Duitse!» Piano's e. OTTO's SSü, flik Scholen en Huizen A v. RIEMSDIJK Ai KÜSSTTANDEN, Gemengd Nieuws Letteren en Kunst Sport en Wedstrijden Echt; Victor i awater Rechtszaken Kerk en School Stoomvaartberichten Gratis aan Breuklij der s. J. ËEIJLTOlTj licelstraat 37. Lah®uoh@r@ Oysns&O0' Bink Bi]kgitnr, tain* S„ Jazsstraat 51, HAARLEM, Ned. Glszsnwasscherij en Puibewassehing Burgwal 42. Haarlem. HJ Speciale inriehting voor het Jf K Schoonmaken van Eerken. Stoomwasseherij Strijkinrichting Verkrijgbaar In aüe buurten der «üd. SOIIOilO^ k/ijro dag kwam, maar een dergelijk ver band behoeft volstrekt niet te bestaan. Waar ©en ambtenaar Yan het Bin- aanlandschBestuur optreedt als hoofd /an de politie en tot arrestatie van sen voortvluchtigen veroordeelde moet overgaan, bestaat er altijd kans, dat '.et van de zijde der familie- .u den voortvluchtige stuit. Alleen treft het hierbij, dat er sprake is van een dwangarbeider, die door zijn familieleden werd verdedigd. Daaruit zou dus moeten worden afge leid, dat die veroordeelde in die streek thuis behoort. Aangezien in het alge meen de dwangarbeiders in Indië na hun veroordeeling uit de streek, van waar zij afkomstig zijn, worden weg gezonden, om elders hun straf uit te dienen, zal de hierbedoelde dwangar beider wel iemand zijn geweest, die, in afwachting van zijn vertrek, tijde lijk ïn Tajan opgesloten werd gehou den. Is hij dan veroordeeld wegens 'n politiek misdrijf, dan zou er wel ver band kunnen bestaan tusschen den geest van verzet in de genoemde resi- entie en den aanval op den heer Hor- 'irig. Is dit werkelijk zoo, dan zou dit _un tegenvaller beteekenen, daar men meende, dit verzet reeds geheel on derdrukt te hebben. Den 16den April *.1. seinde toch de resident van de Wester-afdeeling van Borneo, dat' Panggi en Roegoeh, de hoofden van net verzet, zich den 8sten te voren bij het bestuur gemeld hadden. GETEISTERD ZWITSERLAND. Nu Zwitserland door zoo'n zwaren ramp geteisterd werd, is bet interes sant iia te gaan, wat in het deruokra- öseh geregeerde land door volk, re geering, geestelijke leiders, machtige instituten en toonaangevende krin gen gedaan wordt om de .verliezen, door den onverwachten sneeuwval aangericht, te herstellen, schrijft de Hbld.-correspondent. Maar er ruischt door heel het open bare leven, door particuliere gesprek ken, door de kolommen der kranten een sterkende en verkwikkende wind, die onmiskenbaar uit den democrati- schen hoek waait, schrijft hij. 't Zijn geen filantropische zuchtjes, opge schrokken uit dezen of genen siuimer- hoek: en geen lieflijke bloemengeuren en kleurstuivingen van overigens wel respectabel fancy-fair-gedoe. Zware akkerlucht is het, waarin je al het blanke kostelijke brood proeft dat het geslage nvolk nieuwe, jonge kracht zal geven. P,oëzie zat er al in het beginnen. Toen 's Zondagsmorgens het landvolk de droeve mare op zijn kerkgang mee oer stad bracht, vond liet al dadelijk zijn helper in een der invloedrijkste geestelijken. Deze brave man liet zijn wel met zorg voorbereide preek in de kosterij achter, én na een roerend ver haal van al het onheil, dat de nacht had gebracht, spoorde hij de vermo genden onder zijn gehoor aan, om hun schuldenaars van het platte land althans voor dit jaar een groot deel van de pachtsom te schenken. Een der kranten, dit voorbeeld van den prediker vermeldende, breidt de goede strekking daarvan nog verder uit, door er op te wijzen, dat op vele plaatsen de banken de plaats der particulieren in het hypotheekbedrijf hebben ingenomen, en dus het verma nende woord ook als tot hen gericht beschouwen mogen. Doch vaardiger, verheffender, rede lijker vooral dan deze smeekbede aan naastenliefde, is nog het bij de wet geregelde appèl, dat het geplaagde Yolk nu met opgeheven hoofde doet aan het op democratischen basis ge vestigde instituut van zijn kantonale banken. Een krachtig argument en voor Hollandsche lezers een leerrijk geval in deze dagen van strijd om particuliere of staats-exploitatie. Volgens par. 26 van de wet op de kantonale banken hebben deze insti tuten telken jare een 1/10 deel van de netto-winst te beleggen als hulpfonds voor maatschappelijke nooden en na tionale rampen. Zoo verzekerde zich de volksregeering in ruil voor de door haar geboden garantie een krachtige- ondersteuning „bij rampen, die een breede rij des volks of een deel des lands treffen door bijzondere gebeur tenissen, schade aan cultures, epide mieën, industrieele crisissen en der gelijke rampen." Dank deze wet, die in 1902 van kracht werd, ligt, thans alleen op de kantonale bank van Zu rich als „eerste hulp" een sommetje van ongeveer J 400.000, waarmede voorloopig de hoogste nood kan bestre den worden. Doch er is meer. Het voorstel is reeds gedaan, en wordt door de bla den gunstig beoordeeld, dat de kan tonale banken aan alle landbouwers, die bij haar hypotheekschulden heb ben, en die alléén of slechts met één knecht of meid den veldarbeid bezor gen, de halve rente voor het jaar 1908 zullen schenken, in zooverre zij daarvoor in aanmerking kunnen ko men. De kantonale banken kunnen dat doen; het ligt geheel in den aard van haar democratische constitutie. En haar voorbeeld zal den overigen .Ti tot een spoorslag zijn. is het oogenblik gunstig, om hei volk te toonen, wat democratische zin vermag. Weer elders wordt een beroep ge daan op het leger. Hooi- en rogge- oogst liggen halfvoldragen neergesla gen op den sneeuw-doorweekten bo dem. Hier komen handen te kort om door onverwijld maaien nog te red den, wat te redden is. Men heeft daarom het voorstel gedaan tear be schikking van het benarde landvolk te stellen, desnoods uit den recruten- dienst te ontslaan, alle man, die iets van den akker-bouw verstaat. Intusscben hebben zich overal de plaatselijke afdeelingen van de te Zurich zeer verbreide „Vereeniging voor maatschappelijk werk" aan den arbeid gezet, om straks aan Bonds- en kantons-regeering haar bemiddelaars- diensten te kunnen aanbieden. Want men verwacht, dat in de eerste dagen der zomerzitting, die den 15en Juni ge opend wordt, de regeering met defi nitieve voorstellen komen zal, om ex tra kredieten uit te trekken tot het verleenen van onderstand. Ook is het denkbeeld opgeworpen, een extra-belasting te heffen, doch daarvan is al dadelijk afgezien, om de moeilijkheden, die aan de uitvoe ring verbanden zijn. Veel meer uitzicht op slagen heeft het voorstel om de bestaande verzeke ringen tegen hagelslag zoo te heiwor men, dat all eschaden, door natuur krachten veroorzaakt daaruit gedekt kunnen worden. ITALIë. Hier heeft een laaghartige mis daad plaats gehad. Een paai' dagen geleden word een priester in Calabrie, terwijl hij de mis celebreerde, door hevige kram pen aangegrepen, nadat hij den mis kelk aan de lippen had gebracht. Toen de kapelaan den wijn proefde, werd ook hij ongesteld. Het bleek dat de drank vergiftigd was, en beiden zijn overleden. Gelukkig heeft men den schuldige reeds te pakken. CHR. ZANGVEREENIGINGEN. 15 Juli a.s. hoopt de Bond van Chr. Zangvereenigingen in Neder land een zangersfeest te houden op het schoone Leyduin, nabij Vogelen zang. Een koor van 1400 zangers en zangeressen zal met begeleiding van orkest (het muziekkorps van het In structie Bataijon te Kampen) onder leiding van den heer J. Godefroy van Steenwijk, verschillende geestelijke en vaderlandsche liederen ten gehoo- re brengen en eenige sprekers sullen het woord voeren. VOETBAL. Ter gelegenheid van het internatio naal voetbalcongres te, Weenen wor den eenige wedstrijden gespeeld. En geland won van Oostenrijk met 61. ROEIWEDSTRIJD TE AMSTERDAM Zaterdag werden de jubileumswed- strijden voortgezet. Deze voorwedstrijden hadden den volgenden uitslag: Vierriemsgieken juniores, le heat. 1. Amstel, in 8 min. 55 4/5, met vele lengten voor; 2. Njord. 4e heat: Laga, die walkover was, kwam niet uit, wegens ziekte van één der roeiers. 5e heat: w. o. De Amstel. 6e heat: 1. Nereus, in 8 min. 40 2/5 sec.; 2. Triton, in 8 min. 49 1/5 sec. In de final komen nu op Maandag De Amstel tegen Nereus. Vierriemsgieken seniores: le heat: 1. Amstel, in 8 min. 45 3/5 sec.; 2. La- ga, in 8 min. 55 4/5 sec. 2e heat: 1. Njord, in 9 min. 19 seo.; 2. Delftsche Sport, 1/4 baan achter. Acht Juniores 2000 M. le heat: 1. Triton in 7 min. 59 1/5 sec, 2e Njord. 2e heat: 1. Laga in 7 min. 50 i/5 sec. met 1 meter, 2e De Amstel. 3e heat: 1. Nereus n 7 min. 29 4/5 sec., 2. De Hoop met vele lengten. Seni-finol. 1. Laga in 7 min. 47 1/5 sec., 2 Laga. Jonge skiff, 1 Lütge (Nereus), in 7 min. 47 sec., 2e de Jong (Njord). PAARDRIJDEN. De le luitenant C. S. Sixma baron Van Heemstra, van het eskadron or donnansen en H. J. van Rijssen, ge detacheerd bij de Rijschool te Amers foort, zullen weldra naar Londen ver trekken om deel te nemen aan de Olympische spelen. Ter oefening legde luitenant baron Van Heemstra Donderdag in den fei len zonneschijn 12 kilometer af in 1 uur 1 minuut 1 seconde; luitenant v. Rijssen legde in „running dress" des nachts doch tijdens onweer en regens denzelfden afstand af in 1 uur, 14 mi nuten 59 seconden. NED. GYMNASTIEK VERBOND. Zaterdag zijn de feesten aangevan gen. 's Avonds heerschte aan het Cen traalstation te Amsterdam een bui tengewone bedrijvigheid. Uit alle oor den des lands brachten de treinen de gymnasten aan. Deze vertegen woordigers van 80 vereenigingen schaarden zich toen in optocht, om naar het Prinsenhof te wandelen, 't Was een aardige aanblik, die gym nasten in kleurige en zwierige pakjes te zien marcheer en op de vroolijke muziek van een drietal korpsen. Voor het stadhuis gekomen, werd halt gecommandeerd. De bestuurs- en commissieleden werden toen op het Stadhuis ontvangen, een hulde, die natuurlijk alle gymnasten gold, maar de zaal was te klein om deze allen te ontvangen. Burgemeester Van Leeuwen riep, als hoofd der gemeente, den turners een hartelijk welkom toe. Hij noemde het een gelukkige gedachte, om het jubileum van het Nederlandsch Gym- nastiek-Verbond te vieren in Amster dam, waar de bond het levenslicht aanschouwde. Maar ook juichte hij dia irnranf dar pumri o of on r,nar. Aa hoofdstad toe, Omdat er te 'Amster dam een goede propaganda te ma ken is. Een gezonde burgerij moet gekweekt worden, en daaraan hielp het Neder landsch Gymnastiek-Verbond met energie mede, gedurende 41 jaar. Nog is niet de tijd gekomen voor het Ver bond, om op zijne lauweren te rus ten. Spreker hoopt, dat het 50-jarig feest met evenveel opgewektheid we der te Amsterdam moge gevierd wor den en hij eindigde met een Dat de Bond in groei en bloei mogo toene men I (Luide hoera's). Hierna vloeide de eere-wijn. Door de geopende ramen sprak mr. Van Leeuwen ook de 1500 wachtende turners toe. Bij hen hadden zijn woorden een nog geestdriftiger ont haal. De voorzitter van 't Verbond, de heer Joh. Heynen, dankte den burge meester voor deze ontvangst en har telijke woorden. Nu werd naar het Concertgebouw gemarcheerd. Daar was het de voor zitter der feestcommissie, prof. mr. D. Josephus Jitta, die het woord tot de turners richtte. Spreker zei o.a. Het eere-comitó waardeert doel en werk van het Verbond ten zeerste, en het staat in die waardeering niet alleen. Immers IJ. M. de Koningin is beschermvrouw, en Z. K. II. Prins Hendrik is beschermheer, en ae bur gemeester van Amsterdam is eere voorzitter van het eere-comité. Het doel van het Verbond is, de ge dachte ingang te doen vinden, dat lichaamsoefening een noodzakelijk bestanddeel is van alzijdige ontwik keling. Het wil de volkskracht ver- hoogen, en een geslacht kweeken van stoere manhen en- flinke vrou wen, van goede Nederlanders Spre ker eindigde, met het Verbond toe te wenschen een welgeslaagde uitvoe ring en voorspoed tot in lengte van dagen. Toen nam nogmaals de burgemees ter het woord, om onder groote stilte mede te deelen, dat het Hare Majes teit de Koningin behaagde den voor zitter van het Verbond, den heer Joh. Heynen, te 's-Gravenhage, te benoemen tot ridder in de Oranje- Nassau-orde. (Onstuimige toejuichin gen). Een gezellig samenzijn sloot dezen feestavond. - INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Een belangrijk boek ores bet behoed der gecondkefd. Dr. MOSCQVITER te 's-Gravenha- 3, een bekend autoriteit op het ge bied der hygiëne en gezondheid, die raim twee Jaar uitgebreide proefne mingen met Sanatogen heeft geno men, Bchrijft daarvan In zijn brochu re: Sanatogen als genees- en voe dingsmiddel o. a. het volgende: Op bladzijde 11: „Het lijdt voor mij geen oogenblik twijfel of Sanatogen is een specificum tegen neurasthenie"; en op bladzijde 24: „Het is niet mijn doel voor Sanatogen op eenige wijze recla me te maken, wanneer het meegedeel de een reclame voor het middel wordt, dan ligt dat alléén aan zijn voortref felijkheid." Een beperkt aantal van dese inte ressante brochures zijn gr-atif en fran co verkrijgbaar bij den Heer B. HAR- KENSTEIN, Heerengracht 278, Am sterdam, AFDREIGING. De Haagsche rechtbank besliste af wijzend op het request, om den beer Mol, te Rijswijk, die wissels tot een bedrag van 50.000 zou hebben geac cepteerd, zonder iets genoten te heb ben, in staat van faillissement te ver klaren. Gelijk reeds is gemeld, is, in' ver band met deze zaak, op last van de justitie, door de Haagsche politie, een onderzoek ingesteld. EEN VERGEETACHTIG VELD WACHTER. De Rechtbank te Utrecht veroor deelde den gemeente-veldwachter te Maarssen, die vergat een man, die Om nachtverblijf had verzocht, weer in vrijheid te stellen, tot betaling ee- ner geldboete van 8, subsidiair 16 dagen hechtenis. De eisch was 21 da gen hechtenis. ZEISTER MOORDZAAK. De Utrechtsche Rechtbank deed uit spraak in' de zaak van de vier be klaagden in zake den moord op den kassierslooper Hendrik Drost te Zeist. Zooals bekend was de eisch van 't Openbaar Ministerie voor Van Ee levenslang, Van Vaalen 20 jaar vangenisstraf en Kors en Overhorst ieder 10 jaar en acht maanden gevan genisstraf. De Rechtbank veroordeelde Van Ee tot 20 jaar, Van Vaalen tot 12 jaar, Kors tot 6 jaar, Overhorst tot 8 jaar, allen met aftrek der voorhechtenis. ONTROUW NOTARIS. De Rechtbank te Middelburg deed uitspraak in de zaak van W. S. Bosch oud-notaris te Vlissingen, en veroor deelde hem overeenkomstig den eisch tot drie jaar met aftrek der voorloo- pige hechtenis. NED. HERVORMDE KERK. 'Aangenomen het beroep te Cuyk c.a. door ds. H. G. Oudegeest te Rve- nooy. Bedankt vooor het beroep te Oudorp door ds. H. Visser te Hoocwoud. Beroepen te Llendon ds. W. Boe rendans te Rhenen. Aangenomen bet beroep te Rou- veen door den heer G. van Mont- frans, cand. te Nijkerk (Geld.); te Eexta door ds. H. Ysebrands te Ga rijp (Fr.). Bedankt voor het beroep te Raalte door ds. B. Zoete te Avereest. GEREF. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Stel lendam door ds. T. Bouma te Doorn. Beroepen te Alblasserdam ds. TI. IT. Sclioemakers te Workumte Winschoten de heer N. J. Trenning, cand. te Vrieschelcn fGr.). ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de Rijks- Universiteit te Leiden de heer J. Clay, 'i. te Berkhout, met Academische proefschrift, get. De Galvanische weerstand van metalen en legeerin gen hij lage temperaturen. Leiden. Candidaatsexamen in de Rechtswetenschap do heer E. L. M. Engelbrocht. Voorbereidend kerkelijk examen de heer J. P. Buiskool. Examen Indische rechterlijke dienst mr. C. Ch. van ITelsdingen. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaats-examen in de scheikunde cum Iaude door mej. T. van der Goot. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor propaedeutischq exa men civiel ingenieur J. H. de Bruyn; mijningenieur D. P. van Lennep. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Assen, 2 Juni. A. Kuiper, schipper, te 't Haantje, gemeente Sleen. Rech- ter-commissaris mr. H. J. Westra curator mr. J. A, ten Holte. Utrecht, 3 Juni. J. B. Winkelman, koopman, aldaar. Rechter-commissa- ris jhr. mr. De Marees van Swinde- ren curator mr. J. Winkel Jr. De nalatenschap van mejuffrouw W. E. van Rooijen. Rechtor-commis- saris jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen curator jhr. mr. P. H. Hooft Graafland. Middelburg, 1 Juni. P. M. Magiloe, particulier, aldaar. Rechter-commis- saris mr. B. W. F. Kronenberg a cu rator mr. P. Dieleman. Amsterdam, 5 Juni. C. F. Kreele- kamp, aldaar. Rechtercommissaris jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford j curator mr. A. Ph. W. Alta. M. A. van Vliet, modiste, aldaar. Rechtercommissaris als voren cu rator mr. J. C. van Kempen. 's-Gravenhage, 5 Juni. B. van Aals, koopvrouw, aldaar. Rechtercommis saris mr. P. Polvlietcurator mej. mr. C. C. van Bosse. J. Bron .en S. Bron, handelende on der den naam Gezs. Bron, aldaar. Rechtercommissaris jhr. mr. Rh. Feith curator mr. H. Veenstra. P. J. de Bruyn, aldaar. Rechter commissaxüs mr. H. A. van Rees curator mr. J. P. Chardon. A. H. Claassens, aldaar. Rechter commissaris mr. J. F. v. d. Lek de Clercq curator mr. F. Onnen. W. A. Mook, koopman, aldaar. Rechtercommissaris jhr. mr. Rh. Feith curator mr. C. W. Vollgraff. A. van Roodenburg, te Woubrugge. Rechtercommissaris mr. A. E. Croockewitcurator H. le Coultre te Bodegraven. Geëindigd: Mejuffrouw G. WiltensVan der Vegt, te Assen. P. de Jong, bloemkweeker, te Hïlle- gom. H. J. Bökkerlnk, schilder en gla zenmaker, te Stad-Delden. Eenvoudige huismethode,welke honderden heeft genezen zonder gevaar of tijdverlies van bezigheden. hoogarmig. worden geleverd van f 25 af en hooger, zonder vooruitbetaling, 60 Gents per week. Voor- en aohteruitn aaiende M»cMneE '10 Kleormtóers Gentraal-Sobbin Eingspooi a f 70. Bohoeom»- «ore Patsnt-ElftEtiek i f 70. SratJs euSerrlcht. 8 jaar gsnmtle Goedkoopst adres voor Rop&ratiëïi Contant ÏO pCt. korting. Volgestort Kapitaal f 6.009.000.- Groote Markt 1—8. De Rentevergoeding vsor Deposito's Is met ingang van 2V Mei 1008: Met 1 dag ops egging Met 19 dagen Voor 1 maand vast Voor 8 maanden vaeê Voor 8 maanden vast Voor 1 jaar vast DEPOSITO-OBLIGATIES voor 1 jaar vaat, in bedragen van f 250.—f500.— en f1000.— tegen een rente van 4 M Nieuwi» te kaar vanaf f 1.— per staand eerste kwaliteit, met garantie f 2.50 per tand. KOEKENHEIM, Koninklijk gebreveteerd Mee. Dentist, Nieuwen- dijk 105, Amsterdam.; Een GRATIS PROEF aan Allen Een breuk kan zonder operatie, pgn, gevaar of tijdverlies genezen ik IJ zeg „genezen", bedoel ik niet eenvoudig de breuk worden. Wanneer i terughouden, doch een genezing, welke U in staat stelt U geheel van het dragen van een band te ontslaan. Om IJ en Uwe aan een breuk lij dende kennissen te overtuigen, dat welke Een genezing beteekent vrij van pgn en zonder lijden^ belangrijke toename van natuurlijke en geeste lijke kraoht, een grooter genot van de genietingen des levens en jaren gemak en voldoening gevoegd aan Uw levensduur. Ik bied U een gratis monBter aan van een behande ling, welke honderden gevallen beslist volkomen genaB. Zendt geen geld, dooh vnl alleen de onderstaande coupon in, geef op het figuur de ligging van de breuk aan, en zendt het per post naar mij. Stel deze belangrijke aangelegenheid geen dag langer uit of gaat niet voort U langer te kwellen met goedkoops gereed gemaakte breukbanden. Deze aanbieding is de beste welke ooit gedaan ia en elke breuklijder moet er dadelijk gebruik van maken. GRATIS PBOEFCOUPON. Wijs op onderstaande figuur de ligging van de breuk aan, beantwoord de vragen, knip het vervolgens uit en zendt deze coupon naar: W. S. BIOS (H 118), Singel 284. Amsterdam. Leeftijd Hot lang breuklijder t Doet de breuk pünf Draagt ten breukband Naam Adres Telefoon 1091. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Bali arriveerde 5 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Rembrandt arri veerde 6 Juni van Arasterdam te Ba tavia. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, "ver trok 6 Juni van Perim. Het stoomschip Banda, van Amster dam naar Batavia, passeerde 6 Juni Kaap Finisterre. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 6 Juni Gibraltar. Het stoomschip Le Maire, van 'Am sterdam naar Batavia, passeerde 6 Juni Perim. Het stoomschip Pyrrhus van Am sterdam naar Java, arriveerde 5 Juni te Liverpool. Het stoomschip Statendam arriveer de 6 Juni nam. 6 uur 40 min. yan New-York te Rotterdam. Het stoomschip Sloterdijk, van Rot terdam naar Philadelphia, passeerde 6 Juni nam. 6 uur, Dover. Het st. Grotiusx van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 Juni van Pe rim. Het st. Celebes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 Juni van Pa- dang. Het st. Besoeki vertrok 6 Juni van Rotterdam naar Batavia. Het st. Ixion, van Amsterdam n. Java, arriveerde 5 Juni te Port-Sald. Het st. Prins Willem IV, van Am sterdam naai- Paramaribo, passeer de 4 Juni St. Michael's. Het st. Soestdïjk vertrok 5 Juni des namidd. van Philadelphia naar Rot terdam. Het st. Noordam vertrok 6 Juni van Rotterdam ..naar New-York. Het st. Rindjani vertrok 6 Juni van Rotterdam naar Java. Het st. Goeben, van Rotterdam iL Japan, arriveerde 5 Juni te Colombo. Het st. Wilis, van Rotterdam naar Java, passeerde 5 Juni Kaap del Armi. Het st. Koiiing Willem III, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 6 Ju ni van Singapore. Het st. Estonia, van New-York h. Rotterdam, passeerde 6 Juni Lizard v a rm n a cLalli lf) l' I gonwel van binnen als van bniten Winkelruiten of Bovenramen worden wekelijks, om de 14 dagen of maandelijks bjj abonnement billijk aangenomen Let e.v.p. op naam en adres van de firma op de voed geschilderde wagen». Wit, bont, wol. Brouwersvaart 50-52. Billijk au goed. ook voor film. Langendijkstraat 18-20 8. H. VAB DUALE! ra bit M toaisr w«e te audaett au af

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6