NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 54 /ersohtynt Zon- en Feestdagen. DINSDAG 9 JUNI 1908 ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDEN! Voor Haarlem S J 120 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap I.ocrens Coster. Directeur 0. PEEREBOOM. ADVERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts.j Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /1~ elke regel meer ƒ0. f Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts» voor 3 plaatsingen a contant Redactie m Administratie! Groote Houtstraat 55. ïatercomnianaal Telefoonnummer der Redactie 600 eo der Administratie 724 Drukkerij; Zolder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buitên het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amster- Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 10 JUNI. Muziek op de Groote Markt, 8 uur. Raadsvergadering, 1£ uur. Buitenlandsch Overzicht FRANKRIJK. Dreyfus maakt 't wel, en zal dus spoedig geheel hersteld zijn. Toch wordt de aanslag op zijn leven in po litieke kringen en couranten nog zeer druk besproken, 't Is dan ook een veel beteekenende zaak, want 't gold hier een aanslag op Zola's nage dachtenis tevens. De meeningen loopen zeer sterk biteen I Ja, sommige bestrijders van Zola gaan zoover alle schuld van den aanslag op de schouders der Re geering te schuiven, deze toch heeft alles zelf uitgelokt door haar onbe- '•>Ute Zola-vereering 1 Natuurlijk ver werpt de Regeeringsgezinde partij op haar beurt deze aantijging. Weer valt een botsing tusschen stakers en politie-agenten te memo- reeren. Te Parijs had een protest- vergadering plaats tegen de houding der regeering bij de staking te Dra- vei!. Toen da 3000 rumoerige betoo- gers buiten kwamen, geraakten zij in botsing met de politie, die zij ver woed te lijf gingen met tafels, stoe len, krukjes, flesschen en glazen uit de nabijgelegen café's, waarhij een aantal agenten werden gewond. Tên slotte maakte de politie eenige char ges en dreef zij de woeste menigte uiteen. RUSLAND. Weder (voor de hoeveelste maal?) is er in het Tsarenrijk een belangrij ke verduistering aan het licht geko men, ditmaal in het ministerie van marine, nl. van spaarhankgeiden van in den zeeslag van Tsjoesjima gesneuvelde marine-officieren. Deze gelden werden beheerd door een ambtenaar van het ministerie van marine, Sergejef, die aan acht dames uit den beschaafden stand op val- sche stukken, quasi afkomstig van de overleden officieren, die Sergejef voor echt erkende, duizenden roebels uitbetaalde. Het grootste gedeelte der gelden, die hem toevertrouwd waren vloeide echter in zijn eigen zak. Het ministerie van financiën kreeg ach terdocht tegen den man en waar schuwde het ministerie van marine, dat daarvan echter weinig notitie nam, zoodat de minister van finan ciën Kokowzef ten slotte zelf de uitbe taling der gevraagde sommen wei gerde. Toen Sergejef nu merkte, dat zijn bedriegerijen aan het licuL kwa men, ging hij op de vlucht met 40,000 Rbl., die hem in de hand waren ge speeld door boven hem geplaatste ambtenaren, die, omdat zij zelf in de verduisteringen betrokken waren., er belang bii hadden dat Sergejef ver dween. De zaak is nu in handen van den heer Saizef, een rechter van in structie, die uitsluitend met zaken -n buitengewoon belang wordt be- ,i. Van de 15 personen, die mede plichtig waren aan de verduisterin gen, zijn er reeds drie in hechtenis genomen. 't Is wel fraai!.... Wat verwacht werd is gebeurd. De Doerna heeft met 194 legen 78 stem men het crediet van 11 millioen Roe bels voor den houw van nieuwe pant serschepen geweigerd. Wat nu? ,o Moet er een 4de Doema komen/... ENGELAND. Koning Edward en zijn gemalin zijn op reis gegaan naar Rusland. Maandagmiddag passeerden de sche pen Duitschland. De Prinsen Hein- rich en Sigismund van Pruisen maakten van de gelegenheid gebruik om hun koninklijke familieleden te begroeten. Daarna stoomde de vloot bege leid door 9 Duitsche torpedo's naar de val. We kunnen de oprichting melden van een bond tot bestrijding van de beweging voor het vrouwen-kies recht. De een voor, de ander tegen, zoo blijft 't zaakje een beetje in 't even wicht SPANJE. Do wet op het terrorisme is aange houden. Dit wisten onze lezers reeds. Niet echter het bericht, dat Koning Alfonso in deze zaak zelf de hand heeft gehad. SERVIë. De eigenaardige onthullingen in het bommenproces te Cettlnje heeft een incident tusschen Servië en Mon tenegro geschapen. „Men" zegt, dat de Koning van Italië als bemiddelaar -vil optreden, en „men" zegt ook, dat de sensatio- neele onthullingen op lasterpraatji berusten. DUITSCHLAND. De zaak-Eulenhurg is nog steeds in ofoderzoek, en thans wordt al ge meld, dat. door dit naspeuren, weer verschillende andere onverkwikkelij ke histories van personen uit de hof kringen aan 't licht gekomen zijn. Indeiidaad èrg onverkwikkelijk!... Eerst nu is de uitslag der geheele verkiezing voor den Pruisischen Landdag bekend geworden. Als kozen kunnen beschouwd worden 140 conservatieven, 58 vrij-conserva- tieven, 65 uationaal-liberalen, 22 le den der vrijzinnige vereeniging, 100 leden van het Centrum, 15 Polen, 6 socialisten en 5 afgevaardigden zon der bekende partij-aansluiting. Er moeten nog 25 herstemmingen plaats hebben. Het centrum is reeds 4 Leden voor uitgegaan, en hoopt ook nog op en kele herstemmingen. De Katholieke partij wordt dus wel 't meest ver sterkt. OOSTENRIJK-HONGARIJE. De studentenstaking duurt nog voort 1 Niet minder dan 10.000 stut's zijn in staking.... Wat hebben die nu een tijd om biertjes te drinken KORTE BERICHTEIN. Te Seraing in België zijn drie arbeiders in een met water .gevulde mijnput gevallen. Redding is onmo gelijk. In Italië is bij een bioscoopvoor stelling brand uitgebroken. Een pa niek ontstond, waardoor velen wer den gewond. Op de „Waldbahn" bij Bregenz viel een rotsblok neder op een voor bijrijdenden trein, trof den laatsten wagen en sleurde dezen met drie wa gens, die voor dezen liepen, in de Ach. Twintig personen werden ge kwetst en twee worden vermist. Bij een botsing tusschen een personen- en een goederentrein te Roc- capietro bij Varallo kwamen 4 per sonen om het leven en werden er 50 gewond. In de wijk Ottakring hij Wee- nen heeft een ontploffing plaats ge had in een celluloidfabriek. Er wer den reeds 17 lijken gevonden. Een rijtuig waarin 8 personen uit Namen zaten, die een uitstapje zouden maken, werd op een overweg bij Rochefort aangereden door een rangeerenden trein 5 personen wer den gedood en 3 gewond. Stadsnieuws Aanbesteding. Zaterdag 6 Juni 1908 werd door de narchitect W. F. Doeglas te Haar lem in het Hotel Van ouds het Raad huis te Overveen, aanbesteed: Het bouwen van een landhuis aani d/e Rampelaan te Overveen, gemeente Bloem endaal. Ingeschreven werd door W. A. van Amstel te Heemstede, voor 15960, J. de Waal Malefijt te Overveen, voor 15330, P. Reijnierse en Zoon te Over veen, voor 14850, Firma B. Hagen, Haarlem, voor 14210, en J. Miezérus, Haarlem, voor f 14075, aan wien het werk gegund is. EXAMENS SECRETARIE AMBTENAAR. Na afgelegd examen hebben o.a. de volgende heeren de akte van be kwaamheid voor gemeente-secretaris of ambtenaar ter secretarie, afgege ven door de Nederlandsche Vereeni ging voor Gemeentebelangen, behaald J. R. Mees te Velsen en Jhr. C. J. Speelman te Zandvoort. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk ie Haar lem, op Do aderdag 11 Juni 1908, des namiddags van 2 tot 3 uurz door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Toccata en Fuga, J. S. Bach. No. 2 Adagio M. Brosig. No. 3. Sonate, O. DieneJ. a. Allegro maestoso. b.~ Solemn. March. c. Allegro. No. 4. Vorspiel zu Parsifal, Richard Wagner. No. 5. Aria uit de Pfingst-cantate, J. S. Bach. Een Spoorwegongeluk. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft aan ons station een spoorweg botsing plaats gehad. Aan den Kruiswegkant van het per ron stond trein 564 van Uitgeest, ter wijl de andere trein (no. 166) uit de richting Rotterdam naderde. De Rotterdamsche trein reed kalm het station binnen, aangezien het sein veilig stond. De machinist zag natuurlijk niet, dat de wissel niet in orde was, zoodat hij in plaats van op lijn drie, op lijn twee kwam rijden. Een hotsing was nu onvermij delijk, ook al werd de machinist door beambten op het perron dadelijk ge waarschuwd door het zwaaien met roode vlaggetjes, ön al remde hij uit alle macht. De stoot van de botsing bracht groo te angst teweeg, vooral onder de per sonen, die in den trein zaten. Dade lijk werden de portieren geopend, om te zien of ook persoonlijke ongeluk ken te betreuren waren. Deze zijn gelukkig niet ernstig. Een zevental reizigers zijn gewond, echter meest slechts door builen en schrammen op het hoofd, doordat zij tegen de coupé- wanden werden gesmakt. De gewonden werden in de wacht kamers verbonden, de meesten door het stationspersoneel. Enkele der ergst gekwetsten werden door Dr. Mooyen geholpen. Een heer uit Rot terdam, die wel 't zwaarst gewond was, kon na verbonden te zijn, toch weer naar Amsterdam vertrekken. Ook hieruit is dus op te maken, dat de persoonlijke onheilen van weinig beteekenis zijn. De twee tegen elkaar gereden loco motieven werden nogal beschadigd. Van beide werden de zware buffers afgeknapt, terwijl ook een der perso nenwagens eenigszins geleden heeft. Dadelijk nadat de gewonden ver bonden waren werd aangevangen met het vrijmaken der lijn, en een uur later was niets meer te zien. Over de oorzaak van de botsing kunnen wij niet veel mededeelen. Wij vervoegden ons bij den stationschef en onder-chef, maar dezen weiger den beslist iets te zeggen. Ook scheen men het overige personeel tegenover de vertegenwoordigers van da per9 geheimhouding opgelegd te hebben, want van allen hoorden wij„Ja wij mogen u niets zeggen." Waarom toch deze geheimzinnig heid? Gelijk ws reeds schreven, moet het ongeluk aan een verkeerden wissel stand geweten worden. Deze fout als het dat is is begaan door den wisselwachter in het seinhuis aan den Schotersingel, die echter vol houdt, dat hij den wissel goed heeft overgetrokken. Het kan dus zijn,, dat de wissel geweigerd heeft. De politie is aanstonds gewaar schuwd en stelde ter plaatse een on derzoek in. De stand van den wissel werd nauwkeurig opgenomen, ter wijl ook de wisselwachter aan een verhoor werd onderworpen. Later is ook de substituut-officier van Justi tie, Mr. De Vries van Doesburgh, ge komen om mede een onderzoek in te stellen. Wij vernemen, dat onder de ge kwetsten een Haarlemmer is, n.l. de heer Miezerus, van de Bakenesser- gracht. Deze is echter slechts licht gewond. KUNSTSCHIP „DE GERARD DOU". Is de idéé van ambulante tentoon stellingen geenszins nieuw, de spe ciaal drijvende exposities zijn niet dermate algemeen en maar zelden werd Haarlem door eene zoodanige met een bezoek vereerd. Wel heeft de bekende teekenaar Nieuwenkamp met zijn schip „De Zwerver" ook onze stad bezocht, doch, waar door dezen voornamelijk de voortbrengselen van eigen talent wer den geëtaleerd, biedt in „de Gerard Dou" de heer Th. v. d. Hoek, kunst handelaar te Edam, de kennismaking met kunstwerken van een 20-tal schilders der jongere school. Genoemde heer, sedert een goed jaar de drijver dezer drijvende on derneming 'S, na een succèsvollen tocht door de Noordelijke provincies de Zuiderzee overgestoken en, via Amsterdam en de Zaan, vóór enkele dagen hier aangekomen. Een rood witte vlag toont van verre de goede ligplaats van het vaartuig in de Nieuwe Gracht bij de kazerne. Een groote en een kleine ruimte, bovendeks opgetrokken, herbergen een 60-tal werken in olie- en water verf. Zijn niet allen even belangrijk en even goad geplaatst en belicht, toch is de verzameling, en haar eigenaardige situatie, zeer zeker een bezoek waard. Voornamelijk vertegenwoordigd Is het landschap, waarbij wij mooi werk aantroffen van Van Wijngaardt en van Munninghof, goede kunstwerken in grootei' afmeting van Weegewijs, Vermeulen, Terweij en Janssen, ter wijl een omvangrijk decor-achtig schilderij was de boschpartij van Jonker. Van Lizzy Aiisingh was een fraaie portretstudie aanwezig. Een vrouw- profiel, geteekend S., vroeg de aan dacht zoo vooral ook een stilleven door G. Koekkoek, waarop de materie treffend juist was uitgedrukt. De aquarellen-kunst was o.a. gere presenteerd door een vlotte land schapstudie van Weegewijs, een pret tige bloemuitbeelding van mejuffrouw Hendriks en een aantal schetsen van Teerlinck, niet alien even gelukkig. Vermelden wij ten besluite, dat de gelegenheid tot bezien van het gebo- dene een driétal weken zal zijn open gesteld, ook des avonds „de Gerard Dou' heeft haar eigen acetyleen-ver- lichting. G. KERKHOFF. BOND VAN SCHIETVEREENI- G1NGEN. Men schrijft ons: Dat het bestuur van bovengenoem- den bond steeds werkzaam Is, blijkt wel hieruit, dat, terwijl er andere ja ren slechts één algemeen© vergade ring plaats heeft, morgen, Woens dagavond om 9.uur in de bovenzaal van de Korenbeurs de derde algemee- ne vergadering binnen één jaar tijd zal plaats hebben. De besturen der acht tot den bond behooren.de vereenigingen zijn uitge- noodigd om de Leden zooveel moge lijk aan te sporen, ter algemeene ver gadering te komen. Het betreft hier twee zeer gewichti ge punten die ter behandeling zullen komen. Het eerste punt zal bestaan uit de voorstellen van de 4 leden, die van die vereeniging „Voor Vaderland en Koning", Generaal van Mei-len," Clau dius Civilis en Bloemendaal Comman do zijn aangewezen als commissie tot het verkrijgen van een eigen schiet- lokaal. Deze oommissie, die reeds hier en daar heeft uitgezien en vergaderd, zal hare bevinding nader meedeelen. Zooals reeds bekend Is, werd door het bestur van den bond de heer Jenny Weijerman aan deze commissie toe gevoegd. Het tweede punt betreft het houden van een groote natnoialen en reclame- schietwedstrijd ten voordeele van de Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose. Daar er zeer veel tuberculose-Iij- dei-8 zijn die, omdat niet genoeg geld aanwezig is, moeten worden afgewe zen, heeft het bestur van den bond ge meend stappen te moeten aanwenden om daarin de hulpzame hand te bie den. Het plan bestaat Indien dit alles de goedkeuring van de vergadering weg draagt deze wedstrijden te doen hou den op 29, 30 en 31 Augustus en 5, 6 en 7 Sept. a.s. HAARL. POSTDUIVENBOND. Uitslag van het Bondsconcours van St. Denis, (Frankrijk), afstand 419 KM.). De duiven werden door den oon- voyeur van dien Nederland- '-, \1- gemeenen Bond van Posil. ..„«iii, aldaar eerst ten 10.20 urn1 in vrijheid gesteld. In concours waren 122 dui ven. De prijzen werden als volgt behaald: (Stadstijd). u. m. 8. Ie prijs: C. Giebels, 4—39—04 2e prijs: W. F. v. Deelen, 45632 - 3e prijs: P. Kruier, 4—5712 4e prijs: P. Timmermans, 5—01—48 5e prijs: C. Giebels, 5—05—57 Ge prijs: idem, 505—57 7e prijs: P. Timmermans, 50625 8e prijs:H. v. Leen, 5182S 9e prijs: W. Traksel, 5—19—47 10e prijs: P. Bottelier, 5—2658 Lie pr.: Th. N. v. d Heijden, 5—27—45 12e pr.: C. Giebels, 5—28—02 13e pr.: P. Timmermans, 528—42 Klasse II. 1. W. F. v. Deelen, 2. P. Kruier, 3 en 5 P. Timmermans; 4. C. Giebels; 6. W. Traksel, 7. P. Bottelier. Klasse III. 1 en 2 P. Timmermans, 8. P, Botte lier. Klasse IV en V. Belde le P. Timmermans. Het verg. zllv. eerekniis, hetwelk tweemaal achtereen, of driemaal ln 't geheel moet behaald worden, viel bij dit concours ten derde male ten deel aan C .Giebels, zoodat genoem den heer daarvan thans definitief ei genaar Is geworden. ZANGWEDSTRIJDEN TE AMSTER DAM EN DORDRECHT. Onze berichtgever schrijft: Allereerst de „groote internationa le" te Amsterdam. Wat zullen die bed de Pinksterdagen met kloppende har ten begroet zijn! Wat zouden ze voor Haarlem, Breda, Verviers enz. enz. medebrengen: verrassing of teleurstel ling? Over het laatste heeft onze stad met zijn bijna 1000 uittrekkende zan gers wel reden tot klagen gehad. He laas! Haarlem moet in de zangerswereld wel in veler achting gedaald zijn. Het kon tot het aanbreken van den twee den Pinksterdag op niet anders bo gen dan een rimpelen vierden prijs. De eerste Pinksterdag heeft het in Amsterdam met „Onder Ons" wel wat al te bont gemaakt. Het is met concoursen grillig als met het kli maat in Nederland. Eene vereeni ging als „Onder Ons" uitstekend aan geschreven, onverzwakt dachten wij, komt onbekroond uit den wedstrijd. Het is bijna ongeloofbaar en toch waai". En die oorzaak? Het scheen ons toe, dat „Onder Ons" sinds zijne laat ste triomfen een aantal zijner beste krachten, om welke reden dan ook, niet op het podium heeft kunnen bren gen en de aanvullingstroepen nog niet voldoende gedisciplineerd waren. Dit laatste is natuurlijk eeu quaestie van tijd. Waren er oorspronkelijk 5 vereeni gingen, die om de drie uitgeloofde prijzen zouden strijden, weinige da gen voordat deze afdeeling superieure gemengde koren zou gezongen wor den, ontving het concoursbestuur be richt, dat een der Belgische zangver- eenigingen: „Cercle Filman" uit Brus sel niet zou komen. De voorzitter deel de dit voor den aanvang van deze af deeling mede en zei verder, dat wie om deze reden zijn plaatsbewijs ge restitueerd wensehte te zien, aan het loket zijn geld kon terug ontvangen! De uitslag van deze afdeeling werd reeds te half elf bekend gemaakt door den voorzitter der jury, Dan. de Lange. Vooraf deelde de voorzitter van het concoursbestuur mede, dat met alge meene stemmen besloten was geen 3en prijs toe te voegen, op grond van het reglementsartikel, dat luidde, dat een 2e prijs zou worden toegevoegd, indien er meer dan 4 vereenigingen medek a m p t e n. Gelukkige woord keuze! Had er gestaan „waren inge schreven dan zou dit woord 150 en een medaille gekost hebben. En wie weet dan: Haarlem! De uitslag was: 1ste prijs: gouden medaille en 600 aan „Société Royale Emulation" te Verviers met 52 stem men; 2e prijs verguld zilveren medail le en f 300 aan „Onderling Kunstge not" te Amsterdam met algemeene stemmen. De jury bestond uit de heeren L. F. Brandts Buy®, Daniël de Lange, Fred. J. Roeske (Nederlaaid); Jan Blockx, -éon Dubois, Carl Smulders (België) en Ferd. Wusthof (Duitsch land). Aon den componist van het verplicht nummer: Psalm 8, den heer Dan. De Lange werd, nadat de prijswinnende vereenigingen het gezongen hadden eene warme ovatie gebracht. Hij werd door de juryleden geluk ge- wenscht. De tweede Pinksterdag bracht het slot- van den wedstrijd en onze lezer® tevens het slot van ons overzicht, waarin geen enkele der acht afdee- gen gemist wordt. Zou Haarlem met „Zang en Vriendschap", ook aan de verwachtingen der kunstgeloovigen den bodem Inslaan? Dat kon haast, niet, dat mocht niet. En toch, die ge duchte Ma8treechter Staar, waarop naar men zei te Amsterdam zoo hoog gewed was, om van de verdere drie concurrenten niet te spreken! En zoo beklommen de mannen van Robert als vierde in de rij der optredende vereenigingen het podium, zich rus tig en vol toewijding gevende aan de leiding van hun aanvoerder. Na de uitvoering van het verplicht koor Iphygenia klonk een zoo spontaan applaus, als den ganechen avond niet vernomen was. De vertolking was meesterlijk en bezorgde den compo nist Fred. J. Roeske eene warme ova tie, waarvoor hij buigend dank be-' tuigde. Vervolgens werd „GerinlnaT- gezongen, ook schitterend en pak kend. Het publiek kwam opnieuw ld vervoering en applaudisseerde storm" achtig. Dan het Requiem enz. 't Was boeiend tot aan het slotgedeelte Sanctus et Hosanna, dat door zakken eenigerma- te mat werd en niet den gewenschten indruk achterliet. De totaalindruk bleef zeer gunstig en zoo werd onge- veer één uur middernacht d|e uit spraak der jury afgewacht, door de-, zen met vertrouwen, door genen met verwachting, door allen met spanning De heer Fred. J. Roeske begon de uitspraak met de verzekering, dat door alle vereenigingen zijn werk eene te waardeeren vertolking waS bezorgd en hij daarom gaarne voor al le -ereenigingen een eersten prijs over zou gehad hebben. Hij dankte daarom alle zangers voor de eer aan zijn werk bewezen en deelde voorts, mode, dat het aantal prijzen met één was vermeerderd; eene verguld zilve ren medaille. De uitslag was als volgt: 1ste prijs: een zilveren lauwerkrans, een gouden medaille en ƒ1500 aan de Koninkl. Liedertafel Zang en Vriendschap te Haarlem, met 63 stemmen; 2e prijs: een gouden medaille en 750 aan Dort munder Manner Gesangverein met 6 3 stemmen; 3e prijs: een verguld zilve ren medaille en 250 aan Koninkl. Zangv. „Mastreechter Staar" met 7—2 stemmen en 4e prijs aan KoninkL Zangvereeniging: Breda's Manned;-, koor. De jury bestond uit de Nederlan ders: Roeske, Dan. de Lange, Van Aurooy en Brandts Buys; de Dult- schers: La Porte, Litterscheid, Wust hof en Neumann en den Belg Dubois. Wat een triomf voor Haarlem, voor Zang en Vriendschap, voor Robert Er waren handen te veel om den wak kere dirigent In de hoogte te dirageü en een gejuich en gejubel! Wegge- wischt was de herinnering aan Tour- coing, i'. glorie voor de „Koninklij." ke," die opnieuw de eer en roem van' Nederland heeft geoogst en het hoo-' ge standpunt onder de mannenkoren', dat het reeds meermalen Innam, mag handhaven. HAARLEM's ZANGGENOT TE DORDRECHT. Ook een andere welbekende man- nenzangvereenlging alhier mocht een' bekroning verwerven, nL Haarlem's Zanggenot in den nationalein zang- wedstrijd te Dordrecht, waar het ip, de 1ste afdeeling een vierden prijs verwierf: een verguld zilveren me-1 daiile. Nog andere vereenigingen hebben op het gebied van instrumentale mu ziek succes gehad. Te Llselrnonde verwierf Harmo nie, onder directie van den heer Hofmeester, den eersten prijs in de afdeeling van uitmuntendheid cn den' tweeden in den marschwedstrljd; de vereeniging Kunstna A rb e i d directeur de lieer Blad, verwierf den eersten prijs in de 3de aid. op eeni concour® te Barendrecht, en de ver-, eeniging Lourens Jz. Coster, directeur de heer Kerkhoff, den tweeden prijs in de 2de afd. Harmonie te Schie dam. SCHADELIJK GEDIERTE. De burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat belanghebbende© hunne aanvragen ter bekoming van buitengewone machtigingen tot het schieten van schadelijk gedierte, door zijne tusschenkomst A.nn deö heer Commissaris der Koningin in de ze provincie zullen behoorem in te zenden, alsmede dat modellen voor die aanvragen kosteloos ter gemeen te-secretarie verkrijgbaar zijn. J u b 11 Maandag 8 Juni herdacht de heer H. van Niel Hzn,, horlogemaker al hier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar ln de Groote Houtstraat zijn zaak oprichtte. Door het bestuur van de afdeeling Haarlem van den Bond van Horloge makers werd hij met dezen dag ge- lukgewenscht en hem een door den heer G. A. Luitingh geteekende oor konde met een toespraak van den voorzitter aangeboden, waarvoor de heer Van Niel zich zeer erkentelijk' betoonde.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1