NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buiteniandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken 28e Jaargang. No. 7624 Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen. MAANDAG 4 MEI 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN) VtoOf Haarlem1.29 Wco? de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Jfoanco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J.1'. PEEREBOOM ADVERTENTIÈNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer ƒ0.M Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat, Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts, voor 3 plaatsingen S contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoennnmmer der Redactie 600 en der Administratie 724, Drukkerij; Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 3 MEI. Schouwburg: Amsterdamscli too- aeelgezelsehap: Marie Jeanne, 8 uur. Brongebouw: Concert Haariemsch Muziekkorps, 8 uur. MAANDAG 4 MEI. Vereeniging: Concert Haarlem's Kinderkoor, 8 uur. Paardenmarkt. No. 733. Sen LonibiiiHclia Misdadiger Als wij aan dieven van allerlei slag hun werk niet zoo gemakkelijk maak ten, dan zou de dieverij heel gauw geen voordeel meer opleveren en de leden van 't handjegauwe gild zouden gedwongen worden, een eerlijk be drijf e zoeken. Onze dames bijvoor- >eeld dragen haar portemonnaie ge- mlijk in een taschje mee. Voor eerst loopen zij gevaar, dat ding er gens te laten liggen en daarbij kan iedere handige zakkenroller het ge makkelijk openmaken. De beide moge- ien zouden niet bestaan, als de lames eenvoudig het taschje stevig rastmaakten aan haar japon en het iloten met een sleuteltje. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat nbrekers bij kleine winkeliers hon- erd of tweehonderd gulden stelen, oms het heeie kapitaal van den ar- nen man. Dat is een andere fout. De janken, ook in Haarlem, hebben al ang een chèque-systeem ingevoerd, oodat niemand zijn geld behoeft te «waren, maar het daar kan brengen ot tijd en wijle, dat hij het noodig leeft. Aan de oningevulde blaadjes fan een chèque-boekje hebben dieven liets I Ik wil niet zeggen, dat daarmee lies, maar wel dat er veel door voor- ien zou worden. Het spreekt van elf, dat de streken van de dieven er gaan. De Londensche boef vertelt, oe men daar, waar de gewoonte om hèques te gebruiken, veel dieper is oorgedrongen, toch nog iemand weet bestelen. Bijvoorbeeld een herber- ier, die een knecht er op nahoudt en ogal dikwijls een ander heeft. De elper van den boef verhuurt zich aar en neust de gewoonten van den atroon ai wanneer hij den bier- rouwer betaalt, wanneer hij het noo- fjige geld daarvoor van de bank eemt, en waar hij het bewaart. Een t asafdruk van het geldkistje of de I, randkast is weldra genomen, een alsche sleutel spoedig gemaakt, en ip zekeren avond, wanneer er geld huis is, zal de slag geslagen wor- De valsche knecht moet nu zijn jameraden het binnenkomen gemak- elijk maken. De deur van de herberg in den regel in tweeën verdeeld, wordt gesloten met een grendel, ie naar boven en naar beneden in n opening wordt geschoven. De °*necht legt nu iets in de onderste .delopening, zoodat deze er maar i ingaat en van buiten met een itel gemakkelijk opgewipt kan wcv- |to. Heeft hij aldus zijn aandeel van Bt werk gedaan, dan gaat hij rustig aar bed, terwijl zijn kameraden op m gemak binnenkomen, de berg- aats van het geld opensluiten en rustig heengaan, nadat ze jrst de deuren, die ze openen moes- flink beschadigd hebben, om den druk te geven, dat er echt ingebro- n is. De baas heeft geen enkele re- D om zijn knecht te verdenken, die ■irtien dagen later onder een of an- r voorwendsel zijne betrekking op- t )e les, die hierin ligt, is deze: sluit deur zelf en wees voorzichtig bij keuze van uw personeel, "ant dieven zoeken ook dikwijls ik zou kunnen noemen de onwil- ;e medewerking van het per- te verkrijgen. Met negotie ren ze in den zomer buiten de bellen overal aan en trachten cle dienstbode in een goede stemming- te brengen, door haar het een of an der voor een prijsje te verkoopen. Met handigheid en vriendelijkheid wordt „de koopman" dan, vooral wanneer de familie uit is, wel eens in de keu ken op een kopje thee genoodigd, en heeft daarbij alle gelegenheid deuren en sluitingen te bezien, soms zelfs wel een afdruk te nemen van sleutels, die hier of daar hangen. Op deze strooptochten wordt na tuurlijk ook gezocht naar onbewoon de huizen. De inbreker, die wel zorgt, dat hij keurig gekleed is, belt er aan, krijgt geen antwoord, belt nog eens en wanneer hij zeker van zijn zaak is, komt hij 's avonds terug en breekt in. Meestal met een helper, die bui ten op wacht blijft staan. Is hij een maal binnen, dan is zijn eerste werk om te zien waar de achterdeur is, zoodat hij daardoor in tijd van nood ontvluchten kan. Die keurige klee ding schijnt een Engelsche. gewoonte te zijn, om de menschen gerust te stellen. Niemand vindt er iets ver dachts in, dat oen net gekleed man aan een tijdelijk onbewoond buis belt. Zoover gaat die voorzorg, dat een En gelsche inbreker er wel op uitgaat in rok en witte das. Wanneer hij dan 's nachts de politie ontmoet, kan deze veronderstellen, dat hij van een bal naar huis gaat. Voor zoover als deze waarschuwing nog noodig is, volgt uit al deze lis tigheden, dat niemand, die zijn huis tijdelijk onbewoond laat, daarin kost baarheden moet achterlaten. Ilc heb al gezegd, dat dieven en in brekers eenvoudig onbestaanbaar zou den zijn zonder helers. Het is daarom een uitstekende zaak, dat onze justi tie in de laatste jaren deze kerels flink achterna zit en al menigeen door een poosje gevangenisstraf tij delijk onschadelijk heeft gemaakt en, naar we mogen hopen, tot betere ge dachten gebraeht. Ook de politie voert tegen hen een niet minder heftigen strijd, dan tegen de dieven zelf. Van weerskanten worden allerlei listen uitgedachtdoor de politie om de he lers te betrappen, door de helers om aan de gespannen strikken te ontko men. Zoo vertelt de Londensche mis dadiger van een heler, die veel kocht, maar nooit iets in huis scheen te hebben. Hij had namelijk in zijn keuken een gewoon fornuis,^ maar met een lossen achterwand, die dus weggenomen kon worden. Achter dien wand was een groot gat in den muur en daarin verborg de gauwdief het gestolen goed. De grootste voorzichtigheid wordt bij het koopon van gestolen waar in acht genomen. Klanten moeten op een bepaalde manier aan de deur klop pen en daarbij een deuntje fluiten, dat soms om de week veranderd wordt, omdat anders licht de politie er achter komt. De Londensche boef beweert, dat hij en zijn kornuiten voor hun buit goed betaald worden en in zoover zouden we dit dan van den heler „eerlijk" kunnen noemen, al heeft overigens het begrip eerlijk heid met het helersbedrijf weinig uit te staan. De Nederlandsche heler is zoo royaal niet. Hij past op den dief in zoover weerwraak toe, dat, terwijl deze den eigenaar bestolen heeft, hij weer den dief besteelt, door hem veel minder voor den buit te betalen, dan die waard is. Inderdaad moet iemand wel overgegeven zijn aan luiheid en zucht tot bandeloosheid, om zich bij het dievengild aan te sluiten, want over 't algemeen is het maar een po ver bedrijf, met veel gevaar en ge ringe winst. Met veel minder inspan ning en zorg verdient een eerlijk man een veel beter stuk brood. Maar die werkt dag in, dag uit gestadig door en dat is juist, wat een dief niet kan en niet wil. De Londensche misdadiger, wiens mededeelingen over 't algemeen wel geloofwaardig schijnen, vertelt iets, dat haast niet te gelooven is, name lijk dat sommige Engelsche politie agenten voor geld een oogje toedoen. Als je bijvoorbeeld bezig bent met de drie kaarten, de bekende oplichterij „een, twee, drie klaveraas", dan komt er al gauw een menigte om je heen staan en als de politie je aan 't werk ziet, verjaagt ze je, wanneer je niet afschuift. Daarvoor worden soms zelfs een paar van de kamera den aangewezen, die niets anders te doen hebben dan fooien geven. Zoo betaalden we per dag wel zes of ze ven pond 72 of f 84) aan fooien. Bij de bereden politie gaat dat zoo je klopt het paard eens op den nek en laat intusschen een geldstuk in de laars van den agent glijden. Dit is haast niet te gelooven. En in elk geval is het niet van toepassing op onze Nederlandsche politie, die een zeer ontwikkeld plichtsgevoel heeft en zich tot deze practijken nooit zou leenen. Over 't algemeen is de misdadiger in een groot land en vooral in een groo te stad als Londen veel meer ont wikkeld, veel geslepener dan in een klein land als 't onze. Toch heeft ook onze politie dikwijls een zware taak, die zij goed èn bovenal eerlijk ver vult. J. C. P. HET HUWELIJK VAN GROOT VORSTIN MARIA PAULOWNA. Het Zweedsche eskader met koning Gustaaf en prins Willem van Zweden aan boord is te Reval aangekomen, begeleid door 18 Russische mjjnen- vaartuigen, welke het eskader tege moet gegaan waren. De gasten wer den door grootvorst Michael Alexan- drowitsj ontvangen. Op het station waren de gouverneur-generaal der Oostzee-provincies en het gemeente bestuur ter begnoeting aanwezig. De Zweedsche vorstelijke personen en grootvorst Michael reden met hun ge volg in den keizerlijken trein naar Tsarskoje Selo. Zondag zal in de slot kapel aldaar de huwelijksvoltrekking filaats hebben van prins Willem van Zweden met grootvorstin Maria Pau- lowna. RUSSISCHE TOESTANDEN. De bladen bevatten weder een heel stelletje moorden en overvallen. Volgens een bericht uit Radom heb ben roovers aan het station te Os- tnouec een aanval gedaan op de post, toen deze uit een pas aangekomen trein werd gehaald. Er ontstond een hevig gevecht tus9chen de soldaten en de roovers, waarbij aan weers kanten dooden en gewonden vielen. Naar aanleiding van dit voorval werd in Ostrouec een huiszoeking gehou den, waarbij de politie meermalen stuitte op gewapend verzet. Eenige menschen, bij wie de politie een on derzoek wilde doen, werden zoo kwaad, dat ze er in den wilde op los schoten, waardoor verscheidene agen ten gedood en gewond werden. Te Simferopo is een ambtenaar van den gezondheidsdienst op straat vermoord. Te Lodz zijn twee soldaten door gewapende roovers doodgeschoten. Te Kielce is de schoolopziener Afa- nossef vermoord. Rustig schijnt het in Rusland dus nog niet te zijn I DE MILITAIRE QUAESTIE IN FINLAND. De commissie voor de landsverde diging uit de Russische Doema heeft dezer dagen aan die vergadering voorgesteld, een wet uit te werken, waarbij alle nationaliteiten in Rus land, die tot nog toe van den weer- plicht vrij zijn, dus ook de Finnen, naar de in Rusland geldende bepa lingen voor den militairen dienst zu'- len worden ingelijfd. Dit voorstel heeft, zooals te verwachten was, in Finland groote ontstemming gewekt en aanleiding gegeven tot scherpe opmerkingenwant volgens de Fin- sche grondwet kan een wet voor Fin land slechts worden aangenomen door den Finschen Landdag^ en daarna worden bekrachtigd door den Tsaar-grootvorst. Finland wil dan ook maatregelen nemen, om aan den voorloopigen toestand, waarin het met betrekking tot zijn militaire regeling verkeert, een einde te maken, door het herstel van het nationale leger. Weliswaar heeft dit plan, om het nationale Finsche leger te herstellen thans geen kans op verwezenlijking, daar Rusland niet voornemens is de Finsche autonome rechten meer uit te breiden, en de Tsaar dus zulk een Finsche wet niet zou goedkeuren, maar de Russische wet in Finland invoeren zou tot groote onlusten aan leiding geven. Hoe dus de militaire quaestie in Finland zal worden opgelost is voor het oogenblik niet te voorspellen. UIT PORTUGAL. Zooals men weet, waren door de Portugeesche regeering ter gelegen heid van de opening der Cortes bui tengewone voorzorgsmaatregelen ge nomen voor de veiligheid van den koning. De agenten waren zelfs langs den weg, dien de koning nemen moest, opgesteld met het gezicht naar de vensters, teneinde daar iede re verdachte beweging te kunnen waarnemen. Of die voorzorgsmaatre gelen gewelddadigheden voorkomen hebben, valt niet uit te maken., bewe zen is echter, dat er een aantal anarchisten In de stad zich aan het oog der overheid hadden weten te onttrekken. Zeven van die gevaarlij ke individuen zijn althans iru in hechtenis genomen, twee in een wo ning aan de Avenue Dom Carlos^ dus aan den weg dien de koningsstoet is gevolgd. De politie houdt de nadere bijzonderheden lomtrent deze zaak strikt geheim. DE KONINGSMOORD IN PORTUGAL. Wegens medeplichtigheid aan den koningsmoord te Lissabon zijn in hechtenis genomen dr. Macedo Bra- ganza en Mendes Almeida, leiders van de burgerlijke vereeniging. Dr. Braganza werd gedurende het eerste verhoor door een beroerte getroffen en moest onmiddellijk naar een zie kenhuis overgebracht worden. DE SCHEEPSRAMP IN JAPAN. Voor zoover thans valt na te gaan zijn, blijkens een telegram uit Tokio, ten gevolge van de ontploffing in de munitiekamer van het Japansche op leidingsschip „Matsoesjima" om het leven gekomen 23 officieren, 33 adel borsten en 200 manschappen. DE MEI-VIERINGEN. De Schouwburg-zaal bevatte de feestvierders van den 1 Mei-dag, saamgeroepen door het Haariemsch Arbeiders-Secretariaat, zes zeven honderd personen mannen, vrou wen, jongelieden, jonge dochters, en kinderen die daar in feestelijke stemming bijeen wanen. De vrijheids liederen weerklonken. Als feestredenaar trad op Ds. Bak ker van Bolsward vooral bekend door de brochure „Naast het kruis de roode vaan". De spreker werd met applaus be groet. Ook zijn rede werd enkele kee- ren door bijvalsbetuigingen onder broken. 't Is zoo zei de redenaar he den het feest van de schoone 1 Mei. Een heerlijk feest! Er schijnt een nieuw licht in de anders dof-zwakke oogen van de verdrukte arbeiders; een licht, dat flikkert en straalt, daar de verdrukten zich nu bewust zijn, van wat ze kunnen, van wat ze moeten eischen! De schoons Mei is gekomen, die Mei met z'n groene weiden, met z'n zon nige blauwe luchten, met z'n schoon vogelen-gekweel, met z'n ontwakend natuurschoon. Wat we in de natuur zien, ontwa- waren we op dezen feestdag óók on der de arbeiders. Oók daar is een ont waken, ook daar is een getuigen van nieuw, frisch leven. De stap is gedaan op den weg, die leidt naar de bevrijding; de geknechte schudt de kluisters af, en de bezitten de klasse beeft. Het Mei-feest is een dag van geloof geloof in eigen kracht een dag van hoop hoop op een heerlijk blijde toekomst. Deze dag is een profetie van dten heerlijk blijden tijd, waarop de arbei ders zullen zegevieren, ja, de arbei ders de wereld zullen regeeren. Ge zegt, zult gij, klompje van wei nigen, de wereld regeeren? Dat is groote, brutale overschatting. Neen, zoo als we nu zijn, zullen we de we reld nog niet regeeren. Maar die dui zenden, die millioenen verdrukten, die nu nog niet eens onze Mei-feest klanken willen hooren, zullen ook eens wakker worden. De boeien van het drukkende kapitalisme, drijft ben eens in de armen van ons, van ons bewuste, en strijdende arbeiders. Om die zegepraal eens te behalen moet gestreden worden, veel gestre den! Het Mei-feest predikt den strijd. Nu is het leven van de verdrukten en geknechten zoo somber, zoo weinig licht schijnt in hun droef bestaan. De onverzorgde oude-dag, het spook werk loosheid, en nog vele andere spoken, versomberen zijn leven. Daarom pre diken we op dezen dag onze eischen: de achturige werkdag en het alge meen kiesrecht. Die eischen moeten ingewilligd wor den en ze zullen het ook, als de arbei ders-organisatie krachtig wordt, als duizenden zich scharen onder onze banieren. Het Mei-feest roept ons dus ook krachtig te ijveren voor de uitbrei ding en versterking onzer organisa ties. De zangvereeniging „De Stem des Volks" zong eenige liederen. Na den zang kwam de tooneelspeel- kunst aan de beurt. D earbeiders-tooneelclub „Vooruit gang" gaf een opvoering van de schets van Herm. Heijermans „Het Ant woord", een stuk, dat volgens bet tekstboekje „speelt in een industrie- dorp tijdens een werkstaking". Ook een propaganda-stukje dus! Aan het einde der bijeenkomst werd een collecte gehouden voor de slacht offers der staking in Krommenie. De collecte in den Schouwburg ge houden voor de stakers te Kromme nie, bracht f 16 op. IN DE VEREENIGING vierden de onafhankelijke vakorga nisaties hun Meifeest, onder de leuze: „Op naar de algemeene werkstaking". Het getal der feestvierders, ongeveer 200, zat wel wat verstrooid in de groote concertzaal. Hier was het de zangvereeniging „Excelsior" die zich liet hooren, en mooi een Mei-cantate uitvoerde, die veel succes had. Ook de nummers van de muziekver- eeniging „Voorwaarts" oogstten veel applaus. Als eerste spreker trad op de voor zitter van deze bijeenkomst, de heer Noverax, die het zeer betreurde, dat de arbeiders zoo verdeeld zijn. Waar om moeten we hier in deze stad op twee plaatsen Mei-feest vieren? Die daar nu In den Schouwburg zijn saamgekomen, zijn niet oprecht. Ze roepen wel om den 8-urigen werk dag, maar, als 't er op aan komt, zijn ze voor 10 uur. Die verdeeldheid is treurig. Op die manier is het moeilijk voor het pro letariaat de zege te bevechten, en toch, de arbeiders moeten en zullen eens overwinnen! Daarna trad de heer W. Beek van Amsterdam als spreker op. Deze redenaar prees ook het schoo ne Mei-feest, schetste de verdrukking der arbeiders, maar prees bet begin sel van de algemeene werkstaking aan, om de geknechten te bevrijden. Ook deze redenaar werd met ap plaus beloond. Mejuffrouw Edelenbosck, die daar na zou spreken, was wegens ziekte verhinderd. Op deze bijeenkomst werd gecollec teerd voor de dekking der kosten aan dezen avond verbonden. De mishandeling te Zaan dam. Vrijdag werd D. B., die op den dag van het Koninklijk bezoek te Zaan dam een Amsterdammer met een mes ernstige verwondingen toebracht, waardoor deze naar het Gasthuis te Amsterdam moest worden vervoerd, na verhoor door den Rechter-Com- missaris naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht. Polder verkiezing. Tot bestuursleden van den Veen- polder onder Haarlem en Heemstede is gekozen de heer A. Voorting, al hier.- Baden. In het Douche Badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week 805 baden genomen, in dat aan het Leidscheplein 653. VeertiendaagBche Ten toonstelling. Het Hoofdbestuur der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur deelt mede, dat de volgende Veertiendaagsche Tentoonstelling zal worden gehouden op Maandag 11 Mei a. s., in de bo venzaal der Vereeniging. Examens ActeL. O. Haarlem, 1 Mei. Geslaagd de da mes A. C. S. A. Kremer, Umuiden A. G. Wassink, Leiden R. H. de Jong, OudeweteringJ. C. Hoff, Lei den A. Riesterbos, Limmen A. Kroon, Oosthui^en N. Teer, Bever wijk T. Bolkestein Leiden. ZOMERDIENSTREGELING* A.s. Maandag ontvangen onze le zers de zomerdienstregeling 1908. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Christe- lijke School te Nieuw Vennep is be noemd onze stadgenoot mej. J. Oder- kerb. Alweer een. Door den klerk bij de politie H. J. Visser is met ingang van 30 Mei a.s. eervol ontslag uit zijne betrekking aangevraagd. Gratificatie. Door den Burgemeester is aan den agent van politie A. Nieuwenhuizen eene gratificatie van f 2.50 toegekend voor het redden van een kind uit het water van den Zijlsingel, in het be gin der vorige week, waartoe hij ge kleed te water was gesprongen. Museum van K u n s t n ij v e r- heid. Op algemeen verlangen zal de ten toonstelling' cl ierenstudies, aquarel len' en teekeningen van den kunstschilder Hovtema aanstaanden Zondag nog geopend zijn. Bovendien is er in de Rotonde eene kleine, doch uitgezochte tentoonstel ling van kantwerken geëxposeerd, vervaardigd door de leerlingen der Nederlandsche Kantwerkschool te 's-Gravenhage. Zondag is het Museum kosteloos ter bezichtiging gesteld. WAAR MOET DE NEDERLAND SCHE TUINBOUWORGANISATIE GEVESTIGD WORDEN? In het Weekblad voor Bloembollen cultuur wordt heden een pleidooi ge houden om Haarlem te kiezen als plaats voor de vestiging der NederL- Tuinbouworganisatie. Ook om de voor genomen stichting van een Tuinbouw- gebouw (Krelage-stichting), verdient Haarlem de voorkeur. In ons volgend nummer hierover meer. Militaire Zaken. De le-luitenant G. J. A. A. baron van Heemstra van het le regiment huzaren te Amersfoort, is overga* plaatst bij de depót-eskadrons alhier in garnizoen. Het eerstvolgend examen van hen, die wenschen te worden toegelaten tot de verbintenis als vrijwilliger voor het reserve-kader bij de infanterie of.de vesting-artillerie zal te Haar lem plaats hebben op 21 Juli 1908 en, zoo noodig, op een of rneervolgendQ dagen. i Adspiranten behooren de kennis geving, dat zij aan het examen wen schen deel te nemen in dier Yoege in te zenden, dat zij vóór 7 Juli 1908 ont vangen wordt door den commandant van het korps, waarbij de adspiranC zich wenscht te verbinden. BLOEMEND AAL. Bij Koninklijk besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in goudÉ aan den heer J. Wezenaar, tuinbaas op den huize „Caprera" te Bloemen- daal. Tengevolge van het schrikken van het paard, bespannen voor een wa gen van den heer A. J. Stoel te Haarlem, kwam Vrijdagavond de voerman, zekere Pijl, tusachen den wagenen het hek van de buiten plaats Belvédère bekenld. Gelukkig brak het lemoen en rende het paard den Bloemendaalschen weg op, waar door de wagen niet meer werd bewo gen en de voerman zich uit zijn be narde positie kon bevrijden. De man kwam or met eenige kleine kwetsu ren af en het paard werd een eind verder gegrepen. BEVERWIJK. Bij de Vrijdag gehouden herstem ming voor een lid van den gemeente raad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Poel, werden uitgebracht 555 stemmen. Van onwaarde 15. Hiervan verkreeg de heer G. Poel 284 stemmen en de heer P. Spanjaard 256 stem men. Gekozen werd dus de heer G Poel. AER DENHOUT. Zondagmorgen 8 uur zal alhier langs de Zandvoorterlaan, den Aerdenhouts- weg en Ooslerduin een wandeltocht worden gemaakt door de St. Jozef-ver- eeniging uit Haarlem, voorafgegaan door een muziekkorps. HEEMSTEDE. Begrafenis. Het stoffelijk overschot van den heer H. Peeperkorn Jz. wordt Maan dagmorgen omstreeks half tien op de begraafplaats te Berkenrode ter aar de besteld.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1