Ess it Meisje Jonps ml Kantoor. Letteren en Kunst Sport en Wedstrijden Koloniën Marktnieuws Telegrammen Burgerlijke Stand Advertentiën Stoomvaartberichteii Hortoren Keukenmeisje, Dienstbode Werk-Tweede-Meisj e Oegmeisje Tweede-Meid, Keukenmeid, Dagmeisje, Leerliag-WiHkeljoffronw CostnHmnaaisters Dieneibede Gevraagd bekwame Strijksters Dagmeisje Kamermeisje Dienstbode Gevraagd Kamermeisje Dagmeisje Werkster Buff etj uffr ou w. IVIolenaar Nette Jongen Banketbakkerij. Nette Loopjongen Kappers. H'H. Schilders. H.H. Bakkers Banketbakkers. Net Persoon - Zetkastelein Kosthuis Kost en Inwoning gebrachte klachten over onregelma tigheden van gemeentelijk beheer geen effect hadden, terwijl thans de justitie reden tot ingrijpen vond. ONGELUKKEN. Zaterdagmorgen had te Beek-en- Donk een ijselijk ongeluk plaats. De zoon van den machinist v. d. Elzen werd in de fabriek „Java" van de firma Van Thiel door een machine gegrepen en vreeselijk verminkt. Aan beenen en lichaam waren de wonden afgrijselijk, terwijl het hoofd let terlijk van het lichaam was gerukt. De droefheid der ouders en overige lamilie is begrijpelijk hartroerend. De verongelukte is de 2de zoon van een talrijk gezin. Behalve dit ongeluk verdronk Vrij dagavond te Beek-en-Donk het twee jarig zoontje van den landbouwer Huibers, op de Bieze, en geraakte een ander" kind, van zekeren Pluym, bij het plukken van bloemen, in het kanaal. Dit laatste kon echter ge red worden. Te Sprundel is de molenaar Van B. zoodanig door zijn hond gebeten, dat hij aan de gevolgen is overleden. De vrachtrijder Boidin is op den weg tusschen Schoondijke en Oost burg van zijn wagen gevallen en ver- moedelijk overreden. Men vond hem dood. NEDERLANDSCH TOONEEL- VERBOND. De jaarvergadering van het Neder- landsch Tooneelverbond werd Zater dagmorgen te Groningen geopend. De vooratter, de heer Marcellus Emants, sprak in zijn openingsrede over „Werkelijkheid in de dramati sche kunst". Het jaarverslag (in het tijdschrift opgenomen) werd goedgekeurd. Daarna werd behandeld het voor stel van het hoofdbestuur om het schoolgeld aan de Tooneelschool te brengen voor het eerste jaar op f 100, voor het tweede f 75 en vervolgens 50. De voorzitter verdedigde het. Het hoofdbestuur is niet gerust op de re- geeringssubsidie. De Minister is schijnbaar niet tevreden over de keu ze der gespeelde stukken, alsof Too neelschool en Tooneelverbond uitstaande hebben met het repertoire der tooneelgezelschappen. Nadat enkele opmerkingen waren gemaakt werd het voorstel van het hoofdbestuur aangenomen. De heer Dekking van Rotterdam huldigde het optreden van het hoofd bestuur in de zaak Bouwmeester. De begrooting voor de Tooneel school werd vastgesteld op f 8880, de algemeene begrooting op f 4000. Tot hoofdbestuursleden werden ge kozen mr. A. Fentener van Vlissingen mr. P. W. de Koning en J. Milders; tot leden der commissie van beheer en toezicht over de Tooneelschool de heeren A. van der Horst en Rinse; tot dame-patrones mevrouw Tartaud- Klein. Amsterdam deelde mede, dat het plan bestond een album met portret ten van acteurs en actrices uit te geven en vroeg de afdeelingen tot de verspreiding te willen medewerken. Door den heer A. van der Horst werd het verslag gelezen van de Ver- eeniging van Nederlandsche Tooneel- listen (pensioenfonds), dat voorloo- pig nog niet gepubliceerd kan wor den. De beslissing over de door d;e af- deeling Delft voorgelegde vraag of de afdeeling kan blijven voortbestaan, nu ze nog slechts 6 leden telt, werd aangehouden en den voorzitter der afdeeling verzocht, de leden als alge meene leden te behouden en zoo mo gelijk als leden der afdeeling 's-Gra- venhage. Rotterdam werd voor de volgende algemeene vergadering aangewezen. Dr. J. Bergsma (Groningen) wilde voor de Nederlandsche schrijvers re ductie verzoeken van de opvoering hunner stukken, iets waarvan de hr. Van der Horst groote moeilijkheden voorzag. Ook wilde dr. Bergsma de onjuiste berichten over ons tooneel, als on langs door Heyermans gepubliceerd, hebben tegengesproken. Het hoofd bestuur zal het verzoek aan den dacteur van „Het Tooneel overbren gen. Daarna werd.de vergadering geslo ten. INTERNATIONALE TENTOON STELLING VAN FOTOGRAFISCHE KUNST. Deze FotoSalon, in Augustus te Am sterdam te houden, belooft een be langrijk feit te worden. Inschrijvingen en toezeggingen voor inzendingen komen van binnen en buitenland geregeld in, waaronder vele van de meest bekende werkers in de fotografische wereld. D,e ruime en tevens zoo schoone za len van het Stedelijk Museum zullen niet alleen quantitatïef, doch ook qua- litatief waardig worden gevuld. Door de medewerking van Ameri ka, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Rusland enz. zullen ook de verschillende richtingen de spreken vaan school dezen Eersten Salon voor Fotograf. Kunst te Amsterdam tot eene aantrek kelijkheid maken voor kenner en leek. taii Kj WOESTDUIN. De schoon gelegen baan Woestduin had Zondag veel publiek getrokken. De baan was uitstekend in orde. Er is een bord geplaatst, waarop de nummers geheschen zullen worden van in de course reeds gedisqualifi- oeerde dravers. Dit is een zeer goe den maatregel, waaraan -nog een re glementswijziging dient toegevoegd te worden, nl. bepalende of de rijders, direct hun paard moeten inhouden, waardoor gevaar kan ontstaan van achterop komende paarden, dan wel de baan moeten verlaten, dat even eens gevaar kan opleveren. Dit dient geregeld te worden, en is het geschied dan is het een uitstekende maatregel, die nog beter wordt, wanneer hij voor alle banen geldt. Gelijkvormige uit spraken etc. verdienen ook hier de voorkeur. De draverij voor Nederlandsche merriën werd zeer mooi, alhoewel in geen snellen tijd, gewonnen door Clara, die 1/5 seconde voor de favo riet, Prinses Feda, wist binnen te ko men. Flonkel, eveneens favoriet, leed de nederlaag in den Utrecht-prijs, waar in Jonkvrouw, de Derby-candidaat, met vele lengten wist te winnen. Ja vaan met Tasker in den zadel brak uit en sprong daarbij over het hek, waarhij het een zeer belangrijke wond opliep, Tasker kwam er blijkbaar met den schrik af. Jo, overtrof zichzelf door de handicap te winnen in 1.43, Gruno, die tweede was in 1.39, werd gedisqualïficeerd, wegens onregelma- tigen gang, Sierra fils werd toen 2de. Lucky Bag wist met twee lengten de crack Franklin te slaan. Bobichon moest drie seconden verbeteren om te winnen, Brummbar was een zeld zaam mooie tweede in 1.33 en een kleine fractie, Brünhildenste-in een onverwachte tweede. Ten slotte noemen wij de overwin ning van Budgerigar, die 20/1 geno teerd stond en een halslengte vóór Queeny over de streep ging. Zelden zagen wij eene zóó scherpen strijd als in deze ren. De gedetailleerden uitslag is als volgt: Orlofprijs: Draverij voor Nederland sche merriën. Afstand 1200 meter. 1. Clara, A. Witteveen, in 2.25. 2e. Prinses Feda, Koster Sr., in 2.25J, 3e. Kral'ika, Schönrock, in 2.29 3.5. Utrèchtprijs. Ren op de vlakke baan voor Inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1800 Meter. Ie. Jonkvrouw, (49 KG.), Allen in 2.04. 2e. Flonkel (63 KG.), Knight, vele lengten. Bredaprijs: Handicap-draverij voor Nederlandsche paarden met geen he ter record dan 1.45. Minimumafstand 2600 Meters. lo. Jo (2750), G. Ensing, in 4.41 3.5. 2e. Sierra Fils, (2675), J. G. de Boer, in 4.42. 3. Elinka (2600, Commijs, in 4.45 3/5. Dubbele Handicap. Ren op de vlak ke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1800 Meter. Ie. Lucky Bag (52 KG.), Allen, in 2.03 3/5. 2e. Francolin, (62 KG.) Threlfell, twee lengten. Bussumprijs: Recórddraverij. Mini mum-afstand 3000 Meter. Ie. Bobichon (3000), Doeleman, in 4.52 2.5. 2e. Brummbar, (3150), Ten Hagen, in 4.53 1.5. 3e. Brunli ildensteyn, (3025). J. G. de Boer, in 4.53 2..5. 2e Serie van de Dubbele handicap. Afstand 1800 meter. Ie. Budgerigar (55 KG.), Perny, in 2.02 2.5. 2e. Queeny (58 KG.), Mew, hals- lengte. VOETBAL. IIOLDERTBEKER. H. B. S. II sloeg V. O. C. II met 31 en won dus den Holdertbeker. Zondag speelde de voetbalclub „Hercules" tegen „Gennania". Met de rust was de stand 21, het einde kwaan met, een 4—1 overwinning \oor „Hercules". ANDERE UITSLAGEN. Zilveren lauwerkrans-comp. H. V. V.—H. B. S. 5—2. AMSTERDAMSCHE WIELERBAAN. De uitslag der Zondag gehouden wedstrijden is I. Wedstrijd van meet over 1 K.M. voor amateurs 1 J. van Spengen. 2. Ontmoeting tusschen beroepsrij ders over 1 K.M. 1 J Tulleken, twee punten. 3. Wedstrijd met motorgangmaking over 20 K.M. 1 P. van Nek, met 2 punten. CERAM. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië omvangen telegram werd eene in het bergcomplex Noesahoeale (eiland Ceram) ageerende colonne beschoten. Twee Europeesche en drie inland sche militairen beneden den rang van officier werden door pijlen en rantjoes licht gewond zij blijven al len dienst doen. De vijand werd uit eene versterking verdreven met ach terlating van vijf dooden. Het „Ilbld." schrijft hierover na der Aan het jongste verslag betreffende de voornaamste gebeurtenissen op het eiland Ceram van 10 December 1907 tot 10 Januari 1908 ontleenden wij reeds, dat terwijl in de onder- afdeelingen West- en Oost-Ceram en Wahai de toestand algemeen bevre digend was, 5ie in de onderafdeeling Axnahai, waartoe het bergcomplex Noesahoeale of Noesaheli behoort, veel verbeterd was, dus blijkbaar nog te wenschen liet. Aan het door de negorij Hoekoeketjil geboden verzet was een einde gekomen, doch was een gedeelte der mannelijke bevol king onder den hoofdaanlegger van het verzet uitgeweken. Wellicht heeft het in opgemeld bericht genoemd ge val zich voorgedaan bij een poging tot opsporing van dien onruststoker. Zooals hekend is, werd na de actie onzer troepen in 1905 en 1906 de be volking van het geheele eiland, waar nog de meest anarchistische toestan- dén heerschten, ontwapend. Sedert wordt langzamerhand getracht de Al- foersche bevolking te bewegen zich in kampongs te vereenigen en haar ongeregeld, nomadisch leven vaarwel te zeggen. Niet allen kunnen zich in die geleidelijk te scheppen geordende toestanden schikken. Er zijn er nog, die te zeer aan het „freie Leben" als een „neben voller Wonne" hangen. Voorts bestaan ei', blijkens ge noemd verslag, speciaal in dit gedeel te van Ceram nog oude veeten tus schen de bergbewoners en de bewo ners der 'Mohammedaansche strand- negorijen aan de ten Zuiden van het bergcomplex Noesaheli gelegen Taloe- tai-baai. In dat verslag wordt ge meld, dat cle schuldige hoofden der Mohammedaansche strandnegorijen VVolve en Tahóroe waren gearres teerd en zouden worden gestraft. De vei'hcuding tusschen bergbe woners en strandnegorijen was, waarschijnlijk dientengevolge, verbe- terd en de rust wedergekeei'd. Oude veeten worden echter niet altijd licht vergeten, zoodat het ook mogelijk is, dat eene actie werd geboden door een weder oplaaien der oude twisten iu die streek, waaraan natuui'lijk een einde moet worden gemaakt. Graan- en Zaadmark t. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 18 Mei 1908 187 H.L. witte tarwe, hoogste prijs f S.75, laagste prijs f 8.50. 60 H.L. rogge, f 6.65. 115 H.L. Haver, f 4.00. DE GEBEURTENISSEN IN TURKIJE. KONSTANTINOPEL. 17 Mei. Onder handelingen werden hervat tusschen Yildiz-Kiosk en de belanghebbenden in de Heraklea-kwestie, wat doetge- looven, dot de Turken afstand zul len doen van Raehat, en tot overeen stemming wenschen te geraken. De Porte protesteerde bij de mogendhe den tegen de oproeping der interna tionale troepen op Kreta. Zij wijst op de verplichting der mogendheden, oni de rechten en souvereiniteit van. den sultan te eerbiedigen, en het le ven en de goederen der Mohammeda nen te Koi'foe te verdedigen. Gisteren vieLen een dertigtal mo vers, op last van het Albaneesch co mité, Saiitio Piazanlio aan. Zij sne den de telegraafdraden door,, verniel den volledig de Italiaansche en Grieksche scheepsva artagentschap- pen, t' bureau der Turksehe post, al le belangrijke magazijnen, en ver wondden verscheidene personen. Een paniek heerscht in de stad. VERKIEZINGEN TE PARIJS. PARIJS, 17 Mei. Het resultaat dier verkiezingen is,, dat van de 22 stem mingen, 13 reeds dadelijk geldig wa ren. Gekozen zijn 8 radicaal-socialis ten. een geiinifieerde socialist, een onafhankelijke socialist, een progres sist, twee conservatieve nationalis ten. Aan herstemming zijn onderwor pen 4 geünifieerde socialisten, 4 ra dicalen en radicaal-socialisten en een nationalist. De radicalen verloren en wonnen een zetel. BEVALLEN Mei 16. H. D. SlingenhergBleeker, d. A. StaphorstHuipe, d.J. C. SmitsBoebers, z.A. C. Holt Straathof, z. N. van Leeuwen—De Wit, d.J. Z. Bachet—Hazenberg, d. 18. T. H. JohnDe Mooij, z. OVERLEDEN Mei 16. M. RompBeckers, 92 j., OranjeboomstraatL. W., 23 m., z. z J. C. Duits, Assendelverstraat17. S. SmorenburgVan Bree, 66 j. Kin derhuisstraat M. RetelTakkenbers 87 j., .Tansstraat; M. C., 2 j., z. van B. Lampink, Heerensingel18. W. C. TreffersIvruijer, 28 j., Nieuwe S paarnwou d er straat. BLOEMENDAAL. OndertrouwdA. H. van Deursen en G. Bouwman F. v. d. Ploeg en E. Keur M. J. M. Zuur en G. H. O. van Delden. Getrouwd J. A. Schornagel en E. M. Lindeman. Bevallen C. SprokkelenburgVan Bezu, z. J. EichenbergerVan der Wall, d.G. Ross—Harting. d. Overleden W. Vooges, 47 j. M. Maarleveld, 30 j. van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 15 Mei, namiddags 9 uur, van Havre. Het stoomschip Eemland, van Bue- nos-Ayres naar Amsterdam, arriveer de 16 Mei te Duinkerken. Het stoomschip Goeben, van Rot terdam naar Japan, passeerde 15 Mei Gibraltar. Het stoomschip Koning Willem I vertrok 16 Mei van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Lombok vertrok 16 Mei van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Rijndam arriveerde 16 Mei van New-York te Rotter dam. Het stoomschip Prins Willem V arriveerde 16 Mei van West-Indië te New-York. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia haar Amsterdam, arri veerde 16 Mei te Genua. Het stoomschip Amsteldijk arri veerde 16 Mei voormiddag, Yan Rot terdam te Newport News. Het stoomschip Soestdijk", yan Rot terdam naar Philadelphia, passeerde 16 Mei n.m. 5 uur Dover. Het stoomschip Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New-York, ver trok 16 Mei namiddag 3 uur 15 min. van Boulogne. liet stoomschip Petersburg vertrok 16 Mei van Rotterdam naar New- York. Geboren: WILLEBRORDUS CQRNELIS MARIA Zoon van J. H. HOLT, en A. C. M. HOLT— STRAATHOF. Haarlem, 17 Mei 1908. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. A. C. BERKEMEIER, Wed. van den Heer JOHs. DE LUGT. in den ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, J. DE LUGT. Haarlem, 15 Mei 1908. Heden overleed tot onze diepe droefheid en smartelijk lijden na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, onze inniig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer JOHANNES VINK, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Weduwe M. VINK— DUYN. N. C. VINK. G. J. VINK. W. T. VINK. Houtrijk en Polanen, 17 Mei 1908. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van haren geliefden Echtgenoot, be tuigt ondergeteekende, ook namens de kinderen, hare oprechten dank, zoo ook aan de Leden van den Oud-On- derofficierenbond. Wed. M. DONKERS— SCHIERING. Haarlem, 18 Mei 1908. G e v. Voor w. Een portemonnaie, een R. K. kerk boekje, een linnen zakje met geld, een gouden ring, een gummi vloer mat, "twee huissleutels, 'n taschjeinh. een horloge, een gouden ring, een portemonnaie en twee zilveren arm banden, een keeshond, - een portemon naie met geld, een manchet met knoop. Aangifte is gedaan door een rijwiel handelaar, dat hij vermoedelijk is op gelicht voor een door hem verhuurd rijwiel; van het verliezen van een gouden dameshorloge van het weg- loopen van een geelharigen Holland- schen herdershond. Het stoomschip Ambon, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 15 Mei Point de Galle. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 16 Het stoomschip Prins Willem IV, Mei Point de Galle. Aangezien het ons onmogelijk is voor de tallooze bewijzen van deel neming bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder GERRIT JAN aan ieder in het bijzonder -te antwoorden, betuigen wij langs dezen weg daarvoor onzen hartelijken dank. Haarlem, 18 Mei 1908. J. WILLEMS. H. WILLEMS— v. d. MAATEN. A. WILLEMS. j.l. Maandagavond, gaande van de Gaelstraat naar de Garenkokerskade: een Lorgnet in étui. Terugbezorging verzocht Gaelstraat 1 B. Een Heer, v. g. h., 29 jaar, in Juli naar Ned.-Indië vertrekkende, een vaste positie bekleedende, wenscht gaarne in kennis te komen met een huishoudelijke JONGE DAME, v. g. h., niet ouder dan 25 jaar, welke ge negen is later als echtgenoote te vol gen. Vereischten zijnzacht karakter, vroolijk humeur, goed kunnende con verseeren en musicaal. Brieven on der motto „Ned.-Indië" Bureau van dit blad. K£N!IISHASIif6, Een weduwnaar, ongeveer 30 jaar, wenscht in kennis te komen met een nette burgerdochter of weduwe, om na wederzijdsch goedvinden een hu welijk aan te gaan. Geheimh. verz. en verzekerd. Br., no. 13791, bur, v. d. blad. Wordt gevraagd voor dadelijk, we gens ziekte der tegenwoordige, eene nette Dienstbode, Hoog loon, verval en waschgeld. Adres te vernemen aan het bureau van dit Blad. Wordt GEVRAAGD tegen 1 Augus tus een net goed kunnende koken en genegen ook huiswerk te verrichten. Men wordt verzocht zich in per soon te vervoegen Zijlweg 50, des avonds na 7 uur. GEVRAAGD eene flinke voor den dag, v. g. g. v. Adres Korte Zijlstraat No. 8. Er biedt zich aan net, R.-K. bekend met tafeldienen, legen 1 of half Juni, voor noodhulp of vast, v. v. g. g. Br., no. 13797, bur. S. d. blad. GEVRAAGD, eia cEi gevraagd, niet beneden de 16 jaar, P. G., 's avonds na 7 uur zich aan te melden Houtplein 6. Mevrouw KOOLHOVEN, Villa Aca cia, Bloemendaal, vraagt tegen 15 Juni eene flinke loon f 100. Zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. Mevr. F. C. v. MEEUWEN—BIJ VOET, Zuiderhoek, te Heemstede, vraagt tegen 1 Juni een nette E.-K. van goede getuigen voorzien en te gen goed loon. Voor direct gevraagd, flink bij jonge menschen zonder kinderen. Persoonlijke aanbieding wordt ver zocht aan STAPEL's Boekh., te Santpoort. gevraagd in zaak van Huishoudelijke en Luxe artikelen, niet beneden de 16 jaar. Koningstraat 21. bevelen zich beleefd aan tot het ma ken van Costumes, ook genegen voor huisnaaister. Ged. Oudegracht 20. GEVRAAGD voor terstond of la ter eene flinke Loon naar bekwaamheid. Adres Bakenessergracht 59. Er biedt zich aan een nette, R.-K. Dienstbode, voor ter stond of 1 Juni. Brieven, onder nummer 13792, aan het Bureau van dit Blad. DAGMEISJE GEVRAAGD, voor halve dagen, niet beneden de 14 jaar. Te bevragen Jansweg 11. Voor dadelijk een aankomend Naaister gevraagd, met costuumnaaien op de hoogte. Brieven onder No. 13765 Bur. Haarl. Dagblad. tegen hoog loon. JULIUS WULFF Co., Ververij en Ghem. Wasscherij. gevraagd, niet beneden de 16 jaar. Adres Koninginneweg 30 hoek Leeg waterstraat Met Juni gevraagd in een klein Pension tegen goed loon en veel ver val een net v. g. g. v. AdresPension Marezate, Boulevard de Favauge 20, Zandvoort. Met 1 Juli aan hetzelfde adres ge vraagd een flinke Keuken-Werkmeid Gevraagd te Heemstede een nette een burger pot kunnende koken, en v. g. g. v. Br. fr. onder No. 13783 Bur. Haarl. Dagblad. gevraagd. AdresBrouwersvaart 38. een net MEISJE, P. G. van 8 tot lialftwee. Zich te vervoegen Doel- straat No. 9 zwart. Wegens ziekte der tegenwoordige vraagt Mevr. KIMMIJSER, Boule vard de Favauge No. 5, Zandvoort, voor goed loon, een net van goede get, voorz. Gevraagd een R. K. niet beneden de 16 jaar, v. g. g. v. Adres te vern. Bur. Haarl. Dagbl. Er biedt zich aan een fats. voor alle voork. werkz., liefst heele dagen. Zoo noodig, mondelinge ge tuigen. Tuinstraat 7 boven. Het betrouwbaar adres yoor echte, TOortreffel|jke CACAO en CBOCOLAOR is altijd de KoninkiykeFabriek J. VEER Co., SREEK. Hofleveranciers. Gevraagd )een /nette JUFFROUW in het buffet AdresT. G. v. GER- EN, Spaarne 80. Biedt zich aan een HUISHOUDSTER, P. G., van goede getuigen voorzien, bij Heer of Dame. Br. fr. onder No. 199 NOBEL's Adv.-Bur., Haarlem. door W. C. ROOZEN Co., Bioemis- ten, „Omval', O verveen. Op een Effecten- en Kassierskan toor te dezer stede wordt gevraagd een nette Jongste Bediende, om da delijk in dienst te treden. Br., no. 13795, bur, v. d. blad. van fen Bomolespolder onder Haarlenmerliede en Spaarnwoade. Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor de betrekking van mole naar van dén Romolenpolder, wor den verzocht zich persoonlijk of schriftelijk aan te melden ten huize van Heer C. HARTGERINK Sr., te Zuid-Schalkwijk. HET BESTUUR VAN DEN ROMOLENPOLDER. gevraagd voor loopwerk, bij THEOD. G. VAN DUSSELDORP, Heeren- en Dames-Kleedermakerij, Barteljorïs- straat 5. Nette Loopjongen gevraagd. Aanbieding 's avonds na 8 uur Zijl straat 86. voor bakkerijwerk en boodschappen. Fietsen vereischte. E. GOUD, Lange Veerstraat 20. Flinke Jongen gevraagd, niet heneden 16 jaar, van goede getuigen voorzien, eenigszins met het vak bekend, genieten de voorkeur. VAN TUBERGEN Co., Stoommineraalw.fabriek Rozenstraat No. 11. GEVRAAGD een Zadelmakers- Aankomellng Groote Houtstraat 156. gevraagd ƒ3 per week. Adres Koningstraat 13. gevraagd Adres Koudenhorn 8. Een TWEEDE BEDIENDE kan te gen 1 Juni geplaatst worden bij 7.. PAULEN, Zijlstraat 88. Gevraagd een Schildersleerling, 6 8 ets. per uur, of een halfwas, bij W. GEBE, Haltestraat 35, Zandvoort. Spoorgeld wordt vergoed. Gevraagd een nette, aankomende BEDIENDE, niet beneden de 16 jaar, om direct in dienst te treden. Adres G. J. WIELDERS, Brood- en Bankefc- bakker, Spaarnwouderstraat 53. Er biedt zich aan een net jong- mensch, 16 jaar, goede hand schrij vende, voor kantoor. Kan direct in' dienst treden. Brieven onder No. 13769 Bur. Haarl. Dagblad. G. B. GUNST, Jansstraat 35 te Haarlem, vraagt een flinken 3de- BEDIENDE. bekend met Administratie en Boek houden, in eigen zaak werkzaam zijnde en eenige uren per dag vrij hebbende, zag zich gaarne belast met het innen van wissels, kwitantiën of huishuren. Öok niet ongenegen een Agentschap van een Assurantie-Mij. of dergelijk waar te nemen. Br., on- cler No. 13788 Bur. Haarl. Dagbl. Iemand VRXAGT als geplaatst te worden. Brieven onder No. 13776 Bur. Haarl. Dagblad. Bekwame fijn- en platstrijkster be veelt zich beleefd aan voor het OP MAKEN van FIJNE GOEDEREN, WASSCHEN en GORDIJNEN. Nette er. vlugge aflevering. Brieven onder No. 13786 Bur. Haarl. Dagblad. Direct gevraagd een net met "vrije slaap-zit kamer, 25 30 gld. per maand, omtrek Groot Heiligland. Br. fr., no. 13796, bur, v. d. blad. Iemand, z. b. b. h. h., zoekt Brieven met opgaaf van prijs, no. 13798, bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3