Net Dagmeisje Dagmeisje DAGMEISJE musje, EtgMarsionaiii Loopknecht Letteren en Kunst Kerk en School Telegrammen Laatste Berichten Gemengd Nieuws Financïëeïe Berichten Advertentiën Meisje gevraagd Dagmsitja Ie SKandvoort Dagmeisje Qagmsrajs Stooinvaartbencnteï Dagdienstbode Dienstbode, Marktnieuws Oafgmeid Een net Meisje Dagmeisje Burgerlijke Stand Fijüstrijksier Bleekersmeisje Een Burgsrjufbeuw I Wasschen aai huis Dienstbode Strijkster Net Dagmeisje Gevraagd Een net Dagmeisje Dagmeisje Dienstbode Bskwame Keukenmeid Meisje Dagmeid gevraagd Tweede-Meisje, Esm Meisje Kneobt Stoomboot-agent H.H. Slagers. Rijwielhersteller. I heeleinboedel verbrandde. Ook kwa- men twee geiten in de Vlammen om. K. wex*d met moeite Te Borkel en Schaft brak brand uit in de woning der wed. H. Moonen aan de Kapel. De stallen en schuren alsmede een zeer groot gedeelte van den inboedel werden een prooi der vlammen. Het vuur tastte ook de aangrenzende woning met stallen j schuur van Nic. Tegenbosch, alsook de annexe woning van den gemeen- te-ontvanger H. Moonen aan en daar men het vuur niet meester was, stond in een oogwenk het huis van B. Poij- kers in lichte laaie, zoodat een vier tal gezinnen door het verwoed optre dend element dakloos zijn geworden. Uit de drie laatste panden werden de inboedels alsmede al het vee grooten- dels gered. Assurantie, alhoewel laag, dekt de schade. Te Hengelo is gisteren door qpbe- kende oorzaak afgebrand het boerde rijtje van den klompenmaker B. Hoek aan de Oldenzaalsche straat aldaar. Alleen liet vee werd gered, al het overige verbrandde. Een en ander was laag verzekerd. Te Oudemirdum geraakte het loge ment van den heer R. Berzee in brand, welke zoo spoedig toenam, dat aan blusschen niet viel te denken. Binnen den tijd van twee uren was 't geheels gebouw door het vuur ver teerd. Behalve een groot deel van den in boedel, zijn veel landbouwwerktuigen en een prachtig rijtuig verbrand. Huis en inboedel waren verzekerd. (L. Ct.) Dinsdagmorgen brandde te Epe door onbekende oorzaak de landbou- werswoning van G. Prins af. Niets werd gered, dan 2 kalveren en 2 var kens. Een koe verbrandde, terwijl een andere koe wegens hevige brand wonden moest worden afgemaakt. Een op 50 M. afstands staande wo ning, van de wed." H. ■■Scholten, ging mede in vlammen op. Hier konden alleen de meubelen gered worden. Een geit verbrandde mede. Men schrijft uit Oudenbosch Op het naburige Bosschehoofd had wederom een boschbrand plaats, wel ke door een 20-tal arbeiders kon ge stuit en beperkt worden, zoodat slechts een vijftal aren een prooi der vlammen wérden. Men verneemt, dat de oorzaak ligt in het onvoorzichtig wegwerpen van een brandenden lucifer. CONSTITUEERENDE VERGADE RING VOOR TUINBOUW. Zooals we reeds vroeger -mededeel den, zal op 14 Mei e.k. te Utrecht bij eenkomen, de commissie, die op'initi atief vaai de NedeiTandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde en van den Nederlandschen Tuinbouwbond is gevormd. Deze commissie heeft den heer H. J. Lovink, directeur-generaal van Land bouw, uitgenoodigd, zich met .het tij delijk voorzitterschap te belasten. De commissie zelve bestaat: voor de Ne- derlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, uit de heeren: E. Th. Witte, A. Kerssen Jr en J. G. Ballegro; voor den Nederlandschen Tuinbouwbond: A. M. Welling, S. Zeeman en W. G. Droog; voor de Friesclie Tuinbouwvereeniging te Leeuwarden: O. Reitsma; voor den af slag te Berlikum: M. Hoekstra; voor de Algem'eene Vereeniging voor Bloem bollencultuur: Ernst H. Krelage; voor de Pomologische Vereeniging te E koop: D. Frets; voor de Veilingsver.ee- niging „Walcheren": C. Matthijsse Jr.; terwijl als tijdelijk secretaris zal fungeeren de heer R. P. Bonthuis. Volgens de agenda zullen alsdan de ontwerp-statuten door genoemde com missie ontworpen, worden behandeld, en hij goedkeuring eventueel een voorloopig bestuur en voorloopig voor zitter worden benoemd. Alle belang stellende tuinbouwers worden ter vergadering uitgenoodigd. Aan de toe gezonden ontwerp-statuten is een lijst toegevoegd van de tuinbouwvereeni- gingen, die voor het lidmaatschap van den op te richten Nederlandschen Tuinbouwraad in aanmerking komen; terwijl een gedrukt formulier voor in vulling, en de verklaring bevattende, dat men wensclit toe te treden, vóór 10 Mei a.s. ingezonden moet worden aan den bovengenoemden secretaris te 's-Gravenhage. ARMENWET. Blijkens het agendum voor de e. v. vergadering van .de classis Leiden is door de Gereformeerde Kerk van Leiden het volgende voorstel inge diend: De Generale Synode, overwegende, dat in de laatste jaren met klimmen de kracht op de fundamenteele her ziening van de Armenwet van 1856, „Stb." no. 100 wordt aangedrongen; dat reeds den 3en Juni 1901 een ontwerp-armenwet van den rtoenma- ligen minister Goeman Borgesius verscheen, waardoor, ware dit ont werp wet geworden, de kerken onge twijfeld in groote moeilijkheden wa ren geraakt; dat de Regeering geenszins onver schillig kan zijn omtrent het gevoelen te dezer zake van een zoo belangrij ke kerkengroep als die der „Gere formeerde kerken in Nederland"; besluit als officieel gevoelen dezer kerken te dezer zake aldus uit te spreken: le. dat ook in een eventueele nieu we armenwet moet worden gehand haafd het algemeene standpunt, het welk door de tegenwoordige armen wet wordt ingenomen, nl. dat de uit oefening der barmhartigheid aan de kerkelijke en particuliere instellin gen van weldadigheid moet worden overgelaten; 2e. dat eene instelling als van de centrale registers, gelijk deze in het ontwerp-Goeman Borgesius wordt aangeboden, door de Geref. Kerken in geen geval kan worden aan vaard; 3e. dat artikelen, als art. 7 van de Armenwet en art. 4 van het ontwerp- Goeman Borgesius, waarbij de in stellingen van weldadigheid bij over treding der Armenwet met verlies der rechtspersoonlijkheid worden ge straft, in de eventueele nieuwe ar menwet niet behoort voor te komen; 4e. dat maar het bescheiden oor deel der kerken de invoering van verzekeringswetten aan die eener nieuwe Armenwet behoort vooraf to gaan. (St.) NED. ZENDINGSVEREENIGING. De 47ste Zendingsdag zal op He melvaartsdag te Rotterdam gehou den worden. In de middagbijeenkomst in het gebouw tot Nut van het Alge meen, zal de heer. C.Alb'ers, oud-zen deling der vereeniging, een referaat houden over het onderwerp„Het goed recht van de zending onder de Mohammedanen". In de samenkomst des avonds te 6 uur in de Groote Kerk zal als spre ker optreden ds. A. J. A. Vermeer, pred. te 's-Gravenhage, terwijl de kweekelingen A. van Dijk en A. van As, tot zendeling zullen worden in gezegend en daarna afgevaardigd door ds. H. J. Rooseboom, voorzitter van het hoofdbestuur. Op Vrijdag 29 Mei heeft in ,,Mai- son Koomen" de 98ste algemeene ver gadering van afgevaardigden der af- de<elingen met het hoofdbestuur plaats. SUBSIDIëN TOT BESTRIJDING VAN LUPUS. De Minister van Bimxenlandsghe Zaken noodigt de besturen van de vereenigingen, die over 1908 in aan merking wenschen te komen voor een rijkssubsidie tot bestrijding van lupus, uit, hun daartoe strekkend op gezegeld papier geschreven verzoek vóór 1 Juni a. s. tot de Koningin te richten. (St.-Ct.) MACHINISTENSCHOOL. Ter herinnering aan den verleden jaar overleden directeur der Kweek school voor Machinisten te Amster dam, den heer I. W. Visser, is het uit bijdragen van leerlingen en oud leerlingen mogelijk geworden prof. Van Hove de uitvoering op te drag gen eener marmeren buste Van den overledene, die welhaast gereed is en welke men op den 26en Juni a. s., één jaar na de begrafenis, ter plaatsing in de Kweekschool hoopt te onthul len. MINISTER DE MAREES. De Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. De Marees van Swin- deren, is Woensdag over Parijs naar Boulogne vertrokken, ten einde al daar zijn uit Amerika terugkeerend gezin te wachten en naar Den Haag te begeleiden, waar de Minister, te gen het midden der volgende week wordt terugverwacht. ONGELUKKEN. Te Benningbroek werd Dinsdag morgen de nog jonge vx'ouw van den timmerman Koorn levenloos uit eene naburige sloot opgehaald? ADOLF BOUWMEESTER. De heer Adolf Bouwmeester, die on langs te Amsterdam den Shylock speelde in het Duitsch, heeft zich aangemeld als tooneelspeler bij de Koninklijke Vereeniging Het Neder- landsch Tooneel. Deze is het met zijn voorwaarden eens geworden. Zoodra Adolf Bouwmeester het contract ge- teekend heeft, maakt hij deel uit van het {gezelschap der lbovengenoemde Vereeniging. (N. v. d. D.) NED. HERV. KERK. Beroepen te Goingarijp en Broek (Fr.) ds. E. Saraber te Pesse (Dr.) te Culemborg ds. W. G. Plante te Groenloo. Beroepen te Oudenbosch ds. C. Brunt te Oud- en Nieuw-Gastel. Aangenomen het beroep te Renkum c. a. (toez.) door ds. H. A. Heijer, te Staphorst.. (Verbeterd bericht). Beroepen te Hellevoetsluis ds. D. Ozinga te Pérnis. CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Bussum ds. Wisse, te Zierïkzee. R.-KATH. KERK. Gisteren zijn uit Roozendaal naar Lourdes vertrokken, onder leiding van de Vereeniging tot Samenstelling van Nederlandsehe Bedevaarten, ach tereenvolgens te 11.15, te 11.45 en te 12.40 uur drie volle treinen, met niet minder dan elfhonderd Nederland sehe pelgrims, waaronder met het noodig aantal verplegers en verpleeg sters, 100 zieken, die in 2 hospitaal wagens en drie ambulancewagens plaats vinden. De terugkomst is bepaald op 15 Mei ACADEMISCHE EXAMENS Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer Ch. E. P. Bodemeijer. geb. te Serang (Java), op Stellingen. Groningen. Geslaagd voor aanvul lingsexamen art. 135 H. O.-wefr, de heer J. H. Leijds. Sport en Wedstrijden VOETBAL. H. V. V.—Huil F. C. 0—3. Den Haag. Deze wedstrijd werd Woensdagmid dag om over vieren gespeeld, onder leiding van scheidsrechter A J. Wil ling. H. V. V. was voor deze gelegenheid versterkt met Tetterode en Snethla- ge en was gekleed in witte sherts, aangezien de kleuren der Engelscheu dezelfde waren als de gewone der Hagenaars, nl geel-zwart gestreepte sherts. De Engelscheu, hoewel het eerst j tegen zon een wind inspelend, zijn al i dadelijk in de meerderheid, doch stui ten op H. V. V.'s verdediging, waar vooral Heijting bijzonder uitkomt. De H. V. V. voorhoede heeft niet veel in te brengen, tegen de goede Hull-verdediging. Toch schiet Feith eens over. maar door Lutjens wordt veel te veel voor doel getalmd, waar door ettelijke kansen teloor gaan. Na ongeveer een half uur spelens onder neemt de Eingelsche rechts-binnen in z'n eentje een zeer mooien en snellen rush, waarna hij onhoudbaar weet te doelpunten. Rust 1—0. Daarna is de strijd wel wat span nender, te meer daar La Chapelle al lerfraaist de mooiste ballen uit het doel houdt, terwijl de voorhoede, o. a. D. Kessler, heele mooie rennen on derneemt. De voorzetten worden ech ter niet benut of anders heel mooi onderschept. Nog tweemaal weten de Engelschen te doelpunten, en eerst tegen zessen komt het einde met 'n 3-^overwinning. Slechts weinig publiek woonde de zen wedstrijd bij. (Hbld.) AUTOMOBILISME. De „koning der toeristen", Char les J. Glidden, is op 't oogenblik in Parijs. Hij heeft, in gezelschap van zijn vrouw en een knecht, sedert 1901 elk jaar zoowat 7 maanden rondge- tuft, nooit sneller rijdende dan 45 ki lometer in 't uur. Hij heeft in die ja ren 38 landen bezocht (ook ons land) cn ruim 74,000 kilometer per auto af gelegd. Glidden gaat zich nu op de lucht vaart toeleggen. Hij wil het dijxloma van de Fransche Luchtvaartclub ha len en gaat dan daarmee naar Ame rika. koffer geheel uitgeput en kon eerst I langzamerhand weer tot bewustzijn gebracht worden. Zooals men denkt, is het kind bij het spelen in den kof fer gekropen, en is het deksel, dat van binnen niet geopend kon worden, dicht geslagen. BRUTALE STRAATROOF. Te Tobossa in Algiers is een Fransch bankier, de heer Seba, toen hij zich naar het postkantoor begaf om twee brieven ieder met 10,000 fr. er in, aan te geven, door Arabieren omringd, mishandeld en beroofd. Hij bleef voor dood liggen. DE ETNA. De vulkaan stoot voortdurend zwa re rookwolken uit. Dinsdagmiddag te 4 uur is te Santa Verenina een sterke aardschok gevoeld; in sommige hui zen ontstonden scheuren in de mu ren. De bevolking van het dorp is he vig verschrikt en kampeert in de open lucht. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De afdeéling Haarlem van den Vxijz. Dem. Bond heeft als candidaat voor den Gemeenteraad (vac.-Miede- ma) gesteld den heer J. H. Bregonje, letterzetter alhier. Als candidaten voor het Hoofdbe stuur van den Bond werden gesteld de heeren Mr. J. "H. Thiel en Fr. Net- scher. ARR.-RECHTBANK HAARLEM. Terechtzitixxg vaxx 7 Mei 1908. Uitspraken. J. G. B., vletterman te IJmuiden, feitelijke aanraxiding der eerbaar heid, een jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. E. A. P'. van der M., timmex-nxan te HaarlemW. G., timmerman te SchotenG. Vv., zonder beroep te Schoten, diefstal drie personen met inklimming, de eerste dx-ie maanden, de tweede twee maanden gevangenis straf, de dex-de 25 boete of drie maandexx plaatsing in eene tucht school. J. M., tuinder te Beverwijk, G. F. Br., landbouwer te Velsen, diefstal, 2 personen met braak, de le één jaar en zes maanden, de 2e zes maanden cevangenisstraf. B. D., H. J.. J. A. H. R., J. J. V., A. L. M. V. Th. J. v. H., 1, 2, 5, 6, zonder beroep, 3 ltoopmans 4 metse laar, allen te Haarlem, diefstal, de le en 3e ieder 6 maanden, de 2e twee maanden, de 4e drie maanden, de 6e dcrie wekexx gevangenisstraf, <de 5e ter beschikking van de Regeering ge steld. C. H., vrachtrijder te Beverwijk, eenvoudige beleediging, f3 boete of 2 degen hechtenis. G e v. Vo o r w. Een konijn, een gouden ketting met dito medailjon, een dameshorloge met ketting, een portemonnaie met eenig geld, een ledige pakkist. HONGERONLUSTEN. Uit Willemstad ontvaxigt de „New- York Herald" een telegram meldende, dat een aantal arbeiders te La Guayra in Vexxezuela, die binnen een sanitair cordon werden gehouden, door den honger gedreven, dit cor- don hebben verbroken. De regeering, zoo meldt het tele gram verder, lieeft in het agentschap van de Dutch Mail Steamship Com pany (de Koninklijke West-Indische mail, ixatuuxiijk) papieren eix voor raden verbrand, omdat een employé van dit agentschap aan de pest zou zijn gestorven. BERGONGELUK. De professor in de geographic aan de universiteit te Czernowitz, doctor Ferdinand Löwl v. Leukenthal, is op 1 Mei op den Gaisberg, dien hij beste gen had om mineralexx te zoeken, ge vallen, en. 180 meter diep in een kloof gestort. Hij werd door de uitgezon den reddingsbrigade uit Gaisbei'g dood en ontzettend verminkt gevon den. DE AMOER-SPOORWEG. De oliekoxxing Rockefeller heeft thans eenige vertegenwoordigers naar Petex-sburg gezonden, ten einde met de Russische regeex-iug in onderhan deling te treden over den aanleg van den Amoer-spooi'weg. Rockefeller biedt aan den spoorweg binnerx vijf jaren aan te leggen, en daarvoor alleen Russische matex-ialen en Russische ai-beiders te gebruiken. Subsidie van de regeering wenscht hij niet, alleen het recht obligaties uit te geven. Naar uit. Petersburg wordt gemeld, zou men in officieele kringen naar dit aanbod wel ooren hebben. De spoorweg zou ongeveer 2000 mij len lang worden en ongeveer 500 mil- lioen gulder kosten. IN EEN KOFFER. Het tweejarige dochtei'tje van een te Offenbach wonenden koopman wa9 plotseling spoorloos verdwenen. Alle pogingen, haar terug te vinden bleven zoixder gevolg en reeds wilde ixxen de hulp der politie inwinnen, toen het dienstmeisje een zacht ge roep hoorde uit een grooten reiskof fer, die in de slaapkamer der familie stond. Snel werd het deksel geopend, en het kind kwam te voorschijn. Het was door het lange zitten in den UIT MAROKKO. TANGER, 6 Mei. (Reuter). Officieel wordt gemeld, dat Moulay Hafid Me- quinez is binnengetrokken, waar hij toegejuicht en ontvangen werd met het koninklijk saluut der batterijen. Zijn plan is zoo spoedig mogelijk zijn opixiarsch naar Fez voort te zetten, dat op 5 uur afstands ligt. Het geheele noordelijk binnenland valt hem bij. BENSDORP Co. De Amsterdamsche berichtgever van de Frf. Ztg. verneemt met be trekking tot de financieele moeilijk heden, waarin de N. V. Hollandsche Cacao- en Chocoladefabrieken, voor heen Bensdorp Co., zich bevinden, dat het passief ƒ4 mxllioen bedraagt waartegenover het actief geschat wordt op ƒ5 millioen. De Twentsche Bankvereeniging zou, volgens den correspondent, met meer dan ƒ500,000 hij do firma betrokken zijn, doch haar vorderingexx zijn voor het groot ste gedeelte gedekt. Het Crédit Lyon- nais te Parijs, de Unionbank te Wee- nen, alsmede een van de groote Duit- sche banken zouden eveneens tot aan zienlijke bedragen hij de firma be trokken zijn. s isaüa Op den 20sten Mei hopen oxxze ge liefde Ouders Petrus Johannes van Soomeren en Johanna Akersloot hunne 45-jarige Echtvecreeniging te herdenken. Dat God hen nog vele ja ren voor ons moge sparen, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkin deren. Uit aller naam, W. G. KOEHORST— v. SOOMEREN. 9 WviivvvvWvVWWJViVvWJ uit den boerenstand, tegen hoog loon in klein gezin. Br. fr. lett. H., Boek- handel VAN MEURS, Santpoort. Gevraagd net niet beneden de 14 jaar. P. G. Langendijkstraat 12 r. gevraagd een fatsoenlijk DIENST MEISJE, wasch buitenshuis. V. d. WERFF, Bakkerij, Joh. Mezgerstraat Geraagd een flink R. K. Adres te vernemen Bur. Haarl. Dagblad. Terstond gevraagd een flink niet beneden de 15 jaar. Wilhelmina- Btraat 50. EEK B£BCHAAFOE Juffrouw, drie jaar gestudeerd heb bende, zoekt plaatsing op kantoor of anderszins. Hoog salaris geen ver- eischte. Brieven onder No. 13650 Bur. Haarl. Dagblad. CORRESPONDENTIE. Dexx Heer V. Wij meenen dat u 't beste doet u te wenden tot het Departement van Justitie. Het st. Bali, van Amstex-dam naar Batavia, vertrok 6 Mei van Malta. Het st. Menado, van Rotterdam en Antwerpen naar Java. passeerde 6 Mei Vlissingen. Het st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Mei Oues- sant. Het st. Sumatx*a, vaix Batavia naar Amsterdam, passeerde 6 Mei Perim. Het st. Cex'ain, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde vóór 5 Mei te Singapore. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Groningen, 1 Mei R. Groefsema, koopman te Leek. Jhr. mr. W. Alber- da van Eltenstein, rechfer-commissa- xiscurator mr. A. W. Koch. 's-Gravenhage, 5 Mei. L. S. Baruch aldaar. Rechter-commissaris mr. A. E. Croockewitexirator mr. R. V. Bakker. L. Oosterlaan, aldaar. Rechter- commïssai-is mr. P. Polvlietcurator mr. Th. C. Gousalves. A. A. van Riel, koopman te Lei den rechter-commissaris mr. H. A. M. Rees curator mr. H. W. G. J. de Jong. A. Smit exx S. Smit, handelende on der den naam Gebr. Smit, te Lei den. Rechter-commissaris mr. J. F. v. d. Lek de Clercq; curator mr. Ph. B. Libourel. J. van Onlangs, te Oegstgeest; rechter-commissaris mr. A. E. Croo ckewit curator mr. Ch. H. Beek huis. J. P! C. Verboom, te Delft. Rechter commissaris jhr. mr. Rh. Feithcu rator mr. P. A. Post Uiterweer. Geëindigd H. S. Smits, te Amsterdam. Wed. van de Mortel, vroeger te Velp. Opgeheven A. Schot, te Middelburg. P. J. van Nestelx-ode, te "s-Graven hage. 6STRAASD een beschaafde JUFFROUW of We- duw., omstreeks dertig jaar, voor hulp in de huishouding en in een nette zaak. Brieven onder No. 13682 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een MEISJE van buiten, oud 24 jaar, voor Noodhulp, in een klein, burger gezin. Brieven fr. lett. V, Mij. v/h. Gebr. NOBELS, Haarlem. Wordt voor terstond gevraagd een nette tegen hoog loon. AdresBarteljoris- straat 22. Zoo spoedig mogelijk wordt ge vraagd in een klein gezin een flinke v. g. g. v. Loon ƒ120. Brieven onder No. 13657 Bur. Haarl. Dagbl. gevraagd, P. G., kl. gezin, ƒ1.50 met vollen kost. Voorhelrnstraat 2. Dadelijk een flinke Staat der Botermarkt te Haarlem over April 1908: Boter: aangevoerd en verkocht 192 KG. 1451.60 per KG. Biggen aangevoerd en verkocht 160 stuks 511. Schrammen: aangevoerd en ver kocht 4 stuks, ƒ18—21. N. Kalveren 231 stuks aangevoerd en verkocht, 7—12. gevraagd van 7 tot 7 uur. Loon 2.50 per week, Groote Houtstraat 46. 23 jaar, zoekt een stille, nette betrek king, liefst Bloemendaal of Over- veen. Brieven onder No. 13661 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd in een klein gezin een flink boven de 18 jaar, van goede getuigen voorzien. Zondags vrij. Zich aan te melden na 2 uur. Adres Jansstraat 6. Terstond gevraagd een net niet beneden de 16 jaar. Aanmelden na 8 uur Frans Halsstraat 12. gevraagd voor noodhulp of voor vast. Groote Houtstraat 76. Terstond gevraagd een net Meisje, voor halve dagen. Adres Koningstraat 41. ONDERTROUWD Mei 7.'P. J. Bergman en G. Wa ning G. Kraai en B. J. Erdtsieck C. L. Visser en A. A. de VriesC. J. Hana en W. K. Elffers; W. Schultz en A. H. PeereboomN. H. v. Steen- wijk en F. A. O. de LeurL. Mon- taxxban en W. Rosebeak. GETROUWD Mei 7. D. H. Vonfelde en F. Kruis wijk L. Blankenaar en F. R. van Loon. BEVALLEN Mei 6. G. van Batenburg—Intveld, z.J. OostergetelSchut, d.M. de BeerKoorn, d.C. W. PauwVan Eeden, d. OVERLEDEN Mei 6. J. C. Houtkamp, 60 jaar, gevraagd, van 7 tot 7 uur. Aanmelden '8 avonds Pieter Kiesstraat 34. Gevraagd een bekwame voor 1 2 dagen in de week, tegen hoog loon. Brieven onder No. 13651 Bur. Haarl. Dagblad. gevratsgd. Scheepmakersdijk 37. biedt zich aan voor strijken en opma ken der wasch of koken of ter assis tentie in de huishouding. Brieven on- j der No. 13669 Bur. Haarl. Dagbl. j Een nette WaschYrouw vraagt j geheel of gedeeltelijk opgemaakt Ook f dienstbodenwasschen. Brieven onder No. 13668 Bur. Haarl. Dagblad. Terstond gevraagd een flinks voor den dag. AdresNassaulaan 76 rood. gfevragsgd Spaarne 10. gevraagd Pieter Kiesstraat 21. fatsoenlijk MEISJE, voor halve dagen Zaterdag geheel. Kruisweg 2. gevraagd, kl. gezin, 15 16 jaar, P. G., van goede get. voorzien. Adres Hooimarkt 22. gevraagd, netjes en zindelijk kunnen- de werken. Groote Houtstraat 18a Terstond gevraagd een flinke voor dag en nacht. AdresB'otermax'kt 17. GEVRAAGD een niet beneden de 16 jaar. Jansweg 50. Gevraagd tegen 1 Augs., In klein deftig gezin, te Aerdeixhout, eene P. G., circa 30 jaar, ook genegeiï huiswerk te verrichten. Loon begin nende 120 met opslag, wasch en ver val. Zeer goede getuigen vereischteu Brieven franco onder No. 13676 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een van 8—2 uur. Adres Ripperdapark 29. Zoo spoedig mogelijk een nette Ruychaverstraat 1. Aanbieding 's avonds. Gevraagd voor dadelijk een G. G., v. g. g. v., tegen hoog loon. Zich aan te melden s avonds na acht uur, Damstraat 21, Haarlem. gewaagd Strijkinrichting, Brouwersvaart No. 100 rood. APOTHEEK. Apotheker DUIJM vraagt ten spoe digste een als noodhulp, liefst iemand, die in een Apotheek gewend is. Aanmelden heden-, Donderdagavond. Gevraagd een nette, flinke Schoenmakers- Aankomaliog Salaris naar bekwaamheid. Roos- veldstraat 49. D. LIND. gevraagd, bekend met expeditievak. Brieven onder No. 13672 Bureau Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een bekwame MEESTERKNECHT. Brieven onder No. 13680 Bur. Haarl. DagbL voor nieuw op te richten Koffie- en Theefilialen, tegen vergoeding van vrij wonen, vuur, licht en 10 pro visie. Storting in handen ƒ350 ver plichtend. Brieven onder No. 13681 Bur. Haarl. Dagblad. Een llinke, aankomende Rijwielher steller gevraagd, eenigszins bekend met burger werk. AdresC. v. AN- DEL, Parklaan- 52. Aan de Stoomtram HaarlemAlk maar, ter standplaats Velsen, kun nen geplaatst worden 2 Machinebankwerkers leeftijd xxiet boven de 27 jaar, loon naar bekwaamheid, en 2 Leerling-machinisten leeftijd niet onder de 16 jaaraan vangssalaris ƒ5.per week, bene vens ƒ1.50 als tegexxioetkoming voor het huren eener slaapplaats. Comestiblesenfijne Vieeschwaren Gevraagd een flinke, nette JONGEN eenigszins met het vak bekend strekt tot aanbeveling. Adres Kleverparkweg 11. (karrijder Melkinrichting) gevraagd. Br., No. 13665 Bur. Haarl. Dagbl. of een flinke HALFWAS gevraagd, Wijde Geldeloozepad No. 29.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3