Weerbericht F. P. BEICHEBT, Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedstrijden mededeelingen van het jSONINKL. ned. met. instituut. De Blldt, 15 Juni 1903. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Hoogste barorneterstan-d 770.9 m.M. lö Horta (Asoren); laagste 743.1 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen); Verwachting tot don avond van 18 Juni: Wind: meest matige Zuidelijke tot Westelijken wind. Gesteldheid veil da lucht: betrok ken tot zwaar bewolkt, regen of on weer. Temperatuur: aanvankelijk booger. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 764 m.M. Neiging tot vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 761 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel, 17 Anegang 17. PRACHTIGS SORTER RING Dassen, Preuts, Boorden en Manchetten. te Haarlem. Zondag 14 Juni Ëoogste gisteren F. 65» Laagste heden nacht F. 56r Hedenmiddag 12 uur F. 61 Maandag 15 Juni Hoogste gisteren .F. 68° Laagste heden nacht. F. 49 Hedenmiddag 12 uur F. 63" Van 'i Wout, heeft den bouw keurig .verzorgd weeshuis. Laten we ho pen, dat ze er gelukkig zijn, want de ouderlooze kinderen missen zooveel I Gelukkig is het leven in een wees huls in de laatste jaren zeer veel ver beterd, ook wat de bestraffing aan gaat. In dit nieuwe weeshuis zijn eenige strafblokken tentoongesteld, om te laten zien, boe de kinderen vroeger gekastijd werden, en menig weeskind zal blij zijn, dat die dingen nu niet meer gebruikt worden I Nog een opmerking I Het Weeshuis-bestuur is tegenover de pers niet bijzonder beleefd ge weest 1 Allereerst werd ons de toe gang tot de gebouwen geweigerd, of... we moesten een kwartje entrée beta- leu. Bovendien gaf men ons, als ge leide, een weesjongentje van een jaar of 12 mede Enfin, 't ventje heeft ons goed den weg gewezen, maar toch DaLuchtgids. Deze vereeniging van Postduiven- liefhebbers, hield verleden Zondag haar 2e kascoacours van uit Tours afstand 560 KM. De duiven werden met donker weer en tegen wind des morgens om 6.20 in vrijheid gesteld en bereikten hun ne hokken als volgt: lste dag: 1ste prijs: P. Kruijer te 6 u. 55 m. 41 sec.; 2e prijs: W. Traksel 6—5642; 3e prijs: Th. N. v. d. Heide, 7—00—45, 4e prijs: W. Traksel 7-01-27, 5e prijs: H. J. Leenaarts 7187j 6e prijs Jac. Kroon, 72254. 2de Dag: 7e prijs: W. F .v. Deelen, 5—2042 voorm., 8e prijs: S. P. van Boekhoven 7—57—25; 9e prijs: Jac. Kroon 8—27—25; 10e prijs ,idem, 12— 19—36; 11e prijs H. J. Leenaarts 12 20—i De zuivere snelheid van de eerste duif bedroeg 718 M. per minuut. Rem. Gemeente. Uit het jaarverslag der Remon- strantsche Gemeente alhier blijkt, dat er 1 Januari j.l. waren 673 leden pl.rn. 820 zielen, 127 catechisanten en 61 algemeene leden. Van de leden stierven in 1907 zeven, vertrokken 12. Aan huis of in de kerk werden ge doopt 7, in de kerk werdén 6 huwelij ken ingezegend, 19 nieuwe leden werden Palmzondag bevestigd, 29 uit andere gemeenten overgeschreven en 9 andere Protestantsohe lidmaten op \orzoek ingeschreven. De Zondagsschool bleef bloeien cn rierde met medewerking der dames Kehrer en Abbing, een opgewekt Kerstfeest. Van de kinderen vertoef den 5 eenige weken, dank zij geldelij- ken steun, te Lunteren. De beer Roeso, in 1906 voorloopig aangesteld kreeg aanstelling voor een jaar tot organist. Tweemaal werd in de kerk een concert gegeven. Het zangkoor kweet zich meermalen dap per. In het bestuur kwamen geen andere personen. De heer Roozeboom trad als 2e-secretarls op. Een zestal jon gere gemeenteleden vormden een col lego vttn collectanten. De voorganger; hield met de leden in de kerk weten schappelijke avond-bijeenkomsten. J u b i 1 Den 23en dezer rnaand hoopt de neer Kruijp, ketelmaker aan de Cen trale Werkplaats der H.IJ.S.M., den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar hij genoemde maatschappij in dienst trad. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE HAARLEM. In de Junivergadermg der Kamer van Koophandel werd mededeeling gedaa nvan de sedert de vorige ver gadering Ingekomen stukken waaron der: a. een bij kantbeschikking van den voorzatter van het college van Bur gemeester en Wethouders d.d. 27 Mei om bericht en raad in handen der Kamer gesteld exemplaar van het Provinciaal blad no. 68 van dit jaar, houdende kennisgeving aan de Ge meentebesturen betreffende een be sluit van den Raad dei' Gemeente Zaandam tot het verlengen van den duur der groentenmarkt aldaar, waarop spoedshalve van wege de Kamer is geantwoord dat met het oog op de belangen van het Haarlemsche marktwezen tegen die regeling bij de Kamer geen be zwaar bestaat, aan welk antwoord door de vergadering hare goedkeu ring wordt gehecht. b. eene circulaire van liet bureau voor handelsinlichtingen te Amster dam d.d. 4 Juni, waarbij met over legging van eenige bijlagen, ten be hoeve van liet Internationaal congres van afkoelingsindustrleën te Parijs, wordt gevraagd: a. in welke bedrijven in het ressort dezer Kamer de afkoelingsindustrie toepassing vindt; b. welke personen of bedrijven in dat ressort geacht kunnen worden be lang to hebben bij de ontwikkeling der afkoelingsindustrie. Ten einde belanghebbenden in de gelegenheid te stellen hieromtrent rechtstreeks aan voormeld bureau in lichtingen te geven, werd besloten den inhoud dezer circulaire in de gedrukte notulen op te nemen. Voorts kwam opnieuw in behande ling het adres van het Bestuur van den Nederlandschen Bond van ver eenig Ln gen van den Handeldrijvende!! on Industrieelen Middenstand met het door dien Bond aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gericht verzoek om het vroeger door Z. E.'s ambtsvoorganger ingediende wetsont werp tot invoering van den Mldden- Europeeschen tijd alsnog over te ne men opdat het eerlang zijn weg naar het Staatsblad vinde, met verzoek hieromtrent alsnog de meening dezer Kamer te mogen vernemen. Nadat over het al of niet ondersteu nen van het verzoek tot invoering ee- ner nieuwe tijdregeling, in de vori ge vergadering de stemmen gestaakt hadden, werd na eenige bespreking op voorstel van een der leden bij meerder heïd van stemme nbesloten deze zaak van de agenda af te voeren. Daarna kwamen ter tafel cle rap porten der commissie voor het Markt wezen, Kleinhandel en Winkelnering, ten opzichte van: lo. het door den voorzitter van het college van Burg. en Weth. om be richt en raad in handen der Kamer gesteld, schrijven van den Inspecteur der Markten alhier, houdende voor stel om de stedelijke waag, met in gang van 1 Juli e.k., uitgezonderd de dagen waarop kaasmarkt gehouden wordt, en na aankondiging in de nieuwsbladen, op te heffen of buiten dienst te stellen. Op de gronden door den inspecteur opgegeven, vereenigde de commissie zich met dat voorstel, terwijl voorts de vergadering besloot dienovereen komstig aan Burg. en Weth. te advi- seeren, het tijdstip van ingang aan dat college overlatende. 2o. het als voren ln handen der Ka mer gesteld schrijven met bijlagen van den inspecteur voornoemd, behel zende het voorstel: a. om de dagelijksche markt voor groenten en vruchten, welke volgens de verordening in de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus aanvangt des voormiddags te 6 ure, ook op datzelf de uur te doen aanvangen in de maan den April, September en October. b. ora de dagelijksche vischmarkt, in plaats van des namiddags te 5 ure zooals thans, te doen eindigen te 6 ure en dat einde voor den Zaterdag avond te bepalen op 11 uur des avonds in plaats van 10 uur, zooals nu plaats beeft. c. om het sluiten van de bloem-, oude-meubelen- en botermarkt te be palen op 5 uur in plaats van 4 uur des namiddags. De commissie, zlob ook rnet deze voorstellen en met de daarvoor opge geven redenen vereenigende, gaf der Vergadering in overweging ook dien overeenkomstig aan Burg. e-n Weth. te adviseeren, waaraan gevolg zal worden gegeven. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Prop. examens Ing. werkt. Geslaagd G. F. Berg, Haarlem. Mishandellngvan onver- zet tegen de politie. Zaterdagnacht te ruim 12 uur is in de Gierstraat de agent van politie Van Deldeu mishandeld door zekeren V., die hem onverwachts een stomp in het aangezicht gaf, waardoor hij achterover op straat viel. Deze agent verleende hulp aan den adjunct-in specteur van politic Van Woerkum cn den agent Vissor bij het overbren gen van zekeren Z.. dien zij met ge weld uit het bierhuis no. 53 aan de Gierstraat hadden verwijderd, waar bij Z. zich hevig verzette. Z. is aan het politiebureau tn bewaring ge bracht, terwijl V. zich uit de voeten heeft gemaakt. Tegen beiden is proces-verbaal op gemaakt. De agent van politie Van DeldeD ligt tengevolge der ondergane mis handeling ziek te bed. NEGEN PAAR BRUINE. Het bijzondere aan de „heeren" was, dat ze allemaal een borrel in, een roosje op, en een paar bruine schoenen aan hadden.... Achttien bruine schoenen, van precies dezelf de tint, schoffelden ongelijkmatig over de Houtstraatsche straatsteenen. Achttien bruine schoenen, onder donkere en lichte, gestreepte en ge ruite pantalons, onder fantasiebee lden en fantasiepakken, onder fanla- sievesten en zeer fantastische hoof den, gedekt met stroohoeden. met ge wone „doppen", met overhuivende platte, gem oen-staan de petten. De monden vertrokken en een half dronken grijns van lach en kwaadaar digheid, grolden de eigenaars van't negen paar bruine langs de straat. Hiér stonden ze even op een hoek om te delibereeren of ze er nog één ne men zouden, d&èr dansten ze een cancan om rustig wandelende meis jes, of probeerden met geen-kwaad- vormoedende burgers een ruzietje op te zetten. Wie naar ze keek werd uit gejouwd, belangstellend word dan ge ïnformeerd of ze ook Iets 5An hadden van de nieuwsgierige kijkers. En als dan zoo'n kijker eens lachte, zoo'n verdiend spotlachje om 't kwajongens troepje, dan werd zoo'n lach aanlei ding tot een woordenwisseling. 't Negen paar bruine schoffelde zóó do Houtstraat laugs, tot ergernis van rustige burgers, tot schrik van jonge meisjes. Waar ze passeerden gingen de mensehen een eindje op zij, en ais ze hun straatdeunen begonnen te brullen, liep half de buurt uit. En er achteraan wandelde kalm een agent. Die niemendal deed en niemen dal zei. Hij wandelde. DICK. Beroovlng. Zondagnacht is in een berucht huis in do Gravinnesteeg een jeugdig be zoeker door overmacht van zijne por- temonnaie met tien gulden beroofd. Brongeb o u w. Uit achterstaande advertentie blijkt dat er eenige veranderingen in de lijst voor concerten is gekomen. Da directie van het Brongebouw heeft aan een groot aantal schoolbe sturen een circulaire gericht, waarin gewezen wordt op de schoone gelegen heid, om naar Haarlem een uitstapje te maken. Een bezoek aan de Bron is dan een mooi nummer op het uit- gaans-programma. Sempra Crescendo'. Deze zangyereeniging, directeur de heer Kw-antes, zal inschrijven voor het concours der liedertafel „Haar- lemsch Zanggenot". Stop zetten,- Naar wij vernemen zal de Broodfa briek „de Hoop" op de Oudegracht over twee weken stop zetten. Opgedragen. Naar wij vernemen is het maken van de noodige teekenlngen en de bouwkundige leiding van het maken van oen nieuwe kap en eenige verdere veranderingen van de oude R.-K. Pastorie te Velthoven bij Eindhoven, opgedragen aan den aannemer C. Groot Czn., alhier, de verschillende werkzaamheden zullen gemaakt wor den door aannemers en werklieden te Velthoven. GEZELLIGE BIJEENKOMST. Jl. Zaterdagavond hield het Haar lem's a 'Capellekoor, dir. de heer Kerk hof, in de bovenzaal van het café De Karseboom, een feestelijke bijeen komst. Het ging er recht gezellig aan toe. Muziek, zang en voordrachten wisselden zich af. O. cv. werd een kwar tetwedstrijd gehouden, waarvoor luxe prijzen waren uitgeloofd. Tot laat in den nacht bleef men in gezelligen kring bijeen. BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, op Woensdag don 17den Juni 1908, des namiddags te twee uur. Punten van behandeling 1. Installatie van het nieuw geko zen raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Af- en overschrijving op de be grooting voor den dienst van 1907. 4. 3de suppletoire begrooting voor den dienst van 1908. 5. Rioleering Bloemendaalscheweg te Overveen, tegenover het postkan toor. Het café 't Wachthuisje van de maatschappij Bodega, staande op het eindpunt der lijn HaarlemBloemen daal, is thans geheel afgebroken, en zal aan het strand te Wijk aan Zee worden geplaatst. BENNEBROEK. Aan B, J. van Kassei alhier Is ver gunning verleend tot Inenten van zijn varkens tegen vlekziekte volgens de methode Lorenz. De bouw van nieuwe schoollokalen bij bet pensionaat alhier van de stichting Het Heilig Hart, ls gegund aan B. Zuithof te Haarlem, die had ingeschreven voor 18790. HAARLEMMERMEER'. De jaoriijksche wolmarkt zal dit jaar te Hoofddorp gehouden worden op 25 Juni e.k. Op den 2den Juli e.k. zal het veertig jaar geleden zijn, dat do heer G. B. 't Hooft, oud-lid der Tweede Kamer c-n van de Provinciale Staten van Noord-Holland, als lid van den ge meenteraad beëedigd on geïnstalleerd werd door den toonmallgen burge meester, Mr. J. P. Amersfoort. Nog steed9 wordt door hem met ijver en opgewektheid zijn plichten als lid van den Raad vervult, terwijl hij als voor zitter van de financieele commissie oen zeer werkzaam aandeel in den loop der gemeentezaken heeft. Ten nadeele van den winkelier d. aan den Ringdijk, nabij Oude-Wete- ring, is uit de winkellade een bedrag van pl.m. 10 ontvreemd. Tegen de vermoedelijke dadera ia proces-ver baal opgemaakt. Aan de a.s. Zondag aan dteö Spaara- w ouder weg te houden openlucht/mee ting, vanwege den Geheel-onthouders- bond (afdeelingen Amsterdam, Haar lem, Zaandam en Haarlemmermeer zal een optocht met banieren en mu ziek voorafgaan; deze zal gehouden worden door Halfweg en langs den Ringdijk, waartoe de vereisoht9 ver gunningen zijn verleend. Te Aalsmeer is de aardbeien-pluk begonnen; oogst zal overvloedig zijn; hedenavond (Maandag) beginnen aan het stoombootstation Oosfceinderpoel- polder de veilingen, HILLEGOM, Van gemeentewege is alhier eene rolbrug aangebracht over do Vin be sloot, ter vervanging van eene kwa ke), die zeer lastig was voor schip pers en verkeer. Dat de rolbrug nog niet erg voldoet, blijkt wel uit het feit, dat, toen een schipper er door gevaren was, wel 12 man noodig was om haar weer op zijn plaats to brem gen. VELSEN. Er doet zich in de gemeente Velsen een eenigszins moeilijke, althans in gewikkelde, kwestie voor. Er bestaan in deze gemeente namelijk twee bur gerlijke armbesturen, een Roomscb- Katholiek en een schaalarmbestuur. Beide besturen genieten elk een vrij belangrijke subsidie uit do gemeente kas. Eerstgenoemd armbestuur be deelt die behoeftlgen, die geene onder steuning kunnen verkrijgen van het Parochiaal armbestuur en toch be- hooren tot den Roomsch-Katholieken godsdienst. Het andere bedeelt alle overigen, die geene bedeeling krijgen van eenig ander armbestuur. Beide toch zijn burgerlijke instellingen. Meermalen gingen er in clen ge meenteraad stemmen óp, beide instel lingen te combineeren en de leiding te geven van één bestuur, te benoe men door den gemeenteraad, deels uit R.-K. en deels uit personen tot an dere kerkgenootschappen behoorende. Ook in de raadsvergadering van 6 No vember 1907 is hierover gesproken. Het resultaat dier bespreking is toen geweest, dat een commissie werd be noemd, om met B. sn W. deze zaak te overwegen en daarna rapport uit te brengen. Waer het R.-K. armbestuur, sedert zijne zelfstandigheid als zoodanig (1738), over vele eigendommen en gel den beschikt, die het in dien tijd zijn vermaakt, valt het wel te begrijpen, dat het ongaarne de combineering met bet schaalarmbestuur ziet verwe zenlijken. In bet thans door B. en W. uitge bracht rapport wordt verklaard, dat men niet tot overeenstemming is ge komen. De meerderheid van B. en W. én de commissie is van oordeel, dat 't betei' is, één burgerlijk armbestuur te heb ben, dat voorziet in de nooden van alle armen, zonder onderscheid van godsdienstige gezindte, die niet of voldoende hulp kunnen erlangen van de kerkelijke of particuliere liefda digheid, overeenkomstig de bedoeling der armenwet. Het R.-K. armbestuur zou den bestaanden toestand wenschen te be stendigen, tenzij mocht kunnen wor den goedgevonden, dat de eigendom men van het R.-K. armbestuur zou den overgaan bij het R.-K. parochiaal armbestuur. B. en W. en de commissie hebben bij meerderheid van stemmen beslo ten, ter voldoening aan de verstrekte opdracht, den gemeenteraad voor te stellen. In beginsel te besluiten tot vereeniglng van de beide burgerlijke armbesturen, 't schaalarmbestuur en het R.-K. armbestuur tot één burger lijk armbestuur, alsmede aan B. en W. op te dragen de noodige voorstel len 6a doen tot wijziging van het re glement, het ontslag en de benoeming van armmeesters en wat meer noodig zal zijn. („Tel.") ZANDVOORT. Een gehouden collecte voor het Utrechtsch Zendingsgenootschap heeft opgebracht f 81. Voor de avondinaalbekers moet nog ingezameld worden f 100. Een beker is reeds besteld. Deze week bedroe gen die daarvoor ingekomen giften te zaxnen f 29.80, Aangekomen vreemdelingen N. G. Cnoop Koopmans, Haarlem, Pension Vallo, 2 pers. W. Döhle, Eschwege, Pension Vallo C. Dresselhuys, Tiel, Hotel l'Ocean, 7 pers. F. Gauhe, Estorf, Grand Hótel 4 p. Baron G. van Wijnbergen, Nijme gen, Grand Hotel, 2 perB. Baron F. M. A. van Wijnbergen, Arnhem, Grand Hotel, 5 pers. Mevr. Wed. De Groot, Amsterdam, Pension Verhuis, 2 pers. Mej. De Vries, Den Haag, idem. Mej. Slachelhausen, Amsterdam, idem. Jonkvr. Baronesse Van der Feltz, Velp, Villa Johanna Christina, 3 p. II. L. de Boer, Winschoten, Zwa- lueslraat no. 1. C. Dreckman, Keulen, idem. Fam. Groen, Amsterdam, Zeestraat no. 60, 6 pers. R. Fas Dias, Antwerpen, Haltestr. S. Tjaden Busmann, Hilversum, Hoogeweg 30, 3 pers. Mevr. Detmers Liecker, Amsterdam Villa Nova, 2 pers. W. Quanjer, New-York, Huize Ad daan, 8 pers. L. M. Baale, Amsterdam, ICerk- dwarsstraat 8, 3 pers. G. Heek, Sloterdijk, Hotel Kurhaus 3 pers. Mevr. Schombart, Duisburg, Hotel Kurhaus, 2 pers. Dr. H. von Meister, Sindlinger, Grand Hotel, 8 pers. Dr. W. Hofmann, Guesheim, idem 6 pers. E. Sülzbach, Frankfort, idem. C. P. H. Christmann, Amsterdam, idem. M. Ztmmt, Amsterdam, Idem, 2 p. Jomkh. I. van Berkhout, Haarlem, Groote Badhuis, J. Roos, Amsterdam, Idem. P. Ebbinge, Enschedé, idem, 4 p. A. Andriesse^ Amsterdam, idem, 2 pers. Het aantal badgasten is thans 1315. Vanwege de Vereeniglng tot behar tiging der belangen van de badplaats Zandvoort, zijn op verschillende pun ten in deze gemeente papiermanden geplaatst. INTBRN. CONGRES VOOR VROU WENKIESRECHT. Het congres vara den Wereldbond voor Vrouwenkiesrecht, dat van 15 20 Juni te Amsterdam in het Concert gebouw gehouden wordt, werd Zon dag Ingeleid met eene godsdienstoefe ning in de Groote Walenkerk. Voor gangster was ds. Anna Howard Shaw, uit Philadelphia, Het congres ving hedenmorgen aan. In de ochtendzitting werden alleen eenige voorbereidende werkzaamhe den verrioht, welke voor de congres leden van weinig belang zijn. De feestelijke opening van het con gres was te IJ' uur 's middags met- medewerking van het groote koor van Toonkunst" en het kinderkoor van mej. Catharine van Rennes. Uitgevoerd werd de cantate „Oud- Holland's nieuwe tijd". Na de welkoms treds van dx\ 'Alefcta Jacobs sprak Ms. Carrie Chapman Catt, presidente van den Wereldbond, de openingsrede uit. Deze spreekster schetste de beweging voor Vrouwenkiesrecht. Gedurende de laatste 2 jaar heeft de agitatie voor vrouwenkiesrecht 46 on afhankelijke wetgevende lichamen be reikt Sinds het congres te Kopenha gen zijn de politieke rechten van de vrouwen in de navolgende landen aanzienlijk uitgebreid: Noorwegen, Finland, Denemarken, Zweden, IJs land, Engeland en Duitschland. Reeds in 4 provincies van bet Duitsche rijk by. heeft een voorstel tot het verlee- nen van kiesrecht aan vrouwen het wetgevende lichaam bereikt. Hot aan tal Deensche suffragettes bedraagt oo- gehblikkelijk 8000. Bij deze gunstige teekenen spoorde de spreekster aan tot bet volharden in den strijd. Hedenavond is er receptie in Cou turier, uitsluitend voor congresleden. Op deze receptie wordt door een groep Haagsohe leden der Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht „De Raad der Go den" in het Engelsch opgevoerd,. VROUWENKIESRECHT. Bij Koninklijk besluit ia door de regeering van Noorwegen tot hare officieele vertegenwoordigster op het aanstaand internationaal congres voor vrouwenkiesrecht benoemd fro- ken Gina Krog. De regeering van den Australischen Statenbond heeft tot hare officieele vertegenwoordigster op hetzelfde con gres benoemd mrs. Dobson. Beide dames hebben de benoeming aanvaard en zullen eerstdaags hier aankomen. DE ERFGOOIERS-QUAESTIE. Van de hand des heeren Jacob Peet Jz., wethouder van Hilversum, is nu de derde brochure over de erfgooiers- quaestie verschenen. Door verschillende feiten aan te ha len, wil de schrijver aantoonen, dat de actie der z.g. nieuwe partij tot dusverre niet veel heeft uitgewerkt. Eene deugdelijke, definitieve oplos-* sing verwacht de schrijver niet. Wèl wenscht ook hij ze, doch alleen als het eventueel wetsvoorstel van minis ter Heemskerk is gebaseerd op de rechten der gemeenten en op de rech ten der orfgooiers. N i e t als een der twee partijen afstand moet doen van rechten. Verder gelooft hij niet, dat een der gelijk voorstel met vlag en wimpel bij de Tweede Kamer er door zal .n. 't Kon wel eens anders uitloo- pen. Instellingen, die eeuwen oud zijn en daardoor het bewijs geven, dat zij in beginsel goed zijn, gooit men maar zóó niet omver. De schrijver ontkent echter niet, dat het bestuur wel iets te wenschen laat. Behalve bij wettelijke regeling, meent hij dat nog een tweede oplos sing der quaestie mogelijk is, name lijk door een besluit van de Vergade ring van Stad en Lande van Gooi land, op grond van hare beschikking over den eigendom, om hare rechten over te dragen aan de zes Gooische gemeenten. Echter met verplichting, om de gebruiksrechten der van ouds gerechtigden te handhaven volgens den bestaanden toestand. Volgens den heer Peet verdwijnt hierbil het ge vaar van totalen verkoop der gron den, wijl men daarbij een besluit van den Raad en de goedkeuring van Ge- deput .Staten behoeft. Verschillende andere voordeelen van deze oplossing worden verder in 't licht gesteld. ONGELUKKEN. Vrouw T., te Putten, wilde met pe troleum de kachel aanmaken. Zij heeft zlcli daarbij zoo gebrand, dat zij onder hevige pijnen aan de gevol gen is bezweken. EEN WILD ZWIJN AAN 'T WERK. We hebben vóór eenigen tijd mede gedeeld, dat wellicht het een of ander ondier onder de jonge fnsanten van T. ton Velde te Bathmen vreeselijk had huisgehouden. Het is thans geble ken, dat wij hier werkelijk met een groot wild zwijn te doen hebben. Ze hebben het al op drie plaatsen ge spoord on hoewel er ook reeds jacht op is gemaakt, heeft men niels ont dekt. Het heeft in oen pl akkers verscneiciene vierkante meter* rogge platgetrapt en omgewroet. CjZw. Crt."» HET VERTREK VAN DB „ROTTERDAM". Het reuzenstoomschip „Rotte» dam" van de HollandAmerika-Hjq aanvaardde Zaterdagmiddag onder groote belangstelling de eerste reia (maidentrip) naar Amerika. Het mu- ziekkorps speelde de Nederlandscha en Amerfkaansche volksliederen. WOESTDUIN. Er was Zondag weinig publiek Woest/duin. Het verblijf op de b. was echter zeer goed, al had het iets meer „zomer" kunnen zijn. Prima Donna weigerde af te gaan in de Prijzendraverij, 't was al spoe dig te zien, dot Siegfried de winner worden zou. Prima Donna moest 10 betaald worden. Het ls jammer dat dit snelle paard behept is met zulke nukken. Nader hand vernamen wij, dat de merrie thuis meermalen onwillig was. Neger won ondanks den slechten start toch nog den Aardbeziënprijs Golden Lad werd in de laatste bocht kreupel. Nutwoord won in een snel len tijd den Frambozen-prijs, doch het draven was vooral in het rechte eind tot door de finish zeer slecht. Beatrix was een zeer mooie tweede en Roelf een goede derde. Talliens Pridr galoppeerden er flink op los. Elinka met een leerling-pikeur maakte een goed figuur, al eindigde de Schimmel dan ook ongeplaatst. Santessa ging met slechts één hoofd- lengte verschil voor The Ganger over de streep. De gemaakte tijd-in dit nummer was niet slecht, wanneer men de klasse paarden in aanmerking neemt. Het verloop van deze cours was 0.1. niet regelmatig. Aan de over zijde maakte Certus een caramholage die zeer ernstige gevolgen had kun nen hebben, hebben wij goed gezien, dan werd die veroorzaakt door The Ganger, doch buiten schuld van den jockey Knight. Incredule won als old sider genoteerd 8/1 verbluffend gemak kolijk in een Kilometer-tijd van 1. den Bessenprijs, waarin Brummbar tweede en The Surrogate derde was. Jammer voor het paard van den heer Zuidmeer, dat The Surrogate nog niet iets meer stoom had; paard en pikeur deden wat zij konden. Ibrahim, dia aux pas den verkoopshordenren won, ing nu voor f 1100 in het bezit van Baron Creutz over. Of deze Steepler ook aan zijn nieuwen stal, zoo'n nut tig paard zal zijn? De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Druivenprijs. Prijzendraverij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar. Minimum-afstand 1600 Meter. 1. Siegfried (1600), J. F. de Boer, in 3.03 3/5. 2. Prima Donna, (1660), Doeleman, in 3.04 3/5. 3. Clerimond B (1615), Commijs, In 3.19. Aardbeziënprijs. Ren op de vlakke baan voor Iniandsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1700 Meter. 1. Neger (68 KG., Knight in 1.53 3/5. 2. Tonic (58 KG.), Killick, 1£ lengte. FrambozenprijsHandicap voor Ne- derlandscbe paarden van 4, 5 en 6 jaar. Minimum snelheid 1.55. Mini mum afstand 2000 Meter. 1. Nutwood (2100), Verwoerd in 3.38 4/5. 2. Beatrix (2150), Doeleman, in 3.40 1/5. 3. Roelf (2125), Ockhorst Jr., in 3.4< 2/5. Kersenprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, di' nog nimmer op 1600 meter of meer ge wonnen hebben. Afstand 1700 Meter 1. Santessa (5tt KG.), Killick in 1.51 3/5. 2. The Ganger (54£ KG. Knight, eei hoofdlengte. Bessenprijs. Recorddraverij. Paar den met een record van 1.41 of slech ter gaan van start, voor iedere re cordseconde 20 Meter meer. Minimun afstand 2500 Meter. 1. Incredule (2580), Doeleman in 4.0 2/5. 2. Brummbar (2620), ten Hage. 3. The Surrogate (2560), Schipper: Sr. Beide laatste in 4.04. Verkoopshordenren, voor paardlea van 3 jaar en ouder, te koop gestel: voor f 1500. Afstand 2400 Meter. 1. Ibrahim, )f 1000), (75 KG.), Mew in 3.01 2/5. 2. Staxgazer [f 500), (70 KG.), Ivnigh vele lengten. De winner werd, als gezegd, voo voor f 1100 het eigendom van Bare Creutz. DE INTERN. BALLONWEDSTRIJJ TE BERLIJN. De Keizer zal starter zijn bij de internationalen ballonwedstrijd October van Berlijn uit over den loi i afstand, waaraan 23 ballons zu fen deelnemen (drie uit Engel-and In de andere kampen komen een 2 tal deelnomers uit. NEDERL. VOETBAL-BOND. De jaarlijksche algemeene vergad ring van den Nederlandschen Voetb Bond zal op Zondag, 12 Juli, gehor den worden. CRICKET. Rood en Wit I speelde om den Tel graaf-beker tegen V. V. V., en wo met 24 runs op. de 1ste Innings. V. V. V. maakte 105, en R. enV 130. A. C. C. won van Rood en Witt met 3 wickets. Rood en Wit maakte eerst 108, C. C 107. Rood en Wit sloep in

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2