Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA M ONS HEEN Buiteniandsch Overzicht Stadsnieuws Rabriek voor Rechtsvragen. 5e Jaargang. No. 7850 DONDERDAG i JUNI 1908 AARLEN S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNi VoOff Haarlem 1.3# Worn de dorpen ïn den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland „1.65 onderlljke nummers0.02 Yt Hustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 X de omstreken en franco per post 0;45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur <1, 45. PEEREBOOM. ADVERTENTIBNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—elke regel meer/O.SB Reclames 30 Cent per regeL BIJ Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant Redactie en Administratie! Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zulder Bnttenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ONDERDAG 4 JUNI. Kerk: Orgelbespeling 2-3 u. Sociëteit: Muziekuitvoering, iging Koninginnedag: Ver- i uur. ering Protestantenbond, ede: Raadsvergadering 7i u. mermeer: Raadsvergadering Jfo. 751. ttannenzang en de Wedstrijden. i. der, die iels voor mannen- pelt, is de tijd aangebroken eens goed de oogen uit te en den blik te vestigen op u willen noemen zijn nade- al. ad, ik geloof dat dit niet te itged'rukt. Naar.mijn vaste g gaat de Nederlandsche ng met groote schreden afgrond en alleen door ge- optreden van zijn ware al het mogelijk zij a hem op ottigen weg te stuiten. 'él merkwaardig, dat juist ïwat den mannenzang ora- moeten voeren, datgene van vreemde smetten vrij n houden, de oorzaak zal in zijn dood, de wedstrij- ijk, die in de laatste jaren zijn ontaard en in plaats angersfeest 'een financieele ïg zijn geworden, waarin hoofdrol .spelen en die inplaats van een zangers- totstand te brengen, geven tot een opborreling lijd, wrok en afgunst, was een concours voor een zeldzame gebeurte- de jaar of wat voor- prijzen waren kleine geld- ii medailles, de nummers, ngen werden, liefelijk en juryleden vereerd met leiding, die hun door de te beurt was gevallen, lent bevatte bepalingen, id in een vereeniging 'erken, dan die een zeke- roonlijlc een jaar, van die bona fide werkend lid De wedstrijd zelf was in hare onderverdeeling men kende toen nog dravende namen division hoogste eereklasse. Iede- ng zong in hare afdee- ed -als ze kon en al zal ren. dat er niet wel eens nisschien wel een vloek oost worden, wanneer de aan een mededinger tot ernstige verbittering niet. De verslagenen met hoop op de toe- ichijnt in de oogen van aagschen zanger ouder- nderachtig. In betrekke-, een paar decenniën ijn de wedstrijden van izang in alie opzichten veranderd. Nog altijd ledaillcs, eerekruisen en als prijzen uitgereikt, foor den vorm. De me- oed voor versiering van hoofdzaak is de geld let lokaas op het heden- ours, tot in de laagste oe. Als bij beroepszan- e geldelijke belooning ir het gehalte der praes- iele honderd gulden als a de laagste afdeeling, in de betere, achthon- ste, vijftienhonderd in fameuse hoogste af zien was ze voor enke- t 3000 mark gestegen, ippere vereeniging, die den sprong waagt en den zangers 'de oogen verblindt met een prijs van tweeduizend gulden Op mijn woord, de tijd is rijp I Met deze opdrijving van den geld prijs ging een nieuwigheid gepaard,. De gestrengheid van het reglement omtrent de identiteit van de zangers werd als een knellende band eenvou dig losgemaakt. Waarom zou mem voorschrijven, dat elke vereeniging moest komen met haar eigen manne tjes? De kunst werd immers te beter gediend, wanneer de schare grooter en dus het klankvolume machtiger was Dat was het voorwendsel. De eigen lijke re-den was een geheel andere. En daarmee kom ik meteen aan een andere nieuwigheid. Een slimme vo gel, wiens naam de geschiedenis he laas niet bewaard heeft, had verzon nen, dat het financieel succes van liet concours vrijwel verzekerd was, wanneer men eenvoudig alle deelne mende vereenigingen éen halven gul den liet betalen voor iederen zanger. Kwamen er 3000 zangers op, dan gaf dat f 1500 in' 't zakje, waarvan een aardig sommetje overschoot, al moest daarvoor dan ook aan iederen zanger een feestprogramma worden uitge reikt. Met dezen trits van nieuwigheden werden inderdaad tal van voordeelen behaald. In de eerste plaats de mede werking der directeuren. Zoolang er voor de directeuren der liedertafels op de concoursen niets was te beha len,, dan wat ontastbare glorie in het slechtste en een kleine geldelijke vergoeding in het beste geval, dron gen zij bij hunne zangers niet al te geestdriftig op deelneming aan. De bezoldiging was toch al karig en de meerdere inspanning, die elk con cours vergde, niet gering. Weken en maanden moesten immers in pijnlijk nauwkeurige studie worden doorge bracht. Maar toen de hooge geldprijzen uitgevonden werden, veranderde de zaak. Ook de kunst heeft haar mer cantiele zijde, de zooals ik zeide slecht bezoldigde directeuren waren niet afkeerig van een kans naar de tastbare belooning, ook wanneer zij die, mocht zij veroverd worden, naar een zekere verhouding met de kas van de vereeniging moesten deelen. Ik geloof niet, dat dit ons verwonde ren mag en veel minder, dat wij hen daarover hard mogen vallen. In 't algemeen hebben de leden van onze Nederlandsche mannenkoren:, metal hun liefde voor de kunst, niet zoo veel eerbied voor de kunstenaars1, dat zij bereid zijn dezen behoorlijk voor hunne moeite te beloonen. Trakte ment jies van f200 en f300 zijn nog al tijd schering en inslag. Geen wonder, dat menige directeur wou trachten die povere vergoeding op de concour sen wat te verbeteren. De concours-uitschrijvende vereeni gingen behaalden nog een tweede voordeel toen ze gingen zeilen op den nieuwen koers. Toen de eigen Neder landsche vereenigingen nog leefden naar de strenge bepalingen van de reglementen omtrent de eigen leden, maakten onze Belgischebroeders combinatiën naar hartelust, voegden soms twee vereenigingen samen, ga ven daaraan een naam en versche nen zoo met een reuzenkoor op onze wedstrijden. Wie lust had, mocht gaan controleeren of al die tenoren en bassen wel en deugdelijk een jaar lid waren geweest dat kon immers toch niemand in het vreemde land ge waar worden. Dat was de periode toen de Belgen hier regelmatig met den eersten prijs gingen' strijken. Maar toen ook voor onze eigen lie dertafels die bepaling verviel, profi teerden de Nederlanders van het Bel gische voorbeeld, leenden of huur den zangers aan alle kanten en kwa men op het podium met legers, die het tegen de Belgische armeeën kon den opnemen, 't Publiek likkebaarde naar dezen massalen strijd. Twee honderd man tegen honderd negen tig Zou de landgenoot of de vreem deling het winnen? En het verdrong zich aan de loketten om toch maar plaats te krijgen op den mooisten avond, division d'honneur, division d'excellence, of hoe men ze anders noemen wou. Het tweede voordeel dat verkregen werd, was dus, dat de kas van de feestgevende vereeniging er wel bij voer. Inderdaad, ze kon een mooie recet te gebruiken, want de avonden voor de lagere afdeelingen brachten niet bijzonder veel op. De belangstelling werd te veel geconcentreerd op de uitvoering van de groote vereenigin gen, kampende om de groote prijzen. Zoo werd meer en meer een con cours voor mannenzang een finan cieele onderneming. Tot zelfs de le den van de jury werden er door aan gestoken. Zoolang dergelijke wed strijd een zeldzaamheid was, konden zij zich de weelde veroorlooven, hun diensten te verleenen voor de eer al leen zoodra er twee, drie, vier wer den gehouden in één jaar en de mu sici, die tot oordeelen het meest be voegd werden geacht, dagen en da gen in die bezigheid moesten door brengen, verlangden zij vergoeding voor hun tijd en stelden gezamenlijk een tarief op, dat na een korte strub beling, vrijwel algemeen in den lan de is aangenomen. (Wordt vervolgd.) Het reisseizoen is aangebroken, en vcoral de Keizers, Koningen en Pre sidenten trekken er op uit om hun „collega's" te bezoeken. Faillières naar Engeland... Edward naar Rusland... De Tsaar naar Engeland... Alfonso naar Oostenrijk en Duitsch- land... Wilhelm naar Eingeland... Het Zweedschc Koningspaar naar Duitschland... En koninklijke bezoeken zijn meer dan bloote vriendschapsbetuigingen, meestal is er een politiek luchtje aart. Er schijnt dan ook iets te broei en, maar wat?... De Temps" heeft daar ook een oog voor en bespreekt in verband daarmede de verhouding van de Europeesche mogendheden. In de laatste 20 jaar is de DIPLOMATIEKE VERHOUDING DER MOGENDHEDEN totaal veranderd. In 1888 bestond dat evenwicht nieteen bloc, gevormd door den Driebond stelde zich tegen over de andere op zich zelf aangewe zen mogendheden. Duitschland, de chef van het verbond, door Bismarck in het leven geroepen en gegrond vest, drukte zwaar op Europa, niet alleen door de herinnering aan zijn overwinningen, maar took door zijn overwegende diplomatie. Uit deze on gelijkheid werd onrust geboren, en uit de onrust een zenuwachtigheid, die een slechte raadgeefster is. Het feit alleen, dat een mogendheid, wel ke die dan ook zij, zeker kan zijn van gemakkelijke overwinningen, is een voortdurende oorlogsbedreiging, ten spijt van alle vreedzame bedoe lingen.. Thans is de toestand anders. Wan neer men van bondgenootschappen spreekt, moet men wel is waar al tijd denken aan oorlog. Want oorlog is het eenige criterium voor diplo matieke combinaties. Men moet zich echter niet door den schijn laten bedriegen. De politieke combinaties, die sinds 1891 zijn ge vormd, zijn en blijven nog steeds de ,beste Waarborgen voor den vrede, n'ndanks de gevolgen die zij in geval van een oorlog zouden kunnen heb ben. Toen Rusland zich met Frankrijk verbond, ontstond er reeds een begin van evenwicht; toen Frankrijk zich opnieuw bij Engeland aansloot, was het evenwicht tamelijk wel hersteld. De Engelsch-Russische toenadering zal er nog meer kracht aan verlee nen. Mogelijk, dat men er in pan german istische kringen niet zoo over denkthet is niettemin de waarheid. Er bestaat een tegenwicht tegenóver den Driebond, d. w. z. er is nu volko men evenwicht - Wat nu betreft de bewering, dat Duitschland daardoor geïsoleerd zou zijndit is dwaasheidimmers het Drievoudig Verbond is de grondslag van zijn actie. HET OORLOGSGEVAAR. Welke kansen loopt Europa nu, on der deze omstandigheden, voor een oorlog? Van Rusland's kant zal het onhefil niet komen, want dat land heeft behoefte aan vrede om zich te organiseeren en te hervormeneven min van Frankrijk, daar der Repu bliek iedere gedachte aan een aan val vreemd is; ook niet van Oosten rijk, dat de meest conservatieve macht der oude wereld is of van Ita lië, dat, de bondgenoot van Duitsch land, tegelijk de vriend is van Frank rijk en Engeland, Berlijn en Londen blijven dus over. Wanneer men de Duitsche bladen leest, kan men de gedachte niet van zich afzetten, dat een aanvallende politiek in de toekomst niet tot de onmogelijkheden behoort. Maar de zekerheid, dat deze politiek het Fransch-Rus'sische verbond in het geweer zou vinden en Engeland van een vastelandsoorlog gebruik zsou maken om de Duitsche vloot te ver nietigen, zal wel iedere oorlogszuch tige opwelling aan de overzijde van den Rijn bedwingen. Een mogelijkheid blijft dus over Engeland ontketent den strijd. Niets eerter wijst er op, dat Groot-Brittan- iiiië ivan plan zou zijn Duitschland aan te vallenbovendien zou een strijd tusschen Duitschland en Enge land. zooals de toestand thans is, be perkt moeten blijven tusschen hen beiden immers, de Frahsch-Engel- sche entente brengt geen militair bondgenootschap mee en bindt niet voor de toekomstFrankrijk en daar mede Rusland, zouden dus slechts hun neutraliteit te handhaven heb ben. De strijd, die slechts een zee strijd zou kunnen zijn, zou tot niets leiden, daar Duitschland zich in zijn havens zou kunnen terugtrekken en Engeland, zonder leger, onmogelijk zijn vijand op diens eigen grondge bied zou kunnen te lijf gaan. Dit is de huidige toestand en deze is inderdaad niet ongunstig voor de vrienden van den vrede. De Romeinsche correspondent van de Echo do Paris komt echter wat roet in 't lekkere eten gooien. Hij en ook andere Italiaansche bladen spre ken het uit, dat ITALIë door de laatste gebeurtenissen in de Europeesche politiek zich in het nauw voelt gebracht. Het heeft tot nog toe het evenwicht weten te be waren tusschen zijn bondgenoot schap met Duitschland en Oost-enrijk- Hongarfije en zijn vriendschappelij ke verbintenissen met Frankrijk en Engeland. Maar nu de betrekkingen tusschen Frankrijk, Engeland en Rusland inniger worden, zal dat hoe langer hoe moeilijker voor Italië zijn. Treedt het uit het drievoudig ver bond ,dan loopt het kans met Oosten- rij k-Hongarije oorlog te krijgen. Blijft het. ér in, dan vervreemdt het Frankrijk en Engeland, dat toch al in den laatsten tijd zich op een af stand houdt. Ook gaat er in Italië een gerucht, dat keizer Wilhelm als antwoord op vriendschapsbetuigingen tusschen Frankrijk, Engeland en Rusland een betoogBng van het drievoudig ver bond wil hebben een samenkomst van de drie vorsten, allen vergezeld van hun ministers van buitenland- sche zaken. Maar, zegt men er bij, Italië zal er niet toe te vinden zijn. RUSLAND. In 't Vadert]'esland worden groote toebereidselen gemaakt voor de ont vangst van Koning Edward. Men heeft reeds kunnen lezen welke fabel achtige voorzorgen er voor de veilig heid genomen worden. Misschien is dat ook wel noodig Er is weer eens een schandaaltje aan het licht gekomen. Aan de Tsa rina werd een smeekschrift overhan digd, om aan de leden der hofhou ding' toch geregeld het salaris te be talen. Een onderzoek volgde, en bet bleek, dat een ambtenaar z'n zak wat gespekt had. Nil zucht hij voor die misdaad in den kerker De geruchten dat de onderteeke naars van het Wiborgsche manifest (veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf) spoedig begenadigd zullen worden, is weer tegengespro ken. Geen wonder, want de gevan genen hebben weer revolutionaire dingen gedaan Terwijl de oud-Doema-leden op het voorgeschreven uur in de gevangenis te Petersburg een wandeling maak ten op de binnenplaats, weerklonk uit een cel de kreet„Leve de eerste Doema De kreet ging van cel toj cel en weldra weerklonk de ganscbe ge vangenis van hoera-geroep voor de eerste Doema. De wandeling der ge vangenen werd onmiddellijk gestaakt en een halve compagnfe soldaten werd naar de gevangenis gezonden, om bij mogelijke verdere rustversto ringen b ij de hand te zijn. DUITSCHLAND. Wij Nederlanders hebben ons ge- schil-Treub contra De Nieuwe Cou rant, maar ook de Duitschers hebben zoo'n ..zaakje". Een Rijksdagafge vaardigde verklaarde dat de groote kanonnenfabriek der firma Kruppna den oorlog van 1870 gesteund is ge worden door officieel Duitsche fond sen,, welke verhouding smokkelingen met leveranciers etc. ten gevolge had. Groote verontwaardiging(Net als; bij ons,!) Nu komt echter een vrij .officieel bericht, dat van het beweerde totaal niets waar is!... De Rijksafgevaar digde loopt dus een leelijk blauwtje Maar die afgevaardigde is bedankt en met hem alie leden van den Prui- sischen Landdag. Echter niet om een bijzondere reden, eenvoudig om dat de periodieke verkiezingen moe ten plaats hebben. De feesten ter eere van het Zvveed- sche koningspaar duren te Berlijn voort, en worden door de bevolking rnet veel sympathie gevierd. FRANKRIJK. Heden hegft de overbrenging van Zola's asch naar het Pantheon plaats. Donderdag zal het daar plech tig worden bijgezet. De nationalisten zijn, zooals men weet, sedert lang van plan, bij deze gelegenheid een stormachtige pro testbe tooging te houden. De voormalige overste Paty de Clam (meer dan bekend om zijn leelijke rol in de Dreyfus-zaak) pu bliceert een tegenschrift tegen Zola's beroemd „J'iaccuse", waarin hij de beschuldigingen, 'tegen hem uitge sproken, tracht te weerleggen. ENGELAND. Hier treurt en rouwt men over het verscheiden van generaal Buller. In Zuid-Afrika, in Nederland ook?... OOSTENRIJK-HONGARIJE. Op den bondsdag van den Neder- Oostenrijkschen Boerenbond te Weenen dezer dagen gehouden zijn de studenten relletjes ter gekomen. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: „De. boerendag protesteert beslist tegen de beleedigingén, die den boe ren in den jongsten tijd door Recto ren van Hooge Scholen werden toege voegd, en eisclxt van de regeering voldoening daarvoor. Hij protesteert ook tegen de schandelijke behande ling van de christelijk gezinde stu denten door de academische autori teiten en eischt <de onmiddellijke toe kenning van dezelfde rechten aan de katholieke studentenborpsen en ver eenigingen als aan de andere korp sen verleend, aan alle Oostenrijksche Hooge Scholen." SAMOS. De onlusten schijnen hier voorloo- pig onderdrukt te zijn, maar hierme de is de politieke quaestie nog niet van de baan. MAROKKO. Ook van hier geen nieuws. Moulay Hafid wint steeds aaD -'nvloed en Abd-el-Azis verliest. Mou'laiy Hafid gebruikt het recht van den sterkste en gaat zijn tegen standers plunderen. Ook wórdt nog gemeld, dat de Spaansche en Fransche soldaten weer gebakkeleid hebben. Dit blijkt regel te worden 1 MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Het Museum van Kunstnijverheid werd gedurende de maand Mei be zocht door 614 belangstellenden. In de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid wei-den de lessen bijgewoond door 158 leerlin gen. De aan het Museum verbonden boekerij is gedurende eenigen tijd ge sloten wegens bet inventaa-iseeren der boek- en plaatwerken en het maken van een nieuwe catalogus. Zoodra de boekerij weer voor het publiek geopend wordt zal dit nadfer bekend worden gemaakt. Onweder. Het hevige onweder, dat Dinsdag morgen boven onze stad woedde, heeft gelukkig niet veel onheilen aange richt. Een der slagen heeft echter een blik semafleider (die naast het kruis) der R. K. kerk aan de Leidsche vaart ge troffen. 't Eigenaardige was, dat plot seling alle electrische lichten in de kerk brandden. Enkele in den omtrek wonende per sonen hebben de geestelijken in de Pastorie gewaarschuwd, maar uit een ingesteld onderzoek bleek, dat geluk kig geen schade aan de kerk was toe gebracht. VRAAG. Wij willen een coöpera tieve broodbakkerij oprichten, maar hebben geen reglement. Zoudt u ons de adressen willen opgeven van be sturen van zulke coöperaties ANTWOORD. Te Haarlem be staat de Coöp. Broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging, administrateur de heer J. J. Joosten, Duvenvoordestraat 45, en de Coöp. Broodbakkers- en Verbruikersvereeniging de Eendracht waarvan secretaris is dc heer J. W. H. Halsema Lzn., Aelbertsbergstraat no. 62. VRAAG. Mag men een meisje, dat men tegen Augustus den dienst heeft opgezegd, zonder wettige reden vroeger wegsturen Heeft zij nog recht op haar huur tot Augustus ANTWOORD. Wanneer er inder daad geen wettige reden bestaat, mag. dat natuurlijk niet. Maar over dat punt (namelijk^die reden) moet u wel zekerheid hebben. Wend u tot het Bu reau van Consultatie, dat u kosteloos van advies zal dienen en dat eiken eersten en derden Vrijdag te half- twee in het Paleis van Justitie in de .Jansstraat zitting houdt.. VRAAG. Ik ben met anderen in een coöperatieve bouwvereeniging ge gaan en heb daarvoor al ruim drie gulden gespaard. Nu gaat het bouwen niet door. Een reglement is ons niet gegeven, maar wel een boekje, dat ik' bovenvermeld 'bedrag betaald heb. Op welke manier kan ik nu het geld terug krijgen ANTWOORD. Wanneer inder daad deze drie gulden gespaard zijn en niet moeten dienen voor beta ling bijvoorbeeld van voorloopige kos ten (iets wat wij natuurlijk zonder meer niet kunnen beoordeelen) dan zal het voorloopig bestuur u het be drag wel terugbetalen. Geschiedt dat niet, vraag dan eens om raad aan het Bureau van Consultatie (zie ant woord op de voorgaande vraag) en breng daar het boekje met andere pa pieren of bescheiden, die u over de zaak mocht bezitten, mee. VRAAG. Hoe opd moet ik zijn' en waar moet ik wezen, om als leer ling-machinist op een boot geplaatst te worden ANTWOORD. Wanneer gij niet meer leerplichtig zijt, kunt gij als leerling-machinist optreden. Of men u op zeer jeugdigen leeftijd aanne men zal is een andere vraag. Beproef het eens bij de hier bestaande stoom bootdiensten. De V r ij h e i d. De vereeniging van postduivenlief- hebbers „De Vrijheid" hield Zondag -24 Mei haar kasconcours van Quevy uit, afstand 227 K.M. De duiven werden om 7 uur in vrij heid gesteld en bereikten hunne hok ken als volgt Poule ci 5 en 10 cent. Ie. prijs F. v. Amerongen 10 u. 46 min., 2e, prijs W. J. Duijn 10 u., 57 m., 33 sec., 3e. prijs A.de Boer 10 u., 59 m., 28 sec. Kasprijzen. Ie. prijs F. v .Amerongen 10 u., 46 m„ 2e. prijs J. L. v. I-Ierp, 10 n., 54 m., 7 sec., 3e. prijs W. J. Duijn, 10 u., 57 m., 33 sec., 4e. prijs C. de Boer 10 u., 59 m., 28 sec. Zilveren Eerekruis, "Uitgeloofd voor de aangewezen duif, werd behaald door F. v. Amerongen te 10 u. 46 m.. Bronzen medaille, uitgeloofd voor de twee eerst getoonde duiven te 10 u. 54 m., 45 sec., gewonnen door J. L. v. Herp te 10 uur 55 m., 7 sec. Zilveren medaille, uitgeloofd voor den len kasprijs door F. v. Ameron gen. Zilveren medaille, uitgeloofd voor den 2den kasprijs door T. L. v. Herp behaald. Zilveren medaille, uitgeloofd voor den 3den kasprijs, door W. J. Duijn behaald. Zilveren medaille uitgeloofd voor den 4den kasprijs werd door A. de Boer behaald. Bovendien werden door de heeren. F. v. Amerongen 4 punten, J. L. v. Herp 3 punten, W. J. Duijn 2 punten en A. de Boer 1 punt op het zilveren Eerekruis behaald, hetwelk is voor diengene die de meeste punten over het geheele jaar heeft "behaald om definitief eigenaar te worden. Ongeluk. Dinsdagmiddag werd een werk vrouw van de firma Gebr. Gerzon iri de Beuzelaarsteeg aangereden door een wielrijder. De vrouw kwam zoo ongelukkig te vallen, dat zij behalve een paar schrammen aan het hoofd, ook een' harer polsen brak.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1