NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7655 Verschijnt dsgeiijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 10 JUNI 1908 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN) ^ooir Haarlem 1.28 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 y» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. f S. PEEREBOOM. ADVERTENTIËNJ Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t—elke regel meer ƒ0. S0 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 5 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie; Groote Houtstraat 55. intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122c Tot de plaatsing van advertentiën en reclame? van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 11 JUNI. Groote Kerk: Orgelbespeling, 2-3 u. OM ONS HEEN No. 754. Hen wonderlijk voorstel. Het College van B. en W. heeft ten opzichte van de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staalwaterbronnen een voorstel gedaan, dat naar mijn mee ning een wonderlijk voorstel is. Laat ik tot toelichting even den stand van zaken nagaan. In December 1904, dus 31/2 jaar geleden, verzocht deze Maatschappij aan.den Raad om ontheffing van de recognitiën, die zij aan de gemeente betalen moest en van de verplichting, om een badinrichting te exploitee- ren. De zaken gingen slecht, het badhuis leverde verlies op, de maat schappij was dus op bezuinigingen uit. B. en W. stelden destijds voor, deze zaak voorloopig niet af te doen, maar een commissie te benoemen, die on derzoeken zou, in hoeverre het doel der Maatschappij ook in verband met de plaatselijke omstandigheden, voor de toekomst kon worden geacht le vensvatbaarheid te hebben. Dat was in October 1905. Enkele maanden geleden bracht deze commis sie, haar rapport uit en kwam daarbij tot deze conclusie, dat er van Haar lem geen badplaats in den ruimsten zin te maken is en dat aan het doel van de Maatschappij voor de toe komst geen levensvatbaarheid meer kon worden toegekend. Natuurlijk komt de Maatschappij nu weer terug op haar verzoek van December 1904, namelijk om' haar te ontheffen van dë recognitiën en van verplichting, om een badhuis te exploiteeren. Die recognitiën bedragen samen 800 en het badhuis moge, daar het aan een ander verpacht is, al geen A direct verlies meer opleveren, geld om het te onderhouden, heeft de Maatschappij niet, zoodat het indirect J] wel degelijk verlies teweeg brengt. En wat hebben nu B. en W. aan den Raad geadviseerd Om het verzoek van de Maatschap- pij af te wijzen. Het College voert daarvoor drie re denen aan. lo. Ontheffing van de door de ge- $j meente aan de Maatschappij opge legde lasten zou tot de verbetering van den financieelen toestand slechts zeer weinig bijdragen. 2o. De gemeente heeft belang bij de badinrichting, het opleggen van dien last aan concessionarissen maakte één geheel uit met de concessie en de verleende erfpacht. 3o. Werden de verzoeken ingewil ligd, dan zóu daarmee misschien de verwachting omtrent een betere toe komst voor de Maatschappij geboren worden, voor welke verwachting naar de meening van B. en W. slechts in schijn eenige reden bestaat. Ziedaar liet drietal redenen, waar om B. en W. voorstellen, afwijzend op het verzoek der Maatschappij te beschikken. wanneer ik dat deed, want gij klap pertandt toch al van koorts en uw ribben zijn t.e. tellen. Bovendien is het in mijn belang, dat gij voortgaat met dien last te torsen en ten slotte wil ik u er daarom niet van onthef fen, omdat gij dan misschien mee- nen zoudt, uw gezondheid nog wel weer te zullen terugkrijgen." En met deze woorden liet hij den armen lastdrager gaan. Ik ga eens een vergelijking maken. Er was ergens een man, die op zich nam een zwaren last te dragen. Toen hij dat een poosje gedaan had, kwam hij bij dengene, aan wien hij beloofd had, dat te zullen doen, zei ,,Neem dien last van mij af, want zie, ik ben mager geworden eh zwak; mijn krachten schieten te kort, om derr last langer te dragen." De ander keek hem peinzend aan en zei „Ik kan u van het dragen van mijn last niet ontslaan, 't Zou u niet baten alleen, wanneer haar uitgaven haar f ven, of ze Leopold kunnen vermur- inkomsten niet overtreffen. Met Van de oprichting van de Maat schappij tot Exploitatie van Staalwa terbronnen af heeft, naar mijn innige overtuiging, het gemeentebestuur de ware verhouding tot de Maatschappij niet begrepen. In plaats van haar te beschouwen als een instelling, die bedoelde de gemeente tot grooten bloei te brengen, als een instelling dus, die financieel en moreel gesteund behoorde te worden, heeft het ge meentebestuur in de Maatschappij niets anders gezien, dan een onder neming, die in de eerste plaats op winst voor hare aandeelhouders be dacht was, en zich gehaast, bepalin gen te maken, waardoor de gemeen tekas van die winsten mee zou profi- teeren. Niet alleen werden er recog nitiën vastgesteld, die thans jaarlijks f 800 vorderen, maar ook werd be paald, dat de Maatschappij van haar overwinst 20 procent aan de gemeen te uit zou keeren. De Raad haastte zich dus om een slaatje uit de zaak te slaan. En toen naderhand het kapitaal zeer moeilijk bijeen kwam, bleef het gemeentebe stuur op dit standpunt staan. Andere gemeenten zouden hebben deelgeno men in het maatschappelijk kapitaal, of voor 't minst een zekere rentega rantie hebben gegeven niet aldus de Raad van Haarlem Hij zag het geval koeltjes aan en bekommerde zich evenmin om de moeilijkheden, alsof de plannen waren ze ge slaagd niet van het grootste be lang voor de gemeente zouden zijn geweest. Die verblinding ging zoover, dat toefi naderhand het Brongebouw een meter of wat te ver werd neergezet, de Raad cr als de kippen bij was, om daarvoor eene boete van f 1000 te hef fen. Zelden' heeft het bestuur van een gemeente een zóó onwelwillende hou ding tegenover een belangrijke on derneming aangenomen, als toen on ze Gemeenteraad heeft gedaan En inplaats dat men dat nu is gaan inzien, wordt zoo waar de een maal aangenomen tactiek tegenover de Maatschappij voortgezet. De gehoopte winst is uitgebleven. Integendeel, de maatschappij werkt al sedert jaren met verlies. Zou dat anders geloopen zijn, wanneer de ge meente van den beginne af aan de on derneming krachtig had gesteund Waarschijnlijk niet. De groote fouten, die de maatschappij in haar treuri- gen toestand hebben gebracht, zou den dan allicht niet vermeden zijn Maar op dit oogenblik is er toch voor de gemeente zeker alle aanlei ding, om, zij het dan ook ter elfder ure, de Maatschappij te hulp te ko men. Inplaats daarvan gaan B. en W. een allervreemdste redeneering op zetten. Jelui staat er al zóó slecht voor, dat ontheffing van die recognitie je niet meer haten kan." Precies als iemand, die tot een arm mensch zeggen zou „ik kan je wel wat geven, maar daar kun je toch je heele leven niet van bestaan, dus zal ik het maar in mijn zak houden." Bovendien is de redeneering juist, daar de Maatschappij de f 800; wanneer ze che niet meer voor recog nitiën behoeft uit te geven, voor an dere dingen, hijvoorbeeld het onder houd van haar gebouwen, kan be stemmen. Dat de gemeente belang heeft bij het voortbestaan van het badhuis is even min een argument van beteekenis. Een onderneming, welke ook, blijft immers niet bestaan omdat een ge meentebestuur dat decreteert, maar dere woorden kan een badhuis in Haarlem geen winst oplevei-en, dan zal het toch op den duur te niet gaan; kan het wèl he'staan, dan zal er in Haarlem een hadhuis zijn, ook. al exploiteert deze maatschappij er geen meer. Maar het merkwaardigste argu ment is het derde. B. en \V. vreezen, dat wanneer de verzoeken ingewilligd werden, de maatschappij zich illusies zou maken ever haar toekomst. Tus- schen de regels door kan iedereen hieruit lezen, dat het College de ver dwijning der Maatschappij ver wacht. Een vriendelijk standpunt is dat niet. En het belang, dat de gemeente daarbij hebben zou, wil mij daarbij niet duidelijk worden. Volgens art. 5 van de overeenkomst wordt bij fail lissement der Maatschappij, of wan neer deze de gebouwen vrijwillig ont- uimt (liquidatie) en nog in eenige andere gevallen - wanneer de gemeen te dat verkiest, alles wat zich op of in den grond bevindt, haar eigendom. Maakt de gemeente van deze bevoegd heid geen gebruik, dan zal een en ander binnen zes maanden na aan schrijving moeten zijn verwijderd. ■Ik kan mij niet voorstellen, dat de emeente de exploitatie van Bronge bouw en buizenleiding zou overne men. En ik kan mij nog veel minder in denken in de mogelijkheid, dat zij dit dure gebouw, waarvan toch vele in gezetenen nut en genoegen hebben, eenvoudig zou laten sloopen. Maar wat willen B. en W. dan toch eigenlijk lit vertrouw, dat dit in den Raad eens vierkant zal worden ge vraagd. J. C. P. Wat den een niet misschien den ander gelukt, gelukt Stadsnieuws Buitenlandsch Overzicht RUSLAND. Ziezoo, nu zijn ze bij elkaar Koning Edward en Tsaar Nico- laas En wat ze doen Ja, daarvan ko men we nog niet veel bijzonders te hooren, want, wat kan 't ons eigen lijk interesseeren, waar en wat ge luncht, gedineerd en gesoupeerd wordt. En anders weten de buiten- landsche bladen niet te vertellen. Toch zal het niet lang duren, of kolommen worden volgestopt met be schouwingen over onderwerpen door de heide regeerders besproken Alsof het goede publiek zich zóó maar laat foppen, en "t gefantaseer der ijverige krantenschrijvers voor absoluut waar aanneemt, niet vragende, of de mo narchen bij bun tête-a-tête den ver slaggever uitgenoodigd hebben.... We zullen dan ook zoo vrij zijn, ons piet al te veel aan die duimzuigerij te storen POLEN. De veldkrijgsraad te Warschau heeft in twee weken 24 politieke pro cessen behandeld, waarin 38 personen aangeklaagd zijn wegens politieke vergrijpen, allen voorgevallen in de jaren 1905, 1906 en 1907, en van be trekkelijk weinig beteekenis, onrijpe plannen voor aanslagen, verzet tegen de politie, enz. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie kent maar één eisch den strop Op 30 Mei werden 16 personen tot den strop veroordeeld. Verzoeken om cassatie worden door den procureur- generaal van Polen niet eens naar Petersburg doorgezonden, maar een voudig met een weigering afgedaan. Het recht van verdediging is volko men ontnomen, daar de advocaten slechts enkele uren krijgen, om de stukken in te zien. De dagvaarding van getuigen a décharge wordt een voudig onnoodig geacht. Een der ter- dood veroordeelden wegens gevaarlij ke politieke woelingen is een 16-jarig dienstmeisje, dat lezen noch schrij ven lean. Door zulke bloedige vonnissen wordt wel de rust verzekerd in Polen, maar het is de rust van een kerkhof Doch onder het volk heerscht groote verbit tering, die zich wel uiten zal, wan neer de gelegenheid zich maar voor doet BELGIë. 't Is hier de Congo-quaestie en blijft 't ook 't Wachtwoord luidt Congo. Reeds gingen eenige ministers bij den te Wiesbaden badenden koning op audiëntie, om betere voorwaarden voor de overname te verkrijgen. Dit gelukte niet, en nu gaan een 18-tal leden der kerkelijke partijen beproe- FRANKRIJK. Te Lyon Ls een congres van de Ligue des droits de l'homme geopend met 276 afgevaardigden. De voorzitter zeide, dat het verleden weder herleefd was het nationalisme was niet dood. De jongste brutale en schandelijke aanslag op Dreyfus' persoon en Zola's herinnering toont wederom, dat het nationalisme altijd zijn toevlucht nemen moet nemen tot geweld. Meer dan ooit moet de Ligue haar plicht doen. Met vreugde kon hij meedeelen, dat de bond thans 90.000 leden telt. Zola heeft weer een aanrander ge kregen. Een krankzinnige kolonel heeft ge tracht Zola's overschot uit het Pan theon *te halen, wat natuurlijk niet is gelukt. OOSTENRIJK—HONGARIJE. Nog staken de 10.000 studenten, ook al werd met de Pinksterdagen een.... wapenstilstand gehouden Overigens wil men van geen verzoe ning of schikking weten PERZIë. Hier heerschen eigenaardige toe standen.... De bewoners betalen geen belasting meer.... De schatkist is' leeg.,.. De soldaten ontvangen geen sol dij.... De soldaten plunderen en rooven, of doen als pakjesdragers dienst om den mond open te houden.... De Sjah kan geen ministers krij gen.... Rn mij nu hppt. het., dat de Sjah de plaat gepoetst heeft,, een viucni onder zulke omstandigheden wel een beetje te verklaren. Maar ook de berichtdn over deze lucht zijn zonderling. Niemand weet blijkbaar waar de Sjah is, want de mededeeling, dat hij rust neemt op zijn paleis is al te doorzichtig. Nu dreigt' het volk: Onzichtbare Sjah, kom terug, anders.... nemen we een andere!.... 't Antwoord van den Sjah is geko men een manifest waarin hij zich oprecht voorstander van de constitu tie verklaart. Vanwaar dit manifest gekomen is Bepaald zoo maar uit de lucht gevallen Of t den Sjah zal baten?.... SPANJE. De minister van oorlog heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend, tot het aanvragen van een crediet van 283 millioen frames, voor de her vorming der artillerie en het bouwen van nieuwe forten aan de oostgrens. Of de volksvertegenwoordiging dat peuleschilletje zal toestaan 't Is waar, Spanje's weerkracht is zoo goed als nul, komma nul, maai*.... 't is een heel kapitaal MAROKKO. Moulay Hafid heeft het haast ge wonnen Dit wordt van dag tot dag duidelijker. Nu wordt weer bericht, dat hij bij groote praal zijn intocht in de stad Tanger heeft gehouden. Ont- angen als de ware, de eenige, de echte Sultan En die arme Abd-el-Azis!.... Toch geeft hij den moed maar niet j, en verzocht den mogendheden, vooral geen rekening te houden met de verheffing van zijn broeder, die alleen door de laagste klasse der be volking' gesteund wordt. 't Wordt voor het weifelende Frank rijk een moeilijk parket KORTE BERICHTEN. Het spoorwegongeluk te Rocca Pie- tra is gebeurd met een trein vol pel grims, teruglceerende van een bede vaart naar Var allo. De trein stond stil door een gebrek aan de rem toen liep een goederentrein hem achterop. Er waren 4 óooden en 83 gewonden. Het proces tegen de Jodenvervolgers van Bielestock is voor de rechtbank aldaar begonnen. Er zijn 39 beklaag den en 300 getuigen. Te Gregy, Texas, jVereenigde Sta ten), zijn twee negers op de openbare straat vennoord. Men vreest een op roer. Het stadsbestuur heeft militaire hulp aangevraagd. Een bericht uit Konstantinopel meldt, dat in de voorstad Arnautkoï, aan den Bosporus gelegen, 200 huizen zijn afgebrand. Bulgareu hebben in Macedonië nu weer een priester, een vrouw en twee kinderen gedood. In België is weer een spoorwegon geluk gebeurd, thans hij Rochèfort met 2 dooden en 3 zwaar gewonden. STUKKEN VAN DEN RAAD. Gem. Arbeidsbeurs. Door de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Werkliedenverbond Pa trimonium, gelezen hebbende het ontwerp-reglement voor de gemeente lijke arbeidsbeurs, wordt verzocht le. dat in het artikel, omschrijven de liet doel der arbeidsbeurs, ook als zoodanig opgenomen worde „gege vens te verzamelen omtrent de ver houding van vraag en aanbod van werkkrachten en al wat daarmede in verband staat. 2e. dat in het reglement neergelegd worde het beginsel, dat de leden van het bestuur der beurs gekozen worden door den Raad uit een aanbeveling, opgemaakt door B. en W., die daarbij ■ekening kunnen houden met eene aanbeveling van de Kamers van A. 3e. dat art. 10 van het reglement luide, zooals dat door de Kamer van Arbeid voor de Confectiebedrijven te Haarlem is verzocht. dat in het Reglement de werk tijd van de beurs geregeld worde in dien zin, als dat in een aan den Raad jezonden concept-reglement vanwege de Kamer van Arbeid voor de metaal- en houtbewerking is voorgesteld ge worden. (Raadsstuk 198). Vischwater. De Haarlemsche Hengel aarsbond (tellende 200 leden) bericht den Raad, dat bij voortduring blijkt, dat de wa teren der gemeente Haarlem, eens zoo vischrijk, thans nagenoeg geheel zijn doodgevisclit. Ter verbetering hiervan verzoekt de bond de te ver- leenen permissiën door de pachters aan derden te beperken, tot het getal van vijf, en het zegenvisschen alleen toe. to o+c.Gi-1 van 1 NnVAITlhfir tot 15 Maart. B. en W. stellen voor, dit adres in hun handen te stellen, om daarmee •ekening te houden bij het vaststëllen der voorwaaiden voor eene nieuwe verpachting. (Raadsstuk 189). Verlof Drankwet. Door F. van Boekhoven is aan B. en W. gevraagd om verlof (ingevolge art. 34 dier wet), tot het verkoopeu an alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden zaal van het perceel Groote Markt 12. TENTOONSTELLING TE HARLIN- GEN. Op de tentoonstelling voor Kunst nijverheid te Harlingen werd o.a. toe gekend: de medaille, uitgeloofd door de Koningin en 1ste prijs aan J. Mer- kelbach, Haarlem, voor uit de hand fesneden en geciseleerd lederwerk. Aanbesteding. Door het Burgerlijk Armbestuur al hier is aanbesteed: Lev. navolgende artikelen, benoo- digd gedurende de 2e helft van het jaar 1908: boter, margarine, rijst, heele gort, groene erwten, capucij- ners, stroop, stijfsel, zachte groene zeep e npatentolie, benevens de voor een geheel jaar benoodigde brandstof fen. Ingeschreven werd als volgt: J. Mandemaker, steenkolen 1.05 per H.L., korte turf 5.65 en 5.30 per 1000, lange turf 5.20 per 1000. G. v. d. Haak Jr., Korte turf 5.20 en 5.10. C. Huls: Korte turf 5.25, lange turf 5.20. J. Overakker, korte turf 6 en 5.10, lange turf 5.50, steenkolen 0.89. F. Perauin, steenkolen f 0.94. A. Elfers Jr., heele gort 13.55, 12.80 en 11.94 per HL., rijst 9.45 en 8.95 per 50 KG., groene erwten 14.25 per HL., stroop 0.20Jj per kg., Patent-olie 0.44 per L., groene zeep 0.17 3/4 per KG. J. Kramer, stroop 0.17, patent-olie 0.41. Wed .J. I.eupen en Zn.: rijst 17 per 100 kg.; heele gort 10, groene erwten 13, capucijners 13, stroop 0.19 stijfsel 0.26, groene zeep 0.17, patent-olie 0.48. P. v. Hamert, groene erwten 13 en 14.75, heele gort 10.50, 11.20 en 13.50, capucijners 16.50, stroop 0.22, patent olie 0.46, groene zeep 0.18. G. v. d. Most van Spijk: roomboter 1.34i per kg., margarine 0.79 per kg. B. Serné Wzn.: natuurboter 1.30, margarine f 0.80. W. C. v. d. Laan, margarine 0.79 en 0.78. Alle inschrijvers wonen alhier. PRIJS UITDEELING ZANGWED STRIJD AMSTERDAM. Onze berichtgever schrijft ln dezelfde Paleiszaal, waar gedu rende eenige weken zoo menige vreed zame strijd is gestreden, niet bloedig, toch met hartstocht, had gisteren middag de plechtige uitreiking der behaalde onderscheidingen plaats. Het moet ons evenwel uit de pen, dat de plechtigheid wel eenigszins gevaar liep door de hoorbare ontstemming van een clubje aanwezigen, die blijk baar het oordeel der jury betreffende de hoogste eere-afdeeling voor man nenkoren niet deelden. Wij konden constateeren, dat ge- kleede costuums en „hooge zijden" nog niet direct verwanten zijn van beschaving. Dit daargelaten moet worden er kend, dat deze prijsuitdeeling een waardig slot vormde van den zang wedstrijd, die zoovele gemoederen in beweging bracht. Zeet* bekende figuren uit de zan gerswereld betraden, luide toege juicht door de vele honderden aan wezigen het podium en bekwamen na een kernachtig toespraakje van den voorzitter der beide feestvierende lie dertafels hunne prijzen. Eindelijk was de beurt aan voor zitter en directeur van „Zang en Vriendschap". Bij het opgaan van het podium klonk wederom datzelfde onbegrijpe lijke gefluit, evenwel dra overstemd door een daverend applaus, dat voor zeker meer weergaf de instemming van de aanwezigen met de toeken ning van den hoogsten prijs aan onze Haarlemsche zangers. De héér Van Praag stelde den heer Robert, vergrijsd in de beoefening der kunst, als voorbeeld voor zooveel jon geren. Van hem ging bezieling uit en jeugdig vuur. Het was spreker een groote eer. uen ïeiaex- vuil Bil vrieuusuuay hartelijk te mogen gelukwenschen met deze alleszins verdiende hoogste onderscheiding. Haarlem had zich krachtig geweerd in dezen „ontzetten- den strijd" en gaarne gunde de heer Van Praag den eminenten directeur zijne bekroning. Tevens sprak hij den welgemeenden wensch uit, dat er ge negenheid mocht blijven bestaan tus- schen de beide vereenigingen, na mens welke hij sprak en de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriend schap". Daarna had de aanbieding der be haalde eereteekenen plaats een prachtige verguld zilveren lauwer krans en een gouden medaille, deze laatste aangeboden door de gemeente Amsterdam. De voorzitter van Zang en Vriend schap, Dr. Broese van Groenou, be kwam het woord, om in de eerste plaats op te merken, dat het gefluit van daar straks hem als aangename muziek in de ooren geklonken had. In een strijd zijn er nu eenmaal ge- slagenen en overwinnaars. Maar en hier was spreker zeker de tolk van de aanwezigen in de voornaamste plaats was liet hem een eer aan de beide feestgevende vereenigingen een woord van hulde en dank te brengen voor alles, wat zij gedaan hadden in het belang der deelnemende vereeni gingen. Dit concours moest een na klank hebben verre over de grenzen, om de degelijkheid van voorbereiding en uitvoering. Spreker herdacht tevens de belang stelling van ons Vorstenhuis in dezen wedstrijd, waarna hij eindigde met den wensch, dat het den heer Fred. J. Roeske nog lang moge gegeven zijn deze beide vereenigingen voor te gaan op het pad der kunst. Wederom een dissonant toen de voorzitter van „Mastreechter Staar" weigerde den derden prijs, haar toe gekend, te aanvaarden, om redenen, die zij gaarne dan zou willen bloot leggen, wanneer haar daartoe de ge legenheid gunstig voorkwam. Onzes inziens een ongemotiveerd protest. Immers zoo u het hart tot spreken dringt, zoo spreek Sympathieker klonk de dankbetui ging van den voorzitter van Breda'S Mannenkoor, die, hoewel een toege- voegden vierden prijs verworven heb bende, erkende verheugd te zijn, om dat zij geleerd hadden, dat er nog zooveel te leeren viel. Ten slotte zij vermeld, dat de Ko ninklijke Liedertafel Zang en Vriend schap, die 6 stemmen verwierf voor haar eersten prijs, uit het proces-ver baal van de jury heeft kunnen be merken, dat de 4 Nederlandsche en 2 Duitsche juryleden op haar gestemd hebben. En eindelijk, dat haar een telegram van den componist van „Iphygenia", het verplichte koor van Fred. J. Roes ke gewerd uit erkentelijkheid voor de uitvoering er van. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. (Ongevallenverzekering) In de te Utrecht gehouden openbare terechtzitting had o.a. de uitspraak" in de volgende zaken plaats:

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1