VeerbericJst F. P. KEICHEBT, Heeren Stroobseden Thsrmometerstand Uit de Omstreken Binnenland -Sport eti Wedstrijden MEDRDEEL1NGEN VAN HET ^KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm 10.50 uur). De Bildt, 9 Juni 1908. Hoogste barometerstand 771.8 m.M. •te St. Mathieu (Frankrijk); laagste 754.0 m.M. te Nice (Zuid-Frankrijk). Verwachting %tofc den avond vain 10 Jund: Wint: zwakke tot matigen Westelij ken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt, weinig of geen regen. Temperatuur: geringe verandering. .BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 768 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. Gisteren 760 m.M. JNGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Nieuwste modellea te Haarlem. Maandag 8 Juni Hoogste gisteren F. 68° Laagste heden nacht F. 49® Hedenmiddag 19 uur F. 60 Dinsdag 9 Juni Hoogste gisteren .F. 6lo Laagste heden nacht. F. BI Hedenmiddag 12 uur F. 81» Het leerplan. Overeenkomstig het verlangen van den wethouder van onderwijs hebben de schoolhoofden met de klasse-on derwijzers in schoolvergaderingen het huidige leerplan besproken en naar aanleiding daarvan de ge- wenschte veranderingen voorgesteld. De betreffende rapporten zouden vóór of met Juni ten stadhuize zijn inge diend. Als wij nagaan, wat in de on- derwijspers de laatste jaren is bespro ken en in de onderwijskringen be leefd, dan Kan 't niet anders, of er zullen talrijke stemmen zijn opge gaan tot verlenging van den leertijd, niet zoozeer om meer dan wel gron diger te behandelen en meer in over- sen stemming met den bevattings- kring. Letten we ook op de vele bezit ters der akte gymnastiek, dan zou 't ons niet verwonderen, als gevraagd is om volledig gymnastiekonderwijs, maar dan in flinke zalen. MUZIEK OP DE GROOTE MARKT. Soiree van bet Haarlemsch Muziek korps op de Groote Markt op Woens dag 10 Juni, 8 uur. Programma: 1. Garde Grenadier Mar3ch, Eilen- berg, 2. Ouverture La Muette de Por- tici, Auber, 3. La Vague Valse, Mé tra. 4. Amors Pfeile Polka, Knobloch, 5. Lebensvvecker Galop, Cloracio. 6. Fan- taisie La Grande Duchesse de Gérol- stein, Offenbach. 7. Sarafan Russi sche Ouverture, Eirich, 8. An dem schonen Blauen Donau Walzer, van Strauss. 9. Plapperm&ulchen, Salon- stück, Eilenberg. 10. The Mikado Wal zer, Sullivan. 11. Fantaisie Petit Faust, Hervé. In den loop van deze week zal onze Burgemeester, Jhr. Mr. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden, van zijn jaar- lijksch verlof op zijn buitenverblijf „Waterland" te Velsen terugkeeren. Den 16en Juni a. s. zal hij zijn ambt hervatten. Nieuw quartet, In ons bericht over de samenstel ling van het nieuwe quartet is een fout geslopen. Niet Mej. Joh. van Linden van den Heuvel! treedt daar in als sopraan op, maar Mej. Joh. van de Linde, van Amsterdam. liet quartet zingt 22 dezer in de Dutch Church (Holl. KerW te Londen. Militaire Zaken. Eere-marsch, Woensdag tusschen 2 en 3 uur nam. zal aan mevrouw Visser van Hazers- vvoude op hare villa door het mu ziekkorps van het 10e regiment infan terie, een aan haar opgedragen marsch worden voorgespeeld, getiteld „Generaal van Merlen-Marsch" en gecomponeerd door den kapelmoester van het korps ,den heer E. H. Rap. De onderofficiersvereeniging Mars behaalde bij den Snelduurloop-wed- etrijd, uitgeschreven door het Neder- 'andsch Gymnastiek-Verbond te Am sterdam, den eersten prijs, bestaan- te uit een zilveren medaille, uitge loofd door Z. IC H. den Prins der Ne derlanden, terwijl genoemde vereenl- ging bij den vijfkamp-wedsfcrijd een 2en prijs (zilveren medaille) behaalde. Leger des Ioil. Naar wij ve;a.,..uen zal op Woens dag 10 Juni mevrouw commandante Ridsdel van het Heilsleger een inze gening leiden van nieuwe heilsolda ten. Daar het nog maar enkele we ken geleden is, dat er nieuwe leden toegevoegd zijn, is dit wel een bewijs van den goeden vooruitgang van de afdeeling hier ter stede. Voor belang stellenden verwijzen we naar de in dit blad voorkomende advertentie. Driftig. Op den Tweeden Pinksterdag, des morgens te ruim acht uur, is met moeite uit deo Kloppersingel gered de 33-jarige vrouw Van D., wonende Paul Krugerkade onder Schoten, die aldaar wandelende met haar man, na een woordentwist te water was ge sprongen. Nadat zij eenigszins was bijgekomen, is zij door de politie per brancard naar het St. Elizabeths- Gasthuis overgebracht. Haar toestand is op het oogenblik bevredigend. Schermen. De Scherm ver. „Pro P atria" alhier, won te 's-Gravenhage op den door de schermver. „St. Michael" uitgeschre ven internationalen wedstrijd in de afdeeling colonnes langen stok, den 3e nprijs, Voor Vaderland en Koning den 2en prijs. De heer J. Steffens van Pro Patria verwierf den 2den prijs in den perso- neelen strijd op sabel. Pinkster drukte. Dank zij het mooie weder op den Tweeden Pinksterdag is het toen zeer druk in en huiten Haarlem ge weest, spoor en tram vervoerden veel passagiers, en reden dan ook met extra-dienstan. Door de electrische tram werden op de beide dagen vervoerd op de lijn AmsterdamZandvoort 34.123 passa giers, HaarlemBloemendaal 5093 en Ceintuurhaan 11.203. G e v. V o o r w. Een zilveren dameshorloge, een portemonnaie met geld, een rijwiel- pomp, een medaillon waarin twee portretten, een koperen medaillon waarin twee portretten, een zilveren armband. Faillissementen. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij vonnissen van 9 Juni j.l. failliet verklaard J. H. Captein, loodgieter en zlnk- werker, wonende te Haarlem, Wijde Geidelooze pad. Rechter-commissaris Mr. E. J. Dorhout Mees H. P. Schunselaar, barbier, wonen de te Lisse. Rechter-commissaris als voren. Het faillissement van H. Voorn, on derwijzer te Krommenie,.hetwelk den 26en Mei 1908 door de Arr. Recht bank alhier is uitgesproken, is bij vonnis van 9 Juni jl. opgeheven. BLOEMENDAAL. De smidsknecht H. de Jong haa bij het boren van gaten in een hoekijzer het ongeluk met den pink van zijn linkerhand tusschen het aanzetwiel van de boormachine te geraken, zoo dat dit lichaamsdeel ernstig werd ge kneusd, en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HAARLEMMERLIEDE c.a. In de Zaterdag gehouden raadsver gadering, waarbij de beer Baren- dregt met kennisgeving afwezig was, sprak de voorzitter voor den aanvang der werkzaamheden op hartelijke en zeer waardeerende wijze over het ge storven raadslid, de heer J. Vink, die zicli had doen kennen als een recht vaardig, degelijk man. Ingekomen waren o. m. de door Ged. Staten goedgekeurde besluiten der vorige vergadering, dankbetuigin gen van mej. de wed. Vink, voor de belangstelling bij de ziekte en het overlijden van haar echtgenoot on dervonden en van mej. Tjebbes voor het haar verleende gebruik van een schoollokaal. Medegedeeld werd, dat het R. K. kerkbestuur de plaatsing van een wachthuisje op het Kerkplein te Half weg niet kan toestaan en dat blijkens inlichtingen bij Rijnland de Romo- lenpolder, en dus niet de gemeente, tot onderhoud der Spaarneboorden is verplicht. Stembureaux: voor zoo noodig in 1908 te houden stemmingen, benoemde de raad na tal van stemmingen de vol- gonde leden en plaatsv. leden: ,1e stemdistrict: voorz. B .C. Vink, pl.. v. C. Hartgerink; leden D. Vrieselcoop en M. v. Warmerdam, plv. P. Th. Dijkzeul, en C. de Bruijn; 4e lid L. Kroon, pl.v. M. W. v. d. Vlugt; 2e stemdistrict: voorz. de Burge meester, plv. F. L. Faas, leden A. Biesheuvel en J. Cos, plv. leden P. C. Bottelier en B. Asscher, 4e lid A. Ba- rendregt, plv. C. v. d. Fange. Reclame-Commissie Hoofdei, om slag, dienst 1908, de heeren: C. Hart gerink, A. Biesheuvel en M. van War- verdam, zullen de commissie vormen. Met 6 van de 9 stemmen benoemde de raad tot lid van het Burg. Arm bestuur de heer S. P. Vink, waarbij de heer J. 'A. Kaub 3 stemmen ver kreeg. Met mej. de wed. J. Vink, zal de huur der landerijen in de Uiterdijken worden voortgezet. De verordening regelende de jaar wedden der onderwijzers werd op aanwijzing, van Ged. Staten aange vuld met eene bepaling in zake de be looning aan onderwijzers tijdelijk in militairen dienst, die mag worden in gehouden op liet bedrag der kosten van vervanging. Een nadere staat van oninbare pos ten, Hoofdelijken omslag, dienst 1907 groot f 19.19( wegens verhuizingen en vorminderlng van aanslagen zoome de een staat van restanten ad f 2.05J ingediend door den gemeente-ontvan ger, werden goedgekeurd. Het hoofd der school te Spaarnwou- de vroeg boven de gewone vergoeding 150 voor leermiddelen; de heer Cos als lid der schoolcommissie, merkte hierbij op, dat aankoop van verschil lende middelen wel noodzakelijk was; door het Dag. bestuur zal een onder zoek worden ingesteld en dan zoo mo gelijk de aanschaffing over meerdere jare mverdeelen. Tot onderwijzeres aan de school te Houtrijk en Polanen werd met al- gemeene stemmen benoemd mej. F., M. Rieckelmann te Burgerbrug, no. 1 der voordracht. De heer Cos informeerde bij de rondvraag waarom Mej. Martens van de school in de afdeeling Spaarnwou- de niet op da voordracht voorkwam, terwijl de heer Vriesekoop gaarne de weg door Haarlemmerliede voor au tomobielen afgesloten zag. Op de eerste vraag deelde de voor zitter mede, dat de onderwijzeres zeer. goed is, doch doorloopend sollicitante, zoodat haar benoeming niet in het be lang van het onderwijs zou zijn. Mogelijke afsluiting van den Lieweg zal door den voorzitter worden on derzocht. De anti-revolutionaire kiesvereeni- ging Nederland en Oranje besloot den candidaat der R. K. kiesvereeniging, den heer S. P. Vink te steunen. De heer A. J. E. de Voogd te Haarlemmerliede is bestemd voor den Indischen dienst, om te worden benoemd tot veearts bij den burger lijken veeartsenij kundigen dienst daar te lande. HEEMSTEDE. Zondag, eerste Pinksterdag, is al hier aan de Glip afgebrand een groo te rietschelf, toebehoorende aan den heer P. Eldering. Assurantie dekt de schade BENNEBROEK. Zaterdag schrikte een voor een dog cart gespannen paard van een voor bijkomende auto" en sloeg op hol. Het voertuig, waarop de heer Vas Vis ser, van Heemstede, en zijn koetsier waren gezeten, sloeg om, en beiden werden op den weg geslingerd; de koetsier werd zelfs nog een eind me- degesleurd. Het paard kwam spoedig tot staan. Gelukkig liep het ongeluk vrij goed af. De heer Vas Visser en de koetsier hadden slechts zeer lichte verwondingen gekregen. De dogcart was erg beschadigd. Zondag is door de oplettendheid van den machinist en den conduc teur van de stoomtram een ernstig ongeluk voorkomen. Nabij de Herv. keirk alhier lag een persoon uit Hil- legom in kennelijken staat van dron kenschap op de rails fca slapen. Op enkele passen afstands werd het door den conducteur bemerkt en liet hij den machinist nog juist hlitijds stop pen. VELSEN. Het muziekkorps „de Eendracht" van de Konk. Papierfabriek te Velsen behaalde op het concours te Schie dam in de le afdeeling met abr/amee- ne stemmen den 3den prijs. ZANDVOORT. Aan den heer H. C. Voet alhier is op zijn verzoek door burgemeester en wethouders eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van oppér-brand- meester. Het bezoek op de Pinksterdagen aan onze badplaats was Zondag niet groot, doch Maandag kwamen velen naar hier. Het strand wa3 bezaaid met mensehen en de fietsers waren ontelbaar. Daar het weer tegen den avond minder werd, gingen allen spoedig huiswaarts en was de drukte vroeg afgeloopen. Op het muziekconcours, Maandag 1.1. gehouden te Baarndrecht behaal de de muziekkapel Paul Kruger al hier in de 3de afdeeling den 3den' prijs, terwijl de Harmonie van hier te IJselmonde eveneens den 3don prijs verkreeg in de 2de afdeeling en den 2den prijs ïn het mareheeren. PRINS HENDRIK OP REIS. Maandagavond vertrok Z. IC. H. Prins Hendrik met zijn adjudant luit. ter zee baron Van Asbeek per auto van 't Loo naar Arnhem, om zich van daar om 6.12 te begeven naar Frank fort ter bijwoning van het eerste na tionaal congres' voor Reddingwezen op '10 dezer tot den 14 d. a. v. Van daar begeeft de Prins zich naar Trömsö aan de Noordkaap, al waar Z. K. H. zich aan boord zal be geven van het oorlogsschip „Jacob van Heemskerck" om daarmede naar IJmuiden te stevenen. Het ligt in de bedoeling van Z. IC. H. om aan boord van dien bodem de zeilwedstrijden te Den Helder bij te wonen van de Marine Jachtclub al daar, na alvorens met H. M. de Ko ningin de lustrumfeesten te Delft te hebben bijgewoond. Begin Juli keert Z. IC. H. op 't Loo terug. KAMERLID PASSTOORS. Uit Ginneken wordt aan de Tel. ge schreven Wij zijn in staat, het bericht te be- vestigen als zoude de heer Passtoors benoemd worden tot burgemeester van Ginneken. In verband hiermede zou de heer Passtoors ook het plan hebben, niet meer als afgevaardigde ter Tweede Kamer voor het district Beverwijk te willen herkozen worden, maar zich bij de eerstkomende gele genheid candidaat doen stellen voor het district Oosterhout, in de plaats van jhr. v. d. Berch van Heemstede. LUSTRUMFEESTEN TE DELFT. Bij den 6önaat van het Delftsc.h: Studentencorps is thans officieel be richt Ingekomen, dat ook Z. IC. I-I. Prins J-Iondrik der Nederlanden hél tournooi hoopt bij te wonen, zoodot thans de geheele koninklijke familie wordt verwacht. Naast de maskerade, belooft het tournooi een der meest schitterende deelen van de feesten te worden. De hofstoet van Lucretia Dooató zal, be halve door de hofdames, die de ge- heele week in haar gevolg zijn, wor den opgeluisterd door een stoet van bloemenmeisjes, die, met begeleiding van de guitares der minnestreelen, een koor zullen vormen, dat Lucretia bij het betreden van het tournooiveld omgeeft. Ook een koor van een twin tigtal jongens en meisjes, in Floren- tijnsche dracht, zal Lucretia toeza gen, HET WEGGELD. Men schrijft uit 's-Hertogenbosch Sedert 1 Mei, den dag van invoe ring van het „weggeld" in Noord- Brabant, zijn reeds een groot aantal processen-verbaal, wegens overtre ding dier verordening opgemaakt. Nu wordt hier vrij algemeen beweerd, dat die overtreders niet vervolgd zul len worden. Vast staat dat, in afwij king van de gewone orde van zaken, die wil dat verbalen bij het O. M. worden ingediend, de verbalen opliet weggeld betrekking hebbende, dooi de ambtenaren, belast met de opspo ring van overtredingen op die ver ordening, aan Gedeputeerde Staten dezer provincie moeten worden op gezonden, en dat tot op dit oogenblik noch bij de rechtbank alhier, noch bij die te Breda een dier overtredin gen is aanhangig gemaakt RATTEN. Gediirende de maanden April en Mei zijn er in de gemeenten Oudkar spel en Noord-Scharwoude twee dor pen aan den Langen dijk (N.-H.) 1795 ratten verdelgd. De verschillende landbouwvereenigingen aldaar stel len een premie op gedood© ratten. VERDRONKEN. Een 5-jarig dochtertje van den landman P. Buis te Uitdam, ia in de ringsloot gevallen en verdronken. STUCADOORS. Zondag is te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van den Alge- meenen Nederlandschen Stucadoors- bond. Aanwezig waren 14 afdeelln- gen. In zijn openingsrede deelde de voorzitter, de heer Th. Schmeitz van Den Haagj mede dat het aantal af- deelingen In het afgeloopen jaar van 6 tot 15 gestegen was, dank zij het werken van den tijdelijk aangestel- den bezoldigden bestuurder. Besloten werd over te gaan tot het definitief aanstellen van een bezol digden bestuurder op een voorloopig salaris van ƒ16 per week. In zake een voorstel, zich uit te spreken over eventueele samensmel ting met den Centralen Bouwvakar beidersbond werd besloten voorloo pig nog niet tot samensmelting over te gaan. Tot bezoldigd bestuurder werd be noemd de heer H. C. de Zeeuw van Haarlem. Besloten werd, dat de afdeelingen plaatselijke werkloozenkassen zullen mogen hebben. HOTELTRUST. Naar aan de Tel. medegedeeld wordt, heeft te Parijs de teekening plaats gehad der financieele deelna me van een in ons land te richten naamiooze vennootschap Maatschap pij van Groote Hotels in Nederland. Door een Fransch syndicaat wordt verzekerd een kapitaal van 5.150.000 fr. Doel is. het vormen van een hotel trust In ons land, het doen bouwen van hotels etc. In het Gooi en het aan leggen van een electrische tram van Amsterdam naar het Gooi. Tot de toegetreden hotels behooren o. a. Hótel du Commerce, Amster dam Hötel l'Empereur, Maastricht Hótel Toelast, Alkmaar, anz- GERED! Men schrijft uit Enkhulzen: Hét tweemast-zeiljacht „Adia", schipper J. E. Grevers, van do Kon. Zeil- en Roeive«ree<n. „Het IJ", ge raakte Zondagmorgen op het Enkhui- zer Zand. Er woei een stevige bries uit het noordwesten. Van den wal kon men duidelijk zien hoe de golven over het vaartuig sloegen. De nood vlag werd geheschen en nauwelijks was dit opgemerkt of een vijftal vaar tuigen zeilde de haven uit om hulp te bieden. Met veel moeite slaagde men er in de „Ada" weder vlot te krij-, gen en alhier binnen te brengen EEN MOEDIGE OUDB. Een twaalfjarige knaap geraakte bij het bengelen in de Keulsche vaart bij Diemen. Hij zou stellig verdron ken zijn, indien de 78-jarige heer J. H. A. Nleuwenhuis niet te water ge sprongen was en den drenkeling, zwemmende voor zich uit duwende, op den wal had gebracht. De heer Niouwenhuis heeft reeds meermalen drenkelingen gered en daarvoor twee medailles bekomen. ACHTERSTAND BIJ DE RECHT BANKEN. De Orde van Advocaten te Rotter dam is voornemens een adres te rich ten tot de Tweede Kamer, naar aan leiding van de vier wetsvoorstellen tot onverwijlde bestrijding van den achterstand bij sommige gerechten en daartoe strekkende wijziging van de Wet van 9 April 1877. De Orde is der Regeering erkente lijk voor haar gewichtige voorstellen ten behoeve van de verbetering der rochtsbedeeling gedaan en hoopt, dat die voorstellen den weg mogen vin den naar het Staatsblad, Maar zij ver zoekt toch de Kamer bij het geven der toestemming, er toe te willen mede- werlcen, dat de eerste proef met de alleen-rechtspraak althanc een zon gunstig mogelijke zij. CRICKETWEDSTRIJDEN. Hilversum's XI—v. d. Lee XI. Ge wonnen door het laatste met 2 wic kets en 7 runs. 's-Grav. C. C. II—V. O. C. De Ha genaars wonnen met 58 runs op de oarste innings. A. C. C.Volharding. Volharding won met 247 runs op de eerste In nings. A. C. C. maakte slechts 40. His- gen was top-scorer met 92. GetrouwdenOngetrouwden der A. C. C. De ongetrouwden wonnen met 10 runs (innings 197 en 207). Volharding II—A. C. C. II, Volhar ding wint met innings en 94 runs. Volharding II won van Victoa-ia met 3 wickets. Ajax won van H. B. S. met 9 wic kets. Rood en Wit I speelde vöor de com petitie tegen de Haagsche C. C. De Hagenaars waren 't eerst aar 't bat en maukten slechts 89, dank zv het goede bowlen van Posthuma. Na eenige schommeling der kansen overschreden de Haarlemmers toch het Haagsche aantal eh sloteD met Den Haag ging nu weer in en maak te 96. Nu was Holdert Jr. zeer goed in den aanval. Haarlem moest nu 72 runs maken om te winnen. Dit deden ze ook, zoo dat ze wonnen met nog 7 wickets in handen. De cijfers weren Rood en Witeerste innings Mr. Kool 77, E. van Gogh 9, Van Manen 2, Posthuma 0, Weerman 6, Holdert Sr. 12, Kruseman 40, Gordon 15, Swens 12, Holdert Jr. Jacobi 1. Tweede innings E. van Gogh 35 (niet uit), Van Manen 1, Posthuma 17, Holdert Sr. 11 (niet uit). H. C. C. eerste en tweede innings Mr. v. d. Pot 0 en 0, Demmeling Stel ling 23 en 2, Milo 5 en 0, Mr. Feith 13 en 7, Fokker 6 en 4, D. Kessler 0 en 22, C. Feith 10 en 5, Broese v. Groe- nau 0 en 22, Coops 0 en 0, Van Loon 18 en 20, Erdman 4 en niet uit. WOESTDUIN. Eerste Dag. Een schitterende dag was het Zon dag voor Woestduin nu juist niet. Het weder was allesbehalve aantrek kelijk, er was dan ook niet veel pu bliek, en de courses waren ook niet interessant. Overvloed van kopy noopt ons de zen keer alleen de uitslagen te ver melden Vogelenzang-prijs. Prij zendraverij voor Nederlandsche paarden. Mini mum afstand 1600 M. I. Prima Donna (1600) Boeleman in 3.051/5. 2. Clerimond B. (1615), Commijs in 3.061/5, 3. Rapide Boy (1645) Ten Hagen in 3.112/5. Heemstede-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2700 Meter. 1. Crainquebilie (611/2 kg.) Allen, in 3.113/5. 2, The Dasher (60 kg.) Threlfell. Ge makkelijk gewonnen. Bennebroek-prijs. Handicapdrave rij voor Nederlandsche paarden. Mi nimum snelheid 1.55. Minimum af stand 2400 Meter. 1. Goudmijn (2675) Commijs in 4.29 3/5. 2. T alliens Charm (2425) Koster Jr. in 4.30. 3. Little Talpa (2450) Schönrock ln 4.37. Productenren. Ren op de vlakke baan voor 3-jarige Inlandsche paar den. Afstand 1800 Meter. 1. Jonkvrouw (551/2 kg.) Allen ln 2.07. 2. Job (551/2 kg.) Sherlock. Halve lengte. Bloemendaal-prijs. Recorddraverij Minimum afstand 2500 Meter. 1. Blangy (2560) A. Mol, in 4.09. 2. Goudmijn (2520) Commijs, in 4.17 2/5. 3. Bobichon (2560) Doeleman, ln 4.49 3/5. Emily Baron (2580) G. Ensing. Ge- disqualificeerd. Tweede aankomende in 4.092/5. Haarlemmermeer-prijs. Verkoops- ren. Afstand 2800 Meter. 1. Shanid a Boo (75 kg.) Sherlock in 2,294/5. 2. Stargazer (65 kg Knicht. Twee lengten. De winner werd voor ƒ2525 door Baron Creutz teruggekocht waardoor de heer Bultman nog een extra ƒ500 op zijn creditzijde verkreeg. Op den tweeden dag was het weder iets en do opkomst van het publiek veel beter. De gedetailleerde uitslag is als volgt Duinzlchtprijs. Ren op de vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 jaar en oudsr, die in 1908 nog geen f 900 gewonnen hebben. Afstand 1700 Meter. 1 Neger '60 K.G.), Knight, In 1.55 twee vijfde sec 2 Tonic (551/2 K.G.), Kilïick, vier lengten. Berkenrode-prijs. Prijzen draverij voor Nederlandsche paarden van drie jaar. Minimum afstand 2000 M. 1 Prima Donna (2040), Doeleman, in 3.36 vier vijfde sec. 2 Lancier (2100) Schönrock, in 3.38. 3 Rapide Boy (2060), Ten Hagen, Ln 3.45 één vijfde sec. Woestduin-prijs. Vierde Duizend Gulden Prijs. Verkoopsren op de vlak ke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, te koop gesteld voor 2000. Afstand 2000 Meter. 1 Luckey-Bag (62 K.G.), Sherlock. 2 Gladsome (55 1/2 K.G.) Mew. De winner werd niet verkocht. Cruqulus (611/2 K.G.) Knight, eerst- aankomende, werd gedisqualificeerd, doordat Forrest op Love at Sight (eveneens van Stal Bultman) in den zadel, afgestapt was, niet i n, maar naast het afcezette «zedeelto. De Gouden Zweep III. Tweede Dut "zend Gulden-Draversprijs. Record' Ileat-dravertj. Minimum afstand 1600 Meter, lste Heat 1 Pikant (1640), Commijf in 2.32. 2 Brummbar (1660), Ten Hagen, da zelfde tijd. Gedisqaulifieeerd wegens onzuiver draven, Dogo'bert, eerst aankomende» terwijl van Bonnie Las en Emily Ba* ron eveneens het nummer „uitgehan» gen" was. Bovendien werden Incre- dule en Omessa uitgesloten, doordat zij waren gedistanceerd. Tweede heat 1 Brummb&r, in 2.85 drie vijfde sec. 2 Carentan (1650), Pronk, in 2.86 drie vijfde sec. Derde heat. Beslissend tevens i Eerste Brummb&r. Tweede Carentan. Hartekamp-pnjs. Ren op de vlakk© baan voor paarden van 3 jaar eh ouder. Afstand 2000 M. 1 Crainquebilie (59 1/2 K.G., Ailen, in 2.17 vier vijfde sec. 2 The Dasher (59 K.G.j, ThrelfelL Gemakkelijk gewonnen. Teyllngerbosch-prijs. Steeple chasg voor paarden van 4 jaar en ouder. Afstand 3300 M. 1 Fosolda (73 K.G.), Tasker, in 4.1IT vier vijfde sec. 2 Mrs. Rush (74 K.G.), Sherlock, Eén lengte. SHANID A BOO. Door Jhr. E. van Loon is voor f 3000 van Baron Creutz bovengemeld steep- Ier gekocht. ROEIWEDSTRIJDEN TE AM- STERDAM. Zondag hadden de wedstrijden de$ volgenden uitslag: Jonge twee: de Hoop tegen de Am- stel. le Heat. De Amstel gaf op. Da Hoop maakte de baan toen kalm al in 10.53; 2e haat. Njord contra Nereus. Njord was onmiddellijk voor en blieel voor. Tijd: Njord 10.31; Nereus 10.48. Jonge vier, Amstel tegen Triton. Toen het verschil 5 a 6 lengten wafi gaf de Amstel den strijd op. Tijd' 9.0 2/5. In het nummer Single sculling Se- niones roeiden de Hoop (Bruinwoid Riedel) tegen de Amstel (Zonneveld). De Frankfurter RudergeselLschaffc Germanta en de CercLe des Régatea B'ux lltH die mede hadden inge« schreven, waren niet gekomen. Tijd van de Amstel 8.37. Finale van de Jonge twee. Desé eind wedstrijd ging tusschen d$j Hooft en Njord. Njord won met 2 iengtea in 9.49. Tijd van de Hoop 9.56. Tweeriemsgieken zonder stuurmaöv Ingeschreven Nereus en de Hoop. Nereus won met 4 lengten in 8m. 16 sec. Tijd van Nereus 8 m. 26 sec. De final Jonge skiff ging tusscbea. Nereus (Lütge) en Willem III (J. vtutt Weelderen). Nereus won in 8 min. 5 sec. Hierop volgde de final van d© Joa$i ge Acht. Tijd van Nereus 7.33 4/5, van Tri ton 7.38 1/5. De eerste won dus. De beslissing in het nummer Oude Vier werd geroeid tusschen de Am stel en Njord. De Amstel-vier wou met grooten voorsprong in 7 m. 45 2/6 sec. Voor Maandag zijn de volgend® uit slagen te noteeren: De eerste wedstrijd was de uitda* gingswedstrijd tusschen de Belgische en de Nederlandsche studenten. Voor de Nederlandsche Studenten- roeivereeniging „Minerva" kwam uif de oude acht van Nereus. De Belgen hadden de beste boei. De Belgen wonnen met 1/4 lengte* in 7 min. 8 sec. Hierna werd gestart door de vletv riemsscullingbooten van de „Cerclfl des Régates te Bruxelles" en „Dé Hoop". De Belgen wonnen met 1|> lengte. Jonge vieren van Amstel en Nereus. Amstel weet deze race met 3/4 lengt® te winnen ln den tijd van 7.53 3/5 m»- Start om den Koninglnneprijs (een' bronzen beeld Christoforus Columbmf tusschen de oude achten van Njord en AmsteL Amstel won met ruim 5 lengten; Tijd 7 min. 05, Njord maakte een tijd van 7.15 2/5 min. Tweeriemöiculling booten. Dit num. mar wordt verroeld tusschen AmsteJ en Cercle des Rógates. Prijs: een bron" zen beeld „Le Devoir", tevens wissel* prijs. De Belg wint ook dezen" wedstrijd* Hot laatste nummer, vierriemsgte- ken, moest worden verroeld tusschen „Triton" en „Nereus". De laatste ploeg kwam echter niet aan de start. Triton roedde dus een walk-over in' een tijd van 8.26 min. en won daar mee den jubileum-prijs (een bronzeaX beeld Tunesisch zanger). GYMNASTIEKFEESTEN TE AMSTERDAM. Zondagochtend te 7 uur vingen de personeels wedstrijden' reeds aan, en van dat oogenblik af, is op het feesk terrein achter Rijksmuseum geduren de de Pinksterdagen ntete dan ge turnd. 't Was jammer dat 't weer nu eü dan even tegenwerkte, maar over t algemeen was er geen reden tot kla gen. Na den vereenigingswedstrijd be gon Zondagmiddag het optreden def gewesten, en zag men mooi werken zoowel van dames als heeren. Maandagmorgen werd gerepeteerd, terwijl 's middags de groote Bonds- uitvoerlng plaats had. Het prachtige werken van 450 dames en 1400 heeren! was een krachtig pleidooi voor de lichamelijke opvoeding. De tribunes waren overvoL terwilï

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2