Weerbericht P. P. REICHERT, Heeren Streahsêdiii Thermometerstand Binnenland Uit de Arbeiderswereld Gemengd Nieuws Marktnieuws Sport ets Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 4 Mei 1908. Hoogste barometerstand 774.0 m.M. te Seydisfjordlaagste 750.5 m.M. te iValentia (Zuidkust Ierland). Verwachting tot den avond van 6 Mei Wind matige wind uit Zuidelijke richtingen. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, wellicht regen. Voor heden veel kans op onweer. Temperatuur iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. üur 757 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Nieuwste mosiellea te Haarlem. Zendag 3 Mei Hoogste gisteren .F. 58» Laagste heden nacht F. 48r5 Hedenmiddag 12 uur F. 59 Maandag 4 Mei Hoogste gisteren .F. 590 Laagste heden nacht. F. 46 Hedenmiddag 12 uur F. 68<> SCHOTEN. Zaterdagmiddag viel een schilder uit de goot van een in aanbouw zijnd huis in de Dr. Leydsstraat. Aan het gezicht bloedend verwond, en in wendig gekneusd, werd hij opgeno men en naar zijn woning vervoerd. Dr. Schouwenburg verleende de- eerste hulp. HANDBOOGSCHIETEN. De vereeniging „/Vooruitgang zij ons streven" te Santpoort, hield Zon dag op Spaarnenberg haar jaarlijk- scben wedstrijd voor 't Koningschap. Het Koningschap werd behaald door 'den heer J. Messelman met 105 pun ten. HEEMSTEDE. Begrafenis. Hedenmorgen werd onder vele blij ken van belangstelling, op de be graafplaats Berkenrode, ter aarde be steld, het stoffelijk overschot van den heer H. Peeperkorn Jr., in leven lid .Van den raad en oud-wethouder dezer gemeente. Op den doodenakker waren alle raadsleden, alsook de Burgemeester en de secretaris aanwezig. Volgens 3e gewoonte op het R. K. kerkhof, werd ook thans niet gesproken. In 'de kerk werden de gebruikelijke plech tigheden verricht. IJMUIDEN. Onze corr. schrijft Augusta-Hotel. Zaterdag is alhier geopend het nieuwe Hotel, Café-Res taurant „Augusta',' genoemd naar de Keizerin van Duifcschland. Naar de eischen des tijds ingericht met een lichtdrukwaterleiding, voor ziet dit hotel in een lang gevoelde be hoefte te Umuiden. Elf ruime logeer kamers, waarvan 4 op de le en 7 op 'de 2e étage, zijn zeer comfortabel in gericht, terwijl de badkamer op de le étage velen bezoekers hoogst aan genaam zal zijn. Zoowel bij de ope ning als heden, Zondag, was de be-1 langstelling zeer groot. Juist tegen-, over het station gelegen, zal dit ho tel ongetwijfeld veel bezoek trekken. Onze correspondent meldt Concordia. d' Eén z'n dood, des anders brood. De harmoniekapel te Beverwijk is ad patres en de Harmonie-Vereeni- ging „Concordia", die eveneens op het uiterste lag, heeft het er bovenop gehaald en goed ook, dank zij de levensgeesten, die van Beverwijk naar Umuiden gevloden zijn. Meermalen hebben we uitvoeringen van Concor dia bijgewoond zelden schonken ze ons matige voldoening. Daarin is groote verbetering geko men, dank zij de eminente leiding ,van den nieuwen directeur, den heer Sam. Vlessing, 'versterking van krach ten en geldmiddelen. Thans is het, ook in een zaal een genoegen deze vereeniging te hooren. De klankverhouding van hout en ko per, die voorheen nimmer deugde, Iaat thans niets meer te wenschen over en vooral is de voordracht veel beschaafder geworden. Ter afwisseling van de muziek trad op het gemengd zangkoor Apollo", onder leiding van denzelfden direc teur, die wegens het kort bestaan van dit koor de toegevendheid van het publiek inriep. Beter ware het ge weest, dit koor weg te laten, want het is nog niet gerijpt, om den volken voor te zetten. Herhaaldelijk werd ongelijk inge zet, de bassen en tenoren waren veel te zwak en bij stemverheffing onbe schaafd, hier en daar rauw. De uit spraak, vooral van de sissende s en z onvoldoende, terwijl bij sommige nummers de heeren geheel zwegen, 'omdat ze hun partij niet kenden. De directeur deelde mede, dat in het na- V ar door dit operette-gezelschap „Franchemont de Marskramer" zal worden opgevoerd. Hij hale er vóór dien tijd een groote eh scherpe schaaf overheen. Ter meerdere afwisseling kwam een duettistenpaar Schuylenburg, uit Am sterdam, dat in de plaats van het aangekondigde paar Voget optrad, en veel succès had. Blijft „Concordia'' flink studeeren, dan zal ze op de a.s. concoursen te Hoorn en 's-Gravenhage, waar ze in de tweede afdeeling optreedt, een zeer goed figuur maken en een zware concurrent voor de mededingers zijn. De staking der vischkoopers. Onze correspondent schrijft Nauwelijks begaven we ons heden morgen te zes uur naar den afslag, of we zagen een grooten heilbot ver pakt naar het station brengen. „Is de staking geëindigd vroe gen we. „Neen, meneer, die heb ik uit de hand gekocht", was het antwoord der afzendster. En zij deelde mede, dat ze slechts één klant had, en dat ze Zaterdag niet gekocht had. Maar dat ze het nu wel moest doen, anders had ze niet te eten en dat gaven haar de groote koopers toch niet. Enz. Dat is één, dachten we, weldra zul len er meer komen. Aan de Vis- schershaven veel volk, losse werklie den, nieuwsgierigen en versterkte po litie. Nader bericht staking. Te half tien. begon weder de af slag. Verkoclit werden een partij ton gen, tarbot, griet en zetschol, die voor lage prijzen van de hand gin gen. Deze partijen visch waren nog afkomstig van de Belle. De visch, aangevoerd door den stoomtrawler Mies en Truus wordt overgeladen in den trawler Etendracht II, die erme de naar een buitenlandsche viseh- markt zal gaan. Nog zijn gearriveerd eenige beugers met levende visch, die niet weten wat te doen. Een zevental stoomschepen met visch en een aantal loggers, 'n stoom- beuger, 'n sloep en een paar schuit jes alsmede het visscherij-school- schip. Dit en de schuitjes hebben ge lost en de stoomtrawler „Belle" ge deeltelijk. Als te zeven uur de bel gaat, is de menigte groot, het aantal koopers 'gering. Goedkooper dan Zaterdag gaat de visch, hoofdzakelijk de ton gen bijv. 20 stuks (groot en middel) 5, 40 kleine 4.50. Het restant der lading van de Bel le wordt daarna wel gelost, doch niet afgeslagen. De visch wordt in manden verpakt en zal naar markten worden gezonden. Zoo doen ook de loggers. Overigens is het zeer kalm. Geen en kel incident doet zich voor. ZANDVOORT. In het bericht omtrent de ladelich ting in een vorig nummer staat abu sief vermeld J. Z„ die moet zijn C. Z. vreemueiingen Mej. Van Diggelen, Amsterdam, Pension de Roos. J. Puncke, Bussum, villa Laura (Peters), 4 p. E. Kappelman, Amsterdam, Villa Willy (Peters), 3 pers. Th. Zur Muhlen, Watergraafsmeer Haarlemmerstraat, 8 pers. Dr. Van Dam, Haarlem, Hoogeweg 16, 5 pers. F am. Sarlel, Haarlem, Haarlem merstraat no. 50, 4 pers. Wed. Guissani, Amsterdam, Haar lemmerstraat no. 18, 3 pers. Zondag was een mooie dag. Het zonnige weder deed velen naar de ze plaats gaan. Het vervoer per spoor en tram was dan ook tamelijk groot. De winkels aan den strandweg zijn weder geopend, en de wagentjes met sinaasappelen, enz. stonden aldaar weder op hun standplaatsen. Op het strand waren reeds verschei dene badstoelen geplaatst en maak ten met de gezellige drukte een echt zomerschen indruk. Zaterdag is aanbesteedhet hou wen van een villa aan de Groote Krocht voor rekening van den heer H. C. Voet, alhier, architect de heer W. F. Doeglas. Ingeschreven was door de heeren J. Louw en E. Lubbers voor 9987, H. J. Fortgens voor 9887, A. M. en D. P. Joustra voor 8175, J. Vink voor ƒ7890, J. F. Duijn voor ƒ7987, W. Hoek voor ƒ7550, H. J. v. Zeijl te Zamd- voort voor ƒ7496, O. Schrikkema en F. Zwaan te Zandvöort voor 7494, C. Rol voor ƒ7459, Th. M. van Beur sen voor 7448, J. Miesérius voor 7080, J. Water te Zandvoort voor 6948, J. Kroon van Diest voor ƒ6840, J. Turkenburg voor 6789, T. Koper en F. Siegers te Zandvoort voor ƒ6686 en L. ten Broeke te Zandvoort voor 6650. De overigen te Haarlem. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder bezocht Zaterdag het wijkgebouw Pniël, aan den Z. O. Buitensingel, zoomede de Bewaar- en Naaischool en het Toe vluchtsoord voor Dakloozen te'sGra- venhage. MINISTERIEEL BEZOEK. Minister Heemskerk, vergezeld van den heer Royer, chef der afdeeling kunsten en wetenschappen, is Zater dag de technische hoogeschool te Delft gaan bezoeken. TEGEN VERVALSCHING VAN VOE DINGSMIDDELEN. Van 8 tot 12 September zal te Ge- nève het eerste internationale con gres ter bestrijding van de verval- sching van voedings- en geneesmid delen plaats hebben. Het congres gaat uit van de Soc. Univ. de la Croix- blanche en heeft ten doel de samen stelling van .een internationalen Co dex alimentarius. De Nederlandsche commissie, belast met het ontwerpen van een nationalen Codex alimentari us, heeft daarom de zorg op zich ge nomen voor de samenstelling van 'n Nederlandsche congresoomité. Dit eerste internationale congres zal zich bezighouden met de vraag, welke definities voor zuivere voedingsmid delen kunnen worden aangenomen. EEN NIEUW ZIEKENHUIS TE ROTTERDAM. Zaterdag is te Rotterdam een nieuw gemeentelijk ziekenhuis geopend, in tegenwoordigheid van vele genooüig- den en na een toepasselijk woord van den burgemeester den beer J. Hudig. OPGESPOORD. Voor eenige weken verdween de va der van het Hervormd Diaconiehuis te Assen met een 17-jarig weesmeisje. Zijn opsporing werd toen gevraagd. Zondag zijn de vader en het meisje op den Beilerweg hij Assen aange houden. De vader is naar het Huis van Bewaring en het meisje naar het weeshuis gebracht. MOORD. Te Rotterdam heeft Zondag een 23- jarige bootwerker in een herberg de 30-jarige Petronelle v. d. Heuvel, die zijn liefde niet beantwoordde, met elf messteken gedood. De dader is gevat en heeft bekend. DOOR GAS GEDOOD. Hedenmorgen zijn te 's-Gravenha ge twee jongelui vanl8 en 23 jaar in hun kamer dood gevonden. Zij hadden hun kleedingstukken op een gasarmpje gehangen, waardoor waarschijnlijk het kraantje is open geraakt. DROEVIG EINDE. In de Smaksteeg te Amsterdam werd Vrijdagavond een 67jarige vrouw dood in hare woning aangetroffen. Hare kleeding was nagenoeg geheel van het lichaam gesmeuld. Waarschijnlijk is de vrouw in brand geraakt, toen zij had plaats genomen boven een stoof, waarin een brandende briquet. BIDDEN IN DE KAZERNE. In navolging van Hoorn, Haarlem en Maastricht, heeft ook de kolonel- commandant van het He reg. infan terie in garnizoen te Nijmegen en Ede, bepaald, dat er voortaan vóór en na bet eten een oogehblik stilte zal zijn tot het gebed, en dat niemand wie ook, eenige binder of aanstoot mag geven. Deze bepaling is een maand op proef. ONGELUKKEN. Een man uit Hansweert, varende op een der booten AmsterdamDus- vaugüii' i%i^rafischKbericht, door het springen van een stoomketel letter lijk verbrand. Zaterdag is het lijk van K. van de Made, die sedert drie weken uit zijn woning te Maassluis vermist werd, in den Nieuwen Waterweg bij die ge meente opgevischt. Op het schietterrein aan den Buiten leiderdijk te Hoorn had een ongeluk plaats, doordat bij het schieten, de pen, waaraan de schijf is bevestigd, getroffen werd. De schijf werd ver brijzeld'en de stukken sloegen den in den kuil zittenden soldaat in het ge zicht. Ernstig verwond, is hij, na ver bonden te zijn, naar zijn woonplaats, Enkhuizen, vervoerd. Donderdagnamiddag geraakte te 'Schore de 77-jarige arbeider M. Z. in het kanaal. Hoewel hij spoedig, met behulp van een schippersbaak, door zijn zoon, die in de nabijheid was, werd opgehaald, en nog teekenen van leven gaf, overleed hij kort daarna, ondanks de tevens spoedig aangewen de geneeskundige hulp. ALG. NED. VERBOND. Vrijdag werd te Breda herdacht het 10-jarig bestaan van het Algemeen Nederlandsch Verbond met een feest avond, waarop de stichter, dr. H. J. Kieviet de Jonge, voorzitter van het hoofdbestuur, het woord voerde. On der een hartelijke toespraak bood mr. Van Dam den stichter een lauwer krans aan, met de nationale kleuren. .Tevens werd de afdeeling Breda op gericht, de eerste- in de provincie Noord-Brabant. BALDADIGHEID. De politie te Vlissingen heeft de da ders opgespoord van de in het Villa park aldaar gepleegde baldadigheden, die ook de leeuwen aan de monumen tale Badhuistrap hebben vernield. De 'schade, ongeveer 90, hebben de da ders reeds ten kantore van den ge meente-ontvanger betaald. GEVAARLIJKE BRAND. De Amsterdamsehe brandweer bluschte Zaterdagmorgen tusschen el ven en half twaalf een in omvang niet grooten doch in zijn aard zeer gevaar lijken uitslaanden brand. Deze was namelijk ontstaan in een ijzeren loods achter de grootendeels van hout op getrokken houtvuurmakersfabriek van den heer L. Spils, De Wittenstr. 186. In bedoelde loods was een pot met hars gevuld, van deze zeer brand bare stof pl.m. 140 L. inhoudende, gebarsten en in minder dan geen tijd stond de loods in lichterlaaie, zoodat de twee werklui, die er aan den ar beid waren, ijlings een goed heenko men moesten zoeken. Meteen vlamde ook een partij vuurmakers op, zoodat een hoogoplaaiende gloed tal van toe schouwers lokte. De brandweer rukte met zwaar mate riaal aan doch behoefde behalve de koolzuurspuit slechts enkele Vecht- slangen te gebruiken om het vuur te vermeesteren, dat tot de loods en het omgelegen terrein beperkt bleef. De gevaarlijke belending, een houten loods, waarin zakken met vuurma kers, briquetten en hout lagen opge stapeld, bleef onaangetast. De scha de wordt door verzekering gedekt. GRIEKSCHE TORPEDOBOOT. Een zeldzaamheid kon men Zater dagmiddag te 12£ uur aan de Ooster- doksluis te Amsterdam waarnemen, merkwaardig daarom, wijl het bijna niet voorkomt, dat een vreemde tor pedoboot in onze havens aanlegt. I De Grieksche torpedoboot „Aasbis" die arriveerde, is te Stettin op de werf Vulcan gebouwd. De gezagvoer der, de heer Lambros, deelde mede, dat de equipage 70 man sterk is. Ge durende 4 dagen zal het vaartuig te Amsterdam verblijf houden, waarna het koers zet naar Gibraltar. „SOUWTJES". v Aan de Heldersche en Tesselsehe vletterlieden, die hulp hebben ver leend bij de stranding van de stoom schepen „Bencliff' en „Perseveranza" onlangs op de Noorderhaaks gestrand is -daarvoor uitbetaald resp. 13.000 en 12.000, te zamen 25.000. Hoewel deze bedragen over een groot aantal hoofden moeten worden verdeeld, zoo zijn deze „sjouwtjes", zooals ze wor den genoemd, een aardig buitenkans je en zeer welkom in deze dagen, nu door hen met de visscherij zoo weinig valt te verdienen. MONUMENT DR. REIGER. Het Comité tot oprichting van een monument ter eere van de nagedach tenis van dr. B. Reiger besloot in zijn Zaterdagmiddag gehouden ver gadering, dat -het gedenkteeken zal. bestaan in een borstbeeld, en ter stond een circulaire tot de burgerij gericht zal worden ten einde gelden hijeen- te brengen ter verwezenlijking van het denkbeeld. VERGIFTIGING? Te Beertsterhoogen (bij Beerta, Gron.) werd het geheele gezin van den landbouwer N. Baslagen onlangs ongesteld na het eten van pannekoe ken. Van het gebruikte meel bleef iets over en dit heeft men chemisch laten onderzoeken. Daarbij is aan het licht gekomen, dat het meel arsenicum be vatte. BRANDEN. Te Ommeren (Betuwe) ontstond door het springen van een petroleumlamp een hevige brand in een huis, be woond door J. R. van Kalkeren. Een deel van den inboedel kon nog gered worden, doch de woning zelve brand de geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Aan den Graafschen w.eg onder Rosmolen tegenover Zandbergen, zijn twee woningen door brand vernield, bewoond door de gebroeders Van de Westelaken. Oorzaak onbekend. De woningen waren niet verzekerd. De landweermannen, die onder luit.-kolonel Hendrickx, juist een oe fening hielden, verleenden hun goede diensten en voorkwamen door het nat-houden van omliggende panden, dat de brand zieh verder uitstrekte. ('s-Hert. Ct.) ARM OUDJE. Men schrijft uit Beilen aan het N v. 't N. 77 jaar telt ze, de wed. G. alhier, ze is dus aan den avond van haar leven. Kinderen heeft ze niet meer, ze zijn allen reeds dood. Haar zoon, bij wien ze inwoonde, is het vorige jaar gestorven. Na zijn dood bleef de oude moeder tot nu to-e nog bij haar schoondochter inwonen en deze kreeg daarvoor van de gemeente een vergoeding van ƒ0.75 per week. Zoo lang het oude mensch nog zoo'n beetje kras was, och, toen werd ze daar geduld. Nu is ze echter ziek, bed legerig en hulpbehoevend. De schoondochter zal nu binnen kort weer trouwen en gisteren zou ze verhuizen, ora met haar aanstaanden man een nieuw huisje te betrekken. Het inboedeltje werd op een wagen gepakt. Maar de' oude vrouw? Ja, .die wilden ze niet meenemen, ze hadden genoeg aan zichzelf, de oude vrouw moest maar in 't armenhuis. Maar och, ook in 't armenhuis wilde men de -oude stumperd niet opnemen. Na nog een poos over en weder de zaak te hebben besproken, werd ten laat ste dan besloten dat de schoondoch ter baar nog weer voor een week zou meenemen, men kon haar toch niet alleen in het ledige huis achterlaten. Van gemeentewege werd voor een i-ijtuig gezorgd om het oudje te ver voeren, doch de aanstaande man van de schoondochter weigerde nog haar daarin te helpen dragen. Wat moet er toch wel in die oude stakkerd, die nog best bij kennis is, zijn omgegaan. Treurig toch, diep treurig is het, oud, arm en ziek te zijn. MEIDAG IN HET BUITENLAND. IN DUITSCHLAND. Uit het Rijnsche industriegebied wordt medegedeeld, dat ook ditmaal de Mei-feestviering teekenen vertoon de, om allengs te verloopen. Natuur lijk hadden alle socialistische bladen artikelen gebracht, over de beteekenis van het arbeidersfeest. Te Dusseldorf zag men niets bij zonders op straatde vergaderingen waren slechts matig bezocht. Een op- tochtje van 500 personen was alles, wat de kijkgragen te genieten kre gen. Te Essen moet het Meifeest in het water gevallen zijn. Er waren 28 ver gaderingen uitgeschreven, waarvan er echter 10 niet plaats hadden, daar er geen vergaderlokaal te verkrijgen was. Op de andere vergaderingen was de belangstelling uiterst gering 50 a 60 personen zalen er soms bij el kaar. Slechts twee vergaderingen brachten-het tot boven 200. Te Dortmund had het feest het ge wone verloop. Te Offenbach had de burgemeester den stadsarbeiders vrijaf gegeven. Geen incidenten hadden plaats. Mannheim hield zich absoluut rus tig te Neurenburg was nauwelijks iets 'van een feest te bemerken. In Hamburg waren de vergaderin gen tamelijk druk bezocht. Te Berlijn verliep het feest mede uiterst kalm. Ondanks de heerschende werkloosheid was de deelname gerin- ger dan vorige jaren. Op 44 vergade ringen werd een gelijkluidende motie aangenomen. In het geheel namen 33.000 arbeiders deel aan de bewe ging, tegenover 43.000 in het vorige jaar. IN FRANKRIJK. De dag is in de grootste kalmte verloopen, Parijs behield haar ge woon aanzien. De voor de handhaving der orde genomen maatregelen waren overbo dig. De ongeveer 100 vergaderingen, die gehouden waren, werden slechts matig bezocht, behalve die op de ar beidsbeurs, waar wel 2000 personen bijeen kwamen. Een aantal arrestaties, wegens het dragen van wapens, hadden plaats. In de provincie werd bijna niet ge staakt, behalve in het kolenbekken van Pas de Calais, waar bijna alle arbeiders vrijaf namen. Incidenten schijnen zich niet te hebben voorgedaan. TE LONDEN. Om twaalf uur verzamelden een honderd of vijf werkloozen zich op den heuvel bij den Tower en vertrok ken naar de Victoriakade, vanwaar om 2 uur_een stoet van eenige dui zenden, met muziek en banieren, naar Hydepark marcheerde. In zoo verre deze optocht slaagde, was het te danken aan de partij werkloozen, een paar duizend Poolsche en Russische Joden, uit Whitechapel, en dertig groote Jan Pleziers. Onder geleide van een groote poli tiemacht, te voet en te paard, trok de stoet door het Westend naar 't park, waar de menigte, aangezwollen met eenige duizenden belangstellenden en nieuwsgierigen, zich schaarde rond zeven wagens, van waar een dertigtal sprekers af het woord voerden. Tegen vijf uur waren van tien tot vijftien duizend personen aanwezig, toen, al om, op het sein van een bekken, een motie werd aangenomen, solidariteit met de werkers van andere landen uitdrukkende en op allerlei sociale wv^-armingen aandringende. Daarna verspreidde de menigte zich kalm en ordelijk. IN BELGIë In gansch België verliep het feest kalm en rustig. In de meeste groote steden hadden optochten plaats, met muziek en roode vlaggen. ~T"e Brusselen Antwerpen was meer publiek op de been dan voorgaande jaren. SCHÈEPSAANVAR1NG. Te Cuxhaven is door het Engelsche stoomschip „Hirondelle" het bericht aangebracht, dat het 9 mijlen weste lijk van Norderney het stoomschip „Köln" van de Nordd. Lloyd aan trof, gesleept door het stoomschip „Feldmarschall". De „Köln" was bi; zwaren mist gestooten tegen hei tankschip „Tsar Nikolaas II". De „Köln" werd, nadat de 800 passa giers aan boord van den „Feldmar schall" waren overgebracht, door dit schip naar den Weser gesleept. KATTENBESCHERMING. In Berlijn is een Duitsche bond voor kattenbescherming opgericht. Op de heden alhier gehouden graan en zaadmarkt waren aangevoerd en verkocht: 220 HL. Witte tarwe 8.258.60. 50 HL. Haver ƒ4. 90 HL. Bruine boonen 1111.50. VOETBAL. OOST—WEST. Op Hanenburg is Zondagmiddag weer een reuzenstrijd geleverd. Quick (West. le klasse kampioen) en U. D. (Deventer Oost. le klasse kampioen) speelden om de beslissing voor het kampioenschap van Neder land. Die beslissing is echter weer uitgebleven. De uitslag was gelijk spel, 33. Quick stelde het volgende elftal op Ferzenaar, Bosschart, Otten, v. d. Vossen, Stempels, Kollman, Welcker, Reman, Visser, Snethlage, v. d. Schaaf. U. D. Rijken, Kok, Hulscher, Ten Hove, Moltzer, Hoetink, Houwink, J. Pluim, Bueters, Dijck- meester, F. Pluim, Een enorme menschenmassa is aan wezig als uitgetrapt wordt onder scheidsrechterschap van den heer Willink. Grensrechters zijn de heeren Tetterode en Bronlchorst. Het weder is feitelijk te warm en er waait een zwakke wind. Onder het gejuich van het talrijke publiek, waaronder vele supporters uit Deventer, wordt de bal aan he rollen gebrachtU. D. speelt eers met wind mee. Dadelijk wordt de U. D.-voorhoed tegen gehouden en komt Quick goe< combineerend opzetten. Maar U. D. ij ook niet van gisteren, en zit uitste kend op den bal. En nauwelijks is e 7 minuten gespeeld, als F. Pluin U. D. met een harden schuiver di leiding geeft. Het spel verplaatst zich vlug beid partijen wegen tegen elkaar op; even als in den wedstrijd te Deventer moe ten we bij Quick de voorhoede, bi U. D. de verdediging supérieur noe men. Rijken redt eenige malen prach tig, o. m. een zeldzaam fraai scho van Welcker. Het is echter te zien, dat uit he mooie samenspel van Quick een goa moet ontstaan :.het is Snethlage, dl gelijk maakt, onder daverend ap plaus. Welcker schiet eenige malei haarscherp naast het doeï. Eenig corners leverèn niets op. Eindelij! weet Welcker met een wiskundig zui ver schot in den hoek wederom 1 doelpunten. Maar weldra zendt we derom F. Pluim een kei op het Quick net af, die door Bosschart zelf verde wordt behandeld, ten nadeeie van zijl eigen club, en de stand is 2—2. Hier mee gaat de rust in. In de tweede helft gaat het spe weder gelijk op. Quick is nu iets ii de meerderheid, en Welcker profi teert daarvan om niet een boogscho te scoren (3—2). Maar nauwelijks i weer afgetrapt of U. D. komt met keu rig samenspel opzetten en J. Pluiri doelpunt onhoudbaar (3—3). De wedstrijd is verder bij zonde geanimeerd de backs van U. D. zij uitstekend, zoodat liet harde werlte der Quickenaren niets vermag. Spoedig daarna is het tijd. Er moet nu voor de derde maal g< speeld worden en wel op neutraal tei rein. Nog nooit is er om het kampioei schap van Nederland zoo geworstel! En dit is zeker, dat U. D. verdienste lijk de eer van het Oosten heeft op gehouden. EERSTE KLASSE COMPETITIE. Uitslagen. SpartaVelocitas 11. De stand van het ranglijstje 1 thans te fj _j - Quick se fee o> E fco a 18 14 1 3 29 582 H. V. V. 18 11 2 5 24 43—5 Sparta 18 S 4 7 20 49—4 Haarlem 18 9 1 8 19 44—4 D. F. C. 18 8 3 7 19 384 H. B. S. 18 7 3 8 17 32—5 Ajax 18 6 4 8 13 42k Velocitas 18 6 2 10 14 455 H F. C. 18 5 3 10 13 40S Hercules 18 2 5 11 9 27—4 ANDERE WEDSTRIJDEN. Leeuwarden NoordZuid 43. HAARLEMSCIIE CLUBS. Jong HaarlemOranje, 42. D. O. S.-Kennemerland. Kenneme land won met 3—0. BUSSUM. De baan Cruysbergen is en blijft <j' renbaan, die bij het publiek zeer gl wild is. Begunstigd door mooi wede was dan ook wel te verwachten, da de opkomst groot zou zijn, en het wa dan ook een tegenvaller voor de mal sa, dat de twee eerste nummers z<!{ schaars bezet -waren, beide malei slechts drie mededingers en nog meel jammer was het, dat in deze nura rners van partij, dus ook van strijd geen sprake was. Redmond won spelend en Flonke wandelde, om zich het eerst aan des rechter te presenteeren. Flying Dutchman werd winnet doordat Reingold eerst aankomen i gedisqualificeerd werd, welke disqu lificatie wij bepaald jammer vonden' Reingold wilde na het vallen val het schot, niet direct aanpakken waarom Koster Jr. Reingold met dj zweep beduidde, dat hij dravel moest. Reingold ging dan 'ook val start met een paar galopsprongen doch maakte overigens geen coursej die het „schuldig" verdiende, o. i. j Gruno, die sterk favoriet was, ein digde als derde, liet ging dan ooi wel wat snel voor dezen zoon val Redseer. De verkoopsren was het glansnurni mer van den dag, en wel duurde he| geruimen tijd, vóór dat de vlag viel doch het veld ging mooi weg, uitgej zohderd Budgerigar, wiens berijdel een boete verdiende, door zijn paarj telkens achter te houden. Door dj vele faux départs werd menige seril euse candidaat buiten gevecht, gesteld doch Mrs. Rush wist met twee leng ten vóór de acht overige, over dj streep te gaan. Queeny was een ven rassende tweede. Carenthan wol prachtig mooi de Record-draveriji waarin Artillerist tweede en Goudstej derde was. j Van dezen laatsten gelooven wijl dat het nog wel een paar maanden aanloopen zal, vóór dat de hengst in orde is als eerste klas draver. Last noth least Ibrahim won we derom den hordenren, waarin Cru) quius sterk favoriet was, doch bij de eerste ronde reeds blijk gaf van „ge slagen" te zijn. Mew en Ibrahim moet men steeds in een hindernisren een goede kans geven. De gedetailleerde uitslag is all, volgt |J Toekomstprijs. Prijzendraverij. Minimum afstand 1600 Meter. 1 Redmond (1645) Koster Jr., in 3.24 di'ip viiföp *ïpp 2 Icaris (1600) J. G. de Boer, in 3.23! twee vijfde. 3 Lazuur (1600) Assendelft, in 3.33 twee vijfde. Voorjaarsprijs. Ren op de vlakke, baan voor Inlandsche paarden. Afstand 1400 Meter. fl' 1 Flonkel (70 K.G.), Knight, in 1.37 twee vijfde sec. 2. Ixia (48 K.G.) Allen, drie lengten n Hooimaand-prijs. Handicapdraverij. Minimum afstand 2400 Meter. L, 1 Every Sympathie (2450) ,T. G. de^ Boer, in 4.19 drie vijfde sec. j' 2 Albertine (2575) J. Enslng, in 4.1IL 171PV viifflp PPP 3 Gruno (3575) J. F. de Boer, in 4.2# Gedisqualificeerd Reingold en Jaané tje wegens onzuiver draven. ff Mei-prijs. Verkoopsren op de vlakktj baan.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2