over zich. Het kind geraakte in brand en kreeg zeer ern stige brandwonden. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. Woensdagmorgen circa 12 uur had Beradiena, 17-jarige dochter van Jac. Gerritsen, wonende Achterkerk te Veenendaal, het ongel uk drie hoog door de opening der lift te vallen van de spinnerij der Groote Katoenfabriek (Naaml. Venn, de Veenendaalsche Stoomspinnerij eix Weverij). Het ar me meisje was door een zware arm en schedelbreuk bijna onmiddellijk dood. De inmiddels in allerhaast ontbo den doctoren J. G. Kets en J. G. C. van de Meene konden slechts den dood constateeren. VREDESPALEIS. Het bestuur van het Vredespaleis heeft aanbesteed het maken van de fundeeringen en den onderbouw van het Vredespaleis. Minste inschrijvers de heeren Nollen, te Den Haag, en J. H. Heymerink, te Nijmegen, voor f 112.500. Teilegram men SCHEEPSONGELUK. KIEL, 29 April. (Reuter.) Bij oefe ningen met ontplofbare stoffen aan boord van het oorlogsschip „Elsass", gisteravond in de Kieler Bocht gehou den, werd door een verzuim der be dieningsmanschappen de patroon te vroeg ontstoken. Door de ontploffing werden twee man gedood, vier zwaar en twee licht gewond, onder welke laatste een vaandrig ter zee (adel borst). DE ETNA. CATANIA, 29 April. (Reuter.) De temperatuur is aanmerkelijk gedaald, de Etna is met sneeuw bedekt en werpt zwarten rook en steenen uit met geraas als bij een ontploffing. Groote angst heerscht onder de be volking in de omstreken, het veld ia door regens en asch vernieldeen hevige ontploffing werd gevolgd door uitwerping van massa's gloeiende stof. Markinieuws Op de Woensdag alhier gehouden veemarkt waren aangevoerd en ver kocht: Koeien 1 stuks f 300. N. Kalveren 80 stuks 7—11. Schapen: aangevoerd 67 stuks, ver kocht 55 stuks, f 22—f 28. «Lammeren: aangevoerd 22 stuks, verkocht 8 stuks, f 6. ONDERTROUWD 30 April. A. v. d. Vijsel en E. A. de Bing Wenniger. K. P. Nonhebei en G. A. Lasschuit. D. Pronk en M. M. J. Meelberg. P. J. Terpoorteïx' en C. E. Kenselaar. W. Kraai en M. H. Karssen. GETROUWD 30 April. J. M. Milatz en C. G. de Boer. C. Wit en A. Nieuweboer. J. A. van Bx'ussel en E. Wij ma. N. J. Kruger en J. M. A. Donker. BEVALLEN 27 April. C. Giesberts, geb. Jas, z. 28 April. E. Dorrepaal, geboren Braunsthal. A. A. v. d. Voort, geb. Schouten, d. 29 April. A. M. Peet oom, geb. Abbink, z. 30April. J. C. van Velthuijsen, geb. Van Bommel, d. OVERLEDEN 29 April. C. de Jager, 37 j., Pieter Kiesstraat. M. Meijer, geb. Des- camps, 83 j., Jansstraat. J. Koet, 45 j., Assendelverstraat. G e v. Voorw. Een jongonsbroek, een R.-K. kerk boekje, een zwartharig hondje, een gummi hal, een bruinharig hondje, een ledige geldbus met slot. Aangifte is gedaan: door een stalhouder dat uit zijn stal een horsttuig wordt vermistdat een rij wiel, dat onbeheerd voor eene woning aan de Groote Houtstraat stond, wordt vermisten door een winke lier, dat hij voor een belangrijk be drag aan-geld is opgelicht. 3S7ste STAATSLOTERIJ. 3e Klasse 4e Lijst. TREKKING VAN 30 APRIL. No. 19380 400. No. 16864 ƒ100. Prijzen van ƒ45. 346 2937 4910 8202 12323 14973 17462 226 3235 5065 8590 12366 14982 1783B 243 3250 5863 8754 12448 15276 17965 772 3449 6299 9400 12686 15283 18509 984 3607 6618 9580 12768 16113 18680 1018 3663 6649 9645 13296 16241 18861 1272 3726 6718 9720 13344 16296 19333 3584 3750 6728 9986 13702 16322 19507 1847 4093 7243 10120 14005 16413 19607 2042 4187 7411 10478 14116 166t0 19648 2293 4308 7862 10784 14332 16670 20915 2328 43f>9 8009 11708 14683 16700 20456. 2597 4444 8100 117S6 14709 17108 20568 272-9 4663 8134 12287 14724 17417 20943 KOTvSWyvOTwwwvvvvvv 5£ Den lMen Mei a.s. hopen onze ge liefde Oudera JOH, DE VRIES EN CORN, v. d, PLJQT den dag te herdenken, waarop zij vóór 40 jaar in den echt zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen. bssmsss Na eene ernstige ziekte ont sliep heden zacht en kalm in de volle verzekering der Geloofs, onze innig geliefde Echtgenoot en zorgdragende pleegvader, de Heer J. P. BEEDE VAN SCHOBE ES VL4KE, Gepensioneerd Rijksontvanger, in den ouderdom van 77 jaar. Haarlem, 28 April 1908. J. P. H. REEDE VAN SCHO- RE en VLAKE— VAN VALKENBURG. G. H. TER BRAAK. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. Geen bloemen of kransen. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 2 Mei op de Algemeene Begraafplaats aan den Schoterweg; circa elf uur van het Sterfhuis. si ®8»^0iSMEBSffieises5aaeiïaaaH»aa^^^lB Voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden tijdens de ziekte en overlijden van mijn geliefden Echtge noot PETRUS WILHELMUS DIEK- MANN, betuig ik ook namens mijne kinderen mijn hartelijken dank, in 't bijzonder aan zijne collega's van het Haarlem's Dagblad voor de laatste eer aan hem bewezen. Wed. P. W. DIEKMANN. Voor de ons betoonde deelneming bij het overlijden van onze lieve Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, betui gen wij onzen hartelijken dank. Namens Kinderen, Behuwd| en kleinkinderen, L. CORNELISSEN. Vriendelijk verzoek ik U he£ ant woord op Uw laatste schrijven nogti laten afhalen aan het U bateend&j adres.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2