Hoerhuis. Sportpraatje PREDIKBEURTEN Advertentiên V£€A? cacao LandbouwInventaris Drukwerk. .lijft dan ergens aan een of ander i tation onafgehaald staan, totdat men rerdenhing krijgt. De koffer zelf is lan meestal' aanwijzing genoeg voor t opsporen van de daders. Tal van dergelijke moorden hebben een droe- •e vermaardheid gekregen. Wij her- anenen b.v. aan do moordhistorie in 'arijs, bij welke nu jaren geleden Gabrlelle Bompard een rol speelde, if aan den moord, bedreven door de joulds te Monaco. Zoo werd het vo- >ig jaar te New-York een aan stuk- ien gesneden mensc-henlichaam (het perimnkte lijk van een Armeniër) in ien koffer ontdekt, In Londen was 't een jaar of wat geleden een kist net diergelijken inhoud, die door den lader eenvoudig was afgegeven bij den eigenaar van een magazijn voor t bewaren van inboedels. En dat was deze laatste jaren volstrekt niet het eenige voorbeeld te Londen van dien iarö. Al de hier opgenoemde gruwelen bebooren tot de historisch-gewordcn noorden. Maai' het valt toch te be twijfelen of wel ooit een zoo weerzin-' wekkende misdaad is gepleegd, als nu dezer dagen te Watert own, in den Staat New-York. Een oude getrouwde vrouw, juf frouw Brennan, die er warmpjes in- 2atj verdween plotseling. De buren, twee echtelieden, die beiden in de 70 zijn en die goede vrienden waren met de Brennan's, betrokken onmiddellijk het huis, dat zij zeiden te hebben ge kregen van de verdwenen vrouw. Na tuurlijk wekte dat argwaan. De man van juffrouw Brennan wist de politie in beweging te krijgen: er werd een onderzoek ingesteld en het lijk werd gevonden. De buren een echtpaar Farmer hadden de daad gepleegd. De oude vrouw bekende dadelijk. Haar relaas luidde ongeveer aldus: ,Ja wij hebben het gedaan. Jimmy en ik. ik en Jimmy hebben het al maan den van tevoren uitgeprakkizeerd, Zij was een goede, oude. ziel. - Juffrouw Brennan was 'n erg', vriendelijke buur Soms kwam zij een glaasje bier bij öjis drinken, en ja, ja, dan rookte zij wel eens een pijpje. Wij waren goede maatjes samen. Neen, wij hadden geen enkele grief tegen 't. ouwetje, behalve natuurlijk, dat zij zooveel meer geld had dan wij, en dat zij in een mooi huis woonde. Wel, als wij daarover gaan denken dan willen wij immers allemaal wel geld hebben en mooie huizen. En ik vrees, dat Jimmy en ik, net als iedereen dach ten, dat het niet kwaad zou zijn de oude juffrouw uit den weg. te rui men, als niemand maar. daarvan de lucht kreeg. En zoo zijn wij aan het prakkizeeren en nog eens prakkizee- ren gegaan; wij deden dat lang en nauwgezet. En al is de boel misge- ioopen, Jimmy zei toch dat wij wel Verdiend hadden dat alles goed zou gaan. In October hadden wij alles voor mekaar. Jimmy en ik gingen naai' den man van. ''i kadaster. Ik dee of ik juffrouw Brennan was en ik liet een akte op maken, waarbij ik hem het huis van juffrouw Brennan schonk. De man van 't kadaster had heelemaal geen argwaan; en de notaris naar wien wij toen gingen ook niet. Hij twijfelde geen oogenblik, of ik was juffr. Bren nan en alles was in den haak. „Maar het was heel wat moeilij ker. een kansje te krijgen om nu ook de rest in orde te maken. Juffrouw Brennan was dikwijls -genoeg bij ons in huis; maar dan kwam er altijd een ander oploopen of haar man kwam juist thuis. Maar nu verleden Donderdag kregen wij de leans. Bren nan was uit de stad. Ik vroeg over de Schutting juffr. Brennan eens even aan te komen om wat naaiwerk te bekijken. Jimm yzette de bijl achter 3e deur, om die bij do hand te heb ben. Zij ging zitten, en wij praatten wat. Toen zij Jimmy in eens: „Hé wie gaat daar voorbij." En zij loopt dadelijk, zooals vrouwen zijn, naar het raam en kijkt naar buiten. En ik pak de bijl en sla haar achter op baar hoofd. Zij maakte nog een zeer vreemd geluid, en toen viel zij op haar gezicht. En ik sloeg nog een keer of vier en toen zei Jimmy, dat bet genoeg was, want dat zij dood Was. En wij haalden de koffer en Slopten er haar in." DE JODENQUAESTIE IN RUSLAND. Een der Joodsche leden van deDoe- iaa, de heer Nisselowitsj, begaan met bet lot van een groot gedeelte zijner |eloofsgenooten in het ontzaglijke Russische Rijk, heeft het plan opge vat een wetsontwerp in te dienen, Waarbij de drukkendste en onge- fechtvaardigste bepalingen, waaraan de Joden in hot Tsarenrijk zijn onder- Worpen, zullen worden verzacht of zoo mogelijk opgeheven. Om zijn- kan ten van slagen echter te vermeerde ren. heeft hij eerst de- leiders der Voornaamste partijen gepolst en baarbij vrij merkwaardige ervaringen Opgedaan. Het eerst vroeg hij de mee ting van graaf A. Bobrinski, den lei der der uiterste rechterzijde, die van nioederszijde van Joodsche afkomst is. Deze verklaarde „Ik kan u geen gelijkstelling van uw geloofsgenoo- •en met andere staatsburgers beloven Wei echter opheffing van vele beper kingen, daar ik weet, hoevele on rechtvaardigheden tegen de Joden worden begaan". Een naamgenoot van den voorge noemde, graaf Wladimir Bobrinski, Re leider der gematigde rechterzijde, Verklaarde„Ik, persoonlijk. heb niets tegen uw voornemenook ge loof ik niet, dat mijn fractie u eenige hinderpalen in den weg zal leggen". Be? antwoord der Octobristen,. die in. de Jodenquaestie een eenigszinfl, dubbelzinnige houding aannemen, was minder tegemoetkomend. Toen de heer Nissselowitsj den Octobris- tenleidicr Alexander Goetskóf vroeg, of hij op diens medewerking kon re kenen, gewerd hem het antwoord „Wilt u misschien pogroms uitlok ken?" Toen deze vraag ontkennend beantwoord werd en de heer Nisselo witsj beloofde, dut hij niet zou aan dringen op oplossing van de Joden quaestie in haar geheel, dat hij, ten einde wrijvingen te vermijden, zich ook niet in bijzonderheden zou ver diepen en niet te veel eischen van den kostbaren tijd der Doema, maar al leen het voorstel doen de zaak aan't oordeel van een bijzondere commissie te onderwerpen, verzocht Goetskof eenige dagen uitstel, om zijn ant woord te fomiuleeren. En nadat de afgesproken termijn verstreken' was, gaf hij den heer Nis selowitsj het volgende antwoord „Ik heb persoonlijk geen bezwaren tegen de door u voorgestelde wijze van be handeling, maar ik geef u den raad eerst met minister-president Stoly- pin te spreken, om te vernemen, wel ke houding deze tegenover uwe plarn- non aanneemt. Want als de regee ring den tijd voor de behandeling van uw voorstel nog niet gekomen acht, dan kan ik er niet voor instaan, dat uw .ontwerp in handen van een com missie wordt gesteld." Goetskof had daarop de welwillend heid voor den afgevaardigde Nisselo witsj een audiëntie bij minister-presi dent Stolypin te verzoeken. De afge vaardigde vertoonde den minister een reeks brieven, waaruit bleek, dat men in verschillende deelen van Rusland bevreesd is voor pogroms op het a. s. Paaschfeest. Uit het onderhoud ech ter bleek, dat de minister in alle op zichten was ingelicht over de ophit sende artikelen in de Russische pers, maar hij gaf tevens den afgevaardig de de besliste verzekering, dat hij geenerlei gewelddadigheid tegen de Joodsche bevolking zou dulden en dat alle noodige maatregelen te dien op zichte reeds waren genomen. Toen de heer Nisselowitsj den mi nister-president mededeoling had ge daan van de meeningen der partijlei ders omtrent zijn voornemen, ant woordde deze „Reeds in den herfst van 1906 maakte de Jodenquaestie in den ministerraad een onderwerp van bespreking uit. Toen werd de ophef fing yan sommige beperkende bepa lingen al wenschelijk geacht, ik ech ter" acht het vooralsnog ontijdig een dergelijk gecompliceerd ontwerp in de thans ten einde lo opende zitting van de Doema in te dienen, daar de Joden-quaestie nauwgezette en alzij dige bestudeering eischt. Het ware dus beter, wanneer zulks in de tweede zitting geschiedde. Mochten echter uit den boezem der Doema stemmen opgaan om reeds thans een bijzonde re commissie tot onderzoek van de Joden-quaestie te benoemen, dan zal de regeering tegenover dezen wensch van de Doema* om verbetering te brengen in den toestand van de arm ste klassen van de Joodsche bevol king, een welwillende houding aan nemen". EENE ZONDERLINGE. Te Kierling, in Oostenrijk, is dezer dagen een 58-jarige, alleen wonende dame gestorven, die als een zonderlin ge bekend stond. Toen de buren, na haar eenige dagen niet gezien te heb ben, haar geheel verwaarloosde wo ning binnengingen, vonden zij daar het lijk van de vrouw, liggende tus- schen tien katten. Bij testament had de zonderlinge dame bepaald, dat. de katten moesten worden toevertrouwd aan de hoede van de Weensche ver- eeniging voor dierenbescherming, die voor de verzorging van haar lievelin gen een legaat van eenige duizenden kronen ontvangt. Een vijfjarig meisje van een molenaar, dat gaarne met de katten speelde, kreeg 1000 kronen. Het overige, vrij aanzienlijke vermogen van de vrouw erft haar zuster, die in een krankzinnigengesticht verblijf houdt. POLONYI—LENGYEL. Dezer dagen is te Boedapest het pro ces begonnen van den oud-minister Polonyi contra het lid van het Hon- gaarsche Huis van Afgevaardigden Lengyel, die zoodanige beschuldigin gen uitsprak tegen Polonyi, dat hij, ongeveer een jaar geleden, zijn por tefeuille moest neerleggen. Twee getuigen verklaarden, dat ze van den thans overleden directeur van de Donau-Scheepvanrt-Maatschappij vernamen, dat Polonyi 20.000 Kronen ha dgekregen, opdat hij in den raad. van Pest zijn tegenstand tegen het verpachten van een stuk van den Do- nauoever aan genoemde maatschap pij zou opgeven. Inderdaad liet Polo nyi zijri' verzet varen. Polonyi beroept zich er op, dat een compromis tusschen gemeente en rijk tot stand gekomen was, waarmee zijn bezwaren werden weggenomen. In de boeken van de maatschappij worden de 20.000 Kronen niet verantwoord; wel is een post van 20.000 Kronen ge vonden „voor aankoop van schepen". Dat inderdaad schepen aangekocht zijn, is niet gebleken. In het verder verloop van het pro ces bleek, dat de 20.000 kronen feite lijk niet aan Polonyi, doch aan den directeur van de Bosnische transport- maatschappij, Schmarda, werden uit betaald. Daarmee is een van de voor naamste beschuldigingen tegen Polo nyi ontzenuwd. Overigens bracht het verhoor geen bijzonderheden aan het licht. EEN OORDEEL OVER DE ENGEL- SCHE VLOOT. Naar aanleiding van veelvuldige ongelukken bij de Engelsche vloot, zegt de liberale Daily News: Het pu bliek heeft het recht te vragen wat men wint met zich aan zulke gevaren bloot te stellen en of dat niet op een andere manier kan verkregen wor den. Het mag verlangen, dat het niet aan geestdriftige beroepsmenschen mag veroorloofd zijn zich te vermeien met proefnemingen, die in geen ver houding staan tot het nut dat men er van trekt. Wij meenen, dat er ge varen zijn, die men alleen in 'n heu- sclien oorlog mag loopen, en ze te trotseeren in een spiegelgevecht aan misdaad grenst. Heel anders de Daily Graphic (uni onist) Men zou kunnen vragen, waar om de Gladiator Zaterdag tijdens een verblindenden sneeuwstorm in de druk bevaren Solent werd uitgezon den, en waartoe nachtelijke oefenin gen met bedekte lichten, gelijk die er tot het verlies van de Tiger en de Gala hebben geleid, noodig zijn. Daar op is slechts één antwoord, nl. dat oefeningen en bewegingen ter zee, on der alle weer en wind, noodig zijn om voor ons de heerschappij ter zee te behouden, en de ongelukken die er gebeuren de prijs van die heerschap pij zijn. De Attentive, die de Gala m tweeën heeft geramd en toen de Ribble be schadigd, heeft in Augustus nog de Quail, ook een torpedojager, in een aanvaring zwaar beschadigd. HONDERDJARIG BESTAAN. Het honderdjarig bestaan van den staat New-York als aartsbisdom is on der algemeene belangstelling gevierd. Meer dan 650 kerkelijke hoogwaardig- heidsbekleeders, vertegenwoordigers van den Paus, waren tegenwoordig. Het hoofdmoment van de feestviering was een mis in de kathedraal van New-York, gecelebreerd door kardi naal Lague. uit Ierland. In 150 gemeenten van den staat N.- York hadden optochten van kinderen plaats. SLANGEN-VEREERING OP HAITL De vroegere Haitaansche slaven, in naam tot het Christendom bekeerd, bleven in werkelijkheid hun oude tra-: dities getrouw en aangezien ze de zware straffen, waarmede men hen dreigde, vreesden, hielden ze in ge heime samenkomsten hun heidensche plechtigheden. Sedert echter de sla vernij werd afgeschaft en Haiti een zelfstandige staat is geworden, acht men voorzorgsmaatregelen overbodig, en daar de autoriteiten slechts hoogst zelden handelend in dezen optreden, treft men thans onder de negers op Haiti allerlei eigenaardige godsdien stige gebruiken aan, die met het Christendom absoluut niets uitstaan de hebben. De slangen-vereering, of Wodoe- cultus, speelt hierbij een groote rol, men beschouwt haar wel niet als god heid, en ziet in. haar slechts de be lichaming van een krachtig goddelijk principe; maar dit belet niet, dat haar priesters en priesteressen grooten in vloed op de bevolking weten uit te oe fenen. De Wodoe-feesten duren dagen en nachten achtereen, en bestaan hoofd zakelijk in 't offeren van witte of zwarte hanen, in woeste drinkgela gen en in 't uitvoeren van fanatieke I dansen. Mén beweert echter, dat er bij die gelegenheden zoo nu en dan ook kinderen geslacht worden, wier bloed de feestvierenden dan drinken.-» Een Katholieke geestelijke uit de bin nenlanden vertelt van een vrouw, die hem zeide, gedurende haar geheele leven 14 keer getuige geweest te zijn van een kind er slachterij; 3 keer werd haai- eigen vleesch en bloed geofferd. Toch kan men omtrent het kaniba- lisme op Haiti niets positief beweren, daar de blanken steeds van alle gods dienstige feesten buitengesloten wor den. (Tel). 'ROMANSCHRIJVER VAN VORSTE- LIJKEN BLOEDE. Te Londen ziet men vol verlangen uit naar een binnenkort te verschij nen roman; waarvan de auteur nie mand anders is dan grootvorst Mi- chel Michailovitsj van Rusland, een neef van den tsaar, die wegens zijn morganatisch huwelijk met gravin Torby van liet Russisclie hof verban nen werd. Hoewel de hoofdpersoon in dezen roman een Duitsche prins is, wordt algemeen aangenomen, dat de auteur zijn eigen geschiedenis vertelt. In de voorrede verklaart de groot vorst: „Zelf van keizerlijken bloede zijnde, wil i ktrachten het publiek te bewijzen, hoe zeer het zich vergist, wanneer het ons als de gelukkigste stervelingen beschouwt. Uit een ma terieel oogpunt beschouwd, hebben we ons wel is waar niet te beklagen, maar rijkdom en geluk hebben over 't geheel genomen bitter weinig met elkaar te maken. Denk eens aan de vele officieele plichten, die onze stand ons oplegt; dan het oordeel der publieke opinie, die elk onzer schreden critiseert. Wat is het grootste geluk op aarde? De liefde eener vrouw en de vrije keuze eoner echtgenoote. Dit nu is ons ten eenemale ontzegd, en daarom is het begrijpelijk, dat wij het huwelijk als een verschrikking beschouwen, waar aan we in verreweg de meeste geval len echter niet ontkomen kunnen." VERMAKELIJKE INBRAAK. Te Munchen is in den nacht op Dinsdag een inbraak onder grappige omstandigheden gepleegd. De dieven waren een koffiehuis binnengedron gen, om de kas van een muziek-auto- maat te plunderen. Nauwelijks had den zij een breekijzer ergens in den automaat gewrongen, of de rol begon te draaien en het heele huis daverde van de muziek van het„Es braust ein Ruf wie Donnerhall". De waard kwam aangesneld en de dieven gingen er van door, maar lie pen buiten een politie-patrouille tegen het lijf, die op de nachtelijke muziek afkwam en do inbrekers inrekende. OLIFANTEN-LEER. Van de huid van den olifant wor den tegenwoordig tapijten gemaakt. De buitengewoon sterke huid wordt op eeno bijzondere manier gelooid, waarbij zij haar natuurlijke kleur houdt. Van de huid der slurf maakt men beursjes, taschjes, étuis, enz. Vooral in Amerika zijn deze voor werpen van olifantenleer zeer in trek. Ze kosten al gauw 100. Voor eene groote portefeuille van olifantenleer betaalt men f 1200. BALDADIGHEID. Een glazenmakersleerling, die te Bamberg de grootste winkelruit van de stad, welke ruit op eene waarde van 10.000 mk. werd geschat, met een diamant bekrast had, heeft van de rechtbank daar 8 maanden gevange nisstraf gekregen. De overwinning op België. Week-Overzicht. Chelsea- Everton. De Nieuwsblad-beker is weer aan ons! dat is het groote succes van den laatsten Zondag geweest. Met de 41 overwinning in Antwerpen bewijst deze uitslag vrijwel de superioriteit van Holland boven België (dit jaar tenminste) uit. Nu het volgend jaar den Abeele- beker winnen in Antwerpen, dan heb ben we 'm in eigendom! En het Ne- derlandsch Elftal van nu is m, i. een bijzonder sterke combinatie. Akkers- dijk is 'n praehtaanwinst! eindelijk een goede centervoor! Jurgens is nog 't e'enige zwakke punt. De Holland Frankrijk-match, die 10 Mei te Rot terdam gespeeld wordt, zal wel een makkelijke victorie der onzen wor den. Voor de competitie werd weinig ge speeld. Achilles veroverde het kam pioenschap der Westelijke 2e klasse door Ajax met 42 te slaan. Nu a.s. Zondag HerculesAchilles te Utrecht. We voorspellen een ge lijk spel of eene kleine Achilles-over- winning. Van de Oost-Zuidelijke 2e klasse werd de onderofficiers-vereeniging 't Zesde (Breda) kampioen. Zondag zul len de militairen promotie spelen te gen Quick, te Nijmegen. Het derde klasse kampioenschap is ten slotte door niemand gewonnen. Dat zit zoo: Drie van de vier mochten promotiematches maken, nr. 4 kwam dus niet in aanmerking. Nu is door den uitslag V.V.A.—Alcmaria Victrix 31, laatstgenoemde club" voor de vierde plaats aangewezen, waardoor de match V.V.A.Haarlem II maar achterwege is gelaten. Met den vol genden uitslag had de loting plaats: Haarlem IIHercules II. D.V.V.—H. F. C. II. V.V.A.-—Celeritas. Deze drie matches worden morgen op de velden der derde klassers ge speeld, de revanchematches op de 2e klassers-velden' hebben den volgenden Zondag plaats. De eerste klasse-competitie, die zoo langzamerhand in het vergeetboek is geraakt, komt morgen nog eens voor hot laatst in actie, nl. met de slot- matches H.V.V.Haarlem en Sparta- Velocitas. De Haarlemmers spelen in den Haag 's-morgens om half elf {zeer matineus, nietwaar?) Het doel van deze vervroeging is 't bijwonen van Chelsea—Everton. Ten slotte, last not least, zal de tweede match om 't kampioenschap van Nederland, Quick—U. D., in het Haagje gespeeld worden. En naar ons idéé zal Quick eene flinke overwin ning behalen! Zoo -zijn we al weer aan 't. eind van !t competitie-overzicht, dat tegen woordig eiken keer wat kleiner wordt, dat weldra tot niets zal zijn versmol tenDe zomersporten naderen! Alle Haariomsche sportliefhebbers en velen buiten Haarlem zeker ook zijn deze week vervuld van de groote gebeurtenis, die ophanden is een werkelijke Engelsche eerste klas se-match aan de Spanjaardslaan! Enorm is de belangstelling voor deze match; naar wij hoorden was Vrijdag reeds bijna alles uitverkocht. Een welverdiende belooning is dat voor 't H. F. C.-bestuur, aan wien de eer van het ontwerpen en uitvoeren van dit schitterende plan geheel toekomt. Een groot aantal Hollandsche spe lers zal den wedstrijd bijwonen, en veel zal er voor hen te zien en te lee- ren zijn. Van Mr. Lieftinck, een der ijverige organisators, vernamen we Vrijdag avond nog een paar bijzonderheden. Everton had juist haar elftal-samen stelling geseind. Deze is als volgt Scott, Gebr. Balmer, Mc. Onmachie, Taylor, Adamson, Donnachie, Coleman, Freeman, Bol ton, Mountford. Dit is 't nagenoeg volledige First- League Team. Scott, Taylor, Coleman (ex-Woolwich Arsenal) en Bolton zijn de internationals van 't elftal. 't H. F. C.-bestuur heeft nog spe ciaal verzocht om den beroemden amateur Hardman mee te nemen. In dat geval speelt Mountford niet mee. Chelsea's elftal was nog niet be kend, wat samenhing met eventueele ongevallen op Woensdag 1.1. in de laatste competitiematch tegen Notts County bekomen. Voor het winnende elftal zijn elf verguld-zilveren medail les uitgeloofd, voor' 't verliezende elf zilveren. Scheidsrechter is Mr. Howcroft, dien we Zondag te Rotterdam bij Holland België zagen optreden. We kunnen getuigen dat hij 'n meester m het vak is. Nog kunnen we vermelden, dat Everton speelt in blauw shirt en wit ten pantalon, Chelsea in blauwe jer sey en dito. Waarschijnlijk zal een van beiden een kleine kleurwisseling ondergaan. De match vangt aan om half drie. ZONDAG 3 MEI. NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Kelder. pred. te Warmond, 's Avonds 6 ure, Ds. Barbas, Bevestiging van Kerkeraadsleden. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Chr. Hunning- ker, pred. te Amsterdam. JANS-KERK. Voorm. 10 ure, Ds, van Leeuwen, pred. te Bloemendaal. BAKENESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 uur, de heer Faber,. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Geen dienst. EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche. Jansweg 40. 10£ heures, du matin Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht), Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5J ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5£ ure, Ds. Tibben. NOORDERRERK (Ridderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ds. Ringnalda. CHR. GEREF. GEMEENTE. iZuiderstraat)-. Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening, 's Avonds 5J ure, Godsdienstoefening. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. wan Bake3, Nam. 1 ure, Zondagsschool (Nas- sftulaan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorrn. 10 ure, Ds. De Vries, REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Reijnders, Rem. pred. te Amsterdam, 's Middags 12J ure, Zondagsschool in de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. ld ure, Ds. Schmidt. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, Onderlinge Verga dering. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 8 uur, Evangelische Sa menkomst. Maandagavond 7—8 uur, Meisjes- vereeniging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond. Woensdagavond 89 ure, Jonge- lings-Vereeniging. SEVANGEIiiaATIEGEBODW, J&oofo3J®jeatiPaat) £8. Voorm. 10 ure, d« heer H. J. Bosch. Nam, 121/2 uur, Zondagsschool, 's Avonds 6 uur, H. J. Bosch, Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans. Maandagavond 8 uur, Jonge doch- terskrans. Donderdagavond uur, de heer H J. Bosch. aVANGSLESATIE. „■ties? ÖoddeMJke G-aruazlTïig". Drappeniersiraat 11 zwart Zondagvoormiddag 10 uur. Samenkomst 'sNam. 31/2 Kinderbijeenkomst, 's Avonds 6 ure, de heer Adr. Heij- tink, van Zaandam. Donderdagavond 71/2 uur da heer C. R. van Leeuwen van Amsterdam, EVaDgelieP BENNIBROEK Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Kollekte voor de Kerk. BEVERWIJK. Voorm. 10 uur, Ds. P. S. Bakels, Emer. pred. te Haarlem. DOOPSGEZINDE KERK. Geen dienst. BLOEMENDAAL. Vtotosm. SO we, Ds. <ma Psa&ese», van Haarlem. HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur, Ds. De Hartog. HILLEGOM. Voorn. 10 uur, Ds. Den Hertog. Doopsbedlening. 's Avonds 6 uur, Ds. Den Hartog. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt, pred. te Haarlem. SANTPOORT. Voorm. 10 uur, Ds. Bax. EVANGELISATIE. Voorin. 10 ure, Ds. Montijn, pred. te Haarlem, en de Heer Hofmeester, inleiding en intrede. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkeibach van der Sprenkel. UMUIDEN. Geen opgave ontvangen. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, H. E. Gravemeijer, Candida at tot den H. Dienst, te Utrecht. cleT&ninkkjke drank. Notaris MOENS te Beverwijk, zal op ZATERDAG 9MEI 1908, des namid dags ten 1 ure, op de hofstede Zee- rust" in den Zuidwijkermeerpolder, nabij Beverwijk, om contant geld publiek verkoopen: le. Den geheelen der Boerderij, als: dorschmachine, systeem Bertdn, Sackzaaimachin®, maai-, maal- en hakselmachines, ros molen met tusschenbeweging, wan molen, bascule, jachtwagen op col- lings-patentasseii, tilbury, 3 wagens, ploegen, eggen, landrol, zeilen, zak ken, tuigen, een partij mest en wat verder ten verkoop zal worden aange boden, 2e. 9 PAARDEN, van verschillend haar en jaren, waaronder 3 veulefc', merries met veulens van- en gedekt door de harddravershengsten Fleet wood S en Amiens, een tweejarige merrie van Amiens, 1-jarige hengst van Bismarck. Dezè paarden, waaronder een 4-ja- rige ruin met buitengewone gangOH, zijn alle geschikt om als rijtuigpaard- gebruikt te worden en mak en ver trouwd bij den weg. IFrans ErdtaïeeSc, Makelaar, presenteert als lasthebben- de van zijn principalen, op Zaterdag 30 Mei 1908, des nam. na 5 uur, in het Verkooplo kaal „De Gouden Leeuw" te Haar lem, in publieke veiling te verkoopen, ten overstaan van den Notaris J. Kooihowan. No. 1. Een ruim en solied gebouwd WINKELHUIS en ERVE met opefflt Plaats, zeer gunstig gelegen te Haar lem, op een der drukste gedeelte ratt de Zijlstraat, get. no. 49 zwart én rood, groot 1 A., 5 c.A. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags, zoomede op den ver- koopdag van 24 uur, mits vooraf be let vragende. Ten overstaan van den Notaris J. Willems. No. 2. Eon HEERENHUIS en ERVE met TUIN, zeer gunstig gelegen te Haarlem, aan de Z.z. van den Zijl- weg, nabij de Zijlbrug, get. no. 72, groot 1 A., 13 c.A. No. 3. Een HEEFENHUIS en ERVE met TUIN, naast en grenzende ieö westen aan perceel no. 2, get. no. 70, groot 1 A., 11 c.A. No. 4. Een WINKELHUIS en ERVE met TUIN en afz. opgaande BOVEN WONING, naast en grenzende ten" westen aan perceel no. 3 en op den hoek van de Ruychaverstraat, get> no. 68 zwart en rood, groot 1 A., 26 c.A. No. 24. Afzonderlijk en in combi natie en te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags, zoomede op den ver koopdag van 2—4 uur, mits vooraf belet vragende: Ten overstaan van den Notaris P. F. de Bordes. No. 5. Een HUIS en ERVE mèt TUIN en afz. opgaande BOVENWO NING te Haarlem, aan de W.z. van de Velserstraat, get. no. 10 zwart en rood, groot 1 A., 70 c.A. No. 6. Een WINKELHUIS en ER VE met Tuin en afz. opgaande BO VENWONING te Haarlem, aah de Z.e, van de Amsterdamschevaart, get. no. 2 A zwart en rood, groot 72 C.A. No. 5 en 6 te bezichtigen des Dins dags en Donderdags, zoomede op deflt verkoopdag van 24 uur, mits vooraf belet vragende. Ten overstaan van den Notaris J. Rate<band. No. 7. Een WINKELHUIS en ERVE te Haarlem, aan de N.z. van Spaarnwouderetraat, gei no. 49, groot 42 c.A. Te bezichtigen des Dinsdags en Don derdags, zoomede op den verkoopdag van 2—4 uur, mits vooraf belet vra gende. Ten overstaan van den Notaris U, J K, herstelt. No. 8. Een WERKPLAATS en ER VE te Haarlem, aan de Z.z. vaii d« Gortesteeg, get. no. 6, groot 55 c.A. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengemel de Notarissen en Makelaar. De bewijzen van eigendom en veil- conditiën liggen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie ten kan tore van de Notarissen voornoemd* zoomede copïe der veilconditiën van nos. 24 ten kantore van den Notaris P. A. VAN OLST, Sarphatistraat no. te Amsterdam en van no. 7 ten kan tore van den Notaris F. W. LUDWIG, Keizersgracht no. 333 te Amsterdam. De Stoomdriskkery „LOtTOEHs" COSTER" levert sQe soorten

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 11